Camino Portugues – z Lizbony przez Porto do Santiago [Trasa i Plan Camino Portugues]

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

Portugalskie Camino de Santiago, czyli Camino Portugues, to sieć szlaków św. Jakuba, które prowadzą z Portugalii do katedry św. Jakuba w Santiago de Compostela, w północno-zachodniej Hiszpanii. Szlak św. Jakuba ma długi i bogaty historyczny rodowód, który sięga tysiące lat wstecz. Wielu pielgrzymów wyrusza na tę wyjątkową podróż duchową, aby dotrzeć do grobu apostoła św. Jakuba i odkryć piękno, duchowość i różnorodność kulturową regionów, przez które przebiega szlak. Jedną z ciekawych tras prowadzących do Santiago jest Camino de Santiago z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela, który wciąga w fascynującą podróż przez malownicze tereny Portugalii i północnej Hiszpanii.

W tym przewodniku po Portugalskim Szlaku św. Jakuba, czyli Camino Portugues, prezentuję propozycję trasy z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela. Podpowiadam, jak zaplanować każdy dzień i poszczególne dystanse do przejścia każdego dnia. Jak ułożyć poszczególne odcinki trasy i czego można się spodziewać. Przewodnik ten odpowiada na pytanie, jak zaplanować trasę na portugalskie camino do grobu św. Jakuba. Podpowiadam również, ile czasu / dni trzeba przeznaczyć na przejście camino z Lizbony do Santiago?

Portugalskie Camino, czyli portugalski szlak św. Jakuba z Lizbony do Santiago de Compostela

Portugalskie Camino (po port. Camino Portugues)  to fascynujący szlak pielgrzymkowo-kulturowy, prowadzący z malowniczej Lizbony w Portugalii do urokliwej Santiago de Compostela w Hiszpanii. Obejmuje wiele wariantów trasy, które oferują różnorodne krajobrazy, kultury i doświadczenia. Długość tego szlaku wynosi około 700 km, a każdy jego wariant ma swój unikalny urok. Jakie są warianty trasy portugalskiego camino?


Zobacz do jakich miejsc w Lizbonie można kupić bilety online?


Jakie są różne trasy i warianty portugalskie camino do Santiago de Compostela?

Wybierając się do Santiago de Compostela z Portugalii mamy kilka wariantów trasy – czy to z Lizbony, czy z Porto (kilka opcji) lub z Fatimy. Te najpopularniejsze portugalskie warianty camino prezentują się następująco:

Trasa z Lizbony do Santiago de Compostela – Camino Portugues Central

Długa i tradycyjna trasa, która biegnie z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela, a od Porto biegnie wariantem centralnym, czyli tym najbardziej tradycyjnym. Trasa Camino Português Central ma 2 warianty: przez Fatimę lub Tomar. Wariant przez Fatimę jest trochę dłuższy. Łącznie trasa z Lizbony do Santiago de Compostela ma ponad 700 km długości. Poniżej znajdziecie propozycję planu rozkłady poszczególnych dni na trasę z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie


Wybierasz się do na portugalski szlak św. Jakuba do Santiago de Compostela?

Dołącz do grupy Portugalski szlak Camino de Santiago – Polska Grupa, gdzie znajdziesz praktyczne porady, wskazówki i inne osoby oraz ich relacje na temat tego wspaniałego szlaku. Wszystko w jednym miejscu!

Portugalskie Caminho Polska Grupa na Facebook Santiago de Compostela Przewodnik Grupy


Trasa z Viseu do Santiago de Compostela, czyli Caminho Português de Santiago Interior

Jest to najmniej popularny i uczęszczany wariant portugalskiego szlaku św. Jakuba. Trasa rozpoczyna się w mieście Viseu w centralnej Portugalii i prowadzi przez środkowo-północną Portugalię do katedry w Santiago. Trasa ta ma ponad 400 km. Nie jest ona często wybierana przez osoby wybierające się do Santiago de Compostela z terytorium Portugalii… ale w tym właśnie tkwi jej urok. Ten wariant prowadzi przez mniej uczęszczane obszary środkowej Portugalii, przechodząc przez niewielkie wioski i wypasane pastwiska. To doskonały wybór dla tych, którzy szukają spokoju i ciszy podczas pielgrzymki, a jednocześnie chcą doświadczyć autentycznego krajobrazu i kultury regionu.

Szlak św. Jakuba z Porto do Santiago, czyli Camino Portugues Central

Szlak, których wchodzi w skład głównego szlaku z Lizbony przez Porto do Lizbony. Jeden z najstarszych szlaków św. Jakuba w Portugalii.  Jest to najpopularniejszy wariant portugalskiego Camino, który rozpoczyna się w Porto i prowadzi przez malownicze obszary północnej Portugalii. Przepiękne widoki na rzeki, gaje oliwne, wiejskie krajobrazy i przyjazne miasteczka towarzyszą pielgrzymom na każdym kroku. Jego długość to ok. 260 km.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

Szlak wybrzeżem wzdłuż oceany z Porto do Santiago – Camino Portugues da Costa

Ten wariant rozpoczyna się w Porto i prowadzi wzdłuż portugalskiego wybrzeża, pozwalając pielgrzymom cieszyć się spektakularnymi widokami na Ocean Atlantycki. Szlak ten oferuje urozmaicone krajobrazy, w tym piękne plaże, klify i urokliwe rybackie wioski. Kultura rybacka i związane z nią tradycje wprowadzają pielgrzymów w niepowtarzalny nastrój kultury Portugalii – pozwala odkryć bogactwo dziedzictwa kulturowego tego regionu. Z roku na rok Camino Portugues da Costa cieszy się coraz większą popularnością. 

Szlak z Porto przez Bragę do Santiago de Compostela – Camino Portugues por Braga

Caminoo Portugues por Braga, znany również jako Szlak Portugalski przez Bragę, to jedna z odmian trasy pielgrzymkowej Camino de Santiago. Ten wariant rozpoczyna się w Porto i prowadzi przez urokliwe miasto Braga, położone w północnej Portugalii. To fascynujące i mniej uczęszczane podejście do Camino Portugues, które pozwala pielgrzymom odkryć bogactwo kultury, historii i architektury tego regionu.

Podczas Caminho Portugues por Braga, pielgrzymi i turyści wędrują przez malownicze krajobrazy, w tym wzgórza, doliny i malownicze rzeki. Trasa prowadzi przez urocze wioski, gdzie można poznać autentyczne życie mieszkańców i skosztować lokalnych potraw. Szlak Caminho Portugues por Braga ma długość ok. 255 km.

Jaką trasę portugalskie camino wybrać?

Jak widać jest kilka różnych wariantów portugalskiego camino do Santiago de Compostela. Dzięki temu mamy wybór… i czasami też problem, gdyż którą wersję portugalskiego camino wybrać?

O tym, jaki szlak wybrać, jaką wersję oraz długość szlaku piszemy w naszym poradniku pt. “Moje pierwsze Camino. Jak dobrze przygotować się do pierwszego Camino?”.  Znajdziecie w nim odpowiedzi na te pytanie, a odpowiedzi te będą pomocne podczas planowana Waszego pierwszego Camino.

Dowiedz się więcej o poradniku “Moje pierwsze Camino” >>>

Ebook Moje Pierwsze Camino de Santiago de Compostela Polska Przewodnik Poradnik e-book książka informacje 02

Camino Portugues Central – trasa i plan z Lizbony przez Porto do Santiago

Miałem przyjemność przejść osobiście szlak z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela w jego najbardziej tradycyjnej formie, czyli w wersji Camino Portugues Central. Poniżej zamieszczam propozycję trasy i rozkładu wędrówki na poszczególne dni z Lizbony do Santiago.

Lizbona – Santiago de Compostela dzień po dniu + długości przejść

 • Dzień 1: Lizbona – Santa Iria de Azoia (ok. 23 km)

Rozpoczynamy naszą podróż w pięknej stolicy Portugalii, Lizbonie, skąd wyruszamy na pierwszy etap szlaku. Przemierzając historyczne dzielnice i urokliwe zakątki Lizbony, zmierzaj na północ do Santa Iria de Azoia, gdzie poczujemy już atmosferę Camino de Santiago po przejściu pierwszych kilkunastu kilometrów.

 • Dzień 2: Santa Iria de Azoia – Vila Franca de Xira (ok. 26 km)

Wyruszamy w dalszą podróż przez krajobraz zielonych pól i malowniczych rzek. Jest trochę przemysłowo i momentami nużąco, ale jeszcze mały siły i zapał. W Vila Franca de Xira znajdziemy przytulne miejsca do wypoczynku i delektowania się lokalną kuchnią.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 3: Vila Franca de Xira – Azambuja (ok. 19 km)

Kontynuujemy nasz marsz przez portugalskie miasteczka i wsie, gdzie tradycja i kultura towarzyszą nam na każdym kroku. Gdy dotrzemy do do Azambuja, to możliwe, że spotkamy innych pielgrzymów i i będzie okazja, by podzielić się swoimi pierwszymi doświadczeniami.

 • Dzień 4: Azambuja – Santarém (ok. 32 km)

Dzisiaj czeka nas dłuższy etap, ale wynagrodzi on nas urokami malowniczych krajobrazów. Wędrując do Santarém, możemy podziwiać piękno portugalskiej natury.

 • Dzień 5: Santarém – Golega (32 km)

Kontynuuj wędrówkę przez krainę, gdzie przeszłość i współczesność splatają się w fascynującą całość. W Golega poznasz bogactwo kultury jeździeckiej, która jest charakterystyczna dla tego regionu. Warto pamiętać, że pod koniec roku w Golega jest duży festiwal poświęcony koniom. 

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 6: Golega – Tomar (30 km)

Przemierzając dalsze odcinki szlaku, dotrzesz do miasta Tomar, które jest warte zatrzymania się na chwilę i zwiedzenia. Szczególnie warto zobaczyć Klasztor Zakonu Rycerzy Chrystusa wpisany na listę UNESCO. Więcej o Tomar piszemy tutaj: Przewodnik po Tomar w Portugalii >>>, gdzie opisaliśmy najważniejsze atrakcje Tomar. Tutaj znajduje się historia zakonu templariuszy, która oczaruje każdego.

 • Dzień 7: Tomar – Alvaiázere (31 km)

Kolejny dzień w drodze po dalsze etapy Camino de Santiago. Poza wspaniałymi krajobrazami, będziesz miał okazję poznać lokalne tradycje i kuchnię. Trasa jest spokojna i biegnie przez przyjemne dla oka tereny zielone.

 • Dzień 8: Alvaiázere – Ancião (14 km)

W ten dzień masz krótszy etap, co pozwoli Ci odpocząć i cieszyć się spokojem na trasie. Wędrując przez spokojne tereny, zatrzymaj się na nocleg w miejscowości Ancião. Na szlaku nie spotkasz raczej za dużo pielgrzymów. Jest to bardzo spokojny dzień.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 9: Ancião – Condeixa A Nova (31 km)

Kontynuuj podróż przez pagórkowate krajobrazy i malownicze miasteczka. Condeixa A Nova zapewni Ci spokojne miejsce na odpoczynek po długim dniu wędrówki.

 • Dzień 10: Condeixa A Nova – Coimbra (19 km)

W ciągu tego dnia dotrzesz do jednego z najważniejszych miast na szlaku – Coimbra. Miejsce to jest znane ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego, a także najstarszego uniwersytetu w Portugalii. Warto nie tylko odpocząć po szlaku, ale również wybrać się na zwiedzanie miasta Coimbra. O tym, co zobaczyć w Coimbrze piszemy tutaj: Przewodnik po Coimbrze – atrakcje i ciekawe miejsca >>>. Warto też podpatrzeć życie studentów w Coimbrze oraz wybrać posłuchać fado z Coimbry.

 • Dzień 11: Coimbra – Mealhada (23 km)

Po zwiedzeniu urokliwej Coimbry, rusz w dalszą podróż do Mealhady, gdzie możesz spróbować słynnego dania Portugalii – leitão, czyli pieczonego prosiaka. Sama Mealhada to przyjemna i niewielka miejscowość. Szlak po wyjściu z Coimbry jest łatwy i dobrze oznakowany.

 • Dzień 12: Mealhada – Águeda (25 km)

Wędrując przez wiejskie okolice, dotrzesz do miasta Águeda, które słynie z kolorowych parasoli dekorujących ulice i plac. Koniecznie przespaceruj się po uliczkach Agueda, gdyż ulice ustrojone tysiącami kolorowych parasolek wyglądają uroczo! Parasolki w Agueda wiszą cały rok.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 13: Águeda – Albergaria A Velha (17 km)

Na tym krótszym etapie ciesz się spokojem i prostotą wsi, gdzie zatrzymasz się na nocleg. Albergaria-a-Velha jest również znana z produkcji wina, sera i wędlin.

 • Dzień 14: Albergaria – São João da Madeira (29 km)

Podążając przez urokliwe miejscowości, dotrzesz do São João da Madeira, gdzie możesz poczuć atmosferę miejskiego życia. Jest to jedno z większych miast, które odwiedzisz. Znajdziesz tutaj duże centra handlowe, pralnie i wiele restauracji. 

 • Dzień 15: São João da Madeira – Porto (33 km)

Przygotuj się na kolejny długi etap, który zabierze Cię do Portugalii drugiego co do wielkości miasta – Porto. Odkryj magię tego miasta nad rzeką Douro. Jeśli masz możliwość, to warto zatrzymać się w Porto na dłużej – nawet zrobić sobie 1 dzień przerwy poświęcony na zwiedzanie Porto. O tym co zobaczyć w Porto piszemy szczegółowo na naszej stronie www.infoporto.pl >>> – sprawdź ją koniecznie, jeśli szukać inspiracji, co warto zobaczyć w Porto?

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 16: Porto – Vilarinho (26.5 km)

Z Porto wyrusz w dalszą podróż, wciąż odkrywając nowe piękno portugalskiej przyrody. Na początku szlak może być trochę nużący, bo przechodzimy przez Porto i jego przedmieścia. Gdy jednak wyjdziemy już z Porto, to ponownie wkraczamy w naturę i sielskie klimaty.

 • Dzień 17: Vilarinho – Barcelos (27.3 km)

Kolejny etap, aż do urokliwego miasta Barcelos, znanej z folkloru i tradycji. Barcelos zaczaruje Cię swoim klimat, mostem i uliczkami. Barcelos ma bogatą historię, która sięga czasów rzymskich. W średniowieczu miasto było ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. W 1466 roku Barcelos otrzymało prawa miejskie. Zwiedzając Barcelos odwiedź Muzeum Galo de Barcelos poświęcone legendzie o kogucie z Barcelos – czyli najsłynniejszym portugalskim symbolu turystycznym. 

 • Dzień 18: Barcelos – Ponte de Lima (34.5 km)

Dziś czeka Cię długi marsz do Ponte de Lima, miasta z bogatą historią i urokliwymi krajobrazami. Położone nad rzeką Lima miasteczko zachwyca spokojem i dobrymi restauracjami. Spotkasz tutaj już więcej pielgrzymów.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 19: Ponte de Lima – Rubiães (17.4 km)

W tej krótszej trasie przemieszczasz się przez wspaniałe zalesione tereny regionu Minho. W Rubiaes znajduje się kilkanaście alberg, gdzie spotkasz wielu pielgrzymów zmierzających do Santiago de Compostela. Będzie to świetna okazja do wymiany doświadczeń i poznania nowych osób.

 • Dzień 20: Rubiães – Tui (19.1 km)

Po przekroczeniu granicy z Hiszpanią, dotrzesz do miasta Tui, w którym poczujesz już bliskość Santiago de Compostela. Wcześniej warto zatrzymać się na kawę w przygranicznym mieście Valença leżącym po portugalskiej stronie. Będąc w Tui warto zobaczyć katedre – jeden z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej w Hiszpanii oraz stare miasto z wąskimi uliczkami, zabytkowymi kamienicami i kościołem św. Jakub.

 • Dzień 21: Tui – Redondela (29 km)

Podążaj przez piękne hiszpańskie tereny, aż do miasta Redondela. Redondela słynie z bogatej historii i dziedzictwa kulturowego. Jednym z najważniejszych zabytków jest kościół San Esteban, zbudowany w stylu gotyckim. W mieście znajdują się także liczne przykłady architektury sakralnej i średniowiecznych budowli, które przyciągają miłośników historii.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 22: Redondela – Pontevedra (19 Km)

Wędrując przez region Galicji, osiągniesz Pontevedrę, miasto o długiej historii i pięknej architekturze. Podczas wędrówki mamy okazję podziwiać przepiękne krajobrazy regionu Galicja. Szlak prowadzi przez urokliwe wioski, lasy i pola, a także oferuje wspaniałe widoki na zatokę Ria de Vigo i okoliczne góry.

 • Dzień 23: Pontevedra – Caldas de Reis (19 Km)

Kontynuuj podróż przez urokliwe wsie i zielone tereny, do miejsca o nazwie Caldas de Reis. Miasto jest przecięte przez rzekę Ulla, a liczne mosty nad nią dodają uroku okolicom. Jednym z najważniejszych mostów w Caldas de Reis jest Most Puente Romano, który datuje się na okres rzymski i jest ważnym zabytkiem historycznym.

 • Dzień 24: Caldas de Reis – Padrón (17 Km)

Zbliżamy się do końca naszej pielgrzymki, docierając do miasta Padrón, które jest związane z legendą apostoła św. Jakuba. Tutaj już nastąpi czas przemyśleń… i wielka ekscytacja oraz smutek, że niedługo nasze wędrowanie się skończy. Wybór noclegów i aleberg w Padron jest duży, więc nie będzie z tym żadnego problemu. To już ostatnia prosta przed naszym ostatecznym celem!

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela Trasa Plan Planowanie Schemat Mapa trasy Opcje Przewodnik Poradnik Portugalia Droga Caminho Portugalskie

 • Dzień 25: Padrón – Santiago de Compostela (22 Km)

Nasz ostatni etap prowadzi przez bujne lasy i wspaniałe krajobrazy, abyśmy mogli w pełni docenić moment dotarcia do celu – Santiago de Compostela. Gratulacje – zrobiłeś to!

 • Dzień 26: Santiago de Compostela

W dniu 26. będziemy mieli okazję zwiedzić urocze Santiago de Compostela. Na spokojnie zwiedźmy jeszcze raz katedrę, obserwujemy pielgrzymów docierających na plac przed katedrą. A co zobaczyć w Santiago de Compostela? Odwiedźmy np. Uniwersytet Santiago de Compostela (Universidade de Santiago de Compostela) – uniwersytet ten jest jednym z najstarszych i najważniejszych uniwersytetów w Hiszpanii. Jego główny budynek, znany jako Colexio de San Xerome, to imponujący przykład renesansowej architektury. Park Alameda to malowniczy park położony w centrum miasta, z pięknymi widokami na katedrę. Park oferuje chłodzenie i wypoczynek w cieniu drzew oraz liczne rzeźby i pomniki. Wybierzmy się do Klasztoru San Martín Pinario – to klasztor benedyktyński z imponującym barokowym fasadem. Obecnie pełni funkcję budynku sakralnego, a także gości odwiedzających.


Zobacz polecane promocje na noclegi w Santiago de Compostela

Booking.com

Jak dobrze przygotować się do swojego pierwszego Camino?

Jeśli planujesz wyruszyć w swoje pierwsze Camino, to warto zainwestować w cenne źródło wiedzy, które pomoże Ci jak najlepiej się przygotować. Ebook pt. “Moje pierwsze Camino” to idealna przewodnia książka dla przyszłych pielgrzymów. Dlaczego warto ją mieć?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na Camino de Santiago z motywacji duchowej, kulturowej, czy przygodowej, odpowiednie przygotowanie jest kluczowe dla udanej podróży. Ten ebook oferuje praktyczne wskazówki dotyczące planowania trasy, pakowania plecaka, wyboru obuwia i ubrań oraz innych niezbędnych aspektów logistycznych.

Ponadto, “Moje pierwsze Camino” zawiera cenne informacje o duchowej i emocjonalnej stronie podróży. Wspierany realnymi doświadczeniami innych pielgrzymów, ten ebook jest niezastąpionym źródłem inspiracji i praktycznej wiedzy. Dzięki niemu poczujesz się pewnie i dobrze przygotowanym do swojej niezwykłej przygody na Camino de Santiago.

Zapoznaj się i kup poradnik “Moje pierwsze Camino” >>> i wybierz się na niezapomnianą podróż, która może odmienić Twoje życie. Link do sklepu tutaj >>>.

Camino Portuges z Lizbony przez Porto do Santiago Trasa i Plan Camino Portugues Przewodnik Opis Zwiedzania Szlak Portugalski do Santiago de Compostela Hiszpania Portugalia

Portugalska trasa szlakiem do Santiago de Compostela – czy warto?

Szlak Camino Portugues, prowadzący z Lizbony przez Porto do Santiago de Compostela, to nie tylko fascynująca trasa pielgrzymkowa, ale również niezapomniana podróż przez różnorodne krajobrazy, kultury i historie. Ta wielowymiarowa pielgrzymka oferuje nie tylko duchowy rozwój, ale także możliwość odkrycia piękna Portugalii i regionu Galicji w Hiszpanii.

Z naszym szczegółowym planem i trasą Camino Portugues, jesteście gotowi na niezapomnianą przygodę. Pamiętajcie, że każdy krok na tej drodze ma swoje znaczenie, a spotkania z innymi pielgrzymami i lokalnymi mieszkańcami mogą stać się inspiracją do nowych przyjaźni i odkryć. Niech Camino Portugues będzie dla Was nie tylko pielgrzymką, ale również podróżą ku samopoznaniu i odkrywaniu nowych horyzontów.

Życzymy Wam siły, wytrwałości i niezapomnianych chwil podczas Waszej pielgrzymki na Camino Portugués. Niech Wasza droga będzie pełna cudownych doświadczeń i inspirujących spotkań, a cel, jakim jest Santiago de Compostela, niech stanie się symbolem Waszych duchowych poszukiwań i osiągnięć. Buen Camino!


Jeśli zaprezentowane tutaj informacje są pomocne dla Ciebie, to zapraszamy do postawienia nam wirtualnej kawy. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Lizbona Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii wycieczki po polsku z prywatnym przewodnikiem zwiedzanie informacje rekoemndacjeMam nadzieję, że przygotowany tekst okazał się pomocny dla Ciebie w planowaniu wyjazdu do Portugalii i Hiszpanii oraz planowania swojego Camino. Wraz z całym zespołem InfoLizbona.pl, którzy tworzą pasjonaci i znawcy Portugalii, dokładamy ogromnych starań, by przygotowana strona była pomocna dla wszystkich wybierających się do Portugalii.

Jeśli jesteś zainteresowana/y zwiedzaniem Lizbony z nami lub skorzystaniem z naszych wycieczek po Lizbonie (i nie tylko) w języku polskim, to zapraszamy do kontaktu. Czy warto? Przeczytaj o tym w opiniach osób, które już z nami zwiedzały Lizbonę >>>.

Daj nam znać, kiedy będziesz w Lizbonie i co Cię interesuje – postaramy Ci się pomóc, by Twój pobyt w portugalskiej stolicy był na pewno udany!


  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)