Lizbona dla dzieci i rodzin – najważniejsze atrakcje dla dzieci w Lizbonie [Zwiedzania + Zdjęcia]

Lizbona dla dzieci i rodzin? Poznajcie najważniejsze atrakcje dla dzieci i całych rodzin w Lizbonie, które sprawią, że rodzinny wyjazd do Lizbony będzie najlepszym wyjazdem. Podpowiadamy tutaj jak zwiedzać Lizbonę z dziećmi, by je zaciekawić i by Lizbona nie była dla nich nudna. Poniższy przewodnik rodzinny po Lizbonie i okolicach prezentuje najciekawsze atrakcje turystyczne i zabytki Lizbony oraz okolic dla dzieci, które spodobają się również rodzicom, a które wspólnie pozwolą przeżyć wspaniały czas w Lizbonie. Lizbona posiada wiele atrakcji dla dzieci – nie wierzycie? Przekonajcie się w poniższym tekście.

Dodatkowo znajdziecie tutaj informacje o najlepszych plażach w Lizbonie i okolicach polecanych dla dzieci, noclegach dedykowanych dla rodzin i przygotowanych pod pobyt dzieci, fajnych restauracjach w Lizbonie z menu, które zasmakuje również naszym najmłodszym.


Spis treści, czyli co znajdziesz w tym przewodniku dla rodzin w Lizbonie?

Bilety i wejściówki online do zabytków w Lizbonie, by nie stać w kolejkach


Jak się okazuje podróżowanie z dzieckiem wcale nie musi nastręczać problemów lub zmartwień – na pewno nie w Lizbonie, dzieci nie będą się tutaj nudzić! Lizbona, jak i cała Portugalia, oferuje różne możliwości spędzania wolnego czasu z dzieckiem i nie jest tutaj mowa tylko o plażach lub wyjściu na doskonałe lody (swoją drogą będąc w Lizbonie koniecznie spróbujcie lodów Santini – w opinii wielu najlepsze w Lizbonie, sprawdźcie sami wraz ze swoimi dziećmi).


Chcesz ciekawie zwiedzić Lizbonę i zainteresować Lizboną swoje dzieci? Napisz do nas e-mail na info@infolizbona.pl i poznaj ofertę polskich wycieczek po Lizbonie dedykowanych całym rodzinom.
Twoje dzieci na pewno nie będą się nudzić na naszych wycieczkach!

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć


Oceanarium, karmienie lwów morskich, spanie z rekinami, rejsy z delfinami, średniowieczne klimaty, fascynujące wycieczki poza Lizbonę, złote i bezpieczne plaże, czy wcielenie się w zawód, o którym marzą najmłodsi – to tylko niektóre z atrakcji, które sprawią, że również i dzieci zakochają się w Lizbonie. Do tego kilka muzeów, które bardzo wyraźnie stawiają na multimedia oraz interaktywne sposoby przekazywania wiedzy. Jest w czym wybierać!

TOP 15 najlepszych atrakcji turystycznych dla dzieci w Lizbonie i pomysłów na zwiedzanie Lizbony i okolic

Zwiedzanie Lizbony z dziećmi może być przyjemne i ciekawe, jeśli dobrze zaplanujemy co chcemy zobaczyć oraz ułożyć dobry plan zwiedzania. Bo Lizbona dla dzieci ma wiele do zaoferowania, a w wielu atrakcjach również dorośli będą się dobrze bawić. By ułatwić Wam planowanie zwiedzania Lizbony oraz ułożenie fajnego oraz ciekawego planu na wakacje w Lizbonie przygotowaliśmy dla Was poniższe zestawienie, które prezentuje 15 najlepszych atrakcji dla dzieci i całych rodzin w Lizbonie oraz okolicach.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Kolejność w naszym zestawieniu atrakcji i zabytków w Lizbonie dla dzieci jest całkowicie przypadkowa. Zapytajcie się swoich pociech, co chciałyby zobaczyć najbardziej i na podstawienie postarajcie się wpleść poniższe miejsca w Wasz plan pobytu. Sprawicie tym, że Wasze dzieci na pewno dobrze będą wspomniały wakacje w Lizbonie i będą chciały ponownie odwiedzić Portugalię. Podane ceny w poniższych zestawieniu TOP 15 są aktualne na rok 2022.

1. Oceanarium w Lizbonie i spanie z rekinami

Centrum oceanarium w Lizbonie stanowi ogromny zbiornik wodny, który ma pojemność, aż czterech basenów olimpijskich, czyli ponad 5 milionów sześciennych wody! Główne akwarium lizbońskie oceanarium otaczają cztery przestrzenie, które są poświęcone oceanom świata, a każdą z nich można podziwiać z dwóch poziomów.

Nasze dzieci szczególnie zainteresuje możliwość zobaczenia z bliska różnych rodzajów rekinów, w tym m.in. rekinów młotów, płaszczek oraz ryb, które na codzień goszczą na stołach, jak np. tuńczyków.  Dodatkowo w czterech strefach podziwiać można florę i faunę różnych obszarów na globie ziemskim. Dużo frajdy i zabawy dostarcza możliwość spotkania wydr morskich. Oceanarium w Lizbonie ma cztery wydry morskie o imionach Micas, Maré, Odi i Kasi. Dodatkowo w oceanarium zobaczymy ogromne kraby, pingwiny, ogromne mureny, całą rodzinę słynnej rybki Nemo lub niezwykłą rybę nazywaną samogłowa, gdyż składa się ona z ogromnej głowy i płetw. Zobaczcie, jak wygląda samogłów i przeczytajcie 10 powodów, dla których warto odwiedzić oceanarium w Lizbonie >>>.

Spanie z rekinami w oceanarium

Dodatkową atrakcję Lizbony dla dzieci  jest możliwość spania w oceanarium. Nazywa się “Spanie z rekinami (Dormindo com os tubarões)”. Dzieci mają niepowtarzalną możliwość spędzić całą noc w oceanarium pod opieką specjalistycznych instruktorów, posłuchać opowieści o podwodnym świecie, mają zapewnione posłania i pełną opiekę, a rano… budzą się w oceanarium, tuż obok jego mieszkańców.  Koszt spania z rekinami w oceanarium to 60 €/dziecko, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły oraz rezerwacja na stronie www oceanarium >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Oceanarium w Lizbonie

2. Pawilon Wiedzy i Nauki w Lizbonie

Włożyć skafander i prowadzić rakietę kosmiczną lub samochód z kwadratowymi kołami, badać tropy przestępstw po tajemniczych śladach lub sprawdzić, jak działa i co to jest w ogóle prąd. To wszystko jest możliwe w Pawilonie Wiedzy i Nauki, czyli po portugalsku Pavilhão do Conhecimento – Ciência Viva. Pawilon Wiedzy w Lizbonie, który znajduje się tuż obok oceanarium, jest to interaktywne muzeum nauki, gdzie zabawę łączy się z wiedzą, która zaciekawi również dorosłych.

Centrum przygotowało wystawy i obiekty dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu żaden najmłodszy nie będzie się nudził. Dzieci mogą tam tworzyć, poznawać, bawić się, uczyć, odkrywać, budować, a przede wszystkim cieszyć się nauką. Wcale nie trzeba znać portugalskiego, gdyż większość aktywności można wykonać samemu, a zawsze dorośli mogą pomóc, gdyż nie ma problemu, aby do Pawilony Wiedzy i Nauki wejść całą rodziną. Pawilony Wiedzy w Lizbonie organizuje również różne wydarzenia dodatkowe i aktywności, więc przed wizytą warto sprawdzić stronę www obiekty, by dowiedzieć, czy coś ciekawego, coś extra, dla naszych dzieci będzie miało miejsce. Można to zrobić tutaj >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Pawilonu Wiedzy i Nauki w Lizbonie
 • Adres: Pavilhão do Conhecimento – Ciência Viva, Alameda dos Oceanos, Lote 2.10.01,1990-223 Lisboa
 • Telefon: +351 21 891 71 04
 • E-mail: info@pavconhecimento.pt
 • Bilety: Dzieci 0-2 lata bezpłatnie; 3-11 lat: 7 €; 12-17 lat: 8 €; 18-64 lata 10 €; seniorzy powyżej 65. r. ż. 7 €; bilet rodzinny: 25 € (2 bilety dla dorosłych i 2 dla dzieci do 17. r.ż.). Ceny aktualne na 2022 rok.
 • Czytaj więcej o Pawilonie Wiedzy i Nauki w Lizbonie >>>.

3. Wycieczki żółtą amfibią Hippotrip w Lizbonie

HIPPOtrip to niezwykła atrakcja dla całych rodzin w Lizbonie, szczególnie dla najmłodszych. Żółta amfibia, czyli pojazd na kołach, który może zarówno jeździć po lądzie, jak i pływać po wodach, zabiera nas w niezwykłą przejażdżkę najpierw po ulicach Lizbony szlakiem najważniejszych atrakcji w centrum oraz dzielnicy Belem, a następnie wpływa ona do rzeki Tag. Podczas rejsu amfibią HIPPOtrip po rzece mamy okazję nie tylko kontynuować naszą podróż, ale też zobaczyć Lizbonę z niezwykłej perspektywy.

Wycieczki amfibią HIPPOtrip odbywają się każdego dnia. Każda wycieczka na pokładzie ma wyszkolonego opiekuna, który nie tylko ma zadanie pilnować bezpieczeństwa wszystkich, ale również podczas całej wycieczki opowiada o mijanych miejscach i snuje legendy oraz historie o Lizbonie. Z karta Lisboa Card >>> otrzymujemy 15% zniżki na bilety na wycieczki tą najbardziej popularna amfibią w całej Portugalii.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. amfibii HIPPOtrip i jej wycieczek w Lizbonie

4. Lizbona dla dzieci: ZOO w Lizbonie

Ogród zoologiczny w Lizbonie powstał już w 1884 roku, a obecnie jest to jedno z największych zoo w całej Portugalii. Każdego roku przyciąga ona tysiące odwiedzających. Mieszka tutaj ponad 2000 zwierząt, które reprezentują 350 różnych gatunków z całego świata! Jest to świetna lekcja biologii i geografii dla najmłodszych, a przy okazji dobra zabawa, bo oglądanie zwierząt to nie jedyna atrakcja zoo w Lizbonie dla całych rodzin!

Atrakcje Zoo w Lizbonie to m.in.  pokazy delfinów, karmienie pelikanów, kolejkę linową, dolinę tygrysów, specjalny pociąg prowadzony przez kolorową lokomotywę, pokazy latania ptaków na wolnym powietrzu oraz dużą przestrzeń rekreacyjną. Wizyta w Zoo w Lizbonie jest świetną propozycją na przyjemną i interesująca całodniową wycieczkę w Lizbonie dla całych rodzin! Również dojazd do lizbońskiego ZOO nie dostarcza żadnych problemów, gdyż ZOO znajduje się 10 minut metrem do centrum, przy niebieskiej linii metra.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Zoo w Lizbonie
 • Adres: Praça Marechal Humberto Delgado, 1549-004 Lisboa
 • Telefon: +351 21 723 2900
 • E-mail: info@zoolisboa.pt
 • Bilety: Dzieci 0-2 lata bezpłatnie; 3-12 lat 14,50 €; 13-64 lata 22,50 €; seniorzy powyżej od 65. r. ż. 16 €; Ceny aktualne na 2022 rok.
 • Czytaj więcej o zoo w Lizbonie na www lizbońskiego zoo >>>, a bilety online można kupić tutaj >>>.

5. Park Przygód i spacer wśród koron drzew

Tuż obok Lizbony, w Cruz Quebrada (dojazd pociągiem w 15 minut ze stacji Cais do Sodre w centrum stolicy), jest duży park przygód Adventure Park. Miejsce idealne na aktywny wypoczynek dla całej rodziny – dla dużych i małych, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Park Przygód w Cruz Quebrada oferuje kilka ścieżek sprawnościowo-widokowych wśród drzew. Są różne trasy trudności, dzięki czemu dzieci w każdym wieku będą się tutaj dobrze bawić. Lizboński park przygód jest w pełni bezpieczny i posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa, a dodatkowo ma świetną kadrę.

Dodatkowymi atrakcjami w Adventure Park są spływy kajakowe oraz gra taktyczna z laserami, jest to zatem również dobra propozycja dla grup starszych dzieci i dorosłych, którzy chcą aktywnie zagrać w gry drużynowe. W ofercie są również gry na orientację i gry sprawnościowe.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. parku przygód Adventure Park

6. Lizbona dla dzieci: Żółty tramwaj

Żółty tramwaj to symbol Lizbony, dlaczego zatem by nie spróbować zaciekawić nim naszych dzieci i zrobić z lizbońskiego tramwaju atrakcji dla nich? To proste! Zróbmy to jednak z głową. Przejażdżka starym, żółtym tramwajem może dostarczyć dużo frajdy naszym pociechą – szczególnie, gdy tramwaj przeciska się przez uliczki Alfamy, a momentami przejeżdża tak bardzo blisko budynków! Lizbona posiada kilka lini tramwajowych, z czego te najsłynniejsza to linia tramwaju nr 28 i linia nr 12.

Najciekawszą trasę ma właśnie tramwaj 28 w Lizbonie. Jest on jednak często pełen turystów z całego świata, dlatego jeśli chcemy, aby naszym dzieciom podobała się przejażdżka tramwajem w Lizbonie, to zadbajmy o to, aby dzieci siedziały, a najlepiej siedziały przy oknie. Jak to zrobić? Złapmy tramwaj z pierwszego przystanku – np. na placu Martim Moniz (w sezonie są często jednak długie kolejki). Lepiej zatem złapać tramwaj 28 spod Cmentarza Przyjemności, gdzie na ma, aż takich kolejek do niego. Alternatywą do tramwaju 28 jest tramwaj 12 (ma krótszą, okrężną trasę przez Alfamę) lub tramwaj 24, którego trasa może nie jest, aż tak malownicza, ale plusem tramwaju 24 jest to, że rzadko kiedy do niego są kolejki, więc praktycznie wchodzimy do niego “z biegu” i bardzo często jest miejsce siedzące bez żadnego czekania itp. Zanim pojedziemy tramwaj przestudiujemy wcześniej jego trasę, aby móc opowiedzieć dzieciom, co mijamy po drodze.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. tramwaju 28 w Lizbonie

7. Lizbona dla dzieci: Miasto w małej skali KidZania

KidZania w Lizbonie jest to miejsce, gdzie tylko dzieci mają wstęp. Dorośli mogą tylko pilnować dzieci i ewentualnie im pomagać w zabawie. Tutaj dzieci mogą puścić wodze fantazji i stać się osobą, którą chcą – nauczycielem, lekarzem, malarzem, a nawet pisarzem lub strażakiem lub.. kimś innym spośród 60 zawodów dostępnych dla nich. Praca ma być traktowana poważnie, gdyż za nią dzieci dostają wynagrodzenie.

Dzieci również zarządzają ich własnymi pieniążkami, które nazywają się KidZos. Ci, którzy są oszczędni mogą zdeponować je na rachunku bankowym, a jeśli później chcą iść do supermarketu, fryzjera lub wynająć samochód, to mogę je wziąć z bankomatu.  Na 6500 m kw. znajduje się m.in. lotnisko, bank, kawiarnie, elektrownia, dentysta, klub nocny, różnego rodzaju szkoły i park zabaw.  W dziale sportowym, jest stadion i boisko do koszykówki, w którym mali gracze mogą wyładować swoją energię.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt KidZanii w Lizbonie

8. Parki i place zabaw w Lizbonie – Park Monsanto i Park Estrela oraz place zabaw w centrum Lizbony

Dla tych, którzy poszukują ruchu i wypoczynku na łonie natury, Park Monsanto (Parque Florestal de Monsanto) jest świetnym rozwiązaniem. Jest to park, który pokrywa ponad 900 ha, a który znajduje się blisko centrum Lizbony. Tworzy on jednocześnie las pełen zakamarków i kryjówek idealnych, by bawić się w chowanego. Wydzielono tam wiele specjalnych obszarów dla najmłodszych. Place zabaw dla dzieci i młodzieży w Parque da Pedra, Parque da Serafina i Parque do Alvito to tylko trzy przykłady. Wśród ich atrakcji znajdziemy te już znane, jak huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i piaskownice, jak i również namiot tipi, ściankę wspinaczkową, drewniany tor przeszkód, park linowy lub stawy i fontanny. Do tego wiele kawiarni i kiosków, gdzie można usiąść na kawę lub lody.

Alternatywą dla tych, którzy chcą odpocząć z dziećmi w centrum Lizbony jest Park Estrela (Jardim da Estrela), który znajduje się naprzeciwko bazyliki Estrela, gdzie jest przystanek tramwaju 28. Park Estrela posiada duży i bezpieczny plac zabaw, kilka przyjemnych kawiarni, stawy z łabędziami, kaczkami, a po całym parku chodzą wolno pawie. Park Estrela jest ogrodzony, a wstęp do niego jest bezpłatny. Jest to jedno z ulubionych miejsc rodzin z dziećmi w centrum Lizbony. Więcej o parku Estrela można przeczytać tutaj: Park Estrela – ulubiony park mieszkańców Lizbony >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Place zabaw dla dzieci znajdziemy też bezpośrednio w historycznym, turystycznym centrum Lizbony. Tuż obok głównego placu Lizbony – Praca do Comercio jest plac zabaw na Campo das Cebolas. Na Alfamie przyjemny plac zabaw dla dzieci znajdziemy obok zamku św. Jerzego przy Rua do Recolhimento. Obok słynnego Time Out Ribeira znajduje się plac zabaw przy placu Praça Dom Luís I.

9. Rejsy z delfinami lub pokazy delfinów w Lizbonie

W oceanie obok Lizbony żyją wolno delfiny butlonose, które zdarza się, że czasami wpływają do rzeki Tejo i można je zobaczyć spacerując po Lizbonie (nie będziemy jednak ukrywać, że zdarza się to rzadko). Będąc jednak w Lizbonie można zaplanować fajną atrakcję dla dzieci, a mianowicie zabrać je na rejs po oceanie podczas którego można zobaczyć delfiny żyjące w naturalnym środowisku. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci! Rejsy z delfinami odbywają się zarówno z samej Lizbony, jak i miasta Setubal. Więcej o rejsach z delfinami w Lizbonie i okolicach piszemy tutaj: Jak, gdzie i ile kosztują rejsy z delfinami w Lizbonie >>>.

Delfiny w Lizbonie Wycieczki Rejsy Oglądanie Pokazy Delfinarium Delfin Lizbona Algarve Nazare Cena Polski Przewodnik po Lizbonie Portugalia Możliwości Gdzie Oglądać

Wspomniane wyżej Zoo w Lizbonie ma specjalną Zatokę Delfinów, w której odbywają się regularnie pokazy delfinów w ogromnym basenie. Jest to świetna możliwość, by zobaczyć, jak mądre są to zwierzęta, a przy okazji z bliska je zobaczyć, praktycznie na wyciągnięcie ręki. Więcej o pokazach delfinów w Lizbonie przeczytać można tutaj >>>. Bilety online na rejsy z delfinami można zarezerwować tutaj >>>.

10. Lizbona dla dzieci: Historia miasta w Lisboa Story Centre

Jeśli chcemy zainteresować nasze dzieci w Lizbonie historią portugalskiej stolicy, a przy okazji nie zanudzić ich suchą, historyczną wiedzą, to weźmy je do multimedialnego centrum Lisboa Story Centre. Mieści się ono na głównym placu Lizbony – Praca do Comercio, więc znajdziemy to miejsce bez żadnego problemu.

Lisboa Story Centre w Lizbonie zabiera odwiedzających w wycieczkę przez najważniejsze wydarzenia w historii Lizbony. Dowiemy się tutaj o najstarszych czasach Lizbony, przejdziemy przez okres rozwoju miasta w czasie odkryć geograficznych, przeżyjemy wielkie trzęsienie ziemi z 1755 roku, a wreszcie zobaczymy, jak Lizbona się rozwijała w XX wieku. Wszystko z bardzo dużą dawką multimediów oraz interaktywnych urządzeń, które sprawią, że poczujemy historię Lizbony różnymi zmysłami.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Lisboa Story Centre w Lizbonie:
 • Adres: Praça do Comércio 78, 1100-148 Lisboa
 • Telefon: + 351 21 194 1099
 • E-mail: info@lisboastorycentre.pt
 • Bilety: Dzieci 0-5 lata bezpłatnie; dzieci 6-15 lat 3 €; uczniowe, studenci i seniorzy powyżej 65. r.ż. 5 €, dorośli 7 €; bilet rodzinny 18 € (2 dorosłych + 2 dzieci do 15. r.ż.).
 • Czytaj więcej o Lisboa Story Centre w Lizbonie >>>. Bilety online do Lisboa Story Center można zarezerwować tutaj >>>.

11. Gospodarstwo ze zwierzętami w Lizbonie

Quinta Pedagógica dos Olivais to gospodarstwo edukacyjne położone w dzielnicy Lizbony – Olivais (dojazd czerwoną linią metra do stacji Olivais), które jest dedykowane najmłodszym. Żyją tutaj takie zwierzęta gospodarskie, jak np. kury, kaczki, krowy, świnie, osły, konie. Można je karmić, zobaczyć z bliska, a wszystko pod opieką wyszkolonych opiekunów. Dodatkowo Quinta Pedagógica dos Olivais organizuje różne aktywności dla całych rodzin. Posiada też przyjemną kawiarnię oraz plac zabawy. Jest to świetna okazja, by zobaczyć, jak żyją popularne zwierzęta gospodarskie.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Quinta Pedagógica dos Olivais:

12. Lizbona dla dzieci: Szlakiem najlepszych Pasteis de Nata w Lizbonie

Słynne lizbońskie słodycze, czy pyszne babeczki Pasteis de Nata mogą dodać energii podczas zwiedzania Lizbony. Jeśli nasze pociechy w Lizbonie polubią ten lizboński przysmak, to weźmy je na wycieczkę po Lizbonie szlakiem najlepszych babeczek Pasteis de Nata w Lizbonie.

Mimo, że babeczki Pasteis de Nata dostaniemy w każdej kawiarni, jak Portugalia długa i szeroka, a tyczy się to również Lizbony, to jednak nie wszędzie smakują one najlepiej. Są kawiarnie w Lizbonę, gdzie smakują ona najlepiej, a są takie, gdzie ich smak nie jest już taki dobry. Niech nasze dzieci w Lizbonie same spróbują babeczek Pasteis de Nata w różnych miejscach i ocenią, gdzie są najlepsze.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

W planowaniu wycieczki po Lizbonie szlakiem najlepszych miejsc, w których wypiekane są Pasteis de Nata pomocny dla Was będzie nasz wpis: 10 najlepszych miejsc, gdzie zjemy przepyszne Pasteis de Nata >>>. Jest do niego dołączona mapa, która pomoże Wam zlokalizować wszystkie wymienione w tekście kawiarnie i pastelarie! Smacznego!

13. Okolice Lizbony dla dzieci: Sintra i Quinta da Regaleira

Sintra to miejscowość obok Lizbony, do której bez trudu dojedziemy z centrum miasta, a która jest popularną opcją na jednodniowe wycieczki z Lizbony. Jak najbardziej warto wybrać się tam również całą rodziną. Dlaczego? Bo zwiedzanie Sintry jest łatwe, w Sintrze jest dużo atrakcji dla każdego członka rodziny (zarówno dla dużych, jak i małych), a dodatkowo Sintra posiada ciekawą oraz bogatą historię.

O zabytkach w Sintrze dokładnie piszemy tutaj >>>, jednak rozpatrując atrakcje w Sintrze ciekawe dla dzieci, to koniecznie zwróćmy uwagę na posiadłość Quinta da Regaleira. Quinta da Regaleira do ogromna posiadłość pochodzące z początku XX wieku. Znajduje się tutaj bogato zdobiony pałac, liczne ścieżki spacerowa, bujna roślinność, podziemne tunele i jeziorka, tajemnicza Studnia Inicjacji oraz pełno symboli związanych z tajemnicami tego miejsca. Wycieczka do Quinta da Regaleira będzie dla naszych dzieci niczym wycieczka do tajemniczego ogrodu!

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Informacje praktyczne nt. Quinta da Regaleira w Sintrze:
 • Adres: Rua Barbosa du Bocage 5, 2710-567 Sintra
 • Telefon: +351 21 910 6650
 • E-mail: geral@cultursintra.pt
 • Bilety: Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, 6-17 lat i seniorzy 65-79 lat 5 €; 18-64 lata 10 €; seniorzy powyżej 80. r.ż. bezpłatnie. Ceny aktualne na 2022 rok.
 • Czytaj więcej o Quinta da Regaleira w Sintrze >>>.

14. Tuk Tuk w Lizbonie

Spacerując po Lizbonie zobaczymy liczne kolorowe pojazdy, które obwożą turystów po różnych miejscach w Lizbonie. Tuk tuki w Lizbonie, bo tak nazywa się tego typu pojazdy w portugalskiej stolicy, od kilku lat już towarzyszą turystom. Niektóre z nich są naprawdę fantazyjnie i barwnie udekorowane. Mają one różne trasy, a bez trudu znajdziemy dostępne tuk tuki obok najważniejszych atrakcji w Lizbonie. Prawda jest tak, że w całym centrum złapiemy wolnego tuk tuka bez trudu.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Kierowcy tuk tuków biegle mówią po angielsku, a często też po hiszpańsku, niemiecku oraz francusku lub rosyjsku. Naszym dzieciom wycieczka tuk tukiem w Lizbonie może się spodobać, szczególnie jeśli siły w nogach będą już na wyczerpaniu. Ile kosztuje tuk tuk w Lizbonie? Cena tuk tuka zależy od długości trasy oraz liczby osób. Przeważnie jest to 25-45 € za ok. 1-1,5h wycieczkę. Podczas wycieczki kierowcy tuk tuków często opowiadają o odwiedzanych miejscach.

15. Lizbona dla dzieci: Park trampolin w Lizbonie

Park trampolin w Lizbonie Bounce Portugal jest co prawda położony kawałek poza centrum Lizbony, jednak jest to świetna propozycja, jeśli całą rodziną chcemy aktywnie spędzić czas i dobrze się przy tym bawić. Park trampolin Bounce Portugal to ogromna przestrzeń z różnymi aktywnościami związanymi z trampolinami. Mamy tutaj trampoliny do wolnego skakania, boisko do gry w piłkę nożną na trampolinach, trampoliny do gry w koszykówkę, ściany akrobatyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie, a co ważne – są specjalne przestrzenie dla każdej grupy wiekowej, dzięki czemu jest bezpiecznie, a przestrzeni jest wystarczająco dużo. Nie ma zatem tłoku lub ścisku na trampolinach. Minimalny wiek dla dzieci to 3 lata, aby mogły korzystać z atrakcji parku trampolin Bounce Portugal.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć
Informacje praktyczne nt. Bounce Portugal w Lizbonie:
 • Adres: Av. dos Cavaleiros 35, 2790-046 Carnaxide
 • Telefon: +351 21 269 8400
 • E-mail: info@bounceinc.pt
 • Bilety: 10 € / 1h dla osób do 110 cm wzrostu, 13 € / 1h dla osoby ze wzrostem powyżej 110 cm; druga godzina 8 €; bilet rodziny 38 € / 1h (2 osoby dorosła + 2 dzieci); dostępne różne zniżki – szczegóły na www.
 • Czytaj więcej o Bounce Portugal w Lizbonie >>>.

Lizbona dla dzieci: Zwiedzanie Lizbony z polskim przewodnikiem

Jeśli planujesz wyjazd do Lizbony z dzieckiem, a chciałbyś zaciekawić swoje dzieci tym cudownym miasta, to skorzystaj z propozycji zwiedzania Lizbony z prywatnym, polskim przewodnikiem. Pozwoli to Twojej całej rodzinie poznać Lizbonę wraz z jej wszystkimi smakami, kolorami i całą magią. Zwiedzisz Lizbonę i poznasz jej historię oraz atrakcje i zabytki w niebanalny sposób, który spodoba się każdemu, a szczególnie najmłodszy,

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Skorzystaj z oferty polskiego przewodnika po Lizbonie również wtedy, gdy po prostu nie masz czasu, by dokładnie zaplanować swój pobyt w Lizbonie. Mamy specjalny program zwiedzania Lizbony z dzieckiem, który sprawia, że zarówno dzieci mają uciechę i dobrą zabawę podczas pobytu w Lizbonie, a dorośli okazję, by skosztować i poznać urokliwą Lizbonę. Osoby zainteresowane polskim przewodnikiem w Lizbonie zapraszam tutaj >>> lub do kontaktu przez formularz kontaktowy dostępny na końcu wpisu.

Zwiedzanie Lizbony z dzieckiem

Będąc w dzielnicy Belem na pewno warto zainteresować dzieci Wieżą Belem, gdzie mogą biegać nie tylko po samym zabytku, ale również po okolicznych terenach, które jednocześnie są świetnym miejscem, by zrobić sobie piknik. Tuż obok, w Klasztorze Hieronimitów, znajduje się Muzeum Marynistyczne ze specjalną sekcją dla najmłodszych, która prezentuje różne statki z różnych okresów. Również w Belem znajduje się Ogród Tropikalny, który zapewni chwilę ochłody i odpoczynku dla dzieci, jak i rodziców. Jeśli jednak dzieci mają jeszcze siły, to warto je wziąć, w szczególności te starsze, do Muzeum Powozów w Belem, które zachwyca różnego rodzaju karetami, powozami i bryczkami.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

W Lizbonie jednak najlepszym teren dla rodzin z dziećmi są zdecydowanie tereny Parku Narodów znajdujące się w dzielnicy Oriente, która została wybudowana na Expo w 1998 roku. To właśnie tam znajduje się opisany wcześniej Pawilon Wiedzy i Nauki, jak i słynne lizbońskie Oceanarium. Do tego należy dodać dużo terenów spacerowych, fontanny – wulkany, kolejkę linową oraz możliwość wypożyczenia rowerów. Nie przypadkowo to właśnie to miejsce jest najchętniej odwiedzane przez rodziny w Lizbonie!

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Jeśli pogoda nie pozwala, by cieszyć się ruchem i świeżym powietrzem, to warto rozważyć wizytę z dziećmi w Muzeum Marionetek w Lizbonie, które prezentuje marionetki od tych średniowiecznych, aż po najbardziej współczesne. A jeśli planujemy się wybrać do Sintry, to koniecznie zobaczmy również z dziećmi tamtejsze Muzeum Wiadomości – News Museum (kiedyś mieściło się w nim Muzeum Zabawek w Sintrze, jednak zostało ono zlikwidowane i na jego miejscu jest właśnie multimedialne News Museum) oraz skosztujemy słodkości z Sintry, które dostępne są w każdej cukierni. Spróbujcie takich deserów z Sintry, jak Travesseiros de Sintra i Queijadas de Sintra – są bajecznie pyszne! Bez trudu dostaniemy je w każdej kawiarni w centrum Sintry!

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Lizbona dla dzieci – polecane i ciekawe muzea w Lizbonie

A co muzeami, które mogą zaciekawić również dzieci w Lizbonie? Na całe szczęście dla wszystkich, nie tylko dla najmłodszych, przybywa z każdym rokiem muzeów oraz galerii, które stawiają wyraźnie na multimedia oraz interaktywne przedstawienie swoich obiektów. Dzięki temu dzieci często mają dużo frajdy zwiedzając takie muzea, a dorosłych potrafią one dodatkowo zaciekawić. Zwiedzając dzielnicę Baixa w Lizbonie, czyli ścisłe turystyczne centrum stolicy Portugalii, warto zwrócić uwagę na dwa muzea: pierwsze to Muzeum Pieniędzy w Lizbonie, które wykorzystując różne metody przekazu pokazuje nam historię pieniędzy na świecie. Najmłodsi zwiedzając to muzeum będą mogli samodzielnie wybić monetę, wydrukować banknot ze swoją podobizną lub dotknąć prawdziwej sztaby złota oraz wejść do skarbca bankowego.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Jeśli chcemy zainteresować nasze dzieci podczas zwiedzania Lizbony historią miasta, to wybierzmy się do Lisboa Story Centre, gdzie w 60-minutowej podróży przez dzieje miasta, przy wykorzystaniu różnych multimediów przeżyjemy trzęsienie ziemi, zwiedzimy dawny skład portowy lub poczujemy, jak kiedyś żyło miasto.

Lizbona i okolice dla Dzieci: Polecane i bezpiecznie plaże dla całych rodzin

Będąc w Portugalii nie zapominajmy o plażach dla dzieci w Lizbonie i okolicach – dzieci kochają plaże, a lizbońskie plaże są świetnie zagospodarowane turystycznie. Do najlepszych plaż w okolicach Lizbony, a dobrych dla dzieci i całych rodzin, na pewno zaliczyć trzeba plaże Costa da Caparica leżące po drugiej stronie rzeki Tejo. O tym, jak dojechać na plaże Costa da Caparica z Lizbony piszemy tutaj >>>. Plaże Costa da Caparica to kilka kilometrów plaż, które są piaszczyste i ładne, a plaże położone w centrum Caparica (np. plaże Praia Nova – tutaj rozpoczyna swój bieg kolejka przez plaże Transpraia; Praia da Saúde; Praia da Bolina; Praia do Dragão Vermelho) idealnie nadają się na wypoczynek z dziećmi. Mają one opiekę ratownika, specjalne kąpieliska wydzielone dla dzieci, łagodne zejście do oceanu, pełną infrastrukturę turystyczną. Więcej o plażach Costa da Caparica przeczytacie tutaj >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Lizbona ma tez plaże dobre dla dzieci położone bliżej centrum. Plaże szczególnie polecane dla całych rodzin na linii wybrzeża Lizbona – Cascais, to plaże w Carcavelos. Dojedziemy na nie pociągiem w ok. 30 minut z samego centrum Lizbony – z dworca Cais do Sodre. Plaża Carcavelos to długa, piaszczysta plaża. Ma ona pełną opiekę ratownika, liczne bary i restauracje, toalety, możliwość wypożyczenia sprzętu do plażowania. Jest to po prostu idealna plaża dla całej rodziny. Więcej o tych plażach przeczytać można tutaj >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Portugalia dla dzieci: Polecane hotele rodzinne w Lizbonie

W Lizbonie wybór hoteli i apartamentów jest bardzo duży. Listę polecanych noclegów w Lizbonie znajdziecie tutaj >>>. Jednak planując rodzinne wakacje w Lizbonie warto poszukać sprawdzonego noclegu, który sprawi, że nasi najmłodsi będą się w nim dobrze czuć. Hotele polecane dla rodzin z dziećmi dysponują często dużymi basenami, w tym basenami dla najmłodszych, mogą zapewnić opiekunkę dla dziecka, przekąski w czasie dnia lub mają specjalne strefy dedykowane najmłodszym.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych i sprawdzonych hoteli, które świetnie sprawdzą się na rodzinne wakacje w stolicy Portugalii:

 

 


Zobacz, jak kształtują się ceny innych noclegów i ich dostępność, w terminach, gdy będziesz w portugalskiej stolicy
Booking.com

Polska opiekunka dla dziecka w Lizbonie

Osoby zainteresowane wynajęciem opiekunki dla dziecka podczas pobytu w Lizbonie, w tym również polskiej opiekunki, zapraszamy do sprawdzenie strony “Opiekunka do dziecka w Lizbonie i okolicach” lub do kontaktu przez formularz  kontaktowy >>>. Lizbona dla dzieci jest cudowna, dla dorosłych może też cudowna, gdy będą mogli się wybrać na spokojną i miłą kolację, a jednocześnie będą mieli pewność, że ich dzieci są pod bezpieczną i fachową opieką.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

Lizbona dla dzieci – nasze porady, wskazówki, rady 

 • Lizbona dla dzieci, a kwestie bezpieczeństwa. Lizbona jest miastem bardzo bezpiecznym, zresztą, jak cała Portugalia, a Portugalczycy mają bardzo fajnie, miłe i spokojne podejście do dzieci oraz wszystkich ich wybryków. Nie musimy się zatem martwić o kwestie bezpieczeństwa co do rodzinnego podróżowania do Lizbony.
 • W Portugalii jest prawnie unormowana kwestia pierwszeństwa rodziców z małymi dziećmi, kobiet w ciąży do kas w sklepach (często w sklepach jest specjalnie oznaczona kasa dla osób uprzywilejowanych) lub w transporcie miejskim są specjalnie wydzielone miejsca. 
 • Lizbona dla dzieci, a kwestie komunikacji miejskiej. W Lizbonie dzieci do 4. roku życia podróżują komunikacją miejską bezpłatnie (autobusy, metro, tramwaje i windy). Powyżej 4. roku życia dzieci muszą mieć już niestety pełen bilet.
 • W pociągach Comboios de Portugal (m.in. pociągi na plaże Carcavelos lub Cascais z centrum Lizbony) bezpłatną komunikację miejską mają dzieci do 3. roku życia. Dzieci między 4., a 12. rokiem życia dostają zniżkę 50% na bilety.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

 • Lizbona dla dzieci to wspomnienie już wcześniej plaże. Będąc na plażach z dziećmi wybierajmy te odcinki do kąpieli, które mają zapewnioną opiekę ratownika. Gdy dziecko jest w wodzie zawsze miejmy uwagę na nie. Na niektórych plażach w Portugalii zdarzają się silniejsze prądy i fale. Mogą one być problematyczne dla naszych dzieci – pilnujmy ich zatem!
 • W wielu zabytkach i atrakcjach turystycznych są zniżki dla dzieci, uczniów i studentów oraz na różnego rodzaju bilety rodzinne. Warto się o nie zapytać, gdy kupujemy bilet.
 • Dzieci w wieku 4-15 lat mają 50% zniżki na kartę turystyczną Lisboa Card >>>.

Lizbona dla dzieci i rodzin zwiedzanie Lizbony polecane plaże atrakcje i zabytki dzieci rodzina rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wycieczki dziecko co warto zobaczyć

 • Restauracje polecane dla dzieci w Lizbonie to m.in. Menina e Moça Pizzaria – Healthy Food na Rua da Boavista 66, Canto da Vila na Largo Limoeiro 2, Micro Bites & Beats na Rua Cascais 15; Banca de Pau na Rua Nova de São Mamede 38A; Come Prima na Rua do Olival 258; APF – A Partilhar com a Familia na Rua das Trinas 67A. Wszystkie one mają obszerne menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich ma również specjalne menu dla dzieci oraz oferuje możliwość zamówienie mniejszych porcji / połowy porcji.
 • W tym poradniku Lizbona dla dzieci musimy też przypomnieć o ubezpieczeniu turystycznym dla rodzin. Przed podróżą warto zakupić dodatkowe ubezpiecznie – dla pewności, gdyż lepiej zawsze je mieć.
 • W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub potrzeby pomocy lekarza należy dzwonić na międzynarodowy numer 112 – bez trudu porozumiemy się po angielsku. Opieka medyczna w Lizbonie jest na dobrym poziomie, a w większości szpitali / placówek medycznych porozumiemy się po angielsku. W przypadku drobnych dolegliwości, typowych dla podróży, można udać się do apteki (farmacia), gdzie często farmaceuta / farmaceutka nam pomoże.

Jeśli zaprezentowane informacje okazały się pomocne, to zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)