Organizacja ślubu w Portugalii

Organizacja ślubu w Lizbonie i Portugalii

Jak zorganizować ślub za granicą, czy organizacja ślubu w Lizbonie i innych miastach Portugalii jest trudna lub na co należy zwrócić uwagę przygotowując ślub i wesele w Lizbonie? Podpowiadamy w kilku słowach, jak zorganizować ślub w Portugalii od A do Z, by nie zapomnieć o niczym, od czego zacząć, a przy okazji, jak zrobić, by organizacja ślubu i wesela była przyjemnością, a nie stresem i nerwami.

Wzięcie ślubu za granicą jest coraz bardziej popularne – wielkie przyjęcia na sto lub więcej osób, które często wiążą się z masą przygotować i stresów, zastępujemy mniejszymi, kameralnymi przyjęciami i imprezami za granicą, które pozwalają spędzić ten jedyny i wyjątkowy dzień w życiu w kameralnym gronie bliskich osób. A czy warto wybrać Lizbonę lub inne miasta i regiony Portugalii na ten wyjątkowy dzień? Sprawdźcie sami przeglądając zdjęcia z “białej stolicy” skąpanej w słońcu, a którą to co chwilę przecina żółty tramwaj 28.

Ile kosztuje ślub w Lizbonie? Szacunkowa cena

Często panuje przekonanie, że ślub i wesele za granicą, w tym w Portugalii, jest drogie. Nie jest to jednak do końca prawda. Jeśli planowaliście małą uroczystość dla 10-20 osób w Polsce, to nie będziemy Was oszukiwać – ślub i wesele czy to w Lizbonie, czy jakiejkolwiek innej stolicy europejskiej będzie Was kosztować znacznie więcej. Gdy dysponujecie jednak większym budżetem lub jeśli nastawiacie się na niewielką uroczystość za granicą, przyjemną w kameralnym gronie, głównie dla Was, a nie dla setki zaproszonych gości, to ślub w Lizbonie może być ciekawą finansować alternatywą.

Cena ślubu i wesela w Lizbonie zależy od tego:

 • ile osób chcecie ze sobą zabrać
 • formy transportu oraz cen biletów
 • jak długi planujecie pobyt w Lizbonie i Portugalii
 • gdzie zatrzymacie – czy będzie to hotel, apartamenty, czy może pensjonat
 • jakie dodatkowe rozrywki przewidujecie (rejsy, zabiegi spa, wycieczki dodatkowe)
 • kiedy przylecicie do Lizbony (od czerwca do września jest wysoki sezon i ceny są najwyższe)

Ważne jest, aby jak najwcześniej zarezerwować bilety lotnicze do Lizbony, gdyż to właśnie od nich częściowo zależy ostateczna cena ślubu i wesela w Lizbonie. Rezerwując bilety odpowiednio wcześniej jesteśmy w stanie zaoszczędzić na osobie ok 100€ lub więcej, jeśli uda nam się trafić na dobrą promocję lotniczą.

Ślub w Lizbonie – organizacja krok po kroku

 • z Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub z Ambasady RP w Lizbonie dowiedzcie się, jakie dokumenty musicie przywieźć ze sobą lub dostarczyć wcześniej, aby było możliwe zawarcie ślubu w Portugalii, a także, aby po powrocie, był on ważny na terenie naszego kraju. Czytaj więcej na ten temat: Ślub w Ambasadzie RP w Lizbonie>>>
 • zapoznajcie się z cenami biletów lotniczych, promocjami hotelowymi i ofertami biur podróży
 • wybierzcie datę Waszego ślubu w Lizbonie
 • zarezerwujcie świadczenia, takie jak termin ślubu, bilety, hotele
 • im wcześniej zaprosicie swoich gości, tym lepiej dla nich i dla Was. Często nawet krótki wyjazd to konieczność zarezerwowania sobie urlopu
 • znajdźcie świadków na ślub
 • zarezerwujcie restauracje na lunch, kolację lub przyjęcie po ślubie
 • zarezerwujcie fotografa na ślub w Lizbonie oraz fryzjera, bukiet ślubny, wizażystkę. Spokojnie, nie musicie się o to martwić – pomożemy Wam w tym, po prostu skontaktujcie się z nami>>>
 • dograjcie i zamknijcie jeszcze w Polsce kwestę garnituru, sukni ślubnej oraz obrączek, gdyż w Portugalii może Was to kosztować znacznie drożej
 • przylećcie do Lizbony 1-2 dni wcześniej, aby móc poznać to miasto i spokojnie się nim cieszyć jeszcze przed ślubem

Organizacja ślubu w Lizbonie i Portugalii

Podróż poślubna do Portugalii

A co po ślubie w Lizbonie? Jeśli macie kilka dni wolnego jeszcze, to zastanówcie się nad podróżą poślubną – w końcu Portugalia, to nie tylko Lizbona. Warto na przykład wypożyczyć samochód i udać się na wypoczynek, czy to na malownicze plaże południa Portugalii – Algarve, gdzie znajdziecie nie tylko złote plaże, ale również bajkowe formacje skalne, słońce i błękit oceanu. Jeśli chcielibyście zwiedzać, to czekają na Was takie perełki, jak magiczna Sintra, monumentalna Batalha, urokliwe Nazare, studencka Coimbra, czy kieliszek wina Porto w Porto. Wybór jest duży, a możliwości wiele, a jeśli macie 7-10 dni, to uda Wam się bez trudu połączyć zwiedzanie przepięknych zakątków Portugalii z wypoczynkiem.

Organizacja ślubu w Lizbonie – pomoc

Organizacja ślubu zawsze towarzyszą nerwy i stres – jest to całkowicie normalne. Ważne jednak, aby nie przyćmiły one wyjątkowości dnia, jakim jest nasz ślub. Jeśli czujecie, że samodzielna organizacja ślubu w Lizbonie lub innym mieście Portugalii Was przerasta i macie jakiekolwiek pytania, to skontaktujcie się z nami przez formularz kontaktowy – postaramy się Wam pomóc, odpowiedzieć na wszystkie pytania lub skierować do odpowiednich osób. Lizbonę i Portugalię znamy bardzo dobrze – wykorzystajcie to, aby mieć pewność, że ślub w Lizbonie będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla Was, jak i Waszych gości.

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)