Dojazd na trasie: Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (autobusem, pociągiem, samochodem)

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Jak najlepiej dojechać z Lizbony do Sintry i dalej na Cabo da Roca lub Cascais? Jest to częste pytanie, dlatego w poniższym tekście można znaleźć pełną odpowiedź na to, jak najlepiej, jakimi środkami transportu (pociąg lub autobus) i ile kosztuje przejazd trasy LizbonaSintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona przy pomocy transportu publicznego oraz samochodu. Dodatkowo można tutaj też znaleźć rozkład jazdy pociągów oraz autobusów i szereg informacji praktycznych, które są przydatne przy planowaniu tej trasy.

Będąc w Lizbonie zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień, by odwiedzić słynną Sintrę wpisaną na listę UNESCO, a która czaruje i olśniewa swoją architekturą, na którą składa się tylko zamek Maurów, ale i szereg pałaców oraz urokliwe centrum. Będąc w Sintrze jest blisko nie tylko na najlepsze plaże w okolicach Lizbony, ale również i na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalne z ponad 140 metrowej wysokości klifami. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na plażowanie, to może udać się do Cascais – kosmopolitycznej mekki plażowania turystów z całego świata.

Polecam wszystkim odbycie trasy z Lizbonę, przez Sintrę, Cabo da Roca i Cascais, skąd wraca się do Lizbony. Jest to świetna propozycja na spędzenie jednego dnia w okolicach Lizbony, a przy okazji zobaczenie bajkowej, czarującej architektury, potęgi natury oraz kilka chwil wypoczynku na piaszczystych, złotych plażach, a cały dzień można zakończyć zachodem plaży na plaży w Cascais lub Estoril.

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Dojazd z Lizbony do Sintry

Z Lizbony do Sintry najlepiej dostać się pociągiem. Pociągi z Lizbony odjeżdżają ze dworca Rossio (Estação de Caminhos de Ferro do Rossio), który rozpoznać można bez problemu po charakterystycznej neomanuelińskiej fasadzie. Bilet z Lizbony do Sintry kosztuje 2,25€ (ceny aktualne na rok 2019),  a można je kupić albo w kasach lub też w specjalnych automatach ustawionych obok kas. Do Sintry z Lizbony można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Czas przejazdu na trasie Lizbona – Sintra wynosi ok 40 minut, wysiada się na ostatnim przystanku w Sintrze, nie ma więc obawy, że się pomyli stacje. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. W Sintrze na stacji kolejowej znajduje się informacja turystyczna, gdzie bezpłatnie można otrzymać różnego rodzaju materiały informacyjne o atrakcjach turystycznych Sintry

Lizbona - Sintra rozkład jazdy pociągów Portugalia

Dojazd z Lizbony / Sintry na Cabo da Roca

Komunikację miejską w Sintrze obsługuje inne przedsiębiorstwo, niż w Lizbonie, zatem karty Viva Viagem lun 7 Colinas nie są ważne i należy zakupić nowe bilety. Przedsiębiorstwem, które jest odpowiedzialne za transport publiczny m.in. w Sintrze jest firma Scotturb. By dojechać z Sintry na Cabo da Roca należy wsiąść w autobus nr 403, którego przystanek znajduje się tuż obok dworca kolejowego w Sintrze. Bilet na przejazd na trasie Sintra – Cabo da Roca kosztuje 4,25€ i można go kupić u kierowcy, w autobusie. Podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika Scotturb lub poniżej:

Sintra - Cabo da Roca bus 403 plan dojazd ceny prices 2013

Dojazd z Cabo da Roca do Cascais

Gdy zobaczymy już wszystko na Cabo da Roca, ogormne klify, które sięgają ponad 144 metrów wysokośc n.p.m. latarnię oraz nacieszymy oko niezwykłymi widokami, by dostać się do Cascais znowu trzeba wsiąść w autobus linii 403.  Bilet podobnie, jak wcześniej, kosztuje 3,35€ za pojedyńczy przejazd, a czas przejazdu z Cabo da Roca do Cascais zajmuje ok 25 minut. Z racji niezbyt częstego kursowania autobusu 403 koniecznie trzeba sprawdzić rozkład jazdy tego autobusu, by nie utknąć na Cabo da Roca. Autobus w Cascais zatrzymuje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego już bardzo blisko na plaże lub promenadę, która łączy Cascais z Estoril.

Dojazd z Cascais / Estoril do Lizbony

Trasę Cascais / Estoril – Lizbona najlepiej pokonać pociągiem, którego linia łączy Cascais ze stacją Cais do Sodre w centrum Lizbonie. Bilet na przejazd do Lizbony z Cascais kosztuje 2,25€, a podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy pociągów między Cascais, a Lizboną, można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. Do Lizbony z Cascais można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Z Cascais można bez problemu przejść promenadą do Estoril, skąd również można łapać pociąg tej samej linii.

Cascais Lizbona dojazd ceny rozkład jazdy

Bilet łączony na trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nie musieć kupować za każdym razem pojedyńczych biletów na przejazdy różnymi środkami transportu chcąc pokanać trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais, można zakupić specjalny bilet łączony “Bus&Train”. Koszt takiego biletu to 15,80 € (ceny aktualne na styczeń 2019), a upoważnia on do transportu wszystkimi środkami transportu wymienionymi w tym tekście w obrębie trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (pociąg, autobus 403). Można go kupić albo w Lizbonie (na przykład stacja Rossio) lub w Sintrze.

Trasa Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona samochodem

 • Lizbona – Sintra: najpierw dojazd drogą EN 247  do Colares, następnie EN-247-4 do Azóia a dalej już wystarczy śledzić znaki
 • Sintra – Cabo da Roca: droga N247 do Azóia, a później znaki nas kierują (ok 2,5 km)
 • Cabo da Roca – Cascais:  z Azóia drogą EN 9-1

Warto zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu, jeśli wybieramy się na tą trasę. Przy 4 osobach dorosłych cena wypożyczenie samochodu może być bardzo konkurencyjna, a często jest znacznie taniej, niż dojazd komunikacją miejską. Sprawdźcie najlepsze oferty wynajmu samochodów w Lizbonie – tylko w polecanych i sprawdzanych wypożyczalniach!


Jeśli potrzebujesz przewodnika po Sintrze, Cabo da Roca lub Cascais, to zapraszam tutaj>>>  w razie jakichkolwiek pytań lub nie jasności zapraszam do kontaktu.

Powiązane wpisy

95 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Magda napisał/a:

  Dzień dobry!
  Bardzo chciałabym zapytać o jedną kwestię związaną z transportem, pomimo, że mieszkam w Lizbonie już 3 tygodnie, wciąż nie do końca jest to dla mnie jasne. W jakim rejonie (oraz jakimi środkami transportu) mogę poruszać się posiadając kartę Lisboa VIVA? Niestety informacje podane na stronie oficjalnej są dla mnie bardzo niejasne.
  Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
  Z góry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 • Maciek napisał/a:

  Dzień dobry
  Panie Krzysztofie prosze o podpowiedź chciałbym na jeden dzień wypożyczyć auto jaka opcję muszę wziąć aby nie martwić się o ewentualne zarysowania uszkodzenia itp czy jest mozliwość opcji full ubezpieczenia i ile drożej ona wychodzi?

  dziekuje serdecznie

  Odpowiedz
 • Michał napisał/a:

  Witam,
  Posiadamy 6 biletów ważnych 48h do 20.08 godzina 12. Cascais – Cabo da Roca – Sintra – Cabo da Roca – Cascais do sprzedania za pół ceny 🙂 http://www.scorrurb.com

  Odpowiedz
 • Adam napisał/a:

  Witam,
  Mam pytanie dotyczące przejazdu z Lizbony do Sintry dokładnie chodzi mi o to że chciałbym dojechać do po zwiedzeniu Sintry do Cascais i Cabo da Roca ale chciałbym zatrzymać się na fajnych plażach po drodze np Guincho lub Grande, Ursa czy w takim wypadku lepiej miec auto czy pociągiem nie stracę zbyt dużo czasu??
  dziękuje serdecznie za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Na każdą z tych plaż można dojechać przy pomocy transportu miejskiego – trzeba wtedy jednak sprawdzić rozkład jazdy i wpasować go w nasz plan zwiedzania. Mając samochód nie jesteśmy uzależnieni od tego i możemy według swojego uznania dysponować czasem.

   Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
 • Maciek napisał/a:

  Dzien dobry
  czy może Pan polecić niedrogą ale dobrą wypozyczalnie aut. Bedziemy mieszkać w Alfamie.

  dziękuje i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Zachęcam do skorzystania z dostępnej porównywarki cen wypożyczenie samochodów w Lizbonie dostępnej na stronie: https://infolizbona.pl/auto/ następnie wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

   Odpowiedz
   • Maciek napisał/a:

    Serdecznie dziękuję. W wyszukiwarce podane jest tylko lotnisko Lisbona czy auto także mozna wypożyczyć gdzieś w centrum?

    serdecznie dziękuję

    Odpowiedz
 • Irena napisał/a:

  Witam,
  Czy bilet łączony “Bus&Train” można zakupić na przystanku Carcavelos i jechać na tym bilecie na trasie Carcavelos-Cascais-Cabo da Roca-Sintra-Cascais-Carcavelos omijając Lizbonę?

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Tak, nie ma z tym żadnego problemu, aby zakupić bilet na stacji Carcavelos i ten sposób zwiedzić Cascais / Cabo da Roca / Sintrę. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii:)

   Odpowiedz
 • Bartek napisał/a:

  Dzien dobry,

  a ja mam bardziej pytanie związane z dojazdem do Sintry – Cabo da Roca – Cascais samochodem…Będe mieć wynajęte auto na 10 dni, i wracajać z Algarve chcemy na jeden dzien podjechac do Sintry, pozniej Cabo da Roca i dalej Cascais i powrót do Lizbony.
  Czy opcja autem jest naprawde uciązliwa – brak parkingów, tlumy itp..
  Najbardzoej prosze o info o parkowaniu w Sintrze i w bliskiej odleglosci Cabo da Roca… Czy ktoś taką opcję praktykował?

  Odpowiedz
  • Bartek napisał/a:

   To sam odpowiem 🙂
   Dziś własnie zdecydowałem się wybrać autem na Cabo da Roca i do Sintry.
   Generalnie nie ma zupełnie problemu z dojazdem do tych dwóch miejsca autem. Na Cabo da Roca nawet spory parking (bezpłatny) tuż obok Informacji Turystycznej. Nie było problemów z parkowaniem. Natomiast w Sintrze, równiez nie ma problemow, jest sporo parkingów – różnych od małych przy jakiś restauracjach, az po większe płatne przy zabytkach. Raczej też się znajdzie miejsce do parkowania. Z tym, że w Sintrze….naprawdę jest sporo wąskich uliczek, najczęściej bardzo stromych, więc mocno trzeba uważać, gdy się jeździ.
   Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za Pana uwagi oraz komentarz! Na pewno będzie on cenny dla innych osób wybierających się do Sintry i okolic samochodem 🙂

    Pozdrawiam serdecznie z Lizbony

    Odpowiedz
 • Iwona napisał/a:

  Dzień dobry.
  Mam pytanie dotyczące biletu “Bus&Train”Koszt takiego biletu to 15,80 € podróż do Sintry i Cascais – czy jest on również na komunikację w Sintrze autobus 434?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Tak, bilet jest ważny również na autobus 434. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

   Odpowiedz
 • Jola napisał/a:

  Jak się można dostać do dzielnicy Almada z centrum Lizbony?

  Odpowiedz
 • Wojciech napisał/a:

  Ze schematu metra wynika że z przystanku Roma-Areeiro tez można dojechać do Sintry. Czy karta Lisboa Card obowiązuje również na tym połączeniu?

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Dzień dobry,
  Przeglądam rozkład jazdy autobusu 403. Czy dobrze widzę, że kursy do Cabo Da Roca to te oznaczone literką “a” ? Tylko w godzinach porannych – 7:45 (najpóźniej) ?

  Odpowiedz
 • Eulalia napisał/a:

  Witam wszystkich podróżników, właśnie wróciłam z kilkudniowej wyprawy, więc na świeżo uwaga na bilet łączony bus+train (Lizbona-Sintra-Cabo da Roca-Cascais-Lizbona) można go kupić w biletomatach na stacjach kolejowych jednak bilety wydane na białych kartonikach nie działają w autobusach i trzeba pokazywać paragon za zakup biletu. Kierowcy o tym wiedzą więc jest bez problemu. Bilety na zielonych kartonikach działają, ale paragon ważna rzecz i nie warto go od razu wyrzucać. Życzę przyjemnych wrażeń z podróży.

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Dzień dobry,
  dziękuję za świetną stronę ułatwiającą planowanie wyjazdu 🙂 Będę wdzięczna za podpowiedź ile mniej więcej czasu powinnam przeznaczyć na Sintrę, przy założeniu, że nie chcę lecieć z jęzorem na brodzie, lecz podelektować się trochę i zakończyć spokojną kawą 🙂
  Pozdrawiam serdecznie
  A.

  Odpowiedz
 • Rafał napisał/a:

  Witam,
  W kwietniu planujemy odwiedzić Lizbonę. Próbuje ułożyć jakiś plan zwiedzania. Czy jest możliwe do wykonania : Kupno biletu „Bus&Train”. Lizbona(wyjazd z dworca koło 7.30) Sintra (zwiedzanie w odwrotnej kolejności ( 3 zabytki Palácio Nacional da Pena, Quinta da Regaleira oraz Zamek Maurów, potem historyczne centrum. Następnie przyjazd na Cabo da Roca (ile czasu gdzieś bez nadmiernej gonitwy), dojazd do Cascais i transfer do Lisbony. pozdrawiam Rafał

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dobry wieczór, jak najbardziej jest możliwe zrealizowanie takiej trasy. Pałac Pena w Sintrze otwierany jest o 9.30 – nie ma zatem sensu tak wcześnie wyjeżdżać z Lizbony. Można spokojnie 30 minut później. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu!

   Odpowiedz
 • Asia napisał/a:

  Witam, wczoraj wrocilismy z weekendowego pobytu w Lizbonie, piatek-poniedzialek.
  Musze Panu podziekowac, dzieki tej stronie w ciagu kilku godzin udalo nam sie tak zaplanowac wyjazd, ze zobaczylismy przypuszczam ze wiecej niz niejeden turysta w tydzien. Wszedzie na piechote, bo tak najbardziej lubimy. Pogoda byla piekna, 20 stopni i sloneczko, idealnie na zwiedzanie. Jeden dzien na wycieczke pod ktora pisze komentarz, wszystko dokladnie opisane, nie bylo najmniejszego problemu z dojazdem (jedyna roznica, pociagi do Sintry kursowaly co godzine o pelnej godzinie, autobus 403 co pol godziny). Belem ze wszystkimi zabytkami i pysznymi ciastkami, wisniowka na placu Rossio, wiele godzin wedrowek w poszukiwaniu murali ze smieci, udalo nam sie znalezc 5, robia wrazenie.
  Lizbona jest przepiekna!
  Swietna robota! 😊

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dziękuję za komentarz oraz przekazane informacje. Na pewno będą one pomocne dla innych osób wybierających się na zwiedzanie Sintry, Cabo da Roca oraz Cascais.

   Cieszę się, że przygotowana strona okazała się pomocna podczas planowania zwiedzania Lizbony i okolic.

   Pozdrawiam serdeczne z Lizbony i zapraszam ponownie do Portugalii 🙂

   Odpowiedz
 • MS napisał/a:

  Witam,
  dziękuję za dużo praktycznych informacji!
  Czy możliwa jest podróż Lizbona – Sintra – Cabo da Roca –
  Sintra – Lizbona z pominięciem Cascais?
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Witam, mam nadzieję, że stworzona strona okaże się pomocna w zwiedzaniu Lizbony i układaniu planu tego, co warto zobaczyć 🙂

   Co do podróży Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Sintra – Lizbona, to oczywiście jak najbardziej jest taka możliwość. W tym przypadku wracamu z Cabo da Roca do Sintry autobusem 403, nie ma wcale potrzeby jechania do Cascais. Rekomenduje jednak tą trasę, ze względu na to, że jest szybciej do Lizbony, nie ma sensu wracać tą samą trasę, a warto zobaczyć coś nowego po drodze.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Artur napisał/a:

  Dziś zakupiliśmy bus & train. Dojazd do Sintry bez problemu. Natomiast z Sintry do Cabo i z Cabo do Cascais odrzuciło karty. Na dworcu w Cascais uzyskaliśmy informację, że bus & train nie obsługuje tych autobusów

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Bilet Train&Bus obsługuje autobusy w Sintrze, w tym autobusy 434, 403, czyli te autobusy, z których najczęściej się korzysta podczas zwiedzania Sintry oraz dojazdu na Cabo da Roca. Nic mi nie wiadomo, o żadnej zmianie. Sam korzystałem z tego biletu 3 dni temu i nie było żadnych problemów. Informacje ta można potwierdzić na przykład na stronie przewoźnika cp.pt

   Cieżko mi powiedzieć, dlaczego Państwa karta nie zadziała. Zachęcam do kontaktu z biurem obsługi CP lub Scotturb Sintra, w celu wyjaśnienie problemu.

   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • joanna napisał/a:

  Chciałabym kupić bilety autobusowe online np na trasie Lisbona-Fatima. Mogę to zrobić na GoEuro, ale wolałabym kupić je na własnej stronie przwoźnika. Czy mógłby Pan jakos pomóc? ( Z GoEuro znajomi mieli spore kłopoty)

  Odpowiedz
 • Jerzy Bąk napisał/a:

  Dla kogoś kto nie lubi fatygi taki bilet jest wygodny, ale w sumie jest droższy o 5eur

  Odpowiedz
 • Izabela Dabrowska napisał/a:

  Chciałam się upewnić, bilet Bus&Train obowiązuje również na trasie Cascais – Lizbona, czy muszę kupić dodatkowy bilet?

  Odpowiedz
 • Gaufrette napisał/a:

  Witam, czy bilet Bus&Train obowiązuje również na autobusy do Pałacu Pena?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • lukasz napisał/a:

  Autobusy 403 w niedzielę kursują w godzinach szczytu od chyba 10 do 16 co pół godziny. W niedzielę przejechałem opisaną tutaj trasę. Dzięki za wskazówki.

  Odpowiedz
 • Ala Sent napisał/a:

  Zmieniła się już cena biletów – dziś zapłaciłam 4,25€
  Nie jest to duża różnica, ale gdyby ktoś był zainteresowany… 😉

  Odpowiedz
 • Maciek napisał/a:

  Cześć mam pytanie chcemy się z lisbona dostać do almada czy autobusem można przewozić rowery ?

  Odpowiedz
 • Marek napisał/a:

  Witam. Pytanie o Bilet “Bus&Train” za 15 euro… do pokonania Trasa-Lizbona -Sintra-Cabo de Roca -Cascaris – Lizbona. Czy bilet ten muszę kasować za każdym razem gdy korzystam z transportu publicznego czy tylko na stacji początkowej?

  Odpowiedz
 • Anna Rok napisał/a:

  Czy w ramach biletu 24h na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP w Lizbonie
  za 10,15€/os mogę zrealizować podróż pociągiem na trasie Lizbona-Sintra, Cabo da Roca-Lizbona? rozumiem, że na odcinek Sintra Cabo da Roca muszę kupić bilet na autobus 403.

  Odpowiedz
 • Aleksandra napisał/a:

  w innym miejscu niż stacja Rossio*

  Odpowiedz
 • Aleksandra napisał/a:

  Witam czy istnieje możliwość zakupu biletu bus&train w innym miejscu niż Rocca – widzę, że jest to przykładowe miejsce zakupu w Lizbonie ale zastanawiam się można dostać też bez problemu w innym miejscu. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • dwalosie napisał/a:

  Bardzo mi się przydał ten post przy organizacji wypadu do Portugalii. Serdecznie dziękuję <3 Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Seweryn napisał/a:

  witam
  bilet Bus&Train za 15E to imo zadna oszczednosc. jesli jedziemy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais/Sintra – Lizbona, to kupujac pojedyncze bilety zaplacimy 2*2,15 + 2*4,05 = 12,40 E. Chyba nikt nie skorzysta z tych tras wiecej niz po razie…

  Odpowiedz
 • Agata napisał/a:

  Wybieram się do Portugalii pod koniec sierpnia i jestem w trakcie rezerwowania noclegów. Swoją podróż zaczynam w Lizbonie a kończę w Porto. Chciałabym po drodze odwiedzić Sintrę. Czy powinnam rezerwować nocleg w Sintrze czy lepiej będzie dojechać do zabytków i plaż z Lizbony?

  Serdecznie pozdrawiam
  a.

  Odpowiedz
 • Lizbona-Estoril,czym najlepiej napisał/a:

  jak najlepiej dojechac z Lizbony portu lotniczego do Estoril.Pozdrawiam.El

  Odpowiedz
 • roberto851 napisał/a:

  witam
  Mam pytanie odnośnie biletu bus&train (15EUR) czy mogę na nim pojechać z Sintry do Praja das Macas (autobus 441 )oraz Azenhas do Mar (411)? czy muszę kupować kolejne bilety? Przyznam że chce obskoczyć też inne miejsca np .Cabo da Roca i Cascais. POZDRAWIAM

  Odpowiedz
 • konn45 napisał/a:

  witam.. pytanie o Bilet “Bus&Train” za 15 euro… do pokonania Trasa-Lizbona -Sintra-Cabo de Roca -Cascaris – Sintra … jak długo jest ważny – od 1 skasowania ?
  24 godziny , dzień kalendarzowy ??? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Kasia napisał/a:

  Witam,
  Prosze o informacje na temat szlakow pieszych w okolicach Cascais…
  Wybieram sie z mama do Lizbony pod koniec wrzesnia, a ze badzo lubimy wedrowki piesze z kijami, mamy nadzieje, ze uda nam sie przemierzyc jakies fajne szlaki wzdluz oceanu…
  Myslalam o tym, zeby wziac pociag z Lizbony do Cascais a potem wracac pieszo wzdluz linii wybrzeza i wskoczyc do pociagu jak juz sie zmeczymy.
  Na google maps widze, ze pociag z Cascais do Lizbony biegnie wzdluz wybrzeza przez pierwsze kilka stacji. Moglybysmy dojsc np. do Parede (ok 7km od Cascais), lub dalej do Carcavelos (ok. 9km).
  Czy taka trase mozna przejsc wzdluz plaz i w fajnym otoczeniu natury (nie ulicami) ?

  A tak przede wszystkim to dziekuje za swietna strone – jest jak znalazl przed nasza pierwsza wyprawa do Portugalii !! 😀

  Odpowiedz
 • Kasia Marek napisał/a:

  Witam,

  Które z tych przejazdów Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona są darmowe w ramach Lisbon Card?

  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 • Vincent Chang napisał/a:

  Witam,

  Poprosiłbym o poradę w jaki sposób najlepiej jest dojechać z lotniska w Lizbonie do Cascais dla 4 osób (2 z których są dziećmi do 5 lat)?

  Jeżeli zrozumiałem dobrze najbardziej optymalną trasą przy użyciu komunikacji miejskiej będzie metro + pociąg? Ile by to kosztowało dla takiej grupy i jak to się porównuje z dojazdem taksówką? Czy dużo osób jeździ komunikacją miejską na tej trasie?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam,
   Najłatwiejszy dojazd komunikacją miejską jest taki, jak Pan napisał – najpierw metro (info o cenach biletu w zakładce o komunikacji miejskiej) do stacji Cais do Sodre, a następnie pociąg (info o aktualnych cenach, jak wyżej). Alternatywą jest taxi, której koszt to 55-70€ w zależności od ruchu ulicznego i dokładnego adresu w Cascais. Czas jazdy ok 40 minut.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Ryszard Pysiek napisał/a:

  obecne ceny – lipiec 2015:
  z Sintry na Cabo da Roca: 4.10 Euro,
  z Cabo da Roca do Cascais: 3.15 Euro

  Odpowiedz
 • Iga napisał/a:

  Witam jak najlepiej dostać się z lotniska w Lizbonie do Cascais po godzinie 1 w nocy?

  Odpowiedz
  • Ostatni pociąg z Lizbony do Cascais odchodzi o 01.30, więc jest szansa taxi do dworca Cais do Sodre i dalej pociągiem. Jeśli nie ta opcja, to tylko taxi. Ewentualnie czekanie do pierwszego pociągu, który jest o godz. 5.30 Rozkład jazdy można sprawdzić na http://www.cp.pt Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Joanna napisał/a:

  Czy da się dostać od stacji Sao de Pedro to Estoril do Sintry bezpośrednio? Czy najlepsza opcją jest kupienie tego łączonego bilety i dojazd do Lizbony potem do Sinitry i dalej Cabo de Roca i Casiass?

  Odpowiedz
 • obibok napisał/a:

  Czegoś tu nie rozumiem. Pociąg za €2,15, autobus €4,05, znów autobus €4,05 i powrót pociągiem za €2,15. To daje razem €12,40. Czyli nie opłaci się tego za €15.

  Odpowiedz
 • Jacek napisał/a:

  Panie Krzysztofie, w sieci jest trochę mało informacji na temat mozliwości odbycia wycieczki rowerowej na trasie Lizbona – Cascais. Czy mógłby Pan podpowiedzić czy da się tę trasę pokonać w całości rowerem i co najważniejsze czy jest to trasa z dużymy podjazdami czy raczej rekreacyjna. Będę również wdzięczny za informacje gdzie mozna pożyczyć rower? ( będziemy nocować w Alfamie, ale rowery możemy pożyczyc gdzieś po zachodniej stronie miasta). Z góry dziekuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witam, przyznam się, że nigdy nie pokonałem tej trasy rowerem. Jest to jednał płaska trasa, która częściowo przebiega wzdłuż oceanu. Nie ma zatem żadnych trudnych podjazdów. Nie wiem, jednak, jak wygląda w praktyce jej pokonanie rowerem. Zawsze jakby co można wsiąść do pociągu, który zawiezie nas do Cascais:) Co do wypożyczalni rowerów, to polecam na przykład Bike Iberia – ich wypożyczalnia znajduje się blisko Alfamy. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Magda napisał/a:

  Dziekuje bardzo za super strony o Lizbonie. Bez tej wiedzy byloby znacznie ciezej i np. nie sprobowalibysmy lizbonskiej wisniowki, a warto. Dzieki pana sugestiom pozyczylismy samochod na lotnisku i rzeczywiscie nie bylo to zbytnim obciazeniem czasowym.
  Zaskoczylo nas nocne zycie Lizbony kazdego dnia tygodnia do bialego rana we wszystkich dzielnicach.
  Podpowiem innym zwiedzajacym, ze podroz tamwajem 28 najlepiej zaplanowac nie w weekend i nie w godzinach szczytu turystycznego ( sa przepelnione i nie zatrzymuja sie na przystankach). Winda Santa Justa jest aktualnie w remoncie i nie robi wrazenia za to ulica z winda da Bica to jest cos!
  Korzystajcie z komunikacji miejskiej, bo przy tej ilosci schodow nogi zaczynaja odmawiac posluszenstwa.
  Jeszcze raz wielkie dzieki i do zobaczenia ponownie Portugalio. Magda i Piotrek

  Odpowiedz
  • Cieszę się, że strona okazała się pomocna, a Lizbona chyba zaczarowała Państwa:) Dziękuję również za rady – na pewno okażą się pomocne dla innych osób odwiedzających Lizbonę! Niestety winda Satan Justa jest dalej w remoncie, jednak zgodzę się z Państwem – Bica! Jest to moja ulubiona ulica w Lizbonie:) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie do Lizbony!

   Odpowiedz
 • Kuba napisał/a:

  Panie Krzysztofie .. prosze o pomoc .. jak dostac sie najprosciej i najszybciej do najblizszej plazy nad Atlantykiem z Lizbony ? Mieszkamy blisko placu M. Pombal

  Odpowiedz
 • Jest taka możliwość. Cena zależy od liczby obiektów – symulator ceny można znaleźć na stronie http://www.parquesdesintra.pt/ Bilet jest ważny 30 dni od daty zakupu. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • skr napisał/a:

  Czy realnym jest zwiedzenie w jeden dzień Pałacu Pena, Regaleira, Monserrate i zamku Maurów, przy założeniu, że zaczyna się od momentu otwarcia w/w obiektów. Wydaje mi się to dość karkołomne. Może od razu wybić to sobie z głowy?

  Odpowiedz
  • Nie jest to realne, no chyba, że ktoś lubi biegać po obiektach, co jednak w przypadku wymienionych obiektów nie ma najmniejszego sensu. Lepiej wybrać sobie 2 obiekty i je zwiedzić na spokojnie – polecam na przykład Palacio de Pena i Quinta da Regaleira. Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
   • skr napisał/a:

    Diękuję za radę. A czy posiada Pan namiary na plan zamku i parku Pena? W 2013 roku były takowe na stronie parquesdesintra, ale zostały usunięte. Pozostawiono tylko opisy poszczególnych atrakcji na ich rerenie, ale po co komu opisy skoro nie wiadomo gdzie one konkretnie się znajdują? Pisałam w tej sprawie do parque…, ale brak odzewu. Z góry dziękuję.

    Odpowiedz
    • Nie ma za dziękować. Niestety nie posiadam żadnego linka do planów w sieci. Plany takowe można dostać nie tylko przed wejściem czy do do pałacu Pena, czy zamku maurów, ale również w IT w Sintrze, na dworcu kolejowym w Sintrze oraz w IT w Lizbonie na placu Restauradores. Pozdrawiam serdecznie!

     Odpowiedz
 • Teoretycznie tak, aczkolwiek nigdy nie kupowałem tam takowego biletu. Cena połączenia Oriente – Sintra, to 2,15€ / jedna strona, trzeba jednak zmienić pociąg, najczęściej w Agualva-Cacem. Proszę sprawdzić jeszcze raz stronę cp.pt gdyż mi pokazuje rozkład tych połączeń. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Niestety nie, bilet ten nie obowiązuje na komunikację miejską w Lizbonie.

  Odpowiedz
 • dargre napisał/a:

  Skorzystałem z takiego biletu. Zdecydowanie najlepsza opcja. Trochę brakło czasu, żeby to wszystko obskoczyć, do Cascais wpadliśmy tylko na moment. A, że nam sie podobało, to na drugi dzień wróciliśmy i nie żałujemy. Po południu trzeba było zaliczyć kąpiel w oceanie na miejscowej plaży, później spacerkiem oglądanie miasteczka, wieczorkiem był jakiś koncert, w kafejce jedliśmy jakieś niedrogie ciasteczka, i popijalismu taniutką kawą. Polecam. Myślałem, że z Cascais pociągiem jest trochę bliżej do Lizbony, dziwnie było jechać pociągiem w ciemnościach, niemniej oba dni bardzo udane, poza faktem, że w Sintrze się zgubiłem moim towarzyszom w parku i wylądowłem w innym wyjściu. Jechałem do Sintry ze stacji Rossio. Tam też kupiliśmy bilety po 12 EU. W samej Sintrze nie należy wtedy już płacić za dojazd do zamku autobusem, nie należy się sugerować żadnymi ofertami, tylko po wyjściu z dworca podejść jakieś 100m w prawo do przystanku autobusowego. W razie czego na przeciwko podają piwo w olbrzymich kuflach. Skorzystałem 🙂

  Odpowiedz
 • J napisał/a:

  Czy bilet łączony za 12 euro jest biletym na przejazdy w dwie strony?

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Tak. Jest to bilet całodzienny, który uprawnia do przejazdu do Sintry, w Sintrze do poruszania się komunikacją miejską oraz do powrotu do Lizbony.

   Odpowiedz
 • piti napisał/a:

  Mam pytanie dotyczące biletu bus&train za 12 euro. Czy można go załadować w automacie na kartę Viva Viagem/7 Colinas czy też należy zakupić nową kartę, a jeśli tak to czy sprzedają je kasy CP?

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Bilet “Bus&Train” najlepiej jest zakupić w kasie, na dworcu Rossio na przykład. Jeśli mamy czystą kartę Viva Viagem lub 7 Colinas, tzn bez żadnych środków, wyczyszczoną, to możemy ją dać w kasie, aby na nią nabito nam bilet, o którym mowa. Jeśli nie mamy, to kupując bilet zostanie nam doliczone 0,50€ za kartę. Biletu “Bus&Train” nie da się kupić w automacie sprzedającym normalne bilety. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu w Lizbonie!

   Odpowiedz
 • AM napisał/a:

  Dziękuję za ekspresową odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
 • AM napisał/a:

  Ile czasu potrzeba żeby “zrobić” tę trasę?

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Polecam zawsze zarezerwować sobie cały dzień, by móc spokojnie zobaczyć atrakcji Sintry + spędzić trochę czasu na Cabo da Roca oraz w Cascais.

   Odpowiedz
   • gocio napisał/a:

    Czy posiadając kartę Lisboa Card można na niej przejechać z Sintry do Cascais, a następnie do Liszbony?

    Odpowiedz
    • Karta Lisboa Card nie upoważnia do przyjazdu autobusami Scott z Sintry do Cascais. Trzeba na nie kupić osobny bilet. Trasa Sintra – Lizbona i Cascais – Lizbona jest jednak już dostępna z kartą LC. Pozdrawiam!

     Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)