Aktualne ceny benzyny, gazu, kosztów życia, wynajmu mieszkania oraz biletów w Lizbonie i Portugalii 2020

Aktualne ceny w Portugalii (rok 2020). Kolejny nasz raport cenowy odnośnie Portugalii przedstawia aktualne ceny w Lizbonie i Portugalii w roku 2020, które dotyczą takich aspektów życia, jak koszty benzyny i gazu, ceny wynajmu mieszkania w Lizbonie, biletów komunikacji miejskiej oraz koszty życia. Tekst ten ma być pomocny dla wszystkich, których interesują średnie ceny w Portugalii w roku 2020 odnośnie wymienionych aspektów. Warto porównać, ile zapłacimy za litr benzyny oraz z jakimi kosztami należy się liczyć, jeśli ktoś będzie chciał spędzić w Portugalii więcej czasu, w szczególności w Lizbonie.

justify;">Przedstawiliśmy tutaj aktualne ceny w roku 2020 dotyczące najważniejszych aspektów, a które dotyczą również turystów wybierających się na wakacje czy do Lizbony, czy do innych miast Portugalii.

Jak widać Portugalia na tle innych krajów Europy zachodniej wypada względnie tanio, dzięki czemu ceny w roku 2020 są mniej więcej przyjazne nawet dla polskiego portfela i wcale nie trzeba wydać majątku, by spędzić przyjemne  wakacje w Lizbonie.


Poznaj możliwości zwiedzania Lizbony z polskim przewodnikiem. Wystarczy napisać e-mail na adres info@infolizbona.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na końcu tekstu. 

Aktualne ceny w Lizbonie Porto Fatimie Algarve Portugalii Koszty życia Lizbona Portugalia Faro Algarwe Porto Zestawienie cen polski przewodniki po Portugalii


Aktualne ceny paliwa – benzyny, gazu oraz ropy w Portugalii w roku 2020 na stacjach benzynowych

Zestawienie to prezentuje uśrednione ceny na stacjach benzynowych w Portugalii za różnego rodzaju paliwa. W sezonie turystycznym, w miejscowościach turystycznych ceny paliw na stacjach benzynowych mogą być nieznacznie wyższe. Stacje benzynowe zlokalizowane na autostradach w Portugalii mają zawsze z reguły wyższą cenę, a cena na wszystkich stacjach na danej autostradzie jest tego dnia na tym samym poziomie. 

  • Benzyna 95: 1,40-1,60€ / litr.
  • LPG: 0,7-1,30 € / litr.
  • Diesel: 1,38-1,60 € / litr.

Aktualne ceny komunikacji miejskiej w Lizbonie 2020

Aktualne ceny Portugalia i Lizbona 2014 benzyna diesel LPG wynajem mieszka koszty zycia 1

Koszty i ceny wynajmu mieszkania w Portugalii 2020

Zestawienie to prezentuje średnie ceny za wynajem mieszkania w Portugalii na okres długoterminowy. Nie obejmuje ono cen za mieszkania wynajmowane krótkoterminowo. Ceny wynajmu mieszkania w Lizbonie lub Porto różnią się znacznie od cen wynajmu mieszkania w innych portugalskich miastach. Należy przyjąć, że cena za wynajęcie mieszkania w Lizbonie lub Porto jest o ok. 75-100% droższa, niż w innych rejonach Portugalii. Tyczy to się szczelnie centum Lizbony i Porto, w których cena wynajmu jest zdeterminowana w dużej mierze przez rynek wynajmu krótkoterminowego.

  • Apartament z jedną sypialnią w centrum Lizbony: 800-1200 €/miesiąc.
  • Apartament z jedną sypialnią poza centrum Lizbony: 500-900 €/miesiąc
  • Apartament z trzema sypialniami w centrum Lizbony: 1400-1800 €/miesiąc.
  • Apartament z trzema sypialniami poza centrum miasta: 900-1400 €/miesiąc. 

Zobacz, jak wyglądają ceny noclegów w centrum Lizbony, gdy będziesz w Lizbonie

Booking.com


Aktualne ceny: Sprawdź nasz przewodnik cenowy 2020 po Portugalii


Od lat tworzymy najlepsze wycieczki po polsku prezentujące piękno Lizbony i innych miast Portugalii. Ty też na nie zasługujesz! Skontaktuj się z nami.


Powiązane wpisy

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)