Muzeum kolekcji Berardo – Muzeum Sztuki Współczesnej i Nowoczesnej w Lizbonie

Muzeum kolekcji Berardo Lizbona Belem sztuka nowoczesna

Muzeum Kolekcji Berardo w Lizbonie, mieszczące się w dzielnicy Belem, w Centrum Kultury Belem, posiada jedną z najbardziej cenionych kolekcji sztuki współczesnej i nowoczesnej na świecie. Punkt obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić Lizbonę i poznać jej rolę na kulturalnej mapie Europy. Znajdziemy tutaj dzieła takich artystów m.in. jak Warhol, Picasso, Dali, Duchamp, czy Pollock, które reprezentują różne współczesne ruchy artystyczne.

style="text-align: justify;">Muzeum kolekcji Berardo, po portugalsku Museu Colecção Berardo, prezentuje kolekcję zgromadzoną przez portugalskiego magnata Joe Berardo, który przez wiele lat chciał stworzyć muzeum dla swojej ogromnej kolekcji. Miasta takie jak Paryż i Miami były zainteresowane kupnem kolekcji Berardo, jednak władze Portugalii postanowiły zatrzymać tą cenną kolekcję u siebie i zapewnić jej w miejsce wewnątrz Centrum Kultury Belem w Lizbonie.


Wejściówki online do Muzeum Berardo i innych zabytków oraz atrakcji w Lizbonie


Muzeum zostało otwarte w czerwcu 2007 i prezentuje ponad 900 dzieł z liczącej ponad 4000 sztuk kolekcji magnata.  Wystawa muzeum prezentuje wybrane dzieła na dwóch piętrach CBB, a wśród wystawionych dzieł znajdziemy prace z takich dziedzin jak rzeźba, fotografia, malarstwo i instalacje artystyczne.

Lizbona i Sztuka Muzeum Kolekcji Berardo w Lizbonie Polski Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Informacje Bilety Lokalizacja Cena Zniżki 2021 Aktualizacja Info

Godziny otwarcia Muzeum kolekcji Berardo w Lizbonie

 • Muzeum jest czynne codziennie: w godz. 10:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:30).
 • Muzeum jest nieczynne 25 grudnia, a w dniach 24 i 31 grudnia oraz 1 stycznia w skróconych godzinach – szczegóły na stronie www muzeum: museuberardo.pt >>>.

Bilety i ceny wstepu do Muzeum kolekcji Berardo w Lizbonie

Bilet normalny kosztu 5 €. Bilety ze zniżką 50% przysługują studentom, dzieciom w wieku 7-18 lat, osobom powyżej 65. roku życia. Darmowy wstęp obowiązuje w każdą sobotę przez cały dzień dla wszystkich. Ceny aktualne są na 2022 rok.

Bilety online do Muzeum Berardo w Lizbonie można kupić tutaj >>>.

Lizbona i Sztuka Muzeum Kolekcji Berardo w Lizbonie Polski Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Informacje Bilety Lokalizacja Cena Zniżki 2021 Aktualizacja Info

Dojazd do Muzeum kolekcji Berardo w Lizbonie

 • Tramwajem 15 z placu Praca da Figueira do przystanku “Centro Cultural Belem” lub pod Klasztor Hieronimitów, a następnie spacerem.
 • Autobusami 714, 728, 751 z centrum Lizbony – np. z Cais do Sodre lub Praca do Comercio.
 • Pociągiem relacji Cais do Sodre – Cascais, a następnie spacerem ok. 10-15 minut.

Jeśli zaprezentowane tutaj informacje są pomocne dla Ciebie, to zapraszamy do postawienia nam wirtualnej kawy. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Adres i dane kontaktowe Muzeum kolekcji Berardo w Lizbonie

MUSEU COLEÇÃO BERARDO
Praça do Império, Belém
1449-003 Lisboa
Tel: (+351) 213 612 878 / 213 612 570
Fax: (+351) 213 612 570
museuberardo@museuberardo.pt

Lokalizacja Muzeum Sztuki w Lizbonie na turystycznej mapie Lizbonie

Promocje teraz na fajne noclegi w Lizbonie

Booking.com

Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu zwiedzania Lizbony i podróży po pięknej Portugalii. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Lizbony.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)