Walentynki w Lizbonie nie tylko dla zakochanych!

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki i święto zakochanych, a czy Lizbona jest dobrym miastem dla zakochanych oraz jak będą obchodzone walentynki 2015 w stolicy Portugalii? Tak, tak i jeszcze raz tak! Tylko w Lizbonie walentynki można spędzić w jedyny taki sposób przy winie oraz dźwiękach muzyki fado, na jednym z licznych punktów widokowych lub podczas romantycznej kolacji. To jednak nie wszystkie możliwości, jak można spędzić święto zakochanych w Lizbonie – podpowiadamy Wam, co jeszcze można robić w Lizbonie podczas walentynek 2015!

Do do tego po raz kolejny w Lizbonie odbędzie się święto Enamorados por Lisboa 2015, czyli Zakochani w Lizbonie, które w dniach 10-15 lutego 2015 urozmaici codzienną rutynę życia miejskiego wprowadzają szereg wydarzeń w przestrzeń miasta dedykowanych właśnie zakochanym. Jeśli zatem zamierzacie spędzić walentynki 2015 w Lizbonie, to zapraszamy do nieniejszego tekstu… a także do zakochania się w Lizbonie!

Paryż, Rzym, czy Lizbona na walentynki?

Jak wiele osób wybierze czy to romantyczny Paryża, by spędzić cudowne walentynki, czy może zabytkowy i klimatyczny Rzym, tak zdecydowanie mniej osób wybierze Lizbonę, by spędzić właśnie w stolicy Portugalii święto zakochanych… co przewrotnie może być dużym plusem dla osób, które jednak wybiorą Lizbonę. Nie oszukujemy się – Lizbona nie uchodzi za miasto zakochanych (aczkolwiek bardzo łatwo się w niej samej zakochać!), jednak ma wiele do zaoferowania dla zakochanych. Przede wszystkim nie musimy się tutaj obawiać o tłumy ludzi, a tym bardziej o tłumy par w walentynkowy wieczór. Nawet najpopularniejsze miejsca dla zakochanych nie będę zbyt oblegane, a zrobienie rezerwacji w restauracji, czy kawiarni nie stanowi tutaj żadnego problemu.

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

Patrząc na prognozy pogody, to w roku 2015 mają one być bardzo sprzyjające dla zakochanych i wszystkich osób, które odwiedzą Lizbonę w połowie lutego. Prognozy pogody zapowiadają temperatury w granicach 12-15C w ciągu dnia ze słonecznym niebem – całkiem chyba przyjemnie, jak na połowę lutego prawda? W ciągu dnia spokojnie można się delektować kieliszkiem wina lub dobrą kawą na jednym z licznych tarasów kawiarnianych w Lizbonie.

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

Stolica Portugalii ma również swój oryginalny i niezaprzeczalny urok. W walentynki zakochani poczują go na pewno jeszcze bardziej (nie tylko za sprawą przedstawionych poniżej propozycji) – czy to samotny spacer uliczkami Alfamy, czy może wizyta na zachód słońca na Cabo da Roca lub Praia Guincho. W Lizbonie bez trudu odnajdziemy miejsce, gdzie można się zgubić, pobyć chwilę samemu, a jednocześnie odkryć uroki miasta w niskim sezonie turystycznym!

Zakochani w Lizbonie 2015

Między 10, a 15 lutego 2015 w Lizbonie miłość będzie odbywała szczególną rolę – odbędzie się wtedy kolejna edycja festiwalu “Enamorados por Lisboa 2015”. Będzie to 6 magicznych dni, kiedy różne oblicza miłości opanują ulice Lizbony, jej parki, ogrody i skwery oraz bary, kluby, sale koncertowe. W skład programu wchodzą różnego rodzaju koncerty, wycieczki, warsztaty oraz akcje artystyczne.

Do najciekawszych wydarzeń w ramach “Enamorados por Lisboa 2015” należą m.in.

+ Milonga z tango na Mercado da Ribeira każdego dnia w godzinach 17.00-20.00
+ Wycieczka po punktach widokowych Lizbony 12 lutego 2015
+ Noc gier o miłości 13 lutego w Jardim da Estrela od godz. 19.00
+ Romantyczna biblioteka w Banaca Cafe w Belem, Praca de Londres i na Praca do Municipio każdego dnia
+ Wycieczka “Zakochani w dzielnicy” po Mourarii 14 lutego
+ Wydarzenia w parku Monsanto 12-14 lutego

Cały program “Enamorados por Lisboa 2015” znajduje się poniżej:

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia ZdjęciaWalentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

Kilka pomysłów dla zakochanych na walentynki w Lizbonie

  • wieczorna przejażdżka tramwajem 28 po całym mieście, koniecznie po godzinie 21.00, kiedy ulice już pustoszeją, a wszyscy zasiadają do stołów
  • koncert fado w jednym z polecanych lokali w Lizbonie, gdzie przy dobrym winie oraz portugalskich specjałach można wsłuchać się w tradycyjne dźwięki muzyki tak bardzo charakterystycznej dla Lizbony
  • zgubienie się w labiryncie uliczek Alfamy, koniecznie bez mapy i telefonu z aplikacją google maps
  • wizyta na jednym z licznych punktów widokowych – na przykład Miradouro da Graca lub Miradouru das Portas do Sol
  • zachód słońca na plaży Praia do Guincho

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

  • podziwianie końca Europy na Cabo da Roca. Można to również połączyć z podziwianiem zachodu słońca, a na zakończnie wybrać się na kieliszek wina porto do pobliskiej restauracji
  • tajemnicza Sintra i jej kompleks Quinta da Regaleira. Sintra to doskonały cel na całodniową wyprawę poza Lizbonę, a jednym z najciekawszych obiektów tam jest własnie Quinta da Regaliera.
  • kolacja w jednej z polecanych restauracji poniżej – może brzmi oklepanie, ale wierzcie nam – te miejsca na prawdę mają klimat, warto jednak sobie zarezerwować stolik wcześniej!

Polecane restauracje na romantyczną kolację w Lizbonie

W samym centrum Lizbony, w dzielnicy Chiado, zlokalizowane jest restauracja Sacramento (na Calcada Do Sacramento 46), który zachęca modnym, ale tajemniczym wystrojem oraz bogatą kartą dań – warto spróbować tutaj m.in. golonki wieprzowej z rozmarynem lub krewetek w sosie czosnkowym. Jednocześnie Sacramento to również bar, więc bez trudu można po smakowitej kolacji udać się na drinka lub kieliszek wina. Restauracja Tagide na Largo Academia das Belas Artes 18-20 oferuje w swojej karcie współczesną kuchnię portugalską, a do tego jeden z piękniejszych widoków na całą dzielnicę Baixa i Alfamę z zamkiem św. Jerzego.

Walentynki Zakochani Lizbona Lisbona Święto Zakochanych Portugalia Zdjęcia

Taberna Ideal mieszcząca się Rua da Esperanca 112-114 to proste miejsce, gdzie nie tylko zjemy proste dania rybne oraz z owoców morza, ale również napijemy się kieliszek wina lub drinka. Jest to dobre miejsce, jeśli szukamy miejsca bez zbędnej pompy i przepychu. Jeśli mamy ochotę zobaczyć jeden z najładniejszych widoków na rzekę Tag, to warto się wybrać do Vestigius przy Cais do Sodre, które zaskoczy bardzo pozytywnie wszystkich dużym wyborem win oraz bogatymi przekąskami.

Foto_Plaża Guincho Cascais Lizbona Praia Guincho Lisboa Fotografie Zdjęcia Foto Plaże Lizbona

A jeśli żadne z przedstawionych lokali nie przypadł wam do gustu to sprawdźcie nasze alternatywne propozycje: La Paparrucha na Rua Dom Pedro V 18 z kuchnią argetynśką, Kais na Rua da Cintura w dawnych zabudowanich portowych, Atalho Real pod adresem Calcada Patriarcal 40 lub Resto do Chapito na Costa do Castelo 1/7 z oszałamiającym widokiem na Alfamę.

Zakochaj się w Lizbonie

Jednocześnie walentynki można wykorzystać… by zakochać się w samej Lizbonie! Stolica Portugalii ma wiele do zaoferowanie – od słodkich babeczek pasteis de belem, przez setki schodów prowadzących na malownicze szczyty lizbońskich wzgórz, charakterystyczne żółte tramwaje i windy po muzykę fado w małych tascach oraz pyszne jedzenie, które oczarowało już nie jednego smakosza. W Lizbonie bardzo łatwo się zakochać – przekonało się o tym wiele osób, które zawsze wracają tutaj z chęcią, a co takiego Lizbona ma, że się tak łatwo w sobie rozkochuje? Przekonajcie się o tym sami i zostańcie Lisbon Lovers, tak jak my!

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)