Co robić w Lizbonie, gdy pada deszcz? 5 porad i pomysłów na ulewny dzień

Lizbona Portugalia deszcz przewodnik co robić

Mimo, że Portugalia i Lizbona, posiadają w Europie jedną z największych ilości godzin słonecznych i częściej, niż chmury, to na niebie zobaczymy słońce i przyjemne temperatury powyżej 20C, to jednak czasami pada też deszcz, a niebo zasnute jest ciężkimi chmurami (jednak nawet w zime termometr pokazuje temperatury, o których można tylko marzyć podczas polskiej zimy). Co zatem robić w Lizbonie, gdy od rana pada deszcz, a my nie chcemy się nudzić w domu? Dla mieszkańców Lizbony nie stanowi to problemu – wystarczy poczekać w domu na słoneczne dni zajmując się codziennymi obowiązkami, jednak jeśli nie mieszkamy w Lizbonie, to nie zawsze mamy czas, by czekać na słońce, dlatego też ten tekst może okazać się pomocny dla wielu.

Poniższy poradnik i przewodnik po Lizbonie w deszczy w jednym prezentuje pięć pomysł na zwiedzanie i zagospodarowanie czasu w Lizbonie, gdy miasto jest skąpane w deszczu, a parasol to konieczny atrybut, gdy wychodzi się z domu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a odkrywanie Lizbony w deszczu też może być przyjemością – gdyż Lizbona, jak i cała Portugalia, w strugach wody lejącej się z nieba też są niezwykle piękne oraz urocze!

1. Pomysł na zwiedzanie Lizbony w deszczu

Wyjdż z domu! Koniecznie! Weź ze sobą parasol i kurtkę przeciwdeszczową. Pogoda w Lizbonie jest bardzo zmienna, w szczególności wiosną oraz na początku i przy końcu zimy. Często miedzy serią ulewnych dni na kilka dni wychodzi słońce i można cieszyć się pięknym słońcem. Podobnie podczas ulewnego dnia często zdarzają się okresy, gdy nie pada, a parasol w tym czasie służyć nam może jedynie za laskę podczas spacerów. Gdy jednak zdarzy się, że pada i pada, a chmury na niebie nie ruszają się nawet o centymetr, a my już jesteśmy przemoczeni, to wstąpmy do jednej z wielu lizbońskich pastelarii na kawę lub ciepłę herbatę oraz słynne portugalskie słodkości – po jednym kęsie portugalskich deserów humor nam się zdecydowanie zaraz poprawi!

2. Pomysł na zwiedzanie Lizbony, gdy pada deszcz

Odwiedź i poznaj muzea i galerie w Lizbonie. Lizbona wbrew pozorom i tego, co piszą w przewodnikach posiada kilkanaście bardzo ciekawych muzeów, które pozwolą nam zagospodarować czas w Lizbonie, gdy pada. Wstęp do nich również nie jest drogi. Wiekszość muzeów posiada opisy i informacje dostępne w języku angielskim, więc wcale nie musimy znać portugalskiego, by je zwiedzać. Listę muzeów i galerii w Lizbonie można sprawdzić tutaj >>>

Lizbona Portugalia deszcz przewodnik co robić

3. Pomysł na odkrywanie Lizbony, gdy miasto jest skąpane w deszczu

Oceanarium w Lizbonie! Największe oceanarium w Lizbonie, położone na terenie Parku Narodów w części miasto wybudowanej z okazji wystawy Expo w 1998 roku. Miejsce, gdzie można spędzić kilka dobrych godzin podziwiając magię podwodnego świata. Oceanarium w Lizbonie jest świetnie skomunikowane z centrum Lizbony – dojedziemy do niego metrem, autobusami lub pociągami. Posiada ono w swojej kolekcji ponad 16 000 okazów prezentujących ok 450 gatunków z flory i fauny czterech oceanów oblewających kulę ziemską. Dodatkowo tuż obok znajduje się centrum handlowe Vasco da Gama oraz szereg dorbych restauracji, gdzie spróbować można wyśmienitych potraw z owoców morza i ryb. Dowiedz się więcej o oceanarium w Lizbonie >>>

4. Pomysł na Lizbonę + deszcz

Wybierz się do kina. Jeśli interesują nas nowości filmowe, to każde większe centrum handlowe w mieści posiada multipleksy, gdzie zobaczyć można najnowsze światowe produkcje (m.in. wspomniane już Vasco da Gama, Colombo lub El Corte Inglés). Dodatkowo Lizbona posiada w swojej ofercie kulturalnej wiele festiwalów filmowych, a do tych najbardziej znanych należą: IndieLisboa, Monstra, doclisboa lub  MOTELx. Jesli mamy ochotę na filmy serwowane nam w kinach studyjnych, to wybierzmy się na przykład do kina São Jorge na Avenida da Liberdade 175.

Lizbona Portugalia deszcz przewodnik co robić

5. Porada, co robić w Lizbonie, gdy leje?

Tramwaj 28 i zwiedzanie miasta z okien małych żółtych wagoników. Kup bilet całodniowych za 6€ (więcej o biletach na komunikację miejską w Lizbonie przeczytaj tutaj >>>) i  zaplanuj zwiedzanie Lizbony przy pomocy tramwaju 28, który przejeżdża przez całe centrum stolicy Portugalii zatrzymując się często obok wartych zobaczenie atrakcji turystycznych i zabytków Lizbony. Gdy zobaczysz coś ciekawego po prostu wyjdź, zobacz, poznaj, odwiedź, a następnie złap znowu tramwaj 28, który zabierze Cię w podróż przez różne oblicza Lizbony. Zanim jednak to zrobisz, to koniecznie przeczytaj tekst: Zwiedzanie Lizbony przy pomocy tramwaju 28 >>>

Macie inne pomysły co robić w Lizbonie, gdy pada? Co Wy robicie, gdy za oknem szaruga i strugi deszczu? Podzielcie się nimi w komentarzach pod tekstem!

3 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Kakadu napisał/a:

  We wtorek lecę do Lizbony, wszystkie prognozy przewidują deszcz, więc dzięki za wskazówki. Podejrzewam, że będę musiała zrezygnować z wyjazdu nad ocean i w zamian odwiedzić oceanarium 🙂

  Odpowiedz
 • Marta napisał/a:

  Aż się wierzyć nie chce, że w Lizbonie też pada deszcz…;-) Wyjeżdżając tydzień temu z Portugalii żegnał nas deszcz właśnie, czyżby nadal padało?
  Serdeczne pozdrowienia z chłodnego, ale słonecznego południa Polski!

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)