Święta Bożego Narodzenia – Fotospacer po Lizbonie 2017

Lizbona Lisbona Lisboa Fotospacer foto spacer zwiedzanie Boże Narodzenie święta 2017 Bożego Narodzenia Nowy Rok Sylwester w Lizbonie Portugalia fotografie zdjęcia

Lizbona i Boże Narodzenie? Zapraszamy na fotospacer po centrum Lizbony, które od 6 grudnia oświetlone jest ponad 2 milionami lampek. Wszystko tworzy niesamowity efekt! Święta czuć w Lizbonie na każdym kroku. Główne ulice Baixy, Chiado i Bairro Alto mienią się tysiącami lampek w różnych kolorach, a gubiąc się w uliczkach Alfamy znaleźć możemy bajkowo czasami przystrojone zaułki. W roku 2017 Lizbona wygląda z okazji świąt Bożego Narodzenia bardzo pięknie. Iluminacje świąteczne będą w Lizbonie do 6 stycznia 2018 roku, więc osoby, które zdecydują się spędzić Nowy Rok w Lizbonie również będą mogły zobaczyć Lizbonę w przepięknej, świątecznej odsłonie.

Od głównego placu Lizbony, przez Rua Augusta na Rossio i dalej szerokimi ulicami z kolorowymi witrynami na Largo do Chiado i plac Luis de Camoes. Może poniższa propozycja spaceru po Lizbonie ozdobionej z okazji Boże Narodzenia 2017, będzie dla niektórych początkiem odkrywania i zakochania się w tym niezwykłym mieście. Życzymy tego wszystkim, a tymczasem poznajcie najpiękniejsze miasto Portugalii przystrojone w miliony kolorowych lampek! Jeśli ktoś wybiera się w okresie Bożego Narodzenie i zastanawia się, jak poczuć magię świąt w Lizbonie, to zapraszamy też już teraz do naszego tekstu: Przewodnik świąteczny po Lizbonie 2017, czyli co, jak i gdzie w Lizbonie z okazji Bożego Narodzenia?

Dzielnica Baixa – główny plac Praca do Comercio

Jak co roku, również w tym roku na placu Praca do Comercio (nazywanym też czasami Terreiro do Paço) stanęła ogromna choinka. Ma ona ponad 30 metrów wysokości, a do jej oświetlenia użyto ponad 86 tysięcy lampek. Ciekawostką jest to, że tak, jak w poprzednim roku, do choinki można wejść. Ogromny efekt robi zobaczyć podświetloną konstrukcję od środka. Jest to motyw przewodni wielu zdjęć świątecznych z Lizbony. Bardzo często obok choinki ustawiają się grajkowi uliczni, co dodaje dodatkowego uroku temu miejscu. Budynki na placu Praca do Comercio, jak co roku, zostały ozdobione białymi lampkami. Warto stanąć na chwilę na końcu placu, na Cais Das Colunas, by zobaczyć plac Terreiro do Paco w całej okazałości.

Główny deptak Lizbony – Rua Augusta

W zeszłym roku główną ulicę turystyczną Lizbony – deptak Rua Augusta, zdobiły słupy z kucykami. Prawda jest tak, że wyglądało to średnio ciekawie. W 2017 roku jest jednak na szczęście zdecydowanie lepiej i ładniej. Przez całą długość Rua Augusta ciągnię baldachimy z lampek, po środku których umieszczone są podświetlone koła z napisami “wesołych świąt” w różnych językach. Uroku dodają liczne wózki z pieczonymi kasztanami, z których rozchodzi się słodki, biały dym.

Lizbona i święta: Plac Rossio w Lizbonie

Centrum świątecznej Lizbony jest właśnie plac Rossio. Ustawiono na nim choinkę, którą zdobią białe oraz żółte duże, podświetlone bombki. Wszystkie budynki na placu są ozdobione szerokimi pasami białych lampek, szczególnie okazale prezentuje się iluminacja Teatru Narodowego Marii II. Dodatkowo na drzewach porastających plac powieszono czerwone bombki pełne świątecznych lampek, a ich pnie są ozdobione przewodami białych lampek. Również w tym roku na placu Rossio odbywa się świąteczny jarmark. Jest smacznie, lokalne, tradycyjnie i aromatycznie! Wyróżnia się również elewacja sklepu z konserwami rybnymi – O Mundo Fantástico da Sardinha Portuguesa – w całości ozdobiona kolorowymi lampkami.

Baixa – ulice Rua da Prata i Rua Áurea

Przez całą długość ulic Rua da Prata i Rua Áurea ciągną się kolorowe ozdoby. Na tej pierwsze jednokolorowe instalacje przypominające gałązki drzewa z owocami, a na drugiej biało-żółte płatki śniegu. Mimo, że ulice nie są wyłączone z ruchu samochodowego, to prezentują się bardzo ładnie.

Z Baixy do Chiado – Rua do Carmo i Rua Nova do Almada

Prowadzące z Baixy do Chiado ulice Rua do Carmo i Rua Nova do Almada mają ciekawie wyglądające w ciągu dnia, jak i ładnie oświetlające ulice nocą, ozdoby w kształcie gwiazd z otaczającymi je kręgami. Chiado zawsze miało efektowne zdobienia nawiązujące do charakteru tej dzielnicy i nie inaczej jest w tym roku.

Chiado – Rua Garrett

Główna ulica dzielnicy Chiado przez całą swoją długość ozdobiona jest wielkimi białymi gwiazdami, które są nad nią rozwieszone – od kawiarni Brasileira, aż po dom handlowy Armazéns do Chiado, którego fasadę zdobi złoto oświetlona choinka. Uroku dodają kolorowe elewacje sklepów, restauracji i kawiarni. Ulica wygląda najpiękniej z wysokości Cafe Brasileira – jest to idealne miejscy, by napić się nie tylko pysznej kawy, ale również mieć wspaniały widok na całe serce dzielnicy Chiado.

Fotospacer po Lizbonie: Praca Luis de Camoes

Tradycyjnie zwieńczeniem naszego spaceru po Lizbonie jest plac Praca Luis de Camoes, leżący między Chiado i dzielnicą Bairro Alto. Z tego miejsca już blisko, czy to jednej z polecanych restauracji w Lizbonie, czy na dobry kieliszek wina w jednym z licznych barów Bairro Alto. Najpierw jednak przyjrzymy się, jak wygląda plac. W środkowej części placu, przed pomnikiem znajduje się instalacja z bombek, na której można usiąść. Tuż obok jest napis “Lizbona”, który tworzą żółte żarówki. Wygląda to bardzo fajnie i wieczorami bardzo dużo osób robi sobie zdjęcie właśnie w tej scenerii.  Otaczające plac drzewa ozdobione są białymi lampkami. Uroków dodaje co chwilę przejeżdżający tramwaj 28.

Lizbona w świątecznej odsłonie 2014, 2015, 2016, a 2017?

Porównajcie sami, czy w tym roku Lizbona wygląda ciekawiej i lepiej z okazji Bożego Narodzenia, niż w zeszłych latach? Warto zobaczyć, jak zmieniały się świąteczne ozdoby w tych samych miejscach. Tutaj można zobaczyć świąteczne ozdoby miasta w 2014 roku: Boże Narodzenie w Lizbonie 2014, a tutaj w 2015: Tysiące światełek zdobią i rozświetlają Lizbonę! Rok temu Lizbona prezentowała się znowu tak: Święta w Lizbonie 2016 – jak wygląda stolicy Portugalii? W tym roku ozdoby świąteczne będzie można oglądać na ulicach stolicy Portugalii do 6 stycznia 2018, czyli do Święta Trzech Króli.


Korzystając jednocześnie z okazji już teraz wszystkim czytelnikom InfoLizbona.pl życzymy zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenie, wszystkiego dobrego, dużo spokoju oraz radości w okresie świątecznym i nie tylko. Zapraszamy jednocześnie do naszego kolejnego poradnik, tym razem poświęconego Sylwestrowi 2017/2018 w Lizbonie, który ukaże się zaraz po Bożym Narodzeniu. Jeśli powyższy tekst okazał się pomocny, to zapraszamy do kliknięcia w poniższy baner, który przekieruje Cię na stronę Pajacyka, gdzie klikając w jego brzuszek możesz wspomóc dożywianie dzieciaków!

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)