Muzeum Fado w Lizbonie

Muzeum muzyki Fado mieści się w centrum Alfamy – najstarszej dzielnicy Lizbony, z którą to muzyka fado jest też nieodłącznie związana, zatem ciężko byłoby sobie wyobrazić lepszą lokalizację dla tego typu miejsca. Poznamy w nim historię fado od jej początków po czasy współczesne, a także to w jaki sposób fado stało się jedną z ikon Portugalii i jej kultury.

Muzeum fado, którego portugalska nazwa brzmi Museu do Fado, oferuje audiowizualne prezentacje, multimedialne panele informacyjne oraz szerokie href="https://infolizbona.pl/archiwum/">archiwum, których to zadaniem jest ukazanie i przedstawienia muzyki fado od każdej strony. Jeśli zaciekawiła nas muzyka fado, to wizyta w tym muzeum jest wręcz obowiązkiem.

Muzeum Fado w Lizbonie – historia

Muzeum Fado prezentuje kulturę fado i jej wpływ od samych początków tej muzyki, które sięgają XIX wieku i biednych dzielnic Lizbony, po jej rozkwit i rozwój popularności, cenzurę którą była objęta za rządów dyktatora Salazara, po jej obecny kształt i rolę we współczesnej Portugalii. Prześledzić w nim możemy również i zapoznać się z gitarą portugalską (guitarra portuguesa), która to jest nieodłącznym atutem fado.

Znajdziemy w nim multimedialne działy poświęcone nagraniom i biografiom najsłynniejszych śpiewaków i kompozytorów fado takich jak m.in. Maria Severa, Amália Rodrigues, Dulce Pontes, Mariza, Mísia, Cristina Branco, Mafalda Arnauth, Carminho, Aldina Duarte, Camané, Paulo Bragança lub Kátia Guerreiro.

Muzyka Fado Portugalia Lizbona

Wszystkich, których zainteresuje bardziej historia muzyki fado, zainteresuje na pewno również centrum dokumentacyjne fado z obszernych archiwum, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.30 – 18.00 W muzeum tym mieści się również kawiarnia, restauracja oraz sklep z pamiątkami, a od czasu do czasu są tam organizowane koncerty muzyki fado.

Cena wstępu i bilety do Muzeum Fado w Lizbonie

  • Bilet normalny: 5.00€
  • Zniżka dla osób poniżej 14. roku życia i powyżej 65.
  • Zniżki dla grup
  • Ceny aktualne są na rok 2019

Godziny otwarcia Muzeum Fado w Lizbonie

Od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00 (ostatnie wejście o 17:30)

Dojazd do Muzeum Fado w Lizbonie

  • Metro: Stacja Santa Apolónia
  • Autobusy: 28, 735, 794, 745, 759, 790

Dane adresowe i kontakt na Muzeum Fado w Lizbonie

Museu do Fado
Largo do Chafariz de Dentro, N.º 1
1100-139 Lisboa
Tel +351 218 823 470
Fax +351 218 823 478
Email info@museudofado.pt

Lokalizacja Muzeum Fado w Lizbonie na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Zdjęcia Muzeum Fado w Lizbonie na turystycznej mapie Lizbony

Powiązane wpisy

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)