Alfama w Lizbonie: Punkt widokowy Miradouro de Santa Luzia – zdjęcia

Miradouro de Santa Luzia to drugi, po Miradouro das Portas do Sol, najbardziej znany i popularny punkt widokowy na Alfamie, który oferuje przepiękny widok na Alfamę i rzekę Tag przepływającą przez Lizbonę, a przy okazji oferuje kilka miejsc, gdzie w cieniu można odpocząć i podziwiać widok na czerwony dachy Alfamy.

Punkt widokowy Miradouro de Santa Luzia, to stosunkowo niewielki, ale bardzo miły i przyjemny punkt widokowy w Lizbonie, który znajdziemy bez żadnego problemu, dzięki lokalizacji w centrum Alfamy, przy głównej ulicy przebiegającej w tej dzielnicy, tuż obok przystanku słynnego tramwaju 28. Tuż obok punktu widokowego znajduje się biały, mały, kościół św. Łucji, który stanowi dodatkową wskazówkę pomagającą znaleźć to miejsc.

Miradouro de Santa Luzia w Lizbonie

Na ścianach wspomnianego kościoła św. Łucji, od strony punktu widokowego, znajdują się dwa, okazałe, panele płytek azulejos (płytek ceramicznych), którze przedstawiają sceny z historii Lizbony. Jeden panel pokazuje plac Terreiro do Paco, czyli Praça do Comercio, przed trzęsieniem ziemi z 1755 roku. Drugi panel pokazuje krzyżowców oblegających zamek św. Jerzego, czyli Castelo de Sao Jorge, w trakcie podboju Lizbony w roku 1147.

IS_Zabytki Lisbon Sintra  Portugal Portugalia Zdjecia foto pics 000349

Miradouro de Santa Luzia jest popularnym miejscem spotkań nie tylko turystów, ale również mieszkańców Lizbony, którzy chętnie przychodzą tam, by odpocząć lub porozmawiać w cieniu pergoli. Na punkcie tym znajduje się mały ogród, który jest podzielony niewysokim żywopłotem, a tuż obok niego znajduje się nieczynny już brodzik, za którym znajduje się kolejny panel niebieskich płytek azulejos. Znajdziemy tam również prostą restaurację, gdzie można zjeść coś, gdy zgłodniejemy, lub po prostu napić się mocnej, portugalskiej kawy.

Dojazd na punkt widokowy Miradouro de Santa Luzia w Lizbonie

  • Tramwaj 12 lub 28 z dzielnicy Baixa
  • Przejście piechotą z dzielnicy Baixa (ok 10 minut)
  • Autobus 737, który zatrzymuje się pod zamkiem św. Jerzego, skąd na punkt widokowy św. Łucji jest ok 5 minut spacerem

Lokalizacja Miradouro de Santa Luzia na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Galeria zdjęć punktu widokowego Miradouro de Santa Luzia na Alfamie

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)