Promy i barki w Lizbonie [Mapa i Ceny]

Promy i barki w Lizbonie Komunikacja miejska transport publiczny statki Lizbona

Promy i barki w Lizbonie, to środek komunikacji miejskiej stolicy Portugalii, który służy zarówno mieszkańcom Lizbony, jak i turystom. Lizbońskie promy łączą Lizbonę z miastami położonymi po drugiej stronie rzeki Tag. Jest to środek transportu używany przez wiele osób, które mieszkają po drugiej stronie rzeki w Lizbonie, a także turystów, którzy wybierają się na przykład na plaże Costa da Caparica lub zobaczyć pomnik Chrystusa Króla.

Jak funkcjonują promy i barki w Lizbonie? Dokąd płyną i skąd odpływają? Poniżej znajduje się mapa połączeń promowych w Lizbonie z zaznaczonymi trasami promów oraz przystanie, skąd promy odpływają. Dodatkowo znajduje się wykaz cen podstawowych połączeń aktualny na rok 2023. Promy są obsługiwane przez spółkę Transtejo e Soflusa.

Promy i barki w Lizbonie: Połączenia, rozkład jazdy, przystanie

W Lizbonie działa kilka linii promowych. Promy i barki kursują na nich w różnych kierunkach łącząc różne części Lizbony z innymi miastami po drugiej stronie rzeki tag.

Główne przystanie/dworce promów i barek w Lizbonie oraz połączenia z nich dostępne:
 • Cais do Sodre – promy odpływają do Cacilhas, Seixal i Montijo
 • Terreiro do Paco na Praca do Comercio: Barreiro
 • Belem – barki odpływają do Trafaria i dalej do Porto Brandao
 • Cacilhas do Cais do Sodre
 • Seixal promy odpływają do Cais do Sodre
 • Montijo obsługuje połączenia do Cais do Sodre
 • Barreiro oferuja połączenia z Terreiro do Paco
 • Trafaria – Belem

Najpopularniejsze połączenia to z Cais do Sodre do Cacilhas oraz Terreiro do Paço do Barreiro. W godzinach szczytu promy na tych połączenia oraz w kierunkach odwrotnych kursują w przedziałach 5-10 minut. Nie ma zatem żadnego problemu, by złapać prom. Należy jednak pamiętać, że w weekend i dnie wolne promy odpływają rzadziej (średnio co 30 minut). Szczegółowy rozkład oraz godzin przepraw można znaleźć pod tym linkiem: Godziny przepraw promów w Lizbonie >>>.

Promy i Barki Lizbona 2021 Rozkład Jazdy Atrakcje Skąd Odpływają dokąd płyną bilety cennik bilet cena co zobaczyć jak przepłynąć Casilhas Barreiro Montijo Seixal Polski Przewodnik

Promy i barki w Lizbonie: Mapa połączeń

Lizbona Barki Promy połączenia bilety prom na drugą stronę rzeki Tag Lisbona 2018 diagram mapa połączenia przewodnik

Promy i barki w Lizbonie: Ceny i bilety

Na barki i promy w Lizbonie obowiązuje bardzo podobny system biletów, jaki obowiązuje na inne środki transportu w Lizbonie. Możemy zakupić:

 • Bilet pojedynczy w kasie lub specjalnych automatach ustawionych w przystaniach promowych. Cena jest zależna od trasy. Aktualne ceny na 2023 rok na www >>>.
 • Opcję zapping, czyli doładowanie kwotą od €3 do €40. Opcja zapping jest ważna na pociągi podmiejskiej, windy, autobusy, metro, promy i tramwaje. Koszt pojedynczego przejazdu w takim przypadku to €1,47 autobusem, windą lub tramwajem. Również €1,47 metrem. €1,90 na podróż do Sintry lub Cascais z Lizbony, a promami od € 1,35 do €2,97 w zależności od wybranej trasy.
 • Bilety okresowe 30-dniowe.
 • Dzieci w wieku 4-12 lat mogą korzystać z biletów połówkowych.
 • Ceny są aktualne na: 2023 rok.
 • Czytaj więcej o rodzajach biletów na komunikację miejską w Lizbonie:  Wszystko co chciałbyś wiedzieć o biletach na transport publiczny w Lizbonie >>>.

Cena biletów na promy i barki w Lizbonie według trasy można sprawdzić tutaj: Ceny biletów na promy i barki w Lizbonie>>>.

Promy i Barki Lizbona 2021 Rozkład Jazdy Atrakcje Skąd Odpływają dokąd płyną bilety cennik bilet cena co zobaczyć jak przepłynąć Casilhas Barreiro Montijo Seixal Polski Przewodnik

Co warto zobaczyć po drugiej stronie rzeki w Lizbonie?

Jeśli mamy więcej czasu w Lizbonie, to warto wybrać się na drugą stronę rzeki Tejo, by zobaczyć, co może nam zaoferować druga strona Tejo. A ma kilka ciekawych zabytków i atrakcji, które warto odwiedzić, gdy spędzamy czas w Lizbonie. 

Poniżej prezentujemy najciekawsze atrakcje i miejsca po drugiej stronie rzeki w Lizbonie:

 • Pomnik Chrystusa Króla, czyli Cristo Rei. Pomnik leży w mieści Almada. Znajduje się na terenie sanktuarium. Spod pomnika Chrystusa Króla rozpościera się przepiękny widok na całą Lizbonę. Jak dostać się pod pomnik Chrystusa Króla? Promem z Cais do Sodre do Casilhas, a potem autobusem 3001.
 • Kolejną ciekawą rzeczą do zrobienia (a także zobaczenia!) w Casilhas jest kolacja lub kieliszek wina podczas zachodu słońca w restauracja Ponto Final. To wyjątkowa, mała restauracyjka, która jest pięknie położona. Polecamy gorąco na romantyczne zachodu słońca z przepięknym widokiem na Lizbonę!

Promy i Barki Lizbona 2021 Rozkład Jazdy Atrakcje Skąd Odpływają dokąd płyną bilety cennik bilet cena co zobaczyć jak przepłynąć Casilhas Barreiro Montijo Seixal Polski Przewodnik

 • Atrakcją dla dużych i małych, która również znajduje się w Casilhas, tuż obok przystani promów, na którą przypływają promy z Cais do Sodre, jest fregata Dom Fernando II i GloriaFragata D. Fernando II e Glória. Odrestaurowana fregata jest w całości udostępniona do zwiedzania. 
 • Jeśli wybierzemy się do miasta Barreiro, to warto zobaczyć plażę Praia de Alburrica. Na plaży Praia de Alburrica znajdziemy tradycyjne wiatraki (moinhos). Jest to jedna z lepszych plaż rzecznych obok Lizbony.
 • Podróż promem z Lizbony do Montijo jest atrakcją samą w sobie, gdyż z każdej strony promy rozpościerać się będą nam widoki zarówno na Lizbonę i drogę stronę Tejo. Podróż szybki katamaranem z Cais do Sodre do Montijo zajmuje ok. 30 minut.
 • Jeśli mamy rowery w Lizbonie, to wybierzmy się promem z dzielnicy Belem do Brandão i dalej do Trafaria, by dojechać następnie rowerami na przepiękne plaże Costa da Caparica.

Jeśli zaprezentowane tutaj informacje są pomocne dla Ciebie, to zapraszamy do postawienia nam wirtualnej kawy. Dziękujemy!🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Bilety online, które można kupić online do atrakcji w Lizbonie i po drugiej stronie rzeki Tejo


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)