Bardzo klimatyczne wideo z Lizbony

Lisbon. A Beautiful Story

Ania i Marcin z Gdziewyjechac.pl przygotowali świetne wideo prezentujące Lizbonę – jej uroki, klimat i w jakiś sposób swoistą magię, która sprawia, że Lizbona jest miastem jedynym w sobie. Filmik o tytule “Lisbon. A Beautiful Story” powstało w styczniu 2016, podczas Ich podróży do Lizbony, a jak piszą autorzy jego zmontowanie zajęło ponad cztery tygodnie. Nie często udostępniamy tutaj wideo lub filmiki, a jeśli już to robimy, to faktycznie muszą one być w jakiś sposób “naj”. Wideo Ani i Marcina zatem po prostu musiało się tutaj znaleźć. Zresztą przekonajcie się sami!

Lisbon. A Beautiful Story

Już sam tytuł wideo jest wymowny – Lisbon. A Beautiful Story. Na początku widzimy ujęcie Lizbony z dzielnicy Belem – z Wieży Belem, spod Pomnika Odkrywców oraz Muzeum Morskiego, dzielnicy tak mocno związanej z potęgą dawnej Lizbony i jej przeszłością oraz całej Portugalii. Dalej przez punkty widokowe Lizbony możemy spojrzeć na stolicę Portugalii z różnych stron, by przez ujęcia tramwaju 28 oraz windy Bica wybrać się w podróż po centrum Lizbony – dzielnice Alfama, Bairro Alto lub Muzeum Azulejos, czy Klasztor św. Wincentego. W wideo nie zabrakło też wizyty w barach Mourarii, nocnej Alfamy i fado.

Czy udało się oddać klimat Lizbony? Tak, a ujęcia, montaż i muzyka w tle sprawiają, że wideo ogląda się z ciekawością od początku do końca.. a potem ponownie. Śmiało możemy napisać, że wideo Wędrownych Motyli wskakuje zaraz do czołówki naszych ulubionych filmików z Lizbony – niestandardowych, ciekawych, z pomysłem, a jednocześnie ukazujących Lizbonę, taką jaką lubimy, czyli trochę tajemniczą, różnorodną, z bogatą przeszłością i swoim wielkim kolażem ludzi, kultur oraz kolorów.

 

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)