Punkt widokowy Miradouro da Graca w Lizbonie

Miradouro da Graça Lisbon punkty widokowe Lizbona

Punkt widokowy Miradouro da Graca, to jeden z bardziej popularnych punktów widokowych w Lizbonie. To właśnie Miradouro da Graça, czasami popularnie nazywany po prostu Graca, ze względu na swoje położone na granicy dzielnicy Graca i Alfama. Jest to popularne miejsce spotkań zarówno studentów, młodzieży, jak i zakochanych par, a to wszystko za sprawą widoku, który się stąd roztacza na zabytkowe centrum Lizbony, dzielnicę Baixa i rzekę Tag.

Na punkcie Miradouro de Graça znaleźć można kiosk serwujący ciepłe i zimne napoje, a do tego kilkanaście stolików i ławek, a to wszystko w otoczeniu drzew rzucających cień i okazałego kościoła Igreja da Graça. Mimo, że popularnie jest on nazywany punktem widokowym Graça – Miradouro da Graça – to jego oficjalna nazwa to Miradouro Sophia de Mello Breyner Andresen. Nosi on imię słynnej portugalskiej pisarki, której to właśnie to miejsce, było ulubionym miejscem w Lizbonie.

Dojazd na punkt widokowy Miradouro da Graca w Lizbonie

Punkt widokowy Miradouro da Graca w Lizbonie

Punkt widokowy Miradouro da Graca w Lizbonie: Lokalizacja na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Piotr napisał/a:

    Dziękuję za wszystkie wskazówki dotyczące Lizbony, na pewno skorzystam 🙂 Chciałem zapytać, gdzie najlepiej podziwiać rzekę Tag? Jakieś ciekawe przystanie, punkty widokowe, miejsca na odpoczynek, na spacer? 🙂

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)