Poznaj magię oceanarium w Lizbonie [Duże zdjęcia]

Lizbona Boże Narodzenie 2020 Święta Sylwester 2021 Co robić w Lizbonie Tradycje Zwyczaje Obchody Przewodnik Świąteczny Poradnik Regulacje Pasterka Jarmarki Atrakcje Lisbona Portugalia

Lizbona i największe akwarium w całej Portugalii, czyli zapraszamy na wycieczkę po oceanarium w Lizbonie. Poznajcie mieszkańców lizbońskiego oceanarium, zobaczcie, jakie gatunki ryb robią największe wrażenia oraz kogo jeszcze spotkamy w tym ogromnym akwarium. Akwarium, które stało się jedną z największych atrakcji turystycznych Lizbony i każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.

Oceanarium w Lizbonie jest opisywane w każdym polskim przewodniku po Lizbonie – nie przypadkowo. Jest ono piękne! Sami o nim pisaliśmy już kilkakrotnie na stronach InfoLizbona.pl Tym razem jednak skupimy się na pokazaniu Wam magii oceanarium i zabierzemy Was w wirtualną wycieczkę po oceanarium przy pomocy dużych zdjęć.

Lizbona i jej największe akwarium

Lizbońskie oceanarium znajduje się w dzielnicy Park Narodów – jest to jedna z najnowszych części Lizbona, która powstała z okazji wystawy Expo w 1998 roku (Poczytaj więcej o wystawie Expo w Lizbonie i dowiedz się, dlaczego była ona taka ważna dla miasta: Link o Expo w 1998 roku >>>).


Polski przewodnik po Lizbonie - zwiedzanie opinia cena opis InfoLizbona 2020

Oceanarium zostało otwarte w 1998 roku, a w momencie powstania było największym oceanarium w Europie (obecnie jest 3. największym na Starym Kontynencie, po oceanariach w Hiszpanii i Francji). Lizbońskie akwarium szybko zdobyło serca nie tylko mieszkańców, ale również turystów z całego świata. Dziś będąc jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Lizbonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wielu informacji praktycznych o oceanarium w Lizbonie – takich jak aktualne ceny biletów, godziny otwarcia, zniżki lub opinie o oceanarium, to zapraszamy do tekstów:

Oceanarium – zwiedzanie na dużych zdjęciach

Zwiedzanie oceanarium w Lizbonie można rozpocząć od zwiedzania wystawy czasowej. Gdy my byliśmy w oceanarium, to akurat była wystawa podwodnych ogrodów. Wystawy zmieniają się regularnie, a ich tematyka jest różna, zawsze jednak powiązana z życiem oceanów. Aktualną wystawę można sprawdzić na stronie www oceanarium. Zobaczcie, jak wyglądała wystawa pt. “Florestas Submersas”, czyli “Podwodny las” japońskiego artysty Takashi Amano. 

Akwarium Lizbona oceanarium w Lizbonie fotografie zdjęcia photo foto fotografia opis opinie zwiedzanie wystawy ceny bilet polski przewodnik zwiedzanie

Wchodząc do głównej części oceanarium przechodzimy najpierw na górne piętro oceanarium. Oceanarium w Lizbonie tworzy główny zbiornik wodny o pojemności ponad 5 milionów wody, który można obejść dookoła na dwóch piątrach.

To właśnie w nim zobaczymy pokazane powyżej różne rodzaje rekinów, diabły morskie, ogromne samogłowy (rzadko występują w oceanariach na świecie, a ten z lizbońskie oceanarium jest naprawdę duży!), płaszczki, tuńczyki lub stada makreli.

Wydry w Lizbonie

Nie ma co ukrywać, że najbardziej pocieszne i zabawne zwierzęta w lizbońskim akwarium, to wydry morskie. Nazywają się one Micas, Maré, Odi i Kasi, a przedstawimy je powyżej na zdjęciach.

Micas I Mare są już w Lizbonie od lat, a Odi i Kasi dołączyły do oceanarium w Lizbonie w 2018 roku. Można przy nich spędzić naprawdę fajny czas patrząc, jak się bawią, sa karmione, gonią się lub podają obowiązkowi codziennej higieny. Dzieciom na pewno się spodoba!

Kogo jeszcze zobaczymy w ogromnym akwarium w Lizbonie?

Warto przejść się na dolny poziom oceanarium, gdzie znajduje się kilka wygodnych kanap, na których można usiąść i podziewać magię podwodnego świata. Miejsce na dole jest szczególnie chętnie wybierane przez najmłodszych, gdyż mogę one tam usiąść i prawie dotknąć stworzeń żyjących w głównym zbiorniku.

Po czterech stronach głównego zbiornika zlokalizowane są mniejsze części, które poświęcone są poszczególnym ekosystemom na świecie i oceanom. Przenieść się tutaj można w las tropikalny, na Antarktydę (zobaczymy np. sympatyczne pingwiny) lub w wody Oceanu Indyjskiego, gdzie możemy dopatrzeć się Nemo wraz ze znajomymi.

Fajnie też odwiedzić akwaria z konikami morskimi, krabami królewskimi lub meduzami – wyglądają one bardzo finezyjnie i przyciągają wzrok odwiedzających to gigantyczne akwarium w Lizbonie!

Film z akwarium w Lizbonie

Zachęcamy Was również do zobaczenia krótkiego wideo pokazującego dlaczego warto odwiedzić w Lizbonie. Wideo to pozwoli Wam lepiej poznać oceanarium w Lizbonie i zobaczycie, czego możecie się spodziewać po wizycie w tym miejscu.


Jeśli wybieracie się do Lizbony lub planujecie zwiedzanie tego miasta, a szukacie fajnych i ciekawych pomysłów, to zapraszamy do kontaktu.

Napiszcie do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub na adres e-mail: info@infolizbona.pl i zaproponujemy Wam ciekawą propozycję zwiedzania Lizbony po polsku!


    Dodaj nowy komentarz

    Imię jest wymagane.
    Adres email jest wymagany.
    Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)