Aktualne ceny benzyny, gazu, kosztów życia, wynajmu mieszkania oraz biletów w Lizbonie i Portugalii 2022

Aktualne ceny w Portugalii (rok 2022). Kolejny nasz raport cenowy odnośnie Portugalii przedstawia aktualne ceny w Lizbonie i Portugalii w roku 2022, które dotyczą takich aspektów życia, jak koszty benzyny i gazu, ceny wynajmu mieszkania w Lizbonie, biletów komunikacji miejskiej oraz koszty życia.

Tekst ten ma być pomocny dla wszystkich, których interesują średnie ceny w Portugalii w roku 2022 odnośnie wymienionych aspektów życia w kraju nad oceanem. Warto porównać, ile zapłacimy za litr benzyny oraz z jakimi kosztami należy się liczyć, jeśli ktoś będzie chciał spędzić w Portugalii więcej czasu, w szczególności w Lizbonie.

Przedstawiliśmy tutaj aktualne ceny w roku 2022 dotyczące najważniejszych kwestii życia w Portugalii, a które dotyczą również turystów wybierających się na wakacje czy do Lizbony, czy do innych miast Portugalii.

Jak widać Portugalia na tle innych krajów Europy zachodniej wypada względnie tanio, dzięki czemu ceny w roku 2022 są mniej więcej przyjazne nawet dla polskiego portfela i wcale nie trzeba wydać majątku, by spędzić przyjemne  wakacje w Lizbonie.


Poznaj możliwości zwiedzania Lizbony z polskim przewodnikiem.
Wystarczy napisać e-mail na adres info@infolizbona.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na końcu tekstu. 

Aktualne ceny w Lizbonie Porto Fatimie Algarve Portugalii Koszty życia Lizbona Portugalia Faro Algarwe Porto Zestawienie cen polski przewodniki po Portugalii


Aktualne ceny paliwa – benzyny, gazu oraz ropy w Portugalii w roku 2022 na stacjach benzynowych

Zestawienie to prezentuje uśrednione ceny na stacjach benzynowych w Portugalii za różnego rodzaju paliwa. W sezonie turystycznym, w miejscowościach turystycznych ceny paliw na stacjach benzynowych mogą być nieznacznie wyższe. Stacje benzynowe zlokalizowane na autostradach w Portugalii mają zawsze z reguły wyższą cenę, a cena na wszystkich stacjach na danej autostradzie jest tego dnia na tym samym poziomie. 

 • Benzyna 95: 1,50-1,70€ / litr.
 • LPG: 0,9-1,50 € / litr.
 • Diesel: 1,45-1,75 € / litr.
 • Ceny aktualne na pierwszą poł. 2022 roku.

Jeśli zaprezentowane informacje okazały się pomocne, to zapraszam do postawienia nam wirtualnej kawy w tym miejscu: buycoffee.to/infolizbona.pl
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Aktualne ceny komunikacji miejskiej w Lizbonie 2022

 • Jeden przejazd komunikacją miejską: 1,35-1,50 €/ os.
 • Bilety 24h w Lizbonie: od 6,45 € /os. za podstawowy bilet całodniowy.
 • Bilety miesięczny w Lizbonie: od 30 €/os.
 • 1 km przejechany taxi: 0,40-0,90 € w normalnej taryfie.
 • Godzina czekania taxi: 14-15 €/h.
 • Bilet na trasie Lizbona – Porto: 19,50-20,50 € /autobus, pociągi od 22 €/os.
 • Więcej o cenach komunikacji miejskiej można przeczytać w tekście: Aktualne Ceny i rodzaje biletów na autobusy, metro, tramwaje, windy, promy i pociągi w Lizbonie >>>.

Aktualne ceny Portugalia i Lizbona 2014 benzyna diesel LPG wynajem mieszka koszty zycia 1

Koszty i ceny wynajmu mieszkania w Portugalii 2022

Zestawienie to prezentuje średnie ceny za wynajem mieszkania w Portugalii na okres długoterminowy. Nie obejmuje ono cen za mieszkania wynajmowane krótkoterminowo. Ceny wynajmu mieszkania w Lizbonie lub Porto różnią się znacznie od cen wynajmu mieszkania w innych portugalskich miastach. Należy przyjąć, że cena za wynajęcie mieszkania w Lizbonie lub Porto jest o ok. 75-100% droższa, niż w innych rejonach Portugalii. Tyczy to się szczelnie centum Lizbony i Porto, w których cena wynajmu jest zdeterminowana w dużej mierze przez rynek wynajmu krótkoterminowego.

 • Apartament z jedną sypialnią w centrum Lizbony: 800-1200 €/miesiąc.
 • Apartament z jedną sypialnią poza centrum Lizbony: 500-900 €/miesiąc
 • Apartament z trzema sypialniami w centrum Lizbony: 1400-1800 €/miesiąc.
 • Apartament z trzema sypialniami poza centrum miasta: 900-1400 €/miesiąc. 

Zobacz, jak wyglądają ceny noclegów w centrum Lizbony, gdy będziesz w Lizbonie
             Booking.com

Ceny wstępów, biletów do atrakcji i zabytków w Portugalii 2022


Aktualne ceny: Sprawdź nasz przewodnik cenowy 2022 po Portugalii


Od lat tworzymy najlepsze wycieczki po polsku prezentujące piękno Lizbony i innych miast Portugalii. Ty też na nie zasługujesz! Skontaktuj się z nami.


  2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)