Jak dojechać na plaże w Lizbonie i okolicach [Mapa + aktualne ceny]

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia

Lizbona i plaża? Tak! Lizbona i jej okolice – Cascais, Sintra lub Costa da Caparica – posiadają liczne plaże, na które można dostać przy pomocy komunikacji miejskiej, a na które dojazd wcale nie jest trudny. Na niektóre plaże kursują liczne autobusy, pociągi lub inne formy transportu publicznego, na niektóre nawet z centrum Lizbony. Plaże w Lizbonie i okolicach są różne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – od rodzin z dziećmi, miłośników sportów wodnych, naturystów i osoby szukające dzikich plaż tylko dla siebie. W upalne dni lata w Lizbonie wizyta na jednej z plaż może być świetną alternatywą do zwiedzania miasta, w końcu nie przypadkowo Lizbona i Wybrzeże Lizbońskie słynie ze swoich plaż!

InfoLizbona.pl przygotowała specjalny poradnik, który opisuje, jak dojechać na plaże w Lizbonie przy pomocy różnych środków komunikacji miejskiej. Znaleźć można w naszym “plażowym przewodniku” nie tylko ceny biletów transportu publiczne na plaże w okolicach Lizbony, rozkłady jazdy poszczególnych środków transportu, ale również mapę, które prezentuje lokalizację plaż, jeśli ktoś będzie miał ochotę się wybrać na nie samochodem, skuterem lub rowerem.

Plaże w Lizbonie i okolicach

Jeśli planujemy wakacje w Lizbonie lub po prostu typowo turystyczny wyjazd mający polegać na zwiedzaniu miasta, to mimo wszystko warto zarezerwować sobie jeden dzień na wizytę na lizbońskich plażach. Można na to przeznaczyć, czy to cały dzień, a jeśli ktoś nie ma tyle czasu, to nawet pół dni, gdyż niektóre plaże w Lizbonie – na przykład Carcavelos – są zlokalizowane tylko ok. 30 minut jazdy pociągiem od centrum Lizbony.

Listę 10 najlepszych plaż w Lizbonie i okolicach, wraz z ich lokalizacją oraz opisem, znaleźć można tutaj: Najlepsze i najpiękniesze plaże wokół Lizbony – mapa + informacje>>> Część z nich jest osiągalna przy pomocy komunikacji miejskiej, jak na przykład Praia das Maçãs, Praia Guincho lub Praia da Rainha, a niektóre niestety nie, choć może to akurat być plus części plaż. O tym, jak dojechać na plaże transportem publicznym przeczytać można poniżej.

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia
Zachód słońca na plaży w Estoril

Plaże w Cascais i okolicach

 • Plaża Praia Carcavelos

Plaża Carcavelos jest jedną z najbliższych Lizbonie plaż. Jest ona położona około 30 minut jazdy pociągiem od centrum Lizbony. Jest to szeroka, piaszczysta plaża. W sezonie letnim często bywa zatłoczona, a mieszają się na niej turyście z mieszkańcami Lizbony. Działają na niej szkoły surfingowe, jest rozwinięte zaplecze sanitarne oraz gospodarcze. Często odbywają się na niej również różne wydarzenia sportowe. Tuż obok zlokalizowany jest duży parking dla samochodów, a sama plaża jest wybierania przez rodziny, osoby młode, pary oraz amatorów sportów wodnych, można więc śmiało powiedzieć, że jest to plaża dość uniwersalna.

Na plażę Carcavoles dojedziemy pociągiem relacji Cais do Sodre – Cascais, który odjeżdża z dworca kolejowego Cais do Sodre, który jest położony w samym centrum Lizbony. Pociągi odjeżdżają co 20 minut, a łącznie w ciągu całego dnia jest ponad 50 składów. Pierwszy pociąg z dworca Cais do Sodre odjeżdża o godzinie 5:30 rano, a ostatni o 01:30 (rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na stronie www.cp.pt). Koszt przejazdu to 1,90€/os. Bilety można kupić w kasie lub w specjalnych automatach ustawionych przed bramkami na dworcu. Na plażę dojedziemy również na biletach komunikacji miejskiej, załadowanych w opcji zapping – czytaj wiecej o biletach komunikacji miejskiej w Lizbonie>>> Jeśli chcemy dostać się na plażę Carcavelos, to należy wysiąść z pociągu na stacji “Carcavelos”. Plaża jest położona ok. 5 minut od stacji kolejowej.

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia
Plaża w Carcavelos
 • Plaża Praia do Tamariz w Estoril

Jedna z najbardziej popularnych plaż w okolicach Lizbony. Znajduje się tuż obok stacji kolejowej w Estoril, wysiadając z pociągu praktycznie bezpośrednio wychodzimy na plażę. Posiada ona spokojne wody, a sama plaża otoczona jest przez skały. Posiada ona certyfikat błękitnej flagi, a temperatury wody w jej okolicach to 17-18 st C. Jest tam opieka ratownika, a także możliwość wypożyczenia leżaków oraz parasoli + dobre zaplecze sanitarne oraz turystyczne.

Dojazd na Praia do Tamariz jest bardzo podobny, jak na plażę Carcavelos. Również łapiemy pociąg z dworca Cais do Sodre w centrum Lizbony, ale jedziemy dłużej, gdyż około 35 minut, aż do stacji “Estoril”. Koszt biletu w jedną stroną to 2,20€/os, a bilety kupujemy w kasie lub specjalnych automatach ustawionych przed bramkami na perony na dworcu Cais do Sodre.

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia
Promenada wzdłuż plaży w Estoril
 • Praia do Guincho

Jedna z najsłynniejszych plaż na całym Wybrzeżu Lizbońskim, opisywana w każdym przewodniku po Portugalii, legendarna mekka surferów i miłośników dużych fal. Plaża jest bardzo wietrzna, dlatego chętnie jest wybierana przez amatorów rozmaitych sportów wodnych, których zobaczymy tam bardzo licznie. Z powodu wiatrów nie jest zbyt dobrym miejscem na kąpiele. Zdecydowanie jednak jest to jedna z najbardziej malowniczych plaż, którą warto odwiedzić. Plaża brała udział w filmach o przygodach słynnego Agenta 007, a dokładnie w filmie “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Plaża Guincho Cascais Lizbona Praia do Guincho Fotografie Zdjęcia Photos Przewodnik Plaże w Lizbonie

Plaża jest oddalona o około 10 km od centrum Cascais. Jak się dostać się na nią z Lizbony? Najpierw należy złapać pociąg z dworca Cais do Sodre do Cascais i wysiąść na ostatnim przystanku, czyli Cascais. Koszt bilety to 2,20€/os, a czas jazdy ok. 40 minut. Pociągi jeżdżą według rozkładu przedstawionego powyżej. Następnie należy złapać autobusy numer 405 lub 415, które odjeżdżają z dworca autobusowego w Cascais, który jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Czas jazdy autobusem z centrum Cascais na Praia do Guincho to około 10 minut (autobus 415 jedzie dłużej), a koszt biletu to 2,25€/os, a można go zakupić u kierowcy. Wysiadamy na przystanku “Guincho”. Na plaże można się również dostać spacerem, który zajmuje ok 2-2,5h, cały czas wzdłuż ścieżki rowerowej, która przebiega przez Cascais.

Czytaj więcej: Plaża Guincho w okolicach Lizbony – jedna z najlepszych plaż w tej części Portugalii + Zachód słońca na plaży Guincho w Cascais >>>

Lizbona Cascais plaże dojazd autobusy Guincho
Rozkład jazdy autobusu 405 na Praia do Guincho
 • Plaże w Cascais

W samym centrum Cascais znajdziemy kilka plaż. Najpopularniejsze to Praia da Conceição, Praia da Duquesa lub Praia da Rainha, na które dojazd nie stanowi żadnego problemu. Nie są to duże plaże, dzięki czemu w sezonie wakacyjnym, szczególnie w weekendy są one zatłoczone. Są to jednak plaże, które żyją cały dzień, ze względu na międzynarodowe towarzystwo i położenie w centrum kurortu turystycznego. Mają dobre zaplecze sanitarne oraz turystyczne, z liczynymi sklepami, barami oraz restauracjami.  Plaża Praia da Rainha jest oznaczona certyfikatem błękitnej flagi, a temperatury wód w jej pobliżu to 19C.

Na plaże te dojedziemy, podobnie, jak na plaże opisane powyżej, pociągiem relacji Caid do Sodre – Cascais. Wysiadamy na ostatniej stacji, skąd plaże są osiągalne w zasięgu krótkiego spaceru. Możemy też wybrać autobus 427, który odjeżdżą z dworca autobusowego w Cascais. Koszt biletu to 1€/os, a autobusy kursuje co 10-15 minut. Rozkład jazdy autobusu 427, tzw. BusCas, znajduje się poniżej.

Lizbona Cascais plaże dojazd autobusy
Rozkład jazdu autobusu 427 w Cascais

Plaże Costa da Caparica

Wybrzeże Costa da Caparica to raj dla plażowiczów, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Costa da Caparica  to pas wybrzeża obejmujący ponad 15 km przestrzeni, na której znajduje się kilkanaście różnych plaż, przez wielu uważanych za najlepsze plaże w Lizbonie. Plaże Praia da Morena i Praia da Sereia mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną oraz sanitarną, liczne bary i restauracje, opiekę medyczną, dzięki czemu chętnie są wybierane przez grupy znajomych oraz rodziny z dziećmi. Północna część Costa da Caparica jest lepiej zagospodarowana, natomiast południowa część jest bardziej dzika i mniej popularna wśród turystów.

W sezonie letnim na Costa da Caparica kursuje kolejka, która łączy różne plaże wybrzeża. Nazywa się ona “TransPraia”, pierwszy kurs o godzinie 9.00, a ostatni o 19.00, kolejka kursuje co pół godziny. Koszt przejazdu, w zależności od trasy 2,50-4,50€/os. Kolejka łącznie posiada 21 jest przystanków, a ostatni to “Fonte da Telha” – mała, urocza rybacka wioska, gdzie kolejka zawraca.

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia 4
Plaże na Costa da Caparica

Jak dojechać na plaże Costa da Caparica z Lizbony? Opcji jest kilka

+ Autobus numer 153 firmy Transportes Sul do Tejo z placu Praça de Espanha (na niebieskiej lini metra, stacja o tej samej nazwie, przystanek znajduje się tuż obok wyjścia z metra) na południowe plaże Costa da Caparica. Bilet można kupić na przykład u kierowcy, a jego koszt to 4,30€/os. Rozkład jazdy można sprawdzić tutaj: Rozkład jazdy autobusu 153 na Costa da Caparica z Lizbony>>> oraz poniżej. Wysiaść należy na ostatnim przystanku, dworcu autobusowym na Costa da Caparica, z którego na plaże jest ok 10 minut.

Lizbona Costa da Caparica plaże dojazd autobusy
Rozkład jazdy autobusu 153

+ Autobus numer 161, tej samej firmy, co 153. Autobus 161 z Lizbony na Costa da Caparica odjeżdża z przystanku na placu Praça do Areeiro, który jest zlokalizowany na zielonej linii metra, tuż obok wyjścia ze stacji metra “Areeiro”. Koszt biletu kupionego u kierowcy to 4,30€, a podróż autobusem zajmuje ok 30-40 minut. Rozkład jazdy autobusu 161 z Lizbony na plaże Costa da Caparica można sprawdzić tutaj>>> lub na grafice poniżej.

Lizbona Costa da Caparica plaże rozkład
Godziny odjazdów autobus 161 z Lizbony na Costa da Caparica

+ Prom z Cais do Sodre w kierunku Cacilhas (koszt 1,15€/os, obowiązują bilety w opcji zapping>>>, czas podróży to ok 20 minut. Czytaj więcej o promach w Lizbonie>>>), a następnie autobus 135 (bezpośrednio na Costa da Caparica, szybsza opcja) lub 124 (dłuższa opcja, gdyż przejeżdża przez miasto Almada z architekturą z lat 60. XX wieku). Rozkład jazdy autobusu 135 z Cacilhas na Costa da Caparica można znaleźć tutaj>>> lub na grafice poniżej. Rozkład jazdy autobusu 124 na Costa da Caparica można sprawdzić tutaj>>>

Cacilhas Costa da Caparica autobusy rozkład jazdy
Autobus 135 z Cacilhas na Costa da Caparica

Plaże w okolicach Sintry

 • Praia das Macas w Sintrze

Jest to plaża, która oferuje łagodne zejście do oceanu, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Oferuje ona również dogodne warunki dla windsurferów oraz osób lubiących surfing, gdyż charakteryzuje się dobrymi warunkami wietrznymi. Dodatkowym plusem plaże jest dobre zaplecze turystyczne. Jak dojechać na plaże Praia das Macas w Sintrze?

Lizbona plaże Sintra Cascais Costa da Caparica dojazd foto zdjęcia 5
Plaża Praia das Maçãs

Z Lizbony najpierw należy dojechać do Sintry, najlepiej pociągiem z dworca Rossio. Szczegóły dojazdu znaleźć można tutaj: Lizbona-Sintra dojazd komunikacją miejską >>>  – wysiadamy na stacji “Portela de Sintra”. Obok stacji znajduje się dworzec autobusowy Portela de Sintra Estação, z którego na plażę Praia das Macas odjeżdżą autobus numer 441. Kursuje on między Portela de Sintra Estação, a Fontanelas przez Azenhas do Mar. Czas jazdy z dworca autobusowego w Sintrze na plaże zajmuje ok 18 minut. Bilet można kupić u kierowcy, a koszt biletu to 3,25€. Dojedziemy tam również na bilecie “Train&Bus”, który opisany jest tutaj>>>   Do dworca autobusowego z centrum Sintry dojedziemy autobusem 403. Można również na dworcu w Sintrze zakupić bilet całodniowy, który uprawnia do jazdy wszystkimi autobusami firmy Scotturb – Transportes Urbanos, która obsługuje autobusy w Sintrze. Koszt takiego biletu to 12€/osoba. Na plażę Praia das Macas w Sintrze dojedziemy również w inny sposób, bardziej turystyczny, ale też znacznie bardziej malowniczym, a mianowicie  starym tramwajem z Vila de Sintra (historycznym centrum Sintra), tramwaj kursuje w sezonie wakacyjnym, średnio co godzinę, a koszt jazdy to 2,5€/os.

Lizbona Praia das Macas Sintra dojazd autobusy
Rozkład jazdy autobusu 441 z Portela de Sintra Estação na Praia das Macas w Sintrze
 • Praia Grande

Plaża Praia Grande jest położona około 25-30 minut jazdy autobusem od centrum Sintry. Jest to dość rozległa plaża, chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi oraz młodzież. Posiada ona kilka szkół surfingowych oraz wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych + bary i restauracje. Przystanek autobusowy znajduje się tuż obok plaży. A na plażę Praia Grande dojedziemy z Sintry m.in. autobusem 441, którego rozkład jazdy został opisany powyżej (wysiadamy na przystanku “Praia Grande”) oraz autobusem numer 439, który odjeżdża z dworca Portela de Sintra Estação.

Praia Grande Lizbona Plaże Plaża Sintra Wielka Plaża Lisbona Lisboa Lisbon w Lizbonie dojazd foto info najlepsze plaże Portugalia

Poniżej można znaleźć rozkład jazdy autobusu numer 439, którym dojedziemy na Praia Grande. Łączy on centrum Sintry z plażą, a plaża jest jego końcowym przystankiem. Z Lizbony na Praia Grande najlepiej dojechać najpierw do Sintry (szczegóły dojazdu znaleźć można tutaj: Lizbona-Sintra dojazd komunikacją miejską >>>  – wysiadamy na stacji “Portela de Sintra”), a dalej już autobusem 439 lub 441. Bilety na autobus można kupić na przykład u kierowcy. Koszt biletu w jedną stroną to 3,25€/os.

Czytaj więcej o plaży Praia Grande w Sintrze: Plaża, która zachwyci każdego – Praia Grande – wielka plaża z wieloma możliwościami [Dojazd + Zdjęcia] >>>

Lizbona Praia Grande Sintra dojazd autobusy
Rozkład jazdy autobusu z Sintry na Praia Grande

Legenda do opisów na grafikach:

+ Dias uteis – dni robocze
+ Sabados – soboty
+ Domingos e feriados – niedziele i święta
+ Hora – godzina
+ Partidas – odjazdy

Mapa plaż w Lizbonie, na które dojechać można przy pomocy komunikacji miejskiej

 

 


Sprawdź naszą ofertę polskich wycieczek po Lizbonie i innych miastach Portugalii – jest to wyjątkowy sposób na poznanie tego kraju od strony jego mieszkańców i pasjonatów Portugalii.

Zostaw nam wiadomość i zobacz, co możemy Ci zaproponować, byś zakochał się w Portugalii, tak samo jak my! 


A czy warto? O tym przeczytasz tutaj >>> i dowiesz się z opinii osób, które z nami do tej pory zwiedzały Lizbonę.

O infolizbona.pl dowiedziałam się z internetu siedząc w czwartek już w samolocie do Lizbony. Wykonałam szybki telefon i udało się zamówić oprowadzanie po mieście na sobotę. Kontakt z Panem Krzysztofem był świetny. Na maila od razu dostałam wskazówki jak zagospodarować czas, co zwiedzić w dzień poprzedzający oprowadzanie. Było to bardzo cenne. W sobotę spotkaliśmy się z Karoliną, która od paru lat mieszka w Lizbonie. Zwiedziliśmy z nią Alfamę i Mourarię i wiele się dowiedzieliśmy o codziennym życiu Lizbończyków.
Serdecznie polecam usługi tej firmy, bo są na najwyższym poziomie!

Magdalena, 27.06.2019

Powiązane artykuły:

24 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Agata napisał/a:

  Dzień dobry,
  Chciałam zapytać czy na którejś z plaż jest możliwość zostawienia cennych rzeczy np. w szafkach lub jakimś depozycie?
  Podróżuję sama, a nie ukrywam, że chciałabym skorzystać z uroków kąpieli 🙂
  Będę wdzięczna za pomoc.
  Dodam również , że strona jest bardzo pomocna 🙂

  Odpowiedz
 • Jarek napisał/a:

  Witam 🙂
  Czy na dworcu Cais do Sodre są bramki tak jak w metrze ? W jaki sposób płaci się za przejazd pociągiem do Cascais używając kart z opcją zapping ? Jak to wygląda w Cascais przy powrocie ?
  Panie Krzysztofie za pomysł i redagowanie strony infolizbona.pl należy się Panu turystyczny Oscar 🙂 . Już drugi raz korzystam z info na stronie przy planowaniu wyjazdu. Najlepsza ,, Lizbońska” strone w necie ! Tak trzymac !

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dzień dobry,
   Dziękuję za wiadomość. Cieszę się, że przygotowana strona jest pomocna 🙂 Jeśli chodzi o przejazd pociągiem z Lizbony do Cascais, to na dworcu Cais do Sodre są takie samie bramki, jak w metrze – przykłady kartę z załadowanym odpowiednim biletem, bramka się otwiera i tyle. W Cascais działa to dokładnie w ten sam sposób.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Malwa napisał/a:

  Chcielibyśmy przepłynąć promem z Belem do Porto Brandao i dalej dostać się na plaże Costa da Caparica. Czy jest połączenie autobusowe z Porto Brandao?

  Odpowiedz
 • Anna Skawińska napisał/a:

  Witam,09,04 wylatuje do Lizbony ,chcialabym zobaczyc plaze ,napewno wszystkie sa warte zobaczenia ,poniewaz bede tylko 6 dni ,chcialabym odwiedzic najpiekniejsza ,wiec prosze o podpowiec na ktora warto sie udac ,z gory dziekuje>

  Odpowiedz
  • Cascais, warto wybrać się też do Sesimbry. Plaże w Lizbonie nie robią takiego wrażenia jak te w Algarve, ale te dwie są moim zdaniem najbardziej warte odwiedzenia.

   Odpowiedz
 • marian napisał/a:

  Panie Krzysztofie

  19 sierpnia 2017 jedziemy do hotelu Real Caparica (Rua do mestre Manuel 18) prosze mi powiedziec jak najlepiej dojechac z lotniska do hotelu z gory panu dziekuje

  Odpowiedz
 • Julia napisał/a:

  Pani Krzysztofie, czy z Cascais mozna się przespacerować na Praia do Guincho? 8-9 km spacer jak najbardziej wchodzi w grę – pytanie tylko, czy jest tak jakaś wytyczona ścieżka? Z gory dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór,
   Jak najbardziej można – biegnie tam ścieżka rowerowa, a także częściowo chodnik. Można zawsze też zlapać taxi – nie wychodzi drogo, ok. 5-8€/jedna strona. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Daniel Kowalski napisał/a:

  Panie Krzysztofie jak dojechać z centrum Lizbony by zobaczyć ujście rzeki Tag wpadającej do oceanu czy muszę dojechać do stacji Caxias

  Odpowiedz
 • Darek napisał/a:

  Panie Krzysztofie, wybieramy się wraz z narzeczoną do Lizbony na 12 dni i zamierzamy znaleźć nocleg w zachodnich rejonach, w okolicach Sintry, Almocageme itp. Chcemy oczywiście zwiedzić magiczną Lizbonę i właśnie zastanawiamy się czy lepiej będzie dojeżdżać z tych małych miejscowości przez powiedzmy 3 dni do Lizbony na całodzienne zwiedzanie, czy może lepiej podzielić urlop na dwa etapy: 9 dni na zachodzie, 3 w Lizbonie. Bardzo prosiłbym o rade. Pozdrawiamy!
  P.S. Rewelacyjna strona!

  Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że korzystniejszą opcją dla Państwa byłoby podzielenie pobytu na dwa etapy – zaoszczędzą Państwo czas na dojazdy, a przy okazji będzie można lepiej poznać obydwa miejsca. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu!

   Odpowiedz
 • Filip Kaźmierczak napisał/a:

  Czy korzystając z autobusów TST można przewozić bagaż ?

  Odpowiedz
 • Joanna napisał/a:

  Mam pytanie, jadę do Lisbony na tydzień. Znalazłam nocleg w Barreiro. Czy to dobry pomysł? Da się stamtąd dostać na jakąś plażę? Bo do Lisbony są promy. Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Barreiro leży po drugiej stronie rzeki Tag. Jeśli zależy Pani na zwiedzaniu Lizbony, to może lepiej jednak coś znaleźć w centrum Lizbony? Będzie to lepsza baza wypadowa. Łatwiej również będzie dojechać na plaże. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • asia napisał/a:

  Czy na 24godzinnym bilecie można dojechać do Cascais pociągiem?

  Odpowiedz
 • iwona napisał/a:

  witam,
  jestem aktualnie na costa da caparica i mam pytanie czy na kartę viva viagem w opcji zapping będę mogła korzystać z komunikacji podmiejskiej TST (linia 161 135 124) oraz promu. Chodzi mi o dojazd i powrót z Lizbony.
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Polecam na przykład Costa da Caparica lub rejony Cascais – Estoril. Wybór tam będzie największy, a wszystkie plaże są relatywnie blisko Lizbony, w szczególności te w Cascais i Estoril. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • szymon napisał/a:

   Dziękuję za pomoc, wybrałem Costa da Caparica i już zarezerwowałem hotel. Pozostaje tylko zaplanowania trasy z lotniska.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)