Muzea w Lizbonie: Muzeum Sztuk Dekoracyjnych na Alfamie

Museu de Artes Decorativas Portuguesas Lisbon Lisboa muzea

W 18-wiecznym pałacu z widokiem na punkt widokowy Portas do Sol znajduje Muzeum Sztuk Dekoracyjnych należące do Fundacji Ricado Espirito Santo, którego kolekcja pokazuje różne aspekty sztuk dekoracyjnych, w tym m.in. meble w stylu indoportugalskim. Jeśli mamy trochę czasu wolnego zwiedzając Alfamę w Lizbonie, to warto zwiedzić to muzeum, by zobaczyć, jak rozwijała się sztuka dekoracyjna w Portugalii i jaki miała ona wpływ w rejonach, które kiedyś znajdowały się pod panowaniem korony portugalskiej.

Kolekcja Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie liczy ponad 1300 eksponatów, a zakres czasowy przedmiotów w niej prezentowanych sięga już XV wieku. Znajdziemy tam m.in. chińską porcelaną zdobioną motywami pochodzącymi z Portugalii, meble w stylu indoportugalskim pochodzące z XVII i XVIII wieku, flamandzkie gobeliny i wiele innych obiektów.


Bilety online do zabytków w Lizbonie


Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie

Kolekcja muzeum znajduje się w budynku Pałacu Azurara, który został kupiony przez bogatego bankiera Ricado Espirito Santo w roku 1947, a została ona ułożona w ten sposób, by pokazać, jak najbardziej czytelnie nie tylko rozwój sztuki dekoracyjnej, ale również życie portugalskiej arystokracji – zobaczymy tam na przykład, jak wyglądały arystokratyczne sypialnie, jadalnie lub garderoby.

Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie Lizbona Polecane Muzea Alfama Informacje Zniżki Bilety Cena Karta Polski Najlepszy Przewodnik Lizbona Portugalia Zdjęcia Foto Media

W muzeum znajduje się też pokaźna kolekcja płytek azulejos, zarówno oryginalnych pochodzących z pałacu, jak i z prywatnej kolekcji bankiera – założyciela, który wielbił się w kolekcjonowaniu przykładów sztuk zdobnicznych pochodzących z Portugalii i jej zamorskich posiadłości w przeszłości. Obok muzeum znajdują się warsztaty, gdzie rzemieślnicy przywracają drugie życie antyką i gdzie dalej praktykowane są tradycyjne rzemiosła, takie jak złocenia, rzeźbienia i prace introligatorskie.

Cena wstępu i bilety do Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie

 • 4 € osoby dorosłe.
 • Uczniowe, studenci do 25. r.ż. 2 €.
 • Darmowy wstęp dla dzieci poniżej 12. roku życia.
 • Zniżka z kartą Lisboa Card >>> – bilet kosztuje wtedy 3,20 €.
 • Ceny aktualne na rok 2022.

Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie Lizbona Polecane Muzea Alfama Informacje Zniżki Bilety Cena Karta Polski Najlepszy Przewodnik Lizbona Portugalia Zdjęcia Foto Media

Godziny otwarcia Museu de Artes Decorativas Portuguesas w Lizbonie

Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem wtorków, od godziny 10:00 do 17:00. Muzeum Sztuk Dekoracyjnych na Alfamie jest zamknięte 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia. Szczegóły na frees.pt >>>.

Dane adresowe muzeum na Alfamie

Museu de Artes Decorativas Portuguesas
Largo das Portas do Sol, 2
1100-411 Lisboa
Tel: (+351) 21 881 46 00
E-mail: museu@fress.pt

Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie Lizbona Polecane Muzea Alfama Informacje Zniżki Bilety Cena Karta Polski Najlepszy Przewodnik Lizbona Portugalia Zdjęcia Foto Media

Dojazd do Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie

 • Tramwajem 12 lub 28 z centrum Lizbony (z placów Praca da Figueira lub Martim Moniz).
 • Autobusem 734 z placu Praca da Figueira, który jest w samym centrum Lizbony.
 • Przejście spacerem z dzielnicy Baixa (ok. 10 min pod górkę, ale po drodze można zwiedzić uliczki Alfamy).

Lokalizacja Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Lizbonie na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Aktualne promocje na noclegi w Lizbonie

Booking.com

Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)