Kościoły warte zobaczenia – Igreja de Nossa Senhora da Conceição Velha

Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha Kościół Lizbona Lisbona Kościoły w Lizbonie Foto Fotografie Zdjęcia

Kościół Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha znajduje się na wschód od Praça do Comércio. Jest on zabytkiem narodowym od roku 1910. Często można go wręcz nie zauważyć idąc z Placu Comercio na przykład na Alfamę, jednak warto znać jego lokalizację, którą rozpoznać z ulicy można bez problemu dzięki przepięknej elewacji wykonanej w stylu manuelińskim, która to przetrwała tragiczne trzęsienie ziemi w roku 1755.

Kościół ten znajduje się w dzielnicy Baixa, przy ulicy Rua da Alfândega. Został on zaprojektowany przez architektów António Francisco Ferreira Cangalhas i Honorato José Correia, a swoją nazwę zawdzięcza temu, że ocalał podczas kataklizmu, który zniszczył Lizbonę w połowie XVIII wieku.

Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha w Lizbonie

Po trzęsieniu ziemi w roku 1755 część dóbr kościelnych przeniesiono do kościoła Nossa Senhora da Conceicao, dlatego ten kościół dostał przydomek “Velha” co znaczy stary.  Do miejsca tego bardzo łatwo trafić z Pl. Comercio (Czytaj więcej: Plac Comercio w Lizbonie (Praça do Comércio))

To na co warto zwrócić uwagę w kościele Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha to charakterystyczna fasada, wykonana w stylu manuelińskim, tak bardzo charakterystycznym dla Portugalii Wielkich Odkryć Geograficznych. Fasada ta łączy dodatkowo wpływy baroku z dumą Portugalii, czyli stylem manuelińskim. Jest ona bogato zdobiona, a rzeźby przedstawiają m.in. rośliny, elementy morskie lub żeglarskie

Kościół Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha – zwiedzanie

  • Wstęp do kościoła jest bezpłatny
  • Jest on otwarty dla zwiedzających od godziny 8:30 do 19:30
  • Telefon kontaktowy: +351 218 870 202

Zobacz lokalizację kościoła Nossa Senhora da Conceicao Velha na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Kościół Igreja de Nossa Senhora da Conceicao Velha w Lizbonie – fotografie

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)