Najciekawsze książki o Lizbonie, które warto przeczytać, by poznać i pokochać to miasto

Książki o w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP dziejące się najważniejsze najfajniejsze polecaneco warto przeczytać Portugalia powieści reportaże Lizbona książka

Książki o Lizbonie – która jest najciekawsze? Jak książka i Lizbona razem mogą nas oczarować? Jaka jest najlepsza książka o Lizbonie? Cieżko wskazać tą jedną, ale można wskazać kilka ciekawych, fajnych i inspirujących książek, powieści oraz reportaży o Lizbonie, które warto przeczytać przed lub po podróży do Lizbony. Przygotowaliśmy dla Was zatem zestawienie TOP 9 najciekawszych książek o Lizbonie, z Lizboną w roli głównej lub dziejących się w Lizbonie.

Wszystkie książki o Lizbonie są dostępne w języku polskim. Idealnie sprawdzą się one, jeśli na kartach książkowych historii chcemy się przenieść do akcji rozgrywanych w stolicy Portugalii i być bliżej tego pięknego miasta lub poczuć jego klimat.

Klimat zarówno przed podróżą, jak i już po naszej podróży. Bo nie ma co ukrywać książka o Lizbonie najlepiej smakuje między pierwszą, a drugą podróżą. Dlaczego? O tym piszemy poniżej.

Co ważne: nie jest to zestawienie pt. najlepsze przewodniki turystyczne po Lizbonie. Takie zestawienie prezentujemy tutaj: Który przewodnik po Lizbonie kupić i dlaczego >>>. Jest to zestawienie książek, reportaży i powieści z Lizboną w tle, książek, gdzie Lizbona gra główną rolę lub, które się dzieją w Lizbonie. Zapraszamy i już teraz życzymy przyjemnej, wciągającej lizbońskiej lektury!

Książki o w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP dziejące się najważniejsze najfajniejsze polecaneco warto przeczytać Portugalia powieści reportaże Lizbona książka

Książki o Lizbonie: TOP 9 Najfajniejsze książki i powieści z Lizboną w tle

Kolejność w poniższym zestawieniu jest przypadkowa i nie ma ona wpływu na naszą opinię, która książka o Lizbonie jest najlepsza – zresztą ciężko byłoby nam taką książkę wskazać, bo każdy z nas lubi coś innego.

Wszystkie poniższe książki o Lizbonie są dostępne w języku polskim i bez trudu można je zamówić online lub nabyć w większości księgarni – czy to online, czy stacjonarnych. Akcja tych książek o Lizbonie dzieje się w Lizbonie, jest związana z Lizboną lub… jest o Lizbonie i Lizbona w nich jest najważniejszą postacią (takie książki lubimy najbardziej!). Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla ciekawego w poniższym zestawieniu najlepszych książek o Lizbonie dostępnych na polskim rynku,


1. Lizbona. Muzyka moich ulic

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaMarcin Kydryński zna Lizbonę jak własną kieszeń. Już od ponad 10 lat związany z miastem, Kydryński miał okazję poznać najróżniejsze sekrety Lizbony dotyczące głównie życia najbardziej tajemniczej dzielnicy starego miasta – Alfamy.

Mieszkając nieopodal jednego z głównych placów Alfamy – Rua Chafariz de Dentro, Kydryński miał okazję żyć codziennym rytmem starego miasta i poznać wiele tutejszych historii i zwyczajów.

W sposobie w jakim pisze o Lizbonie w książce “Lizbona. Muzyka moich ulic” słychać głęboką sympatię, albo jak sam nieraz mówi – miłość. W swojej przygodzie z Białym Miastem, dziennikarz i podróżnik, skupił się głównie na poznawaniu historii muzyki fado. To właśnie za namową jednej z gwiazd muzyki fado – Marizy, zdecydował się przyjechać do Lizbony po raz pierwszy. Dla planujących wizytę w Lizbonie jest to pozycja obowiązkowa.

Informacje o książce:
Tytuł: Lizbona. Muzyka moich ulic
Autor: Marcin Kydryński
Wydawnictwo: Burda Książki
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


2. Lalka z Lizbony

Książki o Lizbonie Lalka z Lizbony Iwona Słabuszewska Opineie Recenzje Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem książkowym ciekawe książki o LisbonieJedna z najnowszych i najciekawszych książek na polskim rynku, które dzieją się w Lizbonie. “Lalka z Lizbony” przenosi nas do pachnącej Lizbony, pełnej życia, azulejos i swojego swoistego klimatu. Poznajemy nie tylko historie bohaterów, które Lizbona przeplata swoją magiczną nicią, ale również zaułki i historię Lizbony. Czytając książkę “Lalka z Lizbony” mamy ochotę przenieść już w trakcie lektury do tego magicznego miasta. 

Jeśli jednak nie możemy tego zrobić, to nic straconego. Lekturę możemy potraktować, jako zachętę do wizyty w mieście, a następnie odkrywania Lizbony i jej zwiedzania śladami miejsc z książki. Zdecydowanie warto poznać “Lalkę z Lizbony”, gdyż ciekawie łączony ona cechy powieści ze swoistym przewodnikiem po portugalskiej stolicy. “Miasto słońca staje się miejscem, w którym rozgrywają się ludzkie dramaty, ale też takim, w którym wszystko jest możliwe.” – pisze o książce wydawca i świetnie oddaje to klimat tej ciekawej lektury dla wszystkich, którzy planują i którzy już pokochali Lizbonę.

Informacje o książce:
Tytuł: Lalka z Lizbony
Autor: Iwona Słabuszewska-Krauze
Wydawnictwo: Lira
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


3. Nocny pociąg do Lizbony

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaPiękna kobieta, tajemnicza książka, próba samobójcza… W monotonnym życiu nauczyciela języków klasycznych, Reimunda Gregoriusa niedługo zmieni się wszystko. Za sprawą książki “Nocny pociąg do Lizbony” portugalskiego autora Amadeu de Prado, Reimund wyrusza w podróż do Lizbony.

Nocny pociąg przez Europę przeniesie go wprost w przygodę życia, w której przewodnikiem będzie właśnie Amadeu de Prado i jego historia. Podążając śladami tajemniczego autora bohater przemierzy Lizbonę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania. Być może “Nocny pociąg do Lizbony” może być właśnie takim nietypowym zaproszeniem do rozpoczęcia przygody życia i odwiedzenia tego miasta. Na pewno jest to świetna lekcja historii, wprowadzenie w klimat Portugalii czasów Salazara, emocjonalna podróż przez mentalność Portugalii. Na bazie książki powstał doskonały film “Nocny pociąg do Lizbony”, który jest chętnie oglądany przez wszystkich zakochanych w Portugalii.

Informacje o książce:
Tytuł: Nocny pociąg do Lizbony
Autor: Pascal Mercier
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


4. Ostatni kabalista Lizbony

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaJedna z najbardziej interesujących i mrocznych opowieści dotyczących wspólnot religijnych Lizbony, dotyczy żydów. Spalone ściany kościoła św. Dominika w centrum miasta, ciągle przypominają o tragedii jaka miała tu miejsce w 1516 roku. 19 kwietnia właśnie w tym kościele rozpoczęła się masakra lizbońskich Żydów. Czytaj więcej o miejscu z książki “Ostatni kabalista Lizbony”: Pamięć płomieni w centrum Lizbony >>>.

Żydzi zajmowali ważną pozycję w portugalskim społeczeństwie. Książka Zimlera w bardzo ciekawy sposób przybliża sytuację ówczesnych lizbońskich Żydów oraz przenosi czytelnika w średniowieczne zaułki Alfamy, gdzie do czasu masakry mieścił się kwartał żydowski. Rytm powieści nadaje sprawa tajemniczego morderstwa…

Książka “Ostatni kabalista Lizbony” to z jednej strony świetne spojrzenie na średniowieczną Lizbonę, której spadamy dostrzeżemy do dnia dzisiejszego podczas zwiedzania Lizbony, a jednocześnie dobry thriller oraz ogólne spojrzenie na kwestie nietolerancji w XVI-wiecznej Portugalii.

Informacje o książce:
Tytuł: Ostatni kabalista Lizbony
Autor: Zimler Richard
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


5. Amalia Rodrigues. Najsłynniejsza śpiewaczka fado

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaWszystkim zainteresowanym muzyką fado, których ciekawość została pobudzona książkami Marcina Kydryńskiego, polecamy Amália Rodrigues. Najsłynniejsza śpiewaczka fado autorstwa portugalczyka Vítor Pavão dos Santos. W rozmowach z Amalią, autor przybliża czytelnikowi, historię życia jednej z największych gwiazd muzyki fado.

To historia, która przypomina o wcześniejszej 19-wiecznej gwieździe fado – Marii Severze. Obie historie łączy niełatwa droga do sławy. Również fakt, że Amalia Rodrigues zaczynała swoją karierę w restauracji nazwanej po sławnej Severze – Retiro da Severa. W przerwie lektury, zachęcamy do posłuchania słynnej A Mouraria w wykonaniu Rodrigues. To pieśń fado opowiadająca o jednej z najciekawszych dzielnic starego centrum Lizbony.

Zwiedzając Lizbonę możemy ją zwiedzać z książką “Amalia Rodrigues. Najsłynniejsza śpiewaczka fado” – dlaczego? Bo bez trudu odnajdziemy wiele miejsc wspomnianych w książce, wiele z nich istnieje do dzisiaj. Zresztą sama twarz słynnej gwiazdy fado będzie nam towarzyszyła w Lizbonie bardzo często. Na pewno ją zapamiętamy!

Informacje o książce:
Tytuł: Amalia Rodrigues. Najsłynniejsza śpiewaczka fado
Autor: Vítor Pavao dos Santos
Wydawnictwo: Prószyński Media
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


Lubisz czytać dobre książki lub oglądać ciekawe filmy? Jeśli tak, to poniższe teksty też mogą Cię zainteresować:

Zobacz inne książki o Portugalii, które również mogą Cię zaciekawić:


6. Lizbona. Miasto Światła w cieniu wojny 1939-1945

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaWażna pozycja dla miłośników historii II wojny światowej. Faszystowska Portugalia utrzymała neutralność w trakcie II wojny światowej, co uratowało kraj od zniszczeń. Podróż nie tylko przez historię Lizbony w tym trudnym okresie, ale również podróż przez jej ulice, place, budynki, historie ludzi i klimat Portugalii w czasach, gdy wojna szalała na całym świecie.

Lizbona stała się jednak jednym z centrów pracy kontrwywiadów z obu stron wojennego frontu jak również portem ucieczki dla ludzi chcących przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Historia Aristides Sousa Mendes, konsula portugalskiego w Bordeaux, zasługuje tu na szczególną uwagę. Sprzeciwiając się woli reżimu wydał tysiące wiz tranzytowych dla Żydów chcących uciec na drugą stronę Pacyfiku. Warto połączyć czytanie książki Locherego z odwiedzinami w muzeum Aljube w Lizbonie, które szczegółowo opisujące historię reżimu Salazara i Rewolucji Goździków 1974.

Informacje o książce:
Tytuł: Lizbona. Miasto Światła w cieniu wojny 1939-1945
Autor: Neill Lochery
Wydawnictwo: Czytelnik
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


7. Kiedy Salazar spał

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaObowiązkowa pozycja dla miłośników kina akcji i romansów szpiegowskich. Jack Gil, pół Anglik, pół Portugalczyk szpieguje w Lizbonie na rzecz Aliantów. W trakcie II wojny światowej Lizbona była bezpiecznym miejscem do prowadzenia działań kontrwywiadu, ponieważ Portugalia utrzymała w trakcie wojny neutralność. W ten sposób narodziła się niezwykła historia, w której Lizbona gra ważną rolę i co chwile przeplata ona losy bohaterów.

Lizbona szybko stała się zatem w czasach II wojny światowej mekką szpiegów i miejscem dramatycznych wydarzeń związanych z tajnym przekazywaniem informacji, porwaniami, flirtami i małżeństwami skrycie aranżowanymi na potrzeby kontrwywiadów. Bohater tej szpiegowskiej historii na zmianę uwodzi i daje się uwieść przez piękne i zagadkowe kobiety.

Informacje o książce:
Tytuł: Kiedy Salazar spał
Autor: Domingos Amaral
Wydawnictwo: Świat Książki
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


8. Lizbona. Miasto, które przytula

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaKsiążka, która przybliży nam Lizbonę oczami osób, które zdecydowały się tu zamieszkać, rozpocząć nowe życie albo założyć rodzinę. Kto inny jak nie, ci, którzy postanowili przeprowadzić się do stolicy Portugalii, opowiedzą nam o tym dlaczego to miasto jest tak specjalne i dlaczego właśnie tu warto przyjechać i być może nawet zostać na zawsze.

Weronika Wawrzkowicz-Nasternak i Marta Stacewicz-Paixão we wspólnych rozmowach i spotkaniach z Lizbończykami w książce “Lizbona. Miasto, które przytula”, dają nam okazję poczuć specyficzny czar Lizbony, poznać tutejsze zapachy, smaki i zwyczaje.

To książka napisana z osobistym zaangażowaniem i z perspektywy osób, którym Lizbona jest bliska. Dzięki temu książka jest barwna a czytanie jej daje dużo przyjemności. Znajdziemy tutaj też dużo portugalskiej historii, miejsc wartych odwiedzenia, wskazówek przydatnych w trakcie zwiedzania, a to wszystko na 416 stronach. “Lizbona. Miasto, które przytula” to świetna lektura dla tych, którzy nie mają jeszcze pewności czy zdecydować się na przyjazd od Lizbony. Książkę polecamy również tym, którzy chcą uszczegółowić swoje plany zwiedzania o nieoczywiste wskazówki, na które zabrakło miejsca w klasycznych przewodnikach.

Informacje o książce:
Tytuł: Lizbona. Miasto, które przytula
Autorzy: Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, Marta Stacewicz-Paixo
Wydawnictwo: Wielka Litera
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


9. Historia oblężenia Lizbony

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaKlasyka portugalskiej literatury i dobre wprowadzenie do twórczości portugalskiego noblisty – Jose Saramago, szczególnie dla tych, którzy chcą zarówno poznać twórczość Saramago jak i dowiedzieć się trochę o historii Lizbony.

Akcja tej fabuły osadzona zarówno we współczesnej Portugalii jak i w roku 1147, kiedy miasto znane dzisiaj jako Lizbona, znajdowało się jeszcze pod władaniem Maurów i znane było jako Al Usbuna.

Królestwo Portugalii było dopiero w powijakach (1139) a opisane w książce Saramago wydarzenia doprowadziły do powstania Lizbony. Tytułowe oblężenie to historyczny fakt. Połączone siły portugalskie i rycerze II wyprawy krzyżowej, doprowadzili do upadku Al Usbuny. Na pierwszym planie tych niebywale ciekawych wydarzeń rozgrywa się wątek miłosny. Główny bohater, dziennikarz Raimundo Silva zakochuje się w swojej przełożonej i rozpoczyna pisanie alternatywnej wersji oblężenia Lizbony…

Informacje o książce:
Tytuł: Historia oblężenia Lizbony
Autor: Jose Saramago
Wydawnictwo: Rebis
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


BONUS: 10. Muzyka moich ulic. Lizbona

Książka Lizbona Książki o Lizbonie w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP najważniejsze najfajniejsze poradnik co warto przeczytać PortugaliaPo raz kolejny ta sama książka? Nie, to nie nasz błąd. Książką “Muzyka moich ulic. Lizbona” to uaktualniona po 5 latach, wersja poprzedniej książki Kydryńskiego “Lizbona. Muzyka moich ulic”. Dlaczego ją tutaj umieszczamy? Bo czytając obie książki można zwrócić uwagę na zmiany jakie miały miejsce w Lizbonie w latach 2012 – 2017. 

A książką “Muzyka moich ulic. Lizbona” śmiało może figurować, jako osobna pozycja, bo warto przeczytać zarówno jej pierwszą wydanie, jak i drugie. Prawda jest taka, że obydwie książki Kydryńskiego pokazują innej spojrzenie na Lizbonę, a spojrzenie o tyle ciekawe, że pokazujące oczami miłośnika tego miasta, jak miasto się zmieniło.

Podczas pisania pierwszej książki Portugalia powoli wyłaniała się z kryzysu. W nowej wersji Lizbona jest już na topie turystycznych destynacji Europy. Ceny życia rosną w ogromnym tempie, a intensywność ruchu turystycznego zmienia miasto nie odbierając mu jednak dawnego uroku.

Informacje o książce:
Tytuł: Muzyka moich ulic. Lizbona
Autor: Marcin Kydryński
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>


Aktualizacja 2022: Jeszcze jedna książka o Lizbonie, która jest pięknym przewodnikiem po historii Lizbony

Zwiedzanie Lizbony - książki, powieście, opowiadania, lektury z Lizbony. Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii. Opisy, recenzje, polecana książka. Historia Lisbony.Do naszego zestawienia dodaliśmy jeszcze jedną książkę, gdzie Lizbona odgrywa bardzo ważną rolę. Nie wiedzieliśmy, czy pasuje ona tak stricte do tego zestawienia, bo nie jest to typowa powieść, ale nie jest to też klasyczny przewodnik po Lizbonie. Stwierdzamy jednak, że jest to książka, którą również warto przeczytać przed (lub po) wizytą w Lizbonie, gdyż bardzo ułatwi nam ona odbiór i zwiedzanie portugalskiej stolicy. O jakiej książce mowa? 

W 2022 roku swoją premierę miała długo oczekiwana historia Lizbony po polsku, czyli książka “Lizbona. Królowa mórz”.Jej autorem jest Barry Hatton, który jest wieloletnim korespondentem brytyjskim z Lizbony. Mieszka on w Lizbonie, kocha Lizbonę i świetnie zna historię Lizbony oraz Portugalii. W końcu jest dostępne polskie tłumaczenie jego świetnej historii Lizbony. 

Książka “Lizbona. Królowa mórz” zabiera nas w fascynującą historię przez dzieje portugalskiej stolicy. Najważniejsze wydarzenia i daty w historii Lizbonie. Błyskotliwie, łatwo i w przystępny sposób tłumaczy nam, jak to się stało, że dziś Lizbona jest tym miastem, którym jest i że rozkochuje w sobie tysiące osób z całego świata. Jest to jedna z najciekawszych lektur, które pozwolą nam lepiej zrozumieć Lizbonę i jej klimat, ludzi, architekturę i mentalność miasta. 

Informacje o książce:
Tytuł: Lizbona. Królowa mórz
Autor: Barry Hatton
Wydawnictwo: Bo.wiem
Sprawdź cenę książki w księgarni >>>

Książki o Lizbonie, a zwiedzanie Lizbony

Czy da się zwiedzać Lizbonę śladami książek o Lizbonie? Jak najbardziej, a może to być fajne (choć czasami trochę trudne) i ekscytujące zadanie. Super jest odnaleźć miejsca opisane w książkach z Lizboną w tle lub o Lizbonie, które przeczytaliśmy.

Te najfajniejsze książki o Lizbonie, które można wykorzystać do zwiedzania Lizbony śladami historii z ich kart to “Lizbona. Muzyka moich ulic” Marcina Kydryńskiego (pierwsze wydanie) oraz “Lalka z Lizbony” Iwony Słabuszewskiej – Krauze. Dlaczego? Zawierają one wiele informacji nt. zwiedzania Lizbony, polecanych miejsc jasno opisanych, wskazówek oraz klimatycznych zdjęć z Lizbony, które pomogą czasami nam odnaleźć dane miejsce, a dodatkowo fajnie nas wprowadzą w klimat Lizbony już podczas czytania tych książek. 

Książki o w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP dziejące się najważniejsze najfajniejsze polecaneco warto przeczytać Portugalia powieści reportaże Lizbona książka

Dodatkowo miejsce w Lizbonie opisane w tych książkach są opisane dość jasno i czytelnie – bez trudu odnajdziemy je na turystycznej mapie Lizbony. Miejsca, które warto odwiedzić z obydwóch książek to m.in.

Zwiedzajmy Lizbonę jednak niespiesznie. Nie traktujemy tych książek, w których Lizbona jest główną postacią, jako typowych przewodników po Lizbonie. Niech zainspirują nas one do samodzielnego odkrywania uroków Lizbony i poznawania jej sekretów.

Książki o w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP dziejące się najważniejsze najfajniejsze polecaneco warto przeczytać Portugalia powieści reportaże Lizbona książka

Książka o Lizbonie – kiedy najlepiej czytać?

Na początku tego zestawienie o polecanych książkach z Lizboną w tle napisaliśmy, że książkę o Lizbonie najlepiej czytać między pierwszą, a drugą podróżą do tego pięknego miasta, jak i kraju. Dlaczego wtedy najlepiej? Jest to oczywiście nasza prywatna opinia, ale na bazie swoich doświadczeń oraz Waszych opinii zauważyliśmy, że książka o Lizbonie … jest idealną inspiracją, by ponownie odwiedzić to miasto.

Pierwszy raz, gdy jesteśmy w Lizbonie, to warto zobaczyć te słynne, polecane i ważne zabytki stolicy Portugalii. Zobaczmy, dlaczego Lizbona zachwyca tysiące turystów z całego świata. Gdy czytamy książki o Lizbonie przed naszą pierwszą podróżą do Lizbony, to prawda jest taka, że jeszcze nie do końca kojarzymy to miasto – jego zabytkiem topografię, budynki, ulice, charakterytyczny miejsca. Są one pięknym wprowadzaniem do naszej podróży, ale wiele miejsc przed naszą podróżą znamy tylko z kart książki, powieści lub przewodnika.

Książki o w Lizbonie z Lizboną w tle po polsku TOP dziejące się najważniejsze najfajniejsze polecaneco warto przeczytać Portugalia powieści reportaże Lizbona książka

Sytuacja jednak zmienia się, gdy już byliśmy w Lizbonie. Wtedy, gdy czytam książki o Lizbonie, nasze wspomnienia odżywają, znamy już te miejsce, możemy na nie spojrzeć oczami autorów książek. Gdy odwiedzimy ponownie Lizbonę, to książki takie pozwolą nam odkryć Lizbonę na nowo, spojrzeć na nią z innej perspektywy, zachwycić się jeszcze bardziej klimatem i spokojnym zwiedzaniem.

Spróbujcie i dajcie się zauroczyć Lizbonie nie tylko na żywo, ale również z kart książek i powieści o tym pięknym mieście!


Jeśli zaprezentowane informacje okazały się pomocne, to zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • MARTA napisał/a:

   Polecam jeszcze świetną, choć niełatwą w odbiorze książkę – reportaż Izabeli Klementowskiej “Samotność Portugalczyka” wydawnictwa Czarne.
   Piękna i mocna książka o portugalskiej duszy.

   Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)