Lizbona ma najlepsze oceanarium na świecie

Najlepsze oceanarium na świecie jest w Lizbonie 2018 lizbona akwarium opis informacje bilety przewodnik poradnik

Oceanarium w Lizbonie zostało wybrane najlepszym oceanarium na świecie według popularnego portalu TripAdvisor w rankingu “Travelers Choice 2018”. Lizbońskie oceanarium zdobyło już te wyróżnienie trzeci raz. Wyróżnienie portalu TripAdvisor potwierdzę klasę, atrakcyjność oraz popularność tej jednej z największych atrakcji turystycznych nie tylko Lizbony, ale całej Portugalii. 

Oceanarium w Lizbonie zostało otwarte w 1998 roku i od tego czasu odwiedziło je już ponad 23 miliony turystów z ponad 185 krajów całego świata. Jest to jedna z najczęściej polecanych atrakcji turystycznych w Lizbonie – nie przypadkowo. Potrafi ono zachwycić nie tylko dzieci i młodzież, stanowić jedną z głównych atrakcji dla dzieci w Lizbonie, ale również wszystkie osoby interesujące się morzami oraz oceanami.

Oceanarium w Lizbonie po raz trzeci najlepsze na świecie

Co roku popularny na całym świecie portal TripAdvisor przygotuje ranking “Travelers Choice 2018”, w którym na podstawie opinii użytkowników z całego świata (portal TripAdvisor to największy portal podróżniczy z opiniami na świecie, w swojej bazie ma ponad 661 milionów recenzji i opinii turystów z całego świata), wybiera najpopularniejsze obiekty w różnych kategoriach. W roku 2018 w kategorii “Best Aquarium in the World” właśnie oceanarium w Lizbonie zajęło pierwsze miejsce.

Najlepsze oceanarium na świecie jest w Lizbonie 2018 lizbona akwarium opis informacje bilety przewodnik poradnik

Wcześniej, bo w latach 2015 i 2017, lizbońskie oceanarium zostało również wyróżnione tym tytułem. Na podstawie ponad 34 tysięcy recenzji i opinii oceanarium w Lizbonie ma średnią 4,5 z możliwych 5. Jest to bardzo dobry wynik, jak na tyle lat działalności oraz taką liczbę opinii. Nasze gratulacje dla całego zespołu oceanarium w Lizbonie!

Oceanarium w Lizbonie i Park Narodów

Lizbońskie oceanarium zostało zaprojektowane przez architekta i designera Petera Chermayeff. Centralnym punktem oceanarium w Lizbonie jest ogromy zbiornik wodny o wielkości czterech basenów olimpijskich i pojemności ponad 5 milionów wody. Zbiornik ten można obejść dookoła i podziwiać jego niesamowite wnętrze z dwóch kondygnacji. Dodatkowo oceanarium posiada również ekspozycje prezentuje florę i faunę wszystkich oceanów na świecie. Podziwiać w nich możemy zatem życie i środowisko Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego oraz Arktycznego. Więcej o oceanarium w Lizbonie przeczytać można tutaj >>> 

Najlepsze oceanarium na świecie jest w Lizbonie 2018 lizbona akwarium opis informacje bilety przewodnik poradnik

Oceanarium w Lizbonie znajduje się na terenie dzielnicy Park Narodów (nazywanej również Oriente lub Expo), która stanowi współczesną i nowoczesną twarz Lizbony. Powstała ona z okazji wystawy Expo, którą w 1998 roku gościła Lizbona. W dzielnicy tej znajdziemy również m.in. kolejkę linową, słynny most Vasco da Gama lub bardzo fajne tereny rekreacyjne, spacerowe oraz świetne restauracje. Zapraszamy do naszego przewodnika po Parku Narodów w Lizbonie dostępnego tutaj, który pokazuje, jak można samodzielnie zwiedzać Park Narodów.

Bilety do oceanarium w Lizbonie online

By uniknąć stania w kolejce warto zakupić bilet do oceanarium wcześniej przez Internet. Bilet online można nabyć na przykład tutaj >>> Pozwoli to zaoszczędzić czas i sprawnie zwiedzić oceanarium. Największy tłumy w oceanarium są w święta, weekendy oraz dni wolne, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych.

Lizbona Lisbona bilety bilet online on line przez internet zabytki i atrakcje turystyczne Portugalia polski przewodnik po Lizbonie

 

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Wydaje mi się, że bardziej to kwestia ceny/jakość. Moim osobistym zdaniem, oceanarium w Valencii przerasta to w Lizbonie kilkukrotnie.

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)