Top 10: Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie? Zapraszamy do nietypowego zestawienia, które prezentuje 10 najpiękniejszych restauracji w stolicy Portugalii. Restauracje zachwycają swoją formą, wystrojem, wnętrzem, pomysłem na siebie. Sprawdźcie, czy spodobają się również Wam? Tym razem najważniejszym czynnikiem nie jest jedzenie, choć jest ono również ważne, a klimat , wystrój i atmosfera miejsca. .

Jeśli będziecie w Lizbonie i szukacie inspiracji na ciekawą kolację, czy lunch, spotkanie ze znajomymi lub po prostu przyjemny wieczór, to sprawdźcie polecane tutaj restauracje i samo oceńcie, czy słusznie się znalazły w naszym zestawieniu najpiękniejszych restauracji w Lizbonie. Zobaczycie i znajdziecie tutaj nie tylko zdjęcia wybranych lokali, ale również ich adresy, telefon kontaktowy oraz opis. Życzymy zatem smacznego dla Waszych oczów oraz podniebienia!

1. Restauracja Cervejaria da Trindade w Lizbonie

Jest to restauracja, która leży w dzielnicy Chiado i jest zlokalizowana w dawnym refektarzu klasztoru ufundowanego w 1294 roku. Budynek klasztorny w 1836 roku został przekształcony w browar i piwiarnię, które to dziś są jedną z najbardziej oryginalnych restauracji w całej Lizbonie. W środku znajdziemy duże panele z płytek azulejos zdobiące ściany dawnego refektarza. Menu serwuje tradycyjną kuchnię portugalską – znajdziemy w nim takie potrawy, jak na przykład rissoto z żabnicą, krewetki z czosnkiem, sałatkę z ośmiornicy, langusty, açorde de marisco, czy wołowiną z pomarańczami lub kaczkę.

Adres: Rua Nova da Trindade 20 C, 2715-311 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 342 3506

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

2. Restauracja Casa do Alentejo w Lizbonie

Jest z tych ukrytych restauracji – Casa do Alentejo. Jest to dawna rezydencja Viscounts de Alverca zbudowana w 1800 roku w stylu mauretańskim. Obecnie dawną rezydencję zajmuje stowarzyszenie kulturalne regionu Alentejo, który leży na południe od Lizbony. W budynku działa również restauracja serwująca specjały kuchni z Alentejo. Przechodząc przez mauretański dziedziniec po schodach wchodzi się do restauracja Casa do Alentejo, która składa się z dwóch pomieszczeń. Większe pomieszczenie było kiedyś salą balową i jest ozdobione w stylu rococo.

Adres: Rua das Portas de Santo Antão 58, 1150 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 340 5140

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

3. Restauracje Tavares w Lizbonie

Restauracja Tavares, to lizbońska legenda. Jest to jedna z najstarszych portugalskich restauracji, która pochodzi z 1784 roku. Prezentuje ona współczesną portugalską kuchnię, a jednocześnie posiada gwiazdkę Michalina. Złote ściany, welwetowe krzesła, lustra weneckie sprawiają, że wchodząc do środka przenosimy się jakby w czasie. Restauracja Tavares gościła w swojej historii znakomite postacie, taki jak na przykład słynną śpiewaczkę fado Amalie Rodrigues, pisarzy Eça de Queiroz i Camilo Castelo Branco. generała Eisenhowera lub Ernesta Hemingwaya. Nie jest to tania restauracja, ale zdecydowanie warto swojej ceny!

Adres: Rua da Misericórdia 37 R/C, 1200-270 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 342 1112

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

4. Restauracja Valle Flor w Lizbonie

Jedno z ciekawszych pomieszczeń restauracyjnych w całej Lizbonie. Lustra w stylu rococo, ozdobne fotele, marmurowe oraz brązowe kolumny, ciężkie zasłony, masywne meble – typowe wnętrza pałacowe. Nie przypadkowo, gdyż restauracja Valle Flor mieści się w pałacu pochodzącym z 1800 roku, który obecnie jest luksusowym hotelem – Pestana Palace. Menu obfituje w specjały kuchni portugalskiej, a do tego dodać trzeba bogatą kartę win i obsługę na najwyższym poziomie.

Adres: Rua Jau 54, 1300 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 361 5600

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

5. Restauracja Alcantara Café w Lizbonie

Ta restauracja znajduje się w budynku, który kiedyś był magazynem celnym, dzięki czemu jej wnętrza to połączenie klimatu architektury industrialnej z ciekawym wystrojem w stylu neogotyckim. Restauracja Alcantara Café oferuje obszerne, ciemne wnętrze, które ozdobione są dużej wielkości posągami i figurami. Klimatu dodają duże stoły, aksamitne zasłony oraz ciężkie, stalowe drzwi. Mimo, że znajduje się ona kawałek od ścisłego turystycznego centrum – dzielnicy Baixa, to warto się wybrać tutaj.

Adres: Rua Maria Luísa Holstein 15, 1300-388 Lisboa, Portugalia
Telefon: +351 21 362 1226

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

6. Restauracja XL w Lizbonie

Restauracja zlokalizowana tuż obok Parlamentu Portugalii, ok 15 minut spacerem od kawiarni Brasileira. Oferuje ona przyjemne w odbiorze wnętrza urządzone w klasycznym stylu i ozdobione łagodnymi kolorami. Na każdym duże wrażenie robi ściana, która w całości jest pokryta butelkami wina. Nie przypadkowo może zatem karta wina w restauracja XL prezentuje się nad wyraz okazale. Nie jest to duży lokal, jednak jego sekret tkwi w prostocie i przyjemnym klimacie.

Adres: Calçada da Estrela 57, 1200-661 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 395 6118

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

7. Restauracja Casa da Comida w Lizbonie

Miejsce to oferuje nam trzy sale restauracyjne, a każda z nich urządzona jest w innym stylu. Mimo, że restauracja istnieje już od lat, to w 2012 roku przeszła gruntowny remont, który nadał jest obecny wygląd. We wnętrzach znajdziemy charakterystyczne biało-niebieskie płytki azulejos, regały ze starymi książkami, paletę jasnych kolorów pastelowych, czy wygodne sofy, a to wszystko utrzymane w lekko nowoczesnym stylu. Dużym plusem restauracja Casa da Comida jest taras, gdzie kawa smakuje wyjątkowe dobrze.

Adres: Travessa das Amoreiras, 1250-025 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 388 5376

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

8. Restauracja Tagide w Lizbonie

Restauracja Tagide oferuje nam jeden z najlepszych widoków na centrum Lizbony. Idealne miejsce, jeśli chcemy połączyć specjały współczesnej kuchni portugalskiej z odprężającym widokiem na Baixe. Warto jednak zwrócić na odrestaurowane wnętrza budynku, w którym się znajduje restauracja Tagide – uwagę przykuwa, czy to XVII-wieczna fontanna lub urocze panele z płytek azulejos pochodzące z XVIII wieku.

Adres: Largo da Academia Nacional de Belas Artes 18-20, 1200-005 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 340 4010

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

9. Restauracja Olivier Avenida w Lizbonie

Jest to bardzo eleganckie miejsce na kulinarnej mapie Lizbony. Właściciele od zawsze przykuwali uwagę do wyglądu restauracji, a co kilka lat przechodzi ona gruntowne renowacje. We wnętrzu restauracji Olivier Avenida dominują elementy inspirowane francuskim romantyzmem oraz gotykiem. Znajduje się tutaj dużo luster oraz aksamitnych wykończeń, które nadają specyficzny klimat temu miejscu, które często jest uważane za jedno z najbardziej eleganckich miejsc w całej Lizbonie.

Adres: Rua Júlio César Machado 7, 1250-135 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 317 4105

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

10. Restauracja Santo António de Alfama w Lizbonie

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również restauracji położonych na Aflamie. Tak jak sama dzielnica, tak również restauracje tutaj się znajdujące kuszą swoim oryginalnym klimatem. Restauracja Santo António de Alfama oferuje nam pomieszczenie restauracyjne znajduje się na trzech piętrach. Ściany są udekorowane zdjęciami znanych osobistości z całego świata, z których część gościła w progach tego miejsca. Klimatu nadają świeczki oświetlające pomieszczenia z długimi drewnianymi stołami.

Adres: Beco São Miguel 7, 1100-538 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 888 1328

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie Lizbona Lisbona polecane restauracje kawiarnie

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie

Jest to oczywiście nasze subiektywny wybór, a każdy z Was przebywając w Lizbonie kilka dni znajdzie swoje ulubione i najpiękniejsze miejsca. Prezentowane tutaj restauracje wyróżniają się na tle większości lizbońskich lokali. Jeśli chcemy się do nich wybrać, to warto zadzwonić i zrobić rezerwację wcześniej (bez trudu porozumiemy się w języku angielskim). A czego możemy oczekiwać po tych prezentowanych tutaj najpiękniejszych restauracjach w Lizbonie? Nie tylko oryginalnych wnętrz i wystrojów, ale również dobrego jedzenia oraz obsługi na najwyższym poziomie. Sprawdźcie – warto!

Powiązane wpisy

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)