Kup bilet online – omiń kolejki do zabytków!

Często zadajcie nam pytanie, do jakich atrakcji lub zabytków w Lizbonie warto wcześniej kupić bilet online, aby uniknąć stania w kolejce? Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom oraz wątpliwością stworzyliśmy krótki tekst, który odpowiada na pytanie: Gdzie warto wcześniej kupić bilety przez Internet, aby nie marnować czasu na czekanie w kolejkach do kas biletowych. Podpowiadamy również, gdzie można zakupić szybko i bezpiecznie bilety online.

Lizbona posiada ogromny wachlarz zabytków oraz atrakcji turystycznych. Do większości z nich dostaniemy się bez żadnego problemu i zbędnego czekania w kolejkach, nawet w szczycie sezonu turystycznego. Są jednak takie atrakcje i zabytki turystyczne w Lizbonie, które cieszą ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Ustawiają się do nich często bardzo długie kolejki – nie tylko w sezonie turystycznym. W takim przypadku warto zakupić bilet wcześniej online, a następnie wejść do danej atrakcji osobną kolejką dla osób, które mają już biletach. O jakich atrakcjach i zabytkach zatem mówimy?

Zabytki i atrakcje w Lizbonie, gdzie warto kupić bilet wcześniej?

Listę najważniejszych, a również najciekawszych zabytków i atrakcji turystycznych w Lizbonie znajdziecie w tekście: Najważniejsze zabytki portugalskiej stolicy [Zestawienie + Mapa] >>>. Znajdują się na niej dwie atrakcje, które śmiało można nazwać najważniejszymi zabytkami Lizbony – są to Klasztor Hieronimitów oraz Wieża Belem. Obydwa obiekty są wpisane na listę UNESCO, opisywane szeroko w każdym przewodniku turystycznym po Lizbonie, a każdego roku zachwycają one setki tysięcy turystów z całego świata. Nie przypadkowo – zarówno klasztor, jak i wieża, są po prostu piękne, mają dużą wartość historyczną oraz są charakterystycznymi budowlami, z których słynie Lizbonie, jak i cała Portugalia.

Ustawiają się do nich jednak długie, a czasami nawet bardzo długie, kolejki osób chcących je zobaczyć i zwiedzić (nie tylko w sezonie turystycznym). Jeśli ktoś nie chcę być częścią tych kolejek, to radzimy, aby zakupić wcześniej bilet online do Klasztoru Hieronimitów oraz Wieży Belem. Mając taki bilet możemy wejść do obydwóch obiektów osobnymi kolejkami, które są przeznaczone dla osób posiadających już zakupiony bilet. Warto! Bilety można zakupić tutaj: Klasztor Hieronimitów i Wieża Belem lub klikając w grafiki znajdujące się poniżej.

Lizbona Lisbona bilety bilet online on line przez internet zabytki i atrakcje turystyczne Portugalia polski przewodnik po Lizbonie

Kolejną atrakcją, która jest bardzo popularna i również do niej bardzo często ustawiają się kolejki jest oceanarium w Lizbonie. Największe oceanarium w tej części Europy, jedno z najbardziej popularnych i różnorodnych, jeśli chodzi o ilość oraz mnogość żyjących w nim gatunków. Wielka atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również wszystkich dorosłych. W sezonie turystycznym, w weekendy, ferie lub dni wolne do lizbońskiego oceanarium ustawiają się jednak długie kolejki. Warto zatem zastanowić się do zakupu biletu wcześniej przez Internet, aby nie było potrzeby czekania w kolejce i można było wejść na zwiedzanie oceanarium osobnym wejściem. Bilet do oceanarium można kupić online tutaj >>> lub klikając w grafikę poniżej.

 Lizbona Lisbona bilety bilet online on line przez internet zabytki i atrakcje turystyczne Portugalia polski przewodnik po Lizbonie

Bardzo często kolejki ustawiają się również do zamku św. Jerzego w Lizbonie. Z murów zamku św. Jerzego rozpościera się wspaniały widok na całą Lizbonę. Do zamku niestety nie ma możliwości zakupu biletów online.

Zabytki Sintry i bilety online

Sintra jest magiczna! I piszemy to z pełną odpowiedzialnością. Sintra i jej zabytki zachwycają swoją architekturą, tajemniczością, położeniem, otoczeniem i klimatem. Będąc w Lizbonie warto zaplanować jednodniową wycieczkę do Sintry – nie jest to wcale daleko, a wycieczkę taką można połączyć z wizytą np. na Cabo da Roca, czyli najdalej na zachód wysuniętym punktem Europy kontynentalnej. Do głównych atrakcji w Sintrze, czyli np. Pałacu Pena, Pałacu Narodowego, Zamku Maurów lub Quinta da Regaleira ustawiają się często kolejki.

Na całe szczęście bilety do większości atrakcji w Sintrze można zakupić wcześniej online (klikając w link zostaniemy przeniesieni do strony z biletami):

Lizbona Lisbona bilety bilet online on line przez internet zabytki i atrakcje turystyczne Portugalia polski przewodnik po Lizbonie

Kup bilet online do zabytków w Lizbonie i omiń kolejki

Dzięki naszym partnerom – firmą Tiqets i Ticketbar, którzy są największymi na świecie dostarczycielami platform do zakupów biletów online, można kupić bilety online do poniższych atrakcji i zabytków w Lizbonie. Zakupy są w 100% bezpieczne oraz pewne. Bilet lub voucher dostaje się na adres e-mail podany podczas procesu zakupu, a następnie należy go wydrukować lub zaprezentować na telefonie w danej atrakcji/zabytku. Dokładna instrukcja użytku biletu jest zawsze podana na stronie konkretnej atrakcji.

 • Wieża Belem w Lizbonie – bilety online | Zakup >>>

Lizbona Bilety Online Przez Internet Jak Kupić Gdzie Kupić Zakup Bilet Lisbona Lisbon Lisboa Portugalia Portugal Czy Warto Zniżki Rabaty Cena Przewodnik po Lizbonie Cena

 

 • Klasztor Hieronimitów w Lizbonie – bilety online | Zakup >>>

Lizbona Bilety Online Przez Internet Jak Kupić Gdzie Kupić Zakup Bilet Lisbona Lisbon Lisboa Portugalia Portugal Czy Warto Zniżki Rabaty Cena Przewodnik po Lizbonie Cena

 

 • Oceanarium w Lizbonie – bilety online | Zakup >>>

Gdzie Kupić Bilet Online w Lizbonie Poradnik Przewodnik Lisbona Lisboa Lisbon Portugalia Opinie Ceny Zniżki Bilety Internet

 • Pałace i atrakcje w Sintrze – bilety online

Przez zaprezentować platformę można również zakupić online kartę turystyczną Lisboa Card, która uprawnia do szeregu zniżek oraz darmowych wejść w Lizbonie, a także do korzystania z transportu publicznego w Lizbonie. Więcej o karcie Lisboa Card przeczytać można tutaj: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Lisboa Card w Lizbonie >>> Kartę Lisboa Card można zakupić online tutaj >>>.


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  14 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Krzysztof napisał/a:

   Witam, czy bilety online trzeba kupować z wyprzedzeniem czy można spokojnie w dniu zwiedzania? Istnieją jakieś dzienne limity odwiedzających?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    W mojej opinii bilety warto zarezerwować wcześniej, abyśmy mieli pewność, że dojdą na czas i będą jeszcze dostępne. Wiele osób jednak rezerwuję je już w dniu zwiedzania i też nie spotkałem się z informacją, aby był problem z natychmiastowym dostarczeniem biletów na maila.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego zwiedzania

    Odpowiedz
  • Gosia napisał/a:

   Czy posiadając kartę Lisboa Card, z którą obowiązuje zniżka np. do Oceanarium (-15%) mogę jakoś kupić bilety przez internet (z tą zniżką) czy wtedy możliwy jest tylko zakup na miejscu i konieczne jest stanie w zwykłej kolejce?
   Czy jeśli kupię kartę Lisboa Card np. Na 2 dni a do Oceanarium będę chciała iść czwartego dnia (od rozpoczęcia używania karty) to zniżka będzie jszcze obowiązywać, czy tylko w trakcie ważności Lisboa Card? (można ewentualnie kupić bilet do Oceanarium te 2 dni wcześniej i wykorzystać je później?) Dziękuję za pomoc! 🙂

   Odpowiedz
  • Natalia napisał/a:

   Witam,
   czy mając kartę Lisboa Card obowiązuje mnie zwykła czy przyspieszona kolejka? (chodzi mi o darmowe atrakcje z kartą – np. wieża Belem i Klasztor Hieronimitów)

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Mając Lisboa Card wchodzi się do Klasztoru Hieronimitów lub Wieży Belem osobną kolejką. Karta ta zatem ułatwia zwiedzanie tych miejsc i pozwala nie stać w kolejkach po bilet.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • Daga napisał/a:

   Czy jeśli kupiłam bilet online to przy jego okazaniu muszę mieć przy sobie również dokument tożsamości? Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Nie, nie ma takiej potrzeby. Chyba, że bilet jest zniżkowy ze względu na wiek, wtedy pracownik może poprosić o okazanie dokumenty, który upoważnia do zniżki.

    Pozdrawiam serdecznie i udanego zwiedzania Lizbony

    Odpowiedz
  • SŁAWEK napisał/a:

   Panie Krzysztofie. Kupiłem bilet online bezpośrednio na stronie oceanarium. Nie ma nim konkretnej daty. Czy jest wówczas jakiś problem z wejściem i czy zatem trzeba przyjechać dużo wcześniej aby mieć pewność wejścia. Okres wakacyjny

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Nie ma żadnego problemu. Proszę jedynie mieć na uwadze, że warto wcześniej wydrukować bilet. Pozdrawiam serdecznie i udanego zwiedzania Lizbony!

    Odpowiedz
  • barbara napisał/a:

   nie moge kupic biletow do klasztoru pokazuje tylko bilety dla dzieci

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Dziękuję za wiadomość. To jakiś błąd systemu. Zgłosiłem go już dostawcy usługi. Przepraszam za niedogodności.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
    • Michał napisał/a:

     nie można zaznaczyć daty w systemie – nie ma możliwości zakupu biletów online dzisiaj (17.03.2019 godz 18:24)

     Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    System biletowy już działa i można nabyć bilety online również dla dorosłych do Klasztoru Hieronimitów.

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Henryk Zagórski napisał/a:

   Dwa dni temu wróciłem z Lizbony drugi raz. System sprzedaży biletów do klasztoru w Belem już działa. Jeszcze w wakacje nie dało się kupić biletu przez linki z tej strony, teraz w końcu to ruszyło i wszystko jest ok. Kupiłem bilet online i wszedłem do klasztoru osobnym wejściem. Super!

   Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)