Transfery w Lizbonie: z lotniska do centrum i okolic [Ceny, plusy i minusy]

Transfer z lotniska w Lizbonie do centrum miasta lub okolic – np. Cascais, Sintry lub Costa da Caparica – jak to zrobić? Ile kosztuje, jak zarezerwować prywatny transfer, co z bagażami lub sprzętem sportowym oraz dlaczego warto przemyśleć taką formę dojazdu z lotniska do naszego noclegu w Lizbonie lub okolicach? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym omawiamy kwestię prywatnego transferu w Lizbonie.

Z roku na rok rośnie oferta prywatnych transferów z lotniska w Lizbonie, jak i innych miastach Portugalii dla turystów odwiedzających ten przepiękny kraj. Prywatny transfer, gdy kierowca czeka na nas na lotnisku w Lizbonie, jest nie tylko wygodnym rozwiązaniem, a co pokazują ceny takich transferów – często jest to rozwiązanie tańsze, niż korzystanie z tradycyjnych taksówek. Sprawdźcie zatem, jak wyglądają ceny prywatnych transferów w Lizbonie oraz jakie są możliwości rezerwacji takich transferów.

Lotnisko w Lizbonie – transfer i dojazd do miasta

O lotnisku w Lizbonie i różnych możliwościach dojazdu z lotniska do centrum Lizbony napisaliśmy już dużo, a szczegółowo wszystkie możliwości dojazdu (metrem, autobusem, taxi, Uberem lub aerobusem) opisujemy tutaj: Jak dojechać z lotniska do centrum Lizbony >>>.

Od zawsze też mamy do czynienia z kwestią transferów z lotniska w Lizbonie, testowaliśmy już różne firmy i różnych przewoźników. Zarówno transfery dla grup, jak i turystów indywidualnych. Firmą z którą najlepiej nam się współpracuje od zawsze jest Suntransfers, która jest jedną z największych firma transferowych na całym świecie. 

Lotnisko w Lizbonie transfer do miasta dojazd prywatnym transferem transfery Lisbona ceny firmy Portugalia opinie

Wiemy też, że często jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla wielu podróżujących i najłatwiejsza możliwość zamówienia dojazdu z lotniska, jak i na lotnisko. 

Transfery w Lizbonie – plusy / minusy takiego rozwiązania

Nie chcemy tutaj nikogo przekonywać do prywatnych transferów, bo nie to jest naszym celem. Zawsze uważamy, że każdy powinien podróżować, tak jak lubi i jest mu najwygodniej, w tym również podczas podróży z lotniska do centrum. Chcemy tutaj jednak przedstawić kilka plusów takiego rozwiązanie, które na bazie naszego dotychczasowego doświadczenia, powodują, że warto zastanowić się nad zamówieniam takiej usługi:

 • Możliwość zamówienia transferu jeszcze z domu, dzięki czemu wszystko jest załatwione i opłacone jeszcze przed przylotem, a my nie musimy się martwić po przylocie, jak dostać się do naszego noclegu w Lizbonie lub okolicach (Cascais, Sintra, Costa da Caparica lub Fatima).
 • Unikamy nieuczciwych taksówkarzy na lotnisku. Ciężko jest nam to pisać, bo Portugalczycy to naród wspaniały i uczciwy, jednak niestety na lotnisku często spotkać możemy się z tym, że przepłacamy za taksówkę. Słyszeliśmy już wiele razy, że transfer taxi z lotniska do centrum, był kilkakrotnie droższy, niż powinien być. Więcej o taksówkach w Lizbonie przeczytać możecie tutaj>>> piszemy tam również, jak uniknąć nieuczciwych taksówkarzy.

Lotnisko w Lizbonie transfer do miasta dojazd prywatnym transferem transfery Lisbona ceny firmy Portugalia opinie

 • Konkurencyjne ceny w stosunku do taksówek, szczególnie przy podróżach większą grupą osób lub z większą ilością bagaży. Plusem jest również niezmienność ceny oraz to, że wiemy jeszcze przed rezerwacją jaki będzie łączny koszt podróży oraz jej czas.
 • Wygoda, gdyż kierowca odbiera nas z hali przylotów lub ustalonego miejsca i zawozi nas pod wskazany adres, a my nie musimy się martwić o drogę, korki, czas czekania, itp.
 • Łatwość znalezienia się z kierowcą, gdyż osoba z firmy czeka na nas w hali przylotów lub w ustalonym miejscu z kartką z nazwiskiem głównego pasażera lub logiem firmy transferowej.
 • Przejrzysty sposób rezerwacji online, w tym dostępny w języku polskim, możliwość płacenia różnymi kartami kredytowymi i debetowymi, a także PayPalem. Dodatkowym plusem jest całodobowe centrum pomocy.

Lotnisko w Lizbonie transfer do miasta dojazd prywatnym transferem transfery Lisbona ceny firmy Portugalia opinie

 • Możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji do 48h przed przylotem oraz szybko działające centrum pomocy, a także możliwość zmian rezerwacji transferu online.
 • Firmy transferowe oferują pojazdy różnego typu – od prywatnych samochodów dla max. 4 osób po busiki, vany i busy dla większych grup oraz autokary dla grup.
 • Opcja zamówienia transferu z/na lotnisko na ostatnią chwilę.
 • Jasne i przejrzyste warunki przewozu opisane w języku polskim.
 • Pewność usługi i transferu. Sami do tej pory wiele razy korzystaliśmy z usługi firmy transferowej i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów.

Lotnisko w Lizbonie transfer do miasta dojazd prywatnym transferem transfery Lisbona ceny firmy Portugalia opinie

Jednak nie tylko o plusach chcemy tutaj napisać mając na uwadze transfer z lotniska lub na lotnisku oraz przejazdy wahadłowe, tzw. wahadła. Jest kilka minusów, uwag, które warto też mieć uwadze rozważając skorzystanie z oferty transferu w Lizbonie. Jakie to rzeczy?

 • Warto pamiętać, że przy 2 lub 3 osobach cały czas najtańszą opcję dojazdu z lotniska do centrum Lizbony będą przejazdy przy pomocy aplikacji Uber (nie bierzemy tutaj pod uwagę opcji dojazdu komunikacją miejską). Jest to bardzo popularne w Lizbonie i działa sprawnie. Jeśli nie jesteśmy pewni, która opcja dojazdu dla nas wychodzi korzystniej, to porównajmy ceny i wybierzemy najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.
 • Rezerwując transfery na ostatnią chwilę możemy zostać poproszeni o dodatkowy kontakt z przedstawicielem firmy transferowej w celu potwierdzenia dostępności pojazdów. Rezerwacja zajmuje zatem kilkanaście minut dłużej. 
 • Jeśli zdecydujemy się na transfer współdzielony, to mogą podróżować z nami również inne osoby, a trasa przejazdu może mieć kilka przystanków.

Ceny transferu z lotniska w Lizbonie

Cenę transferu z lotniska w Lizbonie do naszego hotelu, apartamentu, domu można sprawdzić korzystając z wyszukiwarki dostępnej poniżej.  Więcej o warunkach transferów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie firmy Suntransfers w dziale “Centrum pomocy”>>>.


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


   

  Portal InfoLizbona.pl nie jest organizatorem transferów, ani w żaden sposób nie uczestniczy w rezerwacji transferów, przejazdów, wahadeł, płatnościach, zmianach rezerwacji. Organizatorem transferów jest nasz partner, z którym mamy przyjemność współpracować – firma Suntransfers.

  1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Bartosz napisał/a:

   Prośba o podpowiedź. Jedziemy z żoną i córką (3 lata) na tydzień do Lizbony. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy trochę ciepła i słońca, dlatego na dwa dni jedziemy do algavre. Pytanie, czy jest opcja by w miarę rozsądnie dostać się z Lagos na lotnisko w Lizbonie? Mamy lot w niedzielę o 7:00. ( Tap). Czy powinienem rezerwować nocleg koło lotniska, czy da się radę jakoś dojechać tak by dotrzeć na lotnisko w nocy?

   Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)