Targ rękodzieła w sercu Lizbony [Zdjęcia + Wideo]

Lizbona targ targi jarmark jarmarki rękodzieła rękodzieła handmade feira pamiatki souvenirs Lisboa Portugal Lisbona (7 z 23)

Targ rękodzieła w Lizbonie odbywa się regularnie w samym centrum stolicy Portugalii – pod arkadami największego placu dzielnicy Baixa, czyli Praca do Comercio. Jest to swoisty jarmark rękodzieła, który stanowi świetną okazją, by zobaczyć lub zakupić produkty różnego typu rękodzieła – od pamiątek z Lizbony po przedmioty codziennego użytku. Dodatkowo można również poznać rzemieślników oraz artystów wystawiających swoje produkty, a dodatkowo czasami można ich podpatrzeć podczas pracy.

Lizboński targ rękodzieła opisywany w tym tekście jest jednym z najlepszych miejsc w centrum Lizbony, jeśli interesują kogoś rękodzieła, rzeczy wytwarzane przez lokalnych rzemieślników oraz artystów lub pamiątki z Portugalii ręcznie robione. Znajdziecie poniżej informacje, gdzie dokładnie odbywa się targ, kiedy oraz w jakich godzinach, a także co można na nim znaleźć. Dodatkowo zamieszczamy galerię zdjęć oraz wideo prezentuję lizboński targ rękodzieła na Terreiro do Paco.

Targ rękodzieła w Lizbonie – informacje

Po portugalsku targ nazywa się Feira de Artesanato do Terreiro do Paço, gdyż odbywa się on w samym sercu Lizbony, czyli na placu Praca do Comercio, nazywanym również Terreiro do Paco. Jest to świetna okazja, by podejrzeć pracę rzemieślników, którzy często na miejscu tworzą część swoich produktów udostępnianych później do sprzedaży, zakupić wybrane produkty lub po prostu zobaczyć, co do zaoferowania ma rękodzieło inspirowane Portugalią. Na targu znajdziemy m.in. wyroby ceramiczne, biżuterię artystyczną, wyroby z korka, obrazy malowane na szkle, grafiki lokalnych artystów, pamiątki ręcznie robione, drewniane zabawki, wyroby kamienne.

Lizbona targ targi jarmark jarmarki rękodzieła rękodzieła handmade feira pamiatki souvenirs Lisboa Portugal Lisbona (7 z 23)

Miejsce to gromadzi regularnie w jednym czasie, na jednej przestrzeni, różnych sprzedających, twórców oraz mieszkańców i turystów. Targ rękodzieła jest bardzo łatwo osiągalny, dzięki czemu praktycznie każda osoba odwiedzająca Lizbonę trafi na niego bez trudu. Ceny na targu nie należą do wygórowanych, choć nie ma co ukrywać, że czasami prezentowane rękodzieło nie jest tanie. Planując wizytę w Lizbonie warto zaplanować również odwiedzenie tego miejsca, gdyż nie jest to duży targ, a zawsze można znaleźć na nim coś przyjemnego dla siebie lub po prostu, jako pamiątkę z Lizbony.

Lizbona targ targi jarmark jarmarki rękodzieła rękodzieła handmade feira pamiatki souvenirs Lisboa Portugal Lisbona (7 z 23)

Jarmark rękodzieła w Lizbonie – kiedy, gdzie?

Kiedy: Każda sobota, niedziela oraz święta, w godzinach 8.00-20.00

Gdzie: Północne arkady placu Praca do Comercio w dzielnicy Baixa, nazywanego również Terreiro do Paco.

Dojazd: Na plac Praca do Comercio trafić można bez większego trudu, gdyż każdy w Lizbonie wie, gdzie znajduje się to miejsce. Dojechać można na plac m.in. metrem (stacja metra „Terreiro do Paço” na niebieskiej linii metra), autobusami 711, 714, 728, 732, 735, 736, 759, 760, 774, 781 z różnych miejsc Lizbony, tramwajami 15 i 25 lub promami z Barreiro.

Lizbona targ targi jarmark jarmarki rękodzieła rękodzieła handmade feira pamiatki souvenirs Lisboa Portugal Lisbona (7 z 23)

Atrakcje i zabytki w pobliży targu rękodzieła

Tuż obok stoisk targu rękodzieła na Praca do Comercio, w północno-wschodniej części placu mieście się najstarsza w Lizbonie kawiarnia – Martinho da Arcada, która działa od 1782 roku i która oferuje kilka stolików na zewnątrz lub pomieszczenie restauracyjne w środku. We wschodniej części placu można odwiedzić Muzeum Piwa, a także Lisboa Story Centre, czyli multimedialne centrum poświęcone historii Lizbony. Warto również wejść na chwilę na szczyt Łuku Rua Augusta, z którego możemy zobaczyć wspaniały widok na całą dzielnicę Baixa oraz rzekę Tejo. To jednak nie wszystko – dosłownie 10 minut spacerem od Feira de Artesanato do Terreiro do Paço znajduje się jedno z najmodniejszych miejsc na kulinarnej mapie Lizbony, czyli Mercado da Ribeira, które jest dobrym miejscem, jeśli chcemy skosztować różnych specjałów portugalskiej kuchni. Mało? To odwiedźcie odnowiony niedawno kościół Igreja de Nossa Senhora da Conceição Velha, który zachwyca swoim zewnętrznym portalem wykonanym w stylu manuelińskim.

Lokalizacja targu rękodzieła na turystycznej mapie Lizbony

Targ rękodzieła – wideo

Galerie zdjęć z targu rękodzieła w Lizbonie

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)