Lotnisko w Lizbonie – dojazd do / z centrum, parkingi, informacje, wypożyczalnie samochodu

Airport in Lisbon, Aeroporto Lisboa, Lotnisko Lizbona

Lotnisko w Lizbonie (Lisbon Portela Airport, a obecnie Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie) – jak z lotniska dojechać do centrum Lizbony? Lotnisko w Lizbonie to największe lotnisko w Portugalii i jedno z największych w Europie Zachodniej. Jest ono zlokalizowane w centrum Lizbony, dzięki czemu dojazd na lizbońskie lotnisko – zarówno własnym środkiem transportu, jak i komunikacją miejską, nie stanowi żadnego problemu. Bezpośrednie połączenia z lotniskiem oferuje komunikacja miejska – firma Carris – za pomocą autobusów dziennych, nocnych, Aerobusu oraz metro, które na lotnisku ma końcową stację czerwonej linii.

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat lotniska w Lizbonie, które mogą być przydatne dla turystów w Lizbonie. Opisujemy poniżej, jak dojechać z lotniska w Lizbonie do centrum metrem, autobusem lub specjalnym aerobusem. Jeśli wolicie transfer taksówką z lotniska do hotelu, to poniżej znajdziecie informacje, ile kosztuje taxi z lotniska do centrum Lizbony. Dodatkowo zamieszczamy tutaj mapę lotniska w Lizbonie, informacje o przechowalni bagażu na lotnisku oraz spis wypożyczalni samochodów dostępnych na lizbońskim lotnisku. Wszystkie informacje nt. lotniska w Lizbonie są aktualne na rok: 2023.


Spis treści, czyli co znajdziesz w tym poradniku:

Lizbońskie lotnisko, którego kody lotnicze to IATA: LIS, ICAO: LPPT, nazywane jest Aeroporto de Lisboa, Aeroporto da Portela lub też Aeroporto da Portela de Sacavém, a swoją nazwę wzięło ono od dzielnicy Portela, zwanej czasami również Portela de Sacavém.

Lotnisko w Lizbonie jest zlokalizowane ok. 7 km na północ od centrum Lizbony. Od maja 2016 nosi ono oficjalną nazwę Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie (Aeroporto Humberto Delgado) – czytaj więcej w: Lotnisko w Lizbonie ma nową nazwę >>>.


Potrzebujesz pomocy w planowaniu cudownej podróży do Lizbony lub Portugalii? Napisz do nas e-mail: info@infolizbona.pl lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy dostępny na końcu tego poradnika.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd do Centrum Informacje Praktyczne Terminal I i II mapa wskazówki schemat Shuttle Bus na lotnisku Low Cost Portugalia Lizbona Polski przewodnik Transport


Lotnisko w Lizbonie: Historia

Lotnisko w Lizbonie zostało otworzone 15 października 1942 roku podczas II wojny światowej.  Jego gwłatowny rozwój nastapił tuż po zakończeniu wojny, by w roku 1954 osiągnąć liczbę 100 000 obsługiwanych pasażerów. W latach 1959 – 1962 lotnisko przeszło dużą modernizację, w tym modernizację pasa do przyjmowania samolotów, dzięki czemu od tego momentu, nawet najcięższe samoloty mogły lądować już w Lizbonie. W listopadzie 2006 podjęto decyzję o rozbudowie lotniska o drugi terminal. Terminal 2 na lotnisku w Lizbonie (nazywany czasami: terminal low cost) został ukończony w roku 2012 i obsługuje on przede wszystkim loty przewoźników low-cost (m.in. Ryanair, Wizz Air, Blue Air, easyJet), przy czym z Terminala 2 są wyloty, a przyloty odbywają się dalej na Terminal 1 (de facto pasażerowie są dowożeni do Terminalu 1 z Terminalu 2 autobusami).

Ciekawostka o lotnisku w Lizbonie: Obecnie lotnisko w Lizbonie jest otoczone przez zabudowę miejską, co czyni lizbońskie lotnisko jednym z kilku lotnisk w Europie, zlokalizowanych w samym centrum miasta. W związku z tym, co jakiś czas w portugalskich mediach przewija się temat budowy nowego lotniska dla Lizbony, co wiąże się z ograniczonymi możliwościami rozwoju dotychczasowego portu lotniczego stolicy Portugalii, jednak żadne konkretne decyzje do tej pory (2023) nie zostały powzięte. Aktualnie lotnisko w Lizbonie nosi imię znanego portugalskiego generała, działacza i polityka Humberto Delgado, którego to imię zostało nadane lotnisko w połowie maja 2016 roku. W 2022 roku rozpoczęła się  przebudowa lotniska w Lizbonie. Na bieżąco będziemy informować o rozbudowie lotniska w stolicy Portugalii.

Transfery z / do centrum miasta i okolic Lizbony

Poniżej opisujemy, jak dojechać z lotniska do centrum Lizbony komunikacją miejską, jednak jedną z najwygodniejszych opcji dojazd z lotniska w Lizbonie do centrum miasta jest zamówienia prywatnego lub współdzielonego transferu. Wszystko (zarówno transfer z lotniska, jak i na lotnisko) mamy załatwiony jeszcze przed podróżą, a kierowca na nas czeka na lotnisku z kartą z naszym imieniem. Transfer z lotniska w Lizbonie można również zamówić do Cascais, Sintry, Costa da Caparica lub Fatimy. Szczegóły na temat transferów z lotniska w Lizbonie znajdują się tutaj: Jak zamówić transfer z lotniska w Lizbonie? W celu sprawdzenia ceny i dostępności transferów można skorzystać z wyszukiwarki dostępnej poniżej.

Dojazd na lotnisko w Lizbonie metrem (2023)

Od lipca 2012 roku na lotnisku w Lizbonie funkcjonuje stacja metra, której nazwa to “Aeroporto”. Jest to końcowa stacja czerwonej linii metra, która krzyżuje się z pozostałymi liniami metra. Jak dojechać w Lizbonie metrem z lotniska do centrum? Aby dojechać do centrum najpierw wsiadamy w czerwoną linię metra, kierunek “Sao Sebastian” i dojeżdżamy do stacji “Alameda”, na której to czerwona linia krzyżuje się z linią zieloną. Zmieniamy linię (nie wychodzimy za bramki!) na zieloną, kierunek “Cais do Sodre” i jedziemy do stacji “Baixa – Chiado”, która znajduje się w samym centrum Lizbony, na styku dzielnic Bairro Alto i Chiado lub też do końcowej stacji – “Cais do Sodre”, gdzie znajduje się również dworzec kolejowy (linie kolejowe do Cascais) oraz jeden z głównym punktów przesiadkowych Lizbony. Z dworca Cais do Sodre można złapać tramwaje (numer 25 lub 15), promy na drugą stronę rzeki Tag, pociągi do miejscowości leżących na linii Lizbona – Cascais, czy autobusy w różne dzielnice Lizbony.

Koszt przejazdu (ceny aktualne na rok 2023) w jedną stronę metrem z lotniska do centrum, to w zależności od wybranej opcji biletu (pojedynczy przejazd lub zapping, szczegółowe info tutaj >>>) od € 1,47  do € 1,65. Metro funkcjonuje w godzinach 06:30 – 01:00 każdego dnia. Bilety kupujemy w specjalnych maszynach zlokalizowanych przed bramkami metra lub w kasie. Nie ma dodatkowej opłaty za przewożony bagaż. Stacja metra znajduje się tuż obok Terminala 1, przy hali przylotów, dojście do niej jest bardzo dobrze oznakowane, posiada ona również udogodnienia dla niepełnosprawnych. Schemat metra w Lizbonie znajduje się poniżej.

Te informacje również mogą być pomocne dla Ciebie:

Aktualny schemat metra w Lizbonie:

Lizbona metro mapa schemat metro w Lizbonie subway underground aktualny plan 2016 przewodnik Lisbona Lisbonie Lisboa

Lotnisko w Lizbonie: Dojazd autobusem miejskim

Trasę centrum Lizbony – lotnisko w Lizbonie można również przebyć autobusami. Przystanek zlokalizowany jest tuż obok Terminala 1 i obsługują go linie 705, 708, 722, 731, 744, 750, 783, które jadą w kierunkach:

 • Autobus 705: Dworzec Oriente – Dworzec Arreiro (stacja metra Roma).
 • Autobus 708: Park Narodów – plac Martim Moniz w centrum.
 • Autobus 722: Pc. Londres – Portela.
 • Autobus 731: Dworzec autobusowe Sete Rios (autobusy do innych miast Portugalii) – Moscavide.
 • Autobus 744: Rondo Marques de Pombal – Moscavide przez metro Saldanha.
 • Autobus 750: Dworzec Oriente – Alges obok Belem przez C.H. Colombo.
 • Autobus 783: Amoreiras – Portela przez stacje metra Picoas i Saldanha.

Ich rozkład jazdy można znaleźć tutaj: www.carris.pt >>> (informacja dostępne w języku angielskim). Bilety na autobus można kupić w specjalnych automatach w stacji metra (jest tuż obok wyjścia z Terminalu 1, w hali przylotów) lub na pokładzie u kierowcy. Cena biletów kupionych w automatach to € 1,65 za pojedynczy przejazd lub € 2, gdy kupuje się bilet u kierowcy (ceny aktualne na 2023 rok). Autobus są nowoczesne, a podróż do centrum zajmuje ok. 45 minut. Należy pamiętać, że w autobusach miejskich nie jest dozwolone przewożenie dużego bagażu – kierowca po prostu w takiej sytuacji odmawia wejścia do autobusu pasażerom z dużym bagażem (dozwolony jest tylko bagaż podręczny).

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport

Lotnisko w Lizbonie: Autobus nocny

Od godziny 00:30 do 05:30 na lotnisko w Lizbonie można dostać się autobusem nocnym linii 208. Rozkład jazdy tej linii dostępny jest tutaj: Nocny autobus z Lizbony na lotnisko >>>. Cena za przejazd, jak i czas przejazdu z / do centrum jest taki sam, jak w przypadku autobusów dziennych (czytaj powyżej).

Lotnisko w Lizbonie: Aerobus (czasowo zawieszony)

Innym sposobem dotarcia na lotnisko z centrum jest skorzystanie z oferty tzw. Aerobusa, który przejeżdża przez centrum umożliwiając dojazd do głównych punktów Lizbony. Jest on obsługiwany przez firmę Carris, która zarządza również innymi środkami transportu w Lizbonie. Aerobusem dojedziemy m.in. do Oriente (dworzec kolejowy), Sete Rios (dworzec autobusów międzymiastowych i międzynarodowych) lub Cais do Sodre (jeden z głównych punktów przesiadkowych w Lizbonie) i Praca do Comercio (główny plac Lizbony).

Aerobus – linia 1 kursuje codziennie co 20 min, a pierwszy kurs z lotniska wykonuje o 08:00, ostatni o 21:00.  Aerobus – linia 2 kursuje również codzienne, co 20 minut, pierwszy kurs z lotniska o 08.10, a o 21.10.  Aerobus – linie 3 kursuje od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) o godzinach 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00.

Shuttle Bus Lizbona aerobus Dojazd specjalnym autobusem do centrum na Sete Rios rozkład jazdy cena opis

Bilet kosztuje 4€ (dzieci 2-10 lat 2€) i kupuje się go u kierowcy lub online >>>. Jest ona ważny na 1 podróż dowolną linią. Bilet Roundtrip to koszt 6€ (dzieci 2-10 lat 3€) i jest on ważny na 2 podróże dowolną linią Aerobus. Bilet 48h PASS kosztuje 8€ i jest on ważny przez 48h na dowolną linię Aerobus. Bilety online na Aerobus w Lizbonie można kupić tutaj >>>.

UWAGA – AKTUALIZACJA 2023: Gdy aktualizuje ten tekst, czyli na początku roku 2023, to aerobus z lotniska w Lizbonie do centrum został zawieszony czasowo. Nie wiadomo, kiedy połączenie zostanie wznowione. Szczegóły będzie można sprawdzić na stronie przewoźnika: yellowbustours.com >>>. Informacje o aerobusie w Lizbonie postanowiliśmy jednak zostawić tutaj, gdyż połączenie te ma zostać wznowione, nie wiadomo jednak kiedy.

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport

Dojazd na / z lotniska w Lizbonie taxi

Dojazd na lotnisko w Lizbonie z centrum miasta taxi kosztuje +/- od 13 do 20 € (ceny aktualne na 2023 rok), a czas podróży ok 15 minut. Biorąc taxi na lotnisku lepiej jest brać taksówki z hali odlotów, niż przylotów. Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z hali odlotów / przylotów.  Aby uniknąc przykrych niespodzianek za każdym razem warto ustalić orientacyjną cenę z kierowcą przed przejazdem. Kierowcy mają obowiązek dać podróżującym rachunek za przejazd. Czytaj również: Wszystko o taksówkach w Lizbonie >>>.

Darmowe / zniżkowe przejazdy z Uberem w Portugalii

Alternatywą dla taksówek w Lizbonie z lotniska do centrum może być aplikacja Uber, która oferuje tańsze przejazdy z kierowcą po całej Lizbonie. Wyjazd do Lizbony może być świetną okazją, by przetestować, jak działa Uber i dlaczego warto z niego korzystać. Wszystkie osoby, które chciałaby skorzystać z darmowego lub promocyjnego pierwszego przejazdu Uberem w Lizbonie mogą skorzystać z naszego zaproszenie do aplikacji. Jak to działa? Rejestrując się w aplikacji z naszego polecenie (link dostępny tutaj >>>) lub wpisując przy rejestracji kod 6a3n895sue można uzyskać pierwszy darmowy przejazd z Uberem w Portugalii  lub też zniżkę na przejazd do 10 €.

Ile kosztuje Uber / Bolt z lotniska w Lizbonie do centrum miasta? Jest to zawsze koszt 2-3 € taniej, niż tradycyjna taksówka. Dostępne są też Uber XL, czyli Ubery dla większej grupy osób. Nie ma żadnego problemu, aby zamówić Ubera z lotniska do centrum. Kierowcy Uber zawsze podjeżdżają na parking przed halą odlotów Terminala 1.

Uber Lizbona Porto Portugalia darmowe przejazdy kod promocyjny opis jak korzystać Lisbon Lisabon Lisboa Portugal 4

Lotnisko w Lizbonie: Dojazd samochodem

Dojazd z lotniska do centrum, jak i z centrum, jest doskonale oznaczony. Chcąc jechać do centrum stolicy Portugalii z lotniska w Lizbonie najlepiej wybrać najpierw ulicę Alameda Comunidades Portuguesas, następnie na rondzie skręcić w Avenide Marechal Gomes da Costa, która następnie przechodzi w Rua Cintura do Porto, by dalej podążyć Av. Infante Dom Henrique, która prowadzi do centrum. Ta trasa pozwala dojechać najkrótszą, bezpłatną drogą, do centrum Lizbony z lotniska. Czas przejazdu samochodem ok 15 minut (bez korków), dystans ok 10 km.


Wyświetl większą mapę

Lotnisko w Lizbonie: Informacje praktycznie

Adres: Alameda das Comunidades Portuguesas, 1700-111 Lisbon, Portugal | Strona wwwhttp://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/lisboa/Lisboa/Pages/HomeLisboa.aspxKontakt: lisbon.airport@ana.pt | 21 841 3500 | Współrzędne geograficzne: 38°46′27″N 009°08′03″W

Airport in Lisbon map Aeroporto Lisboa lotnisko w Lizbonie mapa plan
Plan lotniska w Lizbonie | Źr: www.ana.pt

Lotnisko w Lizbonie: Wypożyczalnie samochodu

Na lotnisku w Lizbonie działa kilka wypożyczalni samochodów – zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych. Ich stanowiska znajdują się w hali przylotów Terminala 1. Lista wypożyczalni samochodów na lotnisku w Lizbonie dostępna jest poniżej

 • AVIS
  Tel.: +351 28 9889456
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • EUROPCAR
  Tel.: +351 28 9889447
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • GUERIN
  e-mail: aptlisboa@guerin.com.pt
  Tel.: +351 28 9800883
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • AUTO-JARDIM
  e-mail: lisboadesk@autojardim.com
  Tel.: +351 28 9800881
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • HERTZ
  e-mail:reservas@hertz.pt
  Tel.: +351 21 9426300
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • BUDGET
  Tel.: +351 21 9942402
  Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00
 • GOLDCAR
  Tel.: 965943186
  Godziny otwarcia: 06h00/01h00

Samochód warto wypożyczyć jeszcze przed przyjazdem do Portugalii, gdyż cena wtedy jest często znacznie niższa, niż wypożyczając samochód już na miejscu. Rezerwując samochód warto skorzystać z naszej wyszukiwarki samochód, która pokazuje najlepsze oferty na wynajęcie auta w Lizbonie.

Parkingi na lotnisku w Lizbonie

Krótkopostojowe parkingi P1 i P2 mają bezpośredni dostęp do terminala 1. PI jest zlokalizowany blisko hali odlotów, a P2 tuż obok hali przylotów. Parking P3 jest parkingiem długopostojowym i jest on połączony z dwoma terminalami bezpłatnym shuttle bus. Parking na lotnisko w Lizbonie zarezerwować można tutaj: http://www.ana.pt >>>.

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport (2 of 4)

Lotnisko w Lizbonie: Porady dla podróżnych

 • Lotnisko jest czynne 24h.
 • Lotnisko w Lizbonie posiada dwa terminale: Terminal 1 obsługiwany przez przewoźników tradycyjnych oraz Terminal 2, z którego odlatują linie niskokosztowe.
 • Terminal 1 jest połączony z terminalem 2 shuttle busem, który kursuje co 10 minut z przystanku zlokalizowanego przed halą odlotów. Shuttle bus na lotnisko w Lizbonie jest bezpłatny.
 • Na terminalu 1 jest zdecydowanie więcej restauracji oraz punktów usługowych, niż na terminalu 2.
 • Należy uważać na kieszonkowców.
 • Na lotnisku w Lizbonie, w hali przylotów terminalu 1 działa informacja turystyczna czynna w godzinach 7.00-24.00. Można tutaj zakupić / odebrać np. Lisboa Card – turystyczną kartę Lizbony.
 • Przechowalnia bagażu znajduje się m.in. w hali przylotów. Jest ona czynna 24h, koszt przechowania bagażu zależny jest od jego wagi.
 • Strefa handlowo-usługowa na Terminalu 1 jest bardzo rozbudowana. Znajdziemy na niej większość światowych marek oraz wiele punktów restauracyjnych.
 • Podane tutaj informacje są aktualne na rok 2023.

Dzięki za korzystanie z naszej strony do planowania wyjazdu do Lizbony! Kupując wirtualną kawę, pomagasz nam rozwijać stronę i tworzyć wartościową zawartość dla naszych czytelników.
Dziękujemy za wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Hotele w pobliżu lotniska w Lizbonie

Lotnisko w Lizbonie jest zlokalizowane bardzo blisko centrum Lizbony, a dojazd na nie z centrum nie stanowi większego problemu (przez całą dobę).   Można zatem śmiało korzystać z oferty hoteli i apartamentów położonych nie tylko w bezpośredniej bliskości lotniska. 

W bezpośredniej bliskości lotniska znajdziemy jednak kilka hoteli oraz apartamentów. Na poniższej mapie można sprawdzać ich dostępność oraz ceny.

Booking.com

Bilety do atrakcji w Portugalii, które można zarezerwować online. Pozwoli to zaoszczędzić czas oraz jest wygodne. Sprawdź, gdzie można wcześniej kupić bilet online


Zwiedzaj Lizbonę po polsku ciekawie, oryginalnie i w najlepszy sposób!

Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  102 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Monika napisał/a:

   Cześć Krzysztofie, proszę podpowiedz :), wybieram się w sobotę do Lizbony 21.X.23 – czy temp 21-22C i przelotne deszcze to w Lizbonie pogoda jeszcze letnia czyli na klapki i ew. krótkie spodnie czy już jesienna tzn. pełne buty i spodnie długie?? Do malutkiej walizki kabinowej trzeba dużo rozsądku w pakowaniu :))). Dziękuję za pomoc, Monika

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Na chwilę obecną prognozy są bardzo zmienne. Bardziej bym się skłaniał jednak ku odzieży bardziej jesiennej, niż letniej. Szczególnie, że wieczory są już chłodne i wietrzne.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Lizbony!

    Odpowiedz
  • Marzena napisał/a:

   Czy w nocnym autobusie numer 208 na lotnisko w Lizbonie też obowiązuje zasada, że mozna przewieżć tylko bagaż podręczy max. (55x40x20 cm). Moja walizka ma wysokość 60 cm. Czy powinnam się spodziewać problemu?

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   mam pytanie,czy polscy emeryci (73 lata) mają zniżkę na komunikację (metro, kolej do Cascais, Aerobus) ? będę wdzięczny za odpowiedź , która zainteresuje również osoby o podobnym Peselu.

   Odpowiedz
  • Dorota napisał/a:

   Dzień dobry, informacja dla osób, które chcą dostać się z centrum Lizbony na lotnisko. Linia 1 Aerobusa jest zawieszona. Google usilnie nadal ją proponuje, ale nie jeździ ten autobus. Pozdrawiam DJ

   Odpowiedz
  • Daniel napisał/a:

   Witam, w jaki sposób najłatwiej i w miarę opłacalnie dostać się z lotniska 19.09 ok. godz. 22.30 do HOTEL REAL OEIRAS przy Rua Álvaro Rodrigues de Azevedo 5, 2770-197 Paço D’Arcos – Oeiras – Portugal, a później z powrotem na lotnisko 24.09 ok. 5 rano (o 7.oo jest wylot). Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Urszula napisał/a:

   Witam, 30 maja lądujemy na lotnisku w Lizbonie o godzinie 10:15 pm. mamy przesiadkę 9h na lot do Funchal (lot o 07:15 a.m).
   9h to sporo czasu – możemy wziąć taxi do centrum żeby pospacerować itp. Gdzie można podjechać nocą w bezpieczną lokalizację, żeby spędzić kilka godzin?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    W związku z obecną sytuacją i zasadami wjazdowymi do Portugalii (które są opisane tutaj: https://infolizbona.pl/koronawirus-w-portugalia-informacje/ ) większość miejsc będzie w tym czasie już zamknięta w Lizbonie.

    Można wybrać się ewentualnie na spacer po Bairro Alto, gdzie jeszcze trochę życia będzie. Jeśli lubią Państwo puste uliczki i zakamarki, to spacer po Alfamie nocą może też być ciekawym rozwiązaniem.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu

    Odpowiedz
  • Iwona napisał/a:

   Macie informacje czy obecnie można nocować na lotnisku? Przylatuję 00:30 a lot kolejny mam o 10:00 rano 🙂

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Niestety nie posiadam takich informacji. Przykro mi. Na oficjalnej stronie lotniska jednak powinna być gdzieś taka informacja w części poświęconej COVID-19.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Roberto napisał/a:

   Siemanko,

   Czy z lotniska w Lizbonie można “polować” na wakacje last-minute? Czy tamtejsze biura podróży mają takie oferty w swoich punktach na lotnisku, czy ta praktyka jest zupełnie nieznana?

   Z góry bardzo dziękuje za pomoc : )

   R

   Odpowiedz
  • Domin napisał/a:

   Witam wszystkich, prosiłbym o radę. Mam wylot z T2 o godzinie 6:45. Bawić się w autobus 208 a następnie w shuttle bus czy od razu zamówić taxi/uber, jeżeli tak to na którą godzinę dotrzeć aby spokojnie zrobić check-in i przejść przez bramki? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Najlepiej byłoby zamówić taxi / ubiera – będzie tak zdecydowanie łatwiej i wygodniej, a koszty wcale nie są takie duże.

    Na lotnisku, według linii lotniczych, powinien Pan być ok. 4.45, więc transfer można zamówić na 4.15-4.30 – bez trudu uda się dojechać na lotnisko na czas.

    Pozdrawiam i udanego pobytu w Lizbonie

    Odpowiedz
  • Artur napisał/a:

   Krzysztofie, na początku września z żoną lecimy na Maderę, lądujemy w Lizbonie (wg rozkładu lotów) o 18.20 (Terminal 1, linie lotnicze TAP Air) a o 19.45 z Terminala 1 mamy lot do Funchal. Czy wystarczy nam czasu na przesiadkę (lecimy na 2 oddzielnych biletach tylko z bagażem podręcznym), czy jest specjalne przejście dla podróżnych tak żeby nie czekać na odprawę? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Tony napisał/a:

   Czy mógłby mi ktos doradzić jak dojechac z lotniska Lizbona-Portela do Hotel Aldeia dos Capuchos Golf & SPA, w Caparica? Przyznam szczerze, że nie chciałbym brać taksówki. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

   Odpowiedz
  • Katarzyna napisał/a:

   Bom dija<
   W poniedziałek przylatuję do Lizbony i potrzebuję dostać sie do hotelu Ibis Alfragide na Estrada Da Circunvalacao, Buraca, Amadora. Jakie jest Estrada Da Circunvalacao, Buraca, Amadora, Portugaliakuję.najlepsze połączenie. Będę po 18.00 i chciałabym nie błądzić po nocy po Lizbonie. Z g

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Bom dia 🙂
    Można dojechać np. autobusem 750 z przystanku w pobliżu lotniska do przystanku “Parque de Campismo”, a potem spacerem. Ewentualnie kombinować połączenie metro + autobus. Czas dojazdu to ok. 50-60 minut.

    Ja bym chyba jednak wziął taxi lub Ubera – tak będzie najwygodniej i najszybciej.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Bartek napisał/a:

   Witam. Pod koniec sierpnia przylatuję do Lizbony o 19.00 i chce od razu dostać się do Porto. Najbardziej pasuje mi autobus. Jak najszybciej dostać się z lotniska bezpośrednio na dworzec Sete Rios? Może najłatwiej skorzystać z pierwszego darmowego przejazdu uberem? Dziękuję za odpowiedz

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Witam,
    Może Pan spróbować złapać autobus z Sete Rios, albo również dworca Oriente (jest bliżej lotniska). Z dworca Oriente można również złapać pociąg z Lizbony do Porto. Szczegóły w tym temacie zostały opisane w tekście “Jak dojechać z Lizbony do Porto”, oto link: https://infolizbona.pl/jak-najlepiej-dojechac-z-lizbony-do-porto/

    Na dworzec Sete Rios można się dostać albo metrem, albo Aero Busem lub też Uberem / Taxi. Nie będzie żadnego problemu z tym. Podobnie ma się sprawa z dworcem Oriente.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Piotr napisał/a:

   Jak w Lizbonie na lotnisko jest z wypożyczeniem samochodu. Czy auta sa dostępne w terminalu ? jakie firmy wypozyczające samochody są godne polecenia?

   Odpowiedz
  • Wiktoria napisał/a:

   Dzień dobry, jak dojechać komunikacja miejska z lotniska do Calçada Marquês Abrantes n40, 4dto, Estrela, Lizbona, 1200-719, Portugalia

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za komentarz 🙂 Najłatwiej metrem – najpierw czerwoną linią metra, następnie zieloną do Cais do Sodre, a potem spacerem ok. 10-13 minut. Można również Aerobusem z lotniska do Cais do Sodre i spacerem. Na Google Maps proszę sprawdzić, jak dojść z dworca Cais do Sodre pod wskazany nocleg. Dojazd z lotniska zajmie ok. 50-60 minut. Pozdrawiam i udanego pobytu w Lizbonie!

    Odpowiedz
  • ola napisał/a:

   dzień dobry, mam ok. 4 h na przesiadkę na lotnisku w Lizbonie, na wieczorny lot do Faro. Czy może mi ktoś polecić jakieś atrakcje dostępne w tak krótkim czasie? A może na samym lotnisku jest coś fajnego? pozdrawiam, ola

   Odpowiedz
  • marcin napisał/a:

   czy masz info gdzie znajduje się parking kiss & fly ? Czy to daleko do przejścia od odbioru bagażu ? na UBER piszą że tam jest pickup point ..

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Czy shuttle bus pomiędzy terminalami ma jakieś konkretne godziny kursowania? Wracamy do Polski we wtorek, lot mamy o 6 i szukamy najlepszej opcji dojazdu na lotnisko

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, shuttle bus na lotnisku w Lizbonie kursuje każdego dnia od 03.30 do 01.30, co 10 minut, a podróż zajmuje ok. 3 minut między terminalami 1 i 2.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego pobytu w Lizbonie

    Odpowiedz
  • Elżbieta napisał/a:

   Proszę o radę : jak dojechać z lotniska do hotelu Empire przy Avenida Almirante Reis130? Na jakim przystanku wysiąść?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Najwygodniej będzie Państwo podjechać metrem – do stacji Anjos / Alameda, a następnie spacerem kilka minut. Stacja Arroios, która jest najbliżej hotelu niestety jest nieczynna.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Jacek napisał/a:

   Chciałbym jeszcze dopytać, czy kartę Viva na 24godzinne przejazdy kupię po przylocie na lotnisku, czy dopiero w metrze?

   Odpowiedz
  • Jacek napisał/a:

   Jak z lotniska najłatwiej dojechać do dzielnicy Alfama, hotel Pensao Nova Goa na Rua Arco Marques do Alegrete 13?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Najłatwiej dostać się metrem, do stacji “Rossio” – szczegóły dojazdu metrem z lotniska w Lizbonie do centrum Lizbony znajdzie Pan powyżej. Hotel znajduje się bardzo blisko wyjścia z metra.

    Pozdrawiam i udanego zwiedzania Lizbony

    Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Witam, jak dostać się do Costa Caparica z lotniska ? 5 osób 5 bagaży podręcznych. Czy taxi nie będzie najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę bagaż i konieczność zameldowania do 24.00 Przylot ok. 22.00.

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Taxi lub Uber będą zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem, a przy okazji też najszybszym. Ewentualnie zamówienie prywatnego transferu. Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Asia napisał/a:

   Jaki jest koszt taxi z lotniska do cascais ?

   Odpowiedz
  • Halina Stachowicz napisał/a:

   Jak dojechać z lotniska w Lizbonie do dzielnicy Bairro Alto.

   Odpowiedz
  • Małgorzata Jankowska-Glazer napisał/a:

   Witam serdecznie,

   wybieramy się za tydzień do Lizbony na własną rękę…. dodam, że pierwszy raz będziemy poruszać się metrem :-). W związku z tym mam pytanie czy z lotniska do Hotelu Canada Av Defensores De Chaves, 35 Avenidas Novas musimy jechać czerwoną linią do samego końca? Bez przesiadek? I czy w metrze są oznaczenia w języku angielskim? Z góry dziękuję za pomocną odpowiedź 😀

   Odpowiedz
  • Krzysiek napisał/a:

   A czy w Aerobusie można przewozić duże bagaże?

   Odpowiedz
  • Ewelina napisał/a:

   Czy z biletu na Aerobus można potem korzystać jeżdżąc po mieście? Jest ważny przez 24 godziny?

   Odpowiedz
  • Daimon Frey napisał/a:

   Cenne informacje, planujemy wyjazd w przyszłym miesiącu 🙂

   Odpowiedz
  • Stefanowicz Barbara napisał/a:

   witam,napewno zamecze pytaniami,pierwszy raz lecimy do Lizbony,czy R. Garcia de Orta 1200,to adres i jak dojechac tam z lotniska?

   Odpowiedz
   • Sonia Syberyjska napisał/a:

    Witam. Spróbuję podpowiedzieć, ale bez gwarancji. Jestem turystką i korzystam głównie z map Google. Byłam w różnych miastach i się sprawdziło 🙂 Rua Garcia de Orta, to ulica. 1200 to nie numer domu, raczej określenie rejonu. Dojazd z lotniska: Czerwoną linią metra do stacji Alameda, tam przesiadka (bez wychodzenia za bramki) na linię zieloną (kierunek Cais de Sodre) do stacji Rossio. Obok jest plac Praça da Figueira. Tam trzeba wsiąść w tramwaj 25 kierunek Campo Ourique (Prazeres) i 10 przystanek to R. Garcia Orta. Uwaga: Tramwaje i autobusy stają na przystankach ” na żądanie” To znaczy że w pojeździe trzeba przed przystankiem nacisnąć przycisk a będąc na przystanku trzeba machnąć ręką. Ja też wybieram się do Lizbony w maju, więc już zaczynam planowanie pobytu. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
    • Sonia Syberyjska napisał/a:

     Mała korekta: Ten sposób dojazdu jest dobry dla mnie. Mam tylko bagaż podręczny a przesiadki nie są dla mnie problemem. Jeśli jedziecie z dzieckiem i dużym bagażem to raczej taxi. Nie wiem jak tramwajem, ale autobusem nie można przewozić dużego bagażu. I jeszcze jedno: tramwaj 25 NIE KURSUJE w weekendy.

     Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Jak najwygodniej, najszybciej i niedrogo dostać się z lotniska w Lizbonie do Paco de Arco? Z bagażami i 2 dzieci:) czy lepiej wziąć taksówkę czy może skorzystać najpierw z metra lub autobusu do centrum, a później przesiąść się na dworcu głównym w pociąg?

   Odpowiedz
   • Najszybciej jest dojechać oczywiście taksówką lub Uberem, aczkolwiek nie jest to najtańsza opcja. Bez trudu można jednak dojechać również komunikacją miejską, najpierw metrem do Cais do Sodre, a potem pociągiem relacji Cais do Sodre – Cascais. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Arek Grzegorzewski napisał/a:

   Mam małe pytanko . Przylatuję z rowerami ( w kartonach) do Lizbony gdzie mogę te “kartony” nadać je jako przesyłkę do innego miasta chodzi mi o Faro

   Odpowiedz
  • asia napisał/a:

   Witam, chcialabym sie dowiedziec ile w przyblizeniu wyniesie koszt transportu taksowka z lotniska do Sintry? Dziekuje i pozdraiwam

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Witam,chciałabym się dowiedzieć jaki bilet czy bilety komunikacyjne najlepiej kupić na 4dni pobytu w Lizbonie, czy opłaca się np.karta miejska, co można zobaczyć taniej jeżeli ją się kupi.pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Rafi napisał/a:

   Witam serdecznie
   Panie Krzysztofie mam pytanie na które co prawda już została udzielona odpowiedź ale z tego co widzę to było dwa lata temu i może coś się zmieniło przez ten czas. Mianowicie
   potrzebuję się dostać z centrum Lizbony na lotnisko na 6 rano. Jaki byłby kosz taksówki i czy mogę wybrać jako alternatywę autobus nocny czy raczej odradza Pan ?

   Odpowiedz
  • Ola napisał/a:

   Witam. Lecimy z mężem 5 października do Porto ale na jeden dzień pojedziemy do Lizbony. Czy w mieście jeździ taki autobus jak np. w Barcelonie……………..bilet na cały dzień i można wysiadać w miejscach ciekawych do zwiedzania, potem znów wsiadać itd?

   Odpowiedz
  • Radek Wyszyński napisał/a:

   Witam, własnie przygotowuje sie do podrożowania po Portugalii, lądujemy w Porto i jestesmy 10 dni odrazu bieżmy auto =>Albufeira=>Lizobna=> Porto i odrazu jedziemy autem na poludnie. Serdeczna prośba, gdzie najlepiej przenocować w Lizobnie i Porto, tak aby zobaczyć atrakcje, zjeśc pyszna kolację i posłuchać Fado. Będziemy z dwójka maluchów 5l i 1l:) i oczywoscie czy auto zostawiac przed centrum czy bezposrednio na parkingu hotelowym, czy nie ma jakis ograniczen z wjazdami autem do Centrum miast?? bardzo dziekuje za pomoc:)

   Odpowiedz
  • Barbara napisał/a:

   Witam może jestem trochę nadopiekuńcza matka – córka leci na erasmusa do Coimbry w styczniu i ląduje ok. 15 w Lizbonie. Mówi, że sobie poradzi, ale czy mógłby Pan podpowiedzieć jak z lotniska dostać się do metra i dalej do Coimbry koleją?

   Odpowiedz
  • Tomek Dobosz napisał/a:

   Dzień dobry, mam pytanie: jak dostać się metrem (zakładam, że to szybka i tania opcja) z lotniska do Hotel Principe Lisboa ★★★ Avenida Duque De Avila 201, 1050-082 Lisboa

   Odpowiedz
   • Bez trudu znajdzie Pan odpowiedź na to pytanie w Google Maps lub spoglądając na rozkład linii metra w tym tekście. Hotel Principe Real jest bardzo blisko stacji metra São Sebastião. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Ola Dudzik napisał/a:

   Witam,

   Mam pytanie odnośnie przystanku Praça Aeroporto, z którego odjeżdżają autobusy do centrum. Czy można dojść do tego przystanku na piechotę? Niestety z mapy wydaje się to być wycieczka lekko ekstremalna 🙂

   Odpowiedz
  • Jacek Mamrzyński napisał/a:

   Witam,
   Czt rzeczywiscie w centrum Lisbony nie mozna parkować? To znaczy czy nie ma bezpłatnych miejsc postede w Lisbonie miał hotel kolo dworca a patrzac na Odivelas to kawałek drogi.

   Odpowiedz
   • Bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum Lizbony jest bardzo bardzo mało, prawdopodobieństwo, że Pan takie znajdzie jest niewielkie. Większość miejsc to miejsca płatne (parkomaty) w określonych godzinach lub parkingi płatne. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • jola napisał/a:

   Dzień dobry. Wybieram się do Lizbony z samochodem (na miejscu planuję być pod koniec września i spędzić tam 8 dni). Chcę zaparkować w bezpiecznym miejscu, tymczasem większość kwater (w rozsądnych cenach) oferuje parkowanie przy ulicy, co mi się nie uśmiecha. Czy Pan, Panie Krzysztofie, lub inni forumowicze, którzy już to przerabiali, mogliby coś doradzić? A może na infolizbona jest artykuł na temat parkowania, tylko ja nie umiem znaleźć… W czasie pobytu nie będę używać auta, więc parking może znajdować się w dowolnym punkcie miasta. Będę wdzięczna za radę.

   Odpowiedz
   • Witam, dziękuję za wiadomość. Może Pani wybrać parking płatny w centrum miasta, jednak wiążę się z kosztami (1-2€/h) lub 15€/24h Ewentualnie polecam zostawić samochód na bezpłatnych parkingach poza Lizbonę – na przykład przy stacjach metra Senhor Roubado lub Odivelas, gdzie jest łatwy dojazd metrem do centrum Lizbony. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Marta napisał/a:

   Czy na lotnisku w Lizbonie kupię kartę Lisboa Card i gdzie mogę to zrobić?

   Odpowiedz
  • majka napisał/a:

   witam,
   mam pytanie: jak najprościej i najtaniej dostać się z Lizbony do Porto?

   Odpowiedz
  • Nie ma za co dziękować. Cieszę się, że przedstawione informacje są pomocne. Odpowiadając na pytanie: bilet na aerobus nie upoważnia do korzystania z komunikacji miejskiej w Lizbonie, proszę zatem na to uważać. Metrem można przewozić walizkę bez dodatkowych opłat. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
  • Nie, nie jest to takowy bilet. Bilet zakupiony na aerobus nie upowążnia do przejazdu komunikacją miejską w Lizbonie. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
  • Weronika napisał/a:

   Portugalia to piękny kraj!Pozostawioną przez nieuwagę torebkę odzyskałam na komisariacie policji turystycznej.Nic nie tknięte..pieniądze,dokumenty,bilety…nawet nie wiem komu było dziękować.

   Odpowiedz
  • Marek napisał/a:

   Witam. Mam pytanie odnośnie hotelu VIP Executive Villa Rica Hotel
   (Av.5 de Outubro 295). Czy jest to lokalizacja dobrze skomunikowana z centrum Lizbony i ewentualnie z pobliskimi plażami ? Jak z okolicą…. Mam możliwość promocyjnej rezerwacji, dlatego pytam. Dzięki za odpowiedź…

   Odpowiedz
  • Marek napisał/a:

   Witam, chciałem się podpytać o hotel VIP Executive Villa Rica Hotel
   Av.5 de Outubro 295. Czy jest to miejsce dobrze skomunikowane z samym centrum Lizbony i możliwością dojazdu do podbliskich plaż ? Znalazłem promocję i zastanawiam się, czy wybrać ten hotel…

   Odpowiedz
   • Hotel, o którym Pan pisze, jest położony bardzo blisko stacji metra. Z tej stacji metra, do centrum Lizbony, jest ok 15-20 minut jazdy metrem. Podobnie autobusem. Do plaży zatem dodatkowe 35-40 minut komunikacją miejską. Zatem lokalizacja średnia pod względem wypoczynku i zwiedzania Lizbony.

    Odpowiedz
  • Witam, w tej opcji pozostaje jedynie taxi. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
  • grazynajurczyk napisał/a:

   Mam do Pana jeszcze jedno pytanie…, gdzie mozna przenocowac najbliżej lotniska, by nie nocować na lotnisku a dojechać na wczesne rano… około 6.00. Karta pokładowa bedzie wydrukowana. Będę wdzięczna za odpowiedź.

   Odpowiedz
   • Polecam hotel Tryp Lisboa Aeroporto – tuż obok lotniska. Ewentualnie coś w centrum i taxi na lotnisko – koszt, w zależności od lokalizacji noclegu w centrum, od 10-15€. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • grazynajurczyk napisał/a:

   Przepraszam popełniłam błąd…jade czerwoną linia z lotniska ..do końca i przesiadam się na niebieską do stacji Jardim Zoologico

   Odpowiedz
  • grazynajurczyk napisał/a:

   Mam pytanie, wydaje mi się, że już trochę przeczytałam informacji, ale: przylatuję do Lizbony 10 sierpnia 2014 r. i z lotniska chce dojechać do dworca autobusowego by dalej dojechać do Fatimy. czy wybrałam dobrą opcję: metro – linia czerwona- dalej przesiadam się na linie zielona i ta linia do linii niebieskiej do stacji Jardim Zoologico. [ te informacje przeczytałam z porad Pana ]

   Odpowiedz
  • Weronika napisał/a:

   Dziękuję za odpowiedż :)Pozdrawiam z Legnicy

   Odpowiedz
  • Weronika napisał/a:

   Czy w nocnych autobusach możliwy jest przewóz większego bagażu niż podręczny?Jeśli nie to w jaki sposób dostać się na lotnisko o 4 rano z Picoas?Zostaje tylko taxi?

   Odpowiedz
   • Teoretycznie nie można, praktycznie bardzo często kierowcy się zgadzają, by wsiąść do autobusu z większym bagażem. Nigdy nie miałem jeszcze problemu, by wejść z większą torbą lub walizką do nocnego autobusu jadącego na lotnisko. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • As napisał/a:

   Poszukuję sposobu przetransportowania się z lotniska do Santarém. Mogę prosić o radę?

   Odpowiedz
  • etsk napisał/a:

   szukam taniego parkingu przy lotnisku żeby zostawić busa na 7-10 dni

   Odpowiedz
  • skr napisał/a:

   ile mniej więcej trwa podróż metrem z lotniska do np. stacji Picoas?

   Odpowiedz
  • Seb napisał/a:

   Przydatne info. Dzięki!

   Czy na lotnisku można kupić sim vodafone?
   Jakie są najpopularniejsze firmy świadczące usługi telekomunikacyjne w Portugalii?
   Czy internet jest szybki przez GPRS, czy UMTS?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, da się kupić na lotnisku karty Vodafone. Inne firmy telekomunikacyjne to TMN lub Optimus. Jest w czym wybierać.

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)