Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie [Zdjęcia]

Punkt widokowy Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie

Miradouro de Nossa Senhora do Monte i balkon Europy? Lizbona czasami nazywane jest balkonem Europy – m.in. z racji wielu punktów widokowych, które miasto posiada, a które oferują niezapomniany widok na miasto z różnych perspektyw. Zdecydowanie jednym z najlepszych punktów widokowych jest Miradouro de Nossa Senhora do Monte. Jest to najwyższy punkt widokowy w Lizbonie, z którego rozpościera się wspaniały widok na stare miasto, Alfamę z zamkiem św. Jerzego i nową część Lizbony.

Punkt widokowych Miradouro de Nossa Senhora do Monte jest zlokalizowany w dzielnicy Graca, tuż obok innego punktu Miradouro da Graca, jednak nie jest on tak popularny jak wspomniany punkt widokowy Graca. Uważa się, że Miradouro de Nossa Senhora do Monte oferuje najlepszy panoramiczny wygląd na Lizbonę ze wszystkich jej punktów widokowych, które w języku portugalskim nazywane są właśnie “miradouro”.

Punkt widokowy Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie

Na punkcie tym znajduje się kaplica Nossa Senhora do Monte, która często jest odwiedzana przez kobiety w ciąży, a którym to kaplica ta ma przynieść zdrowie i zapewnić szczęśliwy poród. Kaplica ta nazywana czasami również jest São Gens. Sam punkt widokowy Nossa Senhora do Monte zapewnie nie tylko doskonałe miejsca do robienia zdjęć, ale również jest to idealna miejsca na odpoczynek wśród drzew dających cień i podziwianie widoku na Lizbonę. Na punkcie tym znajduje się panel z płytek, na którym przedstawiono budynki widoczne w panoramie Lizbony z tego miejsca.

Punkt widokowy Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie: Dojazd

  • Tramwajem 28
  • Podejść piechotą z Alfamy

Punkt widokowy Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie: Lokalizacja na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Zobacz galerię zdjęć przedstawiającą Miradouro de Nossa Senhora do Monte w Lizbonie

 

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)