Dojazd na trasie: Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (autobusem, pociągiem, samochodem)

Jak najlepiej dojechać z Lizbony do Sintry i dalej na przylądek Cabo da Roca lub Cascais? Jest to częste pytanie, które nam zadajecie przed podróżą do Lizbony. Dlatego w poniższym poradniku prezentujemy pełną odpowiedź na to, jak najlepiej dojechać do Sintry, Cabo da Roca oraz Cascais? Jakimi środkami transportu (pociąg lub autobus) i ile kosztuje bilet na przejazd trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona przy pomocy transportu publicznego oraz samochodu.

Dodatkowo można tutaj też znaleźć rozkład jazdy pociągów oraz autobusów i szereg informacji praktycznych, które są przydatne przy planowaniu tej trasy. Podane informacje są aktualne na rok 2023.

Będąc w Lizbonie zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień (a nawet dwa dni, jeśli możemy!), by odwiedzić słynną Sintrę wpisaną na listę UNESCO, a która czaruje i olśniewa swoją architekturą. Na magię i klimat Sintry obok Lizbony składa się nie tylko dumny Zamek Maurów, ale i szereg bajkowych oraz oryginalnych pałaców (np. kolorowy Pałac Pena lub pełna tajemnic Quinta da Regaleira), a także urokliwe, kolorowe historyczne centrum miasteczka.

Będąc w Sintrze jest blisko nie tylko na najlepsze plaże w okolicach Lizbony, ale również i na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalne z ponad 140 metrowej wysokości klifami. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na plażowanie, to może udać się do Cascais – kosmopolitycznej mekki plażowania turystów z całego świata.


Spis treści – co znajdziesz w naszym przewodniku nt. dojazdu do Sintry – Cabo da Roca i Cascais z Lizbony?

Bilety online do zabytków w Sintrze – kup i omiń kolejki

Wycieczka Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais

Polecamy wszystkim odbycie wycieczki na trasie Lizbona – Sintra (zwiedzanie) – przylądek Cabo da Roca – miasteczko Cascais (zwiedzanie lub plażowanie) – Lizbona. Dlaczego? Taka wycieczka to świetny pomysł na jednodniową wycieczkę z Lizbony w najciekawsze okolice portugalskiej stolicy! Wycieczkę z Lizbony przez Sintrę, Cabo da Roca do Cascais pozwala połączyć zwiedzanie miejsce historycznych i ciekawych zabytków, z podziwianiem piękna natury okolic Lizbony, a także odpoczynkiem, relaksem i plażowaniem. 

Jest to świetna propozycja na spędzenie jednego dnia w okolicach Lizbony. W Sintrze możemy dać się porwać czarującej, jakby wyciągniętej z bajki architekturze, na przylądku Cabo da Roca zobaczymy jedne z najładniejszych klifów w całej Portugalii i zaliczymy fakt, że byliśmy na jednym ze skrajnych punktów Europy, a w miasteczku Cascais możemy dać się oczarować klimatycznemu centrum, ładnymi plażami, dobrymi restauracjami z rybami i owocami morza lub przepięknym zachodem słońca na jednej z plaż – czy to Cascais, czy pobliskiego Estoril. Jak taką wycieczkę z Lizbony do Sintry, Cabo da Roca i Cascais zorganizować jednak łatwo i prosto?

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd Cascais Przewodnik Autobus Pociąg Informacje Jak dojechać z Lizbony do Sintry na przylądek i plaże wskazówki opis Cabo da Roka

Dojazd z Lizbony do Sintry

Jak dojechać łatwo, prosto i bezproblemowo z Lizbony do Sintry transportem publicznym? Najwygodniej będzie to zrobić pociągiem. Do Sintry możemy dojechać pociągiem zarówno z dworca kolejowego w samym centrum Lizbony czyli dworca Rossio, jak i z dworca pociągów długodystansowych, czyli dworca Oriente, który jest położony w dzielnicy Park Narodów, a która to już tuż obok lotniska w Lizbonie.

Jak dojechać z centrum Lizbony do Sintry pociągiem?

Z Lizbony do Sintry najlepiej dostać się pociągiem. Pociągi z Lizbony odjeżdżają ze dworca Rossio (Estação de Caminhos de Ferro do Rossio), który rozpoznać można bez problemu po charakterystycznej neomanuelińskiej fasadzie, a który znajduje się w samym centrum Lizbony – tuż obok głównego placu Rossio (Praca de Dom Pedro IV).

Bilet z Lizbony do Sintry kosztuje 2,30€ (ceny aktualne na rok 2023),  a można go kupić albo w kasach lub też w specjalnych automatach ustawionych obok kas. Do Sintry z Lizbony można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie >>>). Czas przejazdu pociągiem na trasie Lizbona – Sintra wynosi ok. 40 minut, wysiada się na ostatnim przystanku w Sintrze, nie ma więc obawy, że się pomyli stacje. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.cp.pt >>> lub na grafice poniżej.

PORADA: W Sintrze na stacji kolejowej znajduje się informacja turystyczna, gdzie bezpłatnie można otrzymać różnego rodzaju materiały informacyjne o atrakcjach turystycznych Sintry.

 

Jak dojechać z dworca Oriente obok lotniska do Sintry?

Do Sintry łatwo można również dojechać z dworca Oriente w Lizbonie, który jest położony w dzielnicy Park Narodów. Jest tu tuż obok lotniska w Lizbonie – jest to zatem dobra opcja, jeśli chcemy dojechać do Sintry zaraz po przylocie do Lizbony lub po zwiedzaniu oceanarium w Lizbonie (które jest w tej samej dzielnicy, co dworzec Oriente).

W ciągu dnia jest wiele kursów pociągów z dworca Oriente do Sintry. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub w punktach informacyjnych. Bilet kosztuje od 2,30€/ przyjazd + 0,50€ za kartę Viva Viagem / Navegante. Bilet na pociąg do Sintry z Lizbony kupujemy w kasach biletowych lub specjalnych zielonych automatach ustawionych obok kas biletowych.

Sintra Lizbona Polski Przewodnik Wycieczki Jak Dojechać Pociągi Autobusy Zwiedzanie 2023 Aktualny Rozkład Jazdy Informacje Przewodniki Sintry Zwiedzanie

Na jakim bilecie dojechać z Lizbony do Sintry?

Najpopularniejszą opcją biletów na dojazd z Lizbony do Sintry są normalne bilety kupowane w kasie – ich koszt, jak wyżej podano, to 2,30€/ osoba / przejazd w jedną stronę + ewentualnie 0,50€/kartę Viva Viagem lub Navegante, jeżeli takowej nie posiadamy. Ceny aktualne na 2023 rok.

Z Lizbony do Sintry można dojechać również na biletach załadowanych w opcji zapping. Czym jest zapping? To opcja biletów przedpłaconych, która funkcjonuje w Lizbonie i Metropolii Lizbońskiej. Więcej o zappingu przeczytamy tutaj: Bilety zapping w Lizbonie >>>.  Korzystając z opcji zapping pojedynczy przejazd z Lizbony do Sintry jest tańszy i kosztuje 1,90€/ osoba / przejazd.

Można również skorzystać z biletów całodniowych na pociągi w Metropolii Lizbońskiej, czyli Comboios Urbanos de Lisboa. Bilet taki kosztuje 6€/ osoba i jest ważny 24h od pierwszego skasowania. Na bilecie takim można również dojechać z Cascais do Lizbony.


Dzięki za korzystanie z naszej strony do planowania wyjazdu do Lizbony! Kupując wirtualną kawę, pomagasz nam rozwijać stronę i tworzyć wartościową zawartość dla naszych czytelników. Dziękujemy za wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dojazd z Lizbony / Sintry na Cabo da Roca

Komunikację miejską w Sintrze obsługuje inne przedsiębiorstwo, niż w Lizbonie. Tylko częściowo, tzn. na wybranych liniach, honoruje ono bilety z lizbońskiego systemu komunikacji. Jak dokładnie to działa?

Autobusy turystyczne w Sintrze

Autobusy turystyczne w Sintrze, które jeżdżą po Sintrze, czyli autobusy numer 434 (do centrum, Pałacu Pena i Zamku Maurów) oraz numer 435 (Villa Express 4 Palácios) obsługuje firma Scotturb. Bilety z Lizbony nie obowiązują na te autobusy. Jeśli chcemy z nich skorzystać, to należy kupić bilet albo u kierowcy, albo w specjalnych kioskach w Sintrze.

Koszt biletów na autobusy turystyczne w Sintrze, to odpowiednio:

 • Pojedynczy przejazd na autobus 434: 4,10€/ osoba.
 • Bilet tam i z powrotem na autobus 434: 7,60€/ osoba.
 • Bilet tam i z powrotem na autobus 435: 5,50€/ osoba.
 • Bilet całodniowe na autobusy 434 i 435: 12,50€/ osoba.
 • Ceny aktualne na 2023 rok.

Jak dojechać z Sintry na przylądek Cabo da Roca – autobusy

Przedsiębiorstwem, które jest odpowiedzialne za transport publiczny w Sintrze, na Cabo da Roca oraz Cascais jest firma Carris MetropolitanaJest to firma, która połączenie na tych trasach oferuje od 2023 roku. Wcześniej była to firma Scotturb, dlatego w niektórych przewodnikach / blogach, szczególnie tych nieaktualnych, spotkamy się jeszcze ze starymi informacjami.

Z centrum Sintry na przylądek Cabo da Roca można dojechać następującymi połączeniami:

 • Autobus 1253, który odjeżdża spod dworca kolejowego w Sintrze i jedzie na przylądek Cabo da Roca. Czas jazdy to ok. 45-50 minut. Rozkład jazdy autobusu 1253 z Sintry na Cabo da Roca dostępny jest tutaj >>>.
 • Autobus 1624, który odjeżdża spod stacji Sintra Portela i jedzie na przylądek Cabo da Roca, a dalej do Cascais. Autobus ten jedzie też z Cascais przez Cabo da Roca do Sintry. Czas jazdy autobusu to 45-55 minut z Sintry na Cabo da Roca. Rozkład jazdy autobusu 1624 można znaleźć tutaj >>>.

Przystanek autobusu 1253 znajdziemy bez trudu i znajduje się on zaraz obok wyjście z dworca kolejnego w Sintrze, na który przyjedziemy pociągiem z Lizbony.  Podobnie jasno oznakowany jest przystanek autobusu 1624 obok stacji Sintra Portela.

Ile kosztuje bilet na autobus ze Sintry na Cabo da Roca? W 2023 roku bilet na przejazd na trasie Sintra – Cabo da Roca kosztuje 2,60€/ osoba / podróż i można go kupić u kierowcy, w autobusie. Na autobusy 1253 i 1624 obowiązuję również bilety w opcji zapping – wtedy koszt przejazdu to 1,55€/ osoba / podróż. Na autobusy te nie obowiązują bilety 24h z Lizbony!

Rozkład jazdy autobusu 1253 z Sintry na przylądek Cabo da Roca zamieszczamy również poniżej:

Sintra Lizbona Polski Przewodnik Wycieczki Jak Dojechać Pociągi Autobusy Zwiedzanie 2023 Aktualny Rozkład Jazdy Informacje Przewodniki Sintry Zwiedzanie

Dojazd z Cabo da Roca do Cascais

Gdy zobaczymy już wszystko na przylądku Cabo da Roca >>> – m.in. ogromne klify, które sięgają ponad 144 metrów wysokości n.p.m., cały czas działającą latarnię morską na Cabo da Roca oraz nacieszymy oko niezwykłymi widokami, to by dostać się do Cascais trzeba wsiąść w autobus linii numer 1624, który jedzie z przylądka Cabo da Roca do Cascais (kierunek autobusu “Cascais”). 


Wybierasz się do Lizbony i potrzebujesz pomocy z planowaniem zwiedzania lub informacji, co warto zobaczyć w Lizbonie lub okolicach?
Skontaktuj się z nami pisząc e-mail na info@infolizbona.pl lub przez formularz kontaktowy dostępny na końcu tekstu. Pomożemy!

Sintra Cabo da Roca Cascais Zwiedzanie po polsku przewodnik


Bilet z Cabo da Roca podobnie, jak wcześniej, kosztuje 2,60€ za pojedynczy przejazd, a czas przejazdu z Cabo da Roca do Cascais autobusem zajmuje ok. 25-35 minut. Z racji niezbyt częstego kursowania autobusu 1624 koniecznie trzeba sprawdzić rozkład jazdy tego autobusu, by nie utknąć na Cabo da Roca.

Autobus 1624 w Cascais zatrzymuje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego już bardzo blisko na plaże lub promenadę, która łączy Cascais z Estoril.

Dojazd z Cascais / Estoril do Lizbony

Trasę Cascais / Estoril – Lizbona najlepiej pokonać pociągiem, którego linia łączy Cascais ze stacją Cais do Sodre w centrum Lizbonie (tuż obok słynnego marketu Time Out Ribeira >>>). Bilet na pociąg do Lizbony z Cascais kosztuje 2,30€, a podróż pociągiem zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy pociągów między Cascais, a Lizboną, można sprawdzić na stronie www.cp.pt. Podane ceny są aktualne na 2023 rok.

Do Lizbony z Cascais można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie >>>). PORADA: Z Cascais można bez problemu przejść promenadą do Estoril, skąd również można łapać pociąg tej samej linii i wrócić do Lizbony.

Sintra przewodnik opis co zobaczyć zwiedzanie

Bilet łączony na trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona

Do 2023 roku na trasie Lizbona – Sintra – centrum Sintry i atrakcje – przylądek Cabo da Roca – Cascais – Lizbona obowiązywał bilet “Train&Bus”. Było to świetne rozwiązanie, które pozwalało zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nie było potrzeby kupować za każdym razem pojedynczych biletów na przejazdy różnymi środkami transportu. Bilet “Train&Bus” do momentu zawieszenie na początku 2023 roku kosztował 16€ + 0,50€/os. za kartę Viva Viagem, na którą bilet był ładowany. Bilet “Train&Bus” można było kupić albo w Lizbonie (na przykład na stacji Rossio) lub w Sintrze, albo też na dworcu w Cascais. Biletu Train&Bus nie można było kupić u kierowcy autobusów w Sintrze. Co było szczególnie wygodne dla turystów wybierających się na zwiedzanie Sintry i okolic z Lizbony, to fakt, że bilet ten upoważniał nie tylko do korzystania z autobusu z Sintry na Cabo da Roca, ale również innych autobusów kursujących po Sintrze między zabytkami – np. autobusu 434 spod dworca w Sintrze do kolorowego Pałacu Pena lub Zamku Maurów.

WAŻNE: Od 2023 bilet “Train&Bus” został zawieszony i nie można go już kupić. Nie wiadomo, kiedy i czy bilet ten wróci do normalnego użytkowania. Jeśli bilet ten zostanie przywrócony, to poinformujemy Was o tym fakcie. Warto pamiętać, że nie ma już biletu “Train&Bus”, gdyż dalej na wielu blogach i stronach podróżniczych jest on polecany, a informacje te mogę wprowadzać w błąd osoby planujące podróż i zwiedzanie Sintry.

Trasa Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona samochodem

 • Lizbona – Sintra: najpierw dojazd drogą EN 247  do Colares, następnie EN-247-4 do Azóia a dalej już wystarczy śledzić znaki. Trasa jest dobrze oznaczona.
 • Sintra – Cabo da Roca: droga N247 do Azóia, a później znaki nas kierują (ok 2,5 km).
 • Cabo da Roca – Cascais:  z Azóia drogą EN 9-1. Jest to bardzo malownicza trasa – po prawej stronie co chwilę będzie widać ocean i plaże.

Warto zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu, jeśli wybieramy się na tą trasę. Przy 4 osobach dorosłych cena wypożyczenie samochodu może być bardzo konkurencyjna, a często jest znacznie taniej, niż dojazd komunikacją miejską.


Zobacz, jak kształtuje się cena wypożyczenie samochodu, w terminach, kiedy planujesz wycieczkę z Lizbony do Sintry lub innych miast Portugalii:

Co warto zobaczyć w Sintrze?

Sintra obok Lizbony ma wiele do zaoferowania osobom odwiedzającym to cudowne miejsce. Spacerując już od dworca kolejowego w Sintrze ku centrum można odwiedzić Park Wolności (Parque da Liberdade), który jest idealnym miejscem dla osób lubiących naturę oraz rodzin z dziećmi.

Największą atrakcję centrum Sintry jest Pałac Narodowy w Sintrze oraz położony ok. 10 minut spacerem od centrum obiekt Quinta da Regaleria. Szczególnie Quinta da Regaleira jest warta odwiedzenia, a nie przypadkowo jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w Sintrze.


Zaprezentowane informacje okazały się pomocne? Zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Gdy spojrzymy na szczyty otaczające centrum Sintry zobaczyć na nich możemy potężny Zamek Maurów, do którego można dojechać z centrum autobusem 434. Tuż obok zamku znajduje się zachwycający Pałac Pena w Sintrze – obiekt, który corocznie jest odwiedzany przez tysiące turystów z całego świata. 

Sintra Cabo Da Roca Lizbona Cascais Jak Dojechać Autobusy Transport Publiczny Komunikacja Miejska z Lizbony do Sintry Polski Przewodnik

Szukając spokojniejszych miejsc w Sintrze i okolicach wybierzmy się do Pałacu Monserrate lub Klasztoru Kapucynów. Do tego pierwszego spod dworca w Sintrze jedzie autobus 435, a do drugiego można dojechać autobusami Hop-On Hop-Off lub wypożyczonym samochodem.

Więcej o polecanych miejscach w Sintrze i okolicach można przeczytać tutaj>>>

Bilety online do zabytków w Sintrze

Do niektórych atrakcji i zabytków w Sintrze można kupić bilet online. Pozwoli to często zaoszczędzić czas, by nie stać w kolejkach (w sezonie często są kolejki do najpopularniejszych atrakcji w Sintrze). Warto wcześniej kupić bilet online m.in. do kolorowego Pałacu Pena, starego Zamku Maurów lub Pałacu Narodowego w centrum Sintry. Bilety można okazać na telefonie. Nie ma potrzeby ich drukowania. Bilety online można kupić poniżej.

Wycieczki zorganizowane z Lizbony do Sintry

Każdego dnia z Lizbony do Sintry jest organizowane wiele wycieczek. Są to wycieczki zarówno w większych, jak i mniejszych grupach. Mogą to być zarówno wycieczki prywatne, jak i łączone. Wycieczki z Lizbony do Sintry i na Cabo da Roca odbywają się w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim lub niemieckim. Wybór jest duży.

Zorganizowane wycieczki z Lizbony do Sintry mogą być dobrą opcją, jeśli nie mamy czasu / ochoty planować takiej wyprawy lub zależy nam po prostu na wygodzie. Odbiór jest często z samego centrum Lizbony, a transfery odbywają się komfortowymi samochodami. Często w cenie wycieczek mamy też zapewnione bilety wstępów do odwiedzanych obiektów. 

Wycieczki zorganizowane z Lizbony do Sintry, które polecamy szczególnie, to:

 • Sintra, Pałac Pena, Cabo da Roca, Cascais i Estoril – wycieczka z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Sintra, pałac Pena i Quinta da Regaleira: wycieczka z przewodnikiem z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Sintra, Cascais & Cabo da Roca: Wycieczka z przewodnikiem dla małych grup z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Pałac Narodowy w Sintrze, Cascais i Estoril: Popołudniowa wycieczka z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Pałac Pena: wizyta z przewodnikiem z transferem z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Cascais, Pena Palace Park, Quinta da Regaleira z Lizbony. Szczegóły >>>.
 • Sintra i Quinta da Regaleira: piesza wycieczka z przewodnikiem. Szczegóły >>>.

Sintra Lizbona Polski Przewodnik Wycieczki Jak Dojechać Pociągi Autobusy Zwiedzanie 2023 Aktualny Rozkład Jazdy Informacje Przewodniki Sintry Zwiedzanie


Promocje na noclegi w Sintrze i okolicach

Booking.com

Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony, Sintry i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony / Sintry z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  128 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Bogusia napisał/a:

   Mamy w planach zobaczyć jednego dnia Sintrę, Capo da Roca i Praia du Guincho.
   Generalnie myślałam o wycieczce autem, żeby bardziej swobodnie dysponować czasem, ale do samej Sintry chętnie przesiadłabym się w autobus.
   Czy jest możliwość jakoś rozsądnie to zorganizować?
   Myślałam, żeby z samego rana wyruszyć z Lizbony, dojechać do jakiegoś parkingu, tam wsiąść w autobusie

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Można dojechać do Sintry samochodem. Po samej Sintrze przemieszczać się transportem publicznym / pieszo / tuk tuki lub taksówki itp., a następnie pojechać samochodem na Cabo da Roca i dalej na plażę Guincho. Ewentualnie zastanowić się nad dojazdem transportem publicznym do Sintry z Lizbony, a dalej taxi / Uber / Bolt, gdyż to również wypada dość rozsądnie cenowo i czasowo.

    Odpowiedz
   • raaf napisał/a:

    Wzięliśmy fiata 500 z ok mobility na restauradores(wcześniej zarezerwowaliśmy na 2 dni – ok 200pln z ubezpieczeniem) i pojechaliśmy przez vasco da gama do praia da foz , później przez 25 kwietnia do cabo da roca i kolejno praia da adraga(! i tu polecamy bo jest pięknie i na miejscu jest super restauracja na plaży). samochodem inny komfort. warto!

    Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Czy na przejazdy autobusami 1253 i 1624 obowiązuje karta Lisboa Card skoro teraz są obsługiwane przez firmę Carris?

   Odpowiedz
  • Aleksandra napisał/a:

   Czy wracając z Cabo da Roca trzeba jechać do Cascais?
   Czy nie można wracać tą samą trasą, ale w odwrotnym kierunku?
   Nie bardzo da się sprawdzić rozkład jazdy z podanego linku ( albo ja nie potrafię sobie poradzić 😉
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Andrzej napisał/a:

   Właśnie wróciłem z Lizbony. Niestety biletu “Bus&Train” nie można już kupić. Próbowałem w biletomacie – nie było, w kasie dostałem informację, że tych biletów nie ma już w sprzedaży. Bilet dzienny na komunikację w Sintrze kosztuje już 12,50 euro i niestety można na nim jeździć tylko autobusami 434 lub 435. Autobus 403 nie jeździ. Do Cabo da Roca można dojechać z Sintry autobusem 1253 lub 1624 (nie znam ceny biletu) lub z Cascais autobusem 1624, bilet 2,30 euro w jedną stronę. Bilet do Quinta da Regaleira 11 euro, do Pałacu Pena 14 euro.

   Odpowiedz
  • Magdalena napisał/a:

   Dzień dobry

   Jak wygląda odbicie karty w pociągu z biletem bus and train? Gdzie znajdą się czytniki?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Każdy bilet odbija się / kasuje w ten sam sposób – przykładając do odpowiednika czytnika.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Magda napisał/a:

   Właśnie zajrzałam na stronę Scotturb – przewoźnika na trasie Sintra – Cascais, autobus 403 tam wogóle nie widnieje. Czy jest jakaś alternatywa komunikacyjna na tej trasie?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za wiadomość. Sprawdziłem stronę przed chwilą. Musi być jakaś aktualizacja strony / rozkładu, gdyż nie wyświetlają się wszystkie autobusy, a prezentowane rozkłady nie są pełne.

    Autobus 403 jeździ normalnie i obsługuję trasę Sintra – Cabo da Roca – Cascais.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

    Odpowiedz
    • Magda napisał/a:

     Bardzo dziękuję, nie spodziewałam się tak szybkiej i tak dobrej odpowiedzi 🙂

     Odpowiedz
    • Jarek napisał/a:

     Wróciłem dzisiaj i niestety firma ta już nie obsługuje połączeń, nowa firma ma 2 autobusy: Sintra-Cabo Da Roca numer 1253 (co około 20-30 minut) i Sinra przez Cabo Da Roca do Cascais numer 1624. Przewoźnik to firma carrismetropolitana.pt

     Odpowiedz
     • Aleksandra napisał/a:

      Dziękuję za świeżutką informację!
      Czy autobus 1253 rusza też spod dworca w Sintrze?
      Czy można nim wrócić do Sintry?

      Odpowiedz
     • Aleksandra napisał/a:

      Dziękuję za świeże wiadomości.
      Czy ten autobus 1253 jedzie również z powrotem do Sintry?

      Odpowiedz
     • Małgorzata napisał/a:

      Dzięki za taką aktualną informację. Właśnie planując tę trasę zastanawiałam się czemu nie mogę się doszukać szczegółowych bieżących informacji o 403. Teraz przynajmniej wiem czemu mapa google pokazywała te 2 nowe autobusy, a starych nie.

      Odpowiedz
    • Aneta napisał/a:

     Witam
     Niestety jest Pan w błędzie autobus nr 403 już nie kursuje . Alternatywą przejazdu na trasie Sintra> Cabo de Roca zajmuje się firma Carris Metropolitana .

     Odpowiedz
  • Paweł napisał/a:

   Mam pytanie dot. biletu łączonego “Train&Bus”. Czy nadal istnieje możliwość zakupu takiego biletu? Jeśli tak to jak to jest z zakupem, bo w tekście jest mowa o zakupie na kartę Viva Viagem, a wcześniej napisane jest, że komunikację miejską w Sintrze obsługuje inne przedsiębiorstwo, niż w Lizbonie, zatem karty Viva Viagem z Lizbony nie są ważne i należy zakupić nowe bilety.

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, bilet “Train&Bus” jest cały czas aktualny i działa. Karta Viva Viagem z załadowanym biletem “Train&Bus” działa w Sintrze / Cascais, na wszystkie dostępne w ramach biletu środki transportu.

    Karta Viva Viagem załadowana innymi rodzajami przejazdów, które obowiązują na komunikację miejską w Lizbonie, nie działa w Sintrze.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
    • Paweł napisał/a:

     Bardzo dziękuję za odpowiedź.
     Czy bilet ten podlega jakiemuś kasowaniu w autobusach Scotturb?

     Odpowiedz
    • Paweł napisał/a:

     I jeszcze jedno pytanie: Czy ten bilet można kupić na dworcu w automacie czy jedynie w kasie?

     Odpowiedz
     • Krzysztof Gierak napisał/a:

      Odpowiadając na Pana pytania:

      1) Kasowanie
      Tak, przykładamy bilet do kasownika za kierowcą i bilet jest skasowany. Ważne, aby zachować rachunek za bilet Train&Bus, jakby miały być jakiekolwiek problemu z funkcjonowaniem, biletu.

      2) Kupno biletu
      Najwygodniej jest go kupić w kasie, gdyż wtedy mamy pewność, że dostaniemy dokładnie ten bilet, o który nam chodzi.

      Pozdrawiam serdecznie

      Odpowiedz
  • Syla napisał/a:

   Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie autobusu 434 w Sintrze. Czy jeśli zakupiłam bilet “train & bus”, który upoważnia mnie do skorzystania również z tej linii, mogę do autobusu wsiąść, wysiąść i ponownie wsiąść na dowolnym przystanku na trasie (taka opcja hop off hop on)?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dokładnie tak, bilet “Train&Bus” działa na zasadzie hop-on hop-off w czasie swojego obowiązywania, w tym również na autobus 434 w Sintrze. Nie ma zatem żadnego problemu, by korzystać z niego w ten sposób.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Sebastian napisał/a:

   Dzień dobry. 2 pytania odnośnie biletu Train&Bus :

   1) Jeżeli ten bilet jest ważny na trasie Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais, to rozumiem, że można się w niego zaopatrzyć zawczasu w Lizbonie? Czy jest on sprzedawany w biletomatach, czy tylko w jakichś specjalnych punktach?
   2) Czy bilet ten obejmuje także powrót do Lizbony z Sintry lub Cascais?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dzień dobry,

    Dziękuję za komentarz. Odpowiadając na Pana pytania:

    1) Bilet Train&Bus jest sprzedawany zarówno w kasach kolejowych, jak i automatach na dworcach kolejowych. Trzeba jedynie pamiętać, że jest on ważny do końca dnia w dniu zakupu, należy go zatem zakupić w dniu planowanej podróży.

    2) Tak, na bilecie tym można również wrócić pociągiem do Lizbony – czy to z Cascais, czy Sintry.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego zwiedzania!

    Odpowiedz
  • Tomas napisał/a:

   Dzień dobry,
   Czy bilet 24-godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi za 10,60 euro będzie obowiązywał na trasie Lizbona-Sintra-Cabo de roca-Cascais-Lizbona?
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Niestety nie. Bilet ten nie obowiązuje na autobusy w Sintrze i trasie do Cascais.

    Można na nim dojechać na trasie Lizbona – Sintra i Cascais- Lizbona.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Kamil napisał/a:

   Świetna strona, dużo się dowiedziałem.

   Czy bilet train+bus za 15,90 obowiązuje również po Lizbonie?
   Czy do zappingu trzeba mieć oddzielną kartę niż do biletu 24h?

   Odpowiedz
  • Roman napisał/a:

   Witam, mam pytanko. Czy jeśli wypożyczę auto z wypożyczalni i zrobię sobie wycieczkę: Lizbona – Sintra – Plaża Adraga – Cabo da Roca – Lizbona, to będę musiał korzystać z dróg płatnych elektronicznie (klasyczne bramki nie stanowią problemu). Chyba nie wszystkie wypożyczalnie mają auta z urządzeniem via verde a nie chciałbym być narażony na jakieś mandaty.

   Odpowiedz
  • Magda napisał/a:

   Dzień dobry!
   Bardzo chciałabym zapytać o jedną kwestię związaną z transportem, pomimo, że mieszkam w Lizbonie już 3 tygodnie, wciąż nie do końca jest to dla mnie jasne. W jakim rejonie (oraz jakimi środkami transportu) mogę poruszać się posiadając kartę Lisboa VIVA? Niestety informacje podane na stronie oficjalnej są dla mnie bardzo niejasne.
   Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
   Z góry dziękuję 🙂

   Odpowiedz
  • Maciek napisał/a:

   Dzień dobry
   Panie Krzysztofie prosze o podpowiedź chciałbym na jeden dzień wypożyczyć auto jaka opcję muszę wziąć aby nie martwić się o ewentualne zarysowania uszkodzenia itp czy jest mozliwość opcji full ubezpieczenia i ile drożej ona wychodzi?

   dziekuje serdecznie

   Odpowiedz
  • Michał napisał/a:

   Witam,
   Posiadamy 6 biletów ważnych 48h do 20.08 godzina 12. Cascais – Cabo da Roca – Sintra – Cabo da Roca – Cascais do sprzedania za pół ceny 🙂 http://www.scorrurb.com

   Odpowiedz
  • Adam napisał/a:

   Witam,
   Mam pytanie dotyczące przejazdu z Lizbony do Sintry dokładnie chodzi mi o to że chciałbym dojechać do po zwiedzeniu Sintry do Cascais i Cabo da Roca ale chciałbym zatrzymać się na fajnych plażach po drodze np Guincho lub Grande, Ursa czy w takim wypadku lepiej miec auto czy pociągiem nie stracę zbyt dużo czasu??
   dziękuje serdecznie za odpowiedź

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Na każdą z tych plaż można dojechać przy pomocy transportu miejskiego – trzeba wtedy jednak sprawdzić rozkład jazdy i wpasować go w nasz plan zwiedzania. Mając samochód nie jesteśmy uzależnieni od tego i możemy według swojego uznania dysponować czasem.

    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  • Maciek napisał/a:

   Dzien dobry
   czy może Pan polecić niedrogą ale dobrą wypozyczalnie aut. Bedziemy mieszkać w Alfamie.

   dziękuje i pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Zachęcam do skorzystania z dostępnej porównywarki cen wypożyczenie samochodów w Lizbonie dostępnej na stronie: https://infolizbona.pl/auto/ następnie wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

    Odpowiedz
    • Maciek napisał/a:

     Serdecznie dziękuję. W wyszukiwarce podane jest tylko lotnisko Lisbona czy auto także mozna wypożyczyć gdzieś w centrum?

     serdecznie dziękuję

     Odpowiedz
  • Irena napisał/a:

   Witam,
   Czy bilet łączony “Bus&Train” można zakupić na przystanku Carcavelos i jechać na tym bilecie na trasie Carcavelos-Cascais-Cabo da Roca-Sintra-Cascais-Carcavelos omijając Lizbonę?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, nie ma z tym żadnego problemu, aby zakupić bilet na stacji Carcavelos i ten sposób zwiedzić Cascais / Cabo da Roca / Sintrę. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii:)

    Odpowiedz
  • Bartek napisał/a:

   Dzien dobry,

   a ja mam bardziej pytanie związane z dojazdem do Sintry – Cabo da Roca – Cascais samochodem…Będe mieć wynajęte auto na 10 dni, i wracajać z Algarve chcemy na jeden dzien podjechac do Sintry, pozniej Cabo da Roca i dalej Cascais i powrót do Lizbony.
   Czy opcja autem jest naprawde uciązliwa – brak parkingów, tlumy itp..
   Najbardzoej prosze o info o parkowaniu w Sintrze i w bliskiej odleglosci Cabo da Roca… Czy ktoś taką opcję praktykował?

   Odpowiedz
   • Bartek napisał/a:

    To sam odpowiem 🙂
    Dziś własnie zdecydowałem się wybrać autem na Cabo da Roca i do Sintry.
    Generalnie nie ma zupełnie problemu z dojazdem do tych dwóch miejsca autem. Na Cabo da Roca nawet spory parking (bezpłatny) tuż obok Informacji Turystycznej. Nie było problemów z parkowaniem. Natomiast w Sintrze, równiez nie ma problemow, jest sporo parkingów – różnych od małych przy jakiś restauracjach, az po większe płatne przy zabytkach. Raczej też się znajdzie miejsce do parkowania. Z tym, że w Sintrze….naprawdę jest sporo wąskich uliczek, najczęściej bardzo stromych, więc mocno trzeba uważać, gdy się jeździ.
    Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

    Odpowiedz
    • Krzysztof Gierak napisał/a:

     Dziękuję za Pana uwagi oraz komentarz! Na pewno będzie on cenny dla innych osób wybierających się do Sintry i okolic samochodem 🙂

     Pozdrawiam serdecznie z Lizbony

     Odpowiedz
  • Iwona napisał/a:

   Dzień dobry.
   Mam pytanie dotyczące biletu “Bus&Train”Koszt takiego biletu to 15,80 € podróż do Sintry i Cascais – czy jest on również na komunikację w Sintrze autobus 434?
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak, bilet jest ważny również na autobus 434. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

    Odpowiedz
  • Jola napisał/a:

   Jak się można dostać do dzielnicy Almada z centrum Lizbony?

   Odpowiedz
  • Wojciech napisał/a:

   Ze schematu metra wynika że z przystanku Roma-Areeiro tez można dojechać do Sintry. Czy karta Lisboa Card obowiązuje również na tym połączeniu?

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Dzień dobry,
   Przeglądam rozkład jazdy autobusu 403. Czy dobrze widzę, że kursy do Cabo Da Roca to te oznaczone literką “a” ? Tylko w godzinach porannych – 7:45 (najpóźniej) ?

   Odpowiedz
  • Eulalia napisał/a:

   Witam wszystkich podróżników, właśnie wróciłam z kilkudniowej wyprawy, więc na świeżo uwaga na bilet łączony bus+train (Lizbona-Sintra-Cabo da Roca-Cascais-Lizbona) można go kupić w biletomatach na stacjach kolejowych jednak bilety wydane na białych kartonikach nie działają w autobusach i trzeba pokazywać paragon za zakup biletu. Kierowcy o tym wiedzą więc jest bez problemu. Bilety na zielonych kartonikach działają, ale paragon ważna rzecz i nie warto go od razu wyrzucać. Życzę przyjemnych wrażeń z podróży.

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Dzień dobry,
   dziękuję za świetną stronę ułatwiającą planowanie wyjazdu 🙂 Będę wdzięczna za podpowiedź ile mniej więcej czasu powinnam przeznaczyć na Sintrę, przy założeniu, że nie chcę lecieć z jęzorem na brodzie, lecz podelektować się trochę i zakończyć spokojną kawą 🙂
   Pozdrawiam serdecznie
   A.

   Odpowiedz
  • Rafał napisał/a:

   Witam,
   W kwietniu planujemy odwiedzić Lizbonę. Próbuje ułożyć jakiś plan zwiedzania. Czy jest możliwe do wykonania : Kupno biletu „Bus&Train”. Lizbona(wyjazd z dworca koło 7.30) Sintra (zwiedzanie w odwrotnej kolejności ( 3 zabytki Palácio Nacional da Pena, Quinta da Regaleira oraz Zamek Maurów, potem historyczne centrum. Następnie przyjazd na Cabo da Roca (ile czasu gdzieś bez nadmiernej gonitwy), dojazd do Cascais i transfer do Lisbony. pozdrawiam Rafał

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dobry wieczór, jak najbardziej jest możliwe zrealizowanie takiej trasy. Pałac Pena w Sintrze otwierany jest o 9.30 – nie ma zatem sensu tak wcześnie wyjeżdżać z Lizbony. Można spokojnie 30 minut później. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu!

    Odpowiedz
  • Asia napisał/a:

   Witam, wczoraj wrocilismy z weekendowego pobytu w Lizbonie, piatek-poniedzialek.
   Musze Panu podziekowac, dzieki tej stronie w ciagu kilku godzin udalo nam sie tak zaplanowac wyjazd, ze zobaczylismy przypuszczam ze wiecej niz niejeden turysta w tydzien. Wszedzie na piechote, bo tak najbardziej lubimy. Pogoda byla piekna, 20 stopni i sloneczko, idealnie na zwiedzanie. Jeden dzien na wycieczke pod ktora pisze komentarz, wszystko dokladnie opisane, nie bylo najmniejszego problemu z dojazdem (jedyna roznica, pociagi do Sintry kursowaly co godzine o pelnej godzinie, autobus 403 co pol godziny). Belem ze wszystkimi zabytkami i pysznymi ciastkami, wisniowka na placu Rossio, wiele godzin wedrowek w poszukiwaniu murali ze smieci, udalo nam sie znalezc 5, robia wrazenie.
   Lizbona jest przepiekna!
   Swietna robota! 😊

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za komentarz oraz przekazane informacje. Na pewno będą one pomocne dla innych osób wybierających się na zwiedzanie Sintry, Cabo da Roca oraz Cascais.

    Cieszę się, że przygotowana strona okazała się pomocna podczas planowania zwiedzania Lizbony i okolic.

    Pozdrawiam serdeczne z Lizbony i zapraszam ponownie do Portugalii 🙂

    Odpowiedz
  • MS napisał/a:

   Witam,
   dziękuję za dużo praktycznych informacji!
   Czy możliwa jest podróż Lizbona – Sintra – Cabo da Roca –
   Sintra – Lizbona z pominięciem Cascais?
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Witam, mam nadzieję, że stworzona strona okaże się pomocna w zwiedzaniu Lizbony i układaniu planu tego, co warto zobaczyć 🙂

    Co do podróży Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Sintra – Lizbona, to oczywiście jak najbardziej jest taka możliwość. W tym przypadku wracamu z Cabo da Roca do Sintry autobusem 403, nie ma wcale potrzeby jechania do Cascais. Rekomenduje jednak tą trasę, ze względu na to, że jest szybciej do Lizbony, nie ma sensu wracać tą samą trasę, a warto zobaczyć coś nowego po drodze.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Artur napisał/a:

   Dziś zakupiliśmy bus & train. Dojazd do Sintry bez problemu. Natomiast z Sintry do Cabo i z Cabo do Cascais odrzuciło karty. Na dworcu w Cascais uzyskaliśmy informację, że bus & train nie obsługuje tych autobusów

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Bilet Train&Bus obsługuje autobusy w Sintrze, w tym autobusy 434, 403, czyli te autobusy, z których najczęściej się korzysta podczas zwiedzania Sintry oraz dojazdu na Cabo da Roca. Nic mi nie wiadomo, o żadnej zmianie. Sam korzystałem z tego biletu 3 dni temu i nie było żadnych problemów. Informacje ta można potwierdzić na przykład na stronie przewoźnika cp.pt

    Cieżko mi powiedzieć, dlaczego Państwa karta nie zadziała. Zachęcam do kontaktu z biurem obsługi CP lub Scotturb Sintra, w celu wyjaśnienie problemu.

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • joanna napisał/a:

   Chciałabym kupić bilety autobusowe online np na trasie Lisbona-Fatima. Mogę to zrobić na GoEuro, ale wolałabym kupić je na własnej stronie przwoźnika. Czy mógłby Pan jakos pomóc? ( Z GoEuro znajomi mieli spore kłopoty)

   Odpowiedz
  • Jerzy Bąk napisał/a:

   Dla kogoś kto nie lubi fatygi taki bilet jest wygodny, ale w sumie jest droższy o 5eur

   Odpowiedz
  • Izabela Dabrowska napisał/a:

   Chciałam się upewnić, bilet Bus&Train obowiązuje również na trasie Cascais – Lizbona, czy muszę kupić dodatkowy bilet?

   Odpowiedz
  • Gaufrette napisał/a:

   Witam, czy bilet Bus&Train obowiązuje również na autobusy do Pałacu Pena?
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
  • lukasz napisał/a:

   Autobusy 403 w niedzielę kursują w godzinach szczytu od chyba 10 do 16 co pół godziny. W niedzielę przejechałem opisaną tutaj trasę. Dzięki za wskazówki.

   Odpowiedz
  • Ala Sent napisał/a:

   Zmieniła się już cena biletów – dziś zapłaciłam 4,25€
   Nie jest to duża różnica, ale gdyby ktoś był zainteresowany… 😉

   Odpowiedz
  • Maciek napisał/a:

   Cześć mam pytanie chcemy się z lisbona dostać do almada czy autobusem można przewozić rowery ?

   Odpowiedz
  • Marek napisał/a:

   Witam. Pytanie o Bilet “Bus&Train” za 15 euro… do pokonania Trasa-Lizbona -Sintra-Cabo de Roca -Cascaris – Lizbona. Czy bilet ten muszę kasować za każdym razem gdy korzystam z transportu publicznego czy tylko na stacji początkowej?

   Odpowiedz
  • Anna Rok napisał/a:

   Czy w ramach biletu 24h na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP w Lizbonie
   za 10,15€/os mogę zrealizować podróż pociągiem na trasie Lizbona-Sintra, Cabo da Roca-Lizbona? rozumiem, że na odcinek Sintra Cabo da Roca muszę kupić bilet na autobus 403.

   Odpowiedz
  • Aleksandra napisał/a:

   w innym miejscu niż stacja Rossio*

   Odpowiedz
  • Aleksandra napisał/a:

   Witam czy istnieje możliwość zakupu biletu bus&train w innym miejscu niż Rocca – widzę, że jest to przykładowe miejsce zakupu w Lizbonie ale zastanawiam się można dostać też bez problemu w innym miejscu. Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
  • dwalosie napisał/a:

   Bardzo mi się przydał ten post przy organizacji wypadu do Portugalii. Serdecznie dziękuję <3 Pozdrawiam.

   Odpowiedz
  • Seweryn napisał/a:

   witam
   bilet Bus&Train za 15E to imo zadna oszczednosc. jesli jedziemy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais/Sintra – Lizbona, to kupujac pojedyncze bilety zaplacimy 2*2,15 + 2*4,05 = 12,40 E. Chyba nikt nie skorzysta z tych tras wiecej niz po razie…

   Odpowiedz
  • Agata napisał/a:

   Wybieram się do Portugalii pod koniec sierpnia i jestem w trakcie rezerwowania noclegów. Swoją podróż zaczynam w Lizbonie a kończę w Porto. Chciałabym po drodze odwiedzić Sintrę. Czy powinnam rezerwować nocleg w Sintrze czy lepiej będzie dojechać do zabytków i plaż z Lizbony?

   Serdecznie pozdrawiam
   a.

   Odpowiedz
  • Lizbona-Estoril,czym najlepiej napisał/a:

   jak najlepiej dojechac z Lizbony portu lotniczego do Estoril.Pozdrawiam.El

   Odpowiedz
  • roberto851 napisał/a:

   witam
   Mam pytanie odnośnie biletu bus&train (15EUR) czy mogę na nim pojechać z Sintry do Praja das Macas (autobus 441 )oraz Azenhas do Mar (411)? czy muszę kupować kolejne bilety? Przyznam że chce obskoczyć też inne miejsca np .Cabo da Roca i Cascais. POZDRAWIAM

   Odpowiedz
  • konn45 napisał/a:

   witam.. pytanie o Bilet “Bus&Train” za 15 euro… do pokonania Trasa-Lizbona -Sintra-Cabo de Roca -Cascaris – Sintra … jak długo jest ważny – od 1 skasowania ?
   24 godziny , dzień kalendarzowy ??? Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Kasia napisał/a:

   Witam,
   Prosze o informacje na temat szlakow pieszych w okolicach Cascais…
   Wybieram sie z mama do Lizbony pod koniec wrzesnia, a ze badzo lubimy wedrowki piesze z kijami, mamy nadzieje, ze uda nam sie przemierzyc jakies fajne szlaki wzdluz oceanu…
   Myslalam o tym, zeby wziac pociag z Lizbony do Cascais a potem wracac pieszo wzdluz linii wybrzeza i wskoczyc do pociagu jak juz sie zmeczymy.
   Na google maps widze, ze pociag z Cascais do Lizbony biegnie wzdluz wybrzeza przez pierwsze kilka stacji. Moglybysmy dojsc np. do Parede (ok 7km od Cascais), lub dalej do Carcavelos (ok. 9km).
   Czy taka trase mozna przejsc wzdluz plaz i w fajnym otoczeniu natury (nie ulicami) ?

   A tak przede wszystkim to dziekuje za swietna strone – jest jak znalazl przed nasza pierwsza wyprawa do Portugalii !! 😀

   Odpowiedz
  • Kasia Marek napisał/a:

   Witam,

   Które z tych przejazdów Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona są darmowe w ramach Lisbon Card?

   Dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
  • Vincent Chang napisał/a:

   Witam,

   Poprosiłbym o poradę w jaki sposób najlepiej jest dojechać z lotniska w Lizbonie do Cascais dla 4 osób (2 z których są dziećmi do 5 lat)?

   Jeżeli zrozumiałem dobrze najbardziej optymalną trasą przy użyciu komunikacji miejskiej będzie metro + pociąg? Ile by to kosztowało dla takiej grupy i jak to się porównuje z dojazdem taksówką? Czy dużo osób jeździ komunikacją miejską na tej trasie?

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Witam,
    Najłatwiejszy dojazd komunikacją miejską jest taki, jak Pan napisał – najpierw metro (info o cenach biletu w zakładce o komunikacji miejskiej) do stacji Cais do Sodre, a następnie pociąg (info o aktualnych cenach, jak wyżej). Alternatywą jest taxi, której koszt to 55-70€ w zależności od ruchu ulicznego i dokładnego adresu w Cascais. Czas jazdy ok 40 minut.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Ryszard Pysiek napisał/a:

   obecne ceny – lipiec 2015:
   z Sintry na Cabo da Roca: 4.10 Euro,
   z Cabo da Roca do Cascais: 3.15 Euro

   Odpowiedz
  • Iga napisał/a:

   Witam jak najlepiej dostać się z lotniska w Lizbonie do Cascais po godzinie 1 w nocy?

   Odpowiedz
   • Ostatni pociąg z Lizbony do Cascais odchodzi o 01.30, więc jest szansa taxi do dworca Cais do Sodre i dalej pociągiem. Jeśli nie ta opcja, to tylko taxi. Ewentualnie czekanie do pierwszego pociągu, który jest o godz. 5.30 Rozkład jazdy można sprawdzić na http://www.cp.pt Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   Czy da się dostać od stacji Sao de Pedro to Estoril do Sintry bezpośrednio? Czy najlepsza opcją jest kupienie tego łączonego bilety i dojazd do Lizbony potem do Sinitry i dalej Cabo de Roca i Casiass?

   Odpowiedz
  • obibok napisał/a:

   Czegoś tu nie rozumiem. Pociąg za €2,15, autobus €4,05, znów autobus €4,05 i powrót pociągiem za €2,15. To daje razem €12,40. Czyli nie opłaci się tego za €15.

   Odpowiedz
  • Jacek napisał/a:

   Panie Krzysztofie, w sieci jest trochę mało informacji na temat mozliwości odbycia wycieczki rowerowej na trasie Lizbona – Cascais. Czy mógłby Pan podpowiedzić czy da się tę trasę pokonać w całości rowerem i co najważniejsze czy jest to trasa z dużymy podjazdami czy raczej rekreacyjna. Będę również wdzięczny za informacje gdzie mozna pożyczyć rower? ( będziemy nocować w Alfamie, ale rowery możemy pożyczyc gdzieś po zachodniej stronie miasta). Z góry dziekuję za odpowiedź.

   Odpowiedz
   • Witam, przyznam się, że nigdy nie pokonałem tej trasy rowerem. Jest to jednał płaska trasa, która częściowo przebiega wzdłuż oceanu. Nie ma zatem żadnych trudnych podjazdów. Nie wiem, jednak, jak wygląda w praktyce jej pokonanie rowerem. Zawsze jakby co można wsiąść do pociągu, który zawiezie nas do Cascais:) Co do wypożyczalni rowerów, to polecam na przykład Bike Iberia – ich wypożyczalnia znajduje się blisko Alfamy. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Magda napisał/a:

   Dziekuje bardzo za super strony o Lizbonie. Bez tej wiedzy byloby znacznie ciezej i np. nie sprobowalibysmy lizbonskiej wisniowki, a warto. Dzieki pana sugestiom pozyczylismy samochod na lotnisku i rzeczywiscie nie bylo to zbytnim obciazeniem czasowym.
   Zaskoczylo nas nocne zycie Lizbony kazdego dnia tygodnia do bialego rana we wszystkich dzielnicach.
   Podpowiem innym zwiedzajacym, ze podroz tamwajem 28 najlepiej zaplanowac nie w weekend i nie w godzinach szczytu turystycznego ( sa przepelnione i nie zatrzymuja sie na przystankach). Winda Santa Justa jest aktualnie w remoncie i nie robi wrazenia za to ulica z winda da Bica to jest cos!
   Korzystajcie z komunikacji miejskiej, bo przy tej ilosci schodow nogi zaczynaja odmawiac posluszenstwa.
   Jeszcze raz wielkie dzieki i do zobaczenia ponownie Portugalio. Magda i Piotrek

   Odpowiedz
   • Cieszę się, że strona okazała się pomocna, a Lizbona chyba zaczarowała Państwa:) Dziękuję również za rady – na pewno okażą się pomocne dla innych osób odwiedzających Lizbonę! Niestety winda Satan Justa jest dalej w remoncie, jednak zgodzę się z Państwem – Bica! Jest to moja ulubiona ulica w Lizbonie:) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie do Lizbony!

    Odpowiedz
  • Kuba napisał/a:

   Panie Krzysztofie .. prosze o pomoc .. jak dostac sie najprosciej i najszybciej do najblizszej plazy nad Atlantykiem z Lizbony ? Mieszkamy blisko placu M. Pombal

   Odpowiedz
  • Jest taka możliwość. Cena zależy od liczby obiektów – symulator ceny można znaleźć na stronie http://www.parquesdesintra.pt/ Bilet jest ważny 30 dni od daty zakupu. Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
  • skr napisał/a:

   Czy realnym jest zwiedzenie w jeden dzień Pałacu Pena, Regaleira, Monserrate i zamku Maurów, przy założeniu, że zaczyna się od momentu otwarcia w/w obiektów. Wydaje mi się to dość karkołomne. Może od razu wybić to sobie z głowy?

   Odpowiedz
   • Nie jest to realne, no chyba, że ktoś lubi biegać po obiektach, co jednak w przypadku wymienionych obiektów nie ma najmniejszego sensu. Lepiej wybrać sobie 2 obiekty i je zwiedzić na spokojnie – polecam na przykład Palacio de Pena i Quinta da Regaleira. Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
    • skr napisał/a:

     Diękuję za radę. A czy posiada Pan namiary na plan zamku i parku Pena? W 2013 roku były takowe na stronie parquesdesintra, ale zostały usunięte. Pozostawiono tylko opisy poszczególnych atrakcji na ich rerenie, ale po co komu opisy skoro nie wiadomo gdzie one konkretnie się znajdują? Pisałam w tej sprawie do parque…, ale brak odzewu. Z góry dziękuję.

     Odpowiedz
     • Nie ma za dziękować. Niestety nie posiadam żadnego linka do planów w sieci. Plany takowe można dostać nie tylko przed wejściem czy do do pałacu Pena, czy zamku maurów, ale również w IT w Sintrze, na dworcu kolejowym w Sintrze oraz w IT w Lizbonie na placu Restauradores. Pozdrawiam serdecznie!

      Odpowiedz
  • Teoretycznie tak, aczkolwiek nigdy nie kupowałem tam takowego biletu. Cena połączenia Oriente – Sintra, to 2,15€ / jedna strona, trzeba jednak zmienić pociąg, najczęściej w Agualva-Cacem. Proszę sprawdzić jeszcze raz stronę cp.pt gdyż mi pokazuje rozkład tych połączeń. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
  • Niestety nie, bilet ten nie obowiązuje na komunikację miejską w Lizbonie.

   Odpowiedz
  • dargre napisał/a:

   Skorzystałem z takiego biletu. Zdecydowanie najlepsza opcja. Trochę brakło czasu, żeby to wszystko obskoczyć, do Cascais wpadliśmy tylko na moment. A, że nam sie podobało, to na drugi dzień wróciliśmy i nie żałujemy. Po południu trzeba było zaliczyć kąpiel w oceanie na miejscowej plaży, później spacerkiem oglądanie miasteczka, wieczorkiem był jakiś koncert, w kafejce jedliśmy jakieś niedrogie ciasteczka, i popijalismu taniutką kawą. Polecam. Myślałem, że z Cascais pociągiem jest trochę bliżej do Lizbony, dziwnie było jechać pociągiem w ciemnościach, niemniej oba dni bardzo udane, poza faktem, że w Sintrze się zgubiłem moim towarzyszom w parku i wylądowłem w innym wyjściu. Jechałem do Sintry ze stacji Rossio. Tam też kupiliśmy bilety po 12 EU. W samej Sintrze nie należy wtedy już płacić za dojazd do zamku autobusem, nie należy się sugerować żadnymi ofertami, tylko po wyjściu z dworca podejść jakieś 100m w prawo do przystanku autobusowego. W razie czego na przeciwko podają piwo w olbrzymich kuflach. Skorzystałem 🙂

   Odpowiedz
  • J napisał/a:

   Czy bilet łączony za 12 euro jest biletym na przejazdy w dwie strony?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Tak. Jest to bilet całodzienny, który uprawnia do przejazdu do Sintry, w Sintrze do poruszania się komunikacją miejską oraz do powrotu do Lizbony.

    Odpowiedz
  • piti napisał/a:

   Mam pytanie dotyczące biletu bus&train za 12 euro. Czy można go załadować w automacie na kartę Viva Viagem/7 Colinas czy też należy zakupić nową kartę, a jeśli tak to czy sprzedają je kasy CP?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Bilet “Bus&Train” najlepiej jest zakupić w kasie, na dworcu Rossio na przykład. Jeśli mamy czystą kartę Viva Viagem lub 7 Colinas, tzn bez żadnych środków, wyczyszczoną, to możemy ją dać w kasie, aby na nią nabito nam bilet, o którym mowa. Jeśli nie mamy, to kupując bilet zostanie nam doliczone 0,50€ za kartę. Biletu “Bus&Train” nie da się kupić w automacie sprzedającym normalne bilety. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu w Lizbonie!

    Odpowiedz
  • AM napisał/a:

   Dziękuję za ekspresową odpowiedź 🙂

   Odpowiedz
  • AM napisał/a:

   Ile czasu potrzeba żeby “zrobić” tę trasę?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Polecam zawsze zarezerwować sobie cały dzień, by móc spokojnie zobaczyć atrakcji Sintry + spędzić trochę czasu na Cabo da Roca oraz w Cascais.

    Odpowiedz
    • gocio napisał/a:

     Czy posiadając kartę Lisboa Card można na niej przejechać z Sintry do Cascais, a następnie do Liszbony?

     Odpowiedz
     • Karta Lisboa Card nie upoważnia do przyjazdu autobusami Scott z Sintry do Cascais. Trzeba na nie kupić osobny bilet. Trasa Sintra – Lizbona i Cascais – Lizbona jest jednak już dostępna z kartą LC. Pozdrawiam!

      Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)