Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii

Pomnik Odkrywców Lizbona Belem Pomnik Odkryć Geograficznych

Nazywam się Krzysztof Gierak i Portugalia, w szczególności Lizbona, to moja pasja, którą zaraziłem się z powodów prywatnych, a która przerodziła się również w pasję zawodową. Z przyjemnością pomagam odkryć i poznać Portugalię wszystkim zainteresowanym, przyszłym Lisbon Lovers, oferując usługi lokalnego przewodnika po Lizbonie i Portugalii.

Od początku mojego pobytu w Portugalii związałem się z Lizboną, gdzie mam okazję zajmować się różnymi aspektami turystyki, cały czas pozostając w kontakcie z ludźmi.  Kocham podróże oraz żywe kontakty z turystami i mieszkańcami Lizbony, tak więc praca przewodnika jest dla mnie przyjemnością.

oMnie

Zajmuję się oprowadzaniem po Lizbonie i Portugalii zarówno małych grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych, a w swojej ofercie mam zarówno typowe pakiety turystyczne pozwalające zobaczyć najważniejsze atrakcje i zabytki turystyczne Lizbony, jak i takie, które pozwalają odkryć Lizbonę oraz Portugalię, o której nie przeczyta się w przewodnikach turystycznych. Z racji tego, że każda grupa jest inna, a oczekiwania zwiedzających są różne, za każdym razem dopasowuję ofertę indywidualnie, tak by każdemu pozwolić się zakochać w tym małym kraju będącym mozaiką smaków, kolorów, kultur, historii i obyczajów.

Jeśli szukasz najlepszych restauracji w Lizbonie – zarówno tych światowych, jak i lokalnych, które pozwolą Ci poznać bogactwo i urok portugalskiej kuchni, interesują Cię dobre i polecane miejsca z muzyką fado, nie chcesz tracić czasu na nieefektywne zwiedzanie Lizbony, chcesz poznać urok, magię i czar Lizbony, a także przyjemnie spędzić czas podczas zwiedzania tego niezwykłego miasta, to dobrze trafiłeś. Miałem już przyjemność oprowadzić wielu turystów po Lizbonie, wielu z nich chętnie ponownie wraca do Lizbony i i cały czas mamy dobry kontakt, a Ich opinie o zwiedzaniu Lizbony ze mną można znaleźć poniżej.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik (4 z 1)Dlaczego warto poznać Lizbonę ze mną? Gdyż nie tylko posiadam obszerną wiedzę historyczną o stolicy Portugalii, ale również, co najważniejsze, potrafię ją jasno, zrozumiale i niemęcząco przekazać, a dodatkowo pokazuję Lizbonę z perspektywy jej mieszkańca, opowiadając o życiu w tym mieście, a to wszystko wzbogacone o ciekawostki i anegdoty na temat zarówno Lizbony, jak i Portugalii oraz mieszkańców tego kraju.

Zwiedzanie ze mną ma spokojny, bardzo kameralny charakter, a program każdorazowo jest dostosowywany do Twoich oczekiwań oraz czasu, którym dysponujesz na zwiedzanie Lizbony.

Bez znaczenia, czy szukasz Lizbony lub Portugalii takiej znanej z przewodników turystycznych, czy wręcz przeciwnie – chcesz poznać miasto od strony jego mieszkańca, znaleźć restauracje, gdzie ze świeczką szukać turystów lub miejsca, gdzie zielone wino smakuje najlepiej – zapraszam do skorzystania z moich usług. Nie będziesz pierwszym, który stał się Lisbon Lovers.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik (4 z 1)

Dodatkowo dla osób, które będą zwiedzały Lizbonę ze mną, oferuję również pomoc przy organizacji noclegów, wynajęciu samochodu, rezerwacji restauracji, zaplanowaniu trasy zwiedzania lub przejazdu, zorganizowaniu transportu oraz spełnieniu wszystkich innych życzeń.

Polski przewodnik w Lizbonie – kontakt

Turyści indywidualni i małe grupy (do 12 osób łącznie) zainteresowane zwiedzaniem Lizbony, mogą skontaktować się ze mną pisząc email na adres: krzysztof.gierak@gmail.com lub korzystając z formularza kontaktowego dostępnego poniżej. Można również kontaktować się drogą telefoniczną pod numerem telefonu 00 351 967 352 639.

Proszę w Państwa wiadomości zawrzeć informacje nt. dat pobytu w Lizbonie oraz łącznej ilości osób, które są zainteresowanie zwiedzaniem, co pozwoli skrócić Państwa czas oczekiwania na odpowiedź. Na zapytania i maile staram się odpowiedzieć do 2 dni roboczych – jeśli do tego czasu nie uzyskali Państwo odpowiedzi, to proszę o sprawdzenie folderu “spam” w programie pocztowym i/lub kontakt telefoniczny.


Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik 444

Biura podróży, organizatorzy turystyki i niezorganizowane grupy powyżej 12 osób proszone są o kontakt na adres email: grupy@infolizbona.pl

582 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Michał napisał/a:

  W Lizbonie byliśmy na początku lipca. Dziękujemy Pani Karolinie za kilka godzin wspólnego zwiedzania miasta. Oprowadzała nas po mieście i jego zakamarkach. Pewnie nigdy sami nie trafilibyśmy w te miejsca. Te kilka godzin bardzo szybko minęły. Panie Krzysztofie dziękujemy również. Za zweryfikowanie naszych planów zwiedzania i dodanie swoich sugestii. Pozdrawiamy i być może do zobaczenia.

  Odpowiedz
 • Grzegorz napisał/a:

  Zwiedziliśmy z panem Krzysztofem Lizbonę ,pokazał nam takie miejsca i ciekawostki w których nie piszą w przewodnikach.
  Pan Krzysztof dysponuję dużą wiedzą i nietuzinkowymi informacjami o Lizbonie.
  Oprócz tego powiedział nam co warto zobaczyć i poświęcić uwagę a co zobaczyć powierzchownie.
  Zaplanował nam całe pięć dni wraz mapką abyśmy wykorzystali pobyt w 100%.
  Dzięki jeszcze raz i polecam pana Krzysztofa wszystkim co chcą zobaczyć więcej niż można

  Odpowiedz
 • Grażyna napisał/a:

  Dziękujemy za świetnie spędzony czas z panią Karoliną:) Oprowadziła nas po Lizbonie, po jej zakamarkach, opowiedziała ciekawe historie, które były interesujące również na moich synów. Dzięki niej mieliśmy naprawdę fajnie spędzony rodzinny czas! Pomogła mi też w wydrukowaniu bardzo ważnego dokumentu, za co jestem do dzisiaj wdzięczna:) a informacje, których nam udzieliła bardzo się potem przydały. Polecamy z całego serca!

  Odpowiedz
 • Siergiej Szabłykin napisał/a:

  Byłyśmy w Lutym z żoną w Lizbonie i skorzystaliśmy z pomocy Pana Krzysztofa. Dowierdzieliliśmy się mnóstwa nowych rzeczy o Portugalii, Lizbonie, Portugalczykach, historii i wiele innych przydatnych informacji. W przypadku “wycieczek personalnych” (wybraliśmy się z żoną sami do Portugalii na niecały tydzień) potrafi bardzo dobrze ułożyć plan miejsc do zwiedzania oraz nawet skomponować trafną listę restauracji do wyboru 🙂

  Bardzo polecamy Pana Krzysztofa.

  Odpowiedz
 • Szymon napisał/a:

  Moja rodzina spędziła w Lizbonie wraz z panem Krzysztofem zaledwie sześć godzin. Można by pomyśleć że to mało, bo cóż to jest sześć godzin w mieście, które aż kipi od atrakcji. Jednak sposób, w jaki zaplanował dla nas ten czas pan Krzysztof sprawił, że głowy pękały nam od wrażeń, obrazów i informacji. Wiedza naszego przewodnika okazała się niemal nieograniczona, ma on przy tym rzadki talent do przekazywania jej w sposób nienachalny i łatwo przyswajalny. Do tego wszystkiego pan Krzysztof ponad wszelką wątpliwość kocha Portugalię- jej historię, miasta, ludzi i obyczaje co sprawia, że opowiadając o czymkolwiek z nią związanym, o niemal każdym zaułku, placu czy budowli, o wytwarzaniu azulejos, relacjach portugalsko- hiszpańskich czy o sławnej portugalskiej kuchni – czyni to z prawdziwą i zaraźliwą pasją. Jakby tego było mało, pan Krzysztof całkiem bezinteresownie zaplanował nam też czas spędzany już bez jego towarzystwa, bynajmniej nie tylko w Lizbonie. Na moją skrzynkę mailową spłynęły maile przypominające skrojony na miarę przewodnik turystyczny: wykaz miejsc do obejrzenia, adresy, namiary GPS, średni czas dojazdu….. Coś fantastycznego. Do Portugalii i Lizbony z całą pewnością jeszcze wrócimy i z cała pewnością będziemy chcieli skorzystać z usług pana Krzysztofa – mamy nadzieję, że znajdzie dla nas czas. Dziękujemy !

  Odpowiedz
 • Roman, Ottawa, Canada napisał/a:

  Nasza jednodniowa, cztero-osobowa wizyte w Lizbonie w kwietniu ’19, mielismy mila okazje spedzenia razem z p. Karolina. Jestesmy oczarowani nietuzinkowym
  pieknem stolicy Portugalii nie tylko dzieki ogromnym zasobom architektury kultury i historii nagromadzonych w tym miejscu przez wieki, ale tez bogactwu informacji i profesjonalnej opiece roztoczonej nad nami przez p. Karoline w trakcie naszego spaceru po miescie. Dzieki kierujemy tez do p, Krzysztofa za bezproblemowe zaaranzowanie naszego spotkania z Lizbona.

  Odpowiedz
 • Jan z Rodziną napisał/a:

  Poznanie tego pięknego i wymarzonego Miasta od środka było możliwe dzięki fantastycznej i profesjonalnej usłudze Pana Krzysztofa.
  Wybór zwiedzania w Jego towarzystwie było strzałem w 10.
  Samemu można wybrać co Nas interesuje i przygotować zwiedzanie do potrzeb indywidualnych. Ponadto można uzyskać wiele wskazówek na dalsze indywidualne zwiedzanie. Wiedza, sposób przekazu, podejście do klienta pełen profesjonalizm. Możliwość zobaczenia miasta z punktu widzenia mieszkańca było niesamowitym przeżyciem POLECAM !

  Odpowiedz
 • Jowita napisał/a:

  Dziękujemy bardzo Pani Agacie, która przekazała nam ogromną dawkę wiedzy i w bardzo przyjemnej atmosferze oprowadziła nas po dzielnicach Lizbony, pokazując niezwykle klimatyczne miejsca, do których z pewnością sami byśmy nie dotarli.
  Dziękujemy również Panu Krzysztofowi, który przygotował plan zwiedzania na pozostałe dni i przez cały pobyt służył nam swoją pomocą i dobrymi radami.

  Odpowiedz
 • Agnieszka i Jacek napisał/a:

  Już miesiąc upłynął od naszej tygodniowej wizyty w Lizbonie, a to miasto wciąż zajmuje naszą wyobraźnię. Chcemy serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi za zaaranżowanie naszego spotkania z Panem Piotrem. Piotrze – Tobie serdecznie dziękujemy za spędzony z nami nasz pierwszy dzień w Lizbonie, za oprowadzenie, opowiadanie oraz cenne wskazówki, dzięki którym pozostałe dni były wypełnione kolejnymi atrakcjami. Panu Krzysztofowi dziękujemy za opracowanie planu naszego tygodniowego pobytu, który zrealizowalismy w całosci. Możemy tylko żałować, że nie poznalismy Pana osobiscie. Może jeszcze zdarzy się okazja… faktem jest, że rozkochalismy się w Lizbonie i chętnie jeszcze do niej powrócimy. Piotrze, mamy nadzieję, że córeczka nie daje Ci się za bardzo we znaki 🙂 Życzymy Tobie wszystkiego najlepszego! Zarówno Tobie, jak i p. Krzysztofowi – jeszcze raz bardzo dziękujemy i pozdrawiamy!

  Odpowiedz
 • Aspasij napisał/a:

  Pani Karolina – Rewelacja! Sympatyczna przewodniczka, która w bardzo luźnej i przyjaznej atmosferze oprowadza po absolutnych “must see” miejscach Lizbony.
  Pan Krzysztof – Rewelacja! Pierwszy kontakt był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem – komunikacja w prędkości ponaddźwiękowej, informacje na temat komunikacji w mieście , miejsc godnych obejrzenia , obowiązujących cen i wiele, wiele innych o które nie zdążyliśmy zapytać , gdyż Pan Krzysztof przedstawił mam świat Lizbony w pigułce.
  Polecamy gorąco!

  Odpowiedz
 • rafał napisał/a:

  Jednym z niezapomnianych dni podczas naszego pobytu w Portugalii w lipcu 2019 był dzień zwiedzania Lizbony w towarzystwie Pani Agaty. Klucząc urokliwymi uliczkami miasta, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z historii miasta i państwa. Zapuściliśmy się razem w urokliwe miejsca poza głównymi szlakami turystycznymi, w które na pewno nie trafilibyśmy sami – niezapomniane było np. skosztowanie Ginjinhy w pralni w jednym z lizbońskich zaułków, pyszna kawa ze słynnym ciastkiem pasteis de nata z możliwością oglądania produkcji tegoż oraz najlepszy obiad w poleconym przez Panią Agatę barze (najlepszy i najtańszy z tych, które jedliśmy w Portugalii!). Dziękujemy za możliwość zadania wielu pytań dotyczących nie tylko historii miasta, ale również czasów obecnych. Polecamy ten sposób zwiedzania szczególnie w towarzystwie tak przemiłej przewodniczki. Serdecznie pozdrawiamy!

  Odpowiedz
 • Jarosław napisał/a:

  Wszystkie pozytywne komentarze są jak najbardziej prawdziwe.Spotkanie i zwiedzanie z p.Krzysztofem to naprawdę niezapomniane wrażenia.
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • Janusz napisał/a:

  W lipcu mieliśmy wielką przyjemnośc poznac klimaty Lizbony i to dzięki panu Krzysztofowi głównie. Wszystkie poniższe komentarze są prawdziwe,
  to z mapą i plany zwiedzania, podróże po okolicy, knajpki, nawet linki do filmów o Lizbonie. To pozytywnie “zlizboniony” gośc. Polecam

  Odpowiedz
 • Jurek z rodziną napisał/a:

  Byliśmy w Lizbonie w lipcu 2019 r.
  Pan Krzysztof bardzo dobrze zorganizował nasze zwiedzanie Lizbony. Warto było skorzystać z jego usług, gdyż mieliśmy przeznaczone tylko 1,5 dnia na Lizbonę. Dodatkowo, bez żadnych zobowiązań, opracował nam plan na dalszą podróż po Portugalii ze wskazaniem miejsc godnych zwiedzania, z podaniem linków do opisów i adresami w mapach Google, co bardzo nam ułatwiło podróż. Polecamy jego usługi.

  Odpowiedz
 • Kamila napisał/a:

  Na początku lipca mieliśmy okazję zwiedzać Lizbonę z Panem Krzysztofem. Zobaczyliśmy ciekawe zakątki Lizbony. Pan Krzysztof opracował dla nas kolejne dni, trasy zwiedzania i przekazał cenne wskazówki dotyczące dalszego pobytu. Było super bardzo dziękujemy i polecamy!

  Odpowiedz
 • Grażyna napisał/a:

  O panu Krzysztofie dowiedziałam się od koleżanki, która rok wcześniej korzystała z jego usług. Potem czytałam komentarze. Z pełną odpowiedzialnością potwierdzam wszystko co zostało napisane i gorąco go polecam. Doskonałym pomysłem jest mapa, którą dostałyśmy, na której opisał szczegółowo różne rzeczy : np. gdzie dają dobrze i tanio zjeść, nazwy potraw, numery tramwajów, nazwy przystanków itp. Jak chciałam wiedzieć na której plaży można znaleźć muszle – wiedział, i znalazłam kilka ciekawych.

  Odpowiedz
 • Jacek napisał/a:

  Lizbonę pod opieką Pana Krzysztofa zwiedzałem z córką.
  Byliśmy pod wrażeniem nie tylko ogromnej wiedzy dotyczącej samej Lizbony ale rowniez znajomości procesów historycznych Portugalii
  Spacer trwał 3,5 godziny przez urokliwe zaułki Alfamy i sąsiednich dzielnic.
  Polecam z pełnym przekonaniem
  JS

  Odpowiedz
 • Joanna napisał/a:

  Trafiłam na stronę Pana Krzysztofa przypadkowo, nawiązaliśmy szybki kontakt i zanim wylądowaliśmy w Lizbonie już dostaliśmy garść potrzebnych informacji dotyczących naszego pobytu w Portugalii. Spacer w towarzystwie Pana Krzysztofa po Lizbonie to najlepiej wydane pieniądze. Ogromna wiedza, mnóstwo ciekawostek i praktycznych porad, które pomogły nam w poznawaniu miasta.
  Polecamy i dziękujemy.

  Odpowiedz
 • Krzysztof napisał/a:

  Byłem z rodziną w Lizbonie, którą poznawaliśmy razem z panem Krzysztofem. Nie będę powtarzał za innymi, że jest … Polecam w 100%. Przy okazji dziękuję za ciągły kontakt i pomoc w innych sprawach nawet tych nie związanych ze zwiedzaniem.

  Odpowiedz
 • Mirosław napisał/a:

  Po zapoznaniu się ze stroną Infolizbona oraz przeczytaniu komentarzy, postanowiliśmy skorzystać z pomocy przewodnika. I nie napiszę nic ponad to co już zostało napisane. To była bardzo dobra decyzja, która zaoszczędziła nam chaotycznego biegania po mieście. Parę godzin spędziliśmy w towarzystwie pani Julity, która pokazała nam to wspaniałe miasto i miejsca w które sami prawdopodobnie byśmy nie dotarli. Bardzo dziękujemy <3.

  Odpowiedz
 • Robert napisał/a:

  Witam,
  Zwiedzaliśmy w 4 osoby Lizbonę w maju 2019 z Krzysztofem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnego i bardzo edukacyjnego zwiedzania z pomocą Krzysztofa. Forma pokazania Lizbony przez Krzysztofa była bardzo merytoryczna i atrakcyjna. Polecam z ręką na sercu.
  Robert Iwona

  Odpowiedz
 • Jerzy napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z Panią Karoliną. Bardzo miła, bezpośrednia i kompetentna osoba. Do tego posiada nietuzinkową wiedzę a do tego jest zakochana w Lizbonie. Zaraziła nas Portugalią i Lizboną w szczególności. Na pewno jeszcze tutaj wrócimy.
  Gorąco polecam skorzystanie bo to był niezapomniany czas.

  Odpowiedz
 • Konrad napisał/a:

  12.06.19r.
  Zwiedzanie Lizbony z Panią Darią było strzałem w dziesiątkę. Pani Daria w bardzo ciekawy sposób pokazała nam miejsca do których sami byśmy nie dotarli. Wycieczka była przygotowana bardzo profesjonalnie a potem Pani Daria pomogła nam zaplanować wycieczkę do Belem z zakupem biletów włącznie. A także zaproponowała nam by wieczorem udać się na Lisboa Fiesta czyli coroczne święto odbywające się na wszystkich placach, skwerach i ulicach starej Lizbony. Było niezapomnianym przeżyciem za co serdecznie dziękujemy.
  Serdecznie zachęcam do zwiedzania Lizbony z przewodnikiem od Pana Krzysztofa.

  Odpowiedz
 • Alicja napisał/a:

  Lizbonę zwiedzaliśmy z Tamarą. Cała grupa jest bardzo zadowolona. Tamara jest kompetentna jako przewodnik oraz bardzo pomocna przy wybieraniu sklepów i restauracji. Oprócz tego jest przesympatyczną i inteligentną osobą. Dostosowuje się na bieżąco do potrzeb grupy i w razie potrzeby elastycznie zmienia plany zwiedzania. Mnie osobiście oczarowała. Będę ją polecała każdemu, kto zapyta o dobrego przewodnika po Portugalii.

  Odpowiedz
 • Dorota napisał/a:

  Dziękujemy bardzo za opiekę p. Krzysztofa. Zwiedzaliśmy Lizbonę z p. Julita. Jesteśmy bardzo zadowolone. Pani Julita jest przemiła osoba, pokazała nam Lizbonę w sposób bardzo atrakcyjny a do tego była bardzo wyrozumiała. Bez pomocy p. Krzysztofa i p. Julity zwiedzanie w grupie 7 osób było by trudne. Na pewno zobaczyliśmy dużo więcej i w zorganizowany sposób niż sami.Pani Julita opowiada bardzo ciekawie, zostawiła nam wskazówki na następne dni, poradziła gdzie mamy jeść, jak się poruszać. Również Fado zarezerwowane przez p. Krzysztofa było niezapomnianym przeżyciem. Bardzo dziękujemy i już tęsknimy. Pozdrawiamy🌞

  Odpowiedz
 • Renata napisał/a:

  Dziękuję w imieniu naszej maleńkiej grupki za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu czasu, w sposób który umożliwił nam zakosztować choć odrobiny uroków Lizbony. Po takiej prezentacji z pewnością wrócimy do Portugalii po więcej. Panie Krzysztofie wielkie dzięki za wszystko. Jest Pan Wielki 🙂

  Odpowiedz
 • Magdalena napisał/a:

  O infolizbona.pl dowiedziałam się z internetu siedząc w czwartek już w samolocie do Lizbony. Wykonałam szybki telefon i udało się zamówić oprowadzanie po mieście na sobotę. Kontakt z Panem Krzysztofem był świetny. Na maila od razu dostałam wskazówki jak zagospodarować czas, co zwiedzić w dzień poprzedzający oprowadzanie. Było to bardzo cenne. W sobotę spotkaliśmy się z Karoliną, która od paru lat mieszka w Lizbonie. Zwiedziliśmy z nią Alfamę i Mourarię i wiele się dowiedzieliśmy o codziennym życiu Lizbończyków.
  Serdecznie polecam usługi tej firmy, bo są na najwyższym poziomie!

  Odpowiedz
 • Ziutek napisał/a:

  Spacer po Lizbonie z Panem Krzysztofem był najtrafniejszym pomysłem, jaki podjęliśmy jeszcze przed wyjazdem do tego pięknego miasta. Pan Krzysztof pokazał nam nie tylko miejsca z okładek przewodników, ale co cenniejsze zabrał nas w prześliczne uliczki pozbawione tłumu turystów. Po całodziennej wycieczce zaplanował nam jeszcze cały kolejny tydzień (16-23.06.2019) zwiedzania atrakcji Lizbony i jej okolic. Plan był nieocenioną pomocą, gdyż zawierał nie tylko lokalizacje i środki transportu (z dokładnymi lokalizacjami przystanków i numerów linii) ale przede wszystkim wskazówki jak zwiedzać miasto efektywnie, minimalizując zderzenia z tłumami turystów. Po co czekać na słynny tramwaj 28 jak można więcej zobaczyć podążając po jego torach i dopiero wrócić pustym już wagonem? Po co czekać w kolejkach jak niektóre bilety można kupić online? Po co wypożyczać samochód, skoro i tak nie bardzo jest gdzie go zaparkować a transport publiczny działa perfekcyjnie? Po co przepłacać w restauracji dla turystów jak można zjeść kilka razy tańsze i smaczne potrawy wraz z lizbończykami? Po co czekać godzinę na wjazd windą Santa Justa jak można zjechać bez kolejki? I to tylko kilka wskazówek które nam udzielił… Dzięki Panu Krzysztofowi udało nam się skosztować portugalskiej kuchni z owocami morza, carracois i słynnym bacalhau oraz posłuchać muzyki fado wykonywanej na żywo w jednej z tradycyjnych tawern Alfamy. Utrzymywaliśmy cały czas kontakt mailowy, i jak przyszedł czwartek plan uzupełniliśmy między innymi o udział w procesji Bożego Ciała, która wygląda zgoła inaczej niż w naszym kraju. Widać, że Pan Krzysztof zna i kocha Lizbonę i bez cienia wątpliwości mogę polecić skorzystanie z jego pomocy.

  Odpowiedz
 • Jacek napisał/a:

  Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem było jednym z bardzo trafnych wyborów jakie dokonaliśmy. Znakomita znajomość wielu ciekawych miejsc do zwiedzania, wydarzeń jakie historycznie miały miejsce na terenie tego miasta i okolic, możliwość dotarcia do wielu atrakcyjnych i mniej znanych z przewodników zakamarków Lizbony. Ponadto ciekawa oferta dla tych, którzy pragną poznawać również lokalną kulturę, a także miejsca gdzie można dobrze zjeść i zasmakować lokalnych frykasów. Z uwagi na długoletni staż zamieszkiwania w tym pięknym mieście Pan Krzysztof dał nam możliwość poznania tego miasta od “kuchni” unikając tym samym kolejek i tłumów. Ten trafny wybór pozwoli Wam także w możliwości zaplanowania, w zależności od długości pobytu, odpowiednio miejsc, które są godne polecenia nie tylko w samej Lizbonie ale i w okolicach. Gorąco polecam.

  Odpowiedz
 • Natalia napisał/a:

  Skorzystaliśmy z rodziną z usług pana Krzysztofa, gdy w maju wybraliśmy się na kilka dni do Lizbony. Pan Krzysztof przekazał nam wtedy bardzo dużo rad dotyczących poruszania się po mieście i polecił nam wtedy jako przewodnika panią Karolinę. Zwiedzanie udało się bardzo fajnie i pani Karolina przekazała nam ogromną ilość wiedzy na temat miasta, jego mieszkańców i lokalnej kultury. Dlatego więc wszyscy jak najbardziej polecamy! 🙂

  Odpowiedz
 • Dominika napisał/a:

  W piątkowe popołudnie, 14 czerwca 2019, nasza grupa (młodzież 15-16 lat) była oprowadzana po Lizbonie z p. Darią. Była to świetna decyzja. Pani Daria nie tylko ciekawie opowiedziała nam o mieście, ale przede wszystkim pomogła się w nim odnaleźć, przy tak podstawowych sprawach jak zakup biletów na komunikację, co, bez niezbędnej wiedzy, jest raczej zadaniem poziom hard core.

  Odpowiedz
 • Ania napisał/a:

  Nasza portugalską 17 dniową przygodę rozpoczęliśmy w Lizbonie. Nie ma to jak dobrze wystartować! Naszym przewodnikiwm po tym niesamowitym mieście był Piotr. Wspaniały facet, zaangażowany w to co robi. Zdradzil nam wiele ciekawych faktów dotyczących miasta, zaprowadził mało znanymi ścieżkami w miejsca neioczywiste. Zabrał na pyszną mocną kawę, słynne ciastka z kremem z żółtek i likierem wiśniowym do fajnej spelunki omijanej przez turystów. Wskazał super miejsce na dobre jedzenie i wino w przyzwoitej cenie. Dziękujemy Piotrze.

  Odpowiedz
 • Zbyszek napisał/a:

  W maju 2019 skorzystałem z usług Pana Piotra który pokazał nam najciekawsze miejsca w Lizbonie w sposób bardzo profesjonalny i dający pełen obraz miasta. Przeszliśmy przez dzielnice mało uczęszczane przez turystów, gdzie Piotr opowiedział pokazał i opowiedział bardzo ciekawe rzeczy . Każdego dnia otrzymaliśmy konkretne wskazówki jak idealnie wykorzystać nasz wolny czas łącznie z pełną grafiką na mapie Lizbony 🙂
  To co nam się bardzo podobało to że w miejscach zwiedzanych z Piotrem otrzymaliśmy konkretny zarys historyczny dlaczego dane miejsce jest ważne poznając przy okazji ciekawą historię Portugalii.
  Czy polecam Piotra i Pana Krzysztofa – TAK
  Pierwszy raz skorzystałem z tej formy zwiedzania i kontakt mailowy oraz ustalenie wszystkich szczegółów z Panem Krzysztofem idealne
  Pan Piotr bardzo punktualny , konkretny oraz trzymający się planu . Ponieważ nieraz plan musiał zostać zmodyfikowany ( trafiliśy na 30-35 stopni) omawiał go z nami a nie ustalał samodzielnie

  Cena takiej usługi jak zawsze jest prywatnym osądem, ale mogę powiedzieć że dzięki Krzyśkowi i Piotrowi udało nam się zaoszczędzić 1 dzień zwiedzania czyli plan został ustawiony na 2 dni a tak naprawdę zobaczyliśmy to co pewnie trwało by 3 dni jak byśmy sami próbowali to ustawić

  Zdecydowanie polecam

  Odpowiedz
 • Marek Jończyk napisał/a:

  Zwiedzanie Lizbony z Krzysztof, to nie tylko możliwość zobaczenia rzeczy nie opisanych w przewodnikach po Lizbonie (mieliśmy ze sobą trzy różne przewodniki po Lizbonie, a mimo to zobaczyliśmy rzeczy nie opisane w nich), ale też okazja by spojrzeć na Lizbonę oczami jego mieszkańca i chyba osoby cały czas zafascynowanej tym miastem, mimo, że Krzysztof mieszka tam już ponad 9 lat. Warte każdych pieniędzy – po spotkaniu z Krzysztofem cała grupa jednogłośnie zgodziła się, że były to najlepiej wydane pieniądze podczas naszego wyjazdu do Portugalii. Szkoda, że z Krzysztofem spotkaliśmy się dopiero pod koniec naszego pobytu w tym kraju. Należy również pochwalić całą pomoc wcześniej przez e-maile, co pozwoliło nam składnie zaplanować całe wakacje w Portugalii.

  Polecamy i pozdrawiamy, my na pewno wrócimy jeszcze do Portugalii!

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Dziękujemy Pani Justynie za pokazanie nam magicznej Lizbony , a Panu Krzysztofowi za przekazane cenne informacje . Pani Justyna jest doskonałym i zaangażowanym przewodnikiem .
  Na pewno warto polecić współpracę z nimi.

  Odpowiedz
 • Tomasz napisał/a:

  Podczas naszego krótkiego pobytu w Portugalii mieliśmy przyjemność pospacerować z panią Darią po uliczkach i zakątkach Lizbony byl to bardzo miło spędzony czas nasza przewdniczka imponowała naturalnością i wiedza pozostajemy pod ogromnym wrażeniem tego miast.Dziękujemy za wszelką pomoc i polecamy.

  Odpowiedz
 • Mariola napisał/a:

  Naszą pierwszą przygodę w Lizbonie rozpoczęliśmy od zwiedzania z Panią Julitą. Pokazała nam miejsca, do których nie dotarlibyśmy sami – spacer po najstarszej części Lizbony z przewodnikiem to strzałw ,,10″. Pani Julita cierpliwie odpowiadała nasze pytania i dostosowała się wyśmienicie do oczekiwań naszej rozbieganej grupy. Dzięki niej mieliśmy okazję posmakować najlepszych w naszej opini babeczek z masą jajeczną ( i to nie było Belem🙂). Pozostałe dni naszego pobytu spędziliśmy zwiedzając Lizbonę i Sintrę ( wynajętym samochodem) wg wskazówek Pani Julity i Pana Krzysztofa. Dziękujemy bardzo za pomoc i do zobaczenia w słonecznej i przyjaznej Lizbonie

  Odpowiedz
 • Magda napisał/a:

  Bardzo dziękujemy za wspaniałe słoneczne chwile w Lizbonie z Darią. Daria jest świetną przewodniczką z ogromną wiedzą i zaangażowaniem.
  Pokazała nam Lizbonę w niezmiernie ciekawy sposób. Zwracała uwagę na miejsca i detale, które z pewnością nie są łatwe do odkrycia samemu.

  Odpowiedz
 • Arkadiusz napisał/a:

  Chyba wszystko na temat zwiedzania Lizbony z Panem Krzysztofem zostało już napisane, ale potwierdzam, że wszystkie komentarze mówią prawdę. W Lizbonie spędziłem z córką cudowne dwa dni, które Pan Krzysztof pomógł nam zaplanować tak, byśmy zobaczyli wszystkie interesujące nas miejsca. Jest Pan prawdziwym pasjonatem i przemiłym człowiekiem. Wiedza Pana Krzysztofa imponuje i dzięki Panu pomimo bardzo uciążliwego upału udało nam się zobaczyć miejsca, do których na pewno sami nie trafilibyśmy (zabytki, restauracje, ciekawe miejsca). Opracował nam Pan plan na następne dni naszego pobytu w Cascais – sprawdziło się wszystko doskonale.
  Zaraził mnie Pan miłością do Lizbony, na pewno tu wrócę.
  Panie Krzysztofie – bardzo dziękujemy!

  Odpowiedz
 • Waldemar napisał/a:

  Polecam zwiedzanie z panią Julitą. Spacerowaliśmy głównie po Alfamie. Zobaczyliśmy miejsca, na które, pewnie sami nie zwrócilibyśmy uwagi, a być może wcale byśmy tam nie dotarli. Koniecznie spróbujcie gingji w czekoladowych kieliszkach. Dziękujemy za zaangażowanie i dużą porcję informacji, których nie wyczytamy w przewodnikach.

  Odpowiedz
 • Grzegorz napisał/a:

  Mieliśmy przyjemność zwiedzać Lizbonę z Karoliną. W kilka godzin pokazała nam miasto (wcześniej pytając co nas najbardziej interesuje), udzieliła wielu cennych rad na dalsze zwiedzanie (komunikacja, restauracje, itp). Gorąco polecam!

  Odpowiedz
 • Darek i Iwona napisał/a:

  Wspaniałe wrażenia z pobytu w Lizbonie. Jeszcze raz dziękujemy Panu Krzysztofowi za pomoc i oprowadzenie po starej Lizbonie, opowieści o historii i życiu w tym pięknym mieście, praktyczne rady, polecane restauracje. Mam nadzieję na kolejne spotkanie, bo miasto zostało w naszych głowach i sercach. Pozdrawiamy.

  Odpowiedz
 • Maria napisał/a:

  Witam
  Było bardzo fajnie. Opieka wspaniała.
  Polecam

  Odpowiedz
 • Dwie Starsze Panie, Dwie Moniki, Iwona i Mały Mikołaj napisał/a:

  Pani Karolina pokazuje nam Lizbonę 🙂
  Zwiedzanie z Panią Karoliną było baaardzo super, no nie wiem jak napisać, żeby wyrazić, że było idealne, niech najlepszym potwierdzeniem będzie to, że nasz Mikołaj, 12 letni uczestnik wycieczki przepytany następnego dnia rano z tego co pamięta z opowieści Pani Karoliny powtórzył wszystkie informacje, pomijając kilka trudnych do wypowiedzenia nazw (ale “pasztet z denata” zapamiętał).
  Na nasze zaskoczenie, że tak dużo pamięta powiedział: “No bo Pani Karolina to mówiła tak normalnie”, z czym wszyscy się zgodzili.
  Problem był dopiero przy dalszym zwiedzaniu w Porto, gdzie próbowaliśmy wędrować sami. Dzięki wskazówkom Pana Krzysztofa wiedzieliśmy co zobaczyć, ale trudno było znaleźć optymalną trasę i już nawet nie liczyłam, ile razy od różnych uczestników naszej mini wycieczki usłyszałam “szkoda, że nie ma Pani Karoliny z nami”.
  Dlatego naprawdę wielkie podziękowania dla Państwa obojga, bo opisy Pana Krzysztofa bardzo pomogły w ustalaniu planu zwiedzania. Obejrzeliśmy wszystko co Pan opisał w Fatimie.
  Było pięknie nad oceanem i w centrum Porto, ale brakowało opieki, wiedzy, żartu i uśmiechu Pani Karoliny.
  Panie Krzysztofie, to wszystko co Pan nam napisał o Sintrze przetrzymamy skrzętnie do następnego razu, bo wszyscy zgodnie orzekli, że musimy do Portugalii wrócić i pewnie tak będzie.
  Przesyłam serdeczne podziękowania dla Pana za pomoc i buziaki (no muszą być) dla Pani Karoliny od wszystkich uczestników, a szczególnie od małego Mikołaja.
  Polecamy wszystkim wybierającym się do Lizbony profesjonalną i serdeczną opiekę Pani Karoliny i Pana Krzysztofa, pomogą, wyjaśnią i ułatwią, zaliczycie mniej wpadek różnego rodzaju.

  Odpowiedz
 • SEBASTIAN napisał/a:

  Dziękujemy Pani Julicie za profesjonalne oprowadzanie nas po Lizbonie i jej zakątkach. Dziękujemy za zaplanowanie nam następnych dni z całym opisem co ,gdzie i jak dojechać A także polecenie wspaniałych miejsc gdzie można pysznie zjeść i poczuć tradycję kulinarną Lizbony. Zwiedzanie było przyjemnością i na pewno godne polecenia wszystkim, którzy wybierają się do Lizbony. Serdecznie pozdrawiamy Dorota i Sebastian

  Odpowiedz
 • Aneta i Tadeusz napisał/a:

  Duże podziękowania i szacunek dla Pani Justyny i Pana Krzysztofa !
  Pani Justynie dziękujemy za fascynującą opowieść o Starej Lizbonie, odkrycie dla nas interesującej i tajemniczej części tego miasta – Alfamy, Gracy i Mourarii! Za historię, legendy i ciekawostki podane w takiej formie i w taki sposób, że nie zorientowaliśmy się kiedy pokonaliśmy bez wysiłku 100-200 metrów różnicy poziomów w Lizbonie. Za punkty widokowe, murale, zaułki, uliczki i za tajemnice Miasta, których sami nigdy nie odkrylibyśmy! I, co dla nas było najważniejsze – komfort psychiczny , że w razie krytycznej sytuacji, już po o puszczeniu Lizbony, możemy się kontaktować z kimś kto świetnie zna realia Portugalii!
  Pomoc, duża ilość praktycznych wiadomości na temat organizacji wycieczki objazdowej po Portugalii od Faro aż do Porto. Praktyczne informacje przesyłane przez Pana Krzysztofa w mailach były cennym uzupełnieniem wiedzy jaką zdobyliśmy wertując przewodniki (także ten Pana Krzysztofa – Portugalia w rytmie Fado – polecamy!!!) Świetna komunikacja i zaangażowanie daleko wykraczające poza ustalone ramy współpracy.
  Życzylibyśmy sobie wszędzie spotykać ludzi, którzy z taką pasją wykonują swoja pracę.
  Dziękujemy, może sami skorzystamy jeszcze raz, ale na pewno będziemy polecać najlepszym znajomym!

  Odpowiedz
 • Witek, Kasia napisał/a:

  Na początku pobytu w Portugalii, mieliśmy okazję zwiedzać Lizbonę z Panią Renatą , korą serdecznie pozdrawiamy :). Świetna decyzja. Trafiliśmy na osobę profesjonalnie przygotowaną, dzięki której mogliśmy zobaczyć urocze zakątki miasta, a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat odwiedzanych miejsc. Ktoś taki nadaje smak, temu co się ogląda i pobudza ciekawość. Każdy z nas zapamiętał cos innego. Dodam, że mieliśmy piękną wiosenną pogodę.
  Na resztę pobytu w Lizbonie Pan Krzysztof przygotował nam plan, świetnie dopasowany do atmosfery miasta. Zawdzięczamy mu niezapomniane chwile i poczucie bardzo dobrze wykorzystanego czasu.
  Gorąco polecam zasięgnięcie rad Pana Krzysztofa przed podróżą, Lizbona to piękne miejsce z ciekawą historią i teraźniejszością.

  Odpowiedz
 • Katarzyna napisał/a:

  Jeszcze raz bardzo dziękuję panu Krzysztofowi za cenne wskazówki oraz informacje o Lizbonie. Wielkie .Dziękujemy teź za panią Karolinę, dzięki której zobaczyliśmy naprawdę prawdziwą Lizbonę.
  Z całego serca będę polecać kazdemu, kto wybiera się do Lizbony pana Krzysztofa.
  Bardzo dziękujemy
  Kasia z Rodzinką

  Odpowiedz
 • Roksana napisał/a:

  Mieliśmy okazję dzisiaj, dzięki Pani Tamarze, poleconej przez Pana Krzysztofa, zobaczyć piękne zakamarki Lizbony. Przy tym posłuchać ciekawostek na temat życia Portugalczyków. – takie rzeczy uwielbiam 😀
  Mogliśmy skosztować pysznej kawy z tutejszym słodkim smakołykiem w miejscu o ciekawej historii – takie klimaty uwielbiam 😀
  Bardzo dziękuję Pani Tamarze, bo było niesamowicie ciekawie.
  Bardzo wszystkim Państwu polecam Pana Krzysztofa i Panią Tamarę, gdyż są to osoby wykonujące swoją pracę z pełnym zaangażowaniem, pasją i merytoryką.

  Odpowiedz
 • Piotr Kielce napisał/a:

  Mieliśmy za przewodnika Pana Krzysztofa w dn. 3.05.2019. Jesteśmy zadowoleni. Wszystko zgodnie ze sztuką. W gratisie dostaliśmy plan zwiedzania na dzień wcześniejszy i następne dni naszego pobytu.

  Odpowiedz
 • marek napisał/a:

  Ja tez mam zamiar skorzystac z pomocy Pana Krzysztofa.Po przeczytaniu Waszych licznych komentarzy nie znalazlem zadnej negatywnej opinii i troche mnie to dziwi.Dlaczego? Bo jestem ,,Optymista ktory wszystko przemyslal“ Ale moze sie myle.Marek

  Odpowiedz
 • Ania napisał/a:

  Lizbona 25.04-01.05.2019
  najlepszy ruch jaki mogliśmy zrobić po przybyciu do Lizbony to zacząć od zwiedzania wraz z p. Krzysztofem. Po niezwykle interesujących ponad 3 godzinach spaceru po wybranych miejscach stolicy tego przepięknego kraju dodatkowa godzina poświęcona na układanie planu zwiedzania na kolejne dni naszego pobytu. Doskonała alternatywa dla ludzi, którzy tak jak my “urwali się” na wypad bez specjalnego przygotowywania i organizowania pobytu jedynie z przewodnikiem. Pan Krzysztof stworzył nam plan na całe 7 dni, intensywny, różnorodny, ciekawy a przede wszystkim na tyle atrakcyjny, ze z pewnością to nie był nasz ostatni pobyt w tym miejscu. Na pewno wrócimy i na pewno to w dużej mierze zasługa p. Krzysztofa:) gorąco polecam zwłaszcza jako w pierwszym dniu pobytu. pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Maria Janowska napisał/a:

  Dzięki Panu nie zgubiłyśmy się nawet na chwilę, instrukcje były perfekcyjne. Wszystkie informacje i linki zawarte w mailu pozwoliły nam lepiej poznać to cudowne miasto.

  Pan Piotr zaprowadził nas tam, gdzie turyści nie zaglądają, dostarczył ogromnej wiedzy o historii i teraźniejszości miasta, a nawet zapoznał z kilkoma zaprzyjaźnionymi Lizbończykami. Zjedliśmy razem pyszny portugalski lunch w starożytnej Alfamie i otrzymałyśmy wskazówki co dalej oglądać w pozostałym czasie.

  Wizyta w Lizbonie dzięki Panu i Panu Piotrowi pozostanie na zawsze wśród naszych najlepszych wspomnień turystycznych.

  Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego

  Odpowiedz
 • Iwa,Hania,Bogdan i Michał napisał/a:

  Panie Krzysztofie,
  dziękujemy za pokazanie nam urokliwych i magicznych miejsc w Lizbonie, za ciekawe opowieści o tym mieście i zwyczajach jej mieszkańców.
  Za cenne wskazówki jak zwiedzać to miasto podczas naszego krótkiego trzydniowego pobytu. Dzięki Panu, wieczór z fado w restauracji którą Pan polecił i zarezerwował w Alfamie, był wspaniały.
  Zakochaliśmy się w Lizbonie i wrócimy niebawem.
  Polecam wszystkim, którzy chcą poznać to miasto, żeby skorzystali z Pana wiedzy i serdeczności.
  Do zobaczenia w Lizbonie !!!

  Odpowiedz
 • Jacek Malosiewicz napisał/a:

  Nie ma tutaj co za dużo pisać, gdyż wszystkie opinie mówią to samo – profesjonalizm po prostu w 100%. Zarówno przed spotkaniem, jak i w czasie spotkania.

  Ważne dla nas było również to, że mogliśmy liczyć na pomoc Krzysztofa również po naszym spotkaniu (sytuacja awaryjna z apartamentem). Dziękujemy Krzysztof za spotkanie oraz pomoc w organizacji całego wyjazdu! Wrócimy na pewno do Portugalii.

  Polecamy wszystkim, warte każdych pieniędzy, a śmiało mogę napisać, że w mojej opinii były to najlepiej wydane pieniądze w Lizbonie.

  Odpowiedz
 • Dorota i Piotr napisał/a:

  W Lizbonie spędziliśmy 5 kwietniowych dni – akurat w okresie kiepskiej pogody (deszcz i chłód). Na szczęście już drugiego dnia po mieście oprowadził nas Pan Krzysztof; w tak ciekawy sposób przedstawił nam Lizbonę, że brzydka pogoda nie miała żadnego znaczenia. Udzielił nam również precyzyjnych rad i wskazówek na kolejne dwa dni zwiedzania Lizbony oraz Sintry i Fatimy. W dużej mierze dzięki niemu Lizbona nas zauroczyła i wyjazd uznajemy za bardzo udany.
  Krzysztof – SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAMY – Dorota i Piotr

  Odpowiedz
 • Alicja z rodziną napisał/a:

  …nie wiem od czego zacząć…wszystkie wpisy są podobne i z wszystkimi pozytywnymi się zgadzam. Mieliśmy 4 dni na Portugalię,chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej sami…a trafiliśmy na Krzysztofa…i napisać ,że to był cud, to za mało. Ludzie…pełny profesjonalizm, życzliwość, wparcie, empatia. Pomyślicie : nie robi tego za darmo przecież. ALE JAK TO ROBI!!!!! Pasja i zacięcie, wiedza, podpowiedzi gdzie co i jak…no szok!
  Oprowadzenie przez poleconego Piotrka, zobaczyliśmy to co nas pochłonęło, ze śmiechem, bez smęcenia, ciekawie i absorbująco. Ekstra!!! DZIĘKUJEMY. POLECAMY KAŻDEMU.

  Odpowiedz
 • Kasia i Józek napisał/a:

  Ze spokojem ducha polecamy każdemu takiego przewodnika po Lizbonie, jak Pan Krzysztof. Poza samym czasem wspólnego zwiedzania miasta, Pan Krzysztof przygotował nam cały plan na pozostałe dni, co umożliwiło nam jeszcze lepsze poznanie Lizbony, a także jej okolic.

  Odpowiedz
 • Elżbieta napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę 3 kwietnia. Polecamy gorąco zwiedzanie miasta z p. Krzysztofem. Bardzo kompetentny, serdeczny , życzliwy. Zwiedzaliśmy po raz drugi , tylko w innym składzie osób. Spacer po Lizbonie z p. Krzysztofem to sama przyjemność, jest bardzo elastyczny , dostosowuje program do uczestników. Otrzymaliśmy także propozycje zwiedzania na kolejne dni dla nas samych. Sprawdziło się świetnie, nie czuliśmy się zagubieni, dzięki bardzo dokładnym wskazówkom p. Krzysztofa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Elżbieta

  Odpowiedz
 • Jacek napisał/a:

  Miałem przyjemność wraz z żoną i wnukiem być oprowadzanym po Lizbonie przez Pana Piotra. Z przyjemnością wysłuchaliśmy wielu opowieści o mieście . Obejrzeliśmy najbardziej tajemnicze zakątki . Byliśmy wszędzie tam gdzie powinien być każdy turysta i tam gdzie nie każdy trafia. Jeśli jesteście w Portugalii, korzystajcie z usług bo warto.

  Odpowiedz
 • Monika napisał/a:

  Z grupą rzyjaciół mieliśmy okazję skorzystać z niesmowitej wiedzy Pana Krzysztofa. Dzięki niemu Lizbona okazała się cudownym miejscem – miastem przyjaznym dla każdego. Dzięki cennym radom i wskazówkom , których udzielił nam Pan Krzysztof funkcjonowanie w mieście przez następne kilka dni było znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie dość, że Pan Krzysztof posiada ogromną wiedzę to do tego jest bardzo miłym i przyjaznym człowiekiem. Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Mile spędzone godziny z Panią Karoliną w słonecznej Lisbonie. Gorąco polecam. Jeśli kiedyś wrócimy do tego magicznego miasta to na pewno skorzystamy ponownie z towarzystwa z Pani Karoliny. Dziękujemy i pozdrawiamy Ania, Renata, Adam i Robert

  Odpowiedz
 • Małgorzata napisał/a:

  Witam, pierwszy raz spotkałam się z czymś tak niesamowitym. Najpierw profesjonalnie przekazana wiedza mailowo na temat tego co kiedy i gdzie zobaczyć. A później wisienka na torcie-zwiedzanie z Panią Karoliną. Niesamowita osoba, z ogromną wiedzą i cierpliwością nie tylko do nas starszych ale i do dwójki dzieci, które zadawały więcej pytań niż dorośli.Lizbona poznana z każdej strony i tej turystycznej i tej mniej turystycznej. Takie zwiedzanie, z taką osobą warte każdych pieniędzy. Pani Karolino, Panie Krzysztofie baardzo dziękujemy:)

  Odpowiedz
 • Michał napisał/a:

  Z usług Pana Krzysztofa korzystaliśmy w styczniu. W mojej pamięci Lizbona zapisała się jako jedno z ciekawszych miejsc jakie odwiedziłem, i bez wątpienia jest to zasługa Krzysztofa. Po kilkugodzinnym spacerze zupełnie inaczej patrzy się na miasto, a cenne wskazówki na dalszą część wycieczki obejmującą Sintrę i Klify są bardzo pomocne. Dziękuję.

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Fenomenalny przwodnik! Dziękujemy za znakomity, pełen ciekawostek i urokliwych miejsc spacer po Lizbonie. Krzysztof jesteś wyjątkowym przewodnikiem, pokazałeś nam Lizbonę jakiej nieznałyśmy i wyposażyłeś w komplet informacji na następne dni – bezcenne! Raz jeszcze dzięki – Anka, Anita, Ewa i Iwona. Do zobaczenia Lizbono:)

  Odpowiedz
 • Aleksandra napisał/a:

  Karolina! Wspaniała, wesoła, pomocna, pełna energii, odpowiadająca na sryliony pytań. To z nia przemierzyliśmy Lizbonę, poznając ją z najciekawszych stron. Karolina dała radę z “młodymi” i “starszymi” czyli moimi rodzicami. Wszyscy jesteśmy nią urzeczeni i z całego serca polecamy. A pomoc smsowa, podpowiedzi co jeszcze i gdzie i czym wato zobaczyć w naprawdę krótkim czasie, tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że idealnie nadaje się na przewodnika.
  Pełen profesjonalizm zarówno Pana Krzysztofa, który fakt nie oprowadzał nas po Lizbonie, ale dał mi ją już poznać wcześniej mailowo (za co ogromnie dziękuję- nikt nigdy tak rzeczowo i sprawnie nie odpowiedział mi na maile z milionem pytań!- jestem pełna uznania). Dziękuję za kontakt, dziękuję za zwiedzanie , polecam WSZYSTKIM znajomym, którzy wybierają sie do Portugalii. NIEZNAJOMYM też polecam! DZIĘKUJĘ

  Odpowiedz
 • Aneta napisał/a:

  Zwiedzanie z Panem Krzysztofem polecam bardzo. Sami mino zapoznania się z wieloma przewodnikami i już kilkukrotnego pobytu do wielu miejsc byśmy nie trafili. Świetnie spędzony dzień. Dziękujemy za wskazówki na dalszy pobyt. Mimo że, nie daliśmy rady wszystkiego zobaczyć to mamy plan na kolejny 6 pobyt.
  Pozdrawiamy Aneta Małgosia Paweł i Tadek

  Odpowiedz
 • Bozena napisał/a:

  Panie Krzysztofie ‚ jeszcze raz dziękujemy za wspaniała przygodę z Lizbona! W Pana towarzystwie ‚to była prawdziwa uczta dla duszy i dla ciała !
  Pan Krzysztof w niezwykle profesjonalny ,interesujący sposob oraz z wielka pasja opowiada i oprowadza po Lizbonie ! To doskonały towarzysz i przewodnik ujmujący swoim osobistym urokiem .
  Polecamy z całego serca wszystkim wybierającym się do Lizbony czy Portugalii do skorzystania z usług Pana Krzysztofa !
  Życzymy wszystkiego dobrego i pozdrawiamy ! Bozena , Krzysiek i Zbyszek .

  Odpowiedz
 • Joanna napisał/a:

  Gdyby nie pan Krzysztof, na pewno nie zobaczylibyśmy wielu ciekawych miejsc( np. Oriente, a wrato było!).
  Służyl nam swoja pomocą również telefonicznie. Polecana przez pana Krzysztofa wypożyczalnia samochodów była strzałem w dziesiątkę!
  A my polecamy pana Krzysztofa innym wybierającym się do Lizbony.

  Odpowiedz
 • Gosia&Darek napisał/a:

  Pan Krzysztof w niezwykle ciekawy sposób pokazał nam najważniejsze miejsca Lizbony, ale również zakątki, do których zapewne sami byśmy nie dotarli. Bardzo serdeczny człowiek z ogromną wiedzą 🙂 Ogromne podziękowania za profesjonalną pomoc w zaplanowaniu kolejnych dni pobytu w Portugalii i mnóstwo wskazówek! To był strzał w 10! Nawet nasze dzieci (10, 13 lat) słuchały z zaciekawieniem 🙂 pozdrawiamy z Warszawy!

  Odpowiedz
 • Marek napisał/a:

  Profesjonalny, przyjazny z dużą wiedzą przekazaną w interesujący ciekawy sposób. Do tego ogromna pomoc, bardzo dużo użytecznych wskazówek i porad jak poruszać się po Lizbonie. Naprawdę polecam.
  Marek

  Odpowiedz
 • Marta napisał/a:

  Witam 😉 to był pierwszy raz, kiedy skorzystałyśmy z przewodnika po mieście przy małej grupie 4 osób i …. było super. Chyba już więcej nie będzie mi się chciało planować samodzielnie zwiedzania, skoro można skorzystać z tak profesjonalnej obsługi.

  Polecam, polecam i jeszcze raz polecam 😉

  Nie tylko samo zwiedzanie z Panem Krzysztofem, ale także jego pomoc w przygotowaniu samodzielnego zwiedzania.
  Stała mi się przy tym mała tragedia, bo w drugim dniu zgubiłam mapę, na której Pan Krzysztof wypisał i wyrysował wszystko, co miałyśmy jeszcze zobaczyć już samodzielnie. Poszukiwania mapy trwały z pół godziny, ale po prostu wyparowała ;))
  Ale okazało się, że tak dobrze to również Pan Krzysztof opisał podczas przerwy na kawę i ciasteczko, że i tak zobaczyłyśmy chyba wszystko to, co było zaznaczone na mapie 😉 Tylko mapy żal…

  Pozdrawiamy
  i jeszcze raz dziękujemy 😉

  Odpowiedz
 • Joanna napisał/a:

  Dzięki takim przewodnikom chce się zwiedzać miasta!!! Gdyby nie Krzysztof nie poznalibysmy Lizbony w tak cudowny sposób. Dodatkowe informacje i wskazówki które nam udzielił w trakcie zwiedzanaia Portugalii spowodowały ze ani minuta nie była stracona na szukaniu atrakcji którymi byliśmy zainteresowani.

  Jeśli wybieracie się do Lizbony koniecznie skontaktujcie się z Krzysztofem, jest on przemiłą osoba:) szkoda tylko że te pare godzin ucieka tak szybko bo można byłoby go słuchać godzinami 🙂
  Pozdrawiamy serecznie i dziękujemy
  Joanna i Grzegorz

  Odpowiedz
 • katarzyna napisał/a:

  Pani Karolino, dziękujemy za świetną podróż po Lizbonie. Byłam już w tym cudownym miejscu wielokrotnie ,ale tym razem z przyjaciółmi ,którzy odwiedzili Lizbonę po raz pierwszy. Wszyscy byliśmy zachwyceni . Ja odkryłam nowe , nieznane mi dotąd tajemnice magicznej Lizbony , a dzięki Pani udało mi się zarazić miłością do Portugalii cztery kolejne osoby. Była to niebanalna czterogodzinna podróż.
  Bardzo dziękujemy i mam nadzieję do zobaczenia .
  Polecam spacer z Panią Karoliną ,która wie o Lizbonie chyba wszystko . Odpowiedziała mi na wszystkie pytania , zabrała nas w najskrytsze zakątki i opowiedziała o codziennym życiu zarówno tubylców jak i Polaków ,którzy postanowili cieszyć się Lizboną na co dzień .

  Odpowiedz
 • Magda i Hubert napisał/a:

  Bardzo dziękuje za oprowadzenie po Lizbonie przez Pana Piotra, pokazał nam Lizbonę w sposób niesamowicie ciekawy pomógł zrobić plan na dalszą podróż , a jechaliśmy motocyklem do Sintry i Belem , dzięki niemu zakochaliśmy się w tych kolorach miastach , jedzeniu i Fado.Wrócimy!

  Odpowiedz
 • Ewa Ostrowska napisał/a:

  Po Lizbonie oprowadzała mnie i synka pani Karolina – wspaniała przewodniczka, która w sposób ciekawy i przystępny dla dziecka pokazała nam uroki tego cudownego miasta! Raz jeszcze bardzo dziękujemy, także za przekazanie wyczerpujących informacji nt. możliwości zwiedzania w kolejne dni pobytu!

  Odpowiedz
 • robert napisał/a:

  mieliśmy przyjemność zwiedzać Lizbonę z Panem Krzysztofem. Pełen profesjonalizm i te kilka wspólnych godzin spędzonych razem pozwoliło nam odkryć ciekawe miejsca Lizbony. Najważniejsze w trakcie przerwy na kawę i ciastko Pan Krzysztof przygotował nam plan na kolejne dni pobytu ze szczegółowym opisem wartych zobaczenia miejsc. Restauracje z dala od zgiełku i miejsc turystycznych; super wybór. jeszcze raz dziękujemy. Mamy nadzieję pojechać jeszcze raz.

  Odpowiedz
 • Julia napisał/a:

  jeszcze raz bardzo dziękujemy za super pomoc i ogromne wsparcie. Bez Was nasz wyjazd nie byłby tak niezapomniany. Bardzo dziękujemy Panu Krzyśkowi i Panu Piotrkowi za poświęcony czas, za urocze opowieści, za smaczne miejsca, za cudowne, inspirujące historie, bez Was nie dotarlibyśmy do tak barwnych, niezapomnianych miejsc. Dzieci były zachwycone a my szczęśliwi. Wrócliliśmy do Polski pełni nadziei, optymizmu i ogromnej radości, za co serdecznie dziękujemy!

  Będziemy polecać, polecać i jeszcze raz polecać!

  Pozdrawiamy

  Odpowiedz
 • Darek napisał/a:

  Spędziliśmy miłe chwile z Piotrem, który pozwolił nam poczuć Lizbonę. Przybliżył zarówno najważniejsze fakty ale też nie zapomniał o zwyczajach i historiach Portugalczyków. Na duży plus było to, że trasa wycieczki została przygotowana zgodnie z naszym życzeniem. Szczerze polecam !

  Odpowiedz
 • Tomek napisał/a:

  Było genialnie:) Miasto nas oczarowało ale nie byłoby tego efektu bez udziału Piotra, który okazał się doskonałym towarzyszem i przewodnikiem. Jego opowieści zawierały wiele smaczków i ciekawostek o Lizbonie i jej mieszkańcach, których pewnie nigdy byśmy się nie dowiedzieli bez jego udziału. Uważam, że wyjazd nie byłby w połowie tak udany gdyby nie Piotr i to co wniósł w nasz krotki aczkolwiek niezwykle owocny pobyt w Portugalii. Polecam i pewnie gdy przydarzy się kolejny pobyt w Lizbonie niewątpliwie skorzystam z usług Pana Krzysztofa i Piotra:)

  Odpowiedz
 • Agnieszka i Radek napisał/a:

  Lizbonę zwiedzaliśmy na początku lutego. W Polsce zimno, szaro i roztopiony śnieg, a w Lizbonie lazurowe niebo i 15 stopni Celsjusza. Pani Karolina poprowadziła naszą rodzinę poprzez najciekawsze miejsca w stolicy Portugalii. Wspinaliśmy się wąskimi uliczkami miasta, podziwialiśmy panoramę z różnych punktów widokowych, delektowaliśmy się pyszną kawą i słynnymi ciasteczkami. Pani Karolina cały czas opowiadała nam o mieście i o jego mieszkańcach. W swoją opowieść wplatała informacje o zwyczajach Portugalczyków, ich mentalności, pokazała nam dobre i jednocześnie niedrogie restauracje. Co krok “częstowała na” anegdotami i niezwykłymi historiami związanymi z odwiedzanymi przez nas miejscami. Ten czas minął nam niestety bardzo szybko, ale niezwykle przyjemnie. Cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Lizbony w Panią Karoliną. Serdecznie polecamy.

  Odpowiedz
 • Beata napisał/a:

  Jesteśmy oczarowani Lizboną a to dzięki Karolinie, z którą mieliśmy możliwość pozmać najciekawsze zakątki tego miasta. Bardzo miła, sympatyczna a przede wszystkim kompetentna osoba. Życzliwa i pomocna w planowaniu kolejnych dni zwiedzania. Polecam wszystkim w 100%.

  Odpowiedz
 • Barbara napisał/a:

  Dziękuję za cudowne prowadzenie po Lizbonie w lutym))). Pogoda kiepska ale przewodnik 5*!!!
  Profesjonalnie, punktualnie i z zaangażowaniem! Bardzo polecam i pozdrawiamy z Polski!!!!!!

  Odpowiedz
 • Dorota i Michał z Dublina napisał/a:

  Witamy,
  Czas w Lizbonie spędziliśmy 2 miesiące temu i nadal jest w naszej pamięci, a to za sprawą Krzysztofa. Mieliśmy jeden dzień na pobyt w Lizbonie. Wydawałoby się, że to krótki czas, aby poczuć życie tego miasta, ale rozplanowanie dnia przez Krzysztofa w zupełności dało nam poczucie satysfakcji ze zwiedzania tego urokliwego miasta. Krzysztof zaplanował nasz pobyt tak, że mogliśmy zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca w Lizbonie pomimo tylko jednego dnia przeznaczonego na zwiedzanie. Jednocześnie pokazał nam miejsca, których nie zajedzie się w przewodnikach. Szczerze polecamy i dziękujemy za dobry czas.

  Odpowiedz
 • Gosia napisał/a:

  Mieliśmy przyjemność zwiedzać Lizbonę z Krzysztofem. Niesamowita wiedza oraz sposób jej przekazania! Profesjonalnie, rzetelnie, a do tego na luzie i z poczuciem humoru.
  Serdecznie dziękujemy !!
  Polecam każdemu kto chce zwiedzić Lizbonę, o której nie piszą w przewodnikach, poznać jej cudowny klimat, wysłuchać opowieści z prawdziwą pasją.

  Odpowiedz
 • Zosia napisał/a:

  Gdyby chcieć podsumować pobyt w Lizbonie w kilku słowach to trzeba by się dobrze zastanowić, które ze słów wyrażających zachwyt i uznanie użyć. Lizbona okazała się magiczna, piękniejsza i coraz ciekawsza im dłużej w niej przebywaliśmy. I nie mamy żadnych wątpliwości, że to w głównej mierze zasługa pana Krzysztofa, gdyż pokazał nam swoje miasto w sposób najlepszy z możliwych. Przez cały nasz pobyt czuliśmy się przez Niego “zaopiekowani”. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości gdzie iść, co robić, gdzie jeść. Pomagał w sytuacjach zwykłych i tych mniej zwykłych. Zawsze profesjonalnie i bardzo życzliwie. To pozostawiło wrażenie Lizbony jako miejsca przyjaznego i otwartego.
  Panie Krzysztofie – czapki z głów! I dołączam się do apelu zawartego w jednym z komentarzy, że cudownie było by mieć w każdym dużym europejskim mieście możliwość skorzystania z pomocy kogoś takiego jak Pan Krzysztof podczas ich poznawania.

  Odpowiedz
 • Jolanta napisał/a:

  Lizbona bez Pana Krzysztofa nie odkryłaby przed nami swoich pięknych zakamarków. Nie pamiętam jak trafiłam na Pana Krzysztofa ale to był najlepszy pomysł na zwiedzanie i najlepiej wydane Euro. Polecam każdemu i nie wyobrażam sobie, żeby zwiedzać Lizbonę bez tak fachowej pomocy (miasto pełne krętych uliczek, wygodne buty to podstawa, a na przylądku Roca koniecznie czapka). Także jeszcze raz Wielkie DZIĘKUJEMY PANIE KRZYSZTOFIE i mam nadzieję DO ZOBACZENIA.

  Odpowiedz
 • Mateusza napisał/a:

  Lizbona zachwyca swoim klimatem – malownicza, radosna i spokojna zarazem. By w pełni poznać walory tego miasta zdecydowaliśmy się na współpracę z Panem Krzysztofem, który nie tylko okazał się absolutnym znawcą Lizbony, ale i człowiekiem, który w obcym miejscu dał poczucie bezpieczeństwa.

  Wspólnie z moimi przyjaciółmi zdecydowaliśmy się na kilkugodzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Pan Krzysztof polecił nam przewodniczkę – Panią Karolinę. Młodą, uśmiechniętą dziewczynę, która swoją energią porwała całą naszą grupę. Zostaliśmy odebrani z hotelu i oprowadzeni w bardzo profesjonalny sposób. Dotarliśmy do ciekawych zakątków dzielnic, które stanowią o istocie miasta, a do których trudno wybrać się samemu, bo leżą poza znajdującymi się w centrum atrakcjami. Pani Karolina opowiadała o zwyczajach mieszkańców, o historii mijanych miejsc i codziennym życiu w Lizbonie. Wspólnie podziwialiśmy panoramę miasta z punktów widokowych i zjedliśmy przepyszne ciasteczka. Dostaliśmy też bardzo praktyczne wskazówki na kolejne dni – gdzie jeść, czym podróżować…, słowem, było tak, jakbyśmy byli osobistymi gośćmi Pani Karoliny i Pana Krzysztofa.

  Serdecznie polecamy współpracę i tęsknimy za pięknem Lizbony.

  Odpowiedz
 • Basia i Darek napisał/a:

  Mamy same wspaniałe wspomnienia z Portugalii, a dzień spędzony z panią Karoliną należał także do bardzo udanych. Dzięki niej dotarliśmy do miejsc, których sami byśmy nie obejrzeli i cieszymy się, że mamy oryginalne wspomnienia z Lizbony 😊 Informacje przekazane przez panią Karolinę na długo zapadną nam w pamięci. Opowiada bardzo ciekawie i nasze dzieci też były wiernymi słuchaczami.

  Bardzo dziękujemy za miłe i interesujące spotkanie.

  Cała rodzinka przesyła pani Karolinie serdeczne pozdrowienia😊

  Panie Krzysztofie, życzymy samych sukcesów i również serdecznie pozdrawiamy!

  Odpowiedz
 • Leszek napisał/a:

  Mieliśmy wielkie szczęście, że udało się znaleźć bloga Krzysztofa a następnie jeden dzień zwiedzać bardzo urokliwą Lizbonę z Piotrem. Lizbona sama w sobie jest bardzo piękna, ale zwiedzanie z Kimś, kto zna i czuje to miasto jest fantastyczne. Ponadto pełna lista wskazówek jak spędzać czas/ jak korzystać z komunikacji/ itd/ itd.
  POLECAM! POLECAM! POLECAM!
  Dobra rada: umawiajcie się z dużym wyprzedzeniem, gdyż nam się udało tylko 1 dzień “zarezerwować”.
  Pozdrowienia i podziękowania dla Krzysztofa i Piotra.
  Ewa i Leszek

  Odpowiedz
 • Jacek napisał/a:

  Lizbona była naszym marzeniem, teraz jest wielką tęsknotą. Po powrocie brakuje nam widoku z okna na Alfamę. Brakuje nam odgłosów tramwaju przejeżdżającego sąsiednią ulicą. Brakuje nam klimatu uliczek, którymi snuliśmy się w różnych porach dnia. Brakuje nam maleńkich sklepików i ludzi, dzięki którym te wszystkie miejsca są żywe, autentyczne i niepowtarzalne.
  Bardzo mile wspominamy kilka godzin spędzonych pierwszego dnia w towarzystwie pani Karoliny. Było to doskonałe wprowadzenie w cały ten czas, który mieliśmy przed sobą. Bardzo pomogło nam to w samodzielnym poruszaniu się po mieście. A przede wszystkim, przygotowało nas, zachęciło i ośmieliło do samodzielnego poznawania Lizbony. Z wielką przyjemnością wróciliśmy potem do wielu miejsc poznanych dzięki pani Karolinie.
  Serdecznie polecamy współpracę z panem Krzysztofem. Profesjonalizm, rzetelność i wielka życzliwość, oto czego doświadczyliśmy podczas przygotowań do wyjazdu i w czasie pobytu w Lizbonie. No i ta cierpliwość w odpowiadaniu na kolejne maile z zapytaniami o wszystko. Pozdrawiamy i dziękujemy.
  P.s. Panie Krzysztofie, gratuluję przewodnika “Lizbona”. Świetna rzecz.

  Odpowiedz
 • Marek napisał/a:

  Witam wszystkich miłośników Portugalii, zaglądających na tego fantastycznego bloga. Do wszystkich planujących wyjazd – jeżeli jeszcze nie mieliście przyjemności poznawania Lizbony i kraju z Krzysztofem lub kimś z jego ekipy, natychmiast kontaktujcie się i uzgadniajcie termin – naprawdę warto. Powiem jedno: Panie Krzysztofie, proszę o poradnik dla firm i osób prowadzących podobną działalność. Chcemy mieć takich „swojaków” w każdym zakątku Europy i świata. Pozdrowiena i podziękowania dla Piotra, który pomimo nieciekawej styczniowej pogody uchylił nam rąbka tajemnic miasta i pobudził apetyt na więcej.

  Odpowiedz
 • Mariola napisał/a:

  Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem było fascynujące. Wchodziliśmy do miejsc i obiektów, których sami nigdy byśmy nie odwiedzili. Po kolei odkrywał przed nami zakamarki miasta. Opowiada ciekawie i wyczerpująco. Jego przewodnictwo po Lizbonie nie kończy się na umówionym spotkaniu. Rozpisał nam zwiedzanie Portugalii i Lizbony na kolejne dni ;)). Do tego jest niezwykle kulturalny, uprzejmy i niezwykle pomocy, ale także nie brakuje mu “luzu”. Jeszcze raz dziękujemy Mariola, Darek i Tomek.
  P.s. Jeśli tylko zdecydujecie się na odwiedzenie Portugalii kontakt z Panem Krzysztofem jest niezastąpiony.

  Odpowiedz
 • Paweł i Marta napisał/a:

  Panie Krzysztofie dziękujemy za wiele cennych podpowiedzi i opiekę na każdym etapie przed podróżą. To bardzo ważne, aby ktoś potrafił doradzić, wyczuwając co autor miał na myśli 😉 . Dziękujemy też za świetny dzień w Lizbonie, który mieliśmy okazję spędzić ze współpracownikiem p. Krzysztofa – Piotrem. Ogromna wiedza, duży luz i mnóstwo ciekawych historii. Nie mamy wątpliwości, że warto było zainwestować w tak wysokiej jakości usługę przewodnika! Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłości 🙂 Lizbona uzależnia…

  Odpowiedz
 • Monika napisał/a:

  Super spędzony czas, dotarliśmy do miejsc( np. restauracje) do których sami nie zajrzelibyśmy, 5 intensywnych godzin spaceru + plan na kolejne 2 dni, dziękujemy serdecznie za opiekę i historie które zostaną na długo z nami
  Polecam GORĄCO !!!!!

  Odpowiedz
 • Karolina napisał/a:

  Podpisuję się pod każdą pozytywną opinią!!! Dzięki Panu Krzysztofowi zakochaliśmy się w Lizbonie. Nie tylko ciekawie opowiadał o tym mieście, historii i zabytkach ale także zaplanował nam wycieczki na kolejne dwa dni, polecił miejsca gdzie można dobrze zjeść i wypić 🙂
  Przed przyjazdem też polecił przyjazne noclegi.
  Sami na pewno nie trafilibyśmy w wiele z tych ciekawych miejsc, w których byliśmy z Panem Krzysztofem
  Bardzo bardzo dziękujemy 🙂

  Odpowiedz
 • Aga napisał/a:

  Pan Krzysztof pomógł nam zapoznać się z miastem. Profesjonalnie, ciekawie i wciągająco. Było świetnie i z uśmiechem. Polecam wszystkim niezależnie czy starszym czy mlodszym, milośnikom historii czy legend każdy wróci z wypiekami i nowymi historiami o Lizbonie.

  Odpowiedz
 • Dariusz napisał/a:

  Tyle pozytywnych opinii że właściwie nie wiem co napisać. Podpisuję się rękoma i nogami pod wszystkimi komentarzami pod adresem pana Krzysztofa. Jak Lisbona to tylko z Nim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pozdrawiamy Dariusz i Joanna

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Zwiedzanie Lizbony z Piotrem było niesamowitym przeżyciem. Pełen profesjonalizm. Kontakt wspaniały, jeszcze przed przylotem wszystko miałam opisane w mailu przez Pana Krzysztofa, dosłownie wszystko! Dziękuję serdecznie raz jeszcze za wszystko 🙂

  Odpowiedz
 • Maria napisał/a:

  Wybraliśmy Portugalię zimą – jest mniej turystów a pogoda zdecydowanie przyjemniejsza niż u nas. Podróżujemy w pięcioosobowej grupie 50+. Zwykle sami planujemy pobyty, ale przeglądając blogi podróżnicze i czytając komentarze zdecydowaliśmy się na pomoc profesjonalistów. Pan Krzysztof i jego ekipa warci są każdego wydanego euro. Jeszcze przed przyjazdem mieliśmy rozplanowany pobyt w Lizbonie – w tym jeden dzień zwiedzania z Karoliną i szczegółowo rozpisane pozostałe dni. Konkretnie i rzeczowo – zwłaszcza opis wycieczki Lizbona-Sintra- Cabo da Roca –Cascais – Estoril – Lizbona. Cenę biletu Train&Bus znaliśmy dzięki Panu Krzysztofowi lepiej, niż panowie w kasach na dworcu Rossio;). Karolina jest kompetentną i przy tym uroczą dziewczyną (architektka, jak moje córki) opowiadała i oprowadzała nas po miejscach, które można przeoczyć nawet przechodząc obok. No i miała nieskończoną cierpliwość dla starszych od niej i do tego nauczycieli! Dziękujemy jeszcze raz i do zobaczenia.
  Ps. Dostaliśmy też wskazówki, co koniecznie zobaczyć w Porto. To było osiem wspaniałych dni.

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Spędziliśmy z Piotrem miły grudniowy dzień. To co zobaczyliśmy i czego się dowiedzieliśmy jest nieocenioną wiedzą, której nie da się zdobyć samemu. Dzięki Piotrowi nie kluczyliśmy po mieście, ciekawie opowiadał o miejsach do których nas zabrał, uwzględnił również nasze sugestie co do zwiedzania miasta i dał bardzo pomocne wskazówki co do następnego dnia i miejsc wartych zobaczenia, szczególnie tych z muzyką fado.
  Piotr jest super gościem, który nie tworzy żadnej bariery, można przy nim czuć się swobodnie, to było bardziej zwiedzanie z dobrym kolegą a nie z przewodnikiem.
  Natomiast Krzysztof otoczył nas opieką już od pierwszego maila wysłanego z zapytaniem o pomoc w zwiedzaniu miasta. Otrzymaliśmy od niego więcej informacji niż oczekiwaliśmy. Na pewno bedziemy Was polecać naszym znajomym.

  Odpowiedz
 • Jarek napisał/a:

  Polecam zwiedzanie z przewodnikiem, akurat nie udało się z p. Krzysztofem, gdyż już nie miał wolnych terminów, ale polecił nam kolegę, pana Piotra, który spisał się w tej roli bardzo fajnie. Sympatycznie zwiedzało się z nim miasto, dużo opowiadał, widać było ze zna się na rzeczy i robi to z pasją. Pozdrowienia dla Piotra! Na pozostałe dnia P. Krzysztof elegancko rozpisał nam plan indywidualnego zwiedzania.

  Odpowiedz
 • Michał napisał/a:

  Gorąco polecam korzystanie z usług Pana Krzysztofa i jego przyjaciół. Jeszcze przed przylotem do Lizbony otrzymaliśmy garść informacji włącznie ze sposobem i cenami dojazdu do swojego noclegu. Gdy mieliśmy niewielki incydent, zadzwoniłem do Krzysztofa, który przez telefon rozwiązał nasz problem z pewną miłą Portugalką;) Po Lizbonie oprowadzała nas Pani Karolina. Mieliśmy obawy, czy nasze dzieci będą zainteresowane, a okazało się że zapamiętały więcej informacji i miejsc, niż my. Po zwiedzaniu Karolina poleciła nam miejsca do samodzielnego zwiedzania, wskazała sposoby i trasy dojazdu do kolejnych atrakcji. Ceny za oprowadzanie są przystępne a jakość usług jest na wysokim poziomie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy skorzystać z usług Pana Krzysztofa – nie ma się co wahać ani chwili!! Jeszcze raz gorąco polecamy!

  Odpowiedz
 • Iwona i Paweł napisał/a:

  Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Polecamy wszystkim jadącym do Portugalii zwiedzanie z p. Krzysztofem. Kontakt mailowy przed wyjazdem – doskonały, szybkie, konkretne odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwiedzanie Lisbony wspólnie – same pozytywy, ogromna oszczędność czasu dla osób, które mają konkretne oczekiwania, wyjaśnienie co warto, czego nie. Po zwiedzaniu, wspaniały plan na następne dni, polecenie i zaznaczenie na mapie gdzie i co warto zjeść. Ogromna elastyczność i łatwość w dostosowaniu się do potrzeb klientów. Pierwszy raz zrobiliśmy taką akcję z prywatnym przewodnikiem, teraz marzy nam się, aby w każdym nowym mieście, które będziemy zwiedzać był pan Krzysztof.

  Odpowiedz
 • Emilia napisał/a:

  A my zwiedzaliśmy Lizbonę nie z Panem Krzysztofem, a z poleconą przez niego Panią Renatą. Choć wcześniej od Pana Krzysztofa dostaliśmy cały zestaw przydatnych informacji a nawet propozycję miejsc do zwiedzenia samodzielnie (z której z przyjemnością skorzystaliśmy). Spacer z Panią Renatą był wyjątkowo ciekawy, pokazała nam tyle interesujących miejsc i zakątków, ile nie bylibyśmy w stanie sami odnaleźć nawet z zestawem najlepszych przewodników książkowych. Dodatkowo opowiedziała nam wiele ciekawych historii, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, podążyła za naszymi potrzebami i zainteresowaniami zarówno w rozmowach, jak i w ułożonej dla nas trasie spaceru. A do tego po prostu przyjemnie i ciekawie było poznać ją samą. Spotkania z nią polecam szczególnie zainteresowanym lub rozkochanym w muzyce Fado 🙂 Podsumowując, kontakt z Panem Krzysztofem i Panią Renatą bardzo bardzo polecam. Zaraz obok koncertu Fado, spacer z p. Renatą był zdecydowanie najmocniejszym punktem naszej podróży.

  Odpowiedz
 • Janusz napisał/a:

  Często wyjeżdżając samodzielnie zastanawiamy się czy warto korzystać z pomocy przewodnika po mieście. Mamy przecież wiele wydawnictw, staramy się minimalizować koszty. W przypadku Lizbony nie warto się specjalnie zastanawiać. W przypadku pana Krzysztofa otrzymamy nie tylko usługę oprowadzania po mieście, ale również kompleksową opiekę w zakresie propozycji samodzielnego zwiedzania miasta i okolic oraz propozycji skorzystania z ciekawych miejsc serwujących miejscowe specjały. Skorzystaliśmy z oferty i zobaczyliśmy miejsca, do których zapewne samodzielnie nie trafilibyśmy. Poczuliśmy klimat Lizbony i Portugalii. Czuliśmy się jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Skorzystaliśmy z propozycji gastronomicznych i zapewniam, że nie żałowaliśmy. Zjedliśmy nie tylko niedrogo, ale i smacznie oraz lokalnie. Wsparcie w zakresie propozycji spędzenia czasu w Lizbonie jest bardzo cenne. Dziękujemy panie Krzysztofie i będziemy polecać pańskie usługi oraz pański blog, który jest jednym z najlepszych jakie podczas różnych wyjazdów przeglądaliśmy.

  Odpowiedz
 • Miałem okazję zwiedzać Lizbonę z panem Krzyśkiem, kiedy byliśmy na wycieczce zorganizowanej przez biuro Orlando!
  Było świetnie, gdyż pan Krzysiek posiada nie tylko ogromną wiedzę o Lizbonie i Portugalii, ale również podczas jej przekazywania wplata ciekawostki z życia w Portugalii, odnosząc wszystko do historii tego kraju i jego codzienności.
  Wszystko byłoby ok, gdyby tylko nie te temperatury w Lizbonie!
  Polecam!

  Odpowiedz
 • TERESA napisał/a:

  Dużo interesujących opowieści o Lizbonie,ciekawe miejsca,tempo i odpoczynek dostosowany do 2-ch dojrzałych turystek, to wszystko zasługą p. Krzysztofa.Panie Krzysztofie , powiem tak : do spotkania kolejnym na razem pysznej kawce ,pozdrawiają Gosia i Teresa.

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Dzięki Panu Krzysztofowi zwiedzanie Lizbony i okolic było czystą przyjemnością. Kontakt przed i w trakcie pobytu pozwolił na swobodne poruszanie się po tym niesamowitym mieście. Natomiast spacer z Panem Piotrem (z polecenia Pana Krzysztofa) sprawił mi i mojej rodzinie ogromną frajdę. Ponadto w styczniu jest ciepło i mniej turystów, co sprawia, że pobyt tutaj jest jeszcze przyjemniejszy. Szczerze polecam!

  Odpowiedz
 • Magdalena napisał/a:

  Witam, mam pytanie o Lizbonę jako miłośnik sztuki (głównie nowoczesnej i współczesnej). Czy jest w Lizbonie jakaś galeria sztuki/muzeum sztuki ze stałą ekspozycją, którą koniecznie trzeba obejrzeć? Mam na myśli miejsce pokroju Muzeum Picassa w Barcelonie czy Muzeum Salvadora Dalí. Znajduję w Lizbonie mnóstwo galerii, ale z wystawami czasowymi. Z góry dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam serdecznie! A tak ogólnie rewelacyjna strona, bardzo pomaga mi w planowaniu wakacji!:)

  Odpowiedz
 • Wacław napisał/a:

  Cześć,
  Korzystaliśmy z usług p.Piotra w Lizbonie,bardzo jesteśmy zadowoleni z jego kompetencji i jego wiedzy. Naprawdę polecam zarówno Piotra jak również p. Krzysztofa dużo nam pomógł przed wyjazdem.
  Pozdrawiam
  Wacław

  Odpowiedz
 • Maciej B. napisał/a:

  Jeśli ktoś chce zwiedzić Lizbonę i faktycznie poczuć jej klimat to zdecydowanie polecam Krzysztofa Gieraka jako przewodnika po tym pięknym mieście. Dzięki niemu dotarliśmy w ciekawe miejsca, których pewnie normalnie byśmy nie znaleźli, wyjaśnił jak najsprawniej się przemieszczać i korzystać ze środków transportu oraz wind, które zaoszczędziły nam wiele wysiłku . Pod koniec oprowadzania po Lizbonie, pomógł nam zaplanować kolejne dni by samodzielnie jak najwięcej zobaczyć i poczuć atmosferę tego miasta i jego okolic.
  Byliśmy wcześniej w okolicach Porto i również można było liczyć na telefoniczną pomoc i użyteczną informację.
  Jest to człowiek o sporej wiedzy o Portugalii a w szczególności Lizbony więc wybierając się do tego kraju warto się z nim skontaktować i umówić. Jest to pasjonat i chętnie się dzieli swoją olbrzymią wiedzą :-).

  Odpowiedz
 • Monika napisał/a:

  Nic dodac nic ujac. Przyjemnosc podrozowania/zwiedzania. Korzystajcie! Ja jestem baaaaaardzo zadowolona. Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa i Karoliny! Bardzo dziękujemy. Dotarlismy do miejsc o ktorych malo wiedzielismy a pozostawily w nas wielkie “woow”.

  Odpowiedz
 • Szczerze polecamy Pana Krzysztofa i Panią Karolinę. Nasza sympatyczna przewodniczka Karolina z pełnym zaangażowaniem oprowadzała nas po zakątkach Lizbony dzieląc sie przy tym wieloma ciekawostkami. Pan Krzysztof natomiast perfekcyjnie przygotował nam plan samodzielnego zwiedzania na kolejne dni oraz udzielił wielu niezwykle cennych wskazówek. Był ogromnym wsparciem. Polecamy i na pewno wrócimy niebawem do Portugalii.

  Odpowiedz
 • […] potrzebujesz przewodnika po Sintrze, Cabo da Roca lub Cascais, to zapraszam tutaj>>>  w razie jakichkolwiek pytań lub nie jasności zapraszam do […]

  Odpowiedz
 • Małgorzata i grupa z Katowic napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z p. Krzysztofem na początku grudnia. Wszystko przebiegało sprawnie i dobrze. Bezproblemowy kontakt przed spotkaniem i pomoc w wielu sprawach (rezerwacja noclegu i restauracji) oraz w czasie samego pobytu. Pan Krzysztof był takim naszym opiekunem w czasie wyjazdu, do którego mogliśmy zawsze zadzwonić z każdym problem. Warte swojej ceny i jak najbardziej polecane, zgadzamy się w pełni z opiniami innych osób. Następnym razem również skorzystamy z usług jego firmy. Dziękujemy 🙂

  Odpowiedz
 • Wojtek napisał/a:

  Spędziliśmy w Lizbonie arcyciekawe pół dnia z Piotrem. Pokazał, poopowiadał, doradził. Naprawdę super. O jego profesjonalizmie i wyczuciu niech świadczy zdobycie i utrzymanie uwagi ośmiolatka, co jest wyczynem samym w sobie. Bardzo polecam!

  Odpowiedz
 • Artur napisał/a:

  Przeczytałem większość komentarzy i nie znalazłem żadnego negatywnego. Nie bez przyczyny. Po prostu nic negatywnego nie da się napisać 🙂 Pan Krzysztof to pełen profesjonalizm ale również po prostu bardzo sympatyczna osoba. W Lizbonie byliśmy na początku listopada 2018 r. ( grupa 12 osób) – oczywiście z Panem Krzysztofem skontaktowałem się dzień przed wylotem, licząc na to, że może jakimś cudem….i się udało:) Lizbonę zwiedzaliśmy z przesympatycznym Piotrem ( pozdrowienia !), który nie tylko niezwykle ciekawie, z ogromną pasją opowiadał o mieście ale również okazał się gościem ze świetnym poczuciem humoru a jednocześnie bardzo taktownym. Zwiedziliśmy miejsca, o którym próżno by szukać wzmianki w najróżniejszych przewodnikach a przy okazji posłuchaliśmy wielu ciekawostek i poznaliśmy kilka interesujących osób 🙂 Jedynym mankamentem był fakt, że nawet po 5 godzinach zwiedzania czuło się niedosyt i gdyby tylko sił było więcej….to myślę, że bez problemu byłoby jeszcze co zwiedzać a i Piotr sprawiał wrażenie, ze mógłby po Lizbonie oprowadzać bez końca…. Dziękujemy raz jeszcze i myślę, że to nasze nie ostatnie spotkanie 🙂

  Odpowiedz
 • Marlena napisał/a:

  Pan Krzysztof jest fantastycznym przewodnikiem z ogromną wiedzą na temat Portugalii. Czas spędzony z panem Krzysztofem był bardzo owocny – trafiliśmy w wiele miejsc, których sami nigdy byśmy nie znaleźli:-) Bardzo dziękujemy za pokazane nam “smaczki” Lizbony oraz wspaniałe zaplanowanie kolejnych dni. Jeszcze raz dziękujemy i polecamy zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem!

  Odpowiedz
 • Boguslawa napisał/a:

  Spedzilismy kilka pieknych dni w Lizbonie z czego kilka wspanialych godzin zwiedzajac miasto z przesympatyczna p.Karolina. Pokazala nam to czego sami na pewno bysmy nie zobaczyli, wykazujac przy tym sie duza wiedza, erudycja i empatia. Poza centrum Lizbony zwiedzalismy reszte miasta korzystajac z cennych wskazowek p.Karoliny. Chcemy podziekowac tez p.Krzysztofowi za nieocenione uwagi przeslane nam odnosnie zabytkow, transportu i restauracji oraz lokalnych tradycji. Serdecznie dziekujemy i mam nadzieje do zobaczenia nastepnym razem. Pozdrawiam Was Boguslawa

  Odpowiedz
 • Natallia napisał/a:

  Witamy Państwa serdecznie,
  Bardzo dziekujemy za wycieczkę po Lizbonie i za niesamowicie przyjemny czas, spędzony razem. Nasz przewodnik Piotr oprowadził nas po centrum Lizbony, opowiedział o historii tego pięknego miasta, o tradycjach i kulturze Portugalii, pokazał nam, jak wygląda Lizbona poza turystycznymi szlakami. Bardzo dziękujemy i chętnie wrócimy do Portugalii.
  Życzymy Państwu zdrowych i wesołych Świąt
  Natallia i Norbert

  Odpowiedz
 • Julia napisał/a:

  Krzysztofa polecili nam znajomi i już od pierwszego kontaktu mejlowego widać było zaangażowanie i profesjonalizm! Naprawdę fantastyczny kontakt😃 spotkaliśmy się (grupa 8 os) niestety w deszczowy dzień w listopadzie, ale to nam w ogóle nie przeszkodziło, bo tak było ciekawie. Mnóstwo ciekawych informacji, elastyczność co do programu i naszych wymagań, cierpliwość i pełna organizacja. Nawet to, że następnego dnia już zwiedzałyśmy same, dostałyśmy dokładne instrukcje na cały następny dzień, co rzeczywiście idealnie udało się nam zrealizować😃👌 świetny, profesjonalny przewodnik, można się umawiać w ciemno!

  Odpowiedz
 • Jadwiga napisał/a:

  Lizbona była moim marzeniem od dawna i p.Krzysztof pokazał miasto mnie i mojej rodzinie w bardzo piękny i nieoczywisty sposób, oprowadzając nas po wielu wspaniałych miejscach, które z pewnością nie zrobiłyby na nas takiego wrażenia gdybyśmy kierowali się tylko zapiskami w przewodniku. Pan Krzysztof jest bardzo otwarty i pomocny w organizacji pobytu. Serdecznie dziękuję i szczerze polecam – Jadwiga z rodzinką 🙂

  Odpowiedz
 • Elżbieta i Wacław napisał/a:

  Pan Piotr wykazał się dobrą znajomością okolicy, pokazał na wiele ciekawych miejsc. Przedstawił rzeczową i barwną informację o zabytkach i miejscach kultu przeplataną ciekawymi dygresjami.
  Polecamy wszystkim zainteresowanym.

  Odpowiedz
 • Dorota i Henryk napisał/a:

  W Portugalii byliśmy na przełomie miesiąca sierpnia i września br. Podczas pobytu w Lizbonie mieliśmy przyjemność spotkać się z Panem Krzysztofem. Pan Krzysztof profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem opowiadał nam o dzisiejszej Lizbonie jak również przekazał bardzo wiele informacji historycznych. Poznaliśmy ciekawe miejsca, otrzymaliśmy bezcenne wskazówki praktyczne jak poruszać się samodzielnie w kolejnych dniach. Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem było dla nas przyjemnością. Turyści, którzy skorzystają z usług Pana Krzysztofa na pewno będą zadowoleni tak jak i my. Gorąco polecamy.

  Odpowiedz
 • Robert napisał/a:

  Pobyt w Lizbonie w październiku 2018.
  Spędziliśmy w Lizbonie kilka dni, cały pobyt został zaplanowany przez pana Krzysztofa / częściowo mailowo, jeszcze gdy byliśmy w Polsce/. Krok po kroku w sposób perfekcyjny – realizowaliśmy kolejne punkty programu ze smartfonem w ręku.
  Co do części spędzonej wspólnie z panem Krzysztofem / oprowadzanie po mieście/- to także pełen profesjonalizm , szeroka wiedza w ujęciu syntetycznym: z zakresu historii, kultury+ gruntowne informacje typowo z przewodnika . Po wspólnym zwiedzaniu rozmowa w kawiarni z propozycją dalszych wycieczek i bardzo pragmatycznymi wskazówkami jak uniknąć tłumów,kolejek i opóźnień czasowych związanych z nieznajomością kraju.
  Uważamy pana Krzysztofa za jednego z najlepszych przewodników i polecamy wszystkim , którzy chcą dobrze spędzić czas w Portugalii

  Odpowiedz
 • karol,wioletta napisał/a:

  Polecam skorzystanie z pomocy pana Krzysztofa wszystkim wybierającym się do Lizbony.
  Spędziliśmy z panem Krzysztofem miły dzień zwiedzając najstarsze dzielnice Lizbony, oglądając miejsca do których byśmy w życiu sami nie dotarli, oraz chłonąc ogromne ilości wiedzy o mieście i jego historii od pana Krzysztofa.
  Do tego pan Krzysztof pomógł nam rozplanować kolejne dni pobytu w oparciu o nasze preferencje w taki szczegółowy sposób, że czuliśmy się jakby był przy nas cały czas.
  Polecam kontakt z panem Krzysztofem wcześniej jeszcze na etapie planowania wyjazdu w domu, gdyż już na tym etapie można uzyskać pomoc odnośnie komunikacji, poruszania się po mieście, itd.
  Dziękujemy jeszcze raz panie Krzysztofie.

  Odpowiedz
 • Wioletta napisał/a:

  W zasadzie nie wiem co napisać, mogłabym się podpisać pod każdym pozytywnym komentarzem. Wszystkie opinie na temat Panów: Krzysztofa i Piotra sprawdziły się w 100%. Zwiedzałyśmy Lizbonę i jej okolicę w zeszłym tygodniu. Pan Krzysztof udzielił nam mnóstwo niezwykle pomocnych wskazówek. Piotr okazał się fantastycznym, przemiłym, pogodnym i otwartym człowiekiem, zwiedzanie z Nim było dla nas wspaniałą przygodą.

  Odpowiedz
 • Aga napisał/a:

  W Lizbonie spędziłam kilka dni w listopadzie. Bardzo się cieszę, że trafiłam na osobę z taką pasją jak Krzysztof, który w tak interesujący sposób opowiadał o historii miasta i życiu codziennym. Polecam serdecznie zwiedzanie z Krzysztofem. Warto! Moje zwiedzanie było dość intensywne, bo chciałam dużo zobaczyć, ale wogóle nie czulam sie zmęczona. Wręcz przeciwnie, zwiedzałam sobie spacerem i chłonełam atmosferę miasta. Jeszcze raz dziękuję, i chyba nigdy nie przestanę ☺ za wszystkie przydatne wskazówki co i kiedy najlepiej zobaczyc, gdzie pójść dobrze zjeść, za mega sympatyczne oprowadzanie po Lizbonie, plan wycieczki do Sintry, Cabo da Roca i Cascais oraz wszelką pomoc podczas mojej pierwszej wizyty w Portugalii!!! Może nie zawsze pogoda mi dopisała, ale mój wyjazd był bardzo udany! Jedyny minus to to, że był za krótki. Dlatego planuję za niedługo kolejny ☺

  Odpowiedz
 • Maria ,Joanna , Patrik, Filip Forszt napisał/a:

  Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za cudowny sposób w jaki pokazał nam Lizbonę Zwiedzanie tego miasta z kimś tak sympatycznym, profesjonalnym jak Pan bylo najlepszą rzeczą jaka mogła nam się wydarzyć w Portugalii jest pan prawdziwym pasjonatem iprzemiłym człowiekiem Pana wiedza musi imponować dzięki Panu udało nam się zobaczyć miejsca do których napewno sami nie trafilibyśmy (zabytki, restauracje, ciekawe miejsca) Opracował nam pan plan na następne dni naszego pobytu w Portugalii-sprawdziło się wszystko doskonale Podsumowując: Zaraził nas Pan miłością do tego kraju dziękujemy za wszystko ( Ja szczególnie że uwzględniał pan mój pesel ) i napewno będziemy Pana polecać naszym znajomym Byliśmy 28.10.2018

  Odpowiedz
 • Sebastian napisał/a:

  Pobyt w październiku 2018 roku.
  Karolina jako przewodnik spisała się znakomicie.
  Jak to mówią pełna satysfakcja.Szczerze polecamy, bez Karoliny człowiek nie dał by rady zobaczyć uroków Lizbony.Cieszymy się, że znaleźliśmy tę stronę i poznaliśmy takiego człowieka jakim jest Karolina-otwarta,życzliwa, znająca miasto.
  Karolina jeszcze raz dziękujemy
  Renata,Agnieszka,Tomek i Sebastian

  Odpowiedz
 • Ola napisał/a:

  Mieliśmy z mężem okazję zwiedzać Lizbonę z panią Karoliną. Była to ogromna przyjemność. Pani Karolina punktualnie przyszła po nas do hotelu i przespacerowaliśmy z Nią prawie całą Lizbonę 😉 A na pewno poznaliśmy przepiękne miejsca starego miasta, których sami nie mielibyśmy szansy odkryć podczas naszego krótkiego pobytu. Dzieliła się swoją wiedzą, ciekawostkami na temat Lizbony, ale także codziennego życia w Portugalii. Dzięki pani Karolinie poznaliśmy również Lizbonę od strony kulinarnej – degustowaliśmy zielone wino, ginhinję a także pyszne pasteis de nata. Czas upłynął zbyt szybko. I już tęsknimy za Lizboną 🙂

  Odpowiedz
 • Roman napisał/a:

  Umówienie się z Panem Krzysztofem w roli przewodnika po Lizbonie ,to był strzał w “10” . Jego znajomość Lizbony , jej historii , topografii , ciekawostek były nieodzowne dla naszej grupy w zwiedzaniu tego niesamowitego Miasta . Jego rekomendacje co do samodzielnego zwiedzania , były bardzo trafne , gdyby nie one zapewne nie mielibyśmy szansy na odwiedzenie wielu kultowych miejsc ( choćby słynne ciastkarnia ,kolejki liczone w setkach ). Szczerze polecam odwiedzającym Lizbonę . Dziękujemy Panie Krzysztofie i już planujemy kolejny wyjazd.

  Odpowiedz
 • Ola napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z Piotrem poleconym przez Krzysztofa. Jego wiedza o historii, architekturze i kulturze Portugalii jest imponująca. Zabrał nas na bardzo ciekawy spacer po dzielnicach Alfama, Graca i Mouraria, pokazał zabytki i urocze zaułki, do których sami pewnie byśmy nie trafili. W ciągu dnia trochę padało, ale Piotr miał w zanadrzu plan awaryjny i zabrał nas do cukierni na pyszne lokalne babeczki. Po spacerze Piotr zaproponował nam też plany na kolejne dni samodzielnego zwiedzania. Jego rady pozwoliły nam zaoszczędzić mnóstwo czasu na staniu w kolejkach po bilety. Szczerze polecam 🙂

  Odpowiedz
 • Zbyszek i Dorota napisał/a:

  Byliśmy w Lizbonie w październiku przez całe 7 dni, ale to i tak za mało, by poznać to piękne miasto :), no chyba, że ktoś skorzysta z pomocy Pana Krzysztofa, cudownego, cierpliwego człowieka i prawdziwego pasjonata :). Jego pomoc w organizacji całego pobytu i każdego dnia z osobna, okazała się nieoceniona – bardzo dziękujemy Panu, za cierpliwe odpowiedzi na każdy nasz SMS i telefonon :). Pan Krzysztof ma tę cudowną cechę, że nie traci cierpliwości i chętnie odpowiada na każde pytanie, a jest prawdziwą skarbnicą wiedzy :). Ze względu na napięty terminarz Pana Krzysztofa, my z mężem korzystalimy jednak z miłego towarzystwa Pani Karoliny, która okazała się przesympatycznym towarzyszem spaceru po Lizbonie. Pani Karolina ma olbrzymią wiedzę nie tylko na temat samego miasta i jego historii, ale w piękny i ciekawy sposób opowiada o zwykłym, codziennym życiu mieszkańców Lizbony. Pokazała nam miejsca, do których trudno byłoby dotrzeć, komuś, kto nie jest mieszkańcem tego miasta i o których milczą przewodniki. Zaprowadziła nas do fajnych, klimatycznych lokali, gdzie mogliśmy smacznie i niedrogo zjeść, podpatrując życie mieszkańców 🙂 Z wielką radością polecamy tych przewodników – zarówno Pana Krzysztofa, jak i Panią Karolinę. A że Lizbona to piękne i przyjazne miasto, z bardzo pozytywnymi i uśmiechniętych ludźmi, zapewne wybierzemy się do niego kolejny raz – i chętnie kolejny raz skorzystamy z pomocy Pana Krzysztofa lub polecanych przez Niego przewodników 🙂 – Dorota i Zbyszek

  Odpowiedz
 • Martyna Kuba i Marek napisał/a:

  My Lizbone zwiedzalismy z Piotrem. Dziekujemy za pokazanie nam tego miasta w tak piekny sposob. Bylismy nietypowymi klientami bo chcielismy zobaczyc jak najwiecej w dosc krotkim czasie, ale Pan Piotr dał rade i podzielil sie z nami swoja niesamowita energia i wiedzą.
  Dziekujemy. Na pewno wrocimy tu jeszcze aby zobaczyc czego nie zdazylismy zwiedzic.
  Na pewno z biurem pana Krzysztofa a jak bedzie szansa to wlasnie z p Piotrem.
  Dziekujemy i do zobaczenia

  Odpowiedz
 • Lidka napisał/a:

  Spotkanie z Karoliną na samym początku pobytu (02-09.10.18) to był najlepszy pomysł na Lizbonę na jaki mogliśmy wpaść. Niezależnie od jej wiedzy o mieście i jego historii, to jej praktyczne rady bardzo ułatwiło nam realizację własnych pomysłów na późniejsze zwiedzanie. Dziękujemy, Karolina!

  Odpowiedz
 • Marek napisał/a:

  Byliśmy tydzień w Lizbonie- 6-13.11.2018. Dzięki Panu Piotrowi, który współpracuje w PAnem Krzysztofem, poznaliśmy piękne miejsca stolicy Portugalii. W bardzo ciekawy, barwny i interesujący sposób przedstawił najciekawsze zabytki, ciekawe miejsca i obiekty. To było niezapomniane przeżycie. Jednocześnie Pan Krzysztof opracował nam program na cały tydzień . Było super. Polecamy Lizbonę i obu Panów z całego serca. Dobra, profesjonalna robota.

  Odpowiedz
 • Justyna napisał/a:

  Co prawda chyba wszystko na temat zwiedzania Lizbony z p. Krzysztofem zostało już napisane 🙂 ale mimo to potwierdzam, że wszystkie komentarze mówią prawdę. W Lizbonie spędziliśmy kilka dni,
  pod koniec października 2018 r., które Pan Krzysztof pomógł nam zaplanować tak, byśmy zobaczyli wszystkie interesujące nas miejsca. A podczas wspólnego spaceru przekazał wiele ciekawostek na temat miasta, mieszkańców, zwyczajów i wszystkich kwestii, które akurat nam wpadły do głowy. Co więcej, wykazał się niesamowitą cierpliwością i profesjonalnym podejściem uwzględniając humory maluchów, z którymi byliśmy (6 miesięcy i 3 lata) – doceniamy! 🙂 Dostaliśmy wiele porad i wskazówek, które pomogły nam spędzić pozostałe dni bez niepotrzebnego stresu, czuć było wsparcie p. Krzysztofa do końca wyjazdu (który jak zwykle nastąpił za szybko :)) Z całego serca polecamy a sami chętnie skorzystamy ponownie bo powrót do Lizbony i Portugalii to oczywiście pewnik 🙂
  Panie Krzysztofie – bardzo dziękujemy! 🙂
  Justyna z wesołą gromadką 🙂

  Odpowiedz
 • Mariola napisał/a:

  I ja z wielką przyjemnością polecam zwiedzanie Lizbony w towarzystwie Pana Krzysztofa, oprócz rzeczy oczywistych przekazanych w przystępny sposób skorzystalismy z poleconego wieczoru z Fado, rewelacja, no i nie omieszkalismy skorzystać z wiedzy “barowej” I to lubimy.

  Odpowiedz
 • Małgorzata napisał/a:

  Pan Krzysztof pokazał nam “swoją” Lizbonę pod koniec października br. (2018). Decyzja o zwiedzaniu miasta w jego towarzystwie okazała się doskonałą. Pokazał nam wiele, podpowiedział dużo, zdradził ciekawe sposoby na radzenie z niedogodnościami… Pomógł rozplanować kolejne (samodzielne już) marszruty. No i dzięki jego pomocy mogliśmy spędzić wspaniałe wieczory z fado… Dziękujemy 🙂

  Odpowiedz
 • Arek napisał/a:

  Skorzystaliśmy z usług Krzysztofa, a w zasadzie z usług Karoliny, bo to ona w zastępstwie oprowadzała nas po Lizbonie. I to był strzał w 10! Karolina w ciekawy sposób pokazała nam stolicę dzieląc się przy tym swoją dużą wiedzą. Te kilometry z nią to sama przyjemność. Polecamy. Następna wizyta tylko z nimi.

  Odpowiedz
 • ania napisał/a:

  pobyt i zwiedzanie Lizbony uważamy za wspaniały dzięki p. Krzysztofowi, jest encyklopedią wiedzy pod każdym względem. Jest opiekunem nie tylko podczas zwiedzania,ale przez cały pobyt. polecamy Go z całego serca i przy okazji dziękujemy. Grupa 4 przyjaciół z Chojnic.

  Odpowiedz
 • jarek napisał/a:

  Spotkaliśmy się z Panem Krzysztofem jesienią 2018 r. Mozna o nim wypowiadać się w samych superlatywach. Pokazał nam Lizbonę z nieco innej strony, ukrytej poza głównymi ulicami. Ma przy tym dużą wiedzę zarówno historyczną jak i współczesną. Poza tym dał nam wiele cennych wskazówek co zwiedzać i w jaki sposób w innych miejscach Portugalii gdzie pojechaliśmy wypożyczonym samochodem. Krótko mówiąc jest to osoba godna polecenia. Równocześnie koszty jaki ponieśliśmy w związku z przewodnictwem były bardzo małe. Jeszcze raz polecam Pana Krzysztofa.

  Odpowiedz
 • Jola napisał/a:

  Trudno jest znaleźć właściwe słowa w sytuacji, gdy standardowa rekomendacja nie wystarczy. A tak właśnie jest…
  Pan Krzysztof Gierak to po prostu, właściwy człowiek na właściwym miejscu. I w przenośni i dosłownie.

  Rozległa wiedza, erudycja, entuzjazm i bezpośredni sposób bycia sprawiają, że kilkugodzinny spacer po Lizbonie to coś więcej niż zwyczajowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
  Jest bardziej spotkaniem ze znajomym, z kimś w towarzystwie którego czujemy się swobodnie, a czas mija niezauważenie i zdecydowanie za szybko.
  To jednocześnie mile spędzony dzień oraz możliwość odkrycia Lizbony na nowo.
  Polecam spotkanie z panem Krzysztofem każdemu, zarówno temu, kto jest po raz pierwszy w tym niezwykłym mieście, jak i temu, który już tu był i co nieco widział.
  A jednym i drugim szczerze zazdroszczę.

  Odpowiedz
 • Beata napisał/a:

  W Lizbonie spędziłam swoje urodziny na początku października. Wyjazd był już znacznie wcześniej zaklepany, a mnie pozostało tylko zaplanować tych kilka dni zwiedzania. Przeglądając wiele stron w internecie i zastanawiając się jak powłóczyć się po Lizbonie (jakoś nie miałam ochoty pędzić z zegarkiem w ręku) natknęłam się na infolizbona.pl i… już tu zostałam. To był mój dodatkowy prezent urodzinowy – spacer po Lizbonie z fajnym przewodnikiem:) Co prawda nie udało się nam spotkać z p. Krzysztofem, ale polecony przez niego przesympatyczny Piotr spędził z nami 5 niezapomnianych godzin. Świetny czas spędzony z młodym, ciągle uśmiechniętym człowiekiem o szerokiej wiedzy interdyscyplinarnej, pełen wyczucia w każdej sytuacji. Spacerując z nami tych kilka godzin,
  opisał nam miasto tak obrazowo, że bardzo szybko zapamiętaliśmy topografię otoczenia, co bardzo pomogło nam w kolejnych dniach. Piotrze – dziękujemy jeszcze raz!!! Klamrą spinającą nasze małe wakacje był oczywiście p. Krzysztof, który doskonale zaplanował nam pozostałe dni, poruszaliśmy się po Lizbonie wg. jego propozycji i było super! Po raz pierwszy odłożyłam przewodnik książkowy na bok. Na każdy kontakt, pytanie z mojej strony p. Krzysztof zawsze odpowiadał i proponował najciekawsze rozwiązanie. Bardzo, bardzo polecam niezdecydowanym tę formę zwiedzania, warto po nią sięgnąć i przekonać się, że takie poznawanie miasta powoduje, że już po chwili czujesz się w nim po prostu dobrze. Panie Krzysztofie i Piotrze pozdrawiamy Was serdecznie:)))
  Beata&Przemek

  Odpowiedz
 • Andrzej napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lisbonę z Panem Krzysztofem 1-go września w godzinach porannych. To było jak spotkanie z dawno nie widzianym przyjacielem.
  Miła, przyjacielska przechadzka po przepięknej Lisbonie sprawiła ,że chcemy tam wrócić ponownie. Jesteśmy zauroczeni Lisboną i profesjonalizmem Pana Krzysztofa. Polecamy go nie tylko w tym komentarzu ale także wśród przyjaciół i znajomych którym opowiadamy swoje wrażenia z Lisbony. Panie Krzysztofie dziękujwmy i do ponownego spotkania. Pozdrawiamy Andrzej i Ania z Szczecina.

  Odpowiedz
 • BOGUSŁAW napisał/a:

  Serdecznie dziękujemy, spędziliśmy wspaniały dzień z przesympatyczną P. Karoliną, która była nie tylko przewodniczką, ale także czujnym obserwatorem naszego zmęczenia co dało nam ogromny komfort poznawania Lizbony.
  Dziękujemy również Panu Krzysztofowi za dyspozycyjność i szybkie odpowiedzi na maile. Mimo, że nie było ich wiele, to czuliśmy się cały czas pod Pana opieką.
  Portugalia jest rzeczywiście piękna.
  Mamy nadzieję, że – do zobaczenia (jeśli zdrowie pozwoli).
  Dorota i Bogusław.

  Odpowiedz
 • Piotr napisał/a:

  To był bardzo dobry pomysł, żeby zwiedzać Lizbonę z Panem Krzysztofem. Dzięki temu uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji i dotarliśmy w miejsca, które w innych sytuacjach pewnie byśmy nie odwidzili. Sama Lizbona cudowna, z pewnością jeszcze tu wrócę.

  Odpowiedz
 • Aneta napisał/a:

  Jesteśmy zachwyceni pani Karolina to bardzo otwarta i kontaktowa osoba. Zwiedzanie z nią było przyjemnością. Dziękujemy za cenne wskazówki od Pana i Pani Karoliny, które były bardzo pomocne(zaczynając od wyjścia z lotniska i dostania się do hotelu).
  Jesteśmy bardzo zadowoleni.
  Podpisuje się pod wszystkimi komentarzami.
  Polecam serdecznie i pozdrawiam .

  Odpowiedz
 • Irena napisał/a:

  Pomysl zwiedzania Lizbony z Panem Krzysztofem byl najlepszym pomyslem na zwidzanie. Pierwszorzedny kontakt mailowy. Pan Krzystof zsproponowal nam dwie opcje zwiedzania do wyboru. Profesjonalnie i z bardzo duża wiedzą poprowadzil nas przez zaulki miasta do ktorych samodzielnie bysmy nie trafili. Otrzymalismy tez wiele rad co zwiedziec i gdzie jeść. Poza tym Pan Krzysztof jest cieplym otwartym czlowiekiem i mimo ze spotkslismy sie pierwszy raz czulismy jak starzy znajomi. Dziekujemy bardzo i napewno jeszcze sie w Lizbonie spotkamy bo tak jak dekade temu ponownie nas oczarowala. Pozdrawiamy serdecznie Irena i Piotr

  Odpowiedz
 • Monika napisał/a:

  Stronę infolizbona poleciła mi siostra, która na podstawie zawartych tutaj informacji zwiedziła to cudowne miasto…..ale nie zauważyła, że można spotkać się z Panem Krzysztofem.
  Ja nad spotkaniem nie zastanawiałam się w ogóle…., a po odpowiedzi Pana Krzysztofa, że proponowany przeze mnie termin ma wolny, rozważałam tylko opcje: poranna czy popołudniowa. Oczywiście wybrałam poranną i absolutnie nie żałuję. Co więcej, polecam gorąco każdemu.
  Panie Krzysztofie, z całego serca dziękuję za spotkanie. Było mi niezwykle przyjemnie Pana poznać. Dziękuję za spacer i za zwiedzenie, wskazówki, podpowiedzi, “patenty” jak uniknąć kolejek i za sugestie, jak mogę spędzić kolejnych 9 dni.
  Dzięki tym informacjom udało mi się zwiedzić nie tylko to co Pan zaproponował, ale dużo więcej…. jak obliczyłam przez te 10 dni zrobiłam około 300 km.
  Dziękuję za propozycję barów, restauracji i kafejek – klimatyczne, z umiarkowaną ilością turystów i z przepysznym jedzeniem i napojami.
  Dziękuję za sugestie gdzie posłuchać fado… – występy miały własny urok, szczególnie, gdy zgasło światło, odcięto szum ulicy i zabrzmiały pierwsze dźwięki gitary….
  Każdemu, kto zastanawia się nad spotkaniem z Panem Krzysztofem – polecam! Pan Krzysztof ma ogromną wiedzę, którą umie sprzedać. Nie zanudza, tylko zaciekawia. Zna dużo różnych ciekawostek, miejsc nieoczywistych. Zaś z tych oczywistych – sugeruje na co w szczególności zwrócić uwagę.
  Fantastycznie – poprzez sugestię – organizuje czas w Lizbonie i jej okolicach.
  Dziękuję i pozdrawiam.
  I oczywiście polecam Lizbonę…. piękna!

  Odpowiedz
 • Grażyna I Arkadiusz napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z Panem Krzysztofem.Rewelacyjny kontakt od pierwszych chwil najpierw mailowo , bo pomagał nam od samego początku, już przy wyborze miejsca na nocleg , i ogrom informacji gdzie i czego szukać dostaliśmy już “na gotowo”
  Wszystko pozytywnie -punktualny, rzeczowy, życzliwy i z ogromną wiedzą .W ciągu kilku godzin spaceru bardzo nam pięknie i ciekawie pokazał Lizbonę.Wiedzieliśmy już jak się poruszać i gdzie co znaleźć .
  Nie ma się nad czym zastanawiać -to była wspaniała przechadzka z dobrym znajomym 🙂 Polecam wszystkim taki sposób na pierwszy kontakt z miastem

  Odpowiedz
 • Katarzyna i Arkadiusz napisał/a:

  Długo zastanawialiśmy się czy korzystać z usług przewodnika w Lizbonie, ale był to strzał w dziesiątkę.
  Załączamy więc serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla Pana Krzysztofa, który zarysował i wręcz spersonalizował dla nas przewodnik na każdy dzień pobytu w Lizbonie.
  Serdecznie dziękujemy także wspaniałej, przesympatycznej przewodniczce Karolinie, która pokazała nam piękne zakątki miasta, do których sami zapewne byśmy nie dotarli oraz która wykazała się ogromną wiedzą i cierpliwością, zasypywana przez nas całym mnóstwem pytań.
  Zarezerwowane miejsce na FADO było wspaniałe i klimatyczne. Wskazane restauracje, faktycznie godne polecenia, a rady i sugestie na kolejne dni były nieocenione. Gorąco i z pełnym przekonaniem polecam współpracę.

  Sierpień 2018.
  Katarzyna i Arkadiusz

  Odpowiedz
 • Monika i Robert napisał/a:

  W zasadzie to trudno dodać coś nowego do poniższych komentarzy. Zwiedzanie Lizbony z panem Krzysztofem to była po prostu świetna decyzja. Podczas kilkugodzinnego spaceru udało nam się zwiedzić sporo miejsc, uzyskać mnóstwo informacji, zorientować w topografii miasta i zaplanować resztę pobytu. Polecamy!!!

  Odpowiedz
 • Renata i Jacek napisał/a:

  Pan Krzysztof zaraził nas swoją miłością do Lizbony. Profesjonalny, bardzo sympatyczny i niezwykle pomocny w organizacji pobytu. Z Panem Krzysztofem zwiedziliśmy urokliwe zakamarki Alfamy. Udzielił nam też wiele porad i wskazówek na kolejne dni zwiedzania, nie tylko Lizbony.
  Panie Krzysztofie, jeszcze raz serdecznie dziękujemy z wszystko i pozdrawiamy z Bydgoszczy 🙂

  Odpowiedz
 • Stanisław Wisz napisał/a:

  Zwiedzaliśmy indywidualnie Lizbonę z p. Krzysztofem.
  1 punktualny
  2 profesjonalny
  3 bardzo sympatyczny
  4 bardzo pomocny zarówno podczas zwiedzania jak również poza czasem przeznaczonym dla nas, wyświadczył nam wiele róznych przysług poza czasem zwiedzania, zwraracaliśmy sie do Niego ze wszystkimi problemami
  5 sugerował sie naszymi sugestiami
  6 zna wiele fajnych restauracji na każda kieszeń
  Absolutnie polecam – gwarantuje znaczną oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy

  Odpowiedz
 • Maria napisał/a:

  Zwiedzaliśmy we czwórkę Lizbonę z panią Justyną, która pokazała nam piękne tajemnicze miejsca w trakcie pięciogodzinnej trasy turystycznej. Pani Justyna przesympatyczna, z dużą wiedzą, pasją, zakochana w Lizbonie. Przez obecność pani Justyny w Portugalii, Portugalia wygrała, a Polska straciła.
  Pan Krzysztof przygotował nam też dwa kolejne dni pobytu dla samodzielnego zwiedzania. Dużo bardzo przydatnych rad, z których oczywiście skorzystaliśmy.
  Dziękujemy i polecamy!

  Odpowiedz
 • Marcin napisał/a:

  Pobyt w Lizbonie zaczęliśmy od kilkugodzinnej wycieczki z Panem Krzysztofem. To było idealne rozwiązanie. Zrozumieliśmy specyfikę Lizbony i jej topografię. Dzięki temu Lizbona został szybko oswojona. Dostaliśmy rozrysowane na mapie wycieczki na wszystkie dni naszego pobtu. Cały pobyt zrobił się łatwy i przyjemny. Dzięki temu to były jedne z lepszych wakacji. Dziękujemy.

  Odpowiedz
 • Janusz napisał/a:

  Serdecznie dziękujemy znakomitej, przemiłej przewodniczce Karolinie za zorganizowanie tak przemiłego i wspaniałego dnia w Lizbonie. Pokazała nam piękne i nieoczywiste zakątki miasta. Dziękuję, że mogliśmy w tak krótkim czasie zobaczyć tak dużo i że opowiadała nam o Lizbonie tak interesująco i ciekawie. Zarezerwowane miejsce na FADO było super. Rady i sugestie do kolejnych dni były nieocenione. Dziękuję również Panu Krzysztofowi za pomoc i rady w zorganizowaniu kolejnych dni zwiedzania Portugali.
  Gorąco polecam współpracę. Sierpień 2018.

  Odpowiedz
 • Karolina z rodziną napisał/a:

  Bardzo polecam współpracę z panem Krzysztofem, który zorganizował nie tylko wspaniały dzień w Lizbonie z Marleną, ale pomógł nam także zaplanować całą podróż po Portugalii, przekazując sporo cennych i praktycznych wskazówek czy polecając nieoczywiste, a zachwycające miejsca. Lizbonę mieliśmy przyjemność zobaczyć oczami pani Marleny, młodej i przesympatycznej osoby o ogromnej wiedzy na temat Lizbony i Portugalii. Wyjątkowo doceniamy fakt, że mogliśmy w tak krótkim czasie zobaczyć tak dużo, że widzieliśmy naprawdę to, co było warto zobaczyć i że opowiadano nam o Lizbonie tak interesująco i ciekawie. Bardzo dziękujemy za pomoc!

  Odpowiedz
 • Agata i Radek napisał/a:

  Spędziliśmy z Panią Karoliną jeden dzień w Lizbonie. Pokazała nam piękne i nieoczywiste zakątki miasta. Mieliśmy sposobność poznać dzielnice: Mouraria, Alfama, Graca i Baixa,a w szczególności te ciekawostki i perełki, których nie sposób znaleźć w przewodnikach.
  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za wsparcie podczas zwiedzania Portugalii.

  Pozdrawiamy, Agata i Radek

  Odpowiedz
 • Magdalena i Przemysław napisał/a:

  Dzień spędzony w Lizbonie z p. Krzysztofem przyniósł nam sporą dawkę wiedzy o tym cudownym mieście; Był to nasz kolejny pobyt, ale po raz pierwszy z przewodnikiem i dzięki opowieściom p. Krzysztofa zobaczyliśmy miasto z innej, mniej oczywistej strony, spacer po Alfamie zrobił na nas ogromne wrażanie, opowieści nie tylko o zabytkach ale także o ludziach mieszkających w Lizbonie otworzył nam oczy na inny świat Portugalczyków;
  To było kilka naprawdę dobrze i miło spędzonym godzin;
  Dodatkowym plusem, za co jeszcze raz bardzo dziekujemy, było przekazanie przez p. Krzysztofa wielu praktycznych wskazówek co do poruszania się po mieście. Poza tym podał nam także namiary na swietne miejsca gdzie można dobrze zjeść, czy także posłuchać fantastyczne fado.
  Z całego serca możemy polecić p. Krzysztofa każdemu, który będzie chciał zwiedzać Lizbonę z przewodnikiem
  Magda, Przemek, Kostek, Maria, Ania.

  Odpowiedz
 • Marta napisał/a:

  Mieliśmy okazję zwiedzać Lizbonę z Panem Krzysztofem. Spędziliśmy razem bardzo miło i aktywnie czas. Pan Krzysztof to bardzo kompetentna i warta zaufania osoba. Gorąco polecamy.

  Odpowiedz
 • Patrycja Hanke napisał/a:

  Tydzień temu mieliśmy okazję zwiedzać Lizbonę z Justyną. Spędziliśmy razem fantastyczny czas, Justyna pokazała nam zakątki, do których z pewnością sami byśmy nie dotarli, nie dość, że wyczerpująco opowiadała nam o zwiedzanych miejscach, to nie było pytania, na które nie potrafiłaby odpowiedzieć jeszcze bardziej wyczerpująco 🙂 Uśmiech, troska o grupę, pełen profesjonalizm, pasja – najlepsza przewodniczka jaką można sobie wymarzyć! Szczerze i gorąco polecamy! 10/10! 🙂 Dziekujemy i oby DO ZOBACZENIA! 🙂

  Odpowiedz
 • Jacek i Barbara napisał/a:

  Z Panem Krzysztofem zwiedzaliśmy Portugalię już po raz drugi, ponieważ bardzo nam odpowiada jego profesjonalizm, olbrzymi zasób wiedzy o zakątkach i historii tego pięknego choć niewielkiego kraju. Ponad to, bardzo nam odpowiada Jego portugalski spokój, którego brakuje nam Polakom w codziennym życiu. Spędzamy z nim w miłej i prawie rodzinnej atmosferze kilka dni i w tym czasie poznajemy miejsca, o których nie wspominają nawet najlepiej wydane przewodniki. Poza tym udziela precyzyjnych wskazówek i porad na kolejne dni zwiedzania, kiedy nie jesteśmy już razem. Zwiedzanie zarówno Lizbony jak i całej Portugalii bez Pana Krzysztofa to jak pióro bez stalówki !

  Odpowiedz
 • Marek Gościński wraz z rodziną napisał/a:

  Poznawanie Lizbony z Krzysztofem to najlepiej wydane pieniądze podczas naszego dwutygodniowego pobytu w Lizbonie i Porto. Spędziliśmy razem cały dzień i w tym czasie Krzysztof pokazał nam centrum wraz ze wszystimi najważniejszymi zabytkami, a także szereg miejsc mniej turystycznych. Detale obok których byśmy przeszli nawet nie zwracając uwagi na detale, uliczki i zaułki, o których istnieniu byśmy nigdy się nie dowiedzieli, codzienne życie mieszkańców. Niby to wszystko jest opisane w przewodnikachj (nota bene pisanych przez Krzysztof też), ale “żywe” zwiedzania miasta i spojrzenia nie przez pryzmat pasjonata zakochanego w Lizbonie, to całkiem inne doświadczenie. Był to nasz pierwszy raz w Lizbonie, ale na pewno nie ostatni. Polecamy wszystkim Krzysztof i infolizbona, która to strona jest kopalnią wiedzy o Lizbonie.

  Odpowiedz
 • Robert i Monika z dziećmi napisał/a:

  Kontakt z Panem Krzysztofem bardzo profesjonalny. Pełna wyczerpująca oferta i sugestia co można zobaczyć w ciągu niecałych dwóch dni w Lizbonie. Ponadto pomoc w zakresie zakwaterowania. Pani Justyna natomiast jako przewodniczka na 10 w skali do 10. Uśmiech, różne ciekawostki, podążanie za naszymi zainteresowaniami. Kolejnego dnia jeszcze podpowiedzi jak się gdzieś zgubiliśmy 😉 Polecamy!

  Odpowiedz
 • Basia i Ewa napisał/a:

  Serdecznie dziękujemy znakomitej, przemiłej przewodniczce Pani Justynie nie tylko za profesjonalne oprowadzenie i mnóstwo ciekawych informacji, ale również za doskonałe dopasowanie trasy zwiedzania do naszych potrzeb – wspaniałe wrażenia z Lizbony pozostaną z nami na długo! Oboje Pani Justyna i Pan Krzysztof służyli nam cennymi wskazówkami dotyczącymi pobytu, a kontakt z nimi to prawdziwa przyjemność! serdecznie polecamy! 🙂

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Nasze spotkanie z Panem Krzysztofem było najlepszą i najtrafniejszą inwestycją podczas naszego siedmiodniowego pobytu w Lizbonie. Jak na prawdziwego profesjonalistę przystało, był świetnie przygotowany do naszego spotkania, bardzo ciekawie i z prawdziwą fascynacją przekazywał nam informację o różnych miejscach tego pięknego miasta sprawiając, że Lizbona nas zauroczyła. Pan Krzysztof szczegółowo opracował nam harmonogram wycieczek na pozostałe dni naszego pobytu. Dzięki niemu wykorzystałyśmy w stu procentach nasz pobyt na zwiedzanie i podziwianie stolicy Portugalii i okolic.Dziękujemy za wszelką, także praktyczną pomoc oraz cenne wskazówki przy planowaniu wyjazdu i w jego trakcie. Pozdrawiamy serdecznie.

  Odpowiedz
 • Ilona i Mirosław z Łodzi napisał/a:

  Poszukując w internecie informacji o Lizbonie trafiliśmy na stronę Pana Krzysztofa. Szybko udało się nawiązać kontakt mailowy i oraz telefoniczny – i tak doszło do naszego zwiedzania Lizbony z Panią Justyną. Spędziliśmy z miłą Panią Przewodniczką 5 godzin – obeszliśmy dzielnice Alfama, Graca, Mouraria i część Baixa. Pani Justyna w sposób niezwykle barwny i obrazowy przekazała nam mnóstwo informacji o odwiedzanych miejscach, klimacie tych części miasta, ich historii (także o historii Portugalii). Z pewnością ten spacer będziemy zawsze kojarzyć z pobytem w Lizbonie. Ponadto otrzymaliśmy wiele praktycznych wskazówek na dalsze dni pobytu (nasze kilkudniowe zwiedzanie Lizbony i okolic rozpoczęliśmy od tego spotkania!), które uzupełniły otrzymany wcześniej od Pana Krzysztofa plan zwiedzania.
  Podsumowując należy przyznać, że warto było skorzystać z tej oferty, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej kompleksowość: plan zwiedzania na każdy dzień, zwiedzanie z Panią Justyną, liczne propozycje pomocy na telefon (mimo że nasz wyjazd do Lizbony miał charakter indywidualny to czuliśmy się w zasadzie pod opieką Pani Justyny i Pana Krzysztofa do końca pobytu). Oceniając zaś wszystko w kategorii jakości do ceny – to zdecydowanie dajemy 10/10.

  Odpowiedz
 • MZK napisał/a:

  Ogromna wiedza i dar dzielenia się nią – gorąco polecamy😊

  Odpowiedz
 • Iza Gryc napisał/a:

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z Panią Justyną pod koniec czerwca rodzinnie, z dwójką nastolatków. Żałujemy, ze nigdy wcześniej, będąc w europejskich stolicach, nie zwiedzaliśmy miasta z przewodnikiem. Pani Justyna oprowadziła nas po miejscach, gdzie nie docierają turyści, a widoki są sto razy piękniejsze, jej wiedza i zaangażowanie zasługują na szacunek, nawet zaimponowała naszym dzieciom, które po intensywnym dniu wędrówki po Lizbonie, stwierdziły że było fajnie. Pani Justyno, bardzo dziękujemy, polecamy, pozdrawiamy i mam nadzieję do zobaczenia.

  Odpowiedz
 • Cezary i Danuta Osińscy napisał/a:

  Mieliśmy przyjemność spędzić z Panem Krzysztofem jeden dzień w Lizbonie. Oprowadzał i opowiadał nam ciekawe rzeczy o licznych miejscach stolicy Portugalii. Było to bardzo ciekawe i pouczające. Oprócz tego przekazał nam przydatne informacje o tym jak poruszać się metrem, gdzie robić zakupy, gdzie zjeść i czego koniecznie spróbować. Poza tym rozpisał nam szczegółowo propozycję spędzenia pozostałych dni w Lizbonie i okolicach, co było niezmiernie przydatne. Skorzystaliśmy z tych planów, przez co tydzień spędzony w Portugalii był lepiej wykorzystany. Serdecznie dziękujemy i POLECAMY:)

  Odpowiedz
 • Janusz Miąsik napisał/a:

  Gorąco dziękujemy Karolinie – naszej przewodniej duszy po Lizbonie. Nasze spotkanie z Karoliną było super udane. Przygoda z Lizboną to jedno z najpiękniejszych wrażeń moich podróży. Byłem w Lizbonie dwa lata temu z małżonką. W tym roku zabraliśmy naszych przyjaciół. I wszyscy są zachwyceni. Serdecznie dziękujemy Karolinie za ten czas spędzony z nami. Ta dziewczyna potrafi wzbudzać emocje i zachwyt w różnych miejscach tego miasta. Dziękujemy za osobiste i koleżeńskie podejście do grupy 50+. Tego dnia zrobiliśmy ponad 10 km, ale było to bardzo przyjemne i pouczające. Karolina ma dużą wiedzę i taki uroczy dar dzielenia się nią z innymi. Jeszcze raz pięknie dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

  Odpowiedz
 • Celina i Wojtek Machoś napisał/a:

  Pragniemy serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi, który był naszym przewodnikiem po Lizbonie. Doceniamy jego wiedzę i umiejętność dopasowania się do możliwości zwiedzających. My byliśmy z dziećmi (15 i 7 lat) i nie sądziliśmy, że uda nam się być w tak wielu miejscach. Uważamy, że podczas naszego pobytu w Portugalii dzień, kiedy zwiedzaliśmy Lizbonę, był jednym z najprzyjemniej spędzonych. Polecamy wszystkim Pana Krzysztofa jako przewodnika po Lizbonie, gdyż kocha to miasto i dlatego potrafi pokazać je w taki sposób, że można się nim zachwycić. Nasza córka stwierdziła, że kiedyś chciałaby zamieszkać w Lizbonie.

  Odpowiedz
 • Stanisław napisał/a:

  Miałem przyjemność przez jeden dzień pobytu zwiedzać Lizbonę z Karoliną. Bardzo miła i profesjonalna młoda osoba. Bardzo dziękuję za ten wspólnie spędzony czas w tym pięknym miejscu. Podziękowania również dla pana Krzysztofa za wszelkie wskazówki i pomoc w organizacji pozostałych dni.

  Odpowiedz
 • Tomasz Kubowski napisał/a:

  Zwiedzaliśmy na początku lipca z Krzysztofem cały dzień Lizbonę i były to najlepiej wydane pieniądze podczas