Nowa stacja metra w Lizbonie

Stacja Reboleira Lizbona Metra Stacje Metro Foto

W kwietniu 2016 metro w Lizbonie wzbogaciło się o kolejną stację metra – Reboleira, bo taka jest nazwa tej stacji, to kolejny etap rozwoju metra w Lizbonie. Stacja Reboleira jest przedłużeniem niebieskiej linii metra, w mieście Amadora, które należy do Dystryktu Lizbońskiego. Z punktu widzenia turystycznego i zwiedzania Lizbony stacja ta nie będzie stanowiła większej wartości dla turystów odwiedzających Lizbonę i korzystających z lizbońskiego systemu metra. 

Stacja Reboleira

Najnowsza stacja metra została oddana do użytku 13 kwietnia 2016. Stacja Reboleira jest ona zlokalizowana przy Rua das Indústrias, blisko skrzyżowania z ulicą Rua Vitor Alves. Głównym architektem kompleksu stacji jest Leopoldo de Almeida Rosa, a kompleks składa się z centralnego atrio od którego odchodzą cztery wyjścia, przejścia na perony metra oraz bezpośrednie połączenie ze stacją kolejową Estação Ferroviária da Reboleira.

Stacja Reboleira Lizbona Metra Stacje Metro Foto

Reboleira – Santa Apolonia

Od teraz mieszkańcy Amadory, w którym to mieszka ponad 176 tysięcy mieszkańców mogą dojechać w mniej, niż 20 minut do stacji Marquês de Pombal, a podróż do ścisłego turystycznego centrum – stacji Baixa Chiado zajmuje ok. 24-25 minut. Dalej mamy połączenie ze stacją Santa Apolónia, która obsługuje pociągi jadące na północ kraju.

Aktualny schemat metra w Lizbonie

Lizbona metro mapa schemat metro w Lizbonie subway underground aktualny plan 2016 przewodnik Lisbona Lisbonie Lisboa

Ceny metra w Lizbonie

Cena pojedynczego przejazdu metrem w Lizbonie rozpoczyna się od 1,25 € + koszt karty Viva Vuagem / 7 Colinas (podana cena dostępna jest w opcji zapping). Więcej o cenach i rodzajach różnych biletów na komunikację miejską w Lizbonie przeczytać można tutaj: Bilety na komunikację miejską w Lizbonie>>>, a o historii i wszystkich informacjach praktycznych na temat metra w Lizbonie dowiecie się więcej w poście: Metro w Lizbonie>>>

2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Magda napisał/a:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie , czy poleca pan przejazd tramwajem 28 pomimo długich kolejek? Czy warto odczekać swoje???
  Magda z rodzina

  Odpowiedz
  • W mojej opinii warto przejechać się tramwajem, gdyż jest to jeden z symboli Lizbony. Warto jednak usiąść, nie jechać w godzinach szczytu, zrobić na początek pobytu w Lizbonie, lub pod koniec. Warto się przejechać zarówno wcześnie rano, jak i wieczorem, spróbować mieć frajdę z przejażdżki tym tramwajem. Pozdrawiam!

   Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)