Gdzie są najlepsze i najpiękniesze plaże wokół Lizbony? [Mapa]

Plaże i Lizbona? Tak! Lizbona jest jednym z nielicznych miast w Europie, które jest otoczone przez liczne plaże, z których kilka jest uważanych za najlepsze plaże w całej Portugalii. Zapraszamy do przewodnika po 10 najpiękniejszych plażach wokół stolicy Portugalii, na których każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno amatorzy sportów wodnych – m.in. surfingu, windsurfingu, osoby chcące znaleźć plaże tylko dla siebie, rodziny z dziećmi, jak i osoby chcące popływać w krystalicznie czystej wodzie, czy też amatorzy wysokich fal i kosmopolitycznej atmosfery.

Planując wakacje w Lizbonie lub odwiedziny tego miasta warto zarezerwować sobie choć jeden dzień, by wybrać się na którąś z cudownych plaż położonych w bliskiej odległości od Lizbony. Dojazd do większości z nich nie stanowi żadnego problemu, bez trudu dostać się na nie można komunikacją miejską, a spędzić na nich można cały dzień!

Lizbona i okolice czarują swoimi plażami! Gdzie jednak w Lizbonie i okolicach są najpiękniejsze plaże i jakie to plaże? O tym dokładnie piszemy w poniższym przewodniku po plażach w Lizbonie i okolicach. Znajdziecie tutaj najważniejsze informacje o najpiękniejszych plażach w stolicy Portugalii.


Zastanawiasz się, jak zwiedzać Lizbonę? Chcesz poznać to miasto w wyjątkowy sposób, a jednocześnie przyjemnie spędzić czas w stolicy Portugalii?

Zapraszamy na wycieczki po Lizbonie po polsku. Zobacz, co możemy Ci zaproponować!  Plaże w Portugalii – Lizbona i okolice

  Poniższe zestawienie najpiękniejszych plaż w Lizbonie i okolicach powstało na bazie naszego doświadczenia życia w Lizbonie już kilka dobrych lat oraz… tego, że każdego roku regularnie korzystamy z poniższych plaż. Odwiedzamy je od lat i od lat już czaruję one nas, nasze rodziny i naszych turystów, którzy z nami zwiedzają Portugalię

  Jednak to nie wszystko. Tworząc ten przewodnik po portugalskich plażach w bliższych i dalszych okolicach Lizbony opieraliśmy się również na opinii setek odwiedzających Lizbonę, którzy dzielą się opiniami na różnych portalach turystycznych z opiniami. Dodatkowo ważne dla nas były rekomendacje naszych przyjaciół z Portugalii, autorów przewodników i portali wakacyjnych zajmujących się wyjazdami do Lizbony. 

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża

  Zestawienie poniższe jest zatem zestawieniem subiektywnym, jednak wierzymy, że wiernie oddaje one TOP najpiękniejszych plaż Lizbony. Mamy nadzieję, że każdy w nim znajdzie plażę idealną dla siebie. Kolejność plaż jest przypadkowa.

  Gdzie są najpiękniejsze plaże w Lizbonie o okolicach?

  Plaże w Lizbonie i okolicach można podzielić na 4 rejony występowania, 4 regiony. Piszemy o tym szczegółowo i opisujemy każdy region oraz plaże w jego obrębie w tym wpisie: Plaże w Lizbonie – jak dojechać [Aktualne ceny 2021] >>>.

  Podział i lokalizacja plaż w obrębie Lizbony i Wybrzeża Lizbońskiego, tak w skrócie, prezentuje się następująco:

  • Plaże od Lizbony do Cascais – są to plaże położone najbliżej Lizbony, z łatwym dojazdem transportem miejskim z Lizbony. Są one w zdecydowanej większości płaski, piaszczyste, zagospodarowanie dobrze pod względem infrastruktury plażowej (prysznice, toalety, bary, restauracje, leżaki, parasole, itp.).
  • Plaże w Sintrze i okolicach – plaże, które często są otoczone przez wysokie klify. Część z nich do dzikie, niewielkie, ale bardzo malownicze plaże. Niektóre plaże w Sintrze to typowe duże plaże z dobrą infrastruktą turystyczną. Piszemy o nich poniżej.
  • Plaże Costa da Caparica – plaże położone po drugiej stronie rzeki w Lizbonie, jak są czasami też nazywane. Są to plaże, które ciągnąc się od miejscowości Caparica na południe – jest to ponad 9 km piasku. Plaże są płaskie i mają dobre warunki zarówno do opalania, jak i pływania i uprawiania sportów wodnych.
  • Plaże w Parku Arrabida i okolicach miasta Setubal – plaże najdalej oddalone od Lizbony. Przez wielu jednak uważane za najpiękniejsze. Część z nich leży w obrębie Parku Arrabida, dzięki czemu ich sceneria (wysokie klify i bujna roślinność) są bardzo malowniczne. Mają one często drobny piastek i lazurową wodę.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża

  Jakie są najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach? Nasze zestawienie 20211 + informacje

  1. Plaża Praia das Macas w Sintrze

  Plaża Praia das Maçãs w Sintrze to idealna plaża dla rodzin i miłośników sportów wodnych. Nazwę Praia das Maçãs można przetłumaczyć jako “plaża jabłek”, a jej nazwa wiążę się z dawną historią, kiedy to na okolicznych terenach uprawiano w dużych ilościach jabłka, a które to, kiedy były już dojrzałe, miały wpadać wód rzeki Colares (znanej również jako Maçãs), a która płynąc miała nieść jabłka, aż do oceanu.

  Jest to plaża w szczególności popularna wśród rodzin z dziećmi ze względu na swoją szerokość. Jest ona również chętnie wybierana przez surferów za sprawą dogodnych warunków do uprawiania surfingu. Jest ona otoczona barami i restauracjami. Dostać się do niej można latem m.in. starym tramwajem, który kursuje z centrum Sintry wzdłuż malowniczej doliny. Więcej o historycznym tramwaju w Sintrze na plaże Praia das Macas można przeczytać tutaj >>>.  Wygodniejsze środki transportu z centrum Sintry na plażę to jednak autobus lub samochód. 

  Dodatkowo plaża Praia das Maçãs w Sintrze posiada certyfikat błękitnej flagi, można na niej wynająć parasole i leżaki, jest również zapewniona na niej opieka ratownika. Odległość od Lizbony: 46,8 km.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  2. Plaża Guincho w Cascais

  Plaża Praia do Guincho w Cascais jest to prawdziwy raj dla kitesurferów. Leży ona ok. 8-10 km od centrum popularnego wakacyjnego kurortu obok Lizbony, czy miasta Cascais. Plaża Guincho od roku 1990 jest częstym gospodarzem Mistrzostw Świata Windsurfingu. Największym atutem plaży Guincho są doskonałe warunki wietrzne do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, a kiedy wiatr ustaje jest ona również chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, jednak cały czas należy mieć na uwadze silne prądy morskie występujące u jej brzegów.

  Plaża Guincho jest oznaczona certyfikatem błękitnej flagi, średnia temperatura wód na niej to ok. 18 C. W drodze do Cascais znajduje się kilka świetnych restauracji serwujących głównie owoce morze.  Na plaży jest możliwość wynajęcia parasoli oraz leżaków, w jej pobliżu znajduje się również niewielki parking. Odległość od Lizbony: 35,6 km

  Dowiedz się więcej o plaży Guincho: Plaża Guincho w Lizbonie na zachód słońca >>> + Plaża Guincho nie tylko dla surferów >>>.

  Foto_Plaża Guincho Cascais Lizbona Praia Guincho Lisboa Fotografie Zdjęcia Foto Plaże Lizbona

  3. Plaża Praia da Ursa obok Lizbony

  Plaża Praia da Ursa jest zlokalizowana ok. 45-55 minut jazdy samochodem od Lizbony, bardzo blisko słynnego przylądka Cabo da Roca. Plaża Ursa jest  czasami nazywana naturalnym skarbem Sintry, gdyż należy ona do plaż wchodzących w skład regionu Sintry. Praia da Ursa uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Znajdziemy na niej nie tylko krystalicznie czystą wodę, przepiękne klify, ale również złoty, drobny piasek. Można na niej również podziwiać moc natury, która stworzyła to naturalne arcydzieło. Dostęp do niej jednak jest utrudniony i zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach, a to za sprawą stromego zejścia w dół wzdłuż urwiska. Dostać się za to można do niej bez trudu łodzią. To właśnie za sprawą swojej izolacji plaża Praia da Ursa zachowała swoje naturalne piękno. 

  Dzika plaża Praia da Ursa nie posiada certyfikatu błękitnej flagi, temperatura wody w jej pobliżu to ok. 17C. Nie posiada ona zaplecza, ani restauracyjnego ani rekreacyjnego oraz nie ma na niej zapewnionej również opieki ratownika.  Odległość od Lizbony: 41,2 km. Dowiedz się więcej o plaży Ursa: Dzika i piękna plaża Ursa – jak dojechać i gdzie dokładnie jest? >>>.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  4. Plaże Praia da Morena i Praia da Sereia na Costa da Caparica

  Costa da Caparica to pas wybrzeża, które obejmuje kilkanaście plaż, których łączna długość to ponad 9 km. Plaże Costa da Caparica są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi oraz osoby, którą pragną znaleźć plaże tylko dla siebie. Część z plaż Costa da Caparica posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną – należą do nich wszytstkie plaże w poblizu centrum miejscowości Caparica. Plaże Costa da Caparica znajdują się one po drugiej stronie słynnego mostu 25 Kwietnia, który często jest zakorkowany, dlatego planując wyprawę na nie, warto to wziąć pod uwagę. Północny koniec wybrzeża Costa da Caparica jest bardziej przyjazny dla rodzin z dziećmi, zaś południowa część jest przeznaczona dla nudystów oraz osób homoseksualnych.

  Średnia temperatura wody wzdłuż Costa da Caparica to ok. 18C. Niektóre plaże posiadają zaplecze restauracyjne z barami, restauracjami oraz pubami. Na niektórych jest również możliwość wynajęcia parasoli i leżaków, podobnie ma się sprawa z opieką ratownika. Odległość od Lizbony: 23,5 km. Dowiedz się więcej: Jak dojechać na plaże Costa da Caparica z Lizbony? >>>.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  5. Plaża Praia do Meco

  Plaża Meco jest to oficjalna plaża dla nudystów, którzy wypoczywają w okolicach Lizbony. Jest to zazwyczaj bardzo spokojna plaża, jednak czasami ocean na niej bywa wzburzony, szczególnie w wietrzną pogodę. Należy zatem na niej zachować ostrożność, a to za sprawą przede wszystkim bardzo zmiennych prądów morskich. 

  Plaża Praia do Meco jest oznaczona certifikatem błękitnej flagi. Posiada ona zaplecze zarówno rekreacyjne, jak i restauracyjne. Można na niej wynająć leżaki, materace i parasole. Posiada opiekę ratownika w miesiącach letnich. Odległość od Lizbony: 40 km. Plaża wchodzi w skład komplesku plaż Costa da Caparica >>>.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  6. Plaża Praia da Rainha w Cascais

  Plaża Rainha w Cascais jest to mała, typowo rodzinna plaża, z bardzo łatwym dojazdem. Jest ona usytuowana w samym centrum Cascais, dwie minuty spacerem od dworca kolejowego. Posiada ona spokojne wody i złoty, miękki piasek. Plaża Praia da Rainha w Cascais jest połączona promenadą, która biegnie z Cascais do São João do Estoril i przebiega przez kilka innych plaż. Promenada oferuje wiele restauracji i barów.

  Plaża Praia da Rainha jest oznaczona certyfikatem błękitnej flagi, a temperatury wód w jej pobliżu to ok. 19C. Posiada bardzo dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne oraz ochronę ratownika.  Odległość od Lizbony: 32,6 km. Wybierając się na plaże w centrum Cascais warto również zwiedzić zabytki Cascais: Co warto zobaczyć i zwiedzać w Cascais> >>>.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  7. Plaża Adraga obok Sintry

  Plaża Praia da Adraga obok Sintry jest to kolejny naturalny skarb Sintry. Plaża Adraga jest położona w Parku Naturalnym Sintra-Cascais i schowana między klifami, a skały rozsiane na niej tworzą ciekawy, księżycowy krajobraz. W 2003 roku brytyjski dziennik The Sunday Times umieścił tą plażę na liście 20 najlepszych plaż w całej Europie. Obok plaże znajduje się mały parking, który latem jest często zatłoczony, mimo że na plaże nie dociera komunikacja miejska. Zdecydowanie jest to jedna z najpiękniejszych plaż w okolicach Lizbony, która robi wrażenie na każdym odwiedzającym to miejsce.

  Plaża Praia da Adraga jest nagrodzona certyfikatem błękitnej flagi, a w jej pobliżu znajdziemy bar oraz świetną restaurację z owocami morza. Temperatura wody w jej pobliży oscyluje w granicach ok. 18C. W sezonie letnim jest zapewniona opieka ratownika. Odległość od Lizbony: 45,5 km Czytaj również: Plaża Adraga w Sintrze – ukryty skarb [Fotografie] >>>.

  Praia da Adraga Plaża Sintra Lizbona Plaże w Lizbonie Zdjęcia fotografie Przewodnik Dzikie Plaże Portugalia Najpiękniejsze Najlepsze Foto (13 of 18)


  8. Plaża Praia Grande w Sintrze

  Plaża Grande w Sintrze to długa, piaszczysta plaża otoczona wzgórzami, na których czasami da się dojrzeć skamieniałe tropy dinozaurów, co stanowi nie lada atrakcję dla dzieci. Jest ona chętnie wybierana przez surferów i windsurferów za sprawą dogodnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Jest ona również popularna wśród mieszkańców Lizbony i okolic, dzięki czemu w weekendy żyje pełnią życia. Będąc na plaży trzeba zachować ostrożność na często wzburzone fale oceanu. Posiada jeden z największych w Portugalii basenów ze słoną wodą.

  Plaża Praia Grande posiada certyfikat błękitnej flagi. Znajdują się na niej oraz w jej pobliżu restauracje oraz bary. Bez trudu można na niej również wypożyczyć parasole, leżaki oraz materace. Posiada ochronę ratownika. Odległość od Lizbony: 47,4 km, dojazd bez trudu komunikacją miejską. Czytaj więcej: Plaża Praia Grande w Sintrze – każdy znajdzie na niej coś dla siebie! >>>.

  Praia Grande Lizbona Plaże Plaża Sintra Wielka Plaża Lisbona Lisboa Lisbon w Lizbonie dojazd foto info najlepsze plaże Portugalia


  9. Plaża Praia do Tamariz w Estoril

  Jest to plażowe centrum życia nocnego. Plaże Tamariz w Estoril znajdziemy bez trudu, gdyż znajduje się na promenadzie z Cascais do Estoril, tuż obok dworca kolejowego Estoril. Posiada ona spokojne wody, które są bardzo czyste, a na brzegach plaża jest otoczona przez skały. Szczególnie tłoczno jest na niej latem. Plaża Praia do Tamariz staje się bardzo popularna w nocy, dzięki różnym klubą otwartym latem do późnych godzin nocnych i słynnego kasyna w Estoril w pobliżu.

  Posiada ona certyfikat błękitnej flagi, a temperatury wód w jej pobliżu wynoszą ok. 17C. Znajdziemy na niej liczne bary, restauracje, puby oraz kluby. Istnieje również możliwość wypożyczenia parasoli lub leżaków. Jest też zapewniona ochrona ratownika. Odległość od Lizbony: 28,2 km

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  10. Plaża Galapos w Parku Arrabida

  Plaża Galapos leży na terenie Parku Krajobrazowego Arrabida (po port. Parque Natural da Arrábida) dzięki już samo otoczenie plaży zachwyca. Plaża ma drobny, złoty piasek. Jest otoczona przez klify, które porasta bujna roślinność. Woda w okolicach plaży ma lazurowy kolor. Plaża Praia de Galapos jest idealna na piękny dzien na plaży!

  Mimo, że plaża jest oddalona kawałek od Lizbony (bliżej do niej z miasta Setubal), to warto się na nią wybrać. Woda na plaży Galapos ma latem ok. 19-20 C. Plaża ma zapewnioną opiekę ratownika w sezonie, bar i restauracje. Problemem latem jest parkowanie w okolicach plaży. Czytaj więcej o plaży Galapos w Portugalii: Mały raj w pobliżu Lizbony – Praia de Galapos >>>.

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  Polecamy również plaże: Plaża Ericeira / Ribeira das Ilhas

  Jest to jedna z najlepszych plaż dla surferów. Malownicze miasteczko Ericeira jest domem dla niektórych z najlepszych miejsc do surfowania w Portugalii i na całym świecie, oferując różne plaże o różnych poziomach trudności. Jedna z nich – plaża Praia de Ribeira d’Ilhas, jest uważana za najlepszą do surfowania i została gospodarzem World Surfing Championships od 1990 roku. Parking i bar na plaży Praia de Ribeira d’Ilhas czynne są przez cały rok. Sąsiadująca plaża Praia do Sul jest również popularna wśród surferów, znajduje się tam hotel, a dodatkowym plusem jest bardzo łatwy dojazd z centrum miasta.

  Plaża ta została wyróżniona certyfikatem błękitnej flagi. Temperatura wód na niej to ok. 16C. Posiada niewielkie zaplecze turystyczne z opieką ratownika w miesiąch letnich.  Odległość od Lizbony: 53,5 km

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  Polecana dzika plaża obok Lizbony: Praia do Ribeiro do Cavalo w Sesimbrze

  Plaża Praia do Ribeiro do Cavalo znjduje się w pobliżu miasteczka Sesimbra, które leży ok. 40 km od Lizbony. Praia do Ribeiro do Cavalo jest naszą ulubioną dziką plażą w okolicach Lizbony.

  Jak to bywa na dzikiach plażach – dojście na nią jest utrudnione i trzeba zejść po klifach. Plaża nie ma żadnego zaplecza, ani infrastruktury turystycznej i nie jest ona polecane dla osób z gorszą kondycją lub rodzin z małymi dziećmi. Plaże Praia do Ribeiro do Cavalo jest jednak przepiękna ze względu na swoje położenie, lazurową wodę, złoty piasek oraz otoczenie. 

  Plaże Portugalia Lizbona Cascais Sintra Costa da Caparica Arrabida Najpiękniejsze plaże w Lizbonie i okolicach Informacje Zestawienie TOP Mapa Wskazówki Jak dojechać Gdzie są Polski Plaża


  Zobacz najlepsze plaże Lizbony na mapie plaż w Lizbonie i okolicach

  Zobacz więcej: https://infolizbona.pl/?p=1640

  Dla kogo jakie plaże w Lizbonie i okolicach?

  • Windsurfing: Plaże Guincho.
  • Surfing: Plaże miasteczka Ericeira.
  • Pływanie w oceanie: Plaże miasteczka Sesimbra, plaża Portinho da Arrábida.
  • Kąpiele słoneczne i opalanie: Plaże Costa da Caparica, plaże na Półwyspie Troia.
  • Naturyzm: Plaża Meco na Costa da Caparica.
  • Imprezy i życie nocne: Plaża Tamariz w Estoril.
  • Naturalne piękno i dzikie plaże: Plaża Adraga, plaża Ursa i plaża Ribeiro do Cavalo.
  • Plaże dla rodzin i dzieci: Plaża Praia das Maçãs i Praia Grande oraz Praia de Carcavelos.

  Plaże na Wybrzeżu Lizbońskim – zdjęcia

  Poniższa galerie zdjęć prezentuje zróżnicowanie plaż, które można znaleźć na Wybrzeżu Lizbońskim. Znajdziemy tutaj zarówno zdjęcia plaż Cascais, Costa da Caparica, plaż w Sintrze oraz Parku Krajobrazowym Arrabida. Jak można zobaczyć portugalskie plaże mogą być bardzo zróżnicowne i piękne!

  Plaże w Lizbonie i okolicach – wideo

  • Plaża Praia da Ursa obok Cabo da Roca

  • Plaża Praia de Galapos obok Setubal

  • Zachód słońca na plaży Adraga obok Sintry

  Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

  Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

  Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


   4 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

   • […] Maurów, ale i szereg pałaców oraz urokliwe centrum. Będąc w Sintrze jest blisko nie tylko na najlepsze plaże w okolicach Lizbony, ale również i na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalne […]

    Odpowiedz
   • Dani napisał/a:

    Mam pytanie o głębokość wody na tych plażach. Jak szybko robi się głęboko? Bardziej jak Bałtyk, czyli płycizny, czy jak Morze Śródziemne, czyli po kilku metrach od brzegu już zakryje człowieka dorosłego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Odpowiedz
   • Z Cacilhas należy złapać autobus 124 lub 135, koszt przejazdu między 4,5-5€/os.jedna strona, a bilet można kupić u kierowcy. Niestety metro nie działa po drugiej stronie rzeki. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
   • Sesimbra jest dobrą alternatywą dla plaż w Lizbonie w weekendy i święta, gdy plaże najbliżej Lizbony są często oblegane.

    Odpowiedz

   Dodaj nowy komentarz

   Imię jest wymagane.
   Adres email jest wymagany.
   Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)