Jak dojechać z lotniska w Lizbonie do centrum miasta w nocy?

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Jak dojechać w nocy z lotniska do centrum Lizbony? W tym przewodniku, poradniku, podpowiadamy, jak najłatwiej dojechać w nocy z lotniska w Lizbonie do centrum miasta. Jak dojechać nocą przy pomocy komunikacji miejskiej? Gdzie najlepiej złapać taxi i ile kosztuje taksówka w nocy z lotniska do centrum lub jak wykorzystać dostępne firmy transportowe? A do tego kilka informacji na temat dostępnego serwisu nocnego na lotnisku, wypożyczalni samochodów oraz godzin ich otwarcia, a także informacje praktyczne na temat lotniska w Lizbonie nocą.

Odkąd Wizz Air uruchomił bezpośrednie połączenia z Warszawy do Lizbony często pytacie nas, jak dojechać do centrum Lizbony po godzinie 01.00 w nocy, kiedy metro – najłatwiejszy sposób dotarcia do centrum z lotniska w Lizbonie – przestaje kursować? Chcielibyśmy Wam ułatwić pierwsze chwile w Lizbonie zaraz po przylocie, dlatego szczegółowo zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje, które dotyczą nocnego dojazdu z lotniska w Lizbonie do centrum miasta.


Spis treści, czyli co znajdziesz w tym przewodniku po lotnisku w Lizbonie?

Zastanawiasz się, jak dobrze wykorzystać czas w Lizbonie? Co zobaczyć, jakie atrakcje koniecznie trzeba odwiedzić, a które można odpuścić? Gdzie jeść i jak dobrze zaplanować zwiedzanie Lizbony?
Zapraszamy do kontaktu i zwiedzania Lizbony z nami po polsku – pomożemy Ci!
Skontaktować się z nami możesz tutaj >>>

Lotnisko w Lizbonie

Lizbońskie lotnisko to największe lotnisko w całej Portugalii. Jest ono zlokalizowane ok. 7 km od centrum Lizbony, a jego kody międzynarodowe to IATA: LIS, ICAO: LPPT. W roku 2014 obsłużyło ono ponad 18 milionów pasażerów z całego świata. Zostało założone w 1942 roku, a obecnie składa się z dwóch terminali: T1 i T2 oraz terminalu wojskowego, tzw.  Figo Maduro Aeroporto. Jego pełna nazwa to Port lotniczy Lizbona-Portela, po portugalsku Aeroporto da Portela, jednak od 2016 roku oficjalna nazwa to Port lotniczy im. Humberto Delgado (po portugalsku Aeroporto Humberto Delgado). Czytaj więcej: Lotnisko w Lizbonie z nową nazwą >>>. Połączenia bezpośrednio z Polską obsługują z lotniska w Lizbonie linie TAP (portugalski przewoźnik narodowy) oraz linie niskokosztowe Ryanair i Wizz Air (obydwie linie od marca 2015, a połączenia są kontynuowane w 2022 roku). Przy czym połączenie TAP jest stałe i jest ono obsługiwane przez cały rok, a połączenia Wizz Air i Ryanaira to połączenie sezonowe (w lecie np. z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia). W 2022 roku rozpoczęła się modernizacja lotniska w Lizbonie. Będziemy Was o niej na bieżąco informować.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Lotnisko w Lizbonie: Autobusy nocne (2023 rok)

Połączenia lotnisko w Lizbonie – centrum Lizbony jest obsługiwane przez autobus nocny numer 208 firmy Carris, który jeździ na trasie dworzec Oriente – Cais do Sodre, co znaczy, że dworzec Oriente w Parku Narodów i Cais do Sodre są przystankami początkowymi/końcowymi. Na swojej trasie autobus 208 przejeżdża m.in. przez lotnisko w Lizbonie, stację metra Alameda (skrzyżowanie zielonej i czerwonej linii metra), plac Martim Moniz (tuż obok placu Rossio), czy Prac do Comercio. Całą trasę autobusu 208 można znaleźć tutaj >>>.

Przystanek autobusu 208 na lotnisku w Lizbonie, w kierunku centrum znajduje się zaraz obok wyjścia z hali przylotów, obok postoju taxi (na załączonej mapie zaznaczony czerwoną ramką). Aby dojechać do centrum należy wsiąść w autobus w kierunku “Cais do Sodre”. Autobus z dworca Oriente odjeżdża o godzinach:

 • 23.30; 00.00; 00.30; 01.30; 02.30; 03.30; 04.00; 04.30 (godziny aktualne na 2023 rok).

Dojazd z dworca Oriente na lotnisku zajmuje autobusowi ok. 12 minut, zatem na lotnisku jest on odpowiednio około godzin:

 • 23.42; 00.12; 00.42; 01.42; 02.42; 03.42; 04.12; 04.42 (godziny aktualne na 2022 rok).

Podróż do centrum zajmuje autobusowi 208 z lotniska ok. 35 minut, w zależności od korków.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Bilet na autobus można kupić u kierowcy i kosztuje on 2€/os. (ceny aktualne na 2023 rok). Bilety też można kupić wcześniej w stacji metra, jeśli zdążymy (jest zamykana o godzinie 01.00, a znajduje się ona zaraz obok wyjścia z hali przylotów). Wtedy możemy zakupić m.in. bilet 24h, który można wykorzystać podczas zwiedzanie Lizbony. Więcej o biletach na komunikację miejską w Lizbonie można przeczytać tutaj: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o biletach na komunikację miejską w Lizbonie >>>.

Uwaga: Autobusem 208, jak i innymi autobusami w Lizbonie firmy Carris, można przewozić tylko bagaż podręczny o wymiarach: 50x40x20 cm. Kierowca ma prawo do odmowy przewozu większego bagażu. Poniżej znajduje się rozkład jazdy oraz dokładna trasa autobusu 208 z lotniska do centrum Lizbony.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Lizbona i lotnisko: Dojazd do centrum taxi

Wychodząc z bagażami najbliższy postój taxi znajdziemy zaraz obok wyjście z hali przylotów. Taxi stoją tam przez całą dobę i nawet w nocy nie ma problemów, by złapać taxi. Do taksówek ustawiamy się w kolejce i czekamy na swoją kolej. Nie wybieramy taksówki, a wsiadamy do pierwszej, która podjedzie (wyjątkiem jest, jeśli czekamy na taksówkę dla więcej, niż 4 osób). Postój taksówek znajdziemy również przed halą odlotów (przejście spacerem po znakach z hali przylotów zajmuje ok. 5 minut). Koszt taksówki w nocy z lotniska do Lizbony to, w zależności od lokalizacji

 • lotnisko – rondo Marques de Pombal, gdzie zlokalizowane jest wiele hoteli: ok. 9-12 €
 • lotnisko – Chiado: ok. 10-13 €
 • lotnisko – Bairro Alto: ok. 10-15 €
 • lotnisko – Baixa: ok. 10-12 €
 • lotnisko – Cais do Sodre: ok. 11-14 €

Nasza rada: Na co trzeba zwrócić uwagę łapiąc taksówkę z lotniska w Lizbonie do centrum?

Niestety na nieuczciwych taksówkarzy. Ostatnimi czasy jest to niestety coraz bardziej popularne, jak na większości lotnisk. Nie wszyscy taksówkarze tacy są, ale niestety zdarzają się przypadki, że taksówkarze po prostu oszukują turystów i liczą za kurs więcej, niż należy. Wsiadając do taksówki zawsze zwróćmy uwagę, czy włączony jest taksometr.

Taryfa nocna obowiązuje w godzinach 21.00-06.00 w dni robocze, a w soboty, niedziele i święta w godzinach 24.00-06.00 Szczegóły na temat taryf oraz więcej informacji na temat taksówek w Lizbonie można znaleźć tutaj: Taxi w Lizbonie [Informacje praktyczne i ceny] >>>.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Nie ma potrzeby zamawiać taksówki wcześniej przez telefon. Czasami niestety się zdarza, że taksówkarza naciągają turystów, jednak zdarza się to rzadko. W miarę możliwości warto ustalić orientacyjną kwotę za przejazd. Pamiętajmy, że płacimy tylko za to, co pokazuje taksometr, który zawsze musi być włączony. Z najważniejszych opłat dodatkowych, które najczęściej zostaną doliczone do rachunku (muszą się również pokazać na taksometrze), należy pamiętać o: opłacie za rozpoczęcie kursu, która zależna jest jest od taryfy, opłacie za bagaż w luku bagażowym (bez znaczenie na wielkość i ilość bagażu lub jego wagę) – 1,60 €. Przewóz wózków dla niepełnosprawnych lub wózków dla dzieci jest bezpłatny. W mieście obowiązuje taryfa 1, poza miastem 3 lub 5 i wtedy płacimy za przejechane kilometry.

Spotkać się możemy z informacją, że lepiej jest łapać taksówki z hali odlotów, gdzie prawdopodobieństwo, że zostaniemy oszukani jest mniejsze (taksówkarze biorą turystów do centrum, aby nie wracać “na pusto”).

Lizbona – lotnisko: Zorganizowane transfery do centrum

Wygodnym rozwiązaniem oraz alternatywą dla tradycyjnych taksówek mogą być prywatne transfery zorganizowane na lotnisku w Lizbonie. Transfer taki można zamówić jeszcze online przed podróżą, a kierowca na nas czeka na lotnisku w hali przylotów, zawozi nas pod wskazany adres. Wszystko jest pewne, bezpieczne i łatwe do zorganizowania. Cały transfer można zamówić i zapłacić online. Więcej o takich transferach piszemy tutaj: Jak zamówić transfer z lotniska do miasta w Portugalii >>>.

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie zostaniemy oszukani, a usługa jest pewna, z góry wiadomą ceną. Komfortowe dla nas może również być to, że nie musimy się po prostu o nic martwić po przylocie. Ceny takich transferów są też tańsze, niż ceny transferów hotelowych oferowanych przez noclegi.

Dostępność oraz możliwości zamówienia transferu z lotniska do centrum można sprawdzić w wyszukiwarce poniżej:

 

Lotnisko w Lizbonie: Dojazd metrem

Do godziny 01.00 w nocy kursuje metro z lotniska w Lizbonie do centrum. Pasażerowi, którzy przylatują do Lizbony lotem Wizz Air z Warszawy niestety bardzo rzadko są w stanie zdążyć na metro, ze względu na opóźnienia lotu oraz czas potrzebny na odbiór bagaży. Jeśli jednak ktoś zdąży, to dojazd metrem z lotniska do centrum Lizbony jest prosty i wygodny. Bilety kupujemy w specjalnych automatach ustawionych przed bramkami, a do wyboru mamy:

 • pojedynczy bilet na metro oraz autobusy, tramwaje, windy – 1,65 € / jeden przejazd
 • bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy – koszt od  6,60 €
 • opcja zapping – doładowanie kwotą od 3 € do 40 €, ważna na pociągi podmiejskiej, windy, autobusy, metro, promy, i tramwaje. Koszt pojedynczego przejazdu w takim przypadku to 1,35 € autobusem, windą lub tramwajem. 1,47 € za podróż metrem, 1,90 € na podróż do Sintry lub Cascais z Lizbony, a promami od  1,22 € do 2,76 € w zależności od wybranej trasy.
 • pojedyncze przejazdy są ważny godzinę od pierwszego skasowania, tzn. można zmienić środki transportu w obrębie metra, autobusów, wind i tramwajów w dowolnych kombinacjach z wyjątkiem metro – metro.
 • szczegóły rodzajów oraz cen i dokładne opisy biletów na transport miejski w Lizbonie można znaleźć tutaj: Komunikacja miejska w Lizbonie – bilety i ich aktualne ceny 2022 >>>
 • podane ceny aktualne są na rok 2023.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Na lotnisku, obok wyjścia z hali przylotów, znajduje się wejście do metra (jest ono oznaczone znakami, bez trudu można je znaleźć), a stacja znajdująca się na lotnisku nosi nazwę “Aeroporto”. Jest to końcowa stacja czerwonej linii metra, która krzyżuje się z pozostałymi liniami metra. Aby dojechać do centrum najpierw wsiadamy w czerwoną linię metra, kierunek “Sao Sebastian” i dojeżdżamy do stacji Alameda, na której to czerwona linia krzyżuje się z linią zieloną. Zmieniamy linię (nie wychodzimy za bramki!) na zieloną, kierunek Cais do Sodre i jedziemy do stacji Baixa – Chiado, która znajduje się w samym centrum, na styku dzielnic Bairro Alto i Chiado lub też do końcowej stacji – Cais do Sodre, w zależności, gdzie chcemy się dostać. Jeśli chcemy się dostać w okolice ronda Marques de Pombal, to z lotniska jedziemy do ostatniej stacji czerwoną linią metra, tj. “Sao Sebastian”, gdzie zmieniamy linię metra na niebieską, kierunek Santa Apolonia i jedziemy do stacji “Marques de Pombal”.

Podróż z lotniska do centrum Lizbony metrem zajmuje ok. 35-45 minut, w zależności, ile czasu trzeba czekać na przesiadkę. Pamiętajmy, że ostatnie kursy startują o godzinie 01.00 ze stacji początkowych/końcowych i nie ma żadnego serwisu, aż do godziny 06.30, a metro jest zamykane (wszystkie osoby znajdujące się w metrze muszą opuścić stacje metra). Więcej o metrze w Lizbonie można przeczytać tutaj: Metro w Lizbonie>>>

Lotnisko w Lizbonie: Airport Shuttle

Istnieje możliwość skorzystania z prywatnych firm transportowych, które oferują transfery z/na lotnisko w Lizbonie realizowane samochodami osobowymi, minibusami, busami lub większymi pojazdami dla większych grup.

Największą firmą zajmującą się transferami z lotniska do Lizbony lub okolic Lizbony oraz innych miast (np. Fatima, Tomar, Porto) jest Suntransfers, z którą mamy przyjemność współpracować. Sami korzystaliśmy z usług tej firmy już wiele razy i polecamy jej usługi w 100%.

Lotnisko w Lizbonie Dojazd z do centrum w nocy Fotografie Zdjęcia Przewodnik Informacje Praktyczne

Lotnisko w Lizbonie: Wypożyczalnie samochodów

Aktualne wybrane wypożyczalnie, które mają swoje siedziby na lotnisku w Lizbonie przedstawione są poniżej. Podajemy również numery telefonów do nich oraz godziny otwarcia:

 • AVIS/BUDGET | Tel.: +351 28 9889456 | Godziny 06h00 – 01h00
 • EUROPCAR | Tel.: +351 28 9889447 | Godziny 06h00 – 01h00
 • GUERIN | Tel.: +351 28 9800883 | Godziny 06h00 – 01h00
 • HERTZ | Tel.: +351 21 9426300 | Godziny 06h00 – 01h00
 • GOLDCAR | Tel.: +351 218 413 768 | Godziny 06h00 – 01h00

Samochód w Portugalii warto zarezerwować jeszcze z Polski, gdyż ceny wynajmu auta będzie wtedy tańsza, niż wynajmując samochód już na miejscu. Polecamy korzystanie tylko ze sprawdzonych i pewnych wypożyczalni. Poniższe wyszukiwarka samochód pozwala porównać ceny różnych wypożyczalni samochodów w Portugalii (co ważna prezentuje tylko te sprawdzone i polecane wypożyczalnie przez tysiące turystów z całego świata), a jednocześnie wypożyczyć samochód po najniższych cenach. Sprawdźcie sami!

Lotnisko w Lizbonie i dojazd w nocy: Informacje praktyczne

 • Informacja turystyczna na lotnisku w Lizbonie działa w godzinach 07.00-24.00, po 24.00 i znajduje się ona w hali przylotów.
 • Autobusy nocne z lotniska w Lizbonie do centrum są bezpieczne.
 • Kierowca ma prawo odmówić przewozu większego bagażu w autobusach nocnych, jednak zdarza się to bardzo rzadko.
 • W autobusie 208 nie ma możliwości płacenia kartą płatniczą za bilet, tylko gotówką. Lepiej jest mieć drobne, gdyż z dużych banknotów (50€ lub większe) kierowca może mieć problem, aby wydać resztę.
 • Czasami warto się rozejrzeć i zapytać się, czy ktoś nie chciałby zabrać się jedną taksówką z nami i współdzielić koszty dojazdu do centrum.
 • Taryfikatory za taksówki dla więcej, niż 4 osób są większe, niż te przedstawione w niniejszym tekście. Po szczegóły zapraszamy tutaj>>>.
 • Internet na lotnisku w Lizbonie jest dostępny 24h i oferuje on każdemu pasażerowi 30 minut bezpłatnego internetu na każde 12h. Aby skorzystać z darmowego wi-fi należy zarejestrować się na stronie operatora. Internet jest dostępny we wszystkich pomieszczeniach lotniska w Lizbonie.
 • Kawiarnie i bary otwarte 24h na lotnisku, jeśli będziemy mieli ochotę coś zjeść po przylocie lub napić się czegoś, to Spoon Cafe, First Cafe i Grab&Fly.
 • Lotnisko w Lizbonie jest otwarte 24h.
 • Najbliższy hotel w pobliży lotniska do Tryp Aeroporto Lisboa. Dowiedz się więcej o hotelu Tryp Aeroporto w Lizbonie >>>.
 • Lotnisko w Lizbonie jest obsługiwane przez pojazdy jeżdżące w sieci Uber. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o dojazd z lotniska do centrum. Uber na lotnisku w Lizbonie jest dostępny 24h.
 • Transfery zorganizowane można sprawdzić i zamówić korzystając z wyszukiwarki dostępnej tutaj >>>,

Polecane hotele na lotnisku w Lizbonie


Jeśli szukamy noclegu na lotnisku w Lizbonie lub w jego bezpośrednim pobliżu, to na lotnisku w Lizbonie działają hotele – na samym lotnisku, w bezpośredniej bliskości hali odlotów. Może to być pomocne dla wszystkich osób, które mają wylot / przylot w godzinach nocnych z Lizbony Warto też mieć na uwadze, że dojazd do hoteli poza lotniskiem jest prosty i tanie za sprawą niedrogich taksówek.

Booking.com

Sprawdź do jakich atrakcji i zabytków w Lizbonie oraz Sintrze można kupić bilety przez Internet. Pozwoli to zaoszczędzić czas i ułatwi Twój pobyt w Lizbonie


Potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu udanej podróży do Portugalii? Szukasz polskiego przewodnika po Lizbonie, który pokażę Ci sekrety miasta? 
Daj nam znać. Pomożemy Ci przyjemnie spędzić czas w Portugalii!


  25 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Asia napisał/a:

   Witam,
   jak najlepiej (lub najtaniej) dostać się do lotniska na 5:00 rano z okolicy Praca de Espanha/S. Sebastiano?

   Odpowiedz
  • Pola napisał/a:

   witam, czy lądując na lotnisku w Lizbonie około 23:00 dojadę jakoś do Carcavelos :)? czy muszę korzystać z taxi :)? i jaki byłby to koszt orientacyjny? Z góry dziękuję za odpowiedź

   Odpowiedz
  • Adam Martuzalski napisał/a:

   Czy autobusem 208 dostanę się w nocy ok. 1 na Rua Padre Francisco 16, czy muszę z TAXI korzystać?

   Odpowiedz
  • Aneta napisał/a:

   Witam. A czy przed terminalem 2 jest postój taksówek? Czy o 1.00 w nocy trzeba iść na terminal 1 żeby jakąś złapać?

   Odpowiedz
   • Nie powinno być żadnego problemu, aby złapać taxi również przed terminalem 2, aczkolwiek proszę pamiętać, że z terminalu 2 są tylko odloty. Przylatują Państwo na 100% na terminal 1. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Ania napisał/a:

   Witam. A czy jest postój taksówek przed terminalem 2? Czy o 1.00 w nocy trzeba iść na terminal 1 żeby jakąś złapać?

   Odpowiedz
   • Nie powinno być żadnego problemu, aby złapać taxi również przed terminalem 2, aczkolwiek proszę pamiętać, że z terminalu 2 są tylko odloty. Przylatują Państwo na 100% na terminal 1. Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • mario napisał/a:

   Jeśli przylatuję ok. 1 w nocy to jadąc 208 w kierunku Rua da Emenda 111 to najlepiej jechać do końca i wysiąść na Cais do Sodre?

   Odpowiedz
  • mario napisał/a:

   Jeśli przylatuję ok. 1 w nocy i będę jechał linią 208 tak, żeby dostać się na Rua da Emenda 111 to najlepiej jechać do końca na Cais do Sodre, zgadza się?

   Odpowiedz
  • Bożena napisał/a:

   Z autobusem 208 trzeba uważać…, dziś wróciliśmy, a dużo nie brakowało a byśmy nie dojechali na lotnisko. Wydaje mi się, że w Lizbonie jest mało nocnych autobusów i dlatego ten, który dziś w nocy podjechał był absolutnie przepełniony. Wsiedliśmy na siłę drzwiami dla zasiadających i udało się. Jeśli jednak chodzi o samo lotnisko i terminal 2 to dojeżdża do niego shuttle bus z terminala 1, warto o tym pamiętać, głównie jeśli latały tanimi liniami.

   Odpowiedz
  • Asia napisał/a:

   Cześć, na jakim przystanku najlepiej wysiąść (linia nocna 208), jeśli chcę jechać z lotniska na ulicę Rua Luz Soriano (Bairro Alto)?
   Dziękuję!

   Odpowiedz
  • Gosia napisał/a:

   Cześć,
   Mam pytanie ląduję ok 1 w nocy i mam nocleg Avenida Almirante Reis 37, Arroios jak najlepiej tam dojechać? Bardziej interesuje Mnie transport publiczny chyba, że nie będzie takiej opcji? z góry dziękuję za pomoc

   Odpowiedz
  • Grzesiek napisał/a:

   Cześć,
   przylatuje do Lizbony w sobotę w nocy. Mam hotel na Avenida Almirante Reis (Travel park). Możesz mi doradzic na jakim przystanku mam wysiąść? Gdybym chciał pojechać autobusem 208? 🙂
   Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
  • Krzyżtoff Lukanowsky napisał/a:

   Witam,
   Do Lizbony przylatujemy w najbliższą niedzielę rano, wylot mam 14.01 również rano. Będziemy w hostelu nieopodal stacji metra Baixa-Chiado. W związku z tym mam pytanie, jak najlepiej dostać się na lotnisko w godzinach porannych? Rozumiem, że metro o 6 jeszcze nie kursuje? Czy w pobliżu tej stacji jest postój taksówek? Z góry serdecznie dziękuję za informacje!

   Odpowiedz
  • Madzia napisał/a:

   Przyjechalam taxi z lotniska w okolice Marques de Pombal… za 25 euro 🙁
   Oszust? Dodam, ze na oknie mial taryfe, jak normalny taksowkarz, wszystko sie zgadzalo. Na koniec wyciagnal jakas kartke z “alternatywna taryfa”. Jechalam sama i bylam zmeczona, wiec po prostu zaplacilam. Taksowka podjechala po mnie przy wyjsciu z lotniska.

   Odpowiedz
   • Hej. Oszukano cie, zawsze placisz co jest na taksometrze, jesli sie upiera to mowisz ze dzwonicie na policje i od razu cie pusci. To jest nie legalne. Jesli to bylo w nocy to powinnas Zaplacic maks 12 euro nawet z wliczonym bagazem. Ja od ponad roku uzywam Ubera i nawet jesli cos mi soe nie zgadza (kierowca ktory dobrze nie zna lizbony), zglaszam do nich i nastepnego dnia mam juz odpowiedz ze zwrotem roznicy w cenie.

    Odpowiedz
  • Marta napisał/a:

   Witam,
   Chciałabym zapytać jak jest w odwrotnym przypadku. Muszę dojechać na lotnisko ok. 4.30-5.00 rano. Czy złapię taksówkę w mieście bez problemu? Czy taksówkę można zamówić na konkretną godzinę np. dzień wcześniej? Będę wyjeżdżać z centrum Alfamy (Largo do Contador Mor), zastanawiam się gdzie trzeba dojść, żeby złapać taxi? Będę wdzięczna za odpowiedź. Strona nieoceniona! Pozdrawiam. Marta.

   Odpowiedz
   • Dobry wieczór,

    Można taksówkę zamówić wcześniej, dzwoniąc do korporacji taksówkarskiej. Listę polecanych korporacji znajdzie Pani tutaj: https://infolizbona.pl/taxi-w-lizbonie-ceny-telefon-kontakt-oplaty-mapa-taksowek-w-lizbonie/ Bez trudu powinna się Pani dogadać w języku angielskim. Z Largo do Contador Mor może być ciężko, aby złapać taksówkę o tej porze. Na pewno jednak złapie Pani taxi spod dworca Santa Apolonia o tej porze, z Largo do Contador Mor na dworzec jest ok 10 minut spacerem.

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
   • Nie polecam zamawiania taxi przez telefon, naliczaja okolo 2,50 euro za to… Ostatnio tak sie przejechalam wlasnie.. Plus za duzo mialam niemilych przezyc z taksowkami i ich naciaganiem. Czesto sa agresywni i nie mowia po angoelsku. Polecam Ubera. Wszyscy mowia po angielsku i nie oszukaja. Mozna zamowic tylkonw aplikacji.

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)