Lizbona: Tramwaj 28, czyli zwiedzanie Lizbony przy pomocy tramwaju [Zdjęcia + Wideo]

Lizbona Tramwaj 28 Żółty Historyczny Tramwaj numer 28 opis trasa bilety pierwszy przystanek skąd polski przewodnik tramwaje w Lizbonie jak kupić bilety informacje Lisbona

Tramwaj 28 to jedna z wizytówek Lizbony, a małe, zółte wagoniki przedstawiające ten tramwaj znaleźć można na wielu pamiątkach ze stolicy Portugalii. Przejażdżka żółtym tramwajem nr 28 w Lizbonie, to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Lizbony. Stary tramwaj przejeżdża przez najciekawsze dzielnicy Lizbony – Alfamę, Baixe, Chiado lub Bairro Alto, a przejazd nim to również świetny pomysł na ciekawe zwiedzanie, poznanie i zobaczenie Lizbony. 

Przejazd tramwajem 28 dostarcza wielu emocji, w szczególności, gdy tramwaj pnie się po wąskich i krętych uliczkach Alfamy, gdzie bez problemu można dotknąć ścian budynków, jeśli wystawimy rękę za okno. Nie dziwi zatem fakt, że malutkie wagoniki tramwaju 28 są ciągle pełne turystów, jednak cały czas są one częścią systemu komunikacji miejskiej w Lizbonie, dzięki czemu równie często, jak przez turystów, są również używane przez mieszkańców miasta. Zobacz, ile kosztuje bilet na tramwaj 28 w roku 2023 i jak go zakupić?


Spis treści, czyli co znajdziesz w tym przewodniku?

Zastanawiasz się, jak dobrze wykorzystać czas w Lizbonie? Co i kiedy zwiedzić, a co można sobie odpuścić? Zwiedzaj Lizbonę z nami po polsku i wykorzystaj swój czas w Lizbonie w najlepszy możliwy sposób! 

Zapraszamy do kontaktu z nami tutaj >>>


Historia tramwaju 28 w Lizbonie

Linia tramwaju 28, który jest ikoną Lizbony, została zainaugurowana już w roku 1914, a jej długość to ponad 7 km. Łączy ona plac Martim Moniz w centrum miasta z dzielnicą Prazeres, a jej niektóre kursy mają krótszą trasę łączącą tylko dzielnice Grace z Estrelą. Mimo to obydwa kursy biegną po tej samej trasie, więc nie musimy się obawiać, że tramwaj pojedzie dwoma różnymi drogami w zależności od tego, gdzie kończy swój bieg.

Tramwaj 28 Lizbona zwiedzanie Lizbony tramwajem trasa porady bilety zdjęcia przewodnik żółty tramwaj w Lizbonie

Mimo upływu lat i rozwoju techniki tramwaj 28 dalej jest najlepszym środkiem transportu, by przemierzać wąskie i kręte uliczki najstarszej części Lizbony, a jednocześnie cały czas to ekologiczny środek transportu, który z biegiem lat stał się jedną z największych atrakcji turystycznych Lizbony >>>. Dziś tramwaj 28 to już stała część Lizbony i jej klimatu, który jest nie do podrobienia! Każdy, kto jechał żółtym tramwajem, to wie, o czym piszemy.

Pomalowane na charakterystyczny kolor żółte wagoniki tramwaju 28 są wykonane z drewna, a przewidziano w nich 28 miejsc siedzących (liczba miejsc nie jest wcale związana z numeru lini) i 38 stojących, choć tramwaje te często mieszczą znacznie więcej osób, a turyści już nie raz pobili rekordy w tym, ile osób może zmieścić się w jednym wagonie kultowego tramwaju 28.

Tramwaj 28 Lizbona zwiedzanie Lizbony tramwajem trasa porady bilety zdjęcia przewodnik żółty tramwaj w Lizbonie

Rozkład jazdy tramwaju 28 w Lizbonie

Średnie interwały pomiędzy kursami tramwaju 28, czyli czas oczekiwania na kolejny kurs, to 8-15 minut, a czas jazdy tym najsłynniejszym żółtym tramwaje na świecie, to ok. 40-50 minut, jeśli mamy zamiar odbyć nim podróż od początku do końca. Tramwaj przez większość część trasy jedzie powoli, jednak momentami może się rozpędzić nawet do 50km/h.  Pierwszy kurs tramwaju 28 jest o godzinie 5:40 rano z Martim Moniz, a ostatni o 23:30 (po godzinie 21:15 tramwaje kursują tylko do przystanku “Estrela”,  a nie “Prazeres”).

Gdzie znaleźć rozkład jazdy tramwaju 28 w Lizbonie? Rozkład znajdziemy na każdym przystanku. Najwygodniej jednak jest to zrobić online na stronie przewoźnika – firmy Carris. Aktualny rozkład jazdy (2023) zarówno z centrum (plac Martim Moniz), jak i przystanku przy Cmentarzu Przyjemności, można sprawdzić tutaj: Rozkład jazdy tramwaju 28 w Lizbonie >>>.

Tramwaj 28 Lizbona zwiedzanie Lizbony tramwajem trasa porady bilety zdjęcia przewodnik żółty tramwaj w Lizbonie

Bilety na tramwaj 28 – cena (2023), rodzaje, zniżki

Poniżej odpowiadamy na jedno z najcześciej zadawany pytań przez turystów odwiedzających Lizbonę: Gdzie kupić bilet na słynny żółty tramwaj w Lizbonie i ile on aktualnie kosztuje? 

Bilety na przejazd tramwajem 28 w Lizbonie mogą być zakupione u kierowcy (koszt na rok 2023, to 3€ / przejazd, warto mieć odliczoną kwotę), jednak zdecydowana większość osób korzysta z kart Viva Viagem, dzięki czemu przejazd tramwajem 28 jest tańszy – kosztuje tylko 1,65 € lub 1,47 € w zależności, jaki rodzaj doładowania karty Viva Viagem wybierzemy. Na tramwaj 28 obowiązują również bilety 24h, których koszt to 6,60 €/os. Więcej o systemie biletów na komunikację miejską w Lizbonie, kartach Viva Viagem lub 7 Colinas przeczytasz tutaj >>>.


Zobacz to wideo, które wyjaśnia, jak kupić bilet na tramwaj w Lizbonie:


Do tramwaju 28, jak i innych tramwajów oraz autobusów wchodzących w skład transportu miejskiej w Lizbonie, wchodzi się pierwszymi drzwiami, a wychodzi ostatnimi (wyjątkiem jest tramwaj nr 15 kursujący z centrum do dzielnicy Belem). Bilet kasuje się przez przyłożenie do żółtego czytnik, który znajduje się zaraz obok wejścia, tuż za kierowcą. Gdy zapali się zielone światełko, to znaczy, że opłata została pobrana i bilet jest “skasowany”.

Tramwaj 28 Lizbona zwiedzanie Lizbony tramwajem trasa porady bilety zdjęcia przewodnik żółty tramwaj w Lizbonie

Zwiedzanie Lizbony przy pomocy tramwaju 28 – krótki przewodnik

Zwiedzanie miasta przy pomocy tramwaju? Czemu nie! W Lizbonie, dzięki tramwajowi 28, jest to świetna opcja, by poznać miasto i jego najciekawsze zabytki w centrum Lizbony. Bardzo częstym sposobem zwiedzania Lizbony jest przejazd tramwajem 28 całej trasy i wysiadanie na przystankach, które nas interesuje, a które znajdują się blisko największych atrakcji turystycznych oraz zabytków Lizbony.

Na zamieszczonej poniżej grafice znajduje się cała trasa przejazdu tramwaju 28, a poniżej są opisane niektóre przystanki, na których warto wysiąść i zobaczyć znajdujące się w ich pobliżu miejsca. Następnie wsiada się w tramwaj i jedzie dalej. Najlepszą opcją przy takim zwiedzaniu Lizbony jest zakup biletu 24h za 6,60 €, a który upoważnia nas do nielimitowanej ilości przejazdów nie tylko tramwaje 28, ale również innymi środkami transportu publicznego (autobusy, metro, inne tramwaje oraz windy).

Lizbona tramwaj 28 przystanki rozkad jazdy

Lizbona Tramwaj 28 Żółty Historyczny Tramwaj numer 28 opis trasa bilety pierwszy przystanek skąd polski przewodnik tramwaje w Lizbonie jak kupić bilety informacje Lisbona

 • MIRADOURO STA. LUZIA | Jeszcze jeden punkt widokowy Miradouro de Santa Luzia >>>, a jednocześnie z tego miejsca już tylko rzut kamieniem, by zwiedzić Castelo de São Jorge, czyli zamek św. Jerzego >>>.
 • | Wysiadając tutaj znajdziemy się obok Katedry Se – Sé Catedral >>>, najstarszego kościoła w Lizbonie, obok którego znajduje się Igreja de Santo António, czyli kościół św. Antoniego >>> – miejsce, gdzie urodził się św. Antonii z Padwy.
 • R. CONCEIÇÃO | To już centrum dzielnicy Baxia >>> – warto się przejść głównym deptakim Lizbony Rua Augusta >>> oraz odwiedzić MUDE Museu Design e Moda – Muzeum Designu i Mody.
 • CHIADO | Inne dzielnica i jej najważniejsze ulica Rua Garrett z wieloma sklepami, restauracjami i barami. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia to słynna kawiarnia Brasileira >>> oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Chiado >>>. Dobrze odnajdą się tutaj też wszystkie osoby, które szukają dobrego miejsca na zakupy w Lizbonie.
 • PÇ LUÍS CAMÕES | Tak jak Kraków ma pomnik Adama Mickiewicza, tak Lizbona ma Largo do Camões >>> – popularne miejsce spotkań mieszkańców Lizbony i turystów z całego świata, tuż obok którego znajduje się słynne Bairro Alto, czyli centrum życia nocnego Lizbony.
 • CALHARIZ (BICA) | Z tego miejsca przejdźmy się zobaczyć najbardziej malowniczą ulicę Lizbony – Bica oraz windę Elevador da Bica >>>. Z dolnej stacji tej windy już blisko na coraz popularniejszy Targ Mercado da Ribeira >>>.
 • STA. CATARINA| Jeszcze raz punkt widokowy, idealny na popołudniowy chillout i odpoczynek. Mowa oczywiście o punkcie widokowym Miradouro de Santa Catarina.
 • R. S. BENTO/CÇ ESTRELA | Tutaj zobaczyć można Palácio de São Bento oraz Casa-Museu Amália Rodriguesm, czyli muzeum słynnej śpiewaczki fado, urządzone w jej domu.
 • ESTRELA (BASÍLICA) | Punkt obowiązkowy do zobaczenia w tym miejscu do Bazylika Gwiazdy – Basilica da Estrela – oraz ogród w jej pobliżu Jardim da Estrela. Czytaj więcej o Bazylice Gwiazd w Lizbonie >>>.
 • CAMPO OURIQUE (PRAZERES) | Końcowy przystanek z Cemitério dos Prazeres, czyli malowniczym i intrygującym Cmentarzem Przyjemności >>>.

Tramwaj 28 Lizbona zwiedzanie Lizbony tramwajem trasa porady bilety zdjęcia przewodnik żółty tramwaj w Lizbonie

Porady i wskazówki pomocne przy zwiedzaniu Lizbony tramwajem 28

 • Uwaga na kieszonkowców, gdyż zatłoczony tramwaj 28 jest ich ulubionym terenem działań! Niestety z roku na rok jest to coraz większa zmora tramwaju 28!
 • Chcą uniknąć złego wzroku starszych, portugalskich babć, ustąpmy im lepiej miejsca za każdym razem i nie przejmujmy się tym, że chcą siedzieć, nawet jeśli jadą tylko dwa lub trzy przystanki. Pamiętajmy, że pierwsza miejsca, zaraz za motorniczym, są przeznaczone dla osób starszych, kobiet z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Nie zajmujmy ich, a w razie potrzeby ustąpmy miejsca.
 • Część trasy tramwaju 28, zwłaszcza na Alfamie, śmiało można pokonać na piechotę.
 • Tramwaj nie robi pętli, zatem na ostatnich przystankach trzeba z niego wysiąść i przejść na przystanek, z którego tramwaj odjeżdża w przeciwnym kierunku.
 • Pamiętajmy, że tramwaj powstał, aby ułatwić życie mieszkańcom Lizbony, a nie być atrakcją turystyczną dla turystów, dlatego uszanujmy mieszkańców i osoby codziennie podróżujące tym środkiem transportu do pracy, na zajęcia na uczelni lub, by załatwić codzienne obowiązki.

Lizbona Tramwaj 28 Żółty Historyczny Tramwaj numer 28 opis trasa bilety pierwszy przystanek skąd polski przewodnik tramwaje w Lizbonie jak kupić bilety informacje Lisbona

 • Zawsze wsiadamy pierwszymi drzwiami, a wysiadamy ostatnimi.
 • Na przystankach obowiązują kolejki do tramwaju. Będąc na przystanku ustawmy się na końcu kolejki i spokojnie wchodźmy do tramwaju, nie wpychając się do kolejki.
 • W sezonie turystycznym oraz w długie weekendy tramwaj jest na prawdę zatłoczony. Jeśli chcemy uniknąć tłumów wybierzmy podróż nim rano lub pod wieczór.
 • Motorniczy sprzedaje bilety, lecz należy mieć odliczoną gotówkę.
 • W tramwaju jest dostępne WiFi
 • Podróżując tramwajem…uśmiechajmy się, gdyż pewnie wiele razy, ktoś z zewnątrz zrobi nam zdjęcie. Czekając na tramwaj czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość – w końcu nie od dziś wiadomo, że pojęcie czasu jest bardzo względne w Portugalii.
 • Podane ceny biletów na tramwaj 28 w Lizbonie są aktualne na 2023 rok.
 • W sezonie turystycznym, na przystanku Martim Moniz, czasami spotkać można autoryzowanych sprzedawców biletów firmy Carris  na tramwaj 28. Można od nich kupić bilet na tramwaj 28 – koszt to 3 €. Bilet taki nie upoważnia do wsiadania / wysiadania z tramwaju, a tylko do jednego przejazdu (bez znaczenia na ilość przystanków).
 • Na placu Martim Moniz znajduje się również stacja metra “Martim Moniz”, gdzie można zakupić bilety na komunikację miejską.

Dzięki za korzystanie z naszej strony do planowania wyjazdu do Lizbony! Kupując wirtualną kawę, pomagasz nam rozwijać stronę i tworzyć wartościową zawartość dla naszych czytelników. Dziękujemy za wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wideo przedstawiające tramwaj 28 w Lizbonie

Zwiedzaj Lizbonę tramwajem z lokalnym, polskim przewodnikiem po Lizbonie

Chcąc lepiej poznać Lizbonę, nie tylko od turystycznej strony, ale również od strony, o której nie przeczyta się w przewodnikach, skosztować jej smaków, odkryć zakamarki i miejsca niedostępne dla większości turystów, warto wynająć lokalnego przewodnika, który pokaże Lizbonę, opowie o jej historii, zabytkach, atrakcjach i życiu w tym niezwykłym miejscu.

Masz ochotę na zwiedzanie Lizbony tramwajem 28, ale nie chcesz się martwić, gdzie wysiąść, nie chcesz, aby nic Cię nie ominęło, a chcesz poznać więcej, niż przeciętny turysta w Lizbonie? Zapraszamy do kontakty z polskim przewodnikiem po Lizbonie: Lokalny przewodnik po Lizbonie i Portugalii>>>  Tramwaj 28 w Lizbonie – galerie zdjęć i fotografii

   


  Zobacz atrakcje, muzeam i zabytki w Lizbonie, do których można kupić bilet online


  Jechaliście już tramwajem 28? Jeśli tak, to jakie są Wasze opinie, co uważacie o tej żółtej ikonie Lizbony? Dzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach pod tekstem.

  27 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • gfdgfdgdf napisał/a:

   Czy w październiku w piątki również można się spodziewać dlugich kolejek do tranwaju 28?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, kolejki na pewno jeszcze będą w październiku do tramwaju 28 w Lizbonie.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Mirek napisał/a:

   Witam, Czy wykupując Lisboa Card tym samym mamy nielimitowane przejazdy m.in tramwajem 28? czy dobrze rozumiem, że przy wejściu do tramwaju bedziemy odbijać kartę na czytniku i tyle? i tak samo przy innych środkach transportu? Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, jest dokładnie tak, jak Pan napisał. Lisboa Card daje nam nielimitowane przejazdy transportem publicznym w Lizbonie, m.in. też słynnym żółtym tramwajem 28.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Lizbony

    Odpowiedz
  • Gosia napisał/a:

   Pod koniec września jedziemy do Lizbony razem z dzieckiem + wózek dziecięcy. Czy do tramwaju 28 można wnieść wózek? Czy się zmieści, czy raczej nierealne?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Do tramwaju 28 można wejść z wózkiem. Proszę jednak mieć na uwadze, że miejsce w nim jest ograniczone. Dobrze sprawdza się zatem “parasolka”. Można również wybrać godzinę podróży rano lub pod wieczór, kiedy w tramwaju 28 jest mniej osób – dzięki temu nie będzie tłoczno i będzie więcej miejsca.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego podróży

    Odpowiedz
  • Vito z Hiszpanii napisał/a:

   Szukajc duzych zdjec zoltego tramwaju trafilem przypadkiem na te wlasnie strone.
   Zeby nie nudzic; to najlepsz astrona po polsku tego typu,opisujaca miasto,jaka znalzlem dotad w sieci,a siedze codziennie od niepamietnych czasow.
   Zapisalem sobie w ulubionych.Szkoda,ze tak malo ludzi tu trafilo.moze warto zlecic pozycjonowanie ???
   Pozdrowienia

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dzień dobry,

    Dziękuję za miłe słowa i sugestię. Cieszę się ogromnie, że strona się podoba. Mam nadzieję, że będzie kiedyś przydatna podczas zwiedzania Lizbony.

    Pozdrawiam serdecznie Hiszpanię:)

    Odpowiedz
  • Roman napisał/a:

   czy 28 to to samo co 28E? Na przystankach w mapach Google pojawia się taki własnie numer.

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Zaczynam podejrzewać że nie ma czegoś takiego jak linia numer 28.
   stoimy obecnie z żoną na końcowym przystanku linii 28 od godziny i nie widać żadnego tramwaju kolejka jest na około 100 osób. Ludzie stają na końcu kolejki i rezygnują po około 15 do 20 minutach lub wsiadają do TukTuk’ów, które krążą jak sępy dookoła kolejki

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Jest, jest i na pewno istnieje tramwaj o magicznym numerze 28 🙂 Tramwaje w Lizbonie jeżdżą jednak tylko sobie znanego rozkładu jazdy… a tak na poważnie, to rozkład jazdy jest, jednak tramwaj jest normalnym uczestnikiem ruchu drogowego. W przypadku linii 28 bardzo mało odcinków trasy jest wydzielonych z jezdni i niestety tramwaj jest zależny od wszystkich zdarzeń losowych na drodze.

    Pamiętam, jak kiedyś czekałem na tramwaj ponad 40 minut, a potem przyjechało 5 tramwajów pod rząd..

    Mam nadzieję, że mimo wszystko, tramwaj 28 przyjechał i udało się Państwu nim przyjechać.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Bożena napisał/a:

   Witam, właśnie wróciliśmy z Lizbony – koniec listopada i okazuje się, że do tramwaju 28 ciągle są kolejki, oczywiście głównie na stacji początkowej. Czekaliśmy tam ponad 40 minut, bo każdy tramwaj zabiera tylko około 20 osób. Najlepszym rozwiązaniem jest pójść na kolejny przystanek i bez najmniejszego problemu wsiąść do nadjeżdżającego wagonika.

   Odpowiedz
  • Marta Stańczak napisał/a:

   Gdzie zaparkować samochód jesli chcemy zwiedzić Lizbonę tramwajem 28?

   Odpowiedz
  • Walter Łuszczyk napisał/a:

   Uważajcie na złodziei, szczególnie przy wysiadaniu 🙁 Przy nas 4 zorganizowane babki okradły turystki z Japoni i tramwaj wcale nie był zatłoczony. Robiły to tak sprytnie, że nawet stojąc z boku prawie nic nie zauważyliśmy. Oczywiście po kradzieży było już “po ptakach”, bo motorniczy nic po angielsku nie mówił, numer alarmowy 112 wcale nie lepiej, w słuchawce zabrzmiało: “Portugese only, sir”. Żenada.

   Odpowiedz
  • koper napisał/a:

   Witam
   Niedługle lecę slużbowo do Portugali i będę miał jedno popołudnie, które będę mógł spędzić w Lizbonie. Co polecacie zobaczyć/zwiedzić? Wiem, że jedno popołudnie to nie wiele czasu ale lepsze to niż nic i tym bardziej trzeba rozsądnie wybrać punkty wycieczki. Będę miał do dyspozycji samochód.

   Odpowiedz
  • Adam napisał/a:

   Jaka forma zwiedzania Lizbony jest najlepsza dla osoby poruszającej się wózkiem inwalidzkim(manualnym, lekkim)? Pozdrawiam :).

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Witam, dziękuję za komentarz. Lizbona nie jest najlepszym miastem dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najlepsze dzielnice do zwiedzania to Oriente, Belem oraz Baixa. NIestety na Alfame lub Bairro Alto nie ma co się zapuszczać. Warto wcześniej sprawdzić również transport, gdyż nie wszystkie środki transportu są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu mailowego. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
    • Walter Łuszczyk napisał/a:

     To prawda. My zwracaliśmy na lizobońską infrastrukturę z punktu widzenia rodziców, którzy nie tak dawno jeszcze prowadzili wózek. Kompletna porażka. W historycznym (czyt. ciekawym) centrum miasta prawie wszystkie pasy na jezdni kończą się 15 cm krawężnikiem 🙁

     Odpowiedz
  • Ja dopiero się wybieram (10 dni) i wychodzi na to, że aby się dostać do centrum, czy gdziekolwiek indziej, będę właśnie musiał korzystać z linii 28, wsiadając na R. S. BENTO/CÇ ESTRELA. Tam właśnie (jakieś 150m) mam apartament. Sporo poczytałem o Portugalii i Lizbonie w szczególności, dużo dzięki panu Krzysztofowi. Żałuje tylko, że w przeciwieństwie do Hiszpani, która kojarzy się z gitarą, Portugalia nie ma już takich tradycji, i bardziej rządzi tu Fado. Ja akurat jestem mocno związany z gitarą, więc także trochę szukałem w tym kierunku mając na myśli Portugalię. Nic wielkiego nie znalazłem. Na naszą stronę Guitar-Tube.com rzuciłem tylko jedno wideo, w dodatku z greckim gitarzystą, ale grającym kompozycję jakiegoś portugalskiego kompozytora i gitarzysty Paulo Galvão. Nawet ładny kawałek (gitara klasyczna).
   Tak czy inaczej jadę (lecę) do Portugalii już wkrótce. Będę mieszkał jak juz wspomniałem, w planie jest też objazd kilku miejscowości wokół Lizbony, oraz 2-dniowy skok na południe w okolice Lagos, i być może dzień w Sewilli (to już Hiszpania).

   Odpowiedz
   • Mariusz napisał/a:

    Panie Darku, czy faktycznie wybiera się Pan do Lizbony? Można wiedzieć kiedy? Jestem w LIS do 18-tego sierpnia i b. potrzebuję kontaktu z kimś, kto się tu wybiera. Serdeczne dzięki, Mariusz

    Odpowiedz
    • Darek napisał/a:

     Faktycznie wybieram się do Lizbony. Wylatuję już w sobotę 17-go siernia z Gdańska Lufthansą.
     Mieszkać będę faktycznie jak opisałem, na uliczce Miguel Lupi, w dół od Estrela. Będę w Lizbonie jakiś tydzień.
     Właśnie odkryłem kilka miejsc w oklicach gdzie będę mieszkał. Jest dobry sklep (Pingo Doce), jest też restauracyjka z bardzo chwalonym Fado na żywo (Sr.Vinho). Na mojej uliczce jest jeszcze jedna restauracyjka, ale podobno dość droga, bo przychodzą do niej politycy z parlamentu, który jest nieopodal.

     Co do moich gitarowych pasji, to są one 100-procentowe. Zarówno ja, jak i mój syn gramy. Czasem mniej, czasem bardziej poważnie.
     W pierwszym podpisie pozwoliłem sobie rzucić adres strony www, którą zarządzamy, i dzięki której poznaliśmy całą masę gitarzystów z całego świata, także bardzo głośne nazwiska.

     Ja i moja małżonka bardzo lubimy też podróżować. 3-4 razy rocznie.
     Jakimś trafem jeszcze nie byliśmy w Portugalii, więc czas to nadrobić, jak już się znalazło parę dni wolnego.

     Przy okazji:
     ————

     Ja już wcześniej trafiłem na teksty pana Krzysztofa i podoba mi się to co i jak pan Krzysztof robi. Na odległość czuć w tym pasję.
     Życzę panu Krzystofowi wszystkiego dobrego, i żeby pasję kontynuował, i żeby pasja dawała mu dochód z którego da się żyć 🙂
     Kto wie, może kiedyś nasze drogi się zejdą.

     Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Plan wyląda ciekawie, cieszę się, że strona okazała się pomocna! Myślę, że jeśli wybierze się Pan wieczorem czy to na Bairro Alto, czy na uliczki Alfamy, to jest szansa znaleźć ciekawe miejsce, gdzie dobrze grają na gitarze:)

    Życzę udanego pobytu w Portugalii!

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)