Portugalia znowu najlepsza. Turystyczne Oskary za 2020 rok

Turystyczne Oskary 2020 World Travel Awards Oscary Nagrody Portugalia Lizbona Porto Algarve Madera Azory Nagrodzone Wakacje 2021 Wyjazd Urlop Wyróżnienia Podróże Polski Przewodnik

Turystyczne Oskary 2020? Portugalia po raz kolejny triumfuje w nagrodach World Travel Awards, czyli “turystycznych Oscarach” 2020. To zaszczytne i sławne wyróżnienie światowej turystyki przypadło Portugalii… po raz czwarty z rzędu w kategorii “Najlepszy kierunek w Europie”. Nagrodzone zostały również takie miasta, jak Lizbona, Porto, wyspa Madera lub region Algarve. W jakich kategoriach odnośnie Europy Portugalia wygrywa ten prestiżowy konkurs i co to oznacza dla Portugalii?

Poniżej piszemy nie tylko o najważniejszych wyróżnieniach dla Portugalii, jako kraju i destynacji turystycznej, ale również firmach, miejscach i miastach, które również zostały wyróżnione w konkursie World Travel Awards 2020 – edycja na Europę.

Być może miejsca te i atrakcje staną się dla Was kolejną inspiracją, by odwiedzić i poznać jeszcze lepiej Portugalię. W końcu turystyczne oscary nie są nadawane przypadkowo, a wyróżnienie nagrodach World Travel Awards to zawsze wielki prestiż i docenienie walorów turystycznych danego miejsca, czy atrakcji.

Fakt licznych nagród (które często po raz kolejny zostały nadane Portugalii) w konkursie World Travel Awards cieszy tym bardziej, że pokazują one, jak cały czas ciekawym i perspektywicznym kierunkiem na światowej mapie turystyki jest ten niewielki kraj. Rok 2020, który uważa się za ciężko rok dla turystyki, mimo wszystko przyniósł sukcesy i nowe wyróżnienia.


SZUKASZ PRZEWODNIK PO LIZBONIE? CHCESZ POZNAĆ TO MIASTO LOKALNIE? 
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: INFO@INFOLIZBONA.PL 

Turystyczne Oskary 2020 World Travel Awards Oscary Nagrody Portugalia Lizbona Porto Algarve Madera Azory Nagrodzone Wakacje 2021 Wyjazd Urlop Wyróżnienia Podróże Polski Przewodnik


Nagrody World Travel Awards są też docenieniem starań Portugalii, by każdego roku polepszać swoją ofertę turystyczną i inspirować turystów z całego świata. Co nas osobiście cieszy, jako przewodników po Portugalii? To, że mimo licznych wyróżnień od lat na arenie światowej turystyki i po raz kolejny zdobycia tytuły najlepszego europejskiego kierunku podróży, to Portugalia zachowała swój klimat, urok i prawdziwy charakter nie stając się “turystyczną wydmuszką”. Portugalia zachwyca nas od lat, jako przewodników i mieszkańców Portugalii, a jednocześnie cieszy każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata.

Portugalia – najlepszy europejski kierunek podróży 2020

Jednym z najważniejszych wyróżnień konkursu World Travel Awards jest nadania Portugalii tytułu “Najlepszy kierunek podróży w Europie 2020”. Portugalia wygrywa w tej kategorii po raz czwarty z rzędu! Warto nadmienić, że kategoria to jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych wśród wszystkich kategorii konkursu World Travel Awards. Portugalia w 2020 roku pokonała takie kraje, jak Hiszpania, Norwegia, Szwajcaria, Turcja lub Grecja i Włochy.

Turystyczne Oskary 2020 World Travel Awards Oscary Nagrody Portugalia Lizbona Porto Algarve Madera Azory Nagrodzone Wakacje 2021 Wyjazd Urlop Wyróżnienia Podróże Polski Przewodnik

W 2019 roku Portugalię odwiedziło ponad 27 milionów turystów z całego świata. Osoby przyjeżdżające do Portugalii cenią ją nie tylko za doskonałe plaże, smaczne jedzenie, ciekawe i interesujące zabytki, oryginalne atrakcje turystyczne, ale również za swój niepowtarzalny klimat, unikalność oraz wyjątkowość. Nie wspominamy tutaj o dobrej pogodzie, którą wielu turystów zawsze ocenia bardzo wysoko pod względem wyjazdu turystycznego tutaj.

Turystyczne oskary 2020 dla Porto za najlepsze miasto w Europie na wyjazd typu “city break”

Duże wyróżnienie przypadało również miasto Porto. Porto wygrało w kategorii “Najlepsze miasto w Europie na wyjazdu “city break”, czyli krótki wyjazd na 2-4 dni. Zgadzamy się z tym werdyktem w 100%!

Kto był w Porto, ten wie, że stolica północnej Portugalii doskonale nadaje się na “wyjazdu weekendowe”. Dlaczego? Porto jest miastem zróżnicowanym i ciekawym, a większość jego atrakcji turystycznych jesteśmy w stanie zobaczyć w 2-3 dni. Ma dodatkowe świetną bazę noclegową i jest dobrze skomunikowane z resztą Europy.


Aktualne promocje na noclegi w Portugalii
Booking.com

Turystyczne Oskary: Lizbona i nagrody World Travel Awards 2020

W 2020 roku Lizbona straciła tytuł “Najlepszego kierunku na wyjazd “city break”” właśnie na rzecz Porto. Portugalska stolica została jednak wybrana “Najlepszą europejską destynacją dla statków wycieczkowych”. W podobnej kategorii (“Najlepszy port w Europie dla statków pasażerskich”) został nagrodzony lizboński terminal pasażerski. Tytuł “Najlepszej destynacji miejskiej w Europie” za rok 2020 przypadł Moskwie. Lizbona tytuł ten zdobyła m.in. w 2018 roku.

Turystyka w Lizbonie jednak cały czas się rozwija. Powstają nowe, ciekawe hotele, które są uważane za jedne z najlepszych w całym kraju. Atrakcje turystyczne w Lizbonie są odnawiane regularnie i każdego roku powstają nowe. Otwierają się również nowe restauracje, które potrafią zaczarować odwiedzających nie tylko portugalską kuchnią, ale też smakołykami z całego świata!

Algarve – Najlepsza destynacja plażowa w Europie 2020

Każdy kto szuka najładniejszych plaż w Portugalii, ten trafi na południe Portugalii – Algarve. To właśnie ten region w Europie został uznany przez w konkursie World Travel Awards za najlepszą “Europejską destynacją plażową”.

Algarve oczarowuje każdego roku mieszkańców i turystów złotymi, piaszczystymi plażami z doskonałą infrastrukturą turystyczną, malowniczymi plażami z turkusową wodą i finezyjnie wyrzeźbionymi formacjami skalnymi lub fotogenicznymi klifami. Więcej o Algarve przeczytać można w naszym przewodniku po południowej Portugalii >>>.

Turystyczne Oskary 2020 World Travel Awards Oscary Nagrody Portugalia Lizbona Porto Algarve Madera Azory Nagrodzone Wakacje 2021 Wyjazd Urlop Wyróżnienia Podróże Polski Przewodnik

Portugalskie wyspy Madera i Azory również nagrodzone turystycznymi oscarami

Madera po raz kolejny wygrywa w kategorii “Najlepsza wyspa w Europie”. Od lat Madera przewodzi w różnych turystycznych konkursach i jest bezsprzecznie jedną z najciekawszych wysp na całym świecie na wyjazd wakacyjny. Cieszy również fakt wyróżnienie Azorów, które wygrały World Travel Awards 2020 w kategorii “Najlepsza europejska destynacja na aktywne zwiedzanie”.

W jakich jeszcze kategoriach Portugalia wygrywa europejskie nagrody World Travel Awards 2020?

Łącznie Portugalia została nagrodzona w 26 kategoriach przez World Travel Awards 2020, jeśli chodzi o Europę. Poniżej lista kategorii, w których portugalskie miasta, regiony, firmy i atrakcje zostały wyróżnione, a które nie zostały wymienione powyżej:

 • Najlepsza europejska atrakcja turystyczna na aktywne zwiedzanie: Passadiços do Paiva
 • Najlepsza europejska linia lotnicza do Afryki: TAP Portugal
 • Najlepsza europejska linia lotnicza do Ameryki Południowej: TAP Portugal
 • Najlepsza europejska gazeta pokładowa: Up Magazine (TAP Portugal)
 • Najlepszy europejskie resort All-Inclusive: Pestana Porto Santo All Inclusive Beach & Spa Resort
 • Najlepszy europejski hotel butikowy: Sublime Comporta
 • Najlepszy europejski operator hoteli butikowych: Amazing Evolution Management
 • Najlepszy europejski operator hotelowy: Amazing Evolution Management
 • Najlepsza europejska organizacja turystyczna: Turismo de Lisboa
 • Najlepszy europejski hotel designerski: 1908 Lisboa Hotel
 • Najlepszy europejski hotel w kategorii “lifestyle”: Pestana CR7 Lisboa
 • Najlepszy europejski resort w kategorii “lifestyle”: Conrad Algarve
 • Najlepszy europejski luksusowy hotel butikowy: Valverde Hotel
 • Najlepszy europejski hotel luksusowy: Belmond Reid’s Palace
 • Najlepszy europejski resort luksusowy: Dunas Douradas Beach Club SA
 • Najlepszy europejski resort na wyspie: Vila Baleira Resort
 • Najlepszy europejski projekt turystyczny: Dark Sky Alqueva
 • Europejska nagroda za projekt w dziedzinę zrównoważonej turystyki: Dark Sky Alqueva
 • Najlepszy europejski hotel w regionie winiarskim: L’AND Vineyards
 • Najbardziej romantyczny resort w Europie: Monte Santo Resort

Turystyczne Oskary 2020 World Travel Awards Oscary Nagrody Portugalia Lizbona Porto Algarve Madera Azory Nagrodzone Wakacje 2021 Wyjazd Urlop Wyróżnienia Podróże Polski Przewodnik

WORLD TRAVEL AWARDS 2020 – CO TO SĄ ZA NAGRODY?

Nagrody World Travel Awards są rozdawane od 1993 roku i są one uważane za najważniejsze turystyczne wyróżnienia na świecie. Nagrody te mogą mieć realny wpływ na popularność określonych kierunków i ich promocję. Corocznie zatem nagrodzenie danych państw, miast, kierunków, organizacji, obiektów jest sporym wydarzeniam. Jury oceniające nominowane miejsce składa się z międzynarodowego grona osób powiązanych z turystką i branżą turystyczną.

Pełną listę nominowanych do World Travel Awards 2020 znaleźć można na stronie www.worldtravelawards.com >>>. W poszczególnych kategoriach znajdują się zwycięzcy oraz historia nagród. Ogłoszenie nagród dla regionu “cały świat” będzie miał miejsce 27 listopada 2020, w Moskwie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w światowej turystyce, które każdego roku skupia na sobie uwagę mediów z całego świata, jak i turystów zainteresowanych wiodącymi destynacjami na wakacje 2021.


Planujesz wyjazd do Lizbony lub wakacje w Portugalii? Szukasz dobrych, polskich przewodników po Lizbonie, Porto lub innych regionach w Portugalii?
Daj nam znać i sprawdź, jak możemy razem sprawić, by Twój urlop był jeszcze bardziej udany i wspaniały!
Skontaktuj się z nami przez formularz poniżej lub napisz e-mail na adres info@infolizbona.pl


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)