Top 10: Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie? Gdzie je znajdziemy na mapie Lizbony? Zapraszamy do nietypowego zestawienia, które prezentuje 10 najpiękniejszych restauracji w stolicy Portugalii. Restauracje zachwycają swoją formą, wystrojem, wnętrzem, pomysłem na siebie. Sprawdźcie, czy spodobają się również Wam? Tym razem najważniejszym czynnikiem nie jest jedzenie, choć jest ono również ważne, a klimat , wystrój i atmosfera miejsca. .

Jeśli będziecie w Lizbonie i szukacie inspiracji na ciekawą kolację, czy lunch, spotkanie ze znajomymi lub po prostu przyjemny wieczór, to sprawdźcie polecane tutaj restauracje i sami oceńcie, czy słusznie się znalazły w naszym zestawieniu najpiękniejszych restauracji w Lizbonie.

Zobaczycie i znajdziecie tutaj nie tylko zdjęcia wybranych lokali, ale również ich adresy, telefon kontaktowy oraz opis. Życzymy zatem smacznego zwiedzania Lizbony oraz uczty dla Waszych oczów oraz podniebienia!

TOP 10: Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie

Kolejność w tym zestawieniu jest przypadkowa. Większość z prezentowanych tutaj restauracji znajduje się w centrum Lizbony, dzięki czemu każdy powinien do nich trafić bez trudu. Restauracje zaprezentowane w naszym przewodniku w zdecydowanej większości oferują typowe daniach kuchni portugalskiej. Jest to zarówno tradycyjna kuchnia portugalska, jak i kuchnia współczesna Portugalii. Dzięki temu każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie. O tym co warto zjeść w Portugalii piszemy tutaj: Odkryj 10 najbardziej charakter tycznych smaków Portugalii >>>.

1. Restauracja Cervejaria da Trindade w Lizbonie

Jest to restauracja, która leży w dzielnicy Chiado i jest zlokalizowana w dawnym refektarzu klasztoru ufundowanego w 1294 roku. Budynek klasztorny w 1836 roku został przekształcony w browar i piwiarnię, które to dziś są jedną z najbardziej oryginalnych restauracji w całej Lizbonie. W środku znajdziemy duże panele z płytek azulejos zdobiące ściany dawnego refektarza. Menu serwuje tradycyjną kuchnię portugalską – znajdziemy w nim takie potrawy, jak na przykład rissoto z żabnicą, krewetki z czosnkiem, sałatkę z ośmiornicy, langusty, czy wołowiną z pomarańczami lub kaczkę. Zadowoleni będą zarówno fani owoców morza, jak i mięs. 

 • Adres restauracji Cervajeria da Trindade w Lizbonie: Rua Nova da Trindade 20 C, 2715-311 Lisboa, Portugalia.
 • Telefon: +351 21 342 3506
 • Strona www: cervejariatrindade.pt >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


2. Restauracja Casa do Alentejo w Lizbonie

Jest to jedna z tych ukrytych restauracji w Lizbonie, dzięki temu jest jeszcze ciekawsza! Casa do Alentejo to dawna rezydencja portugalskiego szlachcica Viscounts de Alverca zbudowana w 1800 roku. Obecnie dawną rezydencję zajmuje stowarzyszenie kulturalne regionu Alentejo, który leży na południe od Lizbony. W budynku, na pierwszym piętrze, działa restauracja serwująca specjały kuchni z Alentejo. Znajdziemy tutaj m.in. zupę z rekina, dorsza na kilka sposób, liczny potrawy mięsne. Przechodząc przez mauretański dziedziniec po schodach wchodzimy na pierwsze piętro i tam znajdziemy restauracje Casa do Alentejo. Składa się ona z dwóch pomieszczeń. Restauracja Casa do Alentejo zachwyca nie tylko jedzeniem (generalnie jest to tradycyjne portugalskie jedzenie), ale też swoim wystrojem, jak i samym budynkiem, w którym się ona znajduje. Zobaczcie sami: Ukryty skarb w Lizbonie – Casa do Alentejo >>>.

 • Adres restauracji Casa do Alentejo w Lizbonie: Rua das Portas de Santo Antão 58, 1150 Lisboa, Portugalia.
 • Telefon: +351 21 340 5140.
 • Strona www: casadoalentejo.pt >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


3. Restauracje Palácio Chiado w Lizbonie

Restauracja Palácio Chiado mieści się w centrum Lizbony. Zajmuje ona budynek dawnego XVIII wiecznego pałacu. Palacio Chiado to właściwie nie jedna restauracja, a kilka różnych restauracji. Dzięki temu wybór jedzenia w Palacio Chiado jest ogromny – znajdziemy tutaj zarówno typowe dania tradycyjnej kuchni Portugalii, jak i współczesną kuchnię portugalską inspirowaną różnymi smakami innych krajów. Wystrój jest bardzo oryginalny, a ogromny złoty gryf w jednym z pomieszczeń gości na wielu zdjęciach z restauracji w Lizbonie. 

 • Adres restauracji Palacio Chiado w Lizbonie: Rua do Alecrim 70, 1200-018 Lisboa.
 • Telefon: +351 210 101 184.
 • Strona www: palaciochiado.pt >>>.

Lizbona Najpiękniejsze Restauracje w Portugalii Zestawienie TOP Porównanie w Lizbonie Najlepsze Polecane Restauracje 2021 Polski przewodnik po Lizbonie Piękne ładne Opis Ceny


4. Restauracje Tavares w Lizbonie

Restauracja Tavares, to lizbońska legenda. Jest to jedna z najstarszych portugalskich restauracji, która pochodzi z 1784 roku. Prezentuje ona współczesną portugalską kuchnię, a jednocześnie posiada gwiazdkę Michalina. Złote ściany, welwetowe krzesła, lustra weneckie sprawiają, że wchodząc do środka przenosimy się jakby w czasie. Restauracja Tavares gościła w swojej historii znakomite postacie, taki jak na przykład słynną śpiewaczkę fado Amalie Rodrigues, pisarzy Eça de Queiroz i Camilo Castelo Branco. generała Eisenhowera lub Ernesta Hemingwaya. Nie jest to tania restauracja, ale zdecydowanie warta swojej ceny!

 • Adres restauracji Tavares w Lizbonie: Rua da Misericórdia 37 R/C, 1200-270 Lisboa. 
 • Telefon: +351 21 342 1112.
 • Strona www: restaurantetavares.pt >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


5. Restauracja Valle Flor w Lizbonie

Restauracja Valle Flor to jedno z najciekawszych pomieszczeń restauracyjnych w całej Lizbonie. Lustra w stylu rococo, ozdobne fotele, marmurowe oraz brązowe kolumny, ciężkie zasłony, masywne meble – typowe wnętrza pałacowe. Nie przypadkowo, gdyż restauracja Valle Flor mieści się w pałacu pochodzącym z 1800 roku, który obecnie jest luksusowym hotelem – Pestana Palace. Menu obfituje w specjały kuchni portugalskiej, a do tego dodać trzeba bogatą kartę win i obsługę na najwyższym poziomie.

 • Adres restauracji Valle Flor w Lizbonie: Rua Jau 54, 1300 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 361 5600.
 • Strona www: pestanacollection.com >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


6. Restauracja Alcantara Café w Lizbonie

Ta restauracja znajduje się w budynku, który kiedyś był magazynem celnym, dzięki czemu jej wnętrza to połączenie klimatu architektury industrialnej z ciekawym wystrojem w stylu neogotyckim. Restauracja Alcantara Café oferuje obszerne, ciemne wnętrze, które ozdobione są dużej wielkości posągami i figurami. Klimatu dodają duże stoły, aksamitne zasłony oraz ciężkie, stalowe drzwi. Mimo, że znajduje się ona kawałek od ścisłego turystycznego centrum – dzielnicy Baixa, to warto się wybrać tutaj.

 • Adres restauracji Alcantara Café w Lizbonie: Rua Maria Luísa Holstein 15, 1300-388 Lisboa. 
 • Telefon: +351 21 362 1226.
 • Strona www: alcantaracafe.com >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


7. Restauracja XL w Lizbonie

Restauracja zlokalizowana tuż obok Parlamentu Portugalii, ok. 15 minut spacerem od kawiarni Brasileira. Oferuje ona przyjemne w odbiorze wnętrza urządzone w klasycznym stylu i ozdobione łagodnymi kolorami. Na każdym duże wrażenie robi ściana, która w całości jest pokryta butelkami wina. Nie przypadkowo może zatem karta wina w restauracja XL prezentuje się nad wyraz okazale. Nie jest to duży lokal, jednak jego sekret tkwi w prostocie i przyjemnym klimacie.

 • Adres restauracji XL w Lizbonie: Calçada da Estrela 57, 1200-661 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 395 6118.
 • Strona www: brak, ale dobry opis restauracji można znaleźć na boacamaboamesa.expresso.pt >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


8. Restauracja Estórias na Casa da Comida w Lizbonie

Miejsce to oferuje nam trzy sale restauracyjne, a każda z nich urządzona jest w innym stylu. Mimo, że restauracja istnieje już od lat, to w 2012 roku przeszła gruntowny remont, który nadał jest obecny wygląd. W 2021 restauracja została odnowiona. We wnętrzach znajdziemy charakterystyczne biało-niebieskie płytki azulejos, regały ze starymi książkami, paletę jasnych kolorów pastelowych, czy wygodne sofy, a to wszystko utrzymane w lekko nowoczesnym stylu. Dużym plusem restauracja Casa da Comida jest taras, gdzie popołudniowa kawa lub kolacja smakują wyjątkowe dobrze!

 • Adres restauracji Estórias na Casa da Comida w Lizbonie: Travessa das Amoreiras, 1250-025 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 388 5376.
 • Strona www: casadacomida.pt >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


9. Restauracja Tagide w Lizbonie

Restauracja Tagide oferuje nam jeden z najlepszych widoków na centrum Lizbony. Idealne miejsce, jeśli chcemy połączyć specjały współczesnej kuchni portugalskiej z odprężającym widokiem na Baixe. Warto też zwrócić na odrestaurowane wnętrza budynku, w którym się znajduje restauracja Tagide – uwagę przykuwa, czy to XVII-wieczna fontanna lub urocze panele z płytek azulejos pochodzące z XVIII wieku. 

 • Adres restauracji Tagide w Lizbonie: Largo da Academia Nacional de Belas Artes 18-20, 1200-005 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 340 4010.
 • Strona www: restaurantetagide.com >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


10. Restauracja Olivier Avenida w Lizbonie

Jest to bardzo eleganckie miejsce na kulinarnej mapie Lizbony. Właściciele od zawsze przykuwali uwagę do wyglądu restauracji, a co kilka lat przechodzi ona gruntowne renowacje. We wnętrzu restauracji Olivier Avenida dominują elementy inspirowane francuskim romantyzmem oraz gotykiem. Znajduje się tutaj dużo luster oraz aksamitnych wykończeń, które nadają specyficzny klimat temu miejscu, które często jest uważane za jedno z najbardziej eleganckich miejsc w całej Lizbonie.

 • Adres restauracji Olivier Aveninda: Rua Júlio César Machado 7, 1250-135 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 317 4105.
 • Strona www: restaurantesolivier.com >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


Bonus: Restauracja Santo António de Alfama w Lizbonie

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również restauracji położonych na Aflamie. Tak jak sama dzielnica, tak również restauracje tutaj się znajdujące kuszą swoim oryginalnym klimatem. Restauracja Santo António de Alfama oferuje nam pomieszczenie restauracyjne znajduje się na trzech piętrach. Ściany są udekorowane zdjęciami znanych osobistości z całego świata, z których część gościła w progach tego miejsca. Klimatu nadają świeczki oświetlające pomieszczenia z długimi drewnianymi stołami.

 • Adres restauracji Santo Antonio de Alfama w Lizbonie: Beco São Miguel 7, 1100-538 Lisboa.
 • Telefon: +351 21 888 1328.
 • Strona www: siteantonio.com >>>.

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie


 

NOWE piękne i polecane restauracje w Lizbonie

Lizbona cały czas się rozwija i każdego roku powstają nowe restauracje. Mapa kulinarna Lizbony się rozrasta, co cieszy każdego fana dobrego jedzenie. Dlatego tekst ten na bieżąco, co roku aktualizujemy.

Poniżej zamieszczamy kilka nowych restauracji w Lizbonie, które również zasługują na szczególną uwagę, jeśli szukamy pięknych i dobrych restauracji w portugalskiej stolicy:

 • Restauracja IIIMPAR na Rua Nova de São Mamede 23 | Link >>>.
 • Restauracja Porter Bistro na Rua do Arsenal 146 | Link >>>.
 • Restauracja Feitoria Restaurant & Wine Bar w Altis Belem Hotel & Spa, Doca do Bom Sucesso | Link >>>.
 • Restauracja EPUR na Largo da Academia Nacional de Belas Artes 14 | Link >>>.
 • Restauracja SEEN Lisboa na Avenida da Liberdade 185 | Link >>>.

Lizbona Najpiękniejsze Restauracje w Portugalii Zestawienie TOP Porównanie w Lizbonie Najlepsze Polecane Restauracje 2021 Polski przewodnik po Lizbonie Piękne ładne Opis Ceny

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie – krótkie podsumowanie

Jest to oczywiście nasze subiektywny wybór, a każdy z Was przebywając w Lizbonie kilka dni znajdzie swoje ulubione i najpiękniejsze miejsca. Prezentowane tutaj restauracje wyróżniają się na tle większości lizbońskich lokali. Jeśli chcemy się do nich wybrać, to warto zadzwonić i zrobić rezerwację wcześniej (bez trudu porozumiemy się w języku angielskim).

A czego możemy oczekiwać po tych prezentowanych tutaj najpiękniejszych restauracjach w Lizbonie? Nie tylko oryginalnych wnętrz i wystrojów, ale również dobrego jedzenia oraz obsługi na najwyższym poziomie. Sprawdźcie – warto!


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)