Zwiedzanie Lizbony

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

Zwiedzanie Lizbony – jak ono wygląda? Jak się do niego przygotować? Co warto zobaczyć w Lizbonie lub czy zwiedzać Lizbonę z przewodnikiem, czy samodzielnie? Osoby wybierające się do Lizbony, by poznać piękno i magię stolicy Portugalii, całkiem możliwe, że zadały sobie przynajmniej jedno z tych pytań. W tym tekście zatem odpowiadamy na te pytania oraz kilka innych. Podpowiadamy też, jak przygotować się do wyjazdu, aby zwiedzanie Lizbony było niezapomnianym i przyjemnym doświadczeniem. Doświadczeniem, które sprawi, że Lizbona nas w sobie rozkocha.

Stolica Portugalii to miasto magiczne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Lizbona łączy w sobie przeszłość wielkiego imperium z teraźniejszością życia codziennego Portugalczyków i przyszłością kraju o pięknych marzeniach. Lizbona jest miastem, w którym doświadczymy mozaiki smaków, kolorów, ludzi i kultur. Jedyne takie miasto, które pamiętając o swojej świetności, cały czas w sposób nienachalny kusi nas nowym, innym, ciekawym. Zwiedzanie Lizbony może być świetnym przeżyciem, które pozwoli odkryć jej uroki, a jednocześnie poznać, jak zróżnicowanym krajem jest Portugalia i jak cudowni są Portugalczycy. Dużo można by napisać na temat tego, jaka jest Lizbona. Najlepiej jednak doświadczyć jej samodzielnie i samemu wyrobić sobie opinie o niej.


Portugalia Safe & Clean Certyfikat Bezpieczeństwa Specjalne Oznaczenie Znak Bezpiecznie i Czysto w Portugalii Safe&Clean Kto ma Firmy Hotele Restauracje Wycieczki Polski Przewodnik

Nasza firma otrzymała certyfikat “Clean & Safe” stworzony przez Turismo de Portugal dla bezpieczeństwa turystów.
Zobaczcie, czym jest certyfikat “Clean & Safe” w Portugalii >>>

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem

Zacznijmy od najciekawszej możliwości poznania i zwiedzania Lizbony, czyli od zwiedzania Lizbony z prywatnym przewodnikiem. Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem, żywą osobą, mieszkańcem tego miasta, to często najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej i ciekawiej o Lizbonie, niż piszą tradycyjne przewodniki książkowe po stolicy Portugalii. Poznać Lizbonę od strony życia tutaj, odkryć jej zakamarki, tajemnice, spojrzeć na miasto z innej perspektywy, posłuchać wyjątkowych opowieści i anegdot o Portugalczykach, dowiedzieć się co i gdzie jadają mieszkańcy w swoich ulubionych restauracjach, knajpkach lub barach, czy też odkryć niezwykłą historię Lizbony przedstawioną w ciekawy sposób.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona LisboniePortal InfoLizbona.pl skupia pasjonatów, którzy nie tylko piszą o Lizbonie dla Was, tworząc to największe w polskim Internecie źródło informacji nt. Lizbony, ale również skupia najlepszych przewodników po Lizbonie. Karolina, Justyna, Marlena, Piotr i Krzysztof – każdego dnia mamy przyjemność pokazywać Wam Lizbonę i odkrywać przed Wami jej piękno. Jaką Lizbonę chcemy i lubimy Wam pokazywać? Przede wszystkim zależy nam, aby pokazać Wam Lizbonę taką, o której nie przeczytacie w tradycyjnych przewodnikach. Opowiedzieć Wam o mieszkańcach Lizbony, życiu tutaj, pokazać Wam lokalne restauracje oraz piękne miejsca z fado. Wytłumaczyć Wam, jak ciekawym kolażem historii, ludzi, smaków, opowieści, kolorów jest stolica Portugalii.

Znamy Lizbonę doskonale, jednak każdego dnia Lizbona urzeka nas na nowo i mamy przyjemność codziennie odkrywać jej piękno. Dzielimy się tym z Wami z nadzieją, że i Wy pokochacie to miasto, tak samo jak i my. A czy warto zwiedzać Lizbonę z nami? O tym najlepiej świadczą choćby opinie osób, które mogły już z nami poznać piękno tego miasta i innych miast Portugalii – przeczytajcie je >>>

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem – kontakt

Jesteście zainteresowani zwiedzaniem Lizbony z nami, chcecie spróbować lub macie jakieś pytania w tym temacie? Zapraszamy do kontaktu. A jak najlepiej się z nami skontaktować? Prosimy o e-mail na adres info@infolizbona.pl lub skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego poniżej. Można też kontaktować się drogą telefoniczną pod numerem telefonu 00 351 967 352 639.


  Każde zapytanie traktujemy indywidualnie i zawsze dostosowujemy ofertę pod dane zapytanie. Bez znaczenia zatem, czy przyjeżdżacie do Lizbony na tydzień, czy macie tylko jeden dzień w Lizbonie i chcecie poznać “Lizbonę w pigułce”. Pomożemy Wam i zaproponujemy najlepszą formę zwiedzania Lizbony, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Dlatego mamy również propozycje zwiedzania Lizbony dla rodzin z dziećmi, większych grup, osób starszych lub pasjonatów lokalnego jedzenia, sportu lub wypoczynku.

  Na zapytania i e-maile odpowiadamy do 2 dni roboczych. Jeśli do tego czasu nie uzyskaliście odpowiedzi, to prosimy o sprawdzenie folderu “spam” w programie pocztowym i/lub kontakt telefoniczny.

  Zwiedzanie Lizbony – ile dni potrzeba na Lizbonę?

  Często dostajemy e-maile z pytaniem, ile dni przeznaczyć na zwiedzanie Lizbony lub jak ułożyć program zwiedzania i co trzeba zobaczyć? Wszystko zależy od tego, co nas interesuje w Lizbonie oraz jaką ilością czasu dysponujemy? Inaczej będzie wyglądał program dla osób spędzających tylko weekend w Lizbonie. W inny sposób dla osób mających kilkanaście dni w Lizbonie. Jeszcze inaczej dla osób, dla których Lizbona jest tylko przystankiem w podróżowaniu po Portugalii i mających tylko jeden dzień w Lizbonie.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  Trochę uogólniając, na bazie naszych doświadczeń, najbardziej optymalne byłoby, aby przeznaczyć sobie na zwiedzanie Lizbony 3-4 dni. Dlaczego nie mniej, nie więcej? Ten czas pozwoli nam, by zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne w całej Lizbonie, a jednocześnie mieć czas, by doświadczyć trochę klimatu, spokoju i portugalskiego podejścia do życia. Mając tyle czasu w Lizbonie możemy spokojnie zwiedzić miasto, jak i okolice. Na przykład bajkową Sintrę, czy leżące nad oceanem plaże i miejscowości takie jak Cascais, Caparica, Estoril, czy wybrać się na zwiedzanie Parku Arrabida. Jednocześnie by zrobić sobie przerwę na kieliszek wina z ładnym widokiem na jednym z licznych punktów widokowych. Wieczorem wybrać się na koncert fado. Odpocząć i spokojnie nacieszyć się Lizboną.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  Nie jest to jednak reguła. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu muzeów w Lizbonie, skorzystaniu z szerokiej oferty kulturalnej miasta (wystawy, różnego typu koncerty, przedstawienia teatralne), poznaniu nie tylko tych najważniejszych atrakcji i zabytków turystycznych, ale również atrakcji leżących poza głównym szlakiem turystycznym, zwiedzaniu okolic Lizbony w więcej, niż jeden dzień, to warto na Lizbonę zarezerwować sobie nawet 7-10 dni. Też nie będzie nam się nudziło. Portugalia wtedy w pełni odkryje przed nami swoje wszystkie uroki.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  A czy Lizbonę można i da się zwiedzić w jeden dzień? I tak i nie. Z jednej strony jest to możliwe, by zobaczyć większość najważniejszych zabytków Lizbony mając tylko jeden dzień. Z drugiej strony… trochę szkoda poświęcić temu pięknemu miastu tylko jeden dzień. Na pewno w takim przypadku trzeba mieć dobrze przygotowany plan – co, w jakiej kolejności i jak zwiedzać. Nie nastawiajmy się też na dokładne podziwianie i zwiedzanie odwiedzanych miejsc w opcji jednodniowej wizyty w Lizbonie. Warto zawsze potraktować takie jednodniowe zwiedzanie Lizbony jako swoiste preludium do przyszłej wizyty w Lizbonie.

  Lizbona i jej zwiedzanie – co trzeba koniecznie zobaczyć i jak zaplanować zwiedzanie?

  O tym, co koniecznie trzeba zobaczyć w Lizbonie piszemy w tekście pt. Najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Lizbony >>> Zapraszamy do zapoznania się z nim jeszcze przed Waszym przyjazdem do Lizbony, gdyż może być on pomocny podczas układania Waszego planu na zwiedzanie Lizbony. Pamiętajcie, aby na Waszą listę rzeczy do zobaczenia wpisać nie tylko Klasztor Hieronimitów, czy Wieżę Belem, uliczki Alfamy, punkty widokowe Lizbony z przepięknymi widokami, place dzielnicy Baixa, Katedre Se, czy windę Santa Justa, ale również…

  • coś dla ducha – na przykład podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w ręku na jednym ze wzgórz miasta czy koncert muzyki fado.
  • przyjemność dla zmysłów – może dobrą kolację z rybami i owocami morza? A może wizytę w jednej z licznych pastelarii, aby degustować lokalne słodkości? A co powiecie na poznawanie magii i tajemnic portugalskich win?

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  • doświadczenie dla siebie  – tutaj temat rzeka, bo każdy z nas lubi coś innego. Dla jednych będą to zakupy w butikach portugalskich marek. Dla innych wizyta na stadionie piłkarskim lub w interesującym muzeum, które poszerzy naszą wiedzę w ciekawym dla nas temacie.
  • coś dla innych – odwiedźmy zatem na przykład targ z rękodziełem, kupmy bliskim oryginalną i ciekawą pamiątkę z Lizbony. Przy okazji damy zarobić lokalnym rzemieślnikom. Wrzućmy też kilka centów ulicznemu grajkowi. Wyślijmy korkową kartkę z Lizbony do znajomych.

  Nie przedstawimy tutaj konkretnego planu zwiedzania Lizbony – dzień po dniu, co zobaczyć i jak w każdy dzień. Wszystko znajdziecie na InfoLizbona.pl. Mamy nadzieję, że szukając informacji o Lizbonie tutaj i układając Wasz plan zwiedzania przy okazji wpadniecie na coś nowego, interesującego dla Was. Dokładne, spersonalizowane plany zwiedzania Lizbony i okolic typu dzień po dniu przygotowujemy dla osób, które zdecydują się zwiedzać Lizbonę z nami. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu >>>

  Planując zwiedzanie Lizbony pamiętajcie, że w Lizbonie doskonale sprawdza się teoria: lepiej czasami zobaczyć mniej, niż więcej. To nie jest miasto, które słynie z tego, że zwiedza się je od rana do wieczora. Miasto, gdzie jesteśmy, bo należy odhaczać zabytki i atrakcje z przygotowanej listy. To nie ten klimat miasta. Sami to poczujcie już po pierwszym dniu pobytu w tym najcudowniejszym miejscu na świecie!

  Zwiedzanie Lizbony – nasze rady, porady i uwagi

  • Lizbonę warto zwiedzać dzielnicami – tzn. zobaczyć wszystko w jednej dzielnicy i dopiero potem wybrać się na zwiedzanie innych części miasta. To pozwoli nam w pełni dostrzec różnice między poszczególnymi dzielnicami miasta. Jednocześnie nie marnować czasu na przejazdy i przemieszczanie się pomiędzy danymi dzielnicami.
  • Centrum Lizbony najlepiej zwiedza się spacerem. Odległości pomiędzy poszczególnymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi nie są duże. Najwygodniej pokonać je właśnie spacerem.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  • Trzeba jednak pamiętać, że Lizbona jest położona na wzgórzach. Szczególnie centrum Lizbony. Zwiedzając je nie unikniemy schodzenia, wchodzenia, schodów, podejść i zejść. Jaki jest jednak plus położenia Lizbony na wzgórzach? 16 oficjalnych punktów widokowych i pełno nieoficjalnych, z których możemy podziwiać piękno Lizbony. Dzielnice płaskie to dzielnica Baixa, Belem i Park Narodów.
  • Nie zapomnijcie zatem o wygodnych butach wybierając się do Lizbony! Ewentualnie zawsze możecie kupić dobre, portugalskie, skórzane  buty – na pewno będzie to doskonała pamiątka z Lizbony.
  • O tym, w jakim okresie w roku najlepiej odwiedzić Lizbonę, piszemy tutaj: Pogoda i temperatura w Lizbonie, czyli kiedy odwiedzić Lizbonę? Każda pora charakteryzuje się innymi temperaturami, ilością turystów, cenami, itp. Sprawdźcie, która pora roku w Lizbonie będzie dla Was najlepsza na odwiedziny w Lizbonie.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  • Jeśli zwiedzamy Lizbonę w okresie zwiększonego ruchu turystycznego (długie weekendy, wakacje i okres 2-3 tygodnie przed/po wakacjach, koniec roku), to warto zakupić wcześniej bilety do niektórych obiektów. Jakich? Na przykład oceanarium w Lizbonie, Klasztoru Hieronimitów lub obiekty w Sintrze. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Gdzie warto kupić bilet online wcześniej i jak to zrobić?
  • Karta turystyczna Lisboa Card – czy się opłaca podczas poznawania Lizbony? Więcej o karcie Lisboa Card piszemy tutaj: Lisboa Card – wszystkie informacje >>> Karta na pewno jest wygodnym i pomocnym rozwiązaniem. Warto z niej skorzystać, jeśli nastawiamy się na intensywne zwiedzanie Lizbony i okolic. Warto, by maksymalnie wykorzystać zniżki i rabaty, które nam ona oferuje.
  • Zwiedzając Lizbonę trzeba też koniecznie uważać na kieszonkowców. Naprawdę! Niestety w Lizbonie z roku na rok jest coraz więcej kieszonkowców. Spotkać można ich szczególnie często w tramwaju 12 i 28, w okolicach zamku św. Jerzego, w dzielnicy Belem, w okolicach Rua Augusta i szczytu windy Santa Justa. A co zrobić, gdy niestety zostaniemy w okradzeni w Lizbonie? Przede wszystkim trzeba wyrobić nowy dokument tożsamości, jeśli nie mamy żadnych innych dokumentów, które upoważnią nas do wylotu z Lizbony. Aby wyrobić paszport tymczasowy należy udać się do Ambasady RP w Lizbonie – znajduje się ona w dzielnicy Belem, więcej o procedurach wyrobienia tymczasowego paszportu przeczytacie tutaj >>>

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  • Jeśli mamy trochę więcej czasu w Lizbonie, a jest dobra pogoda, to warto zastanowić się nad wizytą nad oceanem. Z Lizbony bardzo prosto dojedziemy nad ocean – czy to do Cascais, Estoril lub Carcavelos, czy na Costa da Caparica. Więcej o najlepszych plażach w okolicach Lizbony przeczytacie zatem tutaj: Plaże w okolicach Lizbony
  • A gdzie szukać noclegu w Lizbonie? Noclegi w centrum (dzielnice Alfama, Baixa, Chiado, Bairro Alto lub okolice Cais do Sodre i Avenida da Liberdade) dają nam ten plus, że są doskonałymi bazami wypadowymi. Zawsze też podczas zwiedzania można sobie zrobić przerwę i wrócić na chwilę do noclegu. Duży wybór hoteli znajdziemy w okolicach Avenidas Novas. Z tego miejsca do centrum bez trudu można dojechać metrem lub nawet przejść dłuższym spacerem. Po listę polecanych noclegów w Lizbonie zapraszamy tutaj >>>

  Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem książkowym

  Wybierając się do Lizbony warto zaopatrzyć się również w tradycyjny przewodnik książkowy po Lizbonie i okolicach. Gdy wejdziemy do księgarni, to wybór przewodników jest ogromny, ale który z nich wybrać? O tym piszemy w naszym bardzo subiektywnym zestawieniu dobrych przewodników książkowych po Lizbonie, z którym zapoznać się możecie tutaj: Który przewodnik po Lizbonie wybrać? Bez znaczenia, jaki przewodnik wybierzecie, to jednak mimo wszystko dobrze go mieć. Dlaczego? W jednym miejscu mamy zestawienie wszystkich najważniejszych informacji i chociażby krótkie opisy poszczególnych zabytków i atrakcji turystycznych Lizbony.

  Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

  Jeszcze przed przyjazdem warto chociaż pobieżnie przekartkować przewodnik, aby zapoznać się z jego układem. Przewodnik warto kupić jeszcze w Polsce. W Lizbonie, w sklepach z pamiątkami, jest dostępne jedno polskie wydanie przewodnika po Lizbonie międzynarodowej firmy. Jest to jednak bardzo słaby i kiepski przewodnik. Również jego cena 8-12€ jest nieadekwatna do zawartości.

  Zapraszamy również do korzystania ze strony InfoLizbona.pl, gdzie w dziale “Zabytki i atrakcje” znajdziecie dokładne opisy poszczególnych atrakcji, miejsc, zabytków i ciekawych punktów w Lizbonie. Nasze opisy można wydrukować bezpłatnie i wziąć ze sobą w podróż lub korzystać z nich online podczas zwiedzania.


  Życzymy wszystkim przepięknego zwiedzania Lizbony i zakochania się w tym mieście na zawsze! Niech Lizbona Was oczaruje, zaintryguje i zaciekawi. Sprawi, że będziecie tutaj zawsze chętnie wracać – tak, jak my. Boa viagem, co znaczy po portugalsku “udanej podróży”!   153 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

   • Iwona i Piotrek napisał/a:

    To dzięki Panu Krzysztofowi mogliśmy zwiedzać Lizbonę z Tamarą, fantastyczna kobieta z ogromną wiedzą, poczuciem humoru i wieloma wieloma ciekawostkami. było nam bardzo miło spacerować z Nią po Lizbonie i chłonąć tamtejszą atmosferę💗 dziękujemy Tamarze serdecznie i panu Krzysztofowi że nam zwiedzanie z Tamarą zorganizował 💗

    Odpowiedz
   • Norbert napisał/a:

    Zakochaliśmy się w Portugalii, Ty drogi Krzysztofie jesteś temu “winn”. Dziękujemy serdecznie i jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za czas spędzony z Tobą. Pokazałeś nam również te miejsca które czekały na nas. Już tęsknimy , pozdrawiamy i polecamy Cię. Jesteś wspaniały.:)

    Odpowiedz
   • Karolina napisał/a:

    Mieliśmy przyjemność spacerować po Lizbonę z Panem Krzysztofem. To były niesamowite cztery godziny. Tyle miejsc, tyle historii a przy tym niespiesznie, żeby można smakować odwiedzane miejsca i atmosferę. Później kilkakrotnie wracalìsmy w te miejsca, już na spokojnie.
    Dodatkowo dostaliśmy super rozpiskę z planem zwiedzania Lizbony na kolejne dni, jak też plan jak zwiedzać Sintrę. Szczerze polecamy zwiedzanie z Panem Krzysztofem

    Odpowiedz
   • Wiesława napisał/a:

    Nasza przygoda z Portugalią rozpoczęła się w Lizbonie . Dzięki naszej przemiłej przewodniczce Pani Kamili zwiedziliśmy urokliwe zakątki tego miasta , zasmakowaliśmy się w kulinarnych portugalskich daniach a także poznaliśmy cudowne tradycyjne trunki . Przeżyliśmy cudowne , niezapomniane chwile . W dalszą podróż wyruszyliśmy na południe aż na przylądek Św. Wincentego , Lagos , Faro i na przepiękne plaże z Klifami w tle. Dzięki Pani Kamili oraz Panu Krzysztofowi dostaliśmy pomocne wskazówki na dalszą wyprawę po Portugalii. Tak dzięki tym informacją przejechaliśmy kolejne miejsca jak : Fatima i Porto .Bardzo jesteśmy wdzięczni za ciekawą , przyjemną i niezapomnianą przygodę.
    Z całego serca polecam Panią Kamilę .
    Z serdecznymi pozdrowieniami od Wiesi, Marysi , Jurka i Jacka 🙂

    Odpowiedz
   • Kasia i Wojtek napisał/a:

    Dziękujemy serdecznie Pani Julicie (przesympatycznej przewodniczce) za poprowadzenie nas przez fantastyczne zakamarki Alfamy, za cenne wskazówki, podpowiedzi i informacje, które pozwoliły nam w późniejszym czasie już samodzielnie poznać wiele urokliwych zakątków Lizbony oraz z łatwością dotrzeć do Cabo da Roca i Cascais. Był to dla nas wspaniale spędzony czas. Lizbona nas oczarowała i jeszcze tam wrócimy 😉 Pozdrawiamy serdecznie – Kasia i Wojtek z Bydgoszczy

    Odpowiedz
   • Maria napisał/a:

    Przed wyjazdem do Lizbony skontaktowałam się z Panem Krzysztofem, który pomógł w szczegółach zorganizować zwiedzanie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Naszym przewodnikiem była Pani Bożena. Jej pasja do historii i kultury tego miasta jest niezaprzeczalna, a jednocześnie potrafi przekazywać wiedzę w ciekawy i przystępny sposób. Z Jej entuzjazmem każdy zabytek stał się fascynującą opowieścią, a z Jej pomocą odkrywaliśmy zakątki miasta w sposób, który pozostanie w naszej pamięci na długo. Profesjonalizm, przyjazne podejście i bogata wiedza sprawiły, że zwiedzanie Lizbony z Panią Bożeną to była prawdziwa przyjemność. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc Pani Bożenie i Panu Krzysztofowi, którzy służyli pomocą w każdej kwestii przez kilka dni naszego pobytu w Lizbonie.

    Odpowiedz
   • Tomek napisał/a:

    Wszystkie informacje konkretne i prawdziwe. Plan zwiedzania przedstawiony, uzgodniony, zgodny z oczekiwaniami. Pani Julita bardzo sympatyczna i profesjonalna. Dopytuje odnośnie oczekiwań, duża wiedza osoby mieszkającej w Lizbonie. Ani przez moment nie czuliśmy się bez opieki. Nawet po zakończeniu zwiedzania, przesyłała pytania czy w czymś nam trzeba pomóc. Polecam i jednocześnie pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • Carolien napisał/a:

    Spędziliśmy z Panem Krzysztofem fantastyczne 4 godziny zwiedzając Lizbonę. Zobaczyliśmy główne atrakcje, ale też boczne uliczki i miejsca mniej oczywiste. Zjedliśmy super kanapki w miejscowym barze, do którego turyści nie zaglądają. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z historii miasta i usłyszeliśmy wiele anegdot. A na koniec otrzymaliśmy mapę z zaznaczonymi zabytkami, które także koniecznie musimy zobaczyć i kawiarniami, które musimy odwiedzić. Zrealizowaliśmy plan w 100%. Polecam wycieczkę z Panem Krzysztofem!

    Odpowiedz
   • Ewa napisał/a:

    Nasz wyjazd rodzinny do Lizbony w czasie świąt Bożego Narodzenia wspominamy bardzo często. Jeszcze przed wyjazdem natrafiliśmy na stronę w internecie infolizbona.pl. no i oczywiście na Pana Krzysztofa. To dzięki niemu jeszcze przed wyjazdem wiedzieliśmy, co możemy zwiedzić na własną rękę. Plan był dopracowany ze wszystkimi szczegółami. Skorzystaliśmy również z propozycji zwiedzania miasta z profesjonalną przewodniczką. Była nią Pani Bożena. To był strzał w dziesiątkę. Lepszej towarzyszki na spacer po mieście nigdzie byśmy nie znaleźli. To dzięki niej zwróciliśmy uwagę na detale w architekturze. Zobaczyliśmy miejsca I poznaliśmy historię miasta od strony zupełnie innej niż w sztampowych przewodnikach. Serdecznie dziękujemy za wszystko. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani. Gorąco polecamy usługi tych państwa

    Odpowiedz
   • Artur napisał/a:

    Z Panem Krzysztofem nawiązaliśmy jeszcze kontakt przed przybyciem do Lisbony. Po spotkaniu już na miejscu z jego strony dokonaliśmy oczarowania miejscami, które nam pokazał a, które prawdopodobnie nie zobaczylibyśmy sami. Zafundował nam tzn. grupie naszych przyjaciół popołudniowo-wieczorną pieszą wycieczkę. Poznaliśmy miejsca mniej znane, może tak nie odwiedzane przez turystów ale wręcz przepiękne. Poznaliśmy dużo z historii miasta. Ponadto przekazał nam wiele informacji co do poruszania się po mieście oraz miejsc do odwiedzenia nie wpisanych w żadne foldery turystyczne. Jesteśmy Panu Krzysztofowi bardzo wdzięczni. Jest to wspaniały przewodnik i człowiek. Zachęcamy do korzystania z jego usług. A tak na koniec do Lisbony na pewno wrócimy!

    Odpowiedz
   • Adam napisał/a:

    Lizbonę zwiedzaliśmy w towarzystwie poleconej przez Pana Krzysztofa Pani Kamili, która choć mocno zachrypnięta , dała radę i pokazała nam kawałek miasta, opowiedziała o jego historii oraz udzieliła wskazówek na dalsze samodzielne zwiedzanie. Oboje z żona jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmem Kamili, przy czym jest to przemiła osoba. Dziękujemy raz jeszcze

    Odpowiedz
   • Kasia i Tomek napisał/a:

    Mieliśmy dwa świetne pomysły: zwiedzić wymarzoną Lizbonę i skorzystać z profesjonalnej pomocy w zaplanowaniu tej wycieczki. Oba pomysły to strzał w dziesiątkę. Dzięki panu Krzysztofowi zobaczyliśmy w Lizbonie miejsca, do których sami nigdy byśmy nie trafili. Zwiedzanie było wsparte przez świetnie (i szybko) podane pełne informacje historyczne i turystyczne. Rewelacja! Oprócz samego zwiedzania otoczeni zostaliśmy wspaniałą opieką na czas przed spotkaniem i na pozostałe dni. Precyzyjny i przejrzysty plan zwiedzania z oznaczeniem na mapie, proponowane środki komunikacji i sposób przemieszczania się. Mnóstwo dodatkowych i pomocnych informacji, jak na przykład godziny zagęszczenia turystów w poszczególnych atrakcjach turystycznych. Nie wyobrażamy sobie, że można by tyle zobaczyć bez tak fachowego wsparcia. Nie zdarzyło nam się opowiadać znajomym o tej cudnej wycieczce bez wspominania o panu Krzysztofie. Dziękujemy!

    Odpowiedz
   • Karolina K. napisał/a:

    Pana Krzysztofa poznaliśmy podczas tegorocznych wakacji. Już przed wylotem z Polski przekazał nam szereg bardzo przydatnych informacji. W Lizbonie zwiedzanej z panem Krzysztofem i dalej według jego wskazówek jesteśmy zakochani. Byliśmy tam całą rodziną: 2+2 i wszyscy jednogłośnie orzekli – piękne miejsce i wspaniałe wakacje. Pan Krzysztof pięknie opowiadał, oprowadzał, doradzał, i jak okazało się po powrocie – znajomi, którzy już odwiedzili wcześniej Lizbonę, nie poznali jej tak, jak my, nie jedli przepysznej bifany, nie pili ginjinhi i nie wiedzą “co, jak i dlaczego”. Pan Krzysztof pomógł mi także rozplanowac nasze wakacje po wyjeździe z Lizbony w kierunku południowym.
    Jednym słowem – pomysł zwiedzania Lizbony z Panem Krzysztofem to był strzał w “10”, wszystkim polecam, jak wrócę do Lizbony – a wrócę na pewno – znowu napisze do pana Krzysztofa. Dziękuję bardzo Panie Krzysztofie w imieniu całej naszej rodziny

    Odpowiedz
   • Wojtek napisał/a:

    Miałem okazję zwiedzać Lizbonę z Julitą w towarzystwie mojej rodziny. Jestem zachwycony tym, jak Julita oprowadziła nas po Lizbonie. Pomimo wysokiego sezonu potrafiła nawigować tak, aby omijać tłumy. Co więcej, dostosowała wycieczkę do możliwości mojej rodziny oraz przekazała nam ciekawą wiedzę na temat miasta i kraju. Dzięki Julicie, reszta naszej wycieczki po Portugalii była zdecydowanie bardziej wartościowym doświadczeniem.

    Odpowiedz
   • Jola napisał/a:

    Wszystkim zaglądającym na stronę infolizbona polecam na skorzystanie z usług przewodników związanych z tym portalem, tez polecenie strony, kontaktu z p.Krzysztofem. osobą wybierającym się na kraniec kontynentalnej Europy.
    Wszystkim, i tym Osobą, które wpadną na tzw, „city break” czy też tym którzy planują dłuższy pobyt w Lizbonie, tym co są przygotowani (poprzez: oglądnięcie wielu filmów nt Lizbony lub z Lizbona w tle, przestudiowanie przewodników – a szczególnie strony infiolizbona, która jest bezcenna w swojej treści!!!!) i tym co nie maja czasu i niewiele wiedzy nt. Lizbony.
    P. Krzysztof w pełni profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do każdej grupy, dopasowywuje trasę zwiedzania do indywidualnych prefarencji osób. Jest bardzo pomocny w planowaniu dalszych dni, godzin pobytu w Lizbonie, odkrywania jej, dosłownego zasmakowania się w niej oraz poznawaniu Portugali poza stolicą.
    Kilkugodzinny spokojny spacer po najstarszych i nie zdemolowanych przez trzęsienia ziemi dzielnice Lizbony, „ zagubienie” się w ich uliczkach z opowieściami p. Krzysztofa nt. historii, ludzi, życia, obyczajów, był tzw.” strzałem w dziesiątkę”. Nawiązanie kontaktu przed podróżą oraz świadomość, że w każdej chwili możemy zadzwonić i poprosić o np .pomoc lub wskazówki np.jak wrócić do apartamentu, sprawiła że czułyśmy się bezpiecznie i zaopiekowane, dziękujemy)
    Powyższe pisze z perspektywy czasu( w Lizbonie byłam razem z przyjaciółka w marcu2023) oraz wiedzy, ze byłyśmy wymagającymi turystkami( obszerna wiedza nt historii Lizbony, co gdzie leży, jakie obiekty nas interesują do zwiedzania, tysiące pytań m.in. nt. problemów społecznych dotyczących relacji lizbończycy – turyści, itd., itp. ).
    Czas spędzony w towarzystwie p. Krzysztofa był, powtarzam , BEZCENNY, dziękujemy
    Pozdrawiamy cała ekipę infolizbona i dziękujemy za ich ciężką prace
    Marta i Jola

    Odpowiedz
   • Maciek napisał/a:

    Bardzo dziekuję za zorganizowanie logistyki zwiedzania Lizbony wraz z sugestią restauracji. Zwiedzanie z Panią Julią Kucińską czysta przyjemność, Przewodniczka z pasją. Polecam!!!

    Odpowiedz
   • Adam napisał/a:

    Spędziliśmy z Panem Krzysztofem prawie 5 godzin w Lizbonie.
    Polecam,było bardzo profesjonalnie, miło i wesoło.
    Może się jeszcze spotkamy.

    Odpowiedz
   • Anna Tomulewicz napisał/a:

    Dzien dobry.
    Polecamy z całego, wakacyjnego serca zwiedzanie Lisboa z Julita:))
    Julita powie wzystko, co byście chcieli wiedzieć, nie tylko o stolicy Portugalii. Pokaze Wam ciekawostki, zakamarki, przeprowadzi z Wami spokojne dyskusje o Portugalii np. o gospodarce, prawie lokalowym (nas interesowało) w cieniu drzew, na laweczce, dostosuje tempo do potrzeb uczestników. Skupi się zwiedzaniu i przekazaniu informacji, uzupełni to przesmacznymi degustacjami i ew.restauracjami. Kiedy, jak nasz kolega wędkarz, będziecie potrzebować czegoś więcej, sprawdzi i prześlę email i info nawet po spotkaniu.
    Profesjonalna, mądra, z dobrym, zwykłym gestem. Pięknie opowiada.
    Byliśmy we czwórkę dorosłych w sierpniu 2023, skorzystaliśmy z popołudnia i Bardzo Polecamy .

    Odpowiedz
   • Łukasz napisał/a:

    Z Panią Bożeną spędziliśmy kilka wspaniałym godzin, czerpiąc garściami z jej opowieści na temat historii Lizbony, miejsc, wydarzeń ważnych i ciekawych dla tego wspaniałego miasta. Niewątpliwie udany czas, który miło zapoczątkował nasz kilkudniowy pobyt w mieście. Serdecznie polecamy.

    Odpowiedz
   • Bogusław napisał/a:

    Pani Julita oprowadziła nas po miejscach nieoczywistych, co pozwoliło dotknąć Lizbony głębiej niż tylko powierzchownie. Przy okazji dowiedziała się od nas, że ta historia o kogucie portugalskim ma swój odpowiednik na Camino de Santiago w Hiszpanii, gdzie w jednym z kościołów w klatce nad drzwiami mieszkają kurka i kogut, żywe jak najbardziej. A pan Krzysztof przysyłał na maila porady praktyczne, które, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu, pozwoliły uniknąć wielu stresów wynikających z nieznajomości terenu. Jeśli chodzi o fado, to przypadkiem trafiliśmy do restauracyjki Solido, gdzie dla raptem szóstki gości piękny koncert z gitarzystami dała dwójka śpiewaków – głos męski i żeński a w jednym z utworów – dodatkowo z głosem śpiewającego fado kelnera, który nas obsługiwał. Polecam ich jak i Infolizbonę!

    Odpowiedz
   • Marta i Marcin napisał/a:

    Na stronę infolizbona trafiłam, kiedy planowaliśmy wyjazd do stolicy Portugalii. Postanowiłam napisać do Pana Krzysztofa i zapytać, czy znalazłby dla nas czas podczas naszego urlopu w Lizbonie. Pan Krzysztof pomógł nam zorganizować cały pobyt, dzięki czemu w pełni wykorzystaliśmy nasz czas w samej Lizbonie i jej okolicach, a także pokazał nam najpiękniejsze zakątki najstarszej części miasta. Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy wszystkich ciekawostek i nawet nie wiemy, kiedy zleciał nam wspólny czas. Jesteśmy zachwyceni Lizboną i każdemu, kto planuje się tu wybrać, polecamy spotkanie z Panem Krzysztofem. To nie tylko skarbnica wiedzy o mieście, ale także przemiły człowiek i na każdym kroku widać jego zafascynowanie tym miastem.

    Odpowiedz
   • Ania i Artur napisał/a:

    Gdy długo wyczekiwana wyczieczka do Lizbony mogła zostać zrealizowna postawnoiłam się do niej dobrze przygotować. Czytając różne informację na temat Portugalii trafiłam na infolizbona.pl i Krzysztofa. Pomyślałam że to fajny pomysł zobaczyć Lizbonę oczami osoby która tam mieszka i okazja do tego żeby posłuchać jak tu się żyje. Krzysztof przygotował nam fantastyczną propozycję jak zaplanować nasz pobyt dzień po dniu. Wszystkie wskazówki były bardzo pomocne, od wydawać by się mogło błahego kupienia biletów na komunikację, po dobry lokal z Fado. Po Lizbonie oprowadzała nam Julita- fantastyczna osoba z ogormną wiedzą i ciekawym sposobem opowiadania, udało nam się nawet na spacerze spotkac Krzysztofa 🙂 Julita pokazała nam miejsca nieoczywiste, opowiedziała hostorię Lizbony i Portugalii, zaprowadziła na najlepsze Vino Verde z nalewaka i w zakątki nieznane turystom, których w innych przewodnikach po Lizbonie nie znajdziemy. To był CUDOWNY czas, Dziękujemy Krzysztofowi za to co tworzy- bo infolizbona.pl to niesamoiwte miejsce gdzie jest wszystko podane na tacy. I Julicie za jej fantastyczny sposób opowiadania o Portugalii. Mam nadzieję, ze jeszcze wrócimy, bo zostało nam Porto i nie tylko 😉 Wspierać Was b edziemy całym serduchem.
    Pozdrawiamy Ania i Artur

    Odpowiedz
   • Barbara napisał/a:

    Mieliśmy wraz z mężem szczęście, gdy przylecieliśmy zupełnie nieprzygotowani do Lizbony , natknać się w necie na kontakt do Pana Krzysztofa. Otrzymaliśmy bardzo przemyślany plan zwiedzania Lizbony dopasowany do naszych możliwości. Udało mi się spędzić popołudnie z Pania Tamara polecona przez p. Krzysztofa, z ktòra zwiedziłam najstarsze, klimatyczne zakatki Lizbony. Dzięki p. Tamarze, opròcz zabytkòw miałam niezaprzeczalne szczęście dotknać atmosfery tworzonej przez ludzi, ktòrzy mieszkaja w tej części miasta. Miałam okazję poczuć jak Pani Tamara jest z nimi zaprzyjaźnona I jak udało się jej zyskać ich szacunek. Z wielka przyjemnościa wspominam nasz 5 dniowy czerwcowy pobyt. Bardzo chciałabym wròcić I z pewnościa znòw zwròcę się o plan zwiedzania pod znany I sprawdzony adres. Dziękuję bardzo, do zobaczenia

    Odpowiedz
   • Kasia napisał/a:

    Podróż do Portugalii planowaliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii i niestety musieliśmy przesunąć plany. Szukałam wtedy kontaktu do polskich przewodników w Portugalii i trafiłam na p. Krzysztofa, który od razu wzbudził moje zaufanie! Przysłał nam opis krok po kroku co zobaczyć w Porto i na południu Portugalii w piękny Algarve. Pobyt kończyliśmy kilkudniowym stopem w Lizbonie i tu zajęła się nami Pani Julita. Pokazała nam zakamarki miasta do których sami na pewno byśmy nie trafili. Bardzo ciekawie opowiadała, a przy okazji jest przemiłym, otwartym człowiekiem 🙂 Były to dla mnie wakacje marzeń i ciesze się, że zakończyłam je w towarzystwie tak profesjonalnej przewodniczki! Gorąco polecam!!

    Odpowiedz
   • Majka napisał/a:

    Spędziliśmy z Krzysztofem przesympatyczny dzień w Lisbonie! Ogromna wiedza i zaangażowanie spowodowały, że nawet nasza młodzież była zainteresowana! Polecamy z całego serca!!!

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Z grupą przyjaciół poznawaliśmy uroki Portugalii w maju 2023. Wyjazd organizowaliśmy sami. Pan Krzysztof udzielił nam wielu cennych rad, które pomogły efektywnie zaplanować wyjazd. Czar Lizbony odkryła przed nami Tamara – jesteśmy Jej bardzo wdzięczni i dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i podzielenie się miłością do tego niezwykłego miasta. Obiecaliśmy sobie, że wrócimy do Portugalii i na pewno będziemy ponownie korzystać z wiedzy Ekipy infolizbona.pl.

    Odpowiedz
   • Michalina napisał/a:

    Odwiedziliśmy Lizbonę po raz pierwszy i przez przypadek. Trafiliśmy na stronę infolizbona i postanowiliśmy skorzystać z lokalnego przewodnika. Umówiliśmy się z panią Julitą. Pokazała nam miejsca, w które z pewnością sami byśmy nie dotarli. Opowiedziała mnóstwo ciekawych historii, odpowiedziała na wiele pytań. Całość była zorganizowana bardzo profesjonalnie, a wspólny spacer ulicami Lizbony był ogromną przyjemnością.
    Planujemy wrócić do Lizbony i na pewno skorzystamy z usług przewodnika.

    Odpowiedz
   • Grażyna i Czarek napisał/a:

    Kilka dni temu wróciliśmy z 4 dniowego pobytu w Lizbonie. Planując wyjazd, skorzystaliśmy z informacji ze strony, a także bezpośrednio od p.Krzysztofa, który umówił nas na spotkanie w pierwszym dniu z p.Julitą. Przemiły rajd po mieście z bardzo kompetentną i zaangażowaną przewodniczką, wiele informacji, nie tylko typowo “bedekerowych”, ale takich, które przybliżają i pozwalają “oswoić” to bardzo miłe, ale początkowo jednak obce miasto. Ponadto, dość szczegółowo opracowane pomysły i wskazówki na ciekawe spędzenie kolejnych dni w Lizbonie przekazane na koniec wspólnego spaceru, połączone z zarezerwowanymi wcześniej przez p.Krzysztofa wieczorami w polecanych lokalach z muzyką fado, spowodowały, że wyjeżdżaliśmy zauroczeni tym miastem, z nieodwołalną decyzją o powrocie w kolejnym roku. 🙂
    Dziękujemy, Panie Krzysztofie i Pani Julito!

    Odpowiedz
   • Bożena napisał/a:

    Spędziliśmy w Lizbonie pięć wspaniałych dni w marcu. Przed przyjazdem byliśmy w kontakcie z p. Krzysztofem, który polecił nam kilkugodzinne spotkanie z p. Julitą oraz udzielił wielu cennych rad nt. podróży.
    I był to strzał w dziesiątkę. Zwiedzanie z pełną pasji i dobrze zorganizowaną przewodniczką pozwoliło nam na poczucie klimatu Lizbony. Pani Julita zabrała nas w miejsca, do których sami byśmy nie trafili. Zwiedzanie miasta świetnie połączyła z próbowaniem lokalnych przysmaków. To ciepła, kompetentna osoba, którą serdecznie polecamy! Pani Julito bardzo dziękujemy za świetny czas!
    Serdecznie pozdrawiamy,
    Bożena, Darek, Ania, Krzysztof

    Odpowiedz
   • Agnieszka napisał/a:

    W Lizbonie byliśmy w lutym. Zwiedzaliśmy miasto i okolice według planu przygotowanego przez Pana Krzysztofa. To był plan szczegółowo opisujący trasę oraz zabytki do zwiedzania. Polecane restauracje serwowały smaczne jedzenie.
    Profesjonalne wskazówki sprawiły ze zwiedzanie bylo bardzo przyjemne.
    Polecamy , bo naprawdę warto wybrać na przewodnika człowieka z sercem i zakochanego w Lizbonie. Takie zwiedzanie ma zupełną inną jakość. Nie trzeba tracić czasu na wymyślanie trasy zwiedzania i myślenie co w tej Lizbonie obejrzeć.
    Polecamy i pozdrawiamy Pana Krzysztofa

    Odpowiedz
   • Krzysztof i Agnieszka napisał/a:

    W Lizbonie byliśmy w październiku ub.r. Po raz pierwszy trafiliśmy do Portugalii i pomoc Krzysztofa w organizacji pospiesznego nieco zwiedzania stolicy okazała się nieoceniona. Po pierwsze – byliśmy nieźle przygotowani do zwiedzania dzięki obszernym wcześniejszym meilom, po drugie dzień spędzony na wędrówce z Krzysztofem po uliczkach i placach miasta pozwolił nam zajrzeć w takie miejsca, w które bez wiedzy i wyczucia miasta tak specyficznego jak Lizbona – trafić byłoby trudno. Ponadto uzyskaliśmy mnóstwo informacji i wskazówek dotycząych naszych planów turystycznych w kolejnych dniach. Dziękujemy za profesonalny guidance i zapewne wrócimy jeszcze do Lizbony.

    Odpowiedz
   • Magdalena napisał/a:

    Zwiedzaliśmy Lizbonę z Krzysztofem. Cała komunikacja emailowa przed przyjazdem była bardzo pomocna i oczywiście zwiedzanie Lizbony było wspaniałe. Krzysztof pokazał i opowiedział historie miasta, poprowadził nas w zakątki Lizbony. Dziękujemy bardzo za wspaniałego przewodnika, którego od razu polecam. Wytłumaczył nam tez na następne dni jak i co jeszcze możemy pozwiedzać. Dziękujemy bardzo i mamy nadzieje, do następnego razu

    Pozdrowienia
    Magdalena i Maciej i Włodek

    Odpowiedz
   • Irek napisał/a:

    Spędziliśmy z przesympatyczną Panią Julitą kilka godzin , zwiedzając zakątki Lizbony. Posiada b.dużą wiedzę o tym mieście, jest osobą przesympatyczną , kulturalną i widać że ta praca to jej pasja. Polecamy i pozdrawiamy . Do następnego razu – mamy nadzieję przyjechać z większą grupą naszej rodziny. Irek z Bożeną

    Odpowiedz
   • Arturito napisał/a:

    Zwiedzaliśmy Lisbonę z Panią Bożeną i było to zwiedzanie arcyciekawe, miłe i merytorycznie na wysokim poziomie. Pomimo przeszkadzającego deszczu odbyliśmy wspólny spacer po miejscach, które w Lisbonie zobaczyć trzeba i nie tylko. Poznaliśmy skróty, ukryte w bramach windy, obejrzeliśmy Alfamę. Wiele ciekawych informacji, którymi p. Bożena strzelała na lewo i prawo. Widać, że to lubi, wie i chce. Poza tym wyszukała (co nie było proste, bo w styczniu sezon urlopowy dla artystów) i zarezerwowała stolik na Fado. Na koniec podrzuciła kilka praktycznych rad dot. komunikacji i miejsc do zobaczenia w okolicy. Polecam.

    Odpowiedz
   • Marcin napisał/a:

    Podczas pobytu w Portugalii na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku korzystaliśmy z pomocy Pana Krzysztofa. Powiedzieć, że to świetny przewodnik, to nic nie powiedzieć! Najwyższa ocena za doskonały kontakt przed spotkaniem i zainteresowanie naszym losem po wykonanej pracy.
    Jeszcze przed spotkaniem z Panem Krzysztofem otrzymaliśmy od niego propozycje spędzenia czasu w Lizbonie i okolicach, ze szczegółowym opisem sposobu dojazdu, tj. lokalizacją przystanków, numerami autobusów, cenami biletów.
    W trakcie oprowadzania po mieście Pan Krzysztof wskazał restauracje, które warto odwiedzić, miejsca, którym należy poświęcić więcej uwagi i te w których można odpocząć. Ciekawie opowiadał o miejscach, po których byliśmy oprowadzani. Po zakończeniu oprowadzania spędziliśmy czas w lokalnej kawiarni, gdzie otrzymaliśmy bardziej szczegółowy plan na następne dni pobytu w Lizbonie. Nawet po wielu miesiącach z sentymentem wspominamy to spotkanie.
    Ponieważ po wyjeździe ze stolicy Portugalii jechaliśmy Porto Pan Krzysztof udzielił nam wielu rad związanych ze zwiedzaniem tego miasta – ponownie z rozpisaniem atrakcji na poszczególne dni.
    Polecam współpracę z Panem Krzysztofem.

    Odpowiedz
   • Beata napisał/a:

    Dziękujemy Krzysztofowi za wspaniały czas. Wędrówka z nim lizbońskimi ulicami to niezapomniane chwile.Krzysztof to kopalnia wiedzy i pełen profesjonalizmu przewodnik. Polecamy bo warto skorzystać z jego wiedzy 🙂

    Odpowiedz
   • Aleksandra napisał/a:

    Korzystaliśmy z usługi p. Bożeny. Bardzo serdecznie polecam, jest to naprawdę idealny sposób na zwiedzanie miasta. Pani Bożena ma przeogromną wiedzę i w bardzo interesujący sposób opowiada. Dzięki niej poznaliśmy sporo ciekawostek i mieliśmy okazję poczuć miasto i jego najstarsze dzielnice. Myślę, że nie udałoby nam się to tak sprawnie bez p. Bożeny, która pozostała do dyspozycji w razie różnych innych pytań podczas wyjazdu. Jesteśmy mega zadowoleni i bezsprzecznie polecamy!

    Odpowiedz
   • Ada Drewczyńska napisał/a:

    Wybór pana Krzysztofa okazał się strzałem w dziesiątkę podczas zwiedzania Lizbony. Przy niewielkim zasobie czasu, jaki mogliśmy poświęcić na zwiedzanie i licznej zróżnicowanej wiekowo grupie, pokazał nam w bardzo ciekawy i sprawny sposób kawałek tego pięknego miasta. Przy tym wielka wiedza i umiejętność przekazania jej. Dziękujemy i zdecydowanie polecamy !!!

    Odpowiedz
   • Alicja napisał/a:

    Dziękujemy szczególnie pani Bożenie za nauczenie nas jak zakochać się w Lizbonie. Pokazanie miasta z perspektywy mieszkańca i cudownego przewodnika. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że profesjonalizm przewodnika potrafi uczynić cuda i cała wycieczka staje się jedną magiczną przygodą.
    Dzięki również Panu Krzysztofowi za codzienny monitoring i praktyczne informacje dotyczące zwiedzanych miejsc oraz rezerwację wspaniałego wieczoru FADO.
    Jestem pewna, że spotkamy się w Porto!!!
    Pozdrawiamy serdecznie
    Alicja i Krystyna

    Odpowiedz
   • Andrzej napisał/a:

    Zwiedzanie miasta z panią Bożeną to czysta przyjemność. Szeroka wiedza, erudycja, bogate doświadczenie i znajomość miasta (także od strony kulinarnej) są zadziwiające. Pan Krzysztof niezwykle precyzyjnie pomógł zaplanować każdy dzień. Szczerze polecam.

    Odpowiedz
   • Peter napisał/a:

    Po Lizbonie oprowadzał nas p. Krzysztof. Organizacja spotkania przebiegła bardzo profesjonalnie. Samo oprowadzanie było bardzo interesujące i indywidualne. Mogę polecić każdemu zwiedzanie Lizbony z Krzysztofem. Zafascynował nas również przewodnik po Lizbonie jego autorstwa. Ten przewodnik jest najlepszy z wszystkich dostępnych na rynku. Panie Krzysztofie, proponuję tłumaczenie na języki angielski, niemiecki i hiszpański.

    Odpowiedz
   • Iwona napisał/a:

    Miałyśmy okazje zwierzać Lizbonę z Bożeną. Oczarowała nas ciekawymi opowiastkami , romantycznymi uliczkami i wyśmienitymi degustacjami ciasteczek, nalewek i lokalnych przekąsek . Dzięki niej mogłyśmy zobaczyć tak dużo i zakochać się w tym uroczym mieście . Polecamy Bożenkę i ciepło pozdrawiamy

    Odpowiedz
   • Joanna napisał/a:

    Bardzo polecam tych przewodników bardzo profesjonalnie sprawnie i ciekawie przedstawiła nam cudowna Lizbone Pani Julita za małe pieniądze ( byliśmy wymagającym klientem gdyż wiele podróżujemy po świecie ) nie mówiąc o Panu Krzysztofie który całkowicie za darmo dał mi wiele wskazówek także na samodzielne zwiedzanie Portugalii . Dzieki tej pomocy uniknęliśmy straty czasu pieniędzy i nerwów . Szczerze polecam !!!

    Odpowiedz
   • Magdalena napisał/a:

    Gorąco polecamy zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem! Pan Krzysztof jest miłym, życzliwym człowiekiem z ogromną wiedzą o Lizbonie, a przede wszystkim jest prawdziwym pasjonatem tego miasta!
    Bardzo szybko udało nam się nawiazać kontakt z Panem Krzysztofem i umówić się na indywidualne zwiedzanie (4 osoby) zaraz na poczatku naszego wakacyjnego pobytu w tym pięknym mieście. Pan Krzysztof pokazał nam najciekawsze zakątki Alfamy i Baixy, ale również podarował nam mapę Lizbony, na której opisał nam propozycję zwiedzania kolejnych miejsc w Lizbonie i w jej okolicach, już samodzielnie. Bardzo nam to pomogło wybrać te najważniejsze miejsca godne obejrzenia. Otrzymaliśmy również informacje o komunikacji miejskiej Lizbony- jakie bilety najlepiej kupować, skąd wyruszać do danej destynacji etc.
    Ponad wszystko cenimy sobię jednak ogromna wiedzę Pana Krzysztofa o Lizbonie. Dzięki Niemu dowiedzieliśmy się trochę na temat historii miasta oraz o współczesności. Pan Krzysztof polecił nam także lokalne , rodzinne restauracje serwujące miejscowe specjały w szczególności owoce morza.
    Bardzo gorąco polecamy zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem!

    Odpowiedz
   • Marta napisał/a:

    Na wstępie pragnę nadmienić, że moja mama nie ma w zwyczaju pisać opinii, ale tym razem postanowiła inaczej. Już tradycją jest, że podczas wyjazdów kulturowo- kulinarnych korzystamy z usług miejscowego Przewodnika i tak było tym razem. Ponieważ nasz pobyt w Portugalii rozpoczęłyśmy od Porto przez Lizbonę, kończąc na Faro przed planowanym wyjazdem czytając wpisy Krzysztofa postanowiłyśmy się z nim skontaktować, celem umówienia spotkania w Lizbonie. Rozpoczynając od krótkiego maila w temacie nawet przez myśl nam nie przeszło, że już przed zaplanowanym wyjazdem otrzymamy tyle bezinteresownych, ciekawych propozycji podróżniczych i praktycznych informacji. Przed wylotem czułyśmy się przyjemnie zaopiekowane, nie tylko od strony poznawczej, ale i praktyczno- organizacyjnej na całej trasie podróży. Spotkanie i spacer po Lizbonie były przysłowiową wisienką na torcie, serdecznie polecamy i gorąco pozdrawiamy najsympatyczniejszego Polaka – Przewodnika po Portugalii z niesamowitą wiedzą.

    Odpowiedz
   • Bartek napisał/a:

    Mieliśmy szczęście spędzić dzień w Lizbonie z Julitą, te kilka godzin minęło bkyskawicznie w super atmosferze. Julita jest otwartą, sympatyczną, pozytywną osobą, znająca sekrety i perełki lizbony okraszone interesującymi i wciągającymi historiami. Gorąco polecamy!!!! A Pan Krzysztof ze swojej strony otoczył nas opieką, zawsze gotowy do pomocy. Serdecznie dziękujemy za to wszystko.. Było wspaniale
    Trzymajcie się i do zobaczenia
    Obrigado 🙂

    Odpowiedz
   • Grażyna napisał/a:

    Jesteśmy bardzo zadowolenie za chwile zwiedzania Lizbony z P. Bożeną w bardzo sympatycznej atmosferze; nasz Przewodniczka zaimponowała nam nieprzeciętną wiedzą i umiejętnością przekazu historii i ciekawostek związanych z Lizboną i Portugalią.
    Natomiast wszystkie przesłane nam wskazówki P. Krzysztofa były bardzo pomocne, aby optymalnie wykorzystać czas urlopu w Lizbonie i Portugalii.

    Odpowiedz
   • Tomasz napisał/a:

    Krzysztof jest cudowną osobą bardzo pomocną zarówno w trakcie planowania podróży, jak i podczas pobytu już na miejscu. Warto skorzystać z jego wskazówek, jak i cennych rad, a przede wszystkim nie wyobrażam sobie zwiedzania bez jego osoby. Ma bardzo dużą wiedzę nie tylko o Lizbonie, ale o całej Portugalii. Bardzo ciekawie opowiada nie tylko o zabytkach ale również o kulturze i zwyczajach Portugalczyków.

    Gorąco polecam zwiedzanie z nim Lizbony i nie tylko, gdyż jego wiedza i doświadczenie daje możliwość lepszego poznania tego miasta, jak i kraju.

    Odpowiedz
   • Sylwia napisał/a:

    Zwiedzanie Lizbony z Julitą było dla nas wielką przyjemnością. Dzięki niej przestałam zwracać uwagę na to, co mi w Lizbonie ” przeszkadza” , a spojrzałam na to ,co piękne. Julita ma dużą wiedzę, potrafi świetnie opowiadać. Doceniamy ,że dzieli się szczerze swoimi opiniami i refleksjami o życiu w Lizbonie i Portugalii. Od Julity i Pana Krzysztofa dostaliśmy też szczegółowe informacje jak zwiedzać Lizbonę samodzielnie, perfekcyjnie opracowany plan 🙂 Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

    Odpowiedz
   • Ryszard i Katarzyna napisał/a:

    Bardzo dziękujemy za polecenie p. Julity jako przewodniczki po Lizbonie .Jest to przemiła osoba , z ogromną wiedzą na temat Lizbony i Portugalii , którą na dodatek potrafi bardzo ciekawie przekazać. Zwiedzanie z p. Julitą Lizbony było wielką przyjemnością, słuchała naszych sugestii odnośnie zwiedzania , a jednocześnie prowadziła nas w takie zakamarki , o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia . Jednocześnie bardzo dziękujemy Panu za wszelkie informacje przed wyjazdem i pomoc . To była nasza pierwsza podróż do Portugalii, ale myślę że nie ostatnia ,więc w przyszłości również chętnie skorzystamy z wiedzy p. Julity i Pana, bo widać , że obydwoje pracujecie z pasją.
    Jeszcze raz pozdrawiamy i życzymy satysfakcji z tak wykonywanej – misji.
    Do zobaczenia!!!!

    Odpowiedz
   • Jarek i Jola napisał/a:

    Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa za serwowanie nam Lizbony w 100%.Mieliśmy tylko dwa dni na zobaczenie choć trochę a zobaczyliśmy bardzo wiele.Pierwszy dzień z przewodnikiem Panem Krzysztofem a drugi już sami z instrukcją przygotowaną przez Pana Krzysztofa.Plan wykonany,miłe wspomnienia i wielki szacunek dla Pana Krzysztofa za bogatą wiedzę i profesjonalizm godny polecenia.
    Jeszcze raz dziękujemy i być może do zobaczenia.
    Pozdrawiamy Jarek i Jola.

    Odpowiedz
   • Wiesiek napisał/a:

    Bardzo dziękujemy Julicie i Krzysztofowi za Lizbonę. Przez pandemię, musieliśmy zmieniać wyjazd dwukrotnie. W tym roku się udało i po Porto dotarliśmy do Lizbony. Tu nas „przechwyciła” Julita od Krzysztofa.
    Wspaniała dziewczyna, olbrzymia wiedza na temat Portugalii i Lizbony. Wesoła i radosna. Pokazała trochę inną , nie „plastikową” Lizbonę, tylko taka normalną, codzienną. Dziękujemy, że nie potraktowała nasza grupę w te upalne dni z „przymrużeniem oka” i nie naciskała na wykonanie planu ,tylko pozwoliła degustować się zimnym winem w dłuuuugich przerwach.
    Dziękujemy Krzysztofowi za wszelką pomoc ,przydatne info oraz linki .
    Do zobaczenia za 4-5 lat, ponieważ jesteśmy umówieni z Julitą na świętowanie w czerwcu podczas dni Św.Antoniego.
    Polecamy biuro Krzysztofa, Julitę oraz jego cały zespół. Profesjonalnie, punktualnie, w dobrej cenie….to czego każdy szukamy. Pozdrawiam Wiesiek + grupa z Krakowa.

    Odpowiedz
   • Marek napisał/a:

    SUPER. POLECAM.
    Przed wyjazdem do Lizbony otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje np, jak dojechać z lotniska i jakimi środkami transportu, adresy restauracji , które uważane są za najlepsze z przyzwoitymi cenami. Zwiedzanie także super. Na następne dni dostaliśmy rozpiskę co możemy jeszcze zobaczyć i jak tam dojechać.
    Jeszcze raz polecam Krzysztofa na pewno się nie zawiedziecie.
    Marek

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Spacer po Lizbonie z Panem Krzysztofem okazał się bardzo pomocny w dalszym, samodzielnym zwiedzaniu Lizbony. Wszystkie informacje dotyczące różnych części miasta chronologicznie poukładane z ciekawymi anegdotami uczyniły poznawanie Lizbony bardziej interesującym. Bardzo dobrym pomysłem było skorzystanie z pomocy Pana Krzysztofa na początku pobytu. Serdecznie polecam kolejnym odwiedzającym to piękne, nieoczywiste, słońcem skąpane miasto w towarzystwie tak profesjonalnego Przewodnika.

    Odpowiedz
   • Iwona napisał/a:

    Było wspaniale 😃
    Tydzień spędzony bardzo intensywnie, spacer z Julitą niesamowicie miły, wskazówki Krzysztofa wyczerpujące wręcz drobiazgowe.
    Dzięki informacjom mieliśmy przyjemność poznać Lizbonę i parę zakątków Portugalii polegając całkowicie na wiedzy i doświadczeniu ludzi kompetentnych i bardzo miłych

    Odpowiedz
   • Waldemar napisał/a:

    Byliśmy po raz pierwszy w Lizbonie więc decyzja o skorzystaniu z przewodnika była oczywistością. Kontakt mailowy z Panem Krzysztofem od początku bardzo dobry, zwiedzanie z Panią Julitą znakomite. Teraz „trawimy” to wszystko, im dalej od powrotu tym bardziej nam się podoba🙂

    Odpowiedz
   • Agnieszka napisał/a:

    W sumie dzięki mailom od Pana Krzysztofa już byliśmy oczarowani Lizboną:)Spędziliśmy tam kilka dni, jedno popołudnie z Tamarą i szkoda, że tylko jedno… Tamara jest świetna. Z lekkością i z entuzjazmem opowiadała o Lizbonie. Kilka godzin ciekawego słuchowiska, historii,dyskusji, śmiechu. Zaprowadziła nas tam,gdzie nie przyszłoby nam do głowy wyruszyć. Przystanki koneserskie sympatyczne:) Bardzo miło spędzony czas. Profesjonalizm, zaangażowanie na 5* Polecamy każdemu! Aga z rodzinką 🙂

    Odpowiedz
   • Kasia napisał/a:

    Polecam wszystkim usługi Pana Krzysztofa! Spędziliśmy z nim dwa dni na zwiedzaniu Lizbony i jesteśmy super zadowoleni. Nie tylko dowiedzieliśmy się wiele o historii tego miasta, ale dzięki rekomendacjom Pana Krzysztofa popróbowaliśmy pysznej miejscowej kuchni. Zwiedzanie było świetnie zaplanowane, a tempo dostosowane do możliwości naszej grupy. Skrupulatnie skorzystaliśmy też z planu samodzielnego zwiedzania jaki na kolejne dni przygotował dla nas Pan Krzysztof.
    Panie Krzysiu dziękujemy serdecznie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie!

    Odpowiedz
   • Jarek napisał/a:

    Pan Krzysztof to profesjonalista od A do Z. Na temat miasta i okolic wie dosłownie wszystko zarówno przeszłość historyczną jak i najnowsze ciekawostki. Żyje tym miastem i dzieli się swoją pasją z innymi pokazując piękno Lizbony. Byliśmy 4 osobową grupą i skorzystaliśmy z 4 godzinnego oprowadzania po którym pan Krzysztof zaplanował nam kolejne dni i miejsca warte uwagi.
    Polecam. Na pewno będziecie zadowoleni.

    Odpowiedz
   • AB napisał/a:

    Chciałbym serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi a w szczególności osobie do opieki nad nami – Julicie, która przez trzy pełne dni poświęciła nam w całości swój czas, pokazując przepiękne zakątki Lizbony, Fatimy, oraz przepięknych klifów i oceanu. Jej wiedza i profesjonalizm spowodowały, że wyprawa do Portugalii na długo zamieszka w naszej pamięci.
    Julita bardzo Ci dziękujemy i mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia ! 🙂

    Odpowiedz
   • Elżbieta napisał/a:

    Cudowny czas spędzony w Lizbonie.Dużą zasługą jest pomoc pana Krzysztofa(zarowno super przygotowanego poradnika Infolizbona,chyba najlepszego z jakich korzystałam podróżując po różnych częsciach Europy.Bardzo przydatne były wyczerpujace informacje w mailach .Pan Krzysztof bardzo profesjonalnie podchodzi do kazdego zainteresowanego przyjazdem do Lizbony i okolic.Samo spotkanie i wspolne zwiedzanie było miłym doswiadczeniem ,pozostawiajacym niezapomniane wspomnienia.
    Szczerze polecam.W pracy i znajomym juz poleciłam pana Krzysztofa. Życzylibysmy sobie zawsze takiego przewodnika.
    Byliśmy w 4 osoby w przedziale wiekowym od 14 do 70 lat i nikt się nie nudził.Suuuuper.
    Dziękujemy

    Odpowiedz
   • Dorota i Tomek napisał/a:

    Najpierw pojawił się pomysł wyjazdu do Lizbony, potem rozpoczęliśmy poszukiwania informacji w internecie i tak “wpadliśmy” na stronę Pana Krzysztofa. Już sama strona zrobiła na nas wrażenie. Postanowiliśmy napisać i tak rozpoczęła się nasza znajomość z Panem Krzysztofem :). Podczas pierwszych e mailowych kontaktów odpowiadał cierpliwie na wszystkie pytania i był bardzo pomocny w przypadku naszych wątpliwości dotyczących restrykcji COVID (na bieżąco przesyłam zmiany) czy zakwaterowania, ale nie tylko. W końcu szczęśliwie dotarliśmy do Lizbony a tam już kolejnego dnia spotkaliśmy się z Panem Krzysztofem, który oprowadził nas po najstarszej części Lizbony dzieląc się swoją ogromną wiedzą. Późnym popołudniem przy kawie ustaliliśmy cały program naszego pobytu, który szczegółowo został rozpisany na mapie przez Pana Krzysztofa. To jednak nie koniec. Podczas całego tygodnia, kiedy przebywaliśmy w Portugalii mogliśmy liczyć na jego pomoc (telefoniczną i e mailowa) oraz wsparcie w poznawaniu tego pięknego kraju. Dzięki wskazówką Pana Krzysztofa zwiedziliśmy przepiękną Lizbonę, Porto, Fatimę oraz Sintre, Cabo de Roca, Cascais, korzystając ze wszystkich możliwych środków lokomocji. Informacje przekazywane przez Pana Krzysztofa: jak uniknąć kolejek, gdzie najlepiej zjeść czy jak dojechać – wiadomości bezcenne spowodowały, że pobyt oceniamy jako WSPANIAŁY. Szczerze polecamy Pana Krzysztofa. Dorota i Tomasz.

    Odpowiedz
   • Maciej napisał/a:

    Bardzo pomocna ekipa w każdym aspekcie. Ostatecznie skorzystaliśmy z rodzinnego zwiedzania z Panią Julitą i byliśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście wszystko można zrobić samemu ale im więcej osób chodzi razem tym przewodnik okazuje się lepszym rozwiązaniem. Pierwszy raz skorzystałem z takiej opcji i to był strzał w 10!

    Odpowiedz
   • Michał Zastawny napisał/a:

    Profesjonalista! Przewodnik marzeń – uczynny, komunikatywny, znający historię i zwyczaje Lizbony oraz Portugalczyków. Dzięki Krzysztofowi poznacie miasto z zupełnie innej strony, ale również zaliczyć wszystkie tzw. punkty “must have”. Co najważniejsze dzięki jego rekomendacjom unikniecie naciągaczy, straty czasu w kolejkach i nietrafionych spotkań.
    Wszystko okraszone śmiesznymi opowieściami i jeśli ktoś potrzebuje przerwą na papierosa 😉

    Krzysztof jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim, ale nie tylko za wspólny dzień i pomoc przy organizacji reszty pobytu. Mam nadzieję do zobaczenia!

    Odpowiedz
   • Szymon napisał/a:

    Lizbona nas oczarowała, a dzięki pani Julicie dowiedzieliśmy się o historii miasta, poznaliśmy ciekawostki z nim związane oraz jak wygląda tamtejsza codzienność. Jesteśmy wdzięczni za oprowadzanie, poświęcony nam czas i praktyczne wskazówki np. gdzie smacznie zjeść, gdzie pożyczyć samochód.
    Pani Julita jest bardzo sympatyczną i kontaktową przewodniczką. Szczerze polecamy zwiedzanie z Nią tego urokliwego miasta!

    Odpowiedz
   • Magda napisał/a:

    Bardzo polecam zwiedzenia Lizbony z Krzysztofem. Mimo fatalnej pogody zwiedzanie bardzo się udało i czas szybko zleciał. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i dostaliśmy bardzo dużo wiedzy o historii i zabytkach Lizbony. Dostaliśmy mapę, na której Krzysztof wszystko nam oznaczył i zaplanował nam zwiedzanie na następny dzień. Serdecznie i w 100% polecam wszystkim przyjezdnym!

    Odpowiedz
   • Natalia napisał/a:

    Wraz z moją koleżanką jesteśmy bardzo wdzięczne za zwiedzenia z Krzysztofem w Lizbonie. Atmosfera była bardzo komfortowa, nie było wiadomo kiedy czas leciał. Zwiedziłyśmy znacznie więcej miejsc, które są mniej znane, niż jakbyśmy poszły zwiedzać na własną rękę. Poziom wiedzy jest bardzo duży i ciekawie słuchało się wszystkich historii.

    Na koniec zostałyśmy zaproszone do kawiarni i uzyskałyśmy wszystkie niezbędne wskazówki na resztę naszego pobytu w Lizbonie. W razie jakichkolwiek późniejszych pytanie, miałyśmy łatwy kontakt z Krzysztofem. Zdecydowanie polecam wszystkim przyjezdnym!

    Odpowiedz
   • Agnieszka i Andrzej napisał/a:

    Odwiedzilismy Lizbone 12-17. 01.2022. Piekne miasto i przy wspanialej pomocy Krzysztofa zobaczylismy wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc. Doskonale zorganizował nam zwiedzanie Lizbony i okolic. Krzysztof przez kilka godzin oprowadzał nas po mieście opowiadając przy tym historie miasta. Na kolejne dni zaplanował dla nas szczegółowe zwiedzanie krok po kroku ale już bez jego osoby ( mimo to, zawsze byl pod telefonem i sluzyl pomoca). Idealnie przekazał nam szczegóły połączeń, punktów do zwiedzania.. oraz najlepszych miejsc z jedzeniem i muzyka Fado. Dziekujemy bardzo serdecznie za wszystkie informacje ktore pozwolily nam zobaczyc i skosztowac to, co najlepsze w Lizbonie.
    Polecamy BARDZO i z czystym sumieniem.
    Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieje ze do zobaczenia

    Agnieszka i Andrzej

    Odpowiedz
   • Jolanta napisał/a:

    Pomoc pana Krzysztofa okazała się bardzo przydatna przy planowaniu wyjazdu i podczas zwiedzania .Olbrzymia wiedza i przede wszystkim pasja . Przemiła przewodniczka pani Julia bardzo umiliła nam cztery godziny zwiedzania przepięknej stolicy Portugalii .Szkoda jedynie , że mieliśmy tak mało czasu…może następnym razem ..taka mam nadzieję . Polecam każdemu !!!

    Odpowiedz
   • Pawel i Teresa napisał/a:

    Pierwszy raz w Portugali. Przylecielismy ze Stanow, wiec znalezienie Polskiego przewodnika bylo jedna z atrakcji 🙂 Pan Krzysztof oprowadzal nas po Lisbonie. Ladne i ciekawe miasto. Najbardziej ujelo nas spacerowanie po Alfamie. Ale jeszcze bardziej zaskoczylo nas co Pan Krzysztof zrobil na koniec wycieczki… Nakreslil nam na mapie zarysy co jeszcze mozemy zobaczyc do konca naszego 8-io dniowego pobytu, gdzie warto zjesc, pojechac, jakim metrem-pociagiem-autobusem, ktory przystanek, oraz co najbardziej warto. Tak wszechstronnego przewodnik to jeszcze nie mielismy. Uklony dla kunsztu !

    Odpowiedz
   • Krzysztof napisał/a:

    Spędzilismy cudowne chwile w Lizbonie miedzy innymi dzieki Julicie naszemu przewodnikowi,kompetentna swietnie przygotowana przewodniczka.Bez jej rad i Krzysztofa jej szefa byłoby duzo trudniej.Polece Julitke kazdemu kto leci do Lizbony.
    Krzysztof z grupa wesolkow z Bialegostoku

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Do Lizbony wybraliśmy się na 2 dni (niestety tylko 2 dni) ale te dwa dni z pomocą i radami Pana Krzysztofa w zupełności starczyły na zwiedzenie najważniejszych miejsc w Lizbonie. Poczynając od miejsc historycznych, zabytków, obowiązkowej jazdy żółtym tramwajem po malowniczych uliczkach Lizbony, a kończąc na wyśmienitych kolacjach we wspaniałych restauracjach z przepysznymi owocami morza czy rodzinnej restauracji z muzyką Fado ( oczywiście historię muzyki Fado poznaliśmy od Pana Krzysztofa). Jeśli ktoś planuje wyjazd do Lizbony gorąco polecam Pana Krzysztofa jako przewodnika czy to na dłużej czy tak jak my byliśmy 2 dni. Jego szczegółowy opis i wskazówki dotyczące samodzielnego zwiedzania pomogą każdemu, momentami czuliśmy się jakby cały czas był z nami. Jeszcze raz gorąco polecam przewodnika z pasją którym z pewnością jest Pan Krzysztof.

    Odpowiedz
   • Jolanta napisał/a:

    Zwiedzanie Lizbony z panią Julią było prawdziwą przyjemnością . Duża wiedza ,ciekawostki i porady jak spędzić resztę czasu bardzo umiliły nam pobyt w przepięknej stolicy Portugalii .Porady pana Krzysztofa przed wyjazdem bardzo pomogły nam zaplanować ,co jeszcze warto zobaczyć na południu Portugalii ,gdzie spędziliśmy cały tydzień .Prawdziwa encyklopedia wiedzy o Lizbonie i całej Portugalii….w dodatku podana z wielką pasją !!! Widać , że oboje robią to co lubią i z pewnością kochają Lizbonę . Polecamy każdemu !!!

    Odpowiedz
   • Bożena I Krzysztof napisał/a:

    Polecamy każdemu, kto będzie miał okazję odwiedzić Lizbonę. Dzięki Krzysztofowi, kilkugodzinny spacer i odkrywanie tego miasta były dla nas czystą przyjemnością. Świetnie przygotowany, pasjonat, który z szacunkiem podchodzi do Lizbończyków (mieliśmy wrażenie, że zna każdego kogo spotykał w czasie naszej wędrówki). Przygotował propozycję programu na pozostały czas naszego pobytu w Portugalii (wizytę w Porto). Jeszcze raz – bardzo dziękujemy!

    Odpowiedz
   • Ania & Nicolas napisał/a:

    Już po wymianie kilku zdań z Krzysztofem można się z łatwością przekonać, że bycie przewodnikiem po Lizbonie (i szerzej Portugalii) to nie tylko jego praca, ale także miłość i pasja. Przed przylotem do Lizbony “zaopatrzył” nas w pakiet informacji o aktualnej sytuacji w kraju oraz zaproponował pomoc w planowaniu dalszej części wyprawy. W trakcie zwiedzania Lizbony oprowadził nas po najciekawszych zakątkach miasta, zarekomendował restauracje, w których warto zjeść (w jednej zrobił nawet rezerwację w naszym imieniu) oraz przygotował na mapie dalszą, już samodzielną, część zwiedzania. Czuliśmy się w pełni usatysfakcjonowani i zaopiekowani i co najważniejsze – spędziliśmy z Krzysztofem bardzo przyjemny dzień przy okazji poznając Lizbonę i chyba tak jak on – trochę się w niej zakochując… 😉

    Odpowiedz
   • Marzena napisał/a:

    Po Lizbonie oprowadzał nas za równo Krzysztof jak i Julita. W obu przypadkach czuliśmy się, jakby po mieście oprowadzali nas dobrzy znajomi. Przez cały okres pobytu w Portugalii byliśmy z Krzysztofem w kontakcie mailowym i telefonicznym – oferował swoją pomoc dosłownie w załatwieniu czegokolwiek, przez co czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Rozpisał propozycje miejsc do zwiedzania wraz z dokładną instrukcją, jak tam trafić. Jednym słowem SUPER!

    Odpowiedz
   • Dominika napisał/a:

    Na wstępie zaznaczam, że była to nasza trzecia wizyta w Lizbonie. Kochamy to miasto, a dzięki profesjonalizmowi i niesamowitemu zaangażowaniu Krzyśka na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz. Było nam niezmiernie miło spotkać osobę z taką pasją i chęcią pomocy. Polecamy każdemu z czystym sumieniem👏👏

    Odpowiedz
   • Aneta napisał/a:

    Pan Krzysztof w bardzo przyjemnej formie prezentuje wszelkie zakamarki i ciekawostki Lizbony….jest bardzo pomocny przy wszelkich pytaniach…Serdecznie polecam spacer po uliczkach tego maginczego miasta w jego towarzystwie.

    Odpowiedz
   • Mikołaj napisał/a:

    Do Lizbony wybrałem się na spontaniczny, czterodniowy wyjazd. Krzyśka poleciła mi moja znajoma, która zwiedzała z nim Lizbonę dwa lata temu. Jest to najlepszy przewodnik, z jakim miałem okazję zwiedzać. Przez cztery dni zasmakowałem Lizbony takiej, jaka ona jest. Odwiedziłem najważniejsze miejsca w stolicy Portugalii, a nawet udało mi się udać w jej okolice. Jestem bardzo zadowolony ze wspólnego zwiedzania i wdzięczny, za zaplanowanie kolejnych dni wyjazdu. Dziękuję również za pomoc, na którą mogłem liczyć w każdym momencie, cierpliwą odpowiedź na każde pytanie. Jeżeli poszukujecie przewodnika po Lizbonie i nie dokonaliście jeszcze wyboru – wybierzcie Krzysztofa! Nie pożałujecie!

    Odpowiedz
   • Magda napisał/a:

    Właśnie wróciliśmy z mężem z Portugalii. Naszym ostatnim przystankiem była Lizbona. Mieliśmy niecałe 2 dni na zwiedzanie, więc postanowiliśmy wcześniej znaleźć polskiego przewodnika, żeby maksymalnie wykorzystać czas i jak najwięcej zobaczyć. Tym sposobem udało nam się wejść na stronkę infolizbona.pl i skontaktować się ze świetnym teamem przewodników, Panem Krzysztofem i Julitą. Pan Krzysztof mailowo dostarczył nam wszystkie niezbędne informacje na temat zwiedzania Portugalii oraz odpowiadał
    na wszystkie nasze pytania dotyczące np. wypożyczania samochodów czy testów na covid. Wyjezdżalismy pierwszy raz do tego kraju, ale dzięki listom od Pana Krzysztofa, czuliśmy się jakbyśmy mieli tam dobrych znajomych, którzy się o nas troszczą. Kiedy przyszedł czas zwiedzania Lizbony i pechowo pogoda stała się kapryśna, Julita zabrała swoje parasole z domu, abyśmy mogli spokojnie wyruszyć w trasę i nie martwić się deszczem. Lizbona jest przepiękna i zwiedzanie z przewodnikiem pozwoliło nam poznać zakamarki starych dzielnic i historie, których nie wyczytalibyśmy w książkach. Wędrując po krętych uliczkach Julita opowiadała nam jak żyją Portugalczycy, czym się interesują i jaka będzie przyszłość starej części Lizbony. Najbardziej podobało mi się to, że zwiedzanie z Julitą nie przypominało typowego biegania i zaliczania obiektów, przypominało spacer z przyjaciółką, która zna i lubi to miejsce i chce abyśmy też je polubili. Lizbona sama w sobie jest piękna, ale serce zdobywa wtedy, kiedy się troszkę pozna ją i jej mieszkańców. Nie muszę mówić, że moje serce już zdobyła i mam zamiar znów tam pojechać i zabrać tam rodzinę 🙂 Mam nadzieję że Julita znów znajdzie dla nas czas. Pozdrawiamy
    Magda I Grzegorz

    Odpowiedz
   • Sabina napisał/a:

    Wspaniałe rodzinne, czerwcowe zwiedzanie Lisbony pod przewodnictwem pana Krzysztofa było niezwykłym doświadczeniem. 4 godziny wystarczyły by nas Lisbona i umiejętności pana przewodnika oczarowały. Świetny kontakt przed przyjazdem, podczas zwiedzania i po powrocie, cenne rady na dalsze zwiedzanie Portugalii też bardzo pomocne. Cała siódemka bardzo dziękuje i na pewno jeszcze przyjedziemy.
    Sabina plus 6.

    Odpowiedz
   • Piotr Załęcki napisał/a:

    Zwiedzaliśmy Lizbonę i Sintrę z Krzysztof w styczniu 2021, jeszcze przed zablokowaniem Portugalii. Mimo, że sytuacja w tym kraju według statystyk nie była dobra, to zdecydowaliśmy na wyjazd i nie żałujemy. Portugalia przyjęła nas bardzo dobrze. Nasze dzieci były zachwycone. Duża zasługa w tym Krzysztofa, która zatroszczył się o nas szczególnie i cały nasz wyjazd. Krzysztof pokazał nam nie tylko ciekawe miejsce, w tym wiele, do których nigdy byśmy sami nie trafili, ale również wyjaśnił, jak wszystko funkcjonuje w Portugalii w związku ze stanem epidemiologicznym. Dzięki temu byliśmy poinformowani i czuliśmy się bezpiecznie.

    Polecamy wszystkim kontakt z Krzysztofem – pełen profesjonalizm i bardzo szeroki zakres usług, nie tylko oprowadzanie. Nasza ocena to 11/10! Gratulujemy Krzysztof podejście do swojej pracy i obowiązków. Tak trzymać!

    Odpowiedz
   • Ewa napisał/a:

    Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. Kontakt bardzo udany- czuliśmy się jak w obecności dobrego, starego przyjaciela, ktory oprowadza nas po nowych okolicach. Dobrze zorganizowana dwudniowa wyprawa po Lizbonie, którą przeszliśmy dosłownie wzdłuż i wszerz. Było nam niezmiernie miło, wszystkim – gorąco polecamy Pana Krzysztofa

    Odpowiedz
   • Iza i Tomek napisał/a:

    POzdrawiamy serdecznie Krzysztof i jeszcze raz WIELKIE dzięki 👍😀🙏

    Odpowiedz
   • Iza i Tomek napisał/a:

    Wielkie Dziekuje za wycieczkę po urokach Lizbony , Wielki SZacun za wiedzę o Lizbonie . POzdrawiamy i polecamy dla każdego ,który choć na 1 dzień zawita do Lizbony
    Iza i Tomek

    Odpowiedz
   • Agata napisał/a:

    Jestem absolutnie zachwycona kontaktem z serwisem infolizbona.pl Spacer po Lizbonie z Tamarą to czysta, mogąca się nie kończyć przyjemność ❤️ moje nastolatki stwierdziły, że nigdy nie spotkały tak fajnego przewodnika 😉 cały pobyt w Portugalii czułam się zaopiekowana, wskazówki gdzie i co zwiedzić były bezcenne 👍szczerze polecam i z całą pewnością jako klientka 😊

    Odpowiedz
   • Klaudia napisał/a:

    Panie Krzysztofie dziękuję za okazaną pomoc, za profesjonalne zaplanowanie mojego zwiedzania wybranych miejsc w Portugalii, za wszelkie wskazówki, był Pan jak anioł stróż mojego pobytu w Portugalii😁.
    Tamara, która nas oprowadzała 16.08.20 po Lizbonie zadbała o wszystko, pełne zaangażowanie, profesjonalizm i najważniejsze – bardzo ciekawe oprowadzanie. Polecam każdemu zwiedzanie z takimi Przewodnikami🙂.
    Dziękuję i pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • PIOTREK napisał/a:

    Tegoroczne wakacje w Portugali będą niezapomniane w dużej mierze dlatego, że udało nam się zwiedzić bardzo dużo atrakcji i ciekawych miejsc. Niewątpliwie ogromna w tym zasługa Pana Krzysztofa, który nie tylko pokazał nam najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Lizbonie, ale zaplanował nam całe dwa tygodnie w Portugalii. Mało tego, przez cały czas mogliśmy się z Nim konsultować i zawsze służył nam poradą. Rzadko spotyka się tak otwartego i życzliwego człowieka jak Pan Krzysztof. Dlatego z całego serca mogę stwierdzić, że jeśli Portugalia to tylko z Panem Krzysztofem. Pozdrawiam i życzę niezapomnianych chwil w tym pięknym kraju.

    Odpowiedz
   • Iwona P. napisał/a:

    Miałam przyjemność przekonać się, jak przyjemnie zwiedza się Lizbonę z przewodnikiem. Wielkie podziękowania dla p. Tamary za przepiękne „opowiedzenie” Lizbony i oprowadzenie po różnych ciekawych miejscach. To była czyta przyjemność. Dzięki p. Tamarze, zwiedzanie odbywało się w spokojnej, swobodnej atmosferze. Duża wiedza, ciekawie przedstawiona i do tego te wszystkie „lokalne smaczki” sprawiły, że z przyjemnością spędziłam czas w jej towarzystwie. Bez wahania polecam zwiedzanie z przewodnikiem! To zupełnie inne doświadczenie niż zwiedzanie miasta z mapką 🙂 Poza tym dzięki wskazówkom i pomocy p. Tamary i p. Krzysztofa wizyta w Lizbonie była bezproblemowa i bardzo przyjemna! Dziękuję Wam serdecznie!

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    W połowie lutego odwiedziliśmy Lizbonę- pełne uroku i czaru, zniewalające miasto. Jedno popołudnie spędziliśmy z panem Krzysztofem, który jest znakomitym przewodnikiem i przemiłą osobą. Pokazał nam takie miejsca, których sami nie bylibyśmy w stanie znaleźć, bardzo zajmująco opowiadał, z dużą wiedzą i pasją zachwalał uroki Lizbony. Zaproponował nam plan na kolejne dni. Dziękujemy! Gorąco polecamy usługi pana Krzysztofa. Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie nam dane się spotkać!

    Odpowiedz
   • Małgosia i Lucyna napisał/a:

    Miałyśmy niezwykłą przyjemność poznać Lizbonę z pomocą Pani Julity, to niesamowicie sympatyczna osoba z ogromem wiedzy. Pani Julita zaraziła nas swoją miłością do tego miejsca i odkryła przed nami prawdziwe oblicze Portugalczyków, którzy są bardzo otwarci. 🙂 Poznałyśmy piękne miejsca, zbliżyłyśmy się do ludzi i rozkochałyśmy się w muzyce Fado. Pani Julita dała nam swój uśmiech, pogodę ducha, wiele informacji ale i Lizbonę jakiej nie znałyśmy. To był niezwykły wyjazd! Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy! 🙂

    Odpowiedz
   • Edyta i Tomek napisał/a:

    Na stronę internetową pana Krzysztofa trafiliśmy szukając informacji jak zagospodarować i co zobaczyć podczas naszego kilkudniowego pobytu w Lizbonie. Szybki kontakt mailowy i uzgodniliśmy że skorzystamy z osobistego przewodnika po mieście. Przed przyjazdem otrzymaliśmy dużo informacji o komunikacji miejskiej, cenach i sposobie dojazdu do hotelu oraz polecanych restauracjach.
    Od pierwszej chwili czuliśmy się pod opieką m.in. otrzymując dane kontaktowe.
    Po mieście oprowadzała nas pani Julita – energiczna osoba z dużą wiedzą i pasją. Dowiedzieliśmy się o historii miasta, obecnej sytuacji w kraju, codziennym życiu mieszkańców, zwiedzaliśmy zakamarki miasta do których sami byśmy nie dotarli.
    Na koniec pani Julita poleciła jakie miejsca są warte zobaczenia w pozostałe dni.
    Dziękujemy za sugestie i serdeczne pozdrowienia – polecamy wszystkim niezdecydowanym aby skorzystali z usług pana Krzysztofa i pani Julity.

    Odpowiedz
   • Maryann napisał/a:

    We spent 3 short yet amazing days in Lisbon. Our time was well organized. We got to see the real Lisbon, all the wonderful history, the hidden gems and of course got to taste some of awesome food and drinks 🙂 The highlight of our stay was the tour of Fatima. Our tour guide was Tamara – extremely knowledgeable and passionate. Tamara ensured we had the best experience and she did not disappoint. I would definitely recommend her services. I also want to thank Krzysztof who was extremely attentive to our needs and very professional. From my first inquiry throughout our stay, Krzysztof made sure we had everything we needed. We left Lisbon extremely fulfilled by our experience. Thank you again…

    Odpowiedz
   • Karolina napisał/a:

    Pojawil sie pomysł- a może z przewodnikiem, z kimś kto żyje w Lizbonie? Pomysł okazał się wspaniały. Pan Krzysztof polecil nam Piotra. Było klimatycznie, radośnie, lekko, jak z kumplem (serdecznym, dowcipnym, ale też pelnym kultury)… a jednocześnie zwiedzanie z Piotrem podparte bylo Jego wiedzą. Nie tylko historii, zagadnień z zakresu sztuki, architektury, ale też umiejscowienia Lizbony w obecnej kulturze. Piotr zwracal uwagę na detale, które tworzą Lizbonę. I oprowadzil też kulinarnie🙂 . Polecilam Piotra kilku moim znajonym, a czesto tego nie robię – muszę być pewna żeby rekomendować. Magiczna Lizbona i DOSKONAŁY PRZEWODNIK.

    Odpowiedz
   • Agata napisał/a:

    Gorąco polecam każdemu kto chce chłonąć atmosferę miasta południa Europy. Zarówno Pan Krzysztof jak i Pan Piotr bardzo kompetentni, pomocni i rzetelni. Potrafią zainteresować Lizboną (i nie tylko) każdego. Tak trzymać Panowie.

    Odpowiedz
   • Asia napisał/a:

    Wyjechałam dość spontanicznie z koleżankami do Lizbony, nie miałyśmy żadnych planów, żadnych informacji co warto zwiedzić. Na Krzysztofa trafiłam dość przypadkiem ale był to strzał w 10 😀 Krzysztof pokazał nam najważniejsze zabytki, doradził nam gdzie mamy iść, co zjeść. Dodatkowo zaplanował nam drugi dzień, tak, ze mając mapę w dłoni mogłyśmy same podążać za jego wskazówkami. Dodam, że kontakt telefoniczny/mailowy był bez zarzutów. GORĄCO POLECAM

    Odpowiedz
   • Wiola&Przyjaciele napisał/a:

    Zwiedzanie z Piotrem to sama przyjemność, w jego towarzystwie czuliśmy się jak bardzo dobrzy znajomi. Wiedza na temat Lizbony i sposób przekazania jej nam-bezcenne😀 Serdecznie polecamy, tak miłe chwile na długo pozostają w pamięci. Jeszcze raz dziękujemy i pewno do zobaczenia😀

    Odpowiedz
   • Jagoda napisał/a:

    Pobyt w Lizbonie wspominam bardzo często i przede wszystkim pozytywnie.Lizbona zachwyciła mnie i całe moje towarzystwo.Od momentu,kiedy po pierwszym kontakcie meilowym z Panem Krzysztofem otrzymałam zapewnienie,ze będziemy mieć “osobistego”przewodnika byłam spokojna o przebieg naszej wyprawy.I nie myliłam się….
    Lizbonę zwiedzaliśmy z Panią Julitą.Od pierwszych chwil naszego spotkania byłam pewna,że czeka nas fantastyczna przygoda.I tak było….
    Wiedza,sposób przekazania,oprowadzenie nas po ciekawych miejscach w Lizbonie spowodowała,że zakochałam się w tym mieście.Pani Julita okazała się też osobą niezmiernie opiekuńczą i przestrzegała nas przed ewentualnym upadkiem na śliskich chodnikach Lizbony po deszczu.A wierzcie mi,że było jak na lodowisku… Gorąco polecam współpracę z Panem Krzysztofem w przygotowywaniu wyjazdu do Lizbony.100% profesjonalizm.
    Jagoda Z.

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Spędziliśmy w Lizbonie 5 dni, dzięki Krzysztofowi, który poświęcił nam dwa dni , udało nam się zobaczyć prawdziwą Lizbonę “od podszewki ” i usłyszeliśmy trochę historii. Krzysztof jest bardzo przystępny, profesjonalny, punktualny, plan zwiedzania dopasował do naszych dzieci (7 i 9 lat ) a dzięki jego asyście udało nam się także dużo zaoszczędzić – podpowiadał jaki środek transportu, jaki bilet – turystyczny czy zwykły niekomercyjny itd. Krzysztof bardzo dziękujemy za niezapomniane wspomnienia i pokazanie urokliwej Lizbony ! Ania, Daniel, Zuza i Werka 🙂

    Odpowiedz
   • Izabella napisał/a:

    Pan Krzysztof jest osobą bardzo kontaktową, odpowiada bezzwłocznie na maile i telefony. Jest osobą bardzo pomocną we wszelkich sprawach organizacyjnych. Na jego rekomendacjach można polegać, czy to dotyczących obiektów do zwiedzania, czy np. restauracji. A jako przewodnik pokazuje nie tylko tę turystyczną Lizbonę, ale również tę nie opisaną w przewodnikach, ale za to tym bardziej ciekawą i piękną. Jeśli jeszcze raz tu przyjedziemy z pewnością poprosimy Pana Krzysztofa o kolejną odsłonę Lizbony. Serdeczne podziękowania.

    Odpowiedz
   • Rafał i Magda napisał/a:

    O Panu Krzysztofie dowiedzieliśmy się z TV. Przeczytane opinie bardzo nas zaciekawiły i postanowiliśmy skorzystać z usług. I był to strzał w dziesiątkę. Pan Krzysztof jest wielki, bez jego pomocy dowiedzielibyśmy się może z 10% tego co powinniśmy wiedzieć o Lizbonie. Nie tylko nas oprowadził ale jeszcze zaplanował nam zwiedzanie w dniach następnych.
    Bardzo, ale to bardzo polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem!

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Dziękujemy bardzo Krzysztofowi i Piotrowi za pomoc w zwiedzaniu Lizbony. Bardzo nam się podobało. Najlepiej wydane pieniądze w trakcie całego pobytu, to właśnie te – za opiekę przewodnika.

    Odpowiedz
   • Grzegorz napisał/a:

    Z czystym sumieniem w 100% polecam 🙂
    Pani Tamara jest osobą kompetentną i w roli przewodnika sprawdza się doskonale. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem bogatej wiedzy, poczucia humory i swobody w opowiadaniu o kolejnych odwiedzanych miejscach. Skorzystanie z Państwa usług był strzałem w dziesiątkę.
    Serdecznie pozdrawiam zespół InfoLizbona 🙂

    Odpowiedz
   • Kasia i Kamal napisał/a:

    Naszym przewodnikiem byla JULITA.
    Od pierwszej chwili dostrzeglismy wielka pasje i uwielbienie do miasta Lizbony. Nasza piesza wycieczka trwala 4,5 godziny i wypelniona byla informacjami i ciekawostakami na tematy historii, jedzenia, komunikacji, relacji spolecznych, kultury, klimatu i wielu wielu innych. Zadne nasze pytanie nie pozostalo bez odpowiedzi 🙂
    Bardzo przyjemnie spedzony czas. Tempo dostowane do naszych mozliwosci.
    W trakcie zwiedzania dostalismy wiele cennych wskazowek o ktorych osoby przejezdne zazwyczaj nie wiedza.

    Od p. Krzysztofa natomiast dostalismy mailem mnostwo informacji ktore nam pomogly wypelnic nasze pozostale dni.
    Czulismy ze wszystko to bylo robione z wielka pasja poto abysmy doswiadczyli prawdziwej Lizbony.
    Tak tez sie stalo i planujemy teraz wrocic latem.

    Dziekujemy i do zobaczenia

    Odpowiedz
   • Darek napisał/a:

    Zwiedzanie Lizbony z panem Krzysztofem jako przewodnikiem to był strzał w 10. Po pierwsze – w 4 godziny poznaliśmy fajne zakątki, zwiedzając je trasami nie zawsze konwencjonalnymi. Po drugie – w tym czasie dowiedzieliśmy się sporo o stolicy Portugalii, włącznie ze “smaczkami” mało dostępnymi w przewodnikach. Po trzecie – już przy kawie otrzymaliśmy dokładny plan samodzielnego zwiedzania Lizbony kolejnego dnia, ze wskazaniami co warto, kiedy, jak trafić itp. Po czwarte – poznaliśmy rekomendacje na temat zwiedzania Portugalii na kolejne dni, już wypożyczonym autem, co pozwoliło na modyfikację naszych planów. Dzięki.

    Odpowiedz
   • Bogusław napisał/a:

    Bardzo pomocne spotkanie do zwiedzania samodzielnego. Pan Krzysztof profesjonalnie wprowadza w informacje niezbędne do zwiedzania.
    Poprowadził nas trasą bardzo ciekawą , taką jakiej nie mają biura podróży.
    Przygotował bardzo pomocne materiały.
    Mankament: Trochę za cicho i za szybko mówi jak dla starszych ludzi jakimi jesteśmy. Chyba za dużo chce przekazać . Zaszczepił nas jednak do następnych wizyt w LIzbonie.
    Dziękujemy

    Odpowiedz
   • Seba napisał/a:

    Pełen profesionalizm , ogrom wiedzy o Portugalii .
    Polecam
    Pozdrawiam
    Seba

    Odpowiedz
   • Piotr napisał/a:

    W Lizbonie zaplanowalismy spotkanie ze znajomymi ktorych losy przeniosly do Irlandii. Dzieki p. Krzysztofowi dowiedzielismy sie droga mailowa wszystkich niezbednych informacji ktore byly dla nas niezwylkle cenne w podczas pobytu w Lizbonie. Po miescie oprowadzila nas p. Julita. Niesamowita osoba o milej aparycji oprowadzila nas po najwazniejszych miejscach miasta i zrobila nam plan zwiedzania na pozostale din ze wszystkimi wskazowkami. Pozdrawiamy serdecznie p. Krzysztofa i p. Julite. mam nadzieje ze jeszcze sie zobaczymy.

    Odpowiedz
   • Jarek napisał/a:

    Miasto przepiękne, spędziliśmy tam świetne chwile, lecz pozostał niedosyt i na pewno za jakiś czas tam wrócimy. Duża zasługa w tym pana Krzysztofa oraz Julity. Informacje Pana Krzysztofa okazały się bardzo pomocne i ułatwiły nam poruszanie się po Lizbonie.
    Dlatego wielkie dzięki!
    Jesteśmy także zachwyceni spotkaniem z Julitą, która oprócz fajnego przedstawienia rysu historycznego i bardzo ciekawych informacji o zakamarkach miasta okazała się bardzo sympatyczną i ciekawą osobą. Na pewno będę polecał znajomym.

    Odpowiedz
   • Agnieszka napisał/a:

    W Lizbonie naszym fantastycznym przewodnikiem był pan Krzysztof – pokazał nam wiele pięknych miejsc, a co ważne – udzielił informacji jak dojechać, gdzie i jak kupić bilety, gdzie zjeść, trasy do samodzielnego zwiedzania w Lizbonie i okolicach. Odpowiedział na każde zadane mailem pytanie. Polecam zwiedzanie Lizbony z panem Krzysztofem na początku pobytu.

    Odpowiedz
   • Sebastian napisał/a:

    Panie Krzysztofie…wielkie dzięki za pokazanie Lizbony w tak ciekawy sposób. To były niezapomniane chwile. Wiemy już teraz że to nie był ostatni raz w stolicy Portugalii. Pozdrawiamy z Tarnowskich Gór.

    Odpowiedz
   • MM napisał/a:

    Pierwszy raz odwiedziliśmy Lisbonę przed 4 laty. Nie udało się nam wówczas umówić z p. Krzysztofem, z braku wolnych terminów, ale skorzystaliśmy za to z jego licznych i pomocnych porad przesłanych e-mailem. W tym roku odwiedziliśmy Lisbonę po raz drugi i tym razem się udało zwiedzić Lisbonę w towarzystwie p. Krzysztofa. Odkryliśmy to miasto zupełnie na nowo, dzięki ciekawym opowieściom i niesamowitej wiedzy p. Krzysztofa o Lisbonie. To była zupełnie inna jakość zwiedzania. Bardzo polecam taką miłą i ciekawą formę odkrywania tego miasta. Na koniec otrzymaliśmy mnóstwo porad, wskazówek i precyzyjnych informacji o Lisbonie i Portugalii, które wykorzystaliśmy podczas dalszego pobytu. Jeszcze raz bardzo polecam!

    Odpowiedz
   • Monika napisał/a:

    Naszym przewodnikiem po Lizbonie była Julita, która w fantastyczny sposób wraz z p. Krzysztofem zaplanowała dla naszej grupy nie tylko sam blisko 5-godzinny spacer po Alfamie i Mourarii, ale także pozostałe dni naszego pobytu (gdzie zjeść, gdzie pojechać na plażę, gdzie niekoniecznie iść tylko dlatego, że jest popularne, jak szybciej zamówić przepyszne Pastais de Belem itd.), co nie było najłatwiejsze, bo z małymi dziećmi w spacerówkach, które mają swoje humorki, co chwilę muszą mieć „przerwę techniczną” i wymagają zabierania przez rodziców sporego bagażu, zwiedzanie takiego miasta i okolic to naprawdę spore wyzwanie. Dzięki Julicie i jej bardzo ciekawym opowieściom wspinanie się po schodach Alfamy z przerwami na shoty ginjinhy to będzie wspomnienie tego niesamowitego klimatu na lata a nie tylko ciężka przeprawa „na ślepo”, po której mieliśmy zakwasy 😊
    Julita bardzo dobrze zna miasto, jego historię i zakamarki, potrafi – co ważne dla osób z maluchami – elastycznie podejść do planu spaceru i na bieżąco go dostosować do nastrojów małych turystów (2- i 3-latka to zdecydowanie nie są łatwi klienci!). Jeśli ktoś podróżuje podobnie jak my, z dziećmi i polegając na komunikacji publicznej, to naprawdę warto pojechać na Praia de Guincho – nawet ze spacerówkami to było „do ogarnięcia” a plaża jest absolutnie niesamowita! Pan Krzysztof wskazał nam dokładnie co i jak mamy zrobić, żeby się tam dostać a jeszcze po drodze zobaczyć Cascais i wyjątkowe Boca de Inferno.
    Po tym tygodniu w Lizbonie mam nadzieję, że szybko będzie okazja tutaj wrócić – na pewno wówczas zawczasu odezwę się do p. Krzysztofa i Julity (ale nawet z bardzo krótkim wyprzedzeniem są w stanie wesprzeć takich turystów jak my, którzy nie mają czasu na zaplanowanie sobie zwiedzania odpowiednio wcześnie 😉).
    Monika, mama 2-letniej Alicji, podróżująca z mężem i znajomymi

    Odpowiedz
   • Renata napisał/a:

    Mieliśmy przeznaczone na zwiedzanie Lizbony 2 dni. To trochę mało, żeby zobaczyć najciekawsze rzeczy w tym mieście i mieć poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.
    Poprzez infolizbona.pl skontaktowalismy się z Panem Krzysztofem Gierakiem. Umówił nas z Panią Tamarą. Następnego dnia spotkaliśmy się pod naszym domem i rozpoczęlismy zwiedzanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwiedzania z P. Tamarą.
    Rozległa wiedza na temat Lizbony, dobry kontakt z dorosłymi i z dziećmi, bo zwiedzaliśmy z 9-letnim synem. Dobrze zaplanowany czas zwiedzania. Miła, otwarta osoba. Pani Tamara zamówiła nam miejsca w barze, gdzie mogliśmy posłuchac fado. Polecamy skorzystać z tej mozliwości.
    Poza zwiedzaniem Lizbony, które mocno polecam, dostaliśmy od Pana Krzysztofa cenne rady co zwiedzać, jak sie poruszać, gdzie się zatrzymać. Chętnie odpowiadał na nasze pytania.
    Polecamy.

    Odpowiedz
   • Julita napisał/a:

    Na dwa dni przed wyjazdem do Lizbony zobaczylam w internecie strone Pana Krzysztofa. Spontaniczny telefon i Pan Krzysztof zorganizowal nam w tak krotkim czasie Pania Julite 🙂 Wspaniala, pelna energii i wiedzy historycznej pani Julita pokazala nam w bardzo ciekawy sposob zabytki i wspaniala kulture tego miasta. Pani Julita dala nam duzo cennych wskazowek do dalszego zwiedzania.,Polecam ja bardzo goraca wszystkim zwiedzajacym. Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za taka wspaniala mozliwosc poznania Lizbony.
    Julita z rodzna

    Odpowiedz
   • Marek napisał/a:

    Jesteśmy zauroczeni Lizboną, ale nie mogłoby się to wydarzyć – bez Karoliny.
    To naprawdę świetny przewodnik i wspaniały człowiek.
    Czułem się jakbym znał ją od lat. Profesjonalnie oprowadziła nas po najpiękniejszych zakątkach tego wspaniałego miasta. Szczerze Ją polecamy.
    Dzięki wielkie również dla Pana Krzyśka.
    Marek, Zenon, Danusia, Basia – Żywiec/Oświęcim

    Odpowiedz
   • Darek i Iwona napisał/a:

    Pomoc Pana Krzysztofa w organizacji i zwiedzaniu Lizbony bardzo profesjonalna. Zdecydowanie polecam. Lizbona piękna, do zwiedzania i bycia w Niej wiele razy. Samemu z książek i przewodników czasem trudno wybrać co warto zobaczyć. Mieszkaniec Lizbony pomoże praktycznymi radami jak bez problemów, wygodnie i bezpiecznie wszystko ogarnąć. Pozdrawiam i może do następnego razu. Darek i Iwona.

    Odpowiedz
   • Ludomira napisał/a:

    Lizbona w pigułce, tak można nazwac nasz wyjazd na kongres i 2,5 dnia zwiedzania. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za wsparcie w planowaniu, ale przede wszystkim za pokazanie Lizbony nie tylko tej obleganej przez tłumy. Wskazówki “restauracyjne” super trafione.
    Szkoda tylko, że tak krótko. Na pewno wrócimy do Portugalii i do Lizbony i chętnie pochodzimy po następnych dzielnicach.

    Odpowiedz
   • Malgorzata napisał/a:

    W czasie pobytu w Lizbonie naszym przewodnikiem był pan Piotr. Poprowadził nas po najważniejszych zabytkach opowiadając o historii miasta i Portugalii w sposób niezwykle ciekawy i profesjonalny. Byliśmy w miejscach, które nie są opisane w przewodnikach i nigdy byśmy ich nie zobaczyli zwiedzając sami. Pan Piotr to super przewodnik. Przekazał nam ogrom wiedzy przygotował nas do zwiedzania następnego dnia i odpowiadał cierpliwie na nasze pytania. Mogliśmy skosztować najlepszych w Lizbonie cieplutkich pasteis de nata ,napić się pysznej kawy i zjeść wyśmienity obiad w tradycyjnej portugalskiej restauracji.
    Dziękujemy także panu Krzysztofowi za wszelką pomoc, życzliwość i profesjonalizm. Na pewno skorzystamy z waszej pomocy przy następnym pobycie.

    Odpowiedz
   • Adam napisał/a:

    Pobyt w Portugalii wspominamy bardzo pozytywnie, możliwe to było dzięki kontaktom z Panem Krzysztofem i Panią Karoliną. Ogromna wiedza Karoliny na tematy związane z Portugalią sprawiła, że jednym dniu poznaliśmy tak wiele ciekawych historii i miejsc. Gorąco polecam i dziękuję.

    Odpowiedz
   • Roman napisał/a:

    Panie Krzysztofie, wróciliśmy z Portugalii bardzo zadowoleni i w imieniu mojej grupy chciałem podziękować Panu za profesjonalną pomoc i przygotowanie cennych wiadomości do samodzielnego zwiedzania. Pragniemy podziękować Julicie ,która to oprowadzała nas po Lizbonie wspaniała przewodniczka młoda energiczna posiadająca dużą wiedzą historyczną . Zwiedzając stworzyła przemiłą atmosferę .
    Dziękujemy za wszelką pomoc i do zobaczenia
    Pozdrawiam Roman

    Odpowiedz
   • Apolonia napisał/a:

    Mysle, ze warto dodac, ze wstep na Zamek Sw. Jerzego jest platny! Zwiedzanie widokow rowniez. Torre de Belem jest zamkniete w poniedzialki, a opcja zapping nie zaplacimy za autobus z Casilhas na Costa da Caparica (koszt 3.40 euro za osobe u kierowcy).

    Odpowiedz
   • Robert napisał/a:

    W czasie naszego pobytu w Lizbonie w marcu 2019 Krzysztof był od początku naszym przewodnikiem online. Na tradycyjną wycieczkę po mieście polecił nam Piotra, który mieszka tam od kilku lat. Piotr to przewodnik, który mimo młodego wieku zadziwia ilością historycznych ciekawostek i szczegółów z życia mieszkańców. W czasie kilkugodzinnej wycieczki udzielił nam porad dotyczących naszego pobytu np. jak najtaniej korzystać z komunikacji, które restauracje są warte szczególnej uwagi. Polecam wszystkim!

    Odpowiedz
   • Marcjanna napisał/a:

    To była moja pierwsza podróż do Lizbony i już wiem, że nie ostatnia. Zwiedzanie tego uroczego miasta z Krzysztofem to prawdziwa przyjemność. Pokazał nam miejsca do których z pewnością bez jego pomocy byśmy nie dotarły. Pomógł nam zaplanować praktycznie cały pobyt ze szczegółowymi wskazówkami na mapie uwzględniając różne opcje. To nie tylko przewodnik, to osoba która swoją pasją i miłością do Portugalii potrafi zarazić innych. POLECAM ☺️ i już niedługo wracam aby znów poczuć klimat tego wspaniałego kraju ☺️. Pozdrawiamy Marcjanna i Elwira

    Odpowiedz
   • Elżbieta napisał/a:

    Zwiedzanie Lizbony z Karoliną to fantastyczna przygoda!!! Wspólnie spędzony czas w ciekawych “nieoczywistych turystycznie” zaułkach miasta upływał w miłej, luźnej atmosferze. Mimo, że była to dla mnie nie pierwsza wizyta w Lizbonie, to mogę śmiało powiedzieć, że nie znałam tego cudownego miasta wcale.
    Dzięki takim ludziom jak Krzysztof, z którym miałam przyjemność mailować i Karolina, która jest “urodzonym” przewodnikiem, mogłam spędzić niezapomniane chwile w Lizbonie i nie tylko…
    Dziękuję!!! Polecam!!!

    Odpowiedz
   • KRZYSZTOF napisał/a:

    Kontakt do Pana Krzysztofa zdobyłem od moich znajomych, którzy kilka tygodni wcześniej byli w Lizbonie i korzystali z jego usług.
    Naszym przewodnikiem był Piotr, z którym zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze punkty Lizbony. Były to nie tylko miejsca opisane w przewodnikach ale również lokalne osobliwości…, dzięki temu poczuliśmy klimat miasta i jego mieszkańców. Piotr opowiadał bardzo ciekawie, więc nie można było się nudzić. Plan zwiedzania był dobrze rozłożony z krótkimi przerwami na odpoczynek. Piotr pomógł nam również zaplanować dalsze zwiedzanie oraz przekazał cenne wskazówki odnośnie przemieszczania się po Lizbonie. DUŻY PLUS za osobowość 🙂
    Panu Krzysztofowi dziękuję za pomoc w zorganizowaniu kolejnych dni w Lizbonie oraz jej okolicach.
    Serdecznie polecam wszystkim wybierającym się do Lizbony!!!

    Odpowiedz
   • Joanna napisał/a:

    Jeszcze raz chciałam podziękować Panu Krzysztofowi za wspaniałe chwile w Lizbonie. Polecam każdemu taką formę zwiedzania. Bardzo sympatycznie miło a zarazem bardzo profesionalnie. W trakcie całego pobytu w Portugali mogliśmy liczyć na jego pomoc. Panie Krzysztofie mam nadzieję ze jeszcze pwrócimy do Lizbony. Zaraził nas pan miłością do niej

    Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Informacje na temat pana Krzysztofa znalazłam w internecie .Pokazał nam Lisbonę podczas 4 godzinnego spaceru. Zaplanował samodzielne zwiedzanie na kolejne dni pobytu w stolicy Portugalii.Pomógł zarezerwować resturację z występem fado i umówić się na wycieczkę busem .Dziękuję za pomoc ,którą nam udzielił i wspólnie spędzony czas.
    Pozdrawiam Anna

    Odpowiedz
   • Jacek napisał/a:

    Wpadłem na stronę pana Krzysztofa całkiem przypadkowo szukając informacji o Lizbonie przed wyjazdem. Informcje na stronie były już dla mnie zaskoczeniem w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dokładnośc i kompleksowośc informacji była niespotykana. Wiedziałem od razu ,że nie potrzebuje już innych źródeł informacji.
    Po kolejnym studiowaniu zawartości strony dotarłem do oferty pana Krzysztofa pomocy przy zwiedzaniu. Nigdy wczesniej nie spróbowaliśmy takiego sposobu zwiedzania. Jedyne co mogę napisać to super , super , super. Spacer , wiadomości , rozmowa, ułatwienia wszystko co otrzymaliśmy od pana Krzysztofa bardzo nam przypadło do gustu. Jeśli ktoś ma taką możliwośc ,żeby skorzystać z usług pana Krzysztofa goraco polecam , bo oczywiście ważny jest czas ,w którym pan krzysztof oprowadza osobiście po Lizbonie , ale równie istotny jest plan , który po spotkaniu otrzymujemy na następne dni zwiedzania.
    Dziekujemy i pozdrawiamy Jacek i Agnieszka z Poznania.

    Odpowiedz
   • Kasia napisał/a:

    O infolizbona.pl dowiedzieliśmy się będąc już w Portugalii przypadkowo od sąsiada, który korzystał z usług p. Krzysztofa. Udało nam się wspólnie przez niecałe 4 godziny zwiedzić całkiem spory kawałek Lizbony. Wcześniej dostaliśmy na maila cały plan dnia co zobaczyć, zanim się spotkamy. Wszystko opisane krok po kroku, więc nie było żadnych trudności, żeby dotrzeć we wskazane miejsca. Na kolejny dzień p. Krzysztof również wysłał nam plan co i jak i jak sobie ułatwić życie, żeby nie stać w kolejkach:) – byliśmy z 2 dzieci.
    Dzięki p. Krzysztofowi byliśmy w miejscach, gdzie sami byśmy nie dotarli. Całe zwiedzanie okraszone jest nutką historii.
    Dostaliśmy również namiary na fajne knajpki (gdzie i nasze dzieci dostały to co lubiły i nie były to owoce morza:)). Skorzystaliśmy dwa razy i nie zawiedliśmy się. Lisboa Ha Mesa – nasz ostatni obiad w Lizbonie – strzał w 10! Desery pyszne!
    2 dni pobytu w Lizbonie dzięki p. Krzysztofowi stało się niezapomnianym przeżyciem. Na pewno kiedyś tam wrócimy:)
    Kasia z rodzinką

    Odpowiedz
   • Lidia napisał/a:

    Świetna “eskorta” Krzysztofa odnośnie pobytu w Lizbonie.
    Piotr, mega/torpeda 🙂 ogromna wiedza merytoryczna i ciekawa osobowość. Wspaniały czas! Dziękujemy.

    Odpowiedz
   • Tomi napisał/a:

    Dziękuję za wspaniały spacer po Lizbonie. Karolina świetnie się spisała. Serdecznie polecam zwiedzanie miasta właśnie z tą firmą. A najlepiej zamówić przewodnika na początku pobytu w Lizbonie. Karolina pomogła nam ułożyć dalszy plan zwiedzania. Pozdrawiam😀

    Odpowiedz
   • Danuta napisał/a:

    Z Panem Krzysztofem spotkalismy sie w Lizbonie i odbylismy trzygodzinny, fascynujacy spacer po miescie.
    Krzysztof, nie tylko pokazal nam ciekawe miejsca i zakamarki Lizbony (do ktorych prawdopodobnie nie udaloby nam sie dotrzec na wlasna reke) i opowiedzial mnostwo ciekawych historii zwiazanych z miastem, ale rowniez, z wielka precyzja zaplanowal caly nasz pobyt, udzielajac bezcennych wskazowek, dzieki ktorym udalo nam sie zobaczyc wiecej niz poczatkowo zamierzalismy.
    Nasza niezwykle udana wycieczka z Lizbony do Sintry, Cabo de Roca i Cascais byla mozliwa wylacznie dzieki dokladnym instrukcjom
    otrzymanym od Pana Krzysztofa.
    Duzo latwiej i pewniej bylo podrozowac po obcym kraju bez znajomosci jezyka portugalskiego wiedzac, ze w kazdej chwili mozemy zwrocic sie o pomoc czy rade. To bylo absolutnie bezcenne!
    Serdecznie dziekujemy!
    Mamy nadzieje, ze jeszcze kiedys wrocimy do Lizbony.
    Pozdrawiamy,
    Danuta i Piotr

    Odpowiedz
   • Beata napisał/a:

    Witam. My zwiedzaliśmy Lizbonę na przełomie sierpnia i września. Krótki pobyt przed pieszą wędrówką na trasie Roty Voncentiny.
    Usługi Pana Krzysztofa pozwoliły nam zwiedzić przepiekną i uroczą Lizbonę w krótkim czasie, ale z dużą dozą informacji zawrówno historycznych, kulturalnych, kulinarnych jak i obyczajowych. Bardzo polecam tego typu zwiedzanie.

    Pan Krzysztof pomógł nam praktycznie w każdej czynności o którą poprosiliśmy, wyjaśnił wiele niuansów, które pomocne nam były w dalszym podróżowaniu po Portugalii i zaoferował pomoc telefoniczną nawet po spotkaniu.

    Jeszcze raz dziękujemy..było super i napewno wrócimy do Pana Krzysztofa np. na zwiedzanie Lizbony nocą….a co tam. Pozdrawiamy

    Odpowiedz
   • Ewa napisał/a:

    Odwiedziliśmy Lizbonę w połowie października. Zwykle sama przygotowuję zwiedzanie nowych miejsc, korzystając z książek-przewodników oraz internetu i doświadczenia innych turystów. Tym razem z braku czasu i bardzo krótkiego pobytu (just a weekend break) postanowiłam zdać się na usługi pana Krzysztofa. Przygotowanie wyjazdu fantastyczne, ekspresowe odpowiedzi mailowe pana Krzysztofa na wszelkie moje pytania i wątpliwości, sam pobyt bardzo udany dzięki wspaniałemu przewodnikowi panu Piotrowi. Nie będę się powtarzać pisząc o “klimacie”, zwiedzanych zaułkach i wyjściu dokładnie naprzeciw naszym oczekiwaniom. Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o życiu w Lizbonie, wykazał się dużą znajomością historii, chętnie odpowiadał na nasze pytania. Usługi obu Panów oceniam bardzo wysoko, profesjonalizm połączony z pasją :)) Bardzo takich ludzi szanuję i szczerze polecam. Z pewnością wrócimy do Lizbony.
    Ewa i Bernard

    Odpowiedz
   • Agnieszka napisał/a:

    Dotarłeś/-aś tutaj i zastanawiasz się, czy warto wziąć przewodnika, skoro wszystko i tak opisane jest na stronach infolizbona? Warto! Z lokalnym przewodnikiem:
    – trafisz w miejsca, do których samemu się nie dotrze bo się o nich nie wie,
    – oprócz informacji „turystyczno-historycznych” dostaniesz masę ciekawostek i opowieści z życia,
    – zjesz obiad w fajnej knajpce w miłym towarzystwie 🙂
    Przed wyjazdem do Lizbony dostaliśmy od Krzysztofa propozycję, jak podzielić zwiedzanie na poszczególne dni. Jako że wycieczka z przewodnikiem zaplanowana była na drugi dzień naszego pobytu, w mailu dostaliśmy bardzo szczegółowe instrukcje co zwiedzić pierwszego dnia. O pozostałych dniach rozmawialiśmy już bezpośrednio z naszym przewodnikiem, którym okazał się przesympatyczny Piotr (pozdrawiamy!).
    Podsumowując: strony infolizbona są bogatym źródłem informacji, ale oprócz tego naprawdę warto skontaktować się z Krzysztofem, który pomoże zaplanować wizytę pod konkretne potrzeby i zorganizuje nam indywidualną wycieczkę po Lizbonie z polskim „tubylcem”.

    Odpowiedz
   • Monika i Sylwester napisał/a:

    Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem to ogromna przyjemność. Widoki, uliczki, zaułki czy kamienice Lizbony tętniły swą historią interesująco opowiedzianą przez Panią Karolinę. To przygoda zdecydowanie warta powtórzenia. Bardzo dziękujemy za profesjonalizm i mile spędzony wspólnie czas. Monika i Sylwester

    Odpowiedz
   • marek napisał/a:

    milo bylo, pouczajaco i tresciwie na koniec Krzysztof podprowadzil nas do restauracji / jadlodajni bez szyldu – dla wtajemniczonych gdzie zjedlismy z zona najlepsze lokalne jedzonko za cale 2 tygodnie wloczenia sie po Portugalii

    Odpowiedz
    • Pawel napisał/a:

     Jesteśmy absolutnie zachwyceni Lizbona, ale także współpraca z portalem. Pan Krzysztof był nieoceniona pomocą w organizacji i planowaniu naszego pobytu w tym przecudownym mieście! Pani Tamara, która nas oprowadzała, ma wszystkie cechy dobrego przewodnika – jest otwarta, łatwo nawiązać z nią kontakt, nie ma problemu, żeby się z nią dogadać i, co jest najważniejsze, bardzo dobrze zna Lizobne. Kiedy oprowadzała nad po zakątkach Alfamy opowiedziała nam wszystko o historii tego miejsca, ale także o ciekawych miejscach, szczegółach których sami byśmy nie odkryli, a nawet najlepszych kawiarniach, restauracjach i miejscach z muzyką Fado czy ciastkarniach z Pasteis. Polecamy każdemu, kto nawet na chwilę zawita w Lizbonie, żeby lepiej poznać urok tego szczególnego miasta!

     Odpowiedz
   • Anna napisał/a:

    Witam, zwiedzaliśmy Lizbonę 05 września 2018 z Karoliną, ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci, jest to magiczne miasto z wąskimi uroczymi uliczkami. Karolina chciała nam pokazać i przekazać jak najwięcej wiadomości, udało jej się to!!!, z całą odpowiedzialnością to mogę powiedzieć i polecić wszystkim zwiedzanie Lizbony z takim przewodnikiem 🙂
    Panu Krzysztofowi dziękuję za bardzo cenne wskazówki co do dalszego zwiedzania Portugalii, podane informacje były o wiele dokładniejsze niż w zakupionym przewodniku i nie dziwię się, że zakochał się Pan w tym kraju 🙂
    Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂
    Anna, Kordian i przyjaciele

    Odpowiedz
   • Maria napisał/a:

    Przy przeglądaniu info w internecie znalazłam namiary na polskiego przewodnika. Tak znalazłyśmy się z siostrą pod opieką p.Piotra, który
    oprowadził nas po Lizbonie opowiadając ciekawe historie i udzielił
    wielu wskazówek. Polecamy współpracę z p.Krzysztofem i p.Piotrem.
    Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.
    Maria i Grażyna

    Odpowiedz
   • Barbara napisał/a:

    Pan Krzysztof profesjonalnie zaplanował parogodzinne zwiedzanie Lisbony, biorąc pod uwagę różne zainteresowania naszej 6 osobowej grupy. Było miło, ciekawie i sympatycznie. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy rzeczy o których w przewodnikach nie piszą. Dodatkowo poświęcił extra czas na doradzenie i zaplanowanie (pisemne!!) zwiedzania samodzielnego nie tylko Lizbony ale także reszty Portugalii. Polecam z całego serca i mam nadzieję że podczas naszego następnego pobytu w Portugalii jeszcze się spotkamy. Pozdrawiam serdecznie, B z resztą ekipy.

    Odpowiedz
   • Ewa i Mariusz napisał/a:

    Było pięknie pod każdym względem. Fascynacja Lizboną i Portugalią wypływała z Krzysztofa i w naturalny sposób przedostawała się do naszych serc. Przygotowanie naszego Przewodnika było na najwyższym poziomie, umiejętność snucia ciekawych opowieści rozwinięta znakomicie. Z przyjemnością chłonęliśmy historię Lizbony i okolic. Polecam z pełną odpowiedzialnością współprace z Krzysztofem. Dziękujemy za czas i wiedzę, którą nam dałeś. Dziękujemy za inspirację – już myślimy o wyprawie do Porto. Pozdrawiamy serdecznie mając nadzieję, że nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą.

    Odpowiedz
   • Anita napisał/a:

    Przygotowując wycieczkę do Lizbony natknęłam się na stronę internetową, gdzie znalazłam wszystkie informacje niezbędne do przygotowania podróży, dodatkowo okazało się, że można skontaktować się z Panem Krzysztofem i skorzystać z jego usług jako przewodnika. Całą wycieczkę Pan Krzysztof przygotował świetnie, pokazał nam miejsce do których sami z pewnością byśmy nie dotarli a także przekazał wskazówki dotyczące zwiedzania , na kolejne dni :). Szczerze polecam Pana Krzysztofa :).
    Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
    Anita

    Odpowiedz
   • Antoni napisał/a:

    Pobyt w Portugalii wspominam bardzo pozytywnie, a stało się to w dużej mierze dzięki kontaktom z Panem Krzysztofem i Panią Karoliną. Ich ogromna wiedza na tematy związane z Portugalią sprawiła, że w tak krótkim okresie czasu poznaliśmy tak wiele ciekawych historii i miejsc. Gorąco polecam i dziękuję.

    Odpowiedz
   • Halina napisał/a:

    Przygotowując się do wyjazdu do Lizbony kupiłam przewodnik gdzie natrafiłam na informację dotyczącą zwiedzania Lizbony z przewodnikiem. Wysłałam e-maila ,otrzymałam pozytywną odpowiedź i Pan Krzysztof zorganizował mnie i mojej siostrze zwiedzanie Lizbony . Kilka godzin Pan Krzysztof oprowadzał nas po Lizbonie . To była wielka przyjemność słuchać ciekawostek i informacji o ty urokliwym mieście. To był magiczny czas, upłynął bardzo przyjemnie.Pan Krzysztof to przewodnik – profesjonalista . Na następne dni Pan Krzysztof zaplanował nam zwiedzanie. dokładne instrukcje wypisane na mapie , którą otrzymaliśmy , oznaczenie ciekawych miejsc i sposób dojazdu /, informacje z oznaczeniem gdzie zjeść i gdzie pójść na Fado , jak uniknąć kolejek. Czułyśmy się w Lizbonie bezpieczne ponieważ mogłyśmy w razie potrzeby dzwonić do pana Krzysztofa i szukać pomocy. Bardzo , bardzo serdecznie dziękujemy i uczciwie polecam i do zobaczenia w Lizbonie. Halina

    Odpowiedz
   • Klaudia napisał/a:

    Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi za wszelkie wskazówki i pomoc mailową. Zarówno w Lizbonie, jak i Fatimie i Porto korzystałyśmy ze wskazówek Pana Krzystofa. Dawno nie spotkałam się z taką uprzejmością i bezinteresownością. Ponadto zwiedzanie Lizbony z Panią Karoliną było bardzo udane, trafiłyśmy do miejsc, o których wielu moich znajomych nie wie. Ciekawostki, opowieści oraz tempo i przerwy dostosowane do naszych potrzeb – wszystko na medal. Bardzo miło spędzony czas. Waszą pomoc polecam wszystkim i z pewnością jeszcze nie raz odwiedzę Portugalię. Serdecznie dziękuję, pozdrawiam

    Odpowiedz
   • Mateusz napisał/a:

    Dzieki pomocy Pana Krzysztofa i osobistego super przewodnika Pani Karoliny spedzilismy cudowne wakacje tym Roku w Lisbonie. Udalo sie dotrzec do wyjatkowych miejsc, poznac lokalne zwyczaje, kuchnie. Polecam i jednoczesnie serdecznie pozdrawiam w imieniu calej grupy za Szczecina 😀

    Odpowiedz
   • Ewa i Andrzej Bielińscy napisał/a:

    Panie Krzysztofie dziękujemy pięknie za pokazanie nam Lizbony ! Zakochaliśmy się w tym mieście i jeszcze wrócimy 🙂 Wszystkim serdecznie polecamy Pana Krzysztofa . Wielka wiedza o mieście i ciekawostkach .Wspólne zwiedzanie przez 1 dzień i mimo upału było cudownie . Pan Krzysztof pokazał nam wszystkie ważne punkty,zaplanował zwiedzanie na następne dni / dokładne instrukcje wypisane na mapie , którą otrzymaliśmy , oznaczenie ciekawych miejsc i sposób dojazdu /, informacje z oznaczeniem gdzie zjeść i gdzie pójść na Fado 🙂 , jak uniknąć kolejek 🙂 . Informacje bezcenne 🙂 . Dojazd do Sintry i zwiedzanie -też bez problemu dzięki informacjom Pana Krzysztofa . I cały pobyt mieliśmy pewność ,że jeśli coś- jakieś kłopoty , czy potrzebna jakaś pomoc to to Pan Krzysztof jest “pod telefonem ” i pomoże 🙂
    Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia ponownie w pięknej Lizbonie 🙂

    Odpowiedz
   • Agnieszka napisał/a:

    Świetny przewodnik z Pana Krzysztofa. Doskonale zorganizował nam zwiedzanie w Lizbonie. Skorzystaliśmy z jego szerokiej wiedzy na temat miasta i jego zakątków. Pan Krzysztof przez kilka godzin oprowadzał nas po mieście opowiadając przy tym bardzo ciekawe historie. Na kojenie dni zaplanował dla nas szczegółowe zwiedzanie krok po kroku ale już bez jego osoby. Trafnie nam przekazał szczegóły połączeń i punktów do zwiedzania. Polecamy z czystym sumieniem.
    Pozdrawiamy serdecznie
    Aga i Adam

    Odpowiedz
   • Krzysztof napisał/a:

    Planując z rodziną wyjazd do Lizbony szukałem informacji o tym mieście w internecie ( chyba tak wszyscy robią ). Trafiłem na stronę “infolizbona”. Propozycja zwiedzania z polskim przewodnikiem to było to czego szukałem.
    Szybki kontakt mailowy i przewodnik spotka się z nami w naszym hotelu.
    18 września ( datę tą będę długo pamiętał ) , Lizbona nas zauroczyła. A wszystko to dzięki naszej przewodniczce Pani KAROLINIE.
    Pani KAROLINA wie o Lizbonie chyba wszystko. Prowadziła nas przez uliczki , parki, wzgórza. To był magiczny spacer , fantastyczne zwiedzanie. Pani KAROLINO gdy tylko będziemy w Lizbonie prosimy znaleźć dla nas chwilę czas. Bez Pani zwiedzanie byłoby tylko spacerem po Lizbonie. Dziękujemy i do zobaczenia. Krzysztof z rodziną

    Odpowiedz

   Dodaj nowy komentarz

   Imię jest wymagane.
   Adres email jest wymagany.
   Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)