Costa da Caparica – jak dojechać?

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Jak wygląda kwestia dojazdu na trasie Costa da Caparica – Lizbona? Czy lepiej jechać autobusem, samochodem, a może wybrać pociąg? Zapraszamy do naszego poradnika, który dokładnie tłumaczy kwestie dojazdu z Costa da Caparica do Lizbony. Zobaczcie, jak łatwo dostać się z przepięknych plaż dostępnych na wybrzeżu Caparica do centrum uroczej Lizbony, a także co czeka Was do zobaczenia po drodze.

W naszym komunikacyjnym przewodniku przedstawiamy dokładne rozkłady jazdy autobusów obsługujących trasę Lizbona – plaże Costa da Caparica, tłumaczymy, jak najłatwiej dojechać oraz prezentujemy aktualne ceny biletów (2022 rok). Zapraszamy!


Spis treści po poradniku, jak dojechać na plaże Costa da Caparica z Lizbony:

Miejsca w Lizbonie, gdzie można kupić bilet przez Internet

 

 


Costa da Caparica to plażowy raj w pobliżu Lizbony. Wybrzeże to ma do zaoferowania kilkanaście kilometrów piaszczystych, złotych plaż i od zawsze jest to popularny plażowy kierunek dla wielu Portugalczyków, szczególnie mieszkańców Lizbony. Z roku na rok coraz więcej również turystów wypoczywa na wybrzeżu Costa da Caparica, większości w pobliżu serca wybrzeża, czyli miejscowości Caparica.

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Wybierając wakacje na Costa da Caparica warto mieć na uwadze, że dojazd do Lizbony z Caparica jest bardzo łatwy i wypoczynek można połączyć ze zwiedzaniem uroków Lizbony.

Costa da Caparica – Lizbona: Dojazd autobusem 3710

Najpopularniejszym autobusem, który łączy miejscowość Caparica – serce Costa da Caparica, z centrum Lizbony jest autobus numer 3710 (dawniej 161). Jest on obsługiwany przez firmę Transportes Sul do Tejo (TST) / Carris Metropolitana. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.tsuldotejo.pt oraz na www.carrismetropolitana.pt.

Autobus 3710 z Lizbony na Costa da Caparica jedzie 40-60 minut w jedną stronę, w zależności od korków. Przejeżdża przez most 25 Kwietnia. Bilet w jedną stroną kosztuje 4,20 € i kupuje się go u kierowcy. Na autobusy te obowiązują również bilety w opcji zapping (koszt przejazdu to 1,45 €). Więcej o zapping w Lizbonie przeczytamy tutaj >>>. Autobusy 3710 odjeżdżają codziennie, kursuję od 6.00 rano do 24.00 (w sezonie wakacyjnym) w odstępach 10-40 minut. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na stronie przewoźnika TST. Poniżej zamieszczony jest rozkład jazdy autobusu 3710 aktualny w sezonie letnim 2022:

 • Godziny odjazdów autobusu 3710 z Lizbony do Costa da Caparica

Jak dojechać na plaże z Lizbony na Costa Da Caparica Kaparica Lisbona autobus 3710 polski przewodnik plaża Portugalia Lizbona rozkład jazdy instrukcja

 

 • Godziny odjazdów autobusu 3710 z Costa da Caparica do Lizbony

Jak dojechać na plaże z Lizbony na Costa Da Caparica Kaparica Lisbona autobus 3710 polski przewodnik plaża Portugalia Lizbona rozkład jazdy instrukcja

 

Na mapie poniżej zamieszczamy dokładną lokalizację przystanków początkowych / końcowych autobusu 3710 w Lizbonie i na Costa da Caparica. Na Costa da Caparica autobus rozpoczyna swój kurs na dworcu autobusowym Caparica, który mieści się pod adresem: Rua Padre Manuel Bernardes. W Lizbonie na przystanku pod adresem: Av. das Forças Armadas – dworzec Sete Rios (na niebieskiej linii metra, stacja “Jardim Zoológico”

Z ostatniego / pierwszego przystanku autobusu 161 w Lizbonie, przy Av. das Forças Armadas – dworzec Sete Rios, do centrum Lizbony najłatwiej jest dojechać metrem >>>. Należy podejść do stacji metra “Jardim Zoológico”, która znajduje się ok. 300 metrów od przystanku, złapać niebieską linię metra w kierunku “Santa Apolonia” i dojechać do stacji “Restauradores” lub “Baixa Chiado”, która to są w ścisłym turystycznym centrum Lizbony, zaraz obok placu Rossio. Z placu Rossio można rozpocząć zwiedzanie Lizbony. Więcej o zwiedzaniu Lizbony przeczytać można tutaj >>>.

Dojazd metrem z przystanku autobusu 3710 w Lizbonie do turystycznego centrum Lizbony zajmuje ok. 13-15 minut. Pojedynczy bilet na metro kosztuje 1,50 € + 0,50 € za kartę Viva Viagem. Więcej o biletach na metro w Lizbonie przeczytać można tutaj >>>

Jak dojechać z Lizbony na Costa da Caparica autobusem 3709?

Drugą linią autobusową, która łączy Lizbonę i Costa da Caparica jest autobus numer 3709 (dawniej 153). Odjeżdża on również z dworca autobusowego na Costa da Caparica, a w Lizbonie przyjeżdża on na przystanek przy rondzie  Marques de Pombal. 

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Autobus 3709 jeździ rzadziej, niż 37110 i jest on głównie używamy przez mieszkańców Costa da Caparica, by dostać się do pracy w Lizbonie. Autobus 3709 nie kursuje codziennie, bilet można kupić u kierowcy. 

Z przystanku Marques de Pombal w Lizbonie do centrum Lizbony najłatwiej jest dojechać metrem. Należy złapać niebieską linią metra, kierunek “Santa Apolonia” i dojechać do stacji “Terreiro do Paco”, która jest pod głównym placem Lizbony. Wychodząc z metra na stacji “Terreiro do Paco” wychodzimy na plac Praca do Comercio będący sercem dzielnicy Baixa. Jest to idealne miejsce, by rozpocząć zwiedzanie Lizbony.

Rozkład jazdy autobusu 3709 z Lizbony na wybrzeże Costa da Caparica i z centrum Caparica do Lizbony znajduje się na załączonej grafice. Rozkład jazdy można również sprawdzić na stronie przewoźnika TST podanej powyżej.


Jakie plaże są najlepsze na wybrzeżu Costa da Caparica? Która plaża będzie najlepsza dla rodzin z dziećmi, a która będzie rajem dla miłośników sportów wodnych? Które plaże są dedykowane dla fanów pustych, dziewiczych plaż, a które dla osób lubiących nocne życie, wakacyjne tłumy i atmosferę zabawy?

O tym przeczytacie w naszym wielkim przewodniku po plażach Costa da Caparica: Plaże Costa da Caparica… dla każdego! Którą wybrać? >>>


Costa da Caparica – Lizbona przez Casilhas: Prom i autobus

Inną popularną formą transportu z Lizbony na plaże Costa da Caparica jest złapanie promu, a następnie autobusu. Jest to opcja dłuższa, ale trasa jest bardziej malownicza i jest to świetna okazja, by zobaczyć jeden z najładniejszych widoków na Lizbonę, a także zwiedzić drugą stronę rzeki Tejo. Oto szczegóły dojazdu na trasie Lizbona – Costa da Caparica promem i autobusem:

 • Promy Lizbona – Cais do Sodre do Casilhas

Należy złapać prom z przystani Cais do Sodre w centrum Lizbony (końcówka zielonej linii metra – stacja “Cais do Sodre”, kilka minut od głównego placu Lizbony – Praca do Comercio, tuż obok dworca kolejowego, z którego odjeżdżają pociągi do Cascais) do miasteczka Casilhas po drugiej strony rzeki Tag.

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Promy są obsługiwane przez firmę Transtejo Soflusa, godziny i rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.ttsl.pt >>>. Bilet kupujemy w kasie przystani promów Cais do Sodre. Koszt biletu to 1,25 €, na promy obowiązują również bilety na komunikację miejską załadowane w opcji zapping lub bilety 24h w opcji z promami. Więcej o biletach na komunikacją miejską w Lizbonie przeczytać można tutaj: Aktualne ceny i rodzaje biletów na transport miejski w Lizbonie >>>. Prom z Lizbony do Casilhas płynie ok. 10-12 minut.

Lizbona Caparica jak dojechać autobusem pociągiem promem rady rozkład jazdy polski przewodnik Portugalia
Plaże Costa da Caparica
 • Autobus z Casilhas na Costa da Caparica

Autobusy z Casilhas na Costa da Caparica obsługuje firma Transportes Sul do Tejo (TST). Są dwa autobusy z Casilhas do centrum Caparica, na dworzec autobusowy Caparica. Autobus 3022 jedzie ok. 30 minut, a autobus 3011 ok. 30-33 minuty. Rekomendujemy jednak zdecydowanie autobus 3022, gdyż ma więcej kursów! Rozkład jazdy autobusów 3011 i 3022 z Casilhas na Wybrzeże Caparica można sprawdzić na stronie www.tsuldotejo.pt >>>. Autobusy odjeżdżają średnio co 20-30 minut. Bilet można kupić u kierowcy – koszt to 2,40 €  za 1 osobę.

Będąc w Casilhas warto zatrzymać się tam chwilę dłużej. Dlaczego? To właśnie z tego miejsca mamy jeden z najładniejszych widoków na całą Lizbonę. Miasteczko również słynie z restauracjami ze świeżymi rybami oraz owocami morza. Warto również zobaczyć fregatę Dom Fernando II e Gloria, którą można zwiedzać, a jeśli mamy więcej czasu to można się również wybrać spacerem lub autobusem (nr 3001 TST) pod pomnik Chrystusa Króla.

 • Autobus na plaże Fonte da Telha z Casilhas

Fonte da Telha to zdecydowanie spokojniejsza część plaż Costa da Caparica. Jest ona oddalona od centrum turystycznego Caparica. Znajdziemy tam spokojną wioskę / miasteczko, również tam kończy bieg plażowy pociąg turystyczny z Caparica. Do Fonte da Telha z Casilhas można dojechać bezpośrednio autobusem numer 3012 (dawniej 127). Autobus odjeżdża średnio raz na godzinę.

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże
Fonte da Telha – spokojniejsza część Costa da Caparica

Lizbona – Costa da Caparica samochodem

Dojazd samochodem z centrum Lizbony na plaże Costa da Caparica zajmuje ok. 20 minut, a najkrótsza droga prowadzi przez most 25 Kwietnia. Dojazd jest bardzo prosty – wyjeżdżając z lotniska lub centrum Lizbony należy się kierować w kierunku A2 / SUL, a po przejechaniu mostu 25 Kwietnia w kierunku “Caparica”.

W centrum Caparica nie ma większego problemu, by znaleźć miejsce parkingowe. Podobnie ma się sytuacja na parkingach wzdłuż plaż. Problem pojawia się w weekendy, gdy mieszkańcy Lizbony chętnie wyjeżdżają cieszyć się urokami złotych plaż Costa da Caparica. Wtedy na szukanie miejsca parkingowe blisko plaż należy poświęcić trochę więcej czasu. 


Sprawdź najlepsze oferty wypożyczenia samochodu w Lizbonie i okolicach:


Jeśli zdecydujemy się wypożyczyć samochód i zamierzamy się wybrać na Costa da Caparica, to mamy świetną okazję, by zobaczyć po drodze dodatkowe ciekawe miejsca. Warto na przykład podjechać pod pomnik Chrystusa Króla (Criso Rei), by podziwiać przepiękny widok na całą Lizbonę oraz most 25 Kwietnia. Ciekawym miejscem jest również punkt widokowy Miradouro dos Capuchos, z którego doskonale widać całe zabudowania Caparica.

Mając więcej czasu można się wybrać na Przylądek Cabo Espichel (szczególnie polecany na zachody słońca) lub do Lagoa de Albufeira, gdzie można się cieszyć laguną ze znacznie cieplejszą wodą, niż ta, która jest w oceanie. Z tego miejsca już blisko też do Parku Arrabida, który zachwyca plażami, przepiękną naturą oraz malowniczymi widokami.

Park Arrabida obok Lizbony

Dojazd z Lizbony do Costa da Caparica taxi – koszt

Na Costa da Caparica z Lizbony można również dojechać taxi. Nie są to wcale duże koszty, a jadąc w 4 osoby lub z bagażami będzie to często najwygodniejszy rodzaj transportu. Jeszcze taniej wychodzi dojazd przy pomocy przejazdów aplikacjami Uber lub Bolt. 

Dla przykładu cena przyjazdu na Costa da Caparica:

+ Z lotniska w Lizbonie na Costa da Caparica cena taxi dla 4 osób to ok. 24-26 € w ciągu dnia i ok. 32-34 € w ciągu nocy. Koszt Ubera / Bolt to 3-5 € taniej.

+ Taxi z centrum Lizbony na Costa da Caparica kosztuje ok. 15-18 € w ciągu dnia, a Uber / Bolt 10-13 €.

+ Więcej o taksówkach w Lizbonie piszemy tutaj:  Wszystko o taxi w Lizbonie >>>, w linku tym znajdują się również numery telefonów do sprawdzonych korporacji taxi w Lizbonie. Taksówki na Costa da Caparica można np. łapać z centrum Caparica (w pobliżu np. hotelu Tryp Mar Caparica) lub zamówić pod numerem telefonu +351 212 947 070.

Uber i Bolt – tańsze przejazdy

Jeśli nie korzystacie jeszcze z aplikacji Uber lub Bolt (dawne Taxify), to polecamy je sprawdzić. W Lizbonie i okolicach przejazdy przy pomocy tych aplikacji są bardzo popularne. Więcej o nich piszemy tutaj: Uber i Bolt w Lizbonie – jak działają? >>>.

Rejestrując się w aplikacjach możecie skorzystać z kodów promocyjnych, które dadzą Wam od 3 do 5 € zniżki na pierwszy przejazd. Oto kody: Uber “6a3n895sue” oraz Bolt “VBG2C6“.

Lizbona – Caparica: Pociąg

Na Costa da Caparica z Lizbony można również dojechać pociągiem, który przejeżdża pod mostem 25 Kwietnia. Jest to jednak trochę bardziej skomplikowany sposób dojazdu. Postanowiliśmy go jednak opisać, gdyż wiemy, że wielu z Was jest pasjonatami podróży koleją.

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Jak zatem dojechać z Lizbony na Costa da Caparica pociągiem? Najpierw należy się dostać z centrum Lizbony na dworzec kolejowy Sete Rios. Znajduje się on na niebieskiej linii metra, przy stacji “Jardim Zoologico”. Dojazd z centrum zajmuje ok. 10 minut metrem. Następnie należy złapać pociąg firmy Fertagus (rozkład jazdy można znaleźć na stronie www.fertagus.pt) do Pragal. Bilet kosztuje ok. 2 €, można dojechać na biletach załadowanych w opcji zapping lub kupić go w kasie na dworcu kolejowym. Pociąg jedzie ok. 12 minut. Następnie należy złapać autobus numer 194 na Costa da Caparica firmy Transportes Sul do Tejo. Bilet kosztuje ok. 3,40 €, a można go kupić u kierowcy. Autobus jedzie ok. 20 minut. 

Jadąc pociągiem z Costa da Caparica do Lizbony przejeżdżamy dolnym poziomem słynnego czerwonego mostu w Lizbonie, czyli mostu 25 Kwietnia.

Costa da Caparica – Lizbona: Jak dojechać najtaniej, najszybciej, najwygodniej?

Czas zatem na podsumowanie wszystkich powyższych informacji odnośnie różnych opcji dojazdu na trasie Lizbona – plaże Costa da Caparica. Mamy nadzieję, że będą ona dla Was pomocne i ułatwią Wam wakacje w Portugalii.

 • Jak dojechać najszybciej z Lizbony na Costa da Caparica?

Najszybszą opcją jest dojazd taksówką. Warto tą opcję rozważyć szczególnie, jeśli podróżujemy w 4 osoby. Alternatywą jest oczywiście samochód, jednak należy pamiętać, że w weekendy w centrum Caparica, przy plażach, może być problem z parkowanie.  Jeśli chcemy najszybciej dojechać transportem publicznym z Costa da Caparica do Lizbony, to wybierzemy autobus nr 3709 lub 3710.

Lizbona Caparica jak dojechać autobusem pociągiem promem rady rozkład jazdy polski przewodnik Portugalia

 • Jak dojechać najtaniej z Lizbony do Costa da Caparica?

Najtaniej wychodzi dojazd z Lizbony promem na drugą stronę rzeki, a następnie autobusami 3011 lub 3022 na Caparice, ewentualnie dojazd autobusem 3710 z przystanku Sete Rios w Lizbonie do centrum Caparica na dworzec autobusowy. Kalkulacje kosztów podaliśmy powyżej.


Jeśli zaprezentowane informacje okazały się pomocne, to zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


 • Shuttle Bus z centrum Lizbony na plaże Costa da Caparica

Od czerwca do października firma Yellow Bus Tours uruchamia specjalny letni shuttle bus z centrum Lizbony (autobus odjeżdża z Praca da Figueira) na plaże Costa da Caparica. Cena od 5 €/przejazd. Cztery kursy dziennie – o godz. 10.00, 12.00, 15.00 i 17.00. Więcej info na stronie Yellow Bus Tours. Autobus ten można również wykorzystać, by dojechać z Costa da Caparica do Lizbony. W sezonie 2022 linia ta jest zawieszona.

Lizbona Caparica jak dojechać autobusem pociągiem promem rady rozkład jazdy polski przewodnik Portugalia

 • Jak dojechać najwygodniej z Costa da Caparica do Lizbony?

Dla wielu osób najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamówienie przejazdu przez aplikację Uber lub Bolt. Ewentualnie skorzystanie z taksówki, jednak w dobie coraz popularniejszych przejazdów w Lizbonie i okolicach Uberem, to właśnie to rozwiązanie jest najwygodniejsze. Nie ma żadnych problemów, by zamówić Ubera z Costa da Caparica do Lizbony o każdej porze dnia. Pojazdy są dostępne całą dobę.

 • Prom z Caparica do Belem

Innym ciekawym rozwiązaniem dojazdu z Costa da Caparica do Lizbony jest dostanie się do Trafaria, a następnie złapanie promu z Trafaria przez Porto Brandao do Belem. Do Trafaria z centrum Caparica można się dostać spacerem (ok. 40 min) lub autobusem TST numer 3021 lub 3030. Prom kosztuje 1,25 €, z godziny odpłynięć można sprawdzić na www.ttsl.pt Jest to świetna okazja, by zwiedzić dzielnicę Belem z Klasztorem Hieronimitów, Wieżą Belem lub spróbować słynnych babeczek Pasteis de Belem

Costa da Caparica Lizbona dojazd autobus pociąg prom jak dojechać z Caparica do Lizbony przewodnik plaże

Lizbona – Costa da Caparica: Transfery z lotniska

Rozwiązaniem, które może być wygodne dla wszystkich, którzy zamierzają wynająć dom, apartament lub zarezerwować hotel na Costa da Caparica, a którzy zastanawiają się, jak dostać się z lotniska w Lizbonie na Costa da Caparica jest zamówienie zorganizowanego transferu z lotniska. Transfer z lotniska Lizbona na Costa da Caparica to rozwiązanie wygodne, bezpieczne, pewne i często tańsze, niż tradycyjna taksówka z lotniska. 

Kierowca czeka na nas na lotnisku w hali przylotów, odbiera nas z lotniska, zawozi nas pod wskazany adres, a my nie musimy się niczym martwić. Transfer taki można zamówić w dwie strony – również z Costa da Caparica na lotnisko, a usługę taką bez problemów zarezerwujemy w ciągu kilku minut na telefonie lub komputerze. Więcej o transferach zorganizowanych w Lizbonie piszemy tutaj >>> Korzystając z poniższej wyszukiwarki można sprawdzić ceny i dostępność transferów z lotniska w Lizbonie.

Polecane noclegi i promocje na hotele na Costa da Caparica

Wybrzeże Costa da Caparica charakteryzuje się długimi, złotymi i bardzo dobrymi plażami. Każdy miłośnik plażowania, sportów wodnych, oceanu i wypoczynku znajdzie coś dla siebie tutaj. Dodatkowym plusem plaża na Costa da Caparica jest ich bliskość i łatwy dojazd do Lizbony. Dzięki temu wypoczynek przy plaży można połączyć ze zwiedzaniem Lizbony.

Poniżej znajduje się mapa polecanych hoteli, apartamentów i domów wakacyjnych na wybrzeżu Costa da Caparica. Mapa pokazuje również aktualne ceny i promocyjne oferty noclegów na Caparica.

Booking.com

Polski przewodnik po Lizbonie

Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacje

Mam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie. Jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony w ciekawy sposób? Spędzasz wakacje na Costa da Caparica i masz ochotę na interesującą wycieczkę po Lizbonie? Poznaj to niezwykłe miasto w najlepszy możliwy sposób – lokalnie, smacznie i ciekawie, z polskimi przewodnikami po Lizbonie. Napisz do nasz i sprawdź, co możemy Ci zaproponować… a następnie zakochaj się w Lizbonie!

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!

Joanna, 09.2021

Trafiłam na stronę Pana Krzysztofa przypadkowo, nawiązaliśmy szybki kontakt i zanim wylądowaliśmy w Lizbonie już dostaliśmy garść potrzebnych informacji dotyczących naszego pobytu w Portugalii. Spacer w towarzystwie Pana Krzysztofa po Lizbonie to najlepiej wydane pieniądze. Ogromna wiedza, mnóstwo ciekawostek i praktycznych porad, które pomogły nam w poznawaniu miasta.
Polecamy i dziękujemy.

Możesz kontaktować się z nami pisząc e-maila na adres info@infolizbona.pl lub korzystając z formularza kontaktowego dostępnego poniżej:


  4 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Jarosław napisał/a:

   Ceny biletów na autobus 3011 i 3022 to już 2.6 euro. Stan na październik 2022.

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za podanie aktualnych cen biletów na autobusy z Lizbony do Costa da Caparica. Jestem zobowiązany.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Maciej napisał/a:

   Bilet autobusowy nr 161 kosztuje 4.2€, a nie tyle ile jest tutaj napisane. Stan na 29.09.2019

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękujemy za informacje. Już poprawiliśmy cenę bilety z Lizbony na Costa da Caparicę.

    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)