10 najpiękniejszych kawiarni w Lizbonie

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10

Kawiarnie w Lizbonie znajdziemy na każdym kroku. Każdego dnia mieszkańcy Lizbony dopełniają w nich rytuału picia codziennej kawy. Wśród setek pastelarii, kawiarni i kiosków na ulicach Lizbony znaleźć można również kawiarnie, w których kawa smakuje trochę lepiej, trochę dłużej się ją pije, kawiarnie do których chodzi się nie tylko dla kawy, deseru, ale również dla wnętrza, klimatu i atmosfery. Kawiarnie i pastelarie w Lizbonie mogą również być piękne – zapraszamy do poznania 10 najpiękniejszych kawiarni w Lizbonie.

Jest to swoisty przewodnik po Lizbonie dla amatorów dobrej kawy, pysznego deseru, unikalnego wnętrza, specyficznego klimatu, miejsc z historią i tradycją. Jeśli zamierzacie poznać Lizbonę od trochę innej strony, to może wybierzcie się na zwiedzanie Lizbony szlakiem najpiękniejszych kawiarni?

Mamy nadzieję, że dołączona mapa do tego przewodnika Wam to ułatwi, a jeśli ktoś szuka po prostu miejsca na dobrą kawę w ciekawym miejscu, to podczas zwiedzania i odkrywania Lizbony, warto uwzględnić wizytę w jednym z zaprezentowanych tutaj miejsc.

Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie – TOP 10

1. Pastelaria – Padaria São Roque w Lizbonie

Jest to pastelaria, która z zewnątrz jest bardzo niepozorna, jednak gdy wejdziemy do środka, to naszą uwagę na pewno zwrócą złote wykończenia, płytki azulejos, potężne kolumny, stare lampy. Kawiarnia Pastelaria-Padaria São Roque położona jest bardzo blisko Ogrodu Botanicznego w Lizbonie i punktu widokowego São Pedro de Alcântara. Ceny cały czas normalne, bo za kawę espresso płacimy ok. 0,75 €, kawa z mlekiem 1,20 €, a ciastka od 1,20 € (ceny aktualne na 2021 rok). Do tego duży wybór również przekąsek. Warto odwiedzą kawiarnię nie tylko dla wnętrza, ale również przede wszystkim dlatego, że cały czas przy ladzie spotkać można tam Lizbończyków każdego poranka!

 • Adres Padaria São Roque w Lizbonie: Rua Dom Pedro V 57.
 • Telefon: +351 21 322 4356.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


2. Kawiarnia Versailles w Lizbonie

Kawiarnia Versailles powstała w 1922 roku, a gdy wejdziemy do środka to mamy wrażenie, że czas zatrzymał się tam znacznie wcześniej. Stiukowe sufity, klasyczne wykończenia, duże lustra, dbałość o detale – ta kawiarnia ma klimat klasycznych europejskich kawiarni z dawnych lat. Nazwę wzięła od podparyskiego pałacu i podobnie, jak paryski Wersal, ma w sobie coś wyjątkowego. Znajduje się poza historycznym centrum (okolice metra Saldanha), jednak dojazd do niej nie stanowi żadnego problemu.

 • Adres kawiarni Versailles w Lizbonie: Av. da República 15A.
 • Telefon: +351 21 354 6340.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


3. Confeitaria Nacional w Baixy

Kawiarnia Confeitaria Nacional ma już ponad 200 lat, gdyż została założona w 1829 roku, a ostatnimi laty ma opinię jednej z najlepszych kawiarni w centrum Lizbony, a także fabryki słodkości (produkty tej kawiarni kilkakrotnie były nagradzane na międzynarodowych konkursach). Kawiarnia Confeitaria Nacional słynie przede wszystkim z ciasta “Bolo Rei”, które pojawia się zawsze tradycyjnie na portugalskich stołach bożonarodzeniowych, a przepis na te ciasto przywieziono z Paryża w 1850 roku. Wnętrze to klasyczne wykończenie w drewnie na dwóch piętrach. Jest to dobre miejsce na kawę i coś słodkiego z szerokiej oferty kawiarni, gdy zwiedzamy dzielnicę Baixa – kawiarnia znajduje się tuż obok placu Rossio i Rua Augusta.

 • Adres kawiarni Confeitaria Nacional w Lizbonie: Praça da Figueira 18B.
 • Telefon: +351 21 324 3000.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


4. Kawiarnia Early Birds Lisbon

Jest to kawiarnia, którą pokochają wszystkie osoby, które lubią wcześnie rozpoczynać dzień. Stąd też nazwa kawiarni. Zjemy tutaj różnorodne i dobre śniadania (zarówno w opcji wege, gluten free, jak i duże tradycyjne śniadania). Do tego przyjemny wystrój, widać, że zaprojektowany z pasją.  Bardzo przyjemna i luźna atmosfera. Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc w Lizbonie. Mimo, że kawiarnia znajduje się kawałek poza centrum, to warto się do niej wybrać! 

 • Adres kawiarni Early Birds Lisbon w Lizbonie: Rua Nova da Piedade 89-97.
 • Telefon: +351 961 707 981.

Lizbona Polecane Kawiarnie i Kawiarenki Klimatyczne Najlepsze Najpiękniejsze w Lizbonie 2021 TOP Do Pracy Polski Przewodnik po Portugalii


 

5. 28 Café na podzamczu w Lizbonie

Symbolem Lizbony jest żółty tramwaj 28, a kawiarnia 28 Café i jej wystrój mają właśnie przypominać wnętrze słynnego lizbońskiego tramwaju urządzone we wnętrzu starego budynku na podzamczu, tuż obok zamku św. Jerzego. Ściany zdobią stare zdjęcia przedstawiające tramwaje w Lizbonie. Kawiarnia serwuje również lekkie posiłki, obok różnego typu kaw i napojów oraz koktajlów.

 • Adres kawiarni 28 Cafe w Lizbonie: Rua de Santa Cruz do Castelo 45.
 • Telefon: +351 21 886 0119.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


6. Klimatyczna kawiarnia Vertigo Café

Kawiarnia Vertigo Café ma jedno z najbardziej czarujących wnętrz w Lizbonie, na które składają się oryginalne elementy z lat 30., 40. i 50. XX wieku. W środku wrażenie robi szklany sufit, a samo wnętrze jest pełne drobnych elementów, takich jak obrazy, grafiki, ksiązki, a to wszystko stwarza bardzo ciepłą i przyjazną atmosferę. Kawiarnia słynie z ciasta czekoladowego oraz szerokiego wyboru różnego rodzaju herbat z całego świata.

 • Adres kawiarni Vertigo Cafe w Lizbonie: Travessa do Carmo 4.
 • Telefon: +351 21 343 3112.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


7. Kawiarnia Confeitaria de Belém – Pasteis de Belem w Lizbonie

Zdecydowanie najsłynniejsza kawiarnia w całej Portugalii, która produkuje opisywane w każdym przewodniki po Portugalii babeczki pasteis de belem. Każdego dnia odwiedza przez setki, jeśli nie tysiące turystów z całego świata. Warto spróbować w środku nie tylko słynnych babeczek, ale również zwrócić uwagę na wystrój. Składają się na niego wszechobecne biało-niebieskie płytki azulejos, a na panelach zdobiących ściany zobaczymy sceny przedstawiające dzielnice Belem przed wiekami. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Lizbonie!

 • Adres kawiarni Pasteis de Belem w Lizbonie: Rua Belém 84-92.
 • Telefon: +351 21 363 7423.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


8. Kawiarnia Pois Café na Alfamie

Ciekawa kawiarnia tuż obok Katedry Se na Alfamie. Bardzo chilloutowe wnętrze z sofami, kanapami i starymi meblami. Na różnego typu regałach książki stare i nowe, czasopisma, płyty. Darmowe wifi dla gości. Bardzo miła i pomocna obsługa, a do tego duży wybór domowych wypieków oraz dobrych kaw.

 • Adres kawiarni Pois Café na Alfamie: Rua de São João da Praça 93-95.
 • Telefon: +351 21 886 2497.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


9. Kawiarnia Nicolau Lisboa w Lizbonie

Kawiarnia Nicolau Lisboa to zarówno kawiarnia, bar z przekąskami, jak i restauracja z oryginalnym i dobrym jedzeniem. Mieści się ona w samym centrum Lizbony, bo dosłownie 1 minutę od głównego deptaku – ulicy Rua Augusta. Posiada przyjemne wnętrze, w którym element związane z naturą odgrywają duże znaczenia. Ma kilka stolików ze zewnątrz. Warto tutaj przyjść zarówno na kawę, jak i zdrowe jedzenie – wybór potrwa wege jest ogromny. Menu kawiarni można sprawdzić na: ilovenicolau.com >>>.

 • Adres kawiarni Nicolau Lisboa w Lizbonie: Rua de São Nicolau 17.
 • Telefon: +351 21 886 0312.

Jakie są najlepsze najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Lizbona Kawiarnie Przytulne Miejsce Cafe Pastelarie Kawiarenki Najładniejsze Polecane TOP Przewodnik po Lizbonie i Portugalii


10. Kawiarnia A Brasileira w Lizbonie

Nasze zestawienie zamyka najsłynniejsza kawiarnia w centrum Lizbony – kawiarnia A Brasileira w dzielnicy Chiado, gdzie podobno według legendy miała się narodzić tradycja picia lizbońskiej “bicy“, jak określana jest mała, mocna kawa espresso. Kawiarnia założona w roku 1905, kiedyś stanowiła popularne miejsce spotkań artystów, malarzy, pisarzy. Warto wejść do środka, by zobaczyć secesyjne wykończenia i wypić “bice” przy ladzie, na stojąco – jak każdego dnia robi to wielu Lizbończyków.

 • Adres kawiarni Brasileira w Lizbonie: Rua Garrett 120.
 • Telefon: +351 21 346 9541.

Lizbona Kawiarnie Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie Przewodnik Pastelarie TOP 10


Najpiękniejsze kawiarnie w Lizbonie na mapie

 


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)