Jak dojechać na plaże w Lizbonie i okolicach? [Mapa + aktualne ceny 2023]

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Lizbona i plaża? Tak! Lizbona i jej okolice – Cascais, Sintra lub Costa da Caparica – posiadają liczne plaże, na które można dostać przy pomocy komunikacji miejskiej, a na które dojazd wcale nie jest trudny. Na niektóre plaże kursują liczne autobusy, pociągi lub inne formy transportu publicznego, na niektóre nawet z centrum Lizbony. Plaże w Lizbonie i okolicach są różne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – od rodzin z dziećmi, miłośników sportów wodnych, naturystów i osoby szukające dzikich plaż tylko dla siebie. W upalne dni lata w Lizbonie wizyta na jednej z plaż może być świetną alternatywą do zwiedzania miasta, w końcu nie przypadkowo Lizbona i Wybrzeże Lizbońskie słynną ze swoich plaż!

InfoLizbona.pl przygotowała specjalny przewodnik, który opisuje, jak dojechać na plaże w Lizbonie przy pomocy różnych środków komunikacji miejskiej?

Znajdziecie w naszym “plażowym przewodniku” nie tylko aktualne ceny biletów transportu publiczne na plaże w okolicach Lizbony, rozkłady jazdy poszczególnych środków transportu, ale również mapę, które prezentuje lokalizację plaż, jeśli ktoś będzie miał ochotę się wybrać na nie samochodem, skuterem lub rowerem.


Bilety online do zabytków w Lizbonie
 


Plaże w Lizbonie i okolicach

Jeśli planujemy wakacje w Lizbonie lub po prostu typowo turystyczny wyjazd mający polegać na zwiedzaniu miasta, to mimo wszystko warto zarezerwować sobie jeden dzień na wizytę na lizbońskich plażach. Można na to przeznaczyć, czy to cały dzień, a jeśli ktoś nie ma tyle czasu, to nawet pół dni, gdyż niektóre plaże w Lizbonie – na przykład Carcavelos – są zlokalizowane tylko ok. 30 minut jazdy pociągiem od centrum Lizbony.

Listę 10 najlepszych plaż w Lizbonie i okolicach, wraz z ich lokalizacją oraz opisem, znaleźć można tutaj: Najlepsze i najpiękniesze plaże wokół Lizbony – mapa + informacje >>>. Część z nich jest osiągalna przy pomocy komunikacji miejskiej, jak na przykład Praia das Maçãs w Sintrze, Praia Guincho lub Praia da Rainha w Cascais, a niektóre niestety nie (choć może to akurat być dla niektórych, którzy szukają mnie popularnych plaż). O tym, jak dojechać na plaże transportem publicznym przeczytać można poniżej.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Plaże na Wybrzeżu Lizbońskim – gdzie leżą?

Generalnie plaże na Wybrzeżu Lizbońskim (po port. Costa da Lisboa) można podzielić na 4 rejony występowania. Jakie to rejony i jakie plaże gdzie leżą?

 • Plaże na linii Lizbona – Cascais: są to plaże rzeczne (położone nad rzeką Tejo) i oceaniczne (nad oceanem), które leżą wzdłuż brzegu i wybrzeża ciągnące się od Lizbony, aż do Cascais. Te najpopularniejsze plaże na w tym regionie to (w kierunku do Lizbony do Cascais): Praia de Caxias, Praia de Paço de Arcos, Praia da Torre w Oeiras, Praia de Carcavelos, Praia do Tamariz, Praia da Conceição, Praia da Rainha, Praia do Guincho. Dojazd na te plaże jest prosty (zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską). Są to plaże położone najbliżej Lizbony. Plaże są piaszczyste, czyste, bez otoczenia większych formacji skalnych.
 • Plaże w Sintrze i okolicach: są plaże, które leżą w obrębie Sintry. Mają one zachodnią ekspozycję, dzięki czemu są one bardziej wietrzne, niż plaże w Cascais. Znajdziemy tutaj zarówno dziki plaże, jak i popularne miejsca z dobrą infrastrukturą do plażowania. Najpopularniejsze plaże w Sintrze i okolicach to (w kierunku od południa ku północy): Praia de Assentiz (blisko przylądka Cabo da Roca), Praia da Aroeira, Praia da Ursa, Praia da Adraga, Praia Grande, Praia das Maçãs, Praia da Aguda i Praia do Magoito. Są to plaże z drobnymi złotym piaskiem. Wszystkie plaże w okolicach Sintry są otoczone przez formacje skalne, które czasami mają fantazje kształty. 
 • Plaże Costa da Caparica: plaże, które leżą po drugiej stronie rzeki w Lizbonie, na Wybrzeżu Costa da Caparica. Dojedziemy na nie bez trudu zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem – dojazd jednak zajmuje więcej czasu, niż na plaże w Cascais. Są to w zdecydowanej większości długie, piaszczyste plaże, z których te w centrum Costa da Caparica mają bardzo dobrą infrastukturę turystyczną i zaplecze sanitarne. Najpopularniejsze plaże Costa da Caparica (od północy na południe) to: Praia de São João, Praia do Dragão Vermelho, Praia Nova, Praia da Riviera, Praia do Castelo, Praia do Rei, Praia da Morena, Praia da Bela Vista, Praia da Fonte da Telha i Praia dos Olhos de Água.
 • Plaże od Parku Naturalnego Arrabida, aż do Setubal: są to plaże najdalej oddalone od Lizbony. Nie opisujemy ich szczegółowo w tym przewodniku po plażach w Lizbonie i okolicach. Plaże te ciągną się w granicach Parku Naturalnego Arrabida i sięgają, aż do miasta Setubal. Najpopularniejsze plaże w tym regionie to (zachodu na wschód: Praia da Ribeira do Cavalo, Praia do Ouro w Sesimbrze, Praia do Portinho da Arrabida, Praia de Galapinhos, Praia de Galápos, Praia da Figueirinha i plaże półwyspu Troia. Są to plaże często otoczone przez piękne klify i zieleń parku, plaże piaszczyste, z lazurową wodą. By dojechać na większość z nich potrzebny jednak jest samochód.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Plaże w Cascais i okolicach

 • Plaża Praia Carcavelos

Plaża Carcavelos jest jedną z najbliższych Lizbonie plaż. Jest ona położona około 30 minut jazdy pociągiem od centrum Lizbony. Jest to szeroka, piaszczysta plaża. W sezonie letnim często bywa zatłoczona, a mieszają się na niej turyście z mieszkańcami Lizbony. Działają na niej szkoły surfingowe, jest rozwinięte zaplecze sanitarne oraz gastronomiczne. Często odbywają się na niej również różne wydarzenia sportowe. Tuż obok zlokalizowany jest duży parking dla samochodów, a sama plaża jest wybierania przez rodziny, osoby młode, pary oraz amatorów sportów wodnych, można więc śmiało powiedzieć, że jest to plaża dość uniwersalna.

Plaże w Lizbonie: Jak dojechać z Lizbony na plaże Carcavelos?

Na plażę Carcavoles dojedziemy pociągiem relacji Lizbona Cais do Sodre – Cascais, który odjeżdża z dworca kolejowego Cais do Sodre, który jest położony w samym centrum Lizbony. Pociągi odjeżdżają średnio co 20 minut, a łącznie w ciągu całego dnia jest ponad 50 składów. Pierwszy pociąg z dworca Cais do Sodre odjeżdża o godzinie 5:30 rano, a ostatni o 01:30 (rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na stronie www.cp.pt >>>). Koszt przejazdu to 1,95€/os. (cena aktualna na 2023 rok). Bilety można kupić w kasie lub w specjalnych automatach ustawionych przed bramkami na dworcu. Na plażę dojedziemy również na biletach komunikacji miejskiej, załadowanych w opcji zapping – czytaj wiecej o biletach komunikacji miejskiej w Lizbonie >>>. Jeśli chcemy dostać się na plażę Carcavelos, to należy wysiąść z pociągu na stacji “Carcavelos”. Plaża jest położona ok. 5 minut od stacji kolejowej.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Plaża Praia do Tamariz w Estoril

Jedna z najbardziej popularnych plaż w okolicach Lizbony. Znajduje się tuż obok stacji kolejowej w miasteczku Estoril, wysiadając z pociągu praktycznie bezpośrednio wychodzimy na plażę. Posiada ona spokojne wody, a sama plaża otoczona jest przez skały. Plaża Tamariz w Estoril posiada certyfikat błękitnej flagi, a temperatury wody w jej okolicach to 17-18 C. Na plaże jest zapewniona opieka ratownika w sezonie wakacyjnym, a także możliwość wypożyczenia leżaków oraz parasoli + dobre zaplecze sanitarne oraz turystyczne.

Plaże w Lizbonie i okolicach: Jak dojechać z Lizbony na plażę w Estoril?

Dojazd na Praia do Tamariz jest bardzo podobny, jak na plażę Carcavelos. Również łapiemy pociąg z dworca Lizbona – Cais do Sodre w centrum Lizbony, ale jedziemy dłużej, gdyż około 35 minut, aż do stacji “Estoril”. Koszt biletu w jedną stroną to 2,30€/os. (ceny aktualne na 2023 rok), a bilety kupujemy w kasie lub specjalnych automatach ustawionych przed bramkami na perony na dworcu Lizbona – Cais do Sodre. Rozkład jazdy pociągów z Lizbony do Estoril można sprawdzić na stronie www.cp.pt >>>.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Praia do Guincho w Cascais

Plaża Guincho w Cascais to jedna z najsłynniejszych plaż na całym Wybrzeżu Lizbońskim, opisywana w każdym przewodniku po Portugalii, legendarna mekka surferów i miłośników dużych fal. Plaża Guincho jest bardzo wietrzna, dlatego chętnie jest wybierana przez amatorów rozmaitych sportów wodnych, których zobaczymy tam bardzo licznie. Z powodu wiatrów nie jest zbyt dobrym miejscem na kąpiele. Zdecydowanie jednak jest to jedna z najbardziej malowniczych plaż, którą warto odwiedzić. Plaża brała udział w filmach o przygodach słynnego Agenta 007, a dokładnie w filmie “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Plaża Guincho Cascais Lizbona Praia do Guincho Fotografie Zdjęcia Photos Przewodnik Plaże w Lizbonie

Plaże w Lizbonie i okolicach: Jak dojechać na plażę Guincho z Lizbony?

Plaża jest oddalona o około 10 km od centrum Cascais. Jeśli chcemy na nią dojechać z Lizbony, to najpierw należy złapać pociąg z dworca Lizbona – Cais do Sodre do Cascais i wysiąść na ostatnim przystanku, czyli “Cascais”. Koszt bilety to 2,30€/os. (ceny aktualne na 2023 rok), a czas jazdy ok. 40 minut. Rozkład jazdy pociągów z Lizbony znajdziemy na stronie www.cp.pt >>>. Następnie należy złapać autobusy numer M05 lub M15, które odjeżdżają z dworca autobusowego w Cascais, który jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Czas jazdy autobusem z centrum Cascais na Praia do Guincho to około 25-27 minut (autobus M05 jedzie trochę szybciej), a koszt biletu to ok. 2,6€/os., a można go zakupić u kierowcy. Wysiadamy na przystanku “Praia do Guincho”. Na plaże można się również dostać spacerem, który zajmuje ok. 2-2,5h, cały czas wzdłuż ścieżki rowerowej, która przebiega przez Cascais. Rozkład jazdy autobusów z Cascais na plażę Guincho można znaleźć na stronie www.carrismetropolitana.pt >>>.  Więcej o plaży Guincho + dużą galerię zdjęć z plaży można zobaczyć tutaj: Plaża Guincho w okolicach Lizbony – jedna z najlepszych plaż w tej części Portugalii + Zachód słońca na plaży Guincho w Cascais >>>.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Inne plaże w Cascais

W samym centrum Cascais znajdziemy kilka ładnych plaż. Najpopularniejsze plaże w Cascais to Praia da Conceição, Praia da Duquesa lub Praia da Rainha, na które dojazd nie stanowi żadnego problemu. Nie są to duże plaże, dzięki czemu w sezonie wakacyjnym, szczególnie w weekendy są one zatłoczone. Są to jednak plaże, które żyją cały dzień, ze względu na międzynarodowe towarzystwo i położenie w centrum kurortu turystycznego. Mają dobre zaplecze sanitarne oraz turystyczne, z liczynymi sklepami, barami oraz restauracjami. Plaża Praia da Rainha jest oznaczona certyfikatem błękitnej flagi, a temperatury wód w jej pobliżu to 19C.

Plaże w Lizbonie i okolicach: Jak dojechać z Lizbony na plaże w Cascais?

Na plaże te dojedziemy, podobnie, jak na plaże opisane powyżej, pociągiem relacji Lizbona – Caid do Sodre – Cascais. Wysiadamy na ostatniej stacji “Cascais”, skąd plaże są osiągalne w zasięgu krótkiego spaceru. Dojście na plaże jest jasno oznakowane. Nie będziemy mieli żadnego problemu, aby na nie trafić z dworca kolejowego w Cascais.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Plaże Costa da Caparica na Wybrzeżu Lizbońskim

Wybrzeże Costa da Caparica to raj dla plażowiczów, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Costa da Caparica  to pas wybrzeża obejmujący ponad 15 km przestrzeni, na której znajduje się kilkanaście różnych plaż, przez wielu uważanych za najlepsze plaże w Lizbonie. Plaże Praia da Morena i Praia da Sereia mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną oraz sanitarną, liczne bary i restauracje, opiekę medyczną, dzięki czemu chętnie są wybierane przez grupy znajomych oraz rodziny z dziećmi. Północna część Costa da Caparica jest lepiej zagospodarowana, natomiast południowa część jest bardziej dzika i mniej popularna wśród turystów.

W sezonie letnim na Costa da Caparica kursuje kolejka, która łączy różne plaże wybrzeża. Nazywa się ona “TransPraia”, pierwszy kurs o godzinie 9.00, a ostatni o 19.00, kolejka kursuje co pół godziny. Koszt przejazdu, w zależności od trasy 2,50-4,50€/os. Kolejka łącznie posiada 21 jest przystanków, a ostatni to “Fonte da Telha” – mała, urocza rybacka wioska, gdzie kolejka zawraca.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Jak dojechać na plaże Costa da Caparica z Lizbony? 

O tym, jak dojechać z Lizbony na plaże Costa da Caparica napisaliśmy osobny poradnik pt. “Jak najwygodniej dojechać na Costa da Caparica z Lizbony? Autobusem, pociągiem, samochodem”. Można się z nim zapoznać tutaj >>>. Transport z Lizbony na Costa da Caparica jest prosty. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze formy transportu, które pozwolą nam dojechać z Lizbony do centrum miejscowości Caparica. To właśnie w centrum Caparica znajdują się te najbardziej popularne plaże Costa da Caparica.

 • Autobus numer 3709 firmy Carris Metropolitana spod ronda Marques de Pombal (na niebieskiej lini metra, stacja “Marques Pombal”) na południowe plaże Costa da Caparica. Bilet można kupić na przykład u kierowcy, a jego koszt to ok. 2,60€/os. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.carrismetropolitana.pt >>> . Wysiaść należy na ostatnim przystanku, tj. dworcu autobusowym na Costa da Caparica, z którego na plaże jest ok. 10 minut spacerem. 
 • Autobus numer 3710, tej samej firmy, co 3709. Autobus 3710 z Lizbony na Costa da Caparica odjeżdża z przystanku na placu Praça do Areeiro, który jest zlokalizowany na zielonej linii metra, tuż obok wyjścia ze stacji metra “Areeiro”. Koszt biletu kupionego u kierowcy to ok. 2,60€, a podróż autobusem zajmuje ok. 30-40 minut. Rozkład jazdy autobusu 3710 z Lizbony na Caparica i z Caparica do Lizbony można sprawdzić na stronie www.carrismetropolitana.pt >>>. RADA PZEWODNIKA: Na autobusy Transportes Sul do Tejo obowiązuję również bilety w opcji zapping z Lizbony – wtedy koszt przejazdu to tylko 1,55€/os./podróż.
 • Prom z Lizbona – Cais do Sodre w kierunku Cacilhas (koszt 1,20€/os., obowiązują bilety w opcji zapping >>>, czas podróży to ok. 10 minut. Czytaj więcej o promach w Lizbonie >>>). Następnie autobus 3011 (bezpośrednio na Costa da Caparica, szybsza opcja) lub 3022 (dłuższa opcja, gdyż przejeżdża przez miasto Almada z architekturą z lat 60. XX wieku), które odjeżdżają z dworca autobusowego w Casilhas. Dworzec autobusowy w Casilhas jest zlokalizowany zaraz obok przystani promów. Rozkład jazdy autobusów można sprawdzić na stronie www.carrismetropolitana.pt >>>.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Plaże w okolicach Sintry

 • Praia das Macas w Sintrze

Plaża Praia das Macas w Sintrze, to plaża, która oferuje łagodne zejście do oceanu, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Oferuje ona również dogodne warunki dla windsurferów oraz osób lubiących surfing, gdyż charakteryzuje się dobrymi warunkami wietrznymi. Dodatkowym plusem plaży Macas jest dobre zaplecze turystyczne. 

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia 5

Plaże w okolicach Lizbony: Jak dojechać na plaże Praia das Macas z Lizbony?

Z Lizbony najpierw należy dojechać do Sintry, najlepiej pociągiem z dworca Rossio. Szczegóły dojazdu znaleźć można tutaj: Lizbona-Sintra dojazd komunikacją miejską >>>  – wysiadamy na stacji “Portela de Sintra”. Obok stacji znajduje się dworzec autobusowy Portela de Sintra Estação, z którego na plażę Praia das Macas odjeżdżą autobus numer 1254 lub 1248. Autobus 1248 kursuje on między Sintrą, a malowniczą miejscowością Azenhas do Mar. Czas jazdy z dworca autobusowego w Sintrze na plaże Praia das Macas zajmuje ok. 40-50 minut. Bilet można kupić u kierowcy, a koszt biletu to ok. 2,60€ (2023 rok). Rozkład jazdy autobusów można sprawdzić na stronie www.carrismetropolitana.pt >>>. Na pociąg z Lizbony do Sintry oraz na autobusy 1254 i 1248 441 obowiązują również bilety w opcji zapping, które opisaliśmy dla Was tutaj: Przewodnik po biletach na transport publiczny w Metropolii Lizbońskiej >>>.

Na plażę Praia das Macas w Sintrze dojedziemy również w inny sposób – bardziej turystyczny, ale też znacznie bardziej malowniczym, a mianowicie  starym tramwajem w Sintrze, który odjeżdża z przystanki “Vila de Sintra” (znajduje się on w historycznym centrum Sintry, ok. 10 minut spacerem od dworca kolejowego w Sintrze). Tramwaj kursuje w sezonie wakacyjnym, średnio co godzinę, a koszt jazdy to ok. 4 €/os. Rozkład jazdy autobusu oraz dokładny cennik jest dostępny na stronie visitsintra.travel >>>.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Praia Grande w Sintrze

Plaża Praia Grande jest położona około 40-50 minut jazdy autobusem od centrum Sintry. Jest to dość rozległa plaża, chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi oraz młodzież. Posiada ona kilka szkół surfingowych oraz wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych + bary i restauracje. Czytaj więcej o plaży Praia Grande w Sintrze: Plaża, która zachwyci każdego – Praia Grande – wielka plaża z wieloma możliwościami [Dojazd + Zdjęcia] >>>.

Praia Grande Lizbona Plaże Plaża Sintra Wielka Plaża Lisbona Lisboa Lisbon w Lizbonie dojazd foto info najlepsze plaże Portugalia

Jak dojechać na plażę Praia Grande?

Z Lizbony na Praia Grande najlepiej dojechać najpierw do Sintry (szczegóły dojazdu znaleźć można tutaj: Lizbona-Sintra dojazd komunikacją miejską >>>  – wysiadamy na stacji “Portela de Sintra”), a dalej już autobusem 1254 lub 1242. Bilety na autobus można kupić na przykład u kierowcy. Koszt biletu w jedną stroną to ok. 2,60€/os. Przystanek autobusowy znajduje się tuż obok plaży. Rozkład jazdy autobusów można sprawdzić na stronie www.carrismetropolitana.pt >>> (wysiadamy na przystanku “Praia Grande”).

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Plaża Adraga między Cabo da Roca i Sintrą

Praia da Adraga jest zlokalizowana obok miejscowości Almocageme, w drodze z Sintry na przylądek Cabo da Roca. Plaża jest otoczona przez wysokie klify. Ma ona drobny złoty piasek. Na plaży znajduje się doskonała restauracja z owocami morza oraz bar. Plaża Adraga ma również skromne zaplecze sanitarne. W sezonie jest opieka ratownika. Więcej o plaże Adraga przeczytać można tutaj: Praia da Adraga – nieodkryty jeszcze skarb obok Sintry >>>.

Plaże obok Lizbony: Jak dojechać na plażę Adraga z Lizbony?

Potrzebujemy do tego samochodu lub skutera, gdyż bezpośrednio na plażę Adraga nie dociera komunikacja publiczna – ani z Lizbony, ani z Sintry. Obok plaży Adraga znajduje się bezpłatny parking samochodowy. Jadąc jednak ze Sintry na przylądek Cabo da Roca autobus 1253 można wysiąść w miejscowości Almoçageme, a dalej udać się dłuższym spacerem na plażę. Szczegóły dojazdu są opisane w tym linku >>>

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

 • Dzika plaża Ursa obok Cabo da Roca

Plaża Ursa obok przylądka Cabo da Roca, po portugalsku Praia da Ursa, jest jedną z najpiękniejszych plaż na całym Wybrzeżu Lizbońskim. Jest to typowa dzika plaża ze złotym piaskiem, malowniczymi formacjami skalnymi przy brzegu i potężnymi klifami dookoła. Plaża nie ma żądnego zaplecza sanitarnego, ani turystycznego. Nawet w sezonie turystycznym nie ma ma tutaj tłumów, co wiążę się z trudnym dojściem na plażę. Czytaj więcej o plaży Ursa: Malownicza, dzika plaża w okolicach Lizbony >>>.

Plaże w Lizbonie i okolicach: Jak dojechać na plażę Ursa?

By dojechać z Lizbony na plażę Ursa potrzebujemy samochód – bezpośrednio w okolice plaży Praia da Ursa nie dojeżdża żadna komunikacja. Samochód można zaparkować na niewielkim parkingu przy drodze, które prowadzi do klifów, pod którymi znajduje się plażą. Spacer z parkingu na plażę zajmuje ok. 30 minut. Najbliższym przystanek komunikacji miejskiej znajduje się na przylądku Cabo da Roca, do którego można się dostać z Lizbony przez Sintrę lub Cascais. Szczegółowy opis dojazdu został opisany tutaj: Jak dojechać na przylądek Cabo da Roca z Lizbony >>>. Z przylądka Cabo da Roca spacer na plażę zajmuje ok. 45 minut w jedną stronę. Trzeba jednak zwrócić uwagę na trudne zejście / wejście na plażę. Szczegóły w tym temacie są opisane tutaj >>>.

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci


Sprawdź, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Portugalii i aktualne promocje wypożyczalni 


Plaże w Lizbonie: Kamery i podgląd online

Poniżej prezentujemy linki do kamer plażowych, które są zlokalizowane na najpopularniejszych plażach w Lizbonie i okolicach. Kamery plażowe oferują podgląd na obecną sytuacją na plażach – obłożenie, wysokość fal, itp. Dostęp do kamer jest bezpłatny. 

Plaże w Lizbonie Jak Dojechać Najlepsze Zestawienie Ranking Informacje Dojazd Przewodnik Mapa Opis Spis Lizbona Portugalia Lisbon Lisboa Praia Kamery Foto Polecane Dla Dzieci

Plaże w Lizbonie i okolicach: Mapa plaż, na które dojechać można przy pomocy komunikacji miejskiej

Plaże w Lizbonie – noclegi

Jeśli szukamy dobrego noclegu przy oceanie, to największy wybór hoteli i apartamentów zlokalizowanych blisko plaż i oceanu w okolicach Lizbony znajdziemy na Costa da Caparica oraz na lini Lizbona – Cascais. 

Poniższa mapa pozwala sprawdzić dostępne noclegi nad oceanem na Wybrzeżu Lizbońskim. Można na niej również sprawdzić aktualne promocje, które oferują hotele i apartamenty. 

Osoby zainteresowane polecanymi i sprawdzonymi noclegami w Cascais zapraszamy do tekstu: Gdzie spać nad oceanem w okolicach Cascais >>>.

Booking.com

Dzięki za korzystanie z naszej strony do planowania wyjazdu do Lizbony! Kupując wirtualną kawę, pomagasz nam rozwijać stronę i tworzyć wartościową zawartość dla naszych czytelników.

Dziękujemy za wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź naszą ofertę polskich wycieczek po Lizbonie i innych miastach Portugalii – jest to wyjątkowy sposób na poznanie tego kraju od strony jego mieszkańców i pasjonatów Portugalii.

Zostaw nam wiadomość i zobacz, co możemy Ci zaproponować, byś zakochał się w Portugalii, tak samo jak my! 


  A czy warto? O tym przeczytasz tutaj >>> i dowiesz się z opinii osób, które z nami do tej pory zwiedzały Lizbonę.

  25 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Agata napisał/a:

   Dzień dobry,
   Chciałam zapytać czy na którejś z plaż jest możliwość zostawienia cennych rzeczy np. w szafkach lub jakimś depozycie?
   Podróżuję sama, a nie ukrywam, że chciałabym skorzystać z uroków kąpieli 🙂
   Będę wdzięczna za pomoc.
   Dodam również , że strona jest bardzo pomocna 🙂

   Odpowiedz
   • Justyna napisał/a:

    i jak podróż, udała się?
    też podróżuję sama i nie wiem czy tak do końca fajnie na plaży i w takim miejscu być samej

    Odpowiedz
  • Jarek napisał/a:

   Witam 🙂
   Czy na dworcu Cais do Sodre są bramki tak jak w metrze ? W jaki sposób płaci się za przejazd pociągiem do Cascais używając kart z opcją zapping ? Jak to wygląda w Cascais przy powrocie ?
   Panie Krzysztofie za pomysł i redagowanie strony infolizbona.pl należy się Panu turystyczny Oscar 🙂 . Już drugi raz korzystam z info na stronie przy planowaniu wyjazdu. Najlepsza ,, Lizbońska” strone w necie ! Tak trzymac !

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dzień dobry,
    Dziękuję za wiadomość. Cieszę się, że przygotowana strona jest pomocna 🙂 Jeśli chodzi o przejazd pociągiem z Lizbony do Cascais, to na dworcu Cais do Sodre są takie samie bramki, jak w metrze – przykłady kartę z załadowanym odpowiednim biletem, bramka się otwiera i tyle. W Cascais działa to dokładnie w ten sam sposób.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Malwa napisał/a:

   Chcielibyśmy przepłynąć promem z Belem do Porto Brandao i dalej dostać się na plaże Costa da Caparica. Czy jest połączenie autobusowe z Porto Brandao?

   Odpowiedz
  • Anna Skawińska napisał/a:

   Witam,09,04 wylatuje do Lizbony ,chcialabym zobaczyc plaze ,napewno wszystkie sa warte zobaczenia ,poniewaz bede tylko 6 dni ,chcialabym odwiedzic najpiekniejsza ,wiec prosze o podpowiec na ktora warto sie udac ,z gory dziekuje>

   Odpowiedz
   • Cascais, warto wybrać się też do Sesimbry. Plaże w Lizbonie nie robią takiego wrażenia jak te w Algarve, ale te dwie są moim zdaniem najbardziej warte odwiedzenia.

    Odpowiedz
  • marian napisał/a:

   Panie Krzysztofie

   19 sierpnia 2017 jedziemy do hotelu Real Caparica (Rua do mestre Manuel 18) prosze mi powiedziec jak najlepiej dojechac z lotniska do hotelu z gory panu dziekuje

   Odpowiedz
  • Julia napisał/a:

   Pani Krzysztofie, czy z Cascais mozna się przespacerować na Praia do Guincho? 8-9 km spacer jak najbardziej wchodzi w grę – pytanie tylko, czy jest tak jakaś wytyczona ścieżka? Z gory dziękuję za odpowiedź!

   Odpowiedz
   • Dobry wieczór,
    Jak najbardziej można – biegnie tam ścieżka rowerowa, a także częściowo chodnik. Można zawsze też zlapać taxi – nie wychodzi drogo, ok. 5-8€/jedna strona. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Daniel Kowalski napisał/a:

   Panie Krzysztofie jak dojechać z centrum Lizbony by zobaczyć ujście rzeki Tag wpadającej do oceanu czy muszę dojechać do stacji Caxias

   Odpowiedz
  • Darek napisał/a:

   Panie Krzysztofie, wybieramy się wraz z narzeczoną do Lizbony na 12 dni i zamierzamy znaleźć nocleg w zachodnich rejonach, w okolicach Sintry, Almocageme itp. Chcemy oczywiście zwiedzić magiczną Lizbonę i właśnie zastanawiamy się czy lepiej będzie dojeżdżać z tych małych miejscowości przez powiedzmy 3 dni do Lizbony na całodzienne zwiedzanie, czy może lepiej podzielić urlop na dwa etapy: 9 dni na zachodzie, 3 w Lizbonie. Bardzo prosiłbym o rade. Pozdrawiamy!
   P.S. Rewelacyjna strona!

   Odpowiedz
   • Wydaje mi się, że korzystniejszą opcją dla Państwa byłoby podzielenie pobytu na dwa etapy – zaoszczędzą Państwo czas na dojazdy, a przy okazji będzie można lepiej poznać obydwa miejsca. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu!

    Odpowiedz
  • Filip Kaźmierczak napisał/a:

   Czy korzystając z autobusów TST można przewozić bagaż ?

   Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   Mam pytanie, jadę do Lisbony na tydzień. Znalazłam nocleg w Barreiro. Czy to dobry pomysł? Da się stamtąd dostać na jakąś plażę? Bo do Lisbony są promy. Dziękuję za odpowiedź.

   Odpowiedz
   • Barreiro leży po drugiej stronie rzeki Tag. Jeśli zależy Pani na zwiedzaniu Lizbony, to może lepiej jednak coś znaleźć w centrum Lizbony? Będzie to lepsza baza wypadowa. Łatwiej również będzie dojechać na plaże. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • asia napisał/a:

   Czy na 24godzinnym bilecie można dojechać do Cascais pociągiem?

   Odpowiedz
  • iwona napisał/a:

   witam,
   jestem aktualnie na costa da caparica i mam pytanie czy na kartę viva viagem w opcji zapping będę mogła korzystać z komunikacji podmiejskiej TST (linia 161 135 124) oraz promu. Chodzi mi o dojazd i powrót z Lizbony.
   Z góry dziękuje za odpowiedź.

   Odpowiedz
  • Polecam na przykład Costa da Caparica lub rejony Cascais – Estoril. Wybór tam będzie największy, a wszystkie plaże są relatywnie blisko Lizbony, w szczególności te w Cascais i Estoril. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • szymon napisał/a:

    Dziękuję za pomoc, wybrałem Costa da Caparica i już zarezerwowałem hotel. Pozostaje tylko zaplanowania trasy z lotniska.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)