Portugalia – najlepszy kierunek Europy w czasie pandemii

Najlepszy kierunek w Europie na podróż w czasach pandemii 2021 EUROPA Najlepsze kierunki na wakacje lato 2021 COVID-10 koronawirus European Best Destination Portugalia Portugal ranking

Portugalia została nagrodzona przez organizację European Best Destination tytułem “Najlepszy kierunek w Europie 2021”. Jest to kolejne wyróżnienie dla Portugalii przez ważną organizację turystyczną na świecie. Poznajcie dlaczego Portugalia jest najlepszych europejskiej kierunkiem na podróż w czasie pandemii 2021? Oraz jakie kraje jeszcze zostały wyróżnione w rankingu European Best Destination?

Dodatkowo poniżej zamieszczamy informacje o wznowieniu lotów z Polski do Portugalii przez linie TAP w 2021 roku oraz opisujemy dostępne możliwości lotów bezpośrednich między Polską, a Portugalią w 2021 roku.

Najlepszy kierunek Europy na podróży 2021

Ranking “Najlepszy kierunek w Europie na podróż” to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych przez European Best Destination (www.europeanbestdestinations.com). Co roku organizacja ta tworzy i aktualizacje różnego typu rankingi turystyczne Starego Kontynentu, co inspiruje wielu turystów z całego świata.

Najlepszy kierunek w Europie na podróż w czasach pandemii 2021 EUROPA Najlepsze kierunki na wakacje lato 2021 COVID-10 koronawirus European Best Destination Portugalia Portugal ranking

W konkursie na “Najlepszy kierunek w Europie na podróż” brano pod uwagę m.in. wyszukiwania miejsc urlopowych przez internautów, a także rzeczywiste podróże turystów. Portugalia była najcześciej wyszukiwanym krajem na platformie European Best Destination (ponad 6 mln użytkowników rocznie). Kraj ten został doceniony również za piękne krajobrazy, doskonałą gastronomię i kuchnię portugalską, wspaniałe plaże i bogatą historię! Gratulacje Portugalio!

Kolejne wyróżnienie turystyczne dla Portugalii

Jest to kolejne wyróżnienie turystyczne dla Portugalii, jako jednej z najlepszych destynacji turystycznych na świecie. Potwierdza to atrakcyjność Portugalii na turystycznej mapie świata oraz walory, które ma dla zaproponowania odwiedzającym ją turystom.

Przypomnijmy np. że organizacja World Travel Awards (największa organizacja turystyczna na świecie, odpowiedzialna za tzw. “turystyczne nagrody Oscar) przyznała Portugalii tytuł “Najlepszy europejski kierunek podróży 2020″ (Portugalia dostała to wyróżnienie czwarty raz z rzędu”) – więcej o nim pisaliśmy tutaj: Portugalia zgarnia turystyczne Oscary za 2020 rok >>>. Dodatkowo Portugalia, jako pierwszy kraj na świecie, został wyróżniony przez Światową Radę Podróży i Turystyki odznaczeniem “Safe Travel”, co jeszcze szczególnie ważne w czasach pandemii. Więcej o tym wyróżnieniu można przeczytać tutaj: Safe Travel – odznaczenie bezpieczeństwa w czasach COVID-19 dla Portugalii >>>.

Najlepszy kierunek w Europie na podróż w czasach pandemii 2021 EUROPA Najlepsze kierunki na wakacje lato 2021 COVID-10 koronawirus European Best Destination Portugalia Portugal ranking

Najlepsze kierunki na podróż w Europie w czasach pandemii

Cały ranking European Best Destination najlepszych kierunków na podróż w Europie w 2021 roku można znaleźć tutaj >>>. Dodatkowo znajdziemy na stronie www również inne rankingi, które mogą być pomocne dla osób planujących wakacje 2021. Z ciekawszych rankingów to m.in. “Ranking najlepszych kierunków na podróż dla osób zaszczepionych”, “Najlepsze miasta Europy na podróż w 2021 roku” (wygrało w nich portugalskie miasto Braga, na północ od Porto) lub “Najlepsze plażowe kierunki Europy na wakacje”. Wszystkie rankingi znajdziemy na stronie europeanbestdestinations.com >>>.

Wracając jednak do najbardziej prestiżowego rankingu, czyli “Najlepszego kierunku w Europie na podróż 2021”, to jak wygląda cały ranking? Poniżej prezentujemy kolejność, jaką zajęły poszczególne kraje:

 1. Portugalia
 2. Francja
 3. Grecja
 4. Włochy
 5. Chorwacja

“Wszystko wskazuje, że choć tegoroczny napływ turystów będzie w Portugalii niższy niż przed pandemią, to grono zagranicznych urlopowiczów nie powinno zostać zredukowane bardzo drastycznie. Warunkiem jest jednak możliwie jak największe ograniczenie restrykcji sanitarnych” mówi Ana Silva, specjalistka ds. turystycznych z Lizbony w wywiadzie udzielonym PAP (źródło: pap.pl >>>).


Zobacz ceny noclegów w Lizbonie i aktualne promocje na nie
Booking.com

Regulacje przy podróży do Portugalii z Polski oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w Portugalii

Od początku pandemii na świecie regularnie prowadzimy dla Was na naszej stronie specjalny serwis: Koronawirus w Portugalii – aktualna sytuacja. Opisujemy w nim, jak rozwija się sytuacja w tym pięknym kraju, jakie są rozporządzenia rządowe, zaplanowane obostrzenia dotyczące stanu epidemiologiczne i decyzje władz.

Regulacje dotyczące podróżowania do Portugalii, jak zwiedzania oraz turystyki w Portugalii zmieniają się. Aktualne regulacje dotyczące możliwości podróżowania do Portugalii z Polski i wszystkie bieżąco obowiązujące przepisy (czy potrzebny jest wynik testu na COVID-19 po przylocie? Czy obowiązuje kwarantanna? itp.) znajdziecie w naszym serwisie – link >>>. Jeśli macie dodatkowe pytania odnośnie zwiedzania Portugalii, to zapraszamy do kontaktu z nami >>>.

Jak przylecieć z Polski do Portugalii – lista lotów w 2021

Poniżej prezentujemy zestawienie, które odpowiada na pytanie: jak najlepiej dolecieć z Polski do Portugalii bezpośrednio na wakacje 2021? Prezentujemy w nim linie lotnicze i lotniska, z których operują loty bezpośrednie do Portugalii kontynentalnej. Warto jednak mieć na uwadze, że przez obecną sytuację na świecie rozkład lotów oraz siatka połączeń lotniczych może ulec zmianie. Warto zatem każdorazowo na stronie przewoźnika sprawdzić, w jakich datach dane połączenie lotnicze funkcjonuje.

Lista lotów bezpośrednich z Polski do Portugalii na sezon letni 2021:

 • Linie lotniczne TAP (www.flytap.com) oferują bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Lizbony. Bilety można również rezerwować przez platformę polskich linii lotniczych LOT (www.lot.com).
 • Linie lotnicze Ryanair (www.ryanair.com) oferują w sezonie letnim 2021 bezpośrednie loty z Warszawy do Lizbony, Krakowa do Lizbony, z Warszawy do Porto, z Krakowa do Porto, z Warszawy do Faro, z Krakowa do Faro (te połączenie jest jednak z 1 przesiadką), z Wrocławia do Faro (na moment pisania tekstu brak jednak dostępnych dat w systemie rezerwacyjnym).
 • Linie lotnicze Wizzair (www.wizzair.com) oferują w 2021 roku bezpośrednie loty z Warszawy do Lizbony i Porto.

Dodatkowo można wybrać jedno z połączeń lotniczych z Polski do Portugalii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Te najpopularniejsze trasy z Polski do Portugalii to:

 • Liniami lotniczymi Lufthansa (www.lufthansa.com) z różnych lotnisk regionalnych w Polsce przez Frankfurt, Monachium lub Berlin do Lizbony lub Porto.
 • Linie lotniczne (www.klm.com) oferują loty z Warszawy przez Amsterdam do Lizbony.

 


Masz dodatkowe pytania odnośnie podróży do Portugalii? Zapraszamy do kontaktu i zwiedzania Portugalii!


  2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Rafal napisał/a:

   Portugalia absolutnie nie jest najlepszą destynacją w czasie pandemii, jeszcze dwa tygodnie trzeba była chodzić po ulicach w maskach (dalej chodzą ale to świadczy wyłącznie o głupocie społeczeństwa) wszędzie wymagane są testy, w restauracjach czy nawet hotelach, jedyne dlaczego warto tu przyjechać wesprzeć ich w biedzie, Portugalia zdycha, to europejski nowotwór, no i oczywiście zabytki, choć nie jest ich tu wiele patrząc czym byli przez stulecia, niestety chwalą się tym że byli kolonizatorami, że mordowali ludzi. Za to plaże to cud natury, polecam każdemu miłośnikowi ciszy, małej i ilości turystów.

   Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)