Cabo da Roca w okolicach Lizbony [Zdjęcia]

Cabo da Roca Sintra Lizbona Zdjęcia Fotografie Przewodnik Dojazd

Cabo da Roca i wielkie zdjęcia, czyli zapraszamy do naszej galerii dużych zdjęć słynnego końca europy! Przylądek Cabo da Roca w Sintrze to nie tylko mityczny koniec świata, ale również miejsce bardzo malownicze i klimatyczne. Przylądek Skały, jak jest on czasami też nazywany,  położony  jest w pobliżu Lizbony, dokładnie między Sintrą, a Cascais i jest najlepszym miejscem w całej Portugalii na podziwianie zachodów słońca. Przylądek tworzą malownicze klify, które stromo opadają do oceanu, który z wdziękiem rozbije się o ich podnóże. Jest to miejsce urocze, tajemnicze, ale również niebezpieczne… a jednocześnie koniec Europy kontynentalnej. Już dalej na zachód się nie da! Warto to miejsce odwiedzić, gdy przebywamy w Lizbonie. 

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z przylądka Roca, które prezentuje m.in. bezmiar oceanu widziany ze skał tworzących przylądek, pomnik ze słynnym cytatem ”Aqui, onde a terra se acaba e o mar começa” pochodzącym z  3. pieśni słynnego eposu narodowego Portugalii, czyli „Os Lusiadas” poety i pisarza Luísa de Camões oraz latarnię morską i niewielkie muzeum.

Jeśli wybieracie się do Lizbony i planujecie odwiedzić Sintrę oraz jej okolice, to polecamy gorąco wszystkim wizytę na przylądku Roca. Zobaczcie, czego zatem się spodziewać po tym jednym z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie okolic Lizbony!

Cabo da Roca i wielkie klify – zdjęcia

 

Przylądek Roca to w opinii wielu najlepsze miejsce na oglądanie zachodów słońca w całej Portugalii. Choć, jeśli wybierzemy tą opcję, to warto ciepło się ubrać, gdyż miejsce to słynie z tego, że zawsze mocno wieje na Cabo da Roca – w szczególności wieczorami i wczesnymi porankami.

Wypadek Polaków w Portugalii. W roku 2014 było głośno o Cabo da Roca za sprawą nieszczęśliwego wypadku. Pamiętać należy zatem o tym, aby zachować tam szczególną ostrość i nie wychodzić za barierki chroniące klify. Klify tworzące przylądek w najwyższym miejscu mają ponad 144 metry wysokości! Jeśli wyjdziemy poza barierki, to narazić się można na duże niebezpieczeństwo! Warto o tym pamiętać podczas wizyty w tym miejscu.

Cabo da Roca w Sintrze

Jak dojechać na przylądek z Lizbony? Dojazd na Cabo da Roca wcale nie jest trudny. Wystarczy złapać autobus numer 434 z Sintry lub Cascais i krętymi uliczkami zawiezie on nas na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Nie idzie pomylić tego miejsca z żadnym innym, dlatego nie trzeba się obawiać, że wysiądzie się na złym przystanku. Dokładną trasę autobusu numer 403 z Sintry przez przylądek do Cascais oraz ceny biletów można znaleźć tutaj: scotturb.com >>>.

Łatwy jest również dojazd samochodem – wystarczy się kierować do wioski Azoia drogą N247 z Sintry do Cascais. Różne formy dojazdu w to miejsce – czy to z Lizbony, centrum Sintry lub Cascais, opisujemy dokładnie w tym przewodniku: Dojazd na trasie Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais [Aktualne informacje] >>.

Więcej informacji o Cabo da Roca – m.in. info na temat dojazdu, wideo, opisy tego miejsca można znaleźć w tekście: Cabo da Roca w Sintrze – informacje praktyczne >>>.


Zapraszamy do wspólnego odkrywania i zwiedzania uroków nie tylko Lizbony, ale również innych miast w Portugalii! 
Skontaktuj się z nami, napisz kiedy odwiedzasz Portugalię, co Cię interesuje, a my Ci pomożemy.


    Dodaj nowy komentarz

    Imię jest wymagane.
    Adres email jest wymagany.
    Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)