Lizbona – tutaj światowe marki kręcą swoje reklamy! [Wideo]

Reklamy kręcone w Lizbonie wideo zestawienie Wideo Lizbona Lisbona Lisbon Beckham Opis Przewodnik

Lizbona inspiruje nie tylko fotografów, turystów, ale też światowe marki, które coraz częściej wybierają właśnie Lizbonę, by to w stolicy Portugalii kręcić swoje klipy reklamowe. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że David Beckham spotkał się z Lionelem Messim w Lizbonie na planie filmowym nowej reklamy firmy H&M. Również inne firmy chętnie wybierają Lizbonę, a co z tego powstaje? 

Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najciekawsze reklamy wideo światowych marek, które powstały w Lizbonie. Lizbona jest na nich pokazana w różnych formach, jednak za każdym razem charakterystyczny zabudowa Lizbony i jej klimat sprawiają, że reklamy kręcone w tym mieście ogląda się… przyjemnie. Sprawdźcie sami! Zebraliśmy dla Was 9 najciekawszych klipów reklamowych powstałych w Lizbonie i okolicach.

1. Reklama Reserved kręcona w Lizbonie

Jest to jedna z najstarszych reklam polskich kręconych w Lizbonie. Powstała ona w styczniu i marcu 2007 roku, a jest to pierwsza reklama Reserved, wyprodukowana przez studio Papaya Films. Reżyserem jest Tomek Nalewajek, autorem zdjęć Jacek Podgorski, a producentem Kacper Sawicki.

2. Opel Adama w Lizbonie

Reklama z 2012 roku, kiedy miała miejsce promocja tego modelu samochodu. Zobaczymy na niej klipy kręcone na Cabo da Roca, obok Wieży Belem, czy Katedry Se.

https://youtu.be/VukZZoEiqA8

3. Reklama Forda w Lizbonie

Ten klip reklamowy powstał z okazji finału Ligi Mistrzów 2014, który miał miejsce w Lizbonie, a którego firma Ford była jednym z głównych sponsorów. Reklama wideo ma formę happeningu i dzieje się głównie na Rua Augusta w dzielnicy Baixa – głównym deptaku Lizbony.

4. Aston Martin w Lizbonie

Ten spot reklamowy ma formę historii, która składa się z kilku filmów. Wszystkie były kręcone w Lizbonie, a Lizbona jest tutaj pokazana od bardzo dynamicznej strony, stanowiąc ciekawe tło do prezentowanego produktu.

5. Reklama Nivea w okolicach Lizbony

Krótki spot reklamowy, który był kręcony na plażach w okolicach Lizbony, m.in. na plaży Adraga obok Sintry. Firma Nivea objęła Portugalię w sezonie letnim bardzo intensywną promocją i produkty tej firmy można było zobaczyć w większości ośrodków plażowych Portugalii.

6. Reklama Hermesa w Lizbonie

Bardzo klimatyczne wideo kręcone w Lizbonie na wzór paryski. Przyjemnie się ogląda. W reklamie pojawia się dzielnica Baixa oraz Chiado.

7. Buty w Grendha w Lizbonie

Reklama firmy Grendha, którą sygnowała brazylijska artystka Ivete Sangalo, W trakcie swojej kariery artystka otrzymała 14 nominacji do Latin Grammy Awards. Wygrała tę nagrodę dwa razy w swojej karierze. Wideo nakręcone w Lizbonie pokazuje te najbardziej charakterystyczne miejsca w Lizbonie widziane z różnych perspektyw.

8. David Beckham i reklama H&M w Lizbonie

Na koniec reklama, która jeszcze nie powstała, ale już można zobaczyć zdjęcia z jej kręcenie, które pojawiły się na YouTube. David Beckham razem z brazylijską piosenkarką Xuxą, amerykańską śpiewająca aktorką Vanessą Hudgens oraz piłkarzem Lionel Messi występują w reklamie kręconej dla szwedzkiej marki sklepów odzieżowych H&M.

https://youtu.be/y5sFGGnxcio

9. Noclegi Liv’in Lisbon w Lizbonie

Jeden z lepszych klipów reklamowych. Dynamiczne, szybkie oraz ciekawe przedstawienie tego miasta, a do tego doskonała muzyka. Koniecznie, zdecydowanie, wręcz trzeba zobaczyć!

Jak widać Lizbona może być inspirująca również dla twórców reklam oraz spotów handlowych. Naszym zdecydowanym faworytem w reklamach kręconych w Lizbonie jest reklama firmy Reserved, gdyż oddaje ten klimat Lizbony, a także Liv’in Lisbon ze względu na oryginalne podejście i pokazanie Lizbony. Jeśli znacie inne reklamy kręcone w Lizbonie, a które się tutaj nie pojawiły, to zapraszamy do dzielenie się nimi w komentarzach pod tekstem.

2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)