Taxi w Lizbonie: Ceny, telefon, kontakt, opłaty [Mapa taksówek w Lizbonie]

Taxi Portugalia Lizbona Lisbona Zdjęcia Ceny Opłaty Kontakt

Taxi w Lizbonie złapiemy bez problemu – Lizbona posiada wiele postojów taxi, liczne taksówki, a wszystkie one są czytelnie oznaczone kolorami: kremowymi lub czarnymi, z seledynowymi dachami często. Ceny taxi w Lizbonie również należą do najniższych w Europie zachodniej, dzięki czemu czasami taniej jest zadzwonić do firmy taksówkarskiej, niż korzystać z komunikacji miejskiej. Generalnie korzystanie z taxi w Lizbonie jest bezpieczne, jednak jak, w każdym kraju, również tutaj działają naciągacze i oszuści, którzy starają się oszukać turystów. Dodatkową alternatywą jest target="_blank" rel="noopener noreferrer">Uber, który stanowi dużą konkurencję dla taksówek.

Przedstawiamy Wam poradnik lizboński, którego głównym tematem są taksówki, firmy taxi i wszystko co z nimi związane w Lizbonie. Dowiedziecie się z naszego praktycznego przewodnika po Lizbonie nie tylko o orientacyjnych cenach taxi w różne miejsce w Lizbonie – na przykład z lotniska do centrum, czy z centrum do oceanarium, ale również zamieszczamy tutaj kilka przydatnych informacji, jak nie dać się oszukać, na co trzeba uważać, numeru telefonów kontaktowych oraz namiary na firmy taksówkarskie w Lizbonie oraz informacje o tym, gdzie znajdują się największe postoje taxi w Lizbonie. Na końcu znaleźć można również kupon rabatowy na darmowe przejazdy w aplikacji Uber po Lizbonie.

Taxi w Lizbonie – informacje ogólne

Taksówki w Lizbonie należą do jednych z najtańszych w Europie zachodniej – nie ma żadnej potrzeby, aby obawiać się ze względu na koszty, jazdy taxi w Lizbonie. Poniżej prezentujemy cały taryfikator jazdy taxi oraz ich ceny na najpopularniejszych trasach, dzięki czemu jeszcze przed przylotem do stolicy Portugalii można zapoznać się z cenami, jakie będziemy musieli zapłacić. Często również, w szczególności jeśli podróżujemy w grupie czteroosobowej, taksówki wyjdą nas taniej, niż podróż środkami komunikacji miejskiej.

Taksówki w Lizbonie są oznaczone napisem “TAXI” i mają one kolor albo kremowy, albo czarny, często również mają one seledynowo-zielone dachy. Jeśli chodzi o marki samochodów, to bardzo często są to Mercedesy, Fordy lub Volkswageny. Taksówki możemy łapać:

 • albo z ulicy (jeśli obok napisu taxi” pali się zielone światło, to znaczy, że taksówka jest wolna, jeśli czerwone, to znaczy, że jest zajęta)
 • na postojach taxi, które znajdują się na wszystkich dworcach kolejowych i autobusowych, w centrach miast, przy centrach i domach handlowych
 • możemy je zamawiać przez telefon – spis firm taksówkarskich znajduje się w dalszej części tekstu

Taksówka Lizbona Ceny Opłaty Portugalia 2014

Korzystanie z taxi w Lizbonie jest bezpieczne, z małymi wyjątkami. Nie należy zatem się obawiać się jazdy taxi, że zostaniemy oszukani lub, że taksówkarz wywiezie nas w miejsce całkowicie inne, niż chcieliśmy. Autorzy niniejszego przewodnika wiele razy już łapali taksówki w centrum Lizbony, czy innych miejsc miasta i nie było żadnych sytuacji, w których byłyby jakieś problemu. Jednak od tego zdania jest jeden wyjątek, na który TRZEBA UWAŻAĆ. Jaki? Wyobraźmy sobie – przylatujemy do Lizbony po kilku godzinnym locie, wita nas bezchmurne niebo, piękne słońce i termometr pokazujący przyjemną temperaturę. Jednak musimy być ostrożni, bo jeśli zamierzamy wziąć taxi z lotniska w Lizbonie do centrum, to nasz pierwszy kontakt z miastem może należeć do tych z serii negatywnych przeżyć. Niestety taksówkarze na lotnisku znani są ze swoich nie do końca uczciwych praktyk, czy po prostu: z oszukiwania swoich klientów. Niestety. Łapiąc taksówki, w szczególności z lotniska z hali przylotów, trzeba uważać, aby nie zostać oszukanym przez kierowcę taxi.

Taxi z lotniska w Lizbonie + na co uważać, gdy łapiemy taxi w Portugalii?

Postój taksówek na lotnisku w Lizbonie, w hali przylotów, znajduje się przed terminalem hali przylotów, zaraz na przeciwko wyjścia z hali odbiorów bagażu. Znajduje się tam długa kolejka taksówek, a my zawsze podchodzimy do pierwszej. Czasami ruchem turystów kieruje policjant, który kieruje ludzi do poszczególnych taksówek. Zanim jeszcze zorientujemy się do której taxi mamy wsiąść, kierowca już trzyma nasz bagaż i wkłada go do luku bagażowego.

Lizbona Portugalia bezpieczeństwo opłaty kontakt porady mapa

Taksówkarze na lotnisku często wykorzystują niewiedzę turystów. W jaki sposób? Na przykład zamiast 10-15 minutowej jazdy do centrum, ile normalnie zajmuje dojazd z lotniska w Lizbonie do hotelu zlokalizowanego w centrum miasta, serwują nam 30-minutowe zwiedzanie miasta, za które oczywiście należy zapłacić. Czasami zdarzają się również oszustwa na zmianach taryf, nie dają rachunków za jazdę. Jak się przed tych uchronić i generalnie na co uważać, jak zamierzamy łapać taksówki w Lizbonie, w tym szczególnie właśnie z lotniska?

 • w dobie smartphonów pomóc nam może zwykła aplikacja Google Maps lub jakakolwiek inna, czy nawet tradycyjna mapa? Jak? Dzięki mapie możemy zobaczyć i zorientować się, czy nasz cel leży 500 metrów od lotniska, czy może 5 km? Następnie, znając orientacyjne stawki, mamy podgląd na to, czy taksówkarz za pokonanie 500 metrów nie kasuje nas, jak za pokonanie 5 km
 • zawsze należy zwrócić uwagę, czy taksometr jest włączony. Musi on być włączony zaraz po tym, jak rozpoczynamy naszą podróż. Nigdy nie wsiadajmy do taksówki, która nie ma taksometru
 • zapytajmy się o rachunek po skończonej jeździe. Należy też każdorazowo zwrócić uwagę, czy rachunek posiada numery rejestracyjne taksówki. Jest to ważne w przypadku, jeśli chcielibyśmy składać reklamację
 • policja: w przypadku jeśli uważasz, że zostałeś oszukany lub są jakiekolwiek inne problemy z taksówkarzem nie ma co bać się wezwać policje. Najlepiej w takim przypadku dzwonić na numer policji turystycznej  (+351) 21 342 16 23, która swoją siedzibę w Lizbonie ma w  Palácio Foz na Praça dos Restauradores w centrum miasta. Można również dzwonić na dowolny inny numer policji w Portugalii: (+351) 21 765 42 42
 • nie zapomnij o taryfach i opłatach, które naliczane są ekstra do kosztów za przejazd. Mowa tutaj o dodatkowej opłacie za bagaż włożony do luku bagażowego (1,60 €) lub opłacie za rozpoczęcie kursu (od 2 €) albo za wezwanie taxi przez telefon (0,80 €).
 • sprawdź średnie ceny taksówek na najpopularniejszych trasach w Lizbonie
 • z lotniska w Lizbonie najlepiej zawsze łapać taxi nie z hali przylotów, ale z hali odlotów, gdzie oszustwa zdarzają się o wiele rzadziej. Z hali przylotów po znakach kieruj się w kierunku hali odlotów, gdzie przed halą często można złapać taksówki, które przywożą ludzi na lotnisko. Aby nie wracać na pusto do centrum często biorą pasażerów. Z doświadczenia polecamy właśnie ten sposób łapanie taxi z lotniska w Lizbonie

Taksówki w Lizbonie – ceny i opłaty

W każdej taksówce w Portugalii musi się znajdować naklejka z obowiązującym taryfikatorem, który zamieszczamy poniżej. Przedstawia on ceny za kilometr i czas jazdy w zależności od obowiązującej taryfy i pory dnia (taryfa dzienna w godzinach 6.00-22.00, taryfa nocna 21.00-06.00) oraz opłaty dodatkowe. Z najważniejszych opłat dodatkowych, które najczęściej zostaną doliczone do rachunku, należy pamiętać o: opłacie za rozpoczęcie kursu, która zależna jest jest od taryfy, opłacie za wezwanie taxi przez telefon – 0,80 €; opłacie za bagaż w luku bagażowym (bez znaczenie na wielkość i ilość bagażu lub jego wagę) – 1,60 €. Podane ceny obowiązują dla taksówek przeznaczonych do max. 4 osób. Przy większych taksówkach ceny są wyższe.

Przewóz wózków dla niepełnosprawnych lub wózków dla dzieci jest bezpłatny. W mieście obowiązuje taryfa 1, poza miastem 3 lub 5 i wtedy płacimy za przejechane kilometry. Obowiązujące taryfy taxi w Lizbonie w roku 2017 wyglądają następująco:

Taxi Lizbona Portugalii w Lizbonie - taryfy, ceny, opłaty, poradnik

Taxi Lizbona Portugalii w Lizbonie - taryfy, ceny, opłaty, poradnik

Taxi Lizbona Portugalii w Lizbonie - taryfy, ceny, opłaty, poradnik

W każdej taksówce w Lizbonie znaleźć musimy taką naklejkę:

Ceny Lizbona Portugalia Taxi Taksowki w Lizbonie 2014 i 2015

Ile kosztuje taxi z… do… czyli cena za kursy taxi na najpopularniejszych trasach w Lizbonie

 • lotnisko – rondo Marques de Pombal, gdzie zlokalizowane jest wiele hoteli: ok. 10 €
 • lotnisko – Chiado: ok. 13-16 €
 • lotnisko – Bairro Alto: ok. 11-15 €
 • lotnisko – Baixa: ok. 12-14 €
 • Marques de Pombal – Cais do Sodre: ok. 6 €
 • Baixa – Oriente: ok. 7 €
 • centrum –  dworzec Sete Rios: ok. 6-8 €
 • lotnisko – dworzec Sete Rios: ok. 10 €

Darmowe przejazdy z Uberem w Portugalii

Wyjazd do Lizbony lub Porto może być świetną okazją, by przetestować, jak działa aplikacja Uber, która stanowi konkurencję dla tradycyjnych taksówek. Wszystkie osoby, które chciałaby skorzystać z darmowego lub promocyjnego pierwszego przejazdu Uberem w Lizbonie mogą skorzystać z naszego zaproszenie do aplikacji. Jak to działa? Rejestrując się w aplikacji z naszego polecenie (link dostępny tutaj >>>) lub wpisując przy rejestracji kod 6a3n895sue można uzyskać pierwszy darmowy przejazd z Uberem w Portugalii  lub też zniżkę na przejazd do 10 €.

Uber Lizbona Porto Portugalia darmowe przejazdy kod promocyjny opis jak korzystać Lisbon Lisabon Lisboa Portugal 4

Firmy taxi w Lizbonie – kontakty, telefon

Rádio Táxis de Lisboa | +351 218 119 000
Taxiking Phone – Central de Táxis de Lisboa | +351 210 452 951
Teletáxis-Cooperativa de Serviços CRL | +351 218 111 100
Táxis David & Laurinda Lda | +351 210 452 951
Autocoope-Cooperativa de Táxis de Lisboa CRL | +351 210 452 951

Mapa “Taxi w Lizbonie  – trasy, postoje, najważniejsze miejsca”

25 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Tomasz napisał/a:

  Wybieram się w przyszłym roku i przylot mam ok. godziny 23:40.
  Mam pytanie na temat darmowego pierwszego przejazdu Uberem ponieważ znalazłem noclegi w Ericeira, a odległość od lotniska to ponad 40 km?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dostanie Pan kod zniżkowy, a wartość tego kodu zostanie odliczona od łącznego kosztu całego przejazdu. Proszę ewentualnie sprawdzić zorganizowane transfery, oto szczegóły: Transfery z lotniska Może to być również wygodne rozwiązanie.

   Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu do Portugalii

   Odpowiedz
 • Małgorzata napisał/a:

  Bardzo proszę o pomoc. Ile wyniesie mnie i córkę przejazd taxi z Lizbony do Nazaré?? Ja przylatuje około godziny 19.00 córka około 20.30. Zanim odprawa itd….to pewnie wszystko nam poodjeżdża😔😔😔

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Cieżko mi powiedzieć, ile dokładnie kosztuje taxi z Lizbony do Nazare. Przypuszczam, że ok. 80-100€. Orientacyjną cenę za taki kurs można sprawdzić wcześnie np. w aplikacji Ubera. Pozdrawiam i udanego wyjazdu do Portugalii

   Odpowiedz
 • Krystyna napisał/a:

  Muszę skorzystać z taxi, nocny przylot. Właściciel pensjonatu oczekuje 35 E
  (czyste zdzierstwo).Kurs lotnisko-Plac Rossio. Jaka jest przeciętna cena za taki kurs? Nie skorzystam z Ubera , a ze zwykłej taxi , wiem dzięki Panu, że z wylotów (mało rozgarnięta w nowoczesnych telefonach, a kochająca podróże)
  Po 4 dniach mam przelot Lizbona-Porto. Wylot 7.40 . Ile wcześniej powinnam być na lotnisku?(znów taxi)
  Przepraszam, że kłopoczę Pana tak banalnymi pytaniami

  Odpowiedz
 • Danuta napisał/a:

  Ile kosztuje przejazd taxi z lotniska Lizbony do Fatimy.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • KP09 napisał/a:

  Pewnie glupie pytanie, choc ponoc takich nie ma, ale czy w nocy i nad ranem duzo Uberow jezdzi po Lizbonie? Mam wylot o 6:30 i mysle, czy moge spokojnie polegac na Uberze i nie bede dlugo czekac 😀

  Odpowiedz
 • Iwona Kulesza napisał/a:

  Zamiast Taxi proponuję korzystanie z aplikacji Cabify. Ta aplikacja daje możliwość korzystania z prywatnych samochodów; działanie tej apki jest podobne do Ubera czy Mytaxi. Cabify działa w Hiszpani i Portugali oraz Ameryce Południowej. Ja korzystałam z niej podczas mojego pobytu w Madrycie i muszę powiedzieć, że przejazdy prywatnymi samochodami przy 4 osobach podróżującymi razem wychodzą taniej niż korzystanie z komunikacji miejskiej. Cenę jaka będzie do zapłacenia widać od razu przy zamawianiu samochodu i co ważne cena jest wyliczana na podstawie najkrótszej drogi, więc pasażera nie interesuje ani korek ani trasa którą jedzie, bo i tak zapłaci z góry określoną cenę. Ja jeszcze mam kod który przy pierwszym użyciu obniży cenę waszej podróży o 6€.
  Aby skorzystać z kodu należy w pole Promotions wpisać
  iwonak3
  Życzę udanych podróży

  Odpowiedz
 • Piotr napisał/a:

  Witam,
  chciałbym zapytać ile kosztowałby przejazd z okolic Alfamy do Costa da Caparica w nocy taksówką,chyba że jest jakaś alternatywa?

  Odpowiedz
 • Krzysztof napisał/a:

  Przylatuję w sobotę 22.04 ok. 1.00 w nocy. Dzięki temu forum wiem, ze tylko taxi spod hali odlotów. Serdeczne dzięki! A czy nie zarobię w dziób, gdy będę sprawdzał taksówkarza na google map?

  Odpowiedz
 • Michał napisał/a:

  Witam serdecznie . Jak najlepiej dotrzeć do Marinha Grande, Leiria 2430 . Dwoje dorosłych i troje dzieci . Przylatujemy w lipcu o godzinie 17 do Lizbony.

  Odpowiedz
 • Maciek Zi napisał/a:

  Witam,
  chcę z lotniska pojechać taksówką do hotelu ale podróżuję z 3 i 5 lotkami. Jak się formalnie i realnie mają sprawy z przewożeniem małych dzieci?

  Odpowiedz
 • jula napisał/a:

  A to są podane ceny w taryfie nocnej świątecznej? Interesuje mnie przejazd z lotniska do Rua Andrade Corvo tak mniej więcej o 1.00 w nocy. Ile by to kosztowało?

  Odpowiedz
 • Najlepiej zamówić taxi przez recepcję hotelu lub zadzwonić wcześniej do korporacji. Tak jest najłatwiej, po co sobie utrudniać życie i tracić czas na łapanie taxi z ulicy:) Kurs lotnisko -Belem, to ok 14-18€. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • panucci82 napisał/a:

   Witam
   Potrzebuje zamówić taxi, na lotnisko, bo mam lot o 7 rano i będę potrzebował taxi pewnie około 4:30,tylko zastanawiam się czy dogadam się przez telefon po angielsku, i później z taksówkarzem, czy może lepiej po prostu zamówić Uber?

   Odpowiedz
 • Malina napisał/a:

  Potwierdzam kurs Taxi z lotniska do hotelu w okolice parku Edwarda VII kosztowało 8 Euro . Miła pogawendka z kierowcą gratis 🙂

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)