Jak samemu dobrze zorganizować podróż do Lizbony? Wskazówki + nasze porady

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Lizbona – z biurem podróży, czy samodzielnie? Często zadajecie nam takie pytanie. W tym tekście skoncentrujemy się zatem na odpowiedzi, jak dobrze samemu zorganizować wyjazd i zwiedzanie Lizbony, by nasze wakacje w Portugalii były wakacjami życia. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, a samodzielna organizacja podróży do Lizbony może dostarczyć nam wiele frajdy i nie potrzeba na to wcale dużo czasu. Warto to jednak zrobić z głową, by zaoszczędzić sobie nerwów i móc w pełni cieszyć się wszystkimi urokami Lizbony lub innych ciekawych miejsc w Portugalii.

W tym przewodniku zatem krok po kroku prowadzimy Was przez proces organizacji samemu, a nie z biurem podróży, podróży do Lizbony. Znajdziecie tutaj informacje praktyczne na temat lotów do Lizbony z Polski, gdzie szukać i jaki nocleg wybrać w Lizbonie, jak zaplanować pobyt w Lizbonie i jej zwiedzanie, jaki oszacować budżet na wyjazd do Lizbony, gdzie wcześniej kupić bilety online lub jak zwiedzać Lizbonę z głową, by nic nam nie umknęło, a by mieliśmy również czas na odpoczynek.

Spis treści, czyli znajdziemy w tym poradniku organizacji podróży do Lizbony?

Bilety i wycieczki, które można zarezerwować online w Portugalii


Lizbona z biurem podróży, czy samodzielnie?

Zacznijmy jednak od pierwszego pytania – lepiej zorganizować sobie samemu wyjazd do Lizbony, czy lecieć tam z biurem podróży? Są kraje i destynacje, gdzie lepiej jest jechać z biurem podróży (chodzi o kwestie organizacyjne, bezpieczeństwa, ceny wyjazdu, itp.). Lizbona jest kierunkiem, do którego bez trudu możemy wybrać się na własną rękę. Oferta biur podróży na wyjazdy do Lizbony – czy to kilkudniowe, czy wyjazdu typu city break jest i z każdym rokiem jest ona coraz większa. Z tego jednak, co widzimy, to większość takich ofert jest do siebie bardzo podobna i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Napiszemy o tym kiedyś w osobnym tekście.

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Lizbona ma ten plus, że jest to miasto bardzo europejskie, przyjemne i łatwe do samodzielnej organizacji przyjazdu tutaj. Bez trudu samemu jesteśmy w stanie zarezerwować takie aspekty podróży, jak lot, nocleg, wypożyczenie samochodu, przewodnika, ułożyć plan zwiedzania, ogarnąć kwestie wyżywienia lub dodatkowych wycieczek. Często też wyjazd organizowany samodzielnie może być tańszy, niż ze standardowym biurem podróży – trzeba jedynie wszystko odpowiednio wcześniej zarezerwować.

Nasza rada zatem: Nie bójcie się samodzielnie organizować podróży do Lizbony. Jest to łatwe, a już na miejscu też nie macie czego się obawiać. Bez trudu każdy sobie poradzi samemu w Lizbonie

Jak samodzielnie zorganizować podróż do Lizbony krok po kroku

Przedstawiamy zatem swoistą instrukcję krok po kroku jak samemu można zorganizować w prosty sposób cudowną podróż do Lizbony. Podróż, która będzie:

 • Smakowita (portugalskie jedzenie – ryby, owoce morza, mięsa lub dania wege potrafią zaskoczyć swoim dobrym smakiem wszystkich!).
 • Relaksująca (przecież w wakacjach chodzi też o trochę odpoczynku i ucieczki od dnia codziennego).
 • Poznawcza (Portugalia to może mały kraj dzisiaj, ale kiedyś było to ogromne imperium i jest to kraj z bardzo bogatą historią).
 • Dobrze brzmiąca (Lizbona to nie tylko muzyka fado, ale też ogromna ilość różnego rodzaju grajków ulicznych i muzyków z całego świata).
 • Fotogeniczna (gwarantujemy, że miłośnicy fotografii będą w siódmym niebie, a zdjęcia z Lizbony długo będziemy pokazywali znajomym).
 • Oryginalna (każdy już był w Paryżu lub Pradze. W Lizbonie jeszcze niewielu).
 • Wymarzona (bo w Lizbonie naprawdę można robić wiele rzeczy i każdy znajdzie coś dla siebie tutaj!).

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

 

Poniżej krok po kroku podpowiadamy od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, w jakiej kolejności najlepiej realizować poszczególne elementy oraz na co się przygotować podczas organizowania samodzielnie wyjazdu do Lizbony.

Krok I: Wybór czasu podróży do Lizbony

Dużo tutaj zależy od nas, czy w ogóle możemy wybrać termin przyjazdu? Jeśli zależy nam na tanich biletach lotniczych to celujemy w miesiące zimowe – tj. grudzień, styczeń i luty, kiedy ceny biletów lotniczych do Lizbony są najtańsze. Jeśli lubimy słońce i typowo wakacyjną atmosferę, wypoczynek na plażach, dużo ludzi, to miesiące wakacyjne będą dla nas najlepsze. Miesiące takie jak maj i października to opcja dobra dla osób, które lubią, gdy jest ciepło (czyli ok. 22-26C, a nie powyżej 30C, jak latem) i jest mniej ludzi. Długie weekendy i święta skupiają w mieście więcej turystów z całego świata. Więcej o tym, kiedy najlepiej przyjechać do Lizbony oraz czym charakteryzuje się Lizbona w każdą porę roku napisaliśmy tutaj: Kiedy przyjechać do Lizbony i jaka jest wtedy pogoda? >>>.

Krok II: Na ile dni warto przylecieć do Lizbony?

W naszej opinii warto przyjechać do Lizbony minimum na 3-4 dni, jeśli zależy nam, by móc zobaczyć wszystkie zabytki i odkryć Lizbonę. Czyni to Lizbonę idealnym miastem na wyjazdy typu city-break (potwierdza to zresztą tytuł World Travel Awards 2018 w kategorii “Idealne miasto na city-break) lub weekend. Jeśli chcemy spokojnie zwiedzać, mieć czas na zobaczenie kilku ciekawych muzeów i bez pośpiechu móc zakochiwać się w Lizbonie, to dobrze by było przyjechać do Lizbony na 5-8 dni. Na pewno nie będzie nam się nudziło! A co jeśli mamy tylko 1 dzień na Lizbonę? Nastawmy się wtedy tylko na najważniejsze zabytki i dobrze zaplanujemy ten dzień w Lizbonie – wtedy taki dzień nie będzie stracony!

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Krok III: Loty do Lizbony

Obecnie sytuacja bezpośrednich lotów z Polski do Lizbony wygląda bardzo dobrze. Z roku na rok jest ich coraz więcej, a na rynek połączeń lotniczych między Polską, a Lizbony weszły tanie linie lotnicze. Dzięki temu bezpośrednich lotów jest dużo i cena biletów lotniczych do Lizbony jest niższa, niż w przeszłości. Bezpośrednio do Lizbony z Polski w sezonie letnim dolecimy z takich miast, jak Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańska oraz Warszawa (aczkolwiek co roku to się zmienia, więc należy po prostu śledzić siatkę lotów przewoźników, którzy latają do Lizbony). W sezonie zimowym niektórzy przewoźnicy (Wizz Air lub Ryanair) zamykają niektóre połączenia z Polski do Lizbony.

Linie lotnicze, które obsługą połączenia między Polska, a Lizboną to: TAP (portugalski przewoźnik narodowy) oraz Wizz Air i Rynair (tanie linie lotnicze). Pamiętajmy, że warto zarezerwować bilet zdecydowanie wcześniej – wtedy często cena jest niższa, niż gdybyśmy kupowali bilet na kilka dni przez przylotem. Bilety najlepiej zawsze rezerwować bezpośrednio na stronach danego przewoźnika lotniczego, a nie przez agentów.

Nasza rada: Dobrym rozwiązaniem, by znaleźć najkorzystniejsze ceny i daty połączeń lotniczych do Lizbony jest skorzystanie z wyszukiwarek połączeń lotniczych typu np. Skyscanner. Są one dostępne bezpłatnie i pokazują nam różne opcje połączeń lotniczych z interesującego nas lotniska. Wyszukiwać w nich możemy połączenia lotnicze według różnych kryteriów.

Krok IV: Znalezienie noclegu w Lizbonie

Gdy mamy już bilety lotnicze do Lizbony, to warto poszukać noclegu w stolicy Portugalii. Wybór jest naprawdę bogaty! Oferta każdego roku się powiększa i staje się coraz bardziej zróżnicowana. Wybierać możemy obecnie wśród najwyższej klasy luksusowych hoteli z pełnym zapleczem dla nawet najbardziej wymagających turystów przez dobre hotele w standardzie 4 i 3 gwiazdek, małe rodzinne pensjonaty, aż do szerokiego wachlarza prywatnych apartamentów. Dodatkowo okolice Lizbony, takie jak Cascais, Costa da Caparica lub Sesimbra kuszą noclegami bezpośrednio przy plażach.

Jeśli zależy nam bardziej na zwiedzaniu miasta, to polecamy poszukać noclegów w centrum turystycznym Lizbony, tj. dzielnicach Baixa (ścisłe turystyczne centrum Lizbony, to właśnie tutaj jest zlokalizowany główny deptak miasta), Alfama (najstarsza część miasta, duży wybór apartamentów), Chiado (kosmopolityczna twarz Lizbony pełna eleganckich sklepów oraz restauracji) lub Bairro Alto (w ciągu dnia bardzo senna i spokojna dzielnica, która wieczorami odżywa za sprawą wielu pubów i barów). Listę polecanych noclegów od hoteli po hostele i apartamenty opisaliśmy tutaj: Sprawdzone, dobre i polecane noclegi w Lizbonie >>>.


Sprawdź, ile kosztuje nocleg w hotelu, a ile w apartamencie w Lizbonie:


Krok V: Ubezpiecznie podróżne

Przed wyjazdem do Lizbony warto zaopatrzyć się w ubezpiecznie turystyczne. W większości przypadków wystarczy nam zwykłe ubezpiecznie KL i NNW – wykupimy je w każdym biurze podróży, a koszt nie są duże. Jeśli uprawiamy sporty ekstremalne lub mamy jakieś choroby przewlekłe, to wykupmy dodatkowy pakiet. Mimo, że opieka medyczna w Portugalii działa dość dobrze i nie można narzekać na jej standard, to jednak jej koszty są wysokie. Mając ubezpieczenie turystyczne, w przypadku potrzeby skorzystania z opieki zdrowotnej w Portugalii, uniknąć możemy znacznych kosztów. Przeczytajmy również uważnie OWU, abyśmy byli w pełni świadomi, co obejmuje ubezpieczenie i jak należy się zachować, gdy będzie potrzeba skorzystanie z tego ubezpieczenia. Osoby posiadające karty EKUZ wydane przez Narodowy Fundusz Zdrowia mogą korzystać w Portugalii z publicznych placówek opieki zdrowotnej.

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Krok VI: Rezerwacja przewodnik po Lizbonie

Nie jest to oczywiście rzecz niezbędna, ale warto to zrobić, jeśli zależy Ci na oryginalnym i ciekawym poznaniu Lizbony. Jeśli lubisz zwiedzać lokalnie, chcesz poznać restauracje dla mieszkańców, wiedzieć, co w nich zjeść i uniknąć turystycznych pułapek podczas pobytu w Lizbonie. Chcesz posłuchać w niebanalny sposób o historii Lizbony i lepiej zrozumieć to miasto z perspektywy mieszkańców zakochanych w cudownej Lizbonie. Im wcześniej się z nami skontaktujecie, tym większa pewność, że przewodnicy InfoLizbona.pl będą jeszcze mieli wolny termin. Skontaktować się z nami możesz pisząc e-maila na adres: info@infolizbona.pl lub dzwoniąc na numer +351 967 352 639. Zapraszamy – z nami poznasz Lizbonę w wyjątkowy sposób! A o tym, czy warto zwiedzać Lizbonę z prywatnym przewodnikiem przeczytać można tutaj >>>.

Krok VII: Zaplanowanie pobytu w Lizbonie

Jeszcze przed przyjazdem warto przygotować sobie plan zwiedzania Lizbony lub chociaż przygotować sobie listę miejsc i zabytków, które chcemy zobaczyć w Lizbonie. Pomoże nam to lepiej wykorzystać nasz czas w Lizbonie i pozwoli uniknąć bezcelowego krzątania się po Lizbonie. O tym, co trzeba koniecznie zobaczyć w Lizbonie oraz co warto zrobić, spróbować, doświadczyć w Lizbonie piszemy w tekście: Lizbona – co warto zobaczyć i robić >>>. Zapoznajcie się z nim, gdyż może on być pomocny, a powstał on na bazie naszego doświadczenia oraz pracy przy oprowadzaniu po Lizbonie.

Nasza rada: Jeśli interesuje Was stworzenie dobrego planu zwiedzania Lizbony na każdy dzień Waszego pobytu w Lizbonie, to napiszcie e-maila na adres krzysztof.gierak@gmail.com w tytule wiadomości wpisując “Plan zwiedzania Lizbony”.


Jeśli zaprezentowane informacje okazały się pomocne, to zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


W Wasz plan zwiedzania Lizbony wpiszcie na pewno dzielnice Belem z przepięknym Klasztorem Hieronimitów oraz Wieżą Belem, Alfame z punktami widokowymi i kolorowymi uliczkami, Chiado z modnymi i historycznym sklepami, Park Narodów z ogromnym oceanarium. Niech nie zabraknie w nim również przejazdu słynnym tramwajem 28, którego trasa biegnie przez całe historyczne centrum Lizbony. Przeklikajcie również stroną InfoLizbona.pl, gdyż znajdziecie tutaj pełno informacji na temat zwiedzania Lizbony.

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Krok VIII: Bilety online do atrakcji w Lizbonie

Ważna sprawa szczególnie jeśli wybieracie się do Lizbony w sezonie letnim lub w okresie długich weekendów, czy świąt, gdy w Lizbonie jest pełno turystów z całego świata. Warto wtedy do niektórych zabytków w Lizbonie lub okolicach zakupić bilety online, aby uniknąć marnowania czasu na stanie w kolejkach. Warto zakupić wcześniej bilety online m.in. do Wieży Belem, Klasztoru Hieronimitów lub obiektów w Sintrze (Pałac Pena lub Zamek Maurów). O tym, do jakich innych miejsc w Lizbonie warto wcześniej kupić bilet wcześniej przez Internet oraz jak to zrobić piszemy tutaj: Kup bilet online i zaoszczędź czas oraz nerwy w Lizbonie >>>.

Krok IX: Zaplanuj podróż z lotniska i na lotnisko

Jeszcze przed przylotem do Lizbony warto zastanowić się, jak dojedziemy z lotniska do naszego noclegu, szczególnie, jeśli mamy wybrany nocleg w okolicach Lizbony (Cascais, Sintra, Costa da Caparica). Plusem lotniska w Lizbonie jest to, że jest ono położone w centrum miasta i jest obsługiwane przez różne środki transportu, więc dojazd do noclegu nie stanowić będzie większego problemu. Możemy wybierać między dojazdem do centrum metrem, specjalnym autobusem lotniskowym, autobusami, taxi, Uberem lub prywatnymi transferami. Więcej o różnych formach dojazdu z lotniska do miasta piszemy tutaj: Jak dojechać z lotniska w Lizbonie do centrum Lizbony >>>.

Wygodnym rozwiązaniem dla wielu może być zamówienia transferu z lotniska w Lizbonie do wybranego hotelu, apartamentu, domu. Kierowca czeka wtedy na nas na lotnisku z kartką w hali przylotów, zawozi nas pod wskazany adres, a wszystko można zarezerwować i opłacić jeszcze przed podróżą. Jest to rozwiązanie łatwe, pewne, konkurencyjne cenowo i wygodne. O plusach i minusach transferów w Lizbonie piszemy więcej w linku: Wszystko o transferach prywatnych z lotniska w Lizbonie >>>. Ceny i dostępność transferów z lotniska w Lizbonie można sprawdzić w wyszukiwarce poniżej.

Krok X: Zapoznaj się z Lizboną

Jeszcze przed przyjazdem do Lizbony sprawdź, jak dojechać z lotniska do swojego hotelu lub apartamentu. Pomocny w tem może być tekst: Jak dojechać z lotniska w Lizbonie do centrum miasta >>>. Zapoznaj się z listę polecanych i sprawdzonych portugalskich restauracji w Lizbonie: Co i gdzie jeść w Lizbonie >>>, abyś wiedział, jakie restaurację warto wpisać na swoją gastronomiczną mapę Lizbony.  Jeśli zamierzasz korzystać z komunikacji miejskiej, to przeczytaj, jak działa transport publiczny w Lizbonie: Wszystko co chcecie wiedzieć o komunikacji miejskiej w Lizbonie i biletach na nią >>>. A w przypadku wyjazdu do Lizbony z najmłodszymi polecamy nasz tekst: Co robić w Lizbonie z dziećmi, by ich zaciekawić Lizboną >>> .

Nasza rada: Podczas pobytu w Lizbonie pamiętaj koniecznie o kieszonkowcach. Niestety z roku na rok jest to coraz większy problem Lizbony i jest ich coraz więcej. Spotkamy ich najczęściej w tramwaju 28, okolicach zamku św. Jerzego oraz Rua Augusta, tramwaju nr 15 z centrum do Belem lub przy Largo do Carmo i na szycie windy Santa Justa.

Lizbona jak samemu zorganizować wyjazd z biurem podróży czy samemu porady wskazówki rady zwiedzanie Lizbony przewodnik po Lizbonie Portugalii Zabytki Atrakcje

Przed przylotem do Lizbony nie zapomnij zapakować do swojej walizki odpowiednich ubrań, kremu chroniącego przed słońcem, okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy, wygodnych butów (Lizbona jest położona na wzgórzach i nie unikniesz tutaj licznych schodów), aparatu fotograficznego oraz dobrego humoru. W Portugalii są te same gniazdka elektryczne, jak w Polsce, więc nie potrzebujemy zabierać żadnych przejściówek ze sobą.

Krok XI: Ciesz się Lizboną już na miejscu

Będąc w Lizbonie spróbuj się cieszyć tym cudownym miastem, jak tylko to możliwe i w taki sposób, jak lubisz. Spróbuj znaleźć w Lizbonie coś co Ci się podoba najbardziej – czy to na przykład lokalną potrawę, dobry bar z winem i widokiem na całą Lizbonę, ciekawe muzeum lub galerię, przyjemny punkt widokowy. Jeśli uda Ci się zobaczyć wszystko ze swojego planu, to super… a jeśli nie to nic się nie stało. Zostawisz sobie przynajmniej powód, aby wrócić do Lizbony i Portugalii. Jeśli strona InfoLizbona.pl okazała się pomocna podczas planowania Twojego wyjazdu do Lizbony, to zostaw nam komentarz pod tym tekstem i napisz, co sądzisz o stolicy Portugalii.


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!  Życzymy wszystkim udanej podróży do Lizbony oraz jej zwiedzania, a także licznych powrót tutaj, bo Lizbona potrafi w sobie rozkochać! Pozdrawiam i boa viagem, jak mawiają Portugalczycy!

  9 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Pawel napisał/a:

   Czy w obecnej sytuacji wystarczy test rt-pcr w języku polskim?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Teoretycznie tak, bo nie ma nigdzie zapisu, w jakim języku ma być wynik testu. Polecam jednak ogromnie, by wynik testu był również w języku angielskim, by uniknąć ewentualnych problemów przy odprawie / na lotnisku.

    Odpowiedz
  • Żaneta napisał/a:

   Witam serdecznie,do odwiedzenia Lizbony po raz pierwszy kilka lat temu zachęcił mnie p.Marcin Kydrynski w swojej radiowej audycji w Trójce,potem były Jego publikacje o tym mieście,jego niezwykłej atmosferze,muzyce,którą uwielbiam,Alfamie i długo by tu wymieniać.Przed moim pierwszym wyjazdem szukając praktycznych informacji trafiłam na Waszą stronę info-Lizbona i korzystam z niej do dzisiaj przed,no cóż nie zlicze już którym wyjazdem i wiem napewno,że nie ostatnim do Lizbony.Strona jest świetnie zrobiona,informacje bardzo przydatne.Jestem absolutnie pod pozytywnym wrażeniem,ale już teraz trochę rozumiem autora ..Lizbona działa jak magnez ,jest lekiem na całe zło z pewnością nie ma drugiego takiego miejsca dla mojej duszy wśród innych wędrówek.Wielkie Dzięki za pracę nad tą stroną i udostepnienie jej wszystkim którzy już kochają lub dopiero pokochają to fantastyczne miasto👍

   Odpowiedz
  • Daniel napisał/a:

   Niezwykle bogata w informacje i pomocna strona. Jestem pod niekłamanym wrażeniem. Myślę o Portugalii od niedawna i samodzielnym wyjeździe z rodziną. Ta strona będzie naszą Biblią 🙂 Olbrzymi kawał porządnej roboty. Będę korzystał i innych namawiał.
   Wielki szacunek Panie Krzysztofie !

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Cieszę się, że przygotowana strona jest pomocna i mam nadzieję, że dostarczy wiele inspiracji oraz wskazówek do odkrywania Lizbony i zakochania się w Portugalii.

    Pozdrawiam serdecznie i już teraz życzę udanego zwiedzania Portugalii!

    Odpowiedz
  • Barbara napisał/a:

   DZIĘKUJĘ Panie Krzysztofie.
   Dzięki stronie ,która stworzył Pan z miłością ,pasją i zaangażowaniem mogłam doskonale przygotowywać się do przyjazdu. A dzięki Darii Ż.uzupełnić wiedzę i otrzymać wisienki na TORCIE. Polecam każdemu. DZIĘKUJĘ

   Odpowiedz
  • Weronika napisał/a:

   Drodzy, strona wspaniała, info precyzyjne i mega przydatne!!planuję zawsze wszystko bardzo skrupulatnie, wlasciwie wystarczy nauczyc sie wszystkiego do Was na pamiec i ruszac,;-)

   Odpowiedz
  • RADO napisał/a:

   Instrukcja tak zachecajaca ,ze jestem przekonany o tym ze sie spotkamy!

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Super! Cieszę się, że przygotowany tekst jest pomocny. Zapraszam serdecznie do Lizbony – to przepiękne miasto!

    Pozdrawiam ze słonecznej i ciepłej Portugalii 🙂

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)