Punkt widokowy Miradouro das Portas do Sol na Alfamie

Miradouro das Portas do Sol to jedno z głównych i najbardziej obleganych miejsc Alfamy – najstarszej dzielnicy Lizbony. Jego lokalizacja jest bardzo łatwa do znalezienia, dzięki czemu i dojazd w to miejsce nie stanowi żadnego problemu. Spacerując po Alfamie na pewno trafimy na Miradouro das Portas do Sol. Z punktu widokowego Miradouro das Portas do Sol, którego nazwa, jakbyśmy chcieli przetłumaczyć ją na język polski znaczy “punkt widokowy bram słońca”, rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na Alfame.

Jest to jeden z tych widoków znanych z pocztówek wysyłanych z Lizbony. Widzimy nie tylko czerwone dachy budynków Alfamy budujących labirynt uliczek tej dzielnicy, ale również m.in. Klasztor i kościół św. Wincentego, którego figura również stoi na tym punkcie widokowym, a który jest oficjalnym patronem Lizbony. Dodatkowo zobaczyć możemy m.in. błyszczącą w słońcu kopułę Panteonu Narodowego, kościół św. Stefana lub też drugi brzeg rzeki Tag.

Punkt widokowy Portas do Sol

Miejsce to jest zawsze pełne turystów, znajdziemy tam również kiosk ze stolikami, gdzie można się napić kawy i podziwiać widok na Alfamę. Tuż poniżej punktu widokowego Miradouro das Portas do Sol zlokalizowany jest lokal Café Portas do Sol z dużym tarasem, pufami i parasolami – dobre miejsce na dłuższą kawę i chwilę wytchnienia przy zwiedzaniu Alfamy.

Tuż obok punktu widokowego jest też przystanek tramwaju 12 i 28, a z tego miejsca już tylko kilka minut spaceru to zamku św. Jerzego. Tuż obok znajduje się inny punkt widokowy – Miradouro de Santa Luzia. Na placu Largo das Portas do Sol, przy którym znajduje się punkt widokowy Miradouro das Portas do Sol, usytuowane jest Muzeum Sztuki Dekoracyjnej.

Alfama: Przewodnik po Alfamie w Lizbonie po polsku i za darmo

Dojazd na Miradouro das Portas do Sol

 • Tramwajem 28 z placu Martim Moniz lub tramwajem numer 12 z placu Praca da Figueira do przystanku “Portas do Sol”.
 • Przejście spacerem z dzielnicy Baixa – ok. 10 minut. Wystarczy śledzić tory tramwaju 28, które przecinają główny deptak Rua Augusta.
 • Autobusem 737, który jedzie z Praca da Figueira pod zamek św. Jerzego.

Lokalizacja punktu widokowego Miradouro das Portas do Sol na turystycznej mapie Lizbony

 


 

Wideo z punktu widokowego Portas do Sol

 

Galeria zdjęć Miradouro das Portas do Sol


Masz dodatkowe pytania odnośnie zwiedzania Lizbony? Zapraszamy do kontaktu.


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)