Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii

Pomnik Odkrywców Lizbona Belem Pomnik Odkryć Geograficznych

Nazywam się Krzysztof Gierak i Portugalia, w szczególności Lizbona, to moja pasja, którą zaraziłem się z powodów prywatnych, a która przerodziła się również w pasję zawodową. Z przyjemnością pomagam odkryć i poznać Portugalię wszystkim zainteresowanym, przyszłym Lisbon Lovers, oferując usługi lokalnego przewodnika po Lizbonie i Portugalii.

Od początku mojego pobytu w Portugalii związałem się z Lizboną, gdzie mam okazję zajmować się różnymi aspektami turystyki, cały czas pozostając w kontakcie z ludźmi.  Kocham podróże oraz żywe kontakty z turystami i mieszkańcami Lizbony, tak więc praca przewodnika jest dla mnie przyjemnością.

oMnie

Zajmuję się oprowadzaniem po Lizbonie i Portugalii zarówno małych grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych, a w swojej ofercie mam zarówno typowe pakiety turystyczne pozwalające zobaczyć najważniejsze atrakcje i zabytki turystyczne Lizbony, jak i takie, które pozwalają odkryć Lizbonę oraz Portugalię, o której nie przeczyta się w przewodnikach turystycznych. Z racji tego, że każda grupa jest inna, a oczekiwania zwiedzających są różne, za każdym razem dopasowuję ofertę indywidualnie, tak by każdego pozwolić się zakochać w tym małym kraju będącym mozaiką smaków, kolorów, kultur, historii i obyczajów.

Jeśli szukasz najlepszych restauracji w Lizbonie – zarówno tych światowych, jak i lokalnych, które pozwolą Ci poznać bogactwo i urok portugalskiej kuchni, interesują Cię dobre i polecane miejsca z muzyką fado, nie chcesz tracić czasu na nieefektywne zwiedzanie Lizbony, chcesz poznać urok, magię i czar Lizbony, a także przyjemnie spędzić czas podczas zwiedzania tego niezwykłego miasta, to dobrze trafiłeś. Miałem już przyjemność oprowadzić wielu turystów po Lizbonie, wielu z nich chętnie ponownie wraca do Lizbony i i cały czas mamy dobry kontakt, a Ich opinie o zwiedzaniu Lizbony ze mną można znaleźć poniżej.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik (4 z 1)Dlaczego warto poznać Lizbonę ze mną? Gdyż nie tylko posiadam obszerną wiedzę historyczną o stolicy Portugalii, ale również, co najważniejsze, potrafię ją jasno, zrozumiale i niemęcząco przekazać, a dodatkowo pokazuję Lizbonę z perspektywy jej mieszkańca, opowiadając o życiu w tym mieście, a to wszystko wzbogacone o ciekawostki i anegdoty na temat zarówno Lizbony, jak i Portugalii oraz mieszkańców tego kraju.

Zwiedzanie ze mną ma spokojny, bardzo kameralny charakter, a program każdorazowo jest dostosowywany do Twoich oczekiwań oraz czasu, którym dysponujesz na zwiedzanie Lizbony.

Bez znaczenia, czy szukasz Lizbony lub Portugalii takiej znanej z przewodników turystycznych, czy wręcz przeciwnie – chcesz poznać miasto od strony jego mieszkańca, znaleźć restauracje, gdzie ze świeczką szukać turystów lub miejsca, gdzie zielone wino smakuje najlepiej – zapraszam do skorzystania z moich usług. Nie będziesz pierwszym, który stał się Lisbon Lovers.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik (4 z 1)

Dodatkowo dla osób, które będą zwiedzały Lizbonę ze mną, oferuję również pomoc przy organizacji noclegów, wynajęciu samochodu, rezerwacji restauracji, zaplanowaniu trasy zwiedzania lub przejazdu, zorganizowaniu transportu oraz spełnieniu wszystkich innych życzeń.

Polski przewodnik w Lizbonie – kontakt

Turyści indywidualni i małe grupy (do 8 osób łącznie) zainteresowane zwiedzaniem Lizbony, mogą skontaktować się ze mną pisząc email na adres: krzysztof.gierak@gmail.com lub korzystając z formularza kontaktowego dostępnego poniżej. Można również kontaktować się drogą telefoniczną pod numerem telefonu 00 351 967 352 639.

Proszę w Państwa wiadomości zawrzeć informacje nt. dat pobytu w Lizbonie oraz łącznej ilości osób, które są zainteresowanie zwiedzaniem, co pozwoli skrócić Państwa czas oczekiwania na odpowiedź. Na zapytania i maile staram się odpowiedzieć do 2 dni roboczych – jeśli do tego czasu nie uzyskali Państwo odpowiedzi, to proszę o sprawdzenie folderu „spam” w programie pocztowym i/lub kontakt telefoniczny.


Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski lokalny przewodnik Krzysztof Gierak Lizbona Portugalia Porto Algarve Najlepszy przewodnik 444

Biura podróży, organizatorzy turystyki i niezorganizowane grupy powyżej 8 osób proszone są o kontakt na adres email: grupy@infolizbona.pl – w tym przypadku odpowiadam tylko na wiadomości, w przypadku których jestem zainteresowany współpracą.

 • Marcin

  Miałem okazję zwiedzać Lizbonę z panem Krzyśkiem, kiedy byliśmy na wycieczce zorganizowanej przez biuro Orlando!

  Było świetnie, gdyż pan Krzysiek posiada nie tylko ogromną wiedzę o Lizbonie i Portugalii, ale również podczas jej przekazywania wplata ciekawostki z życia w Portugalii, odnosząc wszystko do historii tego kraju i jego codzienności.

  Wszystko byłoby ok, gdyby tylko nie te temperatury w Lizbonie!

  Polecam!

  • Marta

   Zgadzam się z przedmówcą;-) Krzysztof jest NIESAMOWITY! Posiada ogromna wiedzę nt. Portugalii i Lizbony oraz potrafi ją świetnie przekazać; jest prawdziwym insiderem; nasz człowiek w Lizbonie! Już od pierwszego kontaktu jest bardzo profesjonalny, a jednocześnie przyjazny i na luzie.
   Z całego serca polecam skorzystanie z jego usług. Dzięki niemu można lepiej zrozumieć i poznać ten piękny kraj, jego tajemnice i wspaniałych mieszkańców.

 • Henryk

  Zwiedzaliśmy Portugalie z Krzysztofem, m.in. Fatimę oraz później Lizbonę w ramach naszej pielgrzymki. Było super, ze strony Krzysztofa pełen profesjonalizm i opieka całą dobę nad grupą – dziękuję w imieniu swoim i swojej rodziny!

  Polecamy skorzystanie z usług Krzysztofa

 • Marcin

  Pan Krzysztof pokazał nam najciekawsze miejsca w Lizbonie w sposób bardzo profesjonalny i dający pełen obraz miasta. Do tego udzielił wielu rad ułatwiających funkcjonowanie w mieście. Polecam skorzystanie z jego usług, zwłaszcza jeśli ma się ograniczoną ilość czasu. My mieliśmy tego czasu dużo, ale nawet ponowne znalezienie miejsc pokazanych przez pana Krzysztofa zajęło nam dużo więcej czasu, niż podczas zwiedzania z nim.
  Wielkie podziękowania.

 • Anna M.

  Zdecydowanie polecam zwiedzać Lizbonę z panem Krzysiem – gdyby nie on, to nigdy nie odkryłybyśmy uroczej tasci na Bairro Alto, gdzie słuchaliśmy fado przy kieliszku zielonego wina, na Alfamie pogubiłybyśmy się pewnie 10 razy nie zobaczywszy połowy z tego, co pokazał nam pan Krzysiu, a dodatkowo dzięki niemu nie musiałyśmy się o nic martwić, gdyż zajął się biletami, wstępami, restauracjami.

  Dziękujemy i pozdrawiamy! Zakochałyśmy się w Lizbonie pokazanej przez pana!

  Anna i Monika

 • Aleksander Ligocki

  Dziękujemy za pokazanie Lizbony od strony, od której nigdy nie przeczytalibyśmy w przewodnikach. Nie zabrakło poznawania zabytków, smakowania lokalnej kuchnii, plażowania i portugalskiego wina. Wrażenia są super!

  Byliśmy wyposażeni w dwa przewodniki – jednak dzięki pomocy Krzysztofa nie były one potrzebne. Trafiliśmy trochę przypadkowo na tą stronę, ale szybko się okazało, już po pierwszym dniu, że wybór zwiedzania Lizbony z Krzysztofem był najlepszym posunięciem. Gdybyśmy wiedzieli, to byśmy nie kupowali przewodników:)

  Polecamy wszystkim!

 • Dorota i Czarek

  Wszystko co pisze o sobie Krzysiek jest prawdą. Cieszymy się, że mieliśmy okazję Cie poznać, a Ty pokazałeś nam Lizbonę widzianą swoimi oczami. Miejsca, do których sami byśmy nie trafili, bary i knajpki, w których się zakochaliśmy, szczególnie w jednej, do której każdego dnia dzielnie się wspinaliśmy wzdłuż rue de la Magdalena, by napełnić nasze brzuchy owocami morza:)Twoja wiedza o mieście jest imponująca,a sposób jej przekazywania „elektryzujący”, sprawia, że polecamy Cię każdemu, kto chce w miłym i ciekawym towarzystwie poznawać to miasto. Miasto, które naładowało nas energią. Wrócimy tam na pewno. Dziękujemy i do zobaczenia:)

  • Krzysiek

   Dzień dobry,

   Przeczytałem z przyjemnością Państwa wpis dotyczący Lizbony i Waszych wrażeń. Wybieramy się z żoną w tym tygodniu do tego niezwykłego miasta żeby uczcić naszą rocznicę ślubu. Będę wdzięczny za podpowiedź dotyczącą tych prawdziwie klimatycznych, a nie turystycznych knajpek. Czy moglibyście podsunąć nam jakąś nazwę albo miejsce?
   Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie
   Krzysiek i Krysia

   • Krzysztof Gierak

    Witam,
    Polecam wpis: http://infolizbona.pl/?p=1039 dzie można znaleźć kilka propozycji lub skorzystanie z usług pokazania Lizbony z jej całym kolorytem, również tym kulinarnym, o którym nie znajdziemy informacji w żadnym przewodniku:) Podczas zwiedzania Lizbony zawsze wskazujemy miejsca, o które pytacie.

    Pozdrawiam!

    • Mariola z rodziną

     Z panem Krzysztofem odbyliśmy 7(!) godzinny spacer po Lizbonie. Dzięki niemu mieliśmy możliwość odwiedzenia miejsc, do których sami na pewno nie dotarlibyśmy. Dodatkowo, dostaliśmy garść cennych informacji dotyczących naszego wypadu do Sintry, komunikacji miejskiej i potraw wartych spróbowania. Żadne nasze pytanie do pana Krzysztofa nie pozostało bez odpowiedzi. Gorąco polecamy ten kontakt, sami na pewno jeszcze skorzystamy.
     Pozdrawiam

 • Krzysztof Grabowski

  Parafrazując powiedzenie jednego z byłych premierów RP – „yes, yes, yes” – wybór Krzysztofa jako osoby „wprowadzającej” w piękno Lizbony. Dzięki za pokazanie miejsc których przewodniki (a zwłaszcza te kulinarne) nie opisują! Polecam Krzysztofa wszystkim, którzy zamierzają odwiedzić to fascynujące miasto. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 • zbyszek

  do dzisiaj nie mogę się pozbierac po wyprawie do Lizbony,pragnę bardzo podziękować za wszelkie rady,sugestie i typy zawarte na Twojej stronie. Zaliczyliśmy wiele-od sardynek po night life i byczenie na plaży w Cascais .zadroszcze tak fajnego miejsca do życia obrigado.
  p.s.w 2014 powtórka

 • Bea

  Byłam z grupą przyjaciół w Portugalii na przełomie sierpnia i września 2013r. O panu Krzysztowie dowiedziałam się z jego strony internetowej, gdzie przedstawie ten kraj w fantastyczny, zachęcający do zwiedzania sposób. Lizbonę z Krzysztofem G. zwiedzaliśmy przez jeden dzień. Dzięki niemu zobaczyliśmy nie tylko miejsca opisane w przewodniku, ale takze te, do których przeciętny turysta nie dociera, gdzie bywają tylko Lizbończycy. Próbowaliśmy potraw w typowych dla tego regionu serwowanych nie tylko w knajpach dla turystów. Cała nasza grupa jest niezmiernie zadowolona ze sposobu przedstawienia nam Lizbony. Cenne wskazówki Krzysztofa G. bardzo przydały nam się w trakcie całego pobytu. Dziekujemy jeszcze raz za pokazanie nam Lizbony. Pozdrawiam i polecam innym skorzystanie z Pana usług.

  • Danuta z Opola

   Pan Krzysztof jest ambasadorem magicznego białego miasta i Portugalii. To wielka przyjemność poznawać nowe miejsca z kimś, kto ukochał te miejsca i chce je pokazać innym. Wielkie dzięki panie Krzysztofie!! Za wszystkie rady, wskazówki, informacje.Chcę już wracać do Lizbony i jeszcze raz smakować tych miejsc. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać miasto i państwo na krawędzi Europy. Z panem Krzysztofem jako przewodnikiem!! Wyłącznie tak. Tylko wtedy działa magia 🙂

 • Hanna i Bogdan

  Mamy wielką przyjemność wystawić Panu Krzysztofowi Gierak referencje. Na przełomie sierpnia i września br. podróżowaliśmy po Europie. W Portugalii towarzyszył nam – jako przewodnik – Pan Krzysztof. Po wspólnym ustaleniu naszych oczekiwań doskonale sprawdził się jako dobry rozmówca, pokazał ciekawe miejsca /nie tylko atrakcje turystyczne/, nakreślił ich historie i interesująco oprowadził po Lizbonie. Dał pomocne wskazówki. Polecamy Hanna i Bogdan

 • Joanna Tymbaszewska

  Panie Krzysztofie! Zwiedzanie Lizbony z panem, to była przyjemność. Polecam wszystkim! Idealne rozwiązanie, jeśli ktoś ma mało czasu, na to miasto, a chciałby poznać jego uroki, zakamarki, podejrzeć życie codzienne, skosztować specjałów kuchni portugalskiej w typowych lokalikach, a nie restauracjach dla turystów!

  Żałuje tylko, że nie mogliśmy zostać dłużej w Lizbonie, jednak dzięki panu poznaliśmy to miasto i zakochaliśmy się w nim, więc na pewno wrócimy! Dziękuję również za cenne wskazówki dotyczące reszty naszego pobytu w Portugalii oraz pomoc w zaplanowaniu wyjazdu! Pozdrawiam z deszczowej Polski Joanna T.

 • Schimmelpfennig Artur i Kasia

  Super!!! Jestesmy bardzo zadowoleni i jak bedziemy w Lisbonie to na pewno zglosimy sie jeszcze raz do pana Krzysztofa !!! Goraco polecamy jego uslugi!!! Artur i Kasia

 • Maciek

  Panie Krzysztofie
  Przyłączamy się również do pozytywnych rekomendacji o pracy Pana jako przewodnika, podkreślających wszechstronne aspekty ( widoki, ciekawe miejsca, kulinaria ) zwiedzania Lizbony.Dla czytających ten wpis, powiem, ze z naszą grupą ; trójka Polaków + Francuz,Krzysztof doskonale sobie radził językowo oraz umiejętnie kształtował tempo naszej wycieczki (Nasz wiek – najmłodsza pow. 50 lat pozostali pow. 60 lat )Poza wspólnym zwiedzaniem, Krzysztof pokazał nam sposób na szybkie poruszanie się po Lizbonie komunikacją miejską oraz wskazał na warte odwiedzenia ciekawe miejsca poza Lizboną ( Sintra + przylądek Capo de Roca ) wraz z dojazdem,które obejrzeliśmy i polecamy.
  Dla wszystkich, którzy maja ledwie kilka dni na Lizbonę i okolice polecamy usługi Krzysztofa.

 • Mirek

  Nic dodać , nic ująć do zamieszczonych komentarzy. Zrobiliśmy krótki, rodzinny wyjazd do Portugalii w pierwszej połowie września. Tylko dzięki Krzyskowi udało się poczuć lizbońskie klimaty w ciągu jednego dnia. Gorąco polecamy wszystkim odwiedzającym Portugalię kontakt z Krzyśkiem. Na pewno znajdzie dla was optymalny wariant pobytu.

 • Iga

  Gorąco polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem. Ogromna wiedza, wspaniałe ciekawostki i przede wszystkim mile spędzony czas. W Lizbonie spędziłam wraz z rodziną tylko jeden dzień, ale dzięki Panu Krzysztofowi dowiedziałam się naprawdę wiele o tym wyjątkowym mieście, z całą pewnością także tych rzeczy, o których nie usłyszałabym podczas wycieczki zorganizowanej przez touroperatora. Polecam serdecznie!

 • Ela i Piotr

  Byliśmy razem wLizbonie kilka dni. Polecamy Pana Krzysztofa jako przewpdnika, doradcę, jako osobę, którą można o wszysko zapytać. Miła atmosfera, polecamy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie…

 • Ewelina

  Nie napiszę nic oryginalnego, super przewodnik, niesamowita wiedza i humor, Pan Krzysztof zaraził mnie miłością do Lizbony, rewelacyjna kuchnia, kawa i wino. Spedziłam tam 10 najwspanialszych dni w swoim życiu

 • Nalecz Grazyna

  Spędziliśmy z mężem kilka dni w Lizbonie w połowie pazdziernika. W pierwszym dniu pobytu towarzyszył nam p.Krzysztof.- uroczy, otwarty, bezpośredni, fantastyczny znawca Lizbony i Portugalii. Zgodnie z naszą wcześniejszą prośbą przygotował dla nas zwiedzanie miejsc magicznych, urokliwych i wyjątkowych, których nie znajdziesz w przewodnikach, a które znane są tylko mieszkańcom i prawdziwym miłośnikom -lokalna gastronomia, przykłady niebanalnej lizbońskiej architektury ozdobionej azulejo, antykwariaty , warsztaty lokalnego rzemiosła, zaułki Alfamy i platformy widokowe skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na cała Lizbonę.Spędzone w towarzystwie Krzysztofa godziny sprawiły, ze pokochaliśmy to niezwykle miasto i na pewno do niego wrócimy.Krzysztof- serdeczne dzieki!

 • Bogusława i Agata

  Skorzystałyśmy z możliwości indywidualnego przewodnictwa Pana Krzysztofa podczas dwudniowego pobytu w Lizbonie. Zobaczyłyśmy ciekawe zakątki, posłuchałyśmy opowiadań o Lizbonie i skorzystałyśmy z rad, dotyczących wyboru lokali. Polecamy.:))

 • Tatiana i Wieczysław

  Pragniemy podziękować za bardzo miłe przyjęcie podczas naszej wizyty w Lizbonie w listopadzie 2013. Naprawdę pokazał nam Pan najciekawsze części miasta i co bardzo ważne bardzo dużo opowiedział o mieście i jego historii.
  Rozumiem, że to nie Pana wina, że Lizbona jest położona na wzgórzach i oprócz przepięknych widoków można sobie zafundować czasami również ból nóg:)
  Ale mimo wszystko warto było. Mogę śmiało polecić wszystkim zwiedzanie Lizbony w Pańskim towarzystiwe.

  Tatiana i Wieczysław

 • Wioletta z córką i przyjaciólkami.

  Pragniemy bardzo podziękować panu Krzysztofowi za pokazanie ciekawych i urokliwych miejsc, za podzielenie się z nami praktycznymi i cennymi informacjami, które ułatwiły nam pobyt w Lizbonie.Spędzenie wieczoru z muzyką Fado w lokalnej knajpie przy smacznym, tradycyjnym portugalskim posiłku bylo strzałem w dziesiątkę. Dzielnica Alfama-urokliwa, nie pisząc już o poruszaniu się tramwaju 28, gdzie za każdym razem odkrywałyśmy coś nowego. Pasja, miłość połączona z wiedzą pana Krzysztofa sprawiły że zakochałyśmy się w Lizbonie. Szkoda tylko że tak szybko trzeba było wracać do domu. Ale my tu jeszcze wrócimy, tyle jest jeszcze do zobaczenia.

 • Zofia z koleżanką i dwoma dziewczętami

  Gorąco polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem. Wprawdzie miałyśmy bardzo ograniczony czas, tylko jedną noc, ale nasz przewodnik pokazał nam uroki tego niesamowitego miasta. Nas szczególnie interesowało spojrzenie Polaka na Lizbonę i jej mieszkańców, a wiele ciekawych i zabawnych historii mogłyśmy usłyszeć. Zjedzenie pysznej kolacji, gdzie czułam się jak na weselu, było bardzo zabawnym i ciekawym doświadczeniem.

  Może zabrzmi to zabawnie (ale jest prawdziwe) – dziękujemy za wspaniałą noc.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Mariusz z rodziną

  Mieliśmy przyjemność poznawać i zwiedzać Lizbonę oraz Coimbrę z Krzysztofem. Co tu dużo mówić? Wielkie dzięki panie Krzysztofie! Gdyby nie pan, to nigdy nie zobaczylibyśmy i nie dowiedzielibyśmy się tak dużo! Dziękuję w imieniu swoim i całej rodziny:)

  Dodatkowym plusem pana Krzysztofa jest naturalny luz, ogromna wiedza i przede wszystkim umiejętność jej przekazania. Nawet nasza najmłodsza córka była zainteresowana, choć zwiedzanie jej nigdy nie interesuje. Zdecydowanie polecam pana Krzysztofa wszystkim rodzinom.

  Pozdrawiam z Warszawy i do zobaczenia w lipcu – mamy już zabookowane bilety, skontaktujemy sie z panem.

 • Adriana i Jarek

  Zdecydowanie polecam zwiedzanie z Panem Krzysztofem !!! Mielismy okazje poznac Lizbone z troche innej strony niz opisuje przewodnik. Nasz wybor to byl strzal w 10 ! Bardzo dziekujemy Panie Krzysztofie bo to dzieki Panu spojrzenie na to miasto calkowicie nam sie zmienilo, oczywiscie na lepsze :). Dziekujemy za Pana pomoc i mnostwo cennych rad !!! Przy kolejnej wizycie napewno skorzystamy z pana uslug ponownie!!!

 • Halina i Arek

  Panie Krzysztofie,
  bardzo Panu dziękujemy za 3 urocze dni , wspólnie spędzone w Lizbonie.
  Dzięki Panu poznaliśmy i pokochaliśmy to piękne miasto. Jest Pan nie
  tylko cudownym, sympatycznym, ciepłym i otwartym człowiekiem, ale także profesjonalistą,
  który z pasją i wdziękiem oprowadzał nas po uliczkach Alfamy. Dysponuje Pan rozległą
  wiedzą na temat Lizbony, umie Pan tę wiedze w bardzo ciekawy i przystępny sposób
  przekazać. Służył Pan nam pomocą i radą w najdrobniejszych szczegółach. Otoczył
  nas Pan życzliwością i wręcz przyjacielską troską w czasie naszego pobytu w
  Lizbonie.

  Błyskawicznie dopasował
  Pan plan zwiedzania do naszych potrzeb. Dzięki temu mogliśmy wnikliwie poznać miasto i optymalnie wykorzystać pogodę. Był Pan
  otwarty na wszelkie zmiany i uwzględniał Pan życzenia naszych dzieci.

  Z niecierpliwością
  czekamy na następne z Panem spotkanie, by przy lampce zielonego wina wysłuchać
  legendy o portugalskim koguciku. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy po
  portugalsku Obrigada ! Obrigado! Halina i Arek

 • Magda

  Witam panie Krzysztofie. W czwartek 6 lutego przylatujemy na 5 dni do Lizbony. W jaki sposób można się z Panem umówić lub uzyskać informacje na temat tego, co należy zobaczyć? Myślimy również o Fatimie i Sintrze.

 • KiJ

  Panie Krzysztofie,
  dziękujemy za pomoc w zakupie biletów na koncert Ricardo Ribeiro w CCB. Miejsca rewelacyjne a sam koncert był spełnieniem naszych marzeń. Niesamowite odczucia, łzy wzruszenia i szczęścia. Czegoś takiego nie da się osiągnąć w Polsce.
  Pozdrawiamy serdecznie,

  Katarzyna i Joanna

 • Katarzyna z rodziną

  Lizbona z Panem Krzysztofem — naprawdę warto. Chodzilibyśmy z tydzień po uliczkach a i tak nie zobaczylibyśmy tego wszystkiego co w ciągu kilku godzin pokazał nam Pan Krzysztof. Niezapomniany wieczór z Fado i ogromne homary kraby, czy krewetki to byó coś. Bardzo dziękujemy!

 • Byliśmy w Lizbonie krótko – za krótko;-), ale korzystając z fachowego wsparcia Pana Krzysztofa przez kilka godzin tylko dostaliśmy cenne wskazówki i informacje, aby potem samodzielna eksploracja była łatwiejsza – jeszcze raz dziękujemy!

 • Krystyna i Jan

  Bardzo dziękujemy za super dzień w Lizbonie. Pogoda, delikatnie mówiąc nas nie rozpieszczała ,ale pan Krzysztof potrafił tak doskonale dopasować program zwiedzania , że pokochaliśmy Lizbonę pomimo lejącego się z nieba deszczu. W pozostałe dni naszego pobytu w Portugalii mogliśmy zawsze liczyć na kontakt mailowy i telefoniczny w razie jakichkolwiek pytań. Polecamy wszystkim , młodym i starym ..:)))) usługi pana Krzysztofa

  Pozdrawiamy ze Śląska.

 • Krystyna

  Bardzo dziękuję za opiekę, profesjonalizm, wiedzę i przede wszystkim chęć pokazania urokliwego miasta, jakim jest Lizbona. Wszystko było super: zwiedzanie zabytków, poznawanie miejscowej kuchni, fantastyczne fado w małej knajpce Alfamy.
  Pozdrawiamy z Warszawy.

 • Agata

  Serdecznie polecam poznawanie Lizbony z Panem
  Krzysztofem. Pan Krzysztof ma dużą wiedzę na temat miasta i bardzo miło,
  swobodnie spędza się z nim czas. Jest niezwykle pomocny i będąc w Lizbonie po
  prostu można na niego liczyć. Pozdrawiam Panie Krzysztofie i dziękuję!

 • Anna

  Panie Krzysztofie dziękujemy bardzo za miło spędzony czas w Lizbonie. Dzięki Panu zaułki Alfamy nabrały dla nas wiele nowych znaczeń – można naprawdę się w nich zauroczyć!. Skorzystaliśmy z Pana rekomendacji i zjedliśmy tanio i smacznie portugalskie specjały, odwiedziliśmy lokalne kluby z fado i bez żadnych problemów komunikacyjnych spędziliśmy udany dzień na wycieczce do Sintry, Cabo de Roca i Cascais. Pozdrawiamy serdrecznie z Poznania. Anna i Jan

 • Izabela Górecka

  Miałam przyjemność przez dwa dni zwiedzać Lizbonę z Panem Krzysztofem. Gdyby nie Pan Krzysztof zwiedzanie uroków tego miasta zajęłoby mi znacznie więcej czasu, a tak poruszanie się po małych uliczkach Lizbony przestało być tajemnicą.
  Pan Krzysztof jest miłym, otwartym, kulturalnym mlodym człowiekiem. Niezmiernie szybko można nawiązać nić poroumienia. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła zwiedzić Lizbonę w towarzystwie Pana Krzysztofa.
  Z pewnością człowiek godny polecenia.

 • Ewa

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z Panem Krzysztofem w czerwcu 2014, i nasza decyzja aby zrobić to z przewodnikiem była strzałem w 10. Pan Krzysztof doskonale dopasował zakres, tempo, ilość informacji do naszych oczekiwań, zwiedzanie było ogromną przyjemnością, a nie zaliczaniem kolejnych punktów z przewodnika książkowego. Dzień spędzony w Lizbonie zaliczamy do najbardziej udanego z dni jakie spędziliśmy w Portugalii. Dodatkowo skorzystaliśmy z porad p. Krzysztofa przed wyjazdem np. dotyczących opłat za autostrady ( urlop w Portugalii organizowaliśmy samodzielnie ). Serdecznie polecamy i pozdrawiamy p.Krzysztofa – Ewa z Gliwic

  • Ewa Manik

   jestem rowniez z Gliwic, czy mogłabyś mi podać kontakt z panem Krzysztofem, a może rowniez z Toba w celu podzielenia się wrażeniami z Lizbony. Serdecznie pozdrawiam
   Ewa

 • Ewa

  Dołączam do osób które dziękują Panu Krzysztofowi za pomoc i czynne wspólne zwiedzanie Lizbony.Wprawdzie był to tylko jeden wspólny dzień,ale Pan Krzysztof na resztę dni naszego pobytu w Lizbonie polecił nam co warto zobaczyć. Określił dokładnie co warto obejrzeć,jak tam dojechać,ile kosztuje bilet wstępu itd. Bezcenna pomoc.

  Pan Krzysztof pokazał i opowiedział o Lizbonie jakby tam mieszkał od urodzenia.Dziękuję w imieniu swoim i moich trzech koleżanek.To był super pobyt. Polecam wszystkim Pana Krzysztofa.Lizbona wciąga i uzależnia.

 • Ela i Robert

  Bardzo dziękujemy Panu za pokazanie nam Lizbony i wszelką pomoc w poznawaniu
  Portugalii. To był niezwykle udany urlop i była w tym Pana OGROMNA (!!!) zasługa.
  Lizbona jest wyjątkowa, Mamy teraz wspaniałe wspomnienia i bardzo nam ciężko wrócić do rzeczywistości …
  Napewno będziemy chcieli wrócić jeszcze do tego kraju, jeszcze wiele miejsc nie
  zdążyliśmy zwiedzić i zamierzamy to nadrobić.

 • A.D.L

  Witam wszystkich bardzo sedecznie ! Jestesny juz po wakacjach a naszym przewodnikiem byl Pan Krzysztof . Polecamy goraco Pana Krzysztofa , ktory w dwa dni pokazal nam Lizbone . Dziekujemy za mile wspolnie spedzony czas ! Pozdrawiamy z Holandii !

 • Małgorzata Fojut

  Chciałabym dołączyć się do podziękowań za wspólne zwiedzanie Lizbony. Pan Krzysztof jest niespotykanie pozytywną osobą. Od pierwszej chwili ma się wrażenie, że zna się Go od zawsze. Zaprowadził nas w miejsca, do których na pewno sami byśmy nie dotarli. Niczego nie narzuca, zachęca, radzi, poleca, pomaga. Polecam jako osobę, którą musisz poznać będąc w Lizbonie ;))
  Panie Krzysztofie dziękujemy!!
  Pozdrowienia z Poznania

 • Katarzyna

  Super przewodnik, szczerze polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem. Od pierwszych minut spotkania ma się wrażenie, że jest to bardzo dobry znajomy. Poza tym olbrzymia wiedza, którą chętnie dzieli się z innymi sprawia, że naprawdę warto skorzystać z jego usług. Wielkie dzięki! Pozdrowienia z Gorzowa Wielkopolskiego

 • Małgorzata Simon

  Kto chce pozna LIzbone niech pisze lub dzwoni do Pana Krzysztofa. Fantastycznie uczy jak poruszac się po miecie by jak najwiecej zobaczyc, udziela wiele potrzebnych porad by pobyt w Lizbonie był przyjemny i niezapomniany. Jest szalenie miłym i kontaktowym człowiekiem. Gorąco polecamy!!!!!!
  Dwie rodziny z Łodzi.

 • Agata i Marek

  Mieliśmy ogromną przyjemność spotkania z Krzysztofem podczas 4 dniowego pobytu w Lisbonie po objeździe części północnej i środkowej Portugalii. Skorzystaliśmy z pomocy Krzysztofa. Polecamy wszystkim, których szlak zawiedzie do tego uroczego miasta. Krzysztof z wielką fachowością ale i finezją przekazu dodatkowo ubarwi wędrówki po tym mieście. Poza utartymi szlakami pokaże tajemnicze zakamarki tego niezwykle urokliwego miasta. Pozdrawiamy – do zobaczenia Krzysio !!!

 • Aneta Dąbrowska

  Wróciliśmy parę dni temu z 2 tygodniowego pobytu w Portugalii, nasz urlop zakończyliśmy pobytem w Lizbonie wraz ze wspaniałym towarzyszem Panem Krzysztofem, dzięki niemu ten pobyt i samo poznanie miasta było wielką przyjemnością. Dziękujemy i polecamy innym chcącym poznać Lizbonę, jej mieszkańców i zwyczaje. Pozdrawiam i może do zobaczenia 🙂

 • Camilla Ja

  Chciałabym serdecznie podziękować Krzysztofowi za pokazanie nam Lizbony. Szkoda, ze tylko kilka godzin, ale warto było. Mam nadzieje, ze jeszcze kiedyś się zobaczymy. Do zobaczenia 🙂

 • Jerzyk z rodziną

  Niewiele jest stron,na których opinie byłyby tak jednostronne.I ja mogę mogę tylko w samych superlatywach napisać o p.Krzysztofie.Fachowy,sumienny,oddany.To jest tak,jak człowiek kocha to co robi.Wielkie dzięki.A nowe pokolenie już rośnie.co prawda ma dopiero 8 miesięcy,ale jak się upodobni do ojca………

 • Malina

  Panie Krzysztofie dzięki tej stronie i wszystkich praktycznym informacją które Pan tam zamieszcza,dzięsięć wrześniowych dni spedzonych w Lizbonie było naprawdę wykorzystanych przez Nas do maksymalnie pod względem turystycznym.Dzięki Pana poradą udało się unikniknąć wielu błędów jak to bywa podczas pobytu za granicą w nowych miejscach. Jeszcze raz dziękujęmy

 • Stanisław Koziełło-Wolski

  Naprawdę warto zainwestować w świetnego przewodnika jakim jest Krzysztof. Doskonale zna miasto i jego historię i pokaże wam Lizbonę z perspektywy mieszkańca. Sami napewno nie znajdziecie wielu ukrytych miejsc do których turyści nie docierają, a te które znajdziecie nie będą miały tyle uroku bez historii, anegdot i opowiastek z nimi związanych. My byliśmy bardzo zadowoleni a wiedza o topografii miasta którą przekazał nam Krzysztof bardzo pomogła nam w dalszym zwiedzaniu miasta. Pokazał nam również fajne restauracje i knajpki i tysiąc innych ciekawych miejsc. Dość powiedzieć że Tasca była przez nas i naszych przyjaciół odwiedzana co wieczór a portugalskie likiery i nalewki nie mają już dla nas tajemnic 🙂 Polecamy „Eduardinho” i wszystkie inne 😉
  Następnym razem znowu napewno skorzystamy z usług Krzysztofa aby zobaczyć inne części miasta – jeszcze raz dziękujemy i serdecznie polecamy Krzysztofa! Pozdrawiay z Dublina M+ A

 • Bartosz Mędrek

  Parę godzin z Krzysztofem to była najlepsza decyzja całego wyjazdu !!! 5 godzin w Lizbonie , a zobaczysz ,zwiedzisz i usłyszysz to co naprawdę piękne i wartościowe .
  A restauracja , do której nas zaprowadził na Alfamie była naszą ulubioną restauracją z całego pobytu w Portugalii .
  Panie Krzysztofie … chapeau bas!
  Do zobaczenia :)))

 • Dorota i Peter

  Cudowny, absolutnie cudowny czlowiek i przewodnik po Lizbonie!!!!! Dal nam Lizbone przez pare godzin w pigulce i pozwolil przez to rozwinac nasze zainteresowanie tym miastem i krajem. Pokazal cudowne raczej rzadko odwiedzane przez turystow miejsca i restauracje z muzyka fado i swietnym jedzeniem. Absolutnie polecamy i zachecamy wszystkich do korzystania z pomocy Krzysztofa.
  Tak bardzo Go polubilismy, ze zaprosilismy z cala rodzinka Krzysia do Danii. Tez chcemy pokazac jakim cudownym krajem jest Dania i jak inna od Portugalii.
  Lizbona, Krzysiu i wszyscy portugalczycy na zawsze zostana w naszej pamieci , tak bardzo, ze chcemy tam wrocic moze nawet w przyszlym roku.
  Tymczasem dzieki jeszcze raz Krzysiu!!!! naprawde warto poznac tak mlodego i wartosciowego czlowieka.

  Dorota i Peter

 • Ula

  Lizbona z panem Krzysiem to na pewno będzie Lizbona oswojona, prezętująca swoje piękno od najlepszej strony zabytków, uroczych zakątków, wspaniałych knajpek i klimatycznych miejsc. Pan Krzysiu jest nie tylko przewodnikiem, jest również mieszkańcem Lizbony, kocha i czuje to miasto, a my mogłyśmy mu towarzyszyć , poznawać i patrzyć jego oczami na to, co jest w tym mieście najpiękniejsze. Pan Krzysiu jest profesjonalnie przygotowany, dla turysty łagodny i wyrozumiały, a jednocześnie potrafi zdyscyplinować i zachęcić dobrą kawką w nagrodę za wytrwałość w zwiedzaniu. Dziękujemy panie Krzysiu za miło spędzony czas i do zobaczenia w Lizbonie, bo na pewno jeszcze tam wrócę!

 • Ewa Eitler

  W Lizbonie bylysmy w styczniu. Bylo troche wietrznie i deszczowo ale za to mniej turystow. Lizbona jest pieknym miastem i to co jest w przewodnikach to tylko namiastka. Polecalabym wziac jednak przewodnika. Moim przewodnikiem byl Pan Krzysztof Gierak. Ma on ogromna wiedze na temat Portugali i jej historii. Jest osoba kompetentna i pokaze takie zakamarki, ktorych w przewodnikach nie ma.

 • Sebastian

  W Lizbonie byliśmy na początku stycznia i zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia, naszym przewodnikiem był Krzysiek, który posiada ogromną wiedzę o historii Portugalii. Dzięki niemu poznaliśmy to miasto z punktu widzenia mieszkańca a nie tylko turysty. Jego wskazówki do samodzielnego zwiedzania okazały się bezbłędne. Wegetariańska restauracja na Bairro Alto była strzałem w 10-tkę. Na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz
  Pozdrawiamy Agnieszka i Sebastian
  P.S. Do zobaczenia w Cafe do Electrico:)

 • Ania

  Gorąco polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem! Zwłaszcza osobom, które odwiedzają Portugalię czy samą Lizbonę po raz pierwszy – samodzielnie czy w grupie. Byłam zachwycona tym co udało mi się zobaczyć pierwszego dnia po przylocie podczas 5 godzinnego spaceru. Sama nigdy bym w takim czasie nie była w stanie zobaczyć tylu niezwykłych miejsc i dowiedzieć się tylu interesujących faktów o tym miejscu. Pan Krzysztof ma świetną wiedzę, dobry gust, potrafi odczytać potrzeby turysty a do tego robi fantastyczne zdjęcia. Dzięki niemu mam przepiękny zbiór fotografii z tego miasta. Nawet wyjechał po mnie na lotnisko abym nie traciła czasu na dojazd do hotelu. Po spacerze zostawił mapę na której wskazał co powinnam zwiedzić następnego dnia, w jakiej kolejności, aby jak najwięcej zobaczyć, zrobić fajne zdjęcia i ominąć kolejki. Bardzo pomocny i przemiły człowiek! Mogę śmiało powiedzieć, że świetnie reprezentuje nasz kraj w Portugalii 🙂 Pozdrawiam Ania z Radomia

 • Emilian-Andrzej Bergtraum

  Po przeczytaniu tylu sympatycznych wpisow moich poprzednikow trudno mi jest napisac cos odkrywczego w temacie p.Krzysztof i Lizbona. To wszystko prawda…oboje sa wspaniali. Mimo naszych lat 70+ i 50+ odrobilismy bez wysilku nasza 2 dniowa lekcje geografii i historii Lizbony.
  Jeszcze raz serdecznie dziekujemy i do nastepnego razu.

 • Turyści z Krakowa

  Dziękujemy bardzo za wspaniały spacer po Lizbonie. Za wszystkie wskazówki , ciekawostki dotyczące tego przepięknego miasta oraz opracowanie planu zwiedzania okolic Lizbony. Wszystkim indywidualnym turystom polecamy skorzystanie z usług przewodnika w osobie pana Krzysztofa.
  Turyści z Krakowa

 • Karolina i Mateusz

  Bez zbednych slow, komentarze obejmuja wszystko co chcielibysmy powiedziec, na temat 4godzinnego spaceru po Lisbonie z P.Krzysztofem, 100% profesjonalizmu i ciekawych informacji.
  Polecamy goraco.

 • Darek i Marzena

  Super. Polecam baaaaardzo. Miło, rzeczowo i sympatycznie. Wszystko bardzo pozytywnie. Polecamy gorąco

 • Kasia i Agnieszka

  Przychylamy się do wszystkich pozytywnych komentarzy:) Podczas blisko 4 godzinnego spaceru poznałyśmy ciekawostki i wskazówki, których nie znajdzie się w przewodnikach. Ponadto warto nadmienić, iż Pan Krzysztof jest bardzo uczynnym człowiekiem. Pomógł nam dotrzeć z lotniska do hotelu, opracował plan zwiedzania na pozostałe dni, wskazał jak dojechać do Fatimy czy Sintry i to w tzw. gratisie:)
  Jeszcze raz gorące podziekowania!

 • Joanna

  Dziekujemy za miłe towarzystwo i doceniamy rzetelną wiedzę Krzysztofa. Spedziłyśmy niezapomniane chwile w urokliwych uliczkacj Alfamy i Mourarii. Pozdrawiamy serdecznie!

  Joanna i Edyta

 • Zbyszek i Ula z Alą i Adamem

  Byłem już w Lizbonie kilka lat temu w zorganizowanej grupie, kilka dni.
  Lizbona już wtedy spodobała mi się bardzo. W tym roku z racji rocznicy ślubu postanowiłem pojechać z żoną. Połączyłem ten wyjazd rocznicowy z moją pasją – golfem – i razem z kolegą i naszymi żonami jesteśmy w Lizbonie. Na zwiedzanie tego miasta mieliśmy zaplanowany tylko jeden dzień. Kolega wyszperał stronę Krzysztofa i skontaktował się z nim. To był strzał jakiego nie powstydził by się sam CR7 w najlepszej formie (Adam dziękujemy). Krzysztof poświęcił nam ponad 8 godzin (policzył tylko 7) i mogę z satysfakcją powiedzieć, że przez te 8 godzin zobaczyliśmy tak dużo, że pomyślałem jak dużo musi się uczyć tour operator który te kilka lat temu nas oprowadzał po tym pięknym mieście. Atmosferę tego miasta jaką za pomocą Krzysztofa poczuliśmy to nie sposób opisać, to po prostu trzeba samemu doświadczyć na miejscu. Jego wiedza historyczna, praktyczna o tym mieście i jego mieszkańcach, w teraźniejszości i w przeszłości jest wyjątkowa. Spacer po Alfamie – bez Krzysztofa zapomnijcie, że poczujecie „to coś”. Jego znajomość tej dzielnicy Lizbony daje poczucie jak by się obcowało z rodowitym z dziada pradziada mieszkańcem. A ukoronowaniem tego wszystkiego był lunch na Alfamie. Knajpka gdzie jedliśmy nawet nie ma żadnego szyldu na zewnątrz, usytuowana jest w małej uliczce, a prowadzona przez całą rodzinę. A jedzenie – bomba. Smaczne, dużo i tanio. Za 5 osób rachunek wyniósł 37 euro z napitkiem (wino i piwo). Po zakończeniu tego wyjątkowego dnia Krzysztof usiadł z nami i podpowiedział co zobaczyć w Sintrze, gdzie zjeść tam lunch, pokazał jak zwiedzić jeszcze to czego nie zobaczyliśmy w Lizbonie, potem jeszcze pomógł nam kupić coś na kolację (zjedliśmy już w hotelu bo wiedzieliśmy że około 8 możemy poczuć się głodni a zmęczenie nie podniesie nas z tyłków) i sprawdził czy z naszymi biletami na pociąg do Cascais jest wszystko w porządku. Później jeszcze po 24 wysłał maila z istotnymi informacjami odnośnie zwiedzania winnicy Muzeum José Maria da Fonseca ( polecam włączyć do programu zwiedzania tą winnicę) i planu na zwiedzanie Sintry i Cabo de Roca.

  Gorąco polecamy wszystkim Krzysztofa

  Zbyszek, Ula z Adamem i Alą

 • Hanna i Maria

  Dziękujemy Panie Krzysztofie za wspaniały spacer po Lizbonie.
  To była bardzo dobra decyzja, gorąco polecam. Pan Krzysztof pokazał nam Lizbonę i tę z przewodników i tę mniej turystyczną. Dał cenne wskazówki na dalsze samodzielne zwiedzanie, rozrysował na mapie punkty warte zobaczenia i jak do nich dotrzeć, doradził jakie kupić bilety. Wieczorem przysłał jeszcze maila z „instrukcją” jak zwiedzić Sintrę, w razie pytań mogłyśmy dzwonić. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy, zaangażowania i kultury osobistej Pana Krzysztofa. Naprawdę gorąco polecam, bo warto!

 • Pingback: Erasmus w Lizbonie - opinie, porady, informacje()

 • Pingback: Atrakcje dla dzieci w Lizbonie | Lizbona dla dzieci i rodzin()

 • Kasia

  Lekko sceptycznie nastawiona do pomyslu zwiedzania miasta z przewodnikiem, musze przyznac, ze ciesze sie, ze zostalam namowiona! 🙂
  Z takim przewodnikiem to czysta przyjemnosc spacerowac po tym pieknym miescie.
  Samemu takich miejsc, takich ciekawostek czlowiek by nie byl w stanie wynalezc.
  SUPER! Naprawde polecam.
  Obrigado panie Krzysztofie 🙂

 • Malgorzata

  Malgorzata i Jan R.z Irlandii

  W imieniu swoim i meza dziekuje bardzo za wspaniale spedzony
  czas w Lizbonie,a to wszystko dzieki Panu,Panie Krzysztofie.Udalo się nam
  zrealizowac plan,który Pan nam nakreślił.Udalo się się zwiedzic Lizbone te
  piekna ,nowoczesna i te piekna i kolorowa gdzie czas stanal w miejscu.Udalo się
  popłynąć promem, objechac wybrzeże zjesc
  pyszne ciacha i wypic wiśniówkę……

  Panie Krzysztofie jest Pan przesympatycznym człowiekiem,bardzo
  uczynnym i pomocnym.

  Dzieki temu,ze mielismy Pana do maximum wykorzystaliśmy czas
  spedzony w Portugalii aby jak najwięcej zobaczyc i poczuc ten klimat. Zyczymy
  wielu turystoJ

 • Marlena

  Gorąco polecam zwiedzanie z Panem Krzysztofem, przesympatyczna osoba z
  dużą wiedzą o Portugalii. My zwiedzaliśmy razem Fatimę i okolicę ale
  dostaliśmy tez dużo wskazówek gdzie zjeść i co warto zobaczyć w
  stolicy a o czym przewodniki nie wspomniały. Aż żałuje że nie
  zaprosiliśmy Pana Krzysztofa do wspólnego zwadzenia Lizbony! Zostaliśmy
  za to zachęceni do wybrania się do Porto za co serdecznie dziękujemy.
  Jeszcze raz polecam zwiedzanie z p Krzysztofem, szczególnie tym wahającym się, czy warto czy nie warto- WARTO!

  Marlena

 • Bożena Wojdełko

  Krzysiu , przemily , cierpliwy.. i bardzo przyjemnie spedzilismy wspolnie czas . Zawsze bedzie nam sie kojarzyl z piekna Lizbona , ktorą pokazal od serca. Polecam! Bozena

 • Małgorzata

  Pojechaliśmy do Lizbony zaopatrzeni w nabytą z przewodników wiedzę, przewodniki w formie papierowej i na wszelki wypadek poprosiliśmy Pana Krzysztofa o jeden wspólny dzień. To był najlepszy nasz pomysł. Spacer w towarzystwie Pana Krzysztofa to czysta przyjemność. Informację przekazane nam bezcenne i niepowtarzalne. Zdaliśmy sobie sprawę, że nieważne ile przewodników przeczytaliśmy i tak nie wiedzieliśmy większości informacji przekazanych przez Pana Krzysztofa. Przez 6 godzin odkrywaliśmy uroki Lizbony, wspaniałe zabytki, urokliwe uliczki, podziwialiśmy widoki, korzystaliśmy z środków komunikacji i kosztowaliśmy słynnych w Lizbonie ciastek. Kolejne dni odtwarzaliśmy informację przekazane przez Pana Krzysztofa korzystając ze specjalnie przygotowanej dla nas mapy. Gorącą polecamy zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem – miłym, kompetentnym i zakochanym w Lizbonie Przewodnikiem.

  Małgorzata i Piotr, Lizbona kwiecień 2015r

 • Joanna

  Z usług Pana Krzysztofa skorzystaliśmy 9 marca 2015 – w pierwszy dzień pobytu w Lizbonie.I to był „strzał w dziesiątkę”, który ustawił nam dalsze 6 dni. W ciągu 5 godzin (i 11 km 🙂 ) uslyszeliśmy mnóstwo ciekawych informacji – zarówno „turystycznych”, których nie chciałoby się nam czytać w przewodnikach, jak i bardzo przydatnych organizacyjnych typu:co, gdzie, kiedy i za ile. Na ich podstawie zweryfikowaliśmy nieco wstępne plany zdobywania 🙂 Lizbony.
  Pan Krzysztof służył także pomocą w kolejnych dniach – wystarczyło wysłać SMS z pytaniem.
  Polecam gorąco!

 • Aneta z rodziną

  Dziękujemy za pomoc; cierpliwość, poczucie humoru. Informacje przekazane przez Pana Krzysztofa pozwoliły nam z łatwością poruszać się po Lizbonie, zwiedzić Sintrę, Cabo da Roca i Cascais. Lizbona nas oczarowała i z pewnością wrócimy tam kiedyś. I wtedy na pewno znów skorzystamy z usług Pana Krzysztofa. :-)))
  Pozdrawiamy i życzymy wiosny owocnej turystycznie!

 • Bogdan

  Spędziłem ze znajomymi tydzień kwietniowy w Lizbonie. Dwa dni
  korzystaliśmy z pomocy Pana Krzysztofa. Jeden dzień oprowadzał nas po starej Lizbonie (Alfami, Mouraria ) i jeden dzień zwiedzaliśmy (korzystając z samochodu naszego przewodnika) Sintrę , Cabo Roca i Cascais.
  Mimo wcześniejszego „przeglądania” przewodników bez pomocy Pana Krzysztofa nasz
  pobyt byłby o wiele „uboższy”. Ciekawie i „sprawnie” zwiedzaliśmy zaułki
  starej Lizbony wspomagani Jego wiedzą i doświadczeniem. W czasie
  zwiedzania otrzymaliśmy też solidną porcję informacji na temat poruszania się po
  mieście, ciekawych restauracji czy kawiarni i miejsc godnych odwiedzenia w
  pozostałych dniach. Nieoceniona była tez pomoc logistyczno-przewodnikowa
  podczas wycieczki za miasto. Sami „stracilibyśmy” na taką wycieczkę dwa dni a
  i tak zobaczylibyśmy połowę z tego co z Panem Krzysztofem. Do tego wszystkiego
  należy dodać, że jest On osobą miłą, kulturalną i otwartą. Szybko odnosi się wrażenie jakby się znało Go od dłuższego czasu. Jeszcze raz dziękuje Panu za wspólnie spędzony czas a wszystkim polecam korzystanie z wiedzy i doświadczenia Pana Krzysztofa.

 • Beata

  Lizbona to miasto, które zachwyca, zdumiewa i zachęca na pewno do powrotu, to samo dotyczy okolic Sintry oraz całej Portugalii, niewielkiego kraju, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, bo tyle tu do zobaczenia! Ale zwiedzać można na kilka sposobów, ja wybrałam za przewodnika Pana Krzysztofa Gieraka. Dzięki Niemu zobaczyłam miejsca, obok których przechodzą może i turyści, ale nie docierają, bo biegną szlakami przeznaczonymi głównie dla nich, omijają zakątki pełne uroku, tajemnic, lizbońskiego klimatu.
  Pan Krzysztof nie tylko pokazuje Lizbonę, Sintrę i Portugalię, ale on nią żyje, kocha, podziwia, i dla tego ten kraj staje się bardzo bliski. Jest w nim niemal wszystko, czego szukamy podróżując – spokój, piękno, wspaniała kuchnia, doskonałe wina, zabytki, okno na świat z perspektywy oceanu i życzliwi ludzie, ale by tego naprawdę doświadczyć, to należy spędzić ten czas na smakowanie Portugalii właśnie z Panem Krzysztofem i jego niezwykłym zaangażowaniem w podziwianie z nami jego drugiej ojczyzny. Dla mnie to było fascynujące przeżycie w zachwycie i marzeniu o kolejnym powrocie do Lizbony i Portugalii.

 • Beata

  Portugalia choć to niewielki kraj, natomiast ma bardzo wiele do zaoferowania, począwszy od zabytków, historii, architektury, mody, znakomitej i urozmaiconej kuchni, świetnego wina i trunków, aż po odpoczynek na pięknych i słonecznych plażach. Zaskakuje w nim spokój, harmonia, przyjazne nastawienie do turystów, kultura i czystość. Koniecznie do Portugalii trzeba przyjechać i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać, a jak? Ja wybrałam za przewodnika Pana Krzysztofa Gieraka, z którym zwiedzałam Lizbonę, Sintrę i jej okolice, aż po kraniec Europy – Przylądek Roca, skąd rozprzestrzenia się otchłań i przestrzeń Atlantyku. Pan Krzysztof, dla którego Portugalia jest drugą ojczyzną, którą kocha, rozumie i umie pokazać z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Bez Niego nie odkryłabym cudownych zakamarków Lizbony, które omijają turyści maszerujący wyznaczonymi szlakami, a które są tuż obok , tylko trzeba zboczyć z wyznaczonego traktu i nie bać się zaglądnąć w uliczkę, zagubić, gdzie jest może i pusto, ale na pewno to właśnie tutaj mieszkają rodowici Lizbończycy, to tutaj rozwieszają z okien pranie, to tutaj rozmawiają z sąsiadami, to tutaj się czas zatrzymał i to tutaj toczy się życie tej stolicy, jakże innej od innych stolic Europy! Sama na pewno nie odnalazłabym tego, co przekazał wędrując ze mną Pan Krzysztof – tego ukrytego klimatu, piękna i jeszcze wielu nieodkrytych tajemnic.I by tego doświadczyć trzeba tu koniecznie powracać, bo Portugalia to fantastyczny kraj, chyba jeszcze niedoceniany, ale to kwestia czasu. A na pytania, jaka jest i co w niej zwiedzić, na pewno dopowie Pan Krzysztof, bo to niezwykły człowiek i charyzmatyczny przewodnik.

 • Mirosław Rzeszowski

  W drugiej połowie kwietnia tego roku spędziliśmy z żoną 7 dni w Lizbonie i wróciliśmy oczarowani tym wspaniałym i niezwykłym miastem. Bardzo nam Pomógł Krzysztof Gierak , który był dla nas żywym bedekerem Lizbony. Lizbona to miasto łazienka – mnóstwo azuleos, miasto przyjaciół – bardzo życzliwi ludzie, miasto stu miasteczek – bo po za kilkom głównymi ulicami w centrum otaczaja cię wszędzie stare mury, Lizbona to miasto stu wzgórz – pewnie jest ich mniej ale chodząc po tym cudzie świata masz takie wrażenie. To miasto ogród – wszędzie otacza cię zieleń. Ze względu na żonę nie mogłem zbytnio rozglądać się za dziewczynami ale wierciemi – są piękne 🙂 Lizbona to delikatny kwiat – taka urokliwa długo nie będzie bo grozi jej powódź turystów. Aż dziw że tak długo udało sie zachować specyfikę lokalności tem miastu przepełnionemu urokiem. O kawie, ciastkach i winie oraz rybach nie piszę bo sami wiecie – pycha. Pozdrawiam. Mirek Rzeszowski.

 • Jarek

  Szanowni Państwo
  Dzięki pomocy Pana Krzysztofa 2,5 dnia w Lizbonie i okolicach było w pełni wykorzystane. Uwagi dotyczące logistyki i cenne wskazówki pozowoliły mi zobaczyć wiele miejsc i atrakcji nie zawsze opisywanych w przewodnikach. Jedna wskazówka dla podróżujacych – po zarezerwowaniu biletów, rezerwujcie czas Pana Krzysztofa, naprawde warto. Polecam

 • Michal Cybulski

  Tydzień temu byliśmy w Lizbonie po raz drugi i po raz drugi spędziliśmy 1 dzień z Krzyśkiem. Najlepszy przewodnik jakiego miałem okazję poznać. To było jak zwiedzanie z przyjacielem, który ma przy okazji obszerną wiedzę. Rewelacja i jeszcze raz wielkie dzięki za wspólnie spędzony czas.

 • Bogdan Sarapata

  Jeśli ktoś pragnie zobaczyć Lizbonę „od środka”, poczuć jej smak, poznać historię miasta, odkryć klimat i urok miejsc, które nie są opisane w żadnych przewodnikach, to może to uczynić z Panem Krzysztofem Gierakiem, dla którego Portugalia stała się drugą Ojczyzną. W imieniu „krakowiaków” dziękuję Panie Krzyśku za pokazanie w ub . środę nieopisanej Lizbony, za to, iż mogliśmy posłuchać autentyczne fado. Wszystkim zainteresowanym polecam usługi przewodnickie oferowane przez Pana Krzysztofa.

 • Zbigniew

  Byłem z zięciem i wnukiem, skorzystaliśmy przez jeden dzień z usług przewodnika Krzysztofa, byliśmy zadowoleni. Pokazał nam Lizbonę i miejsca, których byśmy nie zauważyli, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe przewodnictwo po Lizbonie, i na pewno przy następnym pobycie skorzystamy z wspaniałego przewodnika.

 • Elzbieta Grotowska

  Dołączamy do grona zadowolonych turystów, którzy skorzystali z usług pana Krzysztofa. Na początku maja spotkaliśmy się z panem Krzysztofem w Lizbonie, pokazał Nam miasto ze strony mniej turystycznej i przewodnikowej. Dzięki niemu posłuchaliśmy muzyki fado, w bardzo klimatycznym lokalu, którego sami byśmy nie zauważyli. Cenne wskazówki pozwoliły Nam z łatwością zobaczyć Sintrę, Cabo da Roca i Cascais. Pan Krzysztof przesympatyczny i bardzo cierpliwy. Dziękujemy i polecamy wszystkim. Grupa z Kalisza.

  • Michał M

   A co to za knajpka z fado? I w jaki dzień byliście?

   • Elzbieta Grotowska

    Knajpka „A Tasco do Chico” numer 39 przy ul. Rua do Diario de Noticas. Byliśmy w czwartek o g. 21:00. Dzień wcześniej robiliśmy rezerwacje.

 • Maciej Hubisz

  Dzięki Panu Krzysztofowi poznałem Lizbonę od każdej strony. Przed przyjazdem interesowałem się Lizboną czytając zarówno polską jak i angielską literaturę. Przyznaję, że Pan Krzysztof podawał informacje wybiegające poza książki, naprawdę bardzo dużo wie i umie to przekazać w interesujący sposób. Pokazuje knajpy, do których samodzielnie nigdy byśmy nie dotarli, wspaniałe miejsca i jeszcze wszystko oznacza na mapie! Najlepszy przewodnik, z jakim miałem przyjemność zwiedzać

 • Arkadiusz

  Świetny przewodnik, polecam Pana Krzysztofa z czystym sumieniem.
  Pan Krzysztof pokazał nam Lizbonę z jej urokami i zakamarkami.
  Już planujemy kolejne spotkanie z Lizboną i Naszym Przewodnikiem Panem Krzyskiem.
  Dziękuję i do zobaczenia

 • Wojtek

  Razem z Żoną zwiedzaliśmy Lizbonę z panem Krzysztofem pierwszego dnia po przylocie. To niezwykłe jak zmienia się obraz nowego miejsca, jeśli wcześniej ktoś pokaże na co patrzeć. Od następnego dnia czuliśmy się jak w domu. Ostrzegam wszystkich, którzy decydują się na zwiedzanie z panem Krzysztofem – Jego entuzjazm jest zaraźliwy. Na pewno tam jeszcze wrócimy. Dziękujemy. Wojtek i Ania

 • Iza G.

  Szczerze polecam Pana Krzysztofa jako najlepszego przewodnika jakiego miałam przyjemność poznać i spędzić z nim czas w obcym kraju! Fajny facet, ciekawa osobowość 🙂 bardzo kulturalny. Ogromna wiedza na temat historii Portugalii jak i samej Lizbony! Myślę, że wielu Polaków nie posiada takiej wiedzy na temat Polski co Pan Krzysztof na temat Portugalii! Tylko pozazdrościć! Widać, że Pan Krzysztof robi to co kocha dlatego zdobywa tak dużą sympatię i pozytywne komentarze! Aż chce się wracać do Lizbony ponownie! Dziękuje Panu za to 🙂

 • hannabo

  Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za miło spędzony dzień w Lizbonie, za cenne wskazówki dzięki którym zaoszczędziliśmy nie jedno euro co nam pozwoliło cieszyć się innymi przyjemnościami. Bifana polecona przez Pana Krzysztofa była najlepsza. Pan Krzysztof bardzo fajnie i umiejętnie nam pokazał Lizbonę wsłuchując się w nasze oczekiwania i potrzeby, zaproponował plan zwiedzania Lizbony na nasze kolejne dni, co pomogło nam sprawniej się zorganizować i zobaczyć tak wiele. Polecamy Pana Krzysztofa jest osobę godną zaufania. Przy jego wsparciu czuliśmy się bezpieczniej w nieznanej dotąd Lizbonie. Gorąco pozdrawiamy ze Stargardu. Hania z przyjaciółmi.

 • Paweł

  Zwiedzanie Lizbony z 3 letnią dziewczynką jest możliwe! Dzięki Panu Krzysztofowi – dobór trasy! oraz zwiedzanych atrakcji – udało nam się spędzić bardzo ciekawe 5 godzin. Pan Krzysztof polecił nam również co i jak zwiedzać później – już bez niego. Lizbona – przynajmniej dla mnie – jest dość specyficznym miastem – atrakcje są porozrzucane, dlatego pomoc Pana Krzysztofa okazała się być nieoceniona.

 • Ania i Jacek

  Zwiedzanie Lizbony z panem Krzysztofem bylo najlepsza decyzja jaka podjelismy planujac wyjazd do Portugalii. Spedzilismy razem 10 godzin – spacerujac po Lizbonie, zwiedzajac zabytki, poznajac historie i delektujac sie smakiem natas w Belem. Zakochalismy sie w Lizbonie, zachwycilismy sie panem Krzysztofem i planujemy powrot. Panie Krzysiu – dziekujemy i do zobaczenia za rok 🙂

 • Darek i Krysia

  Dziękuję bardzo panu Krzysztofowi za oprowadzenie po Lizbonie, udzielenie praktycznych rad gdzie niedrogo zjeść, jak się znaleźć w różnych sytuacjach, za opowiedzenie o historii Portugalii i codziennym życiu Portugalczyków.
  Lizbona i Portugalia bardzo nam się spodobała. Pana Krzysztofa polecamy jak najbardziej za przewodnika, który jest bardzo cierpliwy i uczynny.

 • Ania i Marek

  Dziekujemy bardzo za pomoc w przygotowniu do wakacji i zwiedzaniu Portugali,oraz za milo i przyjemnie spedzony czas w Lisbonie.Poznawanie Lisbony, ktora posiada swoj wyjatkowy charakterstyczny klimat to tylko z P.Krzysztofem.Dziekujemy i pozdrawiamy Ania i Marek

 • Ania, Ola, Adam

  Pan Krzysztof chętnie dopasował się do naszych oczekiwań i pokazał nam Lizbonę inną, niż w tradycyjnych przewodnikach. Było tak ciekawie, że nie zauważyliśmy, jak upłynęło kilka godzin. Poradził też, co warto zobaczyć następnego dnia, kiedy mieliśmy zwiedzać miasto bez Niego. Sami nie dotarlibyśmy w połowę tych miejsc, po których nas oprowadził, nie mówiąc o informacjach, do których nie mielibyśmy dostępu. Jesteśmy pod wrażeniem Lizbony i jest to na pewno zasługa pana Krzysztofa. Dziękujemy i pozdrawiamy! Ania, Ola i Adam.

 • Iwona i Sławek

  Gorąco polecamy kontakt z Panem Krzysztofem w czasie wizyty w Lizbonie.
  Kontakt jest wręcz konieczny, aby poznać „od kuchni” prawdziwą Lizbonę.
  Rady i ciekawe wskazówki pozwolą poruszać się po mieście jak „w domu” , oszczędzając cenny czas. Otwartość i elastyczność Pana Krzysztofa pozwolą stworzyć program dostosowany do oczekiwań każdego turysty.
  Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.
  Iwona i Sławek

 • Marcin i Małgosia

  Witam, Bardzo dziękujemy za pokazanie nam prawdziwego ducha Lizbony. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Portugalii. Z pewnością wrócimy aby dalej eksplorować ten ładny kraj i będziemy z Panem w kontakcie aby planować kolejne wycieczki! Gorąco polecamy kontakt z Panem Krzysztofem!

 • Joanna i Mikołaj z Zalesia

  Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas i dostosowanie zwiedzania do rodziny w dwójką dzieci. Pasja z jaką opowiadał nam o Lizbonie i Portugali jest pełna podziwu. Z pełną świadomością polecam skorzystanie z usług Pana Krzysztofa jako przewodnika po Lizbonie. W krótkim czasie poznaliśmy Lizbonę taką jaką jest na prawdę od tej mniej oficjalnej strony. Wskazówki jakie dostaliśmy na koniec naszego spotkania ułatwiły nam dalsze poruszanie się po Lizbonie i dotarcie do ciekawych miejsc. Dziękujemy.

 • Rodzina z Bydgoszczy

  Lizbonę z panem Krzysztofem zwiedzaliśmy w lipcu 2015 🙂 Postanowiliśmy „urwać się” na kilka dni z hotelu i odwiedzić stolicę. Wybór przewodnika nie mógł być lepszy 🙂 Pan Krzysztof przekazał nam zarówno wiedzę historyczną, jak i praktyczną (gdzie zjeść, co kupić jako pamiątkę, czego spróbować). Swoją energią i pasją zaraził całą naszą rodzinkę, która już teraz planuje kolejne wakacje w Portugalii 🙂 za wspólnie spędzony dzień i całą przekazaną wiedzę serdecznie dziękujemy ! Z pełną odpowiedzialnością możemy przyznać, że Lizbonę odwiedzić trzeba – i to koniecznie z panem Krzysztofem!

 • Krzysztof

  Polecamy serdecznie.Pan Krzysztof jest bardzo miłym i co ważniejsze kompetentnym przewodnikiem. Prowadząc nas zaułkami Lizbony przekazał ogrom wiadomości ,pokazał małe smaczki miasta ,uwypuklił szczegóły a zarazem podpowiedział co jeszcze warto zrobić ,gdzie wrócić ,jak i gdzie dojechać. Chętnie odpowiadałna wszystkie zadawane pytania ,nawet te pozornie banalne. Pomimo że byłem obczytany przewodników i tak zaskoczył nas niektórymi miejscami. Polecam i pozdrawiam serdecznie.

 • Wojtek z rodziną -Malbork

  Zdecydowanie polecam, pełen profesjonalizm ,bardzo miło i interesująco spędzony czas.P.Krzysztof przekazał nam cała masę informacji(jak podróżować ,co zobaczyć ,co wolno ,a czego nie,co jeść ,gdzie jeść ,jak co się nazywa w restauracji ,które miejsca odwiedzić itd.) ,które pozwoliły nam zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy ,wskazówki te były bezcenne ,dzięki niemu można było zobaczyć wiele ciekawych miejsc ,zaplanować podróże , zwiedzanie tak , aby nie spotkały żadne niespodziewanie-niemiłe sytuacje.Zwiedzaliśmy Lizbonę w sierpniu 2015 i nie wyobrażam sobie innego sposobu na poznawanie tego miasta. Na pewno tam wrócimy.
  p.Krzysztofie,jeszcze raz dziękujemy razem z całą rodziną ,
  napisze jeszcze raz na koniec,powtórzę po poprzedniej osobie ,jej komentarzu z tej strony:
  „”Kontakt jest wręcz konieczny, aby poznać „od kuchni” prawdziwą Lizbonę.
  Rady i ciekawe wskazówki pozwolą poruszać się po mieście jak „w domu””

  pozdrawiamy

 • Wanda i Bogdan ze Szczecina

  Dziękujemy Panie Krzysztofie za mile spędzone chwile w Lizbonie. Kilka godzin spędzonych z Panem dało nam bardzo dużo aby odkryć w Lizbonie jej prawdziwe piękno. Zostaliśmy zaopatrzeni w cenne wskazówki, które wykorzystaliśmy np. podczas wycieczki do Belem i Fatimy. Jest Pan kompetentną osobą i jednocześnie bardzo sympatyczną i skromną. Odkrywanie z Panem Lizbony było dla nas prawdziwą przyjemnością.

 • Mirka i Tadeusz

  Kilka dni temu wróciliśmy z Lizbony, zauroczeni tym miastem. W dużej mierze dzięki Krzysiowi, z którym spędziliśmy dwa dni na wspólnym zwiedzaniu stolicy Portugalii. Przemiły i bezpośredni człowiek, kopalnia wiedzy historycznej i praktycznej o Lizbonie.Wszystkim serdecznie polecamy Krzysztofa jako przewodnika po tym pięknym mieście. Dzięki jego radom, szybko zapoznaliśmy się z topografią miasta. Uzyskaliśmy informacje o tym co warto zobaczyć, gdzie smacznie zjeść, gdzie spędzić wieczór, słuchając prawdziwej muzyki „fado”. Już planujemy kolejny wyjazd i na pewno, jeśli tylko będzie to możliwe, spotkamy się z Krzysztofem i zgubimy w zakamarkach Lizbony. Polecamy!!!! Polecamy!!!! Polecamy!!! – obrigado Krzysiu !!! :)))))))
  Mirka i Tadeusz.

 • Wojtek, Iza, Ola i Kuba

  Jeśli ktoś z Państwa wybiera się do Portugalii a szczególnie do Lizbony i chce w kilka godzin poznać to co najciekawsze w tym mieście, albo ma więcej czasu i chce dokładniej je zwiedzić, to polecam spotkanie z Panem Krzysztofem. To kompetentny, sympatyczny i uczynny człowiek! Nie bez powodu wpisy poniżej są pełne uznania dla Niego. Po Lizbonie p. Krzysztof oprowadzał naszą czwórkę (żonę, mnie i dwoje naszych nastoletnich dzieci) i wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Jeszcze przed przyjazdem do Portugalii, gdy mailowaliśmy ze sobą, podpowiedział wiele cennych porad. Bardzo dziękuję za cenne informacje o Portugalii i wspólną wycieczkę po Lizbonie.

 • Arek z rodziną

  Wycieczka z Krzysztofem to był strzał w 10! Spędziliśmy razem kilka godzin, a w tym czasie Krzysztof pokazał nam te miejsce, do których pewnie sami byśmy nigdy nie dotarli. Spotkanie z Krzysztofem pozwoliło nam zaoszczędzić również wiele czasu podczas zwiedzania centrum miasta, gdyż wiedzieliśmy już, jak się poruszać, na co uważać, a także co ważne – gdzie zejść dobrze i tanio. Restauracja w Baixy po prostu super! Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 • Elżbieta

  Zwiedzaliśmy Lizbonę z p. Krzysztofem na początku września tego roku. kompetentny , punktualny, sympatyczny, odpowiadał na nasze pytania obszernie. Doceniamy znajomość Lizbony przez p. Krzysztofa. Dobry kontakt mailowy przed planowanym terminem naszego przyjazdu. Polecamy wszystkim pragnącym poznać Lizbonę , o której nie można przeczytać w przewodniku. Dziękujemy p. Krzysztofie. Elżbieta, Barbara, Jan i Tomasz.

 • Ewa z bliskimi

  Potwierdzamy wszystkie entuzjastyczne opinie o Panu Krzysztofie. Mily w kontakcie PROFESJONALISTA. Sprawdzilismy to 3.09 2015.

 • Tomek & Barbara z Kanady

  Chcemy bardzo gorąco podziękować P. Krzysztofowi za wspaniale spędzony czas.
  Wycieczka po Lizbonie pozostanie na długi czas w naszych sercach i umysłach, dzięki
  wiedzy i umiejętności jej przekazywania P. Krzysztof zyskuje miano króla Lizbońskich przewodników, polecamy i zachęcamy wszystkich planujących odwiedzić Lizbonę do korzystania z usługi Krzysztofa, naprawdę opłaca się.

 • Daria Zamarska

  Zwiedzaliśmy przez jeden dzień Lizbonę z Panem Krzysztofem i był to
  najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać podczas naszego krótkiego
  pobytu w Portugalii. Pan Krzysztof przybliżył nam historię miasta,
  zabrał nas do wielu ciekawych miejsc, nie tylko tych zabytkowych i
  typowo turystycznych, opowiedział interesujące ciekawostki na temat
  życia w Portugalii oraz udzielił nam licznych rad na kolejne dni
  zwiedzania. Umożliwiło nam to poznanie Lizbony i jej okolic bez
  większych problemów, za co jesteśmy Panu Krzysztofowi bardzo wdzięczni.
  Zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu dzięki jego radom, co było dla nas bardzo
  ważne, ponieważ spędziliśmy w Lizbonie tylko kilka dni. Dzięki Panu
  Krzysztofowi spróbowaliśmy również lokalnych specjałów i spędziliśmy
  niezapomniany wieczór z muzyką fado w tradycyjnym lokalu. Pan Krzysztof
  zaraził nas swoją miłością do tego miasta i kraju, na pewno jeszcze wrócimy do Portugalii!

 • Asia Zalewska

  Cudowny dzień z Krzysiem w cudownej Lizbonie. Masa informacji, ciekawostki i porady, a to wszystko przez 6 godzin chodzenia, zwiedzania, słuchania i mówienia, mówienia, mówienia… A poza tym kilkadziesiąt maili wymienionych z Krzysiek jeszcze przed wyjazdem. DZIĘKUJEMY i polecamy z całego serca ::-D

 • Hania z Torunia

  Oooo!!! Z tymi Państwem poniżej na zdjęciu mijałyśmy się na uliczkach Alfamy!!!! 🙂 🙂 Sympatyczni Ludzie!!! Wymienialiśmy się informacjami w pobliżu Miradouro da Graca!
  Celowo nie czytam , co napisali moi poprzednicy, bo podejrzewam, że i tak będę wtórna w opiniach swoich… 🙂
  Krzysztof jest świetnym przewodnikiem, doskonale zna Lizbonę i wyraźnie widać, że kocha i zna to miasto!!!! A to ułatwia wiele… Poruszanie się po Lizbonie, oszczędność kosztów w kolejnych dniach zwiedzania, docierania tam, gdzie samemu by się nie dotarło. No… chyba że przypadkiem… 🙂 Zdecydowałyśmy się z przyjaciółką na jeden dzień z Krzysztofem, aby kolejne 7 dni było prostsze „w obsłudze” i to była dobra decyzja!
  Cieszę się, że miałam taką możliwość zobaczyc miasto z przewodnikiem i życzyłabym sobie, aby kolejne miasta Europy miały mi do zaoferowania „takich Krzysztofów” 🙂
  Krzysiu, liczę teraz oczywiście na Twoje poczucie humoru :))) Serdecznie pozdrawiam i nieodmiennie zapraszam do mojego Torunia! Postaram się być równie dobrym przewodnikiem!
  Hania

 • Iwona i Sylwek

  Dziękujemy za dzień spędzony z Panem Krzysztofem w Lizbonie. Przez kilka godzin zobaczyliśmy urocze miejsca i te turystyczne i te, do których turyści mniej zaglądają. Wiele cennych, praktycznych wskazówek od Pana Krzysztofa bardzo ułatwiło nam poruszanie się po Lizbonie w natępnych dniach. Polecamy wszystkim zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem. Nie ma to nic wspólnego z „bieganiem” po zabytkach, a pozostaje w pamięci na długo. Dziękujemy za fado w klimatycznej knajpce i za wszystko co usłyszeliśmy i o czym się dowiedzieliśmy.

 • LIZBONA

  Jak co roku 4 dziewczyny postanawiają wyrwać się od domowych obowiązków…
  tego roku padło na Lizbonę i okolice…podróż zaplanowana profesjonalnie dzięki
  Krzysztofowi. Poświęcił nam jeden dzień, pozostałą część tygodnia pomógł zaplanować
  żeby zobaczyć fajne miejsca ( poza Lizboną – wypożyczyłyśmy samochód ).
  Bardzo polecam . My uwielbiamy w ten sposób podróżować.
  I do Portugalii na pewno wrócimy…

 • Anita i Jacek

  Fantastycznie spędzony czas w Lizbonie, masa praktycznych informacji przekazanych przez Pana Krzysztofa ułatwiła pobyt. Wycieczka po mieście zaplanowana i przeprowadzona sprawnie w spokojnym tempie. Wiedza na temat Lizbony i Portugalii godna zachwytu. Oprócz wycieczki Pan Krzysztof przygotował plan wycieczek do wykonania we własnym zakresie na resztę dni pobytu. Wygląda na to, że do Lizbony musimy wrócić. Panie Krzysztofie – wielkie dzięki.

 • Ela, Jurek, Bodga i Antek

  Bardzo dziękujemy za miły wspólnie spędzony czas. Wędrówka ulicami Lizbony była bardzo ciekawa a informacje uzyskane nietuzinkowe, interesujące i nie do znalezienia w przewodnikach. Polecamy poznawanie Lizbony w towarzystwie Pana Krzysztofa. Na prawdę warto. A swoją drogą babeczki w Belem pychotka. Wyjazd bardzo nam się udał. Dziękujemy.

 • Aldona

  Nic dodać, nic ująć…spacer z Krzysztofem po Lizbonie to najlepsze co mogło nas spotkać decydując się na przewodnika. Lizbona, tylko z Krzysztofem w pakiecie. Polecam mocno!
  Jeśli uda nam sie wrócić, rezerwuję sobie już kolejkę 🙂 Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję !

 • Paulina, Paweł i cała reczta:)

  Dzięki Krzysztofowi nie błądziliśmy, nie marnowaliśmy czasu, nie ślęczeliśmy nad mapą, uniknęliśmy kolejek, siedzieliśmy a nie staliśmy w tramwaju 28, zjedliśmy najlepsze ciastka w Lisbonie, posłuchaliśmy prawdziwego fado, :)) Dlatego polecamy Cię Krzysztofie gorąco i szczerze!! I oczywiście DZIĘKUJEMY!!

 • Lech, Ania, Agata i Kasia

  Dziękujemy za wspaniały dzień w Lizbonie. Pięć godzin Lizbony w pigułce. Dzięki Panu Krzysztofowi na luzie zwiedzaliśmy miasto bez problemów i stresów.Wszyscy zakochaliśmy się w tym mieście i na pewno wrócimy do Lizbony i Portugalii.
  Polecamy z całego serca taki spacer z Panem Krzysztofem
  Pozdawiamy

 • Krzysztof Wróblewski

  Jestem pod wrażniem. Dzięki Panu Krzysztofowi w ten niepogodny weekend na jaki trafiismy do Lizbony, spędziliśmy dzień niezauważenie. Tak więc było ciekawie, serdecznie, profesjonalnie. Nawet już po naszej wspólnej wycieczce gdy zadzwonilismy z problemem to nadal nam pomógł. Warto, naprawde warto skorzystać z usług jakie oferuje Pan Krzysztof Gierak.

 • Jolanta z Warszawy

  Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem Lizbony, szczególnie, że miałyśmy okazję zwiedzać to miasto z kompetentnym, uprzejmym i przyjaźnie nastawionym Panem Krzysztofem.
  Fakt, że mogłyśmy rozpocząć zwiedzanie miasta właśnie z Panem Krzysztofem był strzałem w dziesiątkę. Wspólne zwiedzanie Lizbony spełniło wszelkie nasze oczekiwania. Dowiedziałyśmy się w tak krótkim czasie tak wiele i o historii i kulturze miasta i o zwyczajach Portugalczyków. A wszystkie informacje praktyczne ułatwiły nam poruszanie się po Lizbonie. Bardzo, bardzo polecam wspólne zwiedzanie z Panem Krzysztofem.

 • SM Gdynia

  Nasza 6-osobowa grupa spędziła z Krzyśkiem jeden pełny październikowy dzień na wycieczce samochodowej na trasie Lisbona-Fatima-Sintre-Cabo da Roca-Lisbona.
  Nasz cicerone okazał się skromnym, sympatycznym i uprzejmym człowiekiem z b.dużą wiedzą historyczną i praktyczną (zresztą nie tylko dotyczącą Lizbony ale i całej Portugalii). Krzysiek, w tym co robi, jest po prostu absolutnym profesjonalistą. Cieszymy się, że go odszukaliśmy w internetowym gąszczu i mogliśmy skorzystać z jego usług.
  Gorąco polecamy – z tym człowiekiem naprawdę warto się umówić!!!
  I na koniec jeszcze jedna uwaga ogólna: jeżeli ktoś ma tylko pozytywne wpisy to może się to wydawać podejrzane ale uwierzcie mi, że Krzysiek na wszystkie w pełni sobie zasłużył. Nie ma w tym żadnej ściemy ani przesady.

 • Andrzej

  W Lizbonie byliśmy w sześcioosobowej grupie. Pan Krzysztof zorganizował dla nas super wycieczkę po mieście i szczegółowo rozpisał podróż w okół Lizbony, gdzie pojechaliśmy sami. Muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu prezentacji miasta, oraz przekazanych nam informacji. Tak jak pisali inni, chce się wracać i koniecznie z Krzysztofem.

 • HannaD.

  EKIPA Z TRÓJMIASTA
  Przylecieliśmy do Lizbony 13tego listopada w piątek,a tu obsługa lotniska w koszulach z krótkim rękawem,słońce jak u nas w maju,niebieskie niebo.Zapowiadał się cudny tydzień.Pierwszy spacer po Alfamie (tam mieszkaliśmy) zaliczyliśmy zaraz po przyjeździe na miejsce. Drugi już z Panem Krzysztofem:Alfama,Baixa i Chiado pokazane niezmiernie ciekawie.Było to ponad pięć intensywnych godzin podczas których dowiedzieliśmy się mnóstwa rzeczy: historycznych,turystycznych,obyczajowych,kulinarnych.Było warto, zważywszy,że był to nasz pierwszy pełny dzień i zdobyte informacje przydały się później.
  Pan Krzysztof zarówno przed przyjazdem,jak i w czasie pobytu odpowiadał mailowo na nasze pytania-tak szczegółowo,że podziwialiśmy Go za cierpliwość :-).
  BędziemyPana polecać wszystkim znajomym,którzy wybierają się do Lizbony czy Portugalii.
  Pozdrawiamy
  Hanna,Wanda,Leszek i Tomek

 • Grupa z Olsztyna

  My przybyliśmy do Lizbony, aby spędzić tutaj Sylwestra i przywiać Nowy Rok . Pan Krzyś jest nieocenionym, dobrym duchem tego miasta.Przed przylotem do Portugalii przeczytaliśmy parę opinii o Krzysztofie – w zupełności pokrywają się one z naszymi odczuciami. Parę godzin z naszym przewodnikiem minęło tak szybko jak mgnienie oka. Nasz cicerone pokazał nam wspaniałe miejsca, zostawił nas z tak klarownymi objaśnieniami dotyczącymi spędzenia następnych dni w Lizbonie i okolicy, że bez jakiejkolwiek znajomości portugalskiego ( obcego dla nas języka) nie mieliśmy problemów, aby zobaczyć ciekawe miejsca. Z jego podpowiedziami trafiliśmy wszędzie tam gdzie trafić powinniśmy. Krzyś ( bo tak do niego się zwracaliśmy ) jest przesympatycznym, kompetentnym i rzeczywiście zakochanym w Lizbonie człowiekiem. Polecamy go z czystym sumieniem i wierzcie mi, nikt o zdrowych zmysłach, nie powie o nim złego słowa.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Już polecamy Krzysia znajomym:)

 • Agata

  Zwiedzaliśmy Lizbonę przez jeden dzień z Panem Krzysztofem i był to
  Jeden z lepszych wyborów jakie dokonaliśmy podczas naszego
  pobytu w Portugalii. Pan Krzysztof przybliżył nam historię miasta,
  zabrał nas do wielu ciekawych miejsc, nie tylko tych zabytkowych i
  typowo turystycznych, opowiedział interesujące ciekawostki na temat
  życia w Portugalii oraz udzielił nam licznych rad na kolejne dni
  zwiedzania- za co jesteśmy Panu Krzysztofowi bardzo wdzięczni.

  Atmosfera, tempo, treść – rewelacja!!!
  Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!
  Olsztyniacy 😀

 • Ekipa z Krakowa i Gorlic

  Na przełomie listopada i grudnia odwiedziliśmy Lizbonę w kilka osób. Zaraz po kupieniu biletów, nawiązaliśmy kontakt mailowy z Panem Krzysztofem. Umówiliśmy się na kilkugodzinne zwiedzanie a oprócz tego otrzymaliśmy wiele cennych informacji które ułatwiły nam sprawny dojazd do apartamentu. W umówionym dniu na nasz przewodnik przyjechał po nas po czym oprowadził po najciekawszych miejscach miasta, opowiedział wiele ciekawych historii i udzielił kilku praktycznych informacji które wykorzystaliśmy w kolejnych dniach pobytu. Ponadto zaplanował nam szczegółowo samodzielne wycieczki do Sintry, Cabo da Roca i Fatimy które to miejsca zwiedziliśmy „jak po sznurku”. Zrobił nam też rezerwację w uroczej restauracyjce z muzyką fado. Dzięki Panu Krzyśkowi zaoszczędziliśmy dużo czasu i nerwów.

 • Anna i Marek Zamość

  Od wielu lat podróżujemy ,ale nigdy nie zwiedzaliśmy żadnego miasta z przewodnikiem,ale tym razem postanowiliśmy poszukać przewodnika po Lizbonie gdzie byliśmy na przełomie listopada i grudnia i trafiliśmy na Pana Krzysztofa.Był to najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać.Pokazał nam najciekawsze miejsca w mieście ,opowiedział o tych,których nie zdążyliśmy zobaczyć i potem mogliśmy je zwiedzić sami ,pokazał gdzie można dobrze i niedrogo zjeść i jeszcze dowiedzieliśmy się jakie miejsca w okolicach Lizbony są warte zobaczenia,Pan Krzysztof jest wspaniałym przewodnikiem,posiada naprawdę dużą wiedzę o Lizbonie i o Portugalii i potrafi w bardzo przystępny sposób ją przekazać.Dziękujemy za te godziny spędzone z Panem ,a do Lizbony na pewno wrócimy bo mamy tam jeszcze trochę do zobaczenia.
  Serdecznie dziękujemy , gorąco pozdrawiamy i polecamy Pana usługi wszystkim chcącym poznać to piękne miasto. Ania i Marek.

 • Aneta i Arek

  Pan Krzysztof to profesjonalista, uśmiechnięty, serdeczny i niezwykle pomocny. Dzięki spotkaniu z nim (w połowie stycznia), mieliśmy okazję w kilka godzin zobaczyć wiele pięknych miejsc w Lizbonie, a przy okazji pozyskać cenną wiedzę praktyczną, np: jak i gdzie kupić bilet, którym tramwajem, z którego przystanku dojechać do wybranego miejsca? gdzie zjeśc smaczny lunch, a gdzie posłuchać wieczorem fado, etc. etc. Dostaliśmy mapę z rozpisanymi wszystkimi miejscami, które zobaczyliśmy i które będziemy chcieli zobaczyć samodzielnie wraz z instrukcjami, jak się tam dostać, co koniecznie zobaczyć na miejscu i na co zwrócić szczególną uwagę. Warto było spędzić te kilka godzin z Panem Krzysztofem – oby było więcej takich przewodników w różnych miastach europejskich – zwiedzanie byłoby wówczas znacznie ciekawsze i łatwiejsze, zwłaszcza jeśli przylatuje się do wybranego miasta tylko na 3 dni i chciałoby się maksymalnie i efektywnie wykorzystać ten czas.

  DZIĘKUJEMY!

 • Karolina z Rodziną

  Pan Krzysztof to porządna firma. Z jednej strony jest osobą kompetentną, interesującą, kontaktową, a przy tym serdeczną, uczynną, z poczuciem humoru. Profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, ciekawie przekazuje wiedzę dotyczącą miasta, orientuje się co do wartych zobaczenia miejsc. Śmiało polecam Pana Krzysztofa jako bardzo dobrego przewodnika po Lizbonie.

 • Piotr I Ela

  Krzysztof bardzo Ci dziękujemy za pokazanie nam Lizbony! Jesteś
  świetnym przewodnikiem!!! Pokazałeś nam Lizbonę taką jaką chcieliśmy, mniej
  turystyczną i zrobiłeś to w sposób bardzo interesujący, opowiedziałeś nam wiele
  bardzo ciekawych historii, pokazałeś wiele urokliwych miejsc. Zakochaliśmy się w mieście, w jej
  atmosferze, w jedzeniu i na pewno tu jeszcze wrócimy! Udzieliłeś wielu użytecznych wskazówek, podałeś
  pyszne adresy do knajpek, zaznaczyłeś na mapie wiele wartych obejrzenia miejsc.
  Fajnie, ze są tacy pasjonaci jak Ty, jeszcze raz dziękujemy i gorąco polecamy
  wszystkim Twoje usługi!!!! Naprawdę warto .

 • Justyna

  Polecam serdecznie !…Krzysztof pokazał nam wiele ciekawych miejsc i zaplanował kolejne dni wycieczki byśmy mogły z mama kontynuować zwiedzanie. Czekamy z niecierpliwoscią kolejnej wizyty w Lizbonie i Portugali.

 • Anna

  Pan Krzysztof to profesjonalizm, ogromna wiedza i rewelacyjny przewodnik. Nieoceniona pomoc przy zwiedzaniu Lizbony ale takze innych miejsc w Portugalii. Jeszcze przed planowana podroza pomogl mi ogromnie wymienaiajac emaile z ogromna iloscia przydatnych informacji. Zawsze chetny aby pomoc w zaplanowaniu podrozy takze do innych miejsc jak Fatima, Sintra, Cabo da Roca.
  Podzielam wszystkie pozytywne opinie i komentarze na temat Pana Krzysztofa!!!
  Goraco polecam Pana Krzysztofa, jako przewodnika wszystkim, ktorzy wybieraja sie do Lizbony.
  Jeszcze raz serdecznie dziekuje i pozdrawiam!

 • Adam

  Adam Teresa Rsiu i Asia
  Pan Krzysztof towarzyszył nam po Lizbonie za co mu bardzo dziękujemy .Pokazał nam wiele ciekawych miejsc ,pięknie i profesjonalnie opowiadał .Zwiedzanie z panem Krzysztofem było dobrą decyzją .Do Lisbony napewno wrócimy i 100% że będziemy kontynuować zwiedzanie w towarzystwie tak profesjonalnego przewodnika.Dzięki niemu mieliśmy w bardzo dobrym miejscu hotel ,jedliśmy kolacje w świetnej restauracji , nawet lody na targu były wspaniałe.Było cudownie, Bardzo dziękujemy

 • WITEK

  Jeśli wybieracie się do Lizbony to tylko z Krzysztofem w roli przewodnika!Magiczne zaułki,miejsca i opowieści Krzysztofa spowodowały,że już planujemy kolejny wyjazd do tego przepięknego miasta. Krzysztof zaplanował nam również kolejne dni pobytu wskazał i opisał na mapie ciekawostki i miejsca ,które warto odwiedzić.Wrócimy mam nadzieję w czerwcu (świeże sardynki:)).Do zobaczenia Krzysztof.

  Małgosia i Witek ,wielcy fani Ginjinha 😉 (13 luty 2016).

 • Marta i Robert

  Jezeli chcecie poznac ciekawe miejsca i wysluchac historii Lizbony, opowiedzianej w interesujacy sposob, powinniscie spotkac sie z Krzysztofem. Niesamowicie sympatyczny czlowiek, bezinteresownie i cierpliwie odpowiadal na nasze pytania droga mailowa. Podczas spotkania pokazal nam najwazniejsze miejsca w miescie i dal wskazowki na dalsze zwiedzanie. Nigdy wczesniej podczas naszych podrozy nie korzystalismy z uslug przewodnika. Tym razem bylo inaczej i na prawde nie zalujemy.

 • Ewa

  Od dłuższego czasu Lizbona była poza zasięgiem moich marzeń. Jednak los się uśmiechnął: w końcu dostałam info o tanim locie, zarezerwowałam mieszkanie i oznajmiłam rodzinie, że w lutym jedziemy do Lizbony!
  Jak zawsze, przy tego rodzaju wyjazdach, szukałam informacji, aby w jak najkrótszym czasie zwiedzić jak najwięcej. Długo nie mogłam znaleźć takiej strony. Cierpliwość się opłaciła – infolizbona.pl – strona pana Krzysia. Szybko odpisał na moje zapytania, doradził, co jeszcze powinnam przeczytać i jakie filmy obejrzeć, a co najważniejsze – zarezerwował dla nas dwa wspaniałe, niezapomniane dni. Pierwszy raz mieliśmy prywatnego przewodnika! Nie zawiódł nas! Pokazał nam magiczną Lizbonę z jej zaułkami, wąskimi uliczkami, azulejos, ze wspaniałymi widokami, z jej wyjątkowym klimatem. Zaznaczył na mapie miejsca, które powinniśmy jeszcze zobaczyć w pozostałe dni, rozrysował także trasy komunikacyjne. Jednym słowem zaplanował nam pozostałe dni naszego pobytu.
  Natomiast drugi dzień był wyjazdowy: Sintra, Cascais i malownicze plaże i Cabo da Roca. To był pełny „odlot”. Po Sintrze chodziliśmy i słuchaliśmy opowieści Pana Krzysia, zauroczeni widokami, tajemniczością i magią miejsc, które nam Pan Krzysiek pokazał. Poddając się urokowi Jego opowieści i bajecznego krajobrazu, nawet przez chwilę zamarzyliśmy o prowadzeniu malutkiego hoteliku w przepięknym budynku, jak z bajki, a na jaki natknęliśmy się na naszej trasie. Pan Krzysztof opowiadał i cierpliwie odpowiadał na nasze pytania. Na koniec dotarliśmy do labiryntów Quinta da Regaleira. To dopiero miejsce czarów i magii, w którym Pan Krzysztof był naszym wielkim magiem!
  Wspaniałą przygodę zakończyliśmy w klasztorze Kapucynów. W jego ruinach i przy opowieściach Pana Krzysia na chwilę poczuliśmy czasy, w jakich w mega ascetycznych warunkach żyła gromadkach mnichów.
  Podczas dwóch wspólnie spędzonych dni, Pan Krzysztof przekazał nam wiele cennych informacji na temat Lizbony i Portugalii, ale nie takich z przewodników, tylko z realu. Odpowiadał także na wiele pytań, rozbudzając jeszcze większą naszą ciekawość do tego kraju. Kto wie, może jeszcze raz uśmiechnie się do nas los i pewnego dnia powiem rodzinie – pakujemy się – jedziemy do Lizbony – Pan Krzysiek ma dla nas zarezerwowany czas tylko na dwa dni.
  Serdecznie pozdrawiamy Pana, Panie Krzysiu!
  Dziękujemy za wspaniale spędzony z Panem czas, oraz za współudział w realizacji mojego marzenia.
  Ma Pan niesamowity dar w przekazywaniu informacji w bardzo ciekawy sposób oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktu. Wydawało się, że znamy Pana od dawna, a nie od dwóch dni.
  Ostatnio, wybierając zdjęcia z wyprawy do naszej prywatnej „książki”, przypominałam sobie Pana wspaniałe opowieści i miejsca, i gdyby nie Pańska osoba uchwycona na zdjęciach, sądziłabym, że to wszystko było tylko jednym, wspaniałym snem.
  Jeszcze raz wielkie dzięki za magię w realu! Do zobaczenia!
  Ewa z rodzinką

 • Dorota i Jacek

  Szanowni Panstwo
  Pan Krzysztof – to po prostu „facet na 5+”. Przesympatyczny profesjonalista w kazdym calu. Wulkan wiedzy o Lizbonie i nie tylko. Na pytanie „czy warto?” – jest tylko jedna odpowiedz – OCZYWISCIE. Wyrwalismy sie w lutym do Lizbony aby uciec od naszej smetnej krajowej pogody. Udalo nam sie wstrzelic w piekny i sloneczny week end. Skontaktowalismy sie z p. Krzysztofem i poprosilismy aby zechcial podzielic sie swoja wiedza. Poprosilismy o „luzna” wycieczke po starej Lizbonie. Spacer waskimi uliczkami , obowiazkowa kawa, ciasteczko i „wisniowka” 🙂 – wszystko to mialo swoj niesamowity urok i czar. Dzieki naszemu wspanialemu przewodnikowi bylismy w miejscach gdzie docieraja tylko cierpliwi i wytrwali – lub z przewodnikiem takim jakim jest p. Krzysztof. A Lizbona – coz – jest po prostu inna od innych miast, nie udaje i jest soba – jesli tak mozna opisac miasto. Czy wrocimy – Tak – i oczywiscie znowu spotkamy sie z naszym przewodnikiem – moze tym razem przeciagniem wycieczke do poznego wieczora i „wskoczymy” do „Ramiro” 🙂 – Panie Krzysztofie – Do szybkiego zobaczenia

 • Dorota z dziecmi

  Bylismy zachwyceni wycieczką. Pan Krzysztof potrafił w sposob ciekawy i zabawny opowiadac o wszyskich mieiscach, miał duzo cierpliwosci nawet do marudzacych dzieci, dzięki czemu przyblizyl im to miasto. Mielismy Lizbone w pigułce:) Oprocz tego pomógł nam zapalnowac kolejne dni i służył pomocą w każdej sprawie. Pokazal ciekawe knajpki,spozącil potrzebne mapki dzicki czemu bez najmniejszego trudu dotarlismy wszedzie gdzie chcieliśmy. Polecam serdecznie:)

 • Dorota i Paweł Łódź

  Szanowni Państwo

  Kto nie był w Lizbonie to dużo traci. Miasto ciekawe, zaskakujące i warte odwiedzin. Nasza podróż to luty 1 tydzień ale to tak na pierwszy raz. Piękna pogoda napewno jest warunkiem jeszcze lepszych wrażeń z pobytu. Tak jak większość piszących tutaj osób my także mieliśmy przyjemność poznać Pana Krzysia i dzięki jego pomocy łatwiej nam było odkryć to miasto i poznać wiele ciekawostek , fajnych miejsc. Teraz mamy wspomnienia, zdjęcia, w buteleczce Ginjinha i to wszystko przy brzmieniach pięknej muzyki portugalskiej na płytach. Panie Krzysztofie dzięki na tym forum za fajne wsparcie i pogaduchy. Pan Kydryński pisząc swoją książkę o fascynacji Lizboną użył swoich pięknych opisów tego miasta , to zainspirowało nas do pierwszej wycieczki i już chcemy ponownie wracać. Polecamy. I pozdrawiamy.

 • Krystyna i Robert

  Pan Krzysztof jest profesjonalistą. Pasjonat totalnie zakręcony na punkcie Portugalii. Dzięki temu skorzystaliśmy z jego wiedzy i pomocy. Ten kraj nie ma przed Nim tajemnic. Pięknie opowiada o ludziach, tradycjach i historii Lizbony. Pokazał nam takie zakątki, do których sami nie trafilibyśmy na pewno.
  Z podziękowaniami Krystyna i Robert

 • dorota i andrzej

  Właśnie wróciliśmy z Lizbony. Ja jeszcze mam przed oczami panoramę miasta. Pan Krzysztof zaraził nas po stokroć swoim uwielbieniem Lizbony. Ogromna wiedza Pana Krzysztofa i doskonała umiejętność jej przekazania sprawiły, że zupełnie obcy nam kraj i miasto wydały się swojskie. Dzięki Panu Krzysztofowi, który w najmniejszych szczegółach zaplanował nam pobyt zobaczyliśmy Lizbone i codzienność zwykłych Portugalczyków. Rady i sugestie Pana Krzysztofa pozwoliły nam bezboleśnie poruszać się po mieście bez konsekwencji zagubienia się w gąszczu uliczek. Lizbona zachwyca a wycieczki z Panek Krzysztofem powodują, że wręcz oszałamia. Obrigada Panie Krzysztofie. Z pewnością wrócimy.

 • Danuta i Zbigniew

  Szanowni Państwo!
  Z wielką przyjemnością rekomenduję Pana Krzysztofa jako przewodnika po Lizbonie,gdyż dysponuje ogromną wiedzą historyczną i w sposób bardzo interesujący potrafi ją przekazać. Poza tym Pan Krzysztof jest bardzo pomocny i w bezinteresowny sposób pomaga już na etapie organizacji wycieczki oraz pomaga w zaplanowaniu dalszego pobytu. Jest osobą bardzo ciepłą i kulturalną i wyrozumiałą.Jego wskazówki są bezcenne i bardzo praktyczne.
  Dziękujemy Panie Krzysztofie. Dzięki Panu nie błądziliśmy zwiedzając Lizbonę. dotarliśmy wszędzie jesteśmy Panu bardzo wdzięczni.Danuta i Zbigniew

 • Asia i Mariusz

  Wyjazd 3-5 marca do Lizbony uznajemy za bardzo udany. Zdecydowanie wielką zasługę ma w tym Pan Krzysztof. Pozytywne komentarze poniżej są w pełni zasłużone, podpisujemy się pod nimi bez wahania.
  Panie Krzysztofie – dziękujemy za owocnie spędzony czas i pozdrawiamy z Polski.
  Asia i Mariusz

 • Ania i Darek

  W Lizbonie byliśmy w listopadzie 2015. To co pokazał nam Krzysztof i to z jaką pasją, zaowocowało ogromną miłością do Lizbony i do Portugalii. Właśnie znowu lecimy do Lizbony i Porto za kilka dni!!!
  Bardzo gorąco polecamy Krzysztofa jako przewodnika. Bardzo rzetelny i przemiły człowiek.
  Byliśmy tylko we dwoje, ale „wzięcie” Krzysztofa jako przewodnika, to był doskonały wybór. Pokazał nam te miejsca, których nie ma w przewodnikach, a które są najfajniejsze. Miejsca, gdzie można tanio, a pysznie zjeść. Jak sprawnie poruszać się po mieście i okolicach. Zaplanował nam kolejne dni w Lizbonie bardzo szczegółowo i z sercem.
  Byliśmy tydzień, a teraz będziemy 10 dni, a to w dużej mierze zasługa Krzysztofa!
  Pozdrawiamy Cię Krzysiu bardzo gorąco i życzymy wielu zadowolonych (jak my) klientów!
  Ania i Darek

 • Kasia i Przyjaciele, Warszawa

  Mijają 2 tygodnie od kiedy mieliśmy przyjemność poznać Pana Krzysztofa. Już na etapie wymiany maili upewniałam się, że dokonaliśmy doskonałego wyboru: otwarty, pomocny, nienachalnie podpowiadający. Deszczowego poranka czekał przed apartamentem, w którym zatrzymaliśmy się i ruszyliśmy poznawać Lizbonę. Kiedy zaczynało mocniej padać, była szybka zmiana planów i zwiedzanie np. kościoła. Opowiadał bardzo zajmująco nie tylko o historii i zabytkach miasta, ale również o codziennym życiu jego mieszkańców- także swoim. Po południu wyszło słońce, ale to jednak głównie dzięki Panu Krzyśkowi nie pamiętamy deszczu, bo niesamowicie potrafi zaciekawić tym co opowiada, a robi to w nienużący sposób, zachęca do zadawania pytań i sprawia, że żadne z nich nie wydaje się głupie. Oswoił nas z miastem, komunikacją, uświadomił, że mieszkamy blisko ścisłego centrum, tylko trzeba wiedzieć jak tam iść, no i zostawił z planami na następne, już słoneczne, dni. Po przeczytaniu kilku z poniższych opinii mam wrażenie, że Pan Krzysztof ma ogromne wyczucie co do oczekiwań swoich gości i z każdą grupą nieco inaczej zwiedza miasto, co przynosi podwójny efekt: goście są zachwyceni miastem również dlatego, że kiedy tego potrzebują mają przerwę na kawę, lunch czy kieliszek wiśniówki (my wykorzystaliśmy wszystko), a Pan Krzysztof zachowuje świeżość, entuzjazm i zachwyt Lizboną i wszystkim tym cudownie się dzieli. Nam dał niesamowitego „kopa”, tak, że w kolejne dni zwiedzaliśmy zgodnie z jego wskazówkami od 9 rano do 20. Mimo to pozostał w nas nie tylko zachwyt, ale i niedosyt, więc pewnie wrócimy i poprosimy Pana Krzyśka o więcej Portugalii.

 • Adam i Elżbieta Anuszewscy

  Wraz z żoną, oboje w okolicach 70, byliśmy w Lizbonie od 18 do 24 marca 2016. Pan Krzysztof oprowadzał nas 1 dzień. Byliśmy wstanie nadążyć za nim ( fizycznie ). Ciekawie opowiadał o mijanych miejscach. Pokazał miejsca do których byśmy samodzielnie nie trafili. Zaplanował nam pozostałe dni naszego pobytu. Dziękujemy.

 • Włodzimierz Piąstka

  Wanda I Włodek
  Zwiedzaliśmy Lizbonę i okolice w końcu kwietnia 2016.
  Pan Krzysztof przygotował nam plan na 3 dni, udzielił wyczerpujących wskazówek, jak się poruszać, co zobaczyć i gdzie można smacznie i tanio zjeść, gdzie zrobić zakupy.
  Dziekujemy

 • Edyta Mykietyńska

  Mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim odwiedzającym Lizbonę, zwiedzanie z Krzysztofem. Umówiliśmy się na 1 dzień zwiedzania i teraz żałuję, że to był tylko jeden dzień.W sympatyczny i profesjonalny sposób pokazał nam stolicę Portugalii, udzielił mnóstwa ciekawych i pożytecznych wskazówek – żaden przewodnik (książkowy lub inny) tego nie zastapi. Jeszcze raz wielkie dzięki za wspaniały dzień w Lizbonie.

 • Sylwia i koleżanki

  Krzysztof bardzo dziękujemy Ci za fantastycznie spędzony dzień. Wszystkim czytającym polecam zwiedzanie z Krzysztofem. Nas zabrał do Sintry, dalej plaża Adraga – Cabo da Roca – plaża Guincho – formacja skalna Boca de Inferno – Cascais – Lizbona lotnisko. Wszystko na luzie, dostosowane do nas. To było idealne zakończenie pobytu w Lizbonie i na koniec bardzo pomocne podwiezienie nas z bagażami na lotnisko. Polecam w 100%
  Sylwia

 • Marek

  Nasza kwietniowa Lizbona we wspomnieniach ma kolor wiosennego słońca, smak ryb i owoców morza z dodatkiem lekko musującego vinho verde. Czuje się ją w mięśniach ćwiczonych na niezliczonych podejściach. W uszach rozbrzmiewa zgrzyt tramwajów wspinających się w górę, a potem zsuwających się po wąskich uliczkach w dół. To dźwięk, który wieczorami zastępowany jest przez wszędobylskie fado. Lizbona to smak i zapach doskonałej kawy. Lizbona to ciepło i wiatr. To życzliwi ludzie i niesamowita atmosfera. Początek naszej tygodniowej przygody z Lizboną przeżyliśmy wspólnie z Panem Krzysztofem. Spotkać taką osobę, to jest trochę jak wygrać los na loterii. Niezwykle rzadko zdarza się, aby jeden człowiek łączył w sobie pasję, solidność, rzetelność, otwartość i kompetencję. W dodatku świetnie wyczuwał nasze potrzeby i oczekiwania, mam wrażenie, że również poziom sił witalnych, bo z racji położenia miasta tych sił jakoś szybko ubywa. No i do tego jest bardzo sympatyczny i kontaktowy. Z perspektywy naszej lizbońskiej wyprawy oceniam, że nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie Lizbony niż z Panem Krzysztofem. Przewodniki można zostawić w domu 😉

 • Anna z Sosnowca

  W połowie kwietnia br. byłam w Lizbonie z córką. Pana Krzysztofa znalazłam poprzez stronę internetową i odezwałam się do niego przed przyjazdem do Lizbony. Umówiliśmy się na konkretny dzień, w którym Pan Krzysztof przybył na miejsce spotkania przed umówionym czasem. Zwiedzanie z nim Lizbony było czystą przyjemnością, dostosowywał tempo do naszych możliwości. Dzięki naszemu przewodnikowi mieliśmy okazję zobaczyć Lizbonę oczyma turysty jak również miejsca uczęszczane głównie lub wyłącznie przez mieszkańców tego pięknego miasta. Pan Krzysztof polecił nam trzy lokalne knajpki w dzielnicy Alfama, w których można było zjeść przepyszne dania kuchni portugalskiej za rozsądne pieniądze. Po całym dniu zwiedzania podarował nam mapę z planem wraz z zaznaczonymi środkami komunikacji miejskiej oraz miejscami, które trzeba jeszcze zobaczyć.
  Pan Krzysztof jest pasjonatem tego miasta i potrafi tę pasję zaszczepić w innych. Jest człowiekiem empatycznym z niezwykłą kulturą osobistą. Kto chce zobaczyć prawdziwą twarz Lizbony musi ją zobaczyć wraz z P. Krzysztofem Gierakiem.

 • Magda , Darek, Franek Warszawa

  Chciałabym się przyłączyć do tego zbioru zadowolonych polskich turystów. Po wielokrotnym przeglądaniu strony infolizbona odważyłam sie nawiązać kontakt z Panem Krzyśkiem i kilka miesięcy z nim korespondowałam przed przyjazdem do Lizbony, który miał miejsce w końcu kwietnia.Otrzymałam cenne rady dotyczące lokalizacji miejsca na nocleg, szczegółów zwiazanych z dojazdem, mnóstwo przydatnych linków itp. Nieoceniona pomoc! Pan Krzysiek oprowadzał nas 5 godzin po Lizbonie , zaopatrzył w mapę i cenne rady na dalszy pobyt.
  Polecam wszystkim jego usługi i towarzystwo !

 • Tadzik i ferajna

  Podobnie jak inni, którzy korzystali z pomocy p. Krzysztofa dołączamy się z serdecznymi podziękowaniami za poświęcony naszej małej grupce czas. Wszystkim, którzy chcą odwiedzić Lizbonę a szczególnie tym którzy nie będą mieli zbyt dużo czasu polecamy pomoc p. Krzysztofa. Oszczędzicie państwo sporo czasu na poznanie tego wspaniałego miasta. Pan Krzysztof udzieli wielu cennych wskazówek jak poruszać się po Lizbonie, co i w jakiej kolejności należy zobaczyć. Gorąco polecam spotkanie z p. Krzysztofem, który w sposób bardzo przejrzysty przedstawi wiele interesujących informacji związanych z historią miasta jak również poleci ciekawe miejsca gdzie serwowane są dania kuchni portugalskiej oraz doskonałe wina. Ręczę, że na długo zapamiętacie państwo spotkanie z tym sympatycznym człowiekiem.
  Dziękujemy Panie Krzysztofie !

 • Monika z rodziną

  Wszystkim, którzy zajrzeli na stronę infolizbona.pl w poszukiwaniu informacji na temat tego magicznego miasta „powiem” krótko: Jak Lizbona to tylko z Krzysztofem.
  Przed każdym naszym rodzinnym wyjazdem zaglądam na różne strony i zbieram cenne wskazówki doświadczonych podróżników. Tak było i tym razem – ze strony http://www.krzysztofgierak.pl, gdzie szukałam informacji o Portugalii, przeniosłam się bardzo szybko na stronę o Lizbonie. Jak tylko zorientowałam się, że możemy zwiedzić to miasto wspólnie z Krzysztofem, nie zwlekałam z nawiązaniem kontaktu.
  To był strzał w 10-tkę. Zobaczyliśmy więcej niż się spodziewaliśmy. W pamięci zapadł nam wieczór z muzyką Fado w poleconej restauracji Esquina de Alfama oraz owoce morza w Ramiro. Otrzymaliśmy pakiet informacji i cenne wskazówki na nasz dalszy pobyt. Wypożyczonym autem dotarliśmy do miejsc poza Lizboną, które rekomendował nam Pan Przewodnik (Sintra i Cabo de Roca).
  Pozdrawiamy i raz jeszcze dziękujemy za wszystko!

 • EWA I JACEK Trójmiasto

  Bardzo dobry kontakt w Portugalii.POLECAMY

 • Elżbieta i Kazimierz

  Dziękujemy za poświęcony czas, profesjonalne wsparcie w poznawaniu Lizbony, miłą atmosferę, cenne wskazówki i notatki 🙂 Czuliśmy się w Lizbonie bardzo dobrze dzięki wiedzy i opiece Pana Krzysztofa. Wszystkim zainteresowanym zwiedzaniem Lizbony polecamy współpracę z Panem Krzysztofem.

 • Ilona, Robert i Michał

  Planując
  podróż do Portugalii na początku maja br. trafiliśmy w internecie na stronę infolizbona.pl
  i nawiązaliśmy kontakt mailowy z Panem Krzysztofem. Pomimo bardzo krótkiego
  czasu, dzielącego nas od wyjazdu, bez problemu zgodził się on oprowadzić nas po
  Lizbonie i zaproponował trasę. Mieliśmy przewodnika tylko dla siebie. Pan
  Krzysztof jest niezwykle otwartym i serdecznym człowiekiem. Dzięki niemu
  poznaliśmy dokładnie urocze dzielnice Lizbony – Alfama, Graça oraz Chiado i podziwialiśmy panoramę miasta z kilku pięknie
  położonych punktów widokowych. Pan Krzysztof posiada niezwykłe wyczucie i
  umiejętność dostosowania się do indywidualnych potrzeb turystów. Udzielił nam
  wielu cennych wskazówek i informacji, np. o restauracjach, których nie
  znajdziemy w przewodnikach. Doskonale zna miasto, a fascynacją nim potrafi
  zarazić każdego. Poza tym w korespondencji mailowej nakreślił nam plan zwiedzania
  okolic Lizbony, podając bardzo przydatne linki i szczegóły związane z dojazdem.
  Zaopatrzył nas w mapę i wskazał punkty do indywidualnego zwiedzania Lizbony.
  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że oprowadził nas po tak wielu niezwykłych
  miejscach. Nie traciliśmy czasu na szukanie i błądzenie, a kilkugodzinny spacer
  z nim po mieście był wielką przyjemnością. Z nadzieją na ponowne spotkanie w Portugalii
  – Panie Krzysztofie z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

 • Ala i Tomek z Poznania

  Cześć, pewnie napiszę to, co możesz tu przeczytać w zdecydowanej większości. Planowaliśmy wyjazd do Porto i Lizbony. Zwiedzanie organizujemy spokojne we własnym zakresie a nie z pędzącą po zabytkach wycieczką. Trafiliśmy na tą stronę i napisaliśmy maila do p. Krzysztofa. Spotkaliśmy się w Lizbonie w naszym hotelu i wspólnie przespacerowaliśmy ulicami Lizbony. Opowieści o skróconej historii miasta i zaplanowanie nam szczegółowo, co zwiedzić i gdzie smacznie zjeść przez kilka dni pobytu w Lizbonie to wszystko p. Krzysztof dał nam podczas spotkania. Do tego najistotniejsza rzecz: instrukcja poruszania się po mieście, obsługi karty komunikacyjnej, doładowywania jej – bezcenne. Dzięki temu zaoszczędziliśmy mnóstwo pieniędzy i czasu. Przy wycieczcie do Sintry – obowiązkowo a minimum z minimum to Quinta de Regaleira!!! Kolejka po bilet na pociąg do automatu na ponad pół godziny stania. A my z doładowanymi biletami przyszliśmy na dworzec 3 minuty przed odjazdem i spokojnie wsiedliśmy.
  Wyposażeni w mapy i plan zwiedzania zauważyliśmy po powrocie, że 3 pełne dni zwiedzania to za mało. Panie Krzysztofie – my wrócimy jeszcze raz i koniecznie spotkamy się ponownie. Spotkanie z Panem i poznawanie miasta, w którym Pan się zakochał to cudowny czas, za który jesteśmy wdzięczni. Pozdrawiamy i do zobaczenia w Lizbonie.

 • Tomasz Górecki

  Witam,
  nie ma co tu dużo pisać bo wszyscy z grubsza piszą to samo. Pan Krzysztof jest mega profesjonalnym przewodnikiem o ogromnej wiedzy zwłaszcza na temat Lizbony. Zamiast kupować przewodniki lepiej przeznaczyć te pieniądze na wynajęcie Pana Krzysztofa. Pozdrawiam

 • Magdalena Bieniek

  Próbuje się z Panem Krzysztofem skontaktowac ale bez skutku:( czy moze mi ktos powiedziec pod jakim kontaktem najlepiej łapac?

 • Grzesiek Hernas

  Witam
  Mieliśmy w okresie lutego okazję i dużą przyjemność pozwiedzać i poznać historię Lizbony a wszystko to dzięki Krzysztofowi, który pokazał nam to miasto i przedstawił jego historię od jak najlepszej strony. Wszystkie jego opowiści i informację o Lizbonie przepełnione były miłością do tego miasta. Jego zachwyt nad tym przeuroczym zakątkiem Europy udzielił się nam również do tego stopnia że w nocy sami spróbowaliśmy pokonac tą samą trasę 😉 i jak nakazuje tradycja pogubilismy się ;). Krzystof tak ciekawie opowiada że był w stanie zainteresować naszego 15 letniego syna /co nie jest łatwą sprawą/. Dodatkow udzielił nam niezbędnych informacji o najlepszych restauracjach, o zasadzie korzystania z komunikacji miejskiej i innych niezbędnych informacjach przydatnych podczas zwiedzania. Jest tez jednym z nielicznych przewodników którzy odpowiedzieli na wszytskie pytania geograficzno-historyczne / a zadaję ich bardzo dużo/ Ponadto opracował nam trasę i udzielił wszelkich informacji na kolejne 9 dni zwiedzania przepięknej Portugalii.
  Krzychu wielkie dzieki i do zobaczenia. Pozdrawiam Grzesiek Dagmara i Jasiu

 • Ewa, Krzysztof

  Zwiedzaliśmy w grupie 6-osobowej przez jeden dzień Lizbonę z p.Krzysztofem i był to najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonac podczas naszego pobytu. Tak naprawdę to nie był to tylko jeden dzień- dwa kolejne spędziliśmy tak , jakby Krzysztof był z nami.
  Punkt po punkcie rozpisał nam kolejność zwiedzania i spędzania czasu zarówno w Lizbonie jak i w Sintrze , Coba de Roca, Cascais. Dzielnie pokonywaliśmy kolejne trasy z kartką w dłoni, zachwyceni urokami Portugalii. Bez tych wytycznych pewnie poprzestalibyśmy na Porto i Ginjinha 🙂
  Chcemy bardzo podziękować za wspaniale spędzony czas.Zachęcamy wszystkich którzy planują odwiedzić Lizbonę do korzystania z usług i wiedzy p.Krzysztofa.To bardzo uczynny i sympatyczny człowiek .Przed wyjazdem do Lizbony mailowaliśmy ze sobą.Udzielił cennych porad.Polecamy wszystkim Krzysztofa jako przewodnika po pięknym mieście jakim jest Lizbona.Dzięki niemu zapoznaliśmy się z topografią miasta,co warto zobaczyć,gdzie smacznie zjeść. Poruszaliśmy się jak po własnym mieście.
  Polecamy bardzo gorąco!!!
  Panie Krzysztofie- Dziękujemy! Grupa Wrocław/Głogów/ Stargard

 • Ewa, Krzysztof

  Dziękujemy, jeszcze raz dziękujemy pozdrawiamy, do Lizbony powrócimy 🙂

 • Jarosław

  6 czerwca mieliśmy przyjemność ” powłóczyć „się z Panem Krzysztofem po Alfamie.Okazał się być nie tylko chodzącą encyklopedią wiedzy o Lizbonie ale także wielkim Pasjonatą.Wiedza praktyczna nam przekazana pozwoliła troszeczkę mniej błądzić po tej klimatycznej dzielnicy a wracaliśmy tam kilkukrotnie-chociażby na niezapomniany wieczór z fado ,który przeciągnął się do godz.3nad ranem 😀.Skorzystaliśmy również z bardzo dokładnego opisu jak komunikacją miejską dotrzeć do uroczej Sintry i na zachodni kraniec kontynentalnej Europy.Na co dzień posiłkowaliśmy się stroną infolizbonapl-ogrom pracy włożonej w jej prowadzenie robi wrażenie i wzbudza podziw.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję ,że jeszcze nasze drogi się prztną.Magdalena i Jarosław Mruczyńscy

 • Marek

  Z Panem Krzysztofem mieliśmy okazję zwiedzać Lizbonę 8 czerwca, to był bardzo dobrze spędzony czas. Wiedza i opowieści o tym pięknym mieście była imponująca. To nie było tylko kilka godzin, Pan Krzysztof służył pomocą w każdej chwili czy to telefonicznie czy sms-em. Pomógł w wyborze transportu czy kupnie odpowiedniego biletu. Pozdrawiam Marek i przyjaciele.

 • grupa z Płocka

  8 czerwca zwiedzaliśmy razem Alfamę. Spędziliśmy miłe popołudnie i usłyszeliśmy wiele informacji o tej dzielnicy jak i o Lizbonie. Pan Krzysztof przybliżył nam historię i „klimat” Lizbony. Mieliśmy to szczęście, że byliśmy w Alfamie w przeddzień Festiwalu Świętego Antoniego. Wrażenia niezapomniane i urzekające (wróciliśmy tam jeszcze sami w świąteczną noc). Pan Krzysztof nie ograniczył się tylko do kilku wspólnych godzin zwiedzania, był pomocny przez cały nasz 10-dniowy pobyt przesyłając nam wskazówki oraz plany zwiedzania.

  Dziękujemy 🙂

 • Ela, Jacek i Julka Kłos

  Cudowne 4 dni w Lizbonie, mieście urokliwym i magicznym. Mieście zalanym słońcem i promieniejącym tysiącem barw w ciągu dnia, nocą nastrojowym, pobrzmiewającym muzyką Fado. Z panem Krzysztofem spędziliśmy jedno popołudnie. To on pokazał nam najciekawsze miejsca w Lizbonie, w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o jej historii i przytoczył wiele ciekawostek, których próżno szukać w przewodnikach. Doradził nam także co koniecznie zwiedzić poza tym pięknym miastem, wyposażając jednocześnie w szczegółowe instrukcje byśmy nie tracili zbyt dużo czasu. Zawsze gotowy do pomocy, szybko reagujący na nasze zapytania, prawdziwy pasjonat.
  Szczerze polecamy.
  Panie Krzysztofie raz jeszcze dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

 • DevilaN

  Zaliczam pobyt w Lizbonie jako jeden z najlepszych wspólnych wypadów z rodziną. Wszystko dzięki panu Krzysztofowi, który nie tylko zamienił chodzenie po mieście w niesamowitą przygodę, ale również potrafił nas „zarazić” swoim zachwytem nad tym pięknym miastem oraz drobnymi szczegółami, które skłądają się na cały obraz Lizbony 🙂

  Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy 🙂

 • Agnieszka Dyrda

  Spędziliśmy z Krzysztofem dzień na zwiedzaniu Lizbony.Jego wiedza na temat miasta i pasja z jaką opowiada są niesamowite.Była to miła przechadzka po mieście a także przejazd różnymi środkami lokomocji tj.metro,tramwaj ,winda co dało nam pełny obraz miasta i ułatwiło nam późniejsze poruszanie się po nim.Gdyby nie Krzysztof nie bylibyśmy w stanie zobaczyć nawet połowy z tych rzeczy które nam pokazał.Jego pomoc w wypożyczeniu auta i zaparkowaniu go w Alfamie -nieoceniona !!!.Kolacja w miejscu polecanym przez naszego przewodnika była najlepszą ze wszystkich na naszym kulinarnym szlaku.Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję że to nie było nasze ostatnie spotkanie 😉 Agnieszka,Piotr i Dawid

 • Igor Pietrzykowski

  Sądząc po poniższych komentarzach pan Krzysiek jest jak wypasione biuro turystyczne lub ambasada w Lizbonie. To fakt, kilka godzin z nim dało taką pigułkę, że kolejny tydzień rozpracowywaliśmy punkt po punkcie zaproponowany przez niego plan. Niestety, czasu nie starczyło. Wszystko poniżej napisane to szczera prawda, a wskazówki praktyczne Krzyśka uratowały nas z niejednej opresji. Drogocenny kontakt!!!

 • Mariola i Piotr

  Czytając komentarze zastanawiam się co by tu jeszcze dodać. Wszystko zostało już napisane. Pan Krzysztof to wspaniały człowiek posiadający wielką wiedzę i pasję, która chętnie dzieli się z innymi. Dzięki bardzo dokładnym wskazówkom pana Krzysztofa zwiedzanie Lizbony jak i Portugalii było dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Kraj nas zafascynował i już marzymy o tym żeby go znowu odwiedzić. Bardzo, bardzo dziękujemy za wszystko. Dobrych ludzi zapamiętuje się na długo. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiamy gorąco:) Mariola i Piotr z Rodziną

 • Agnieszka

  Lizbona i Pan Krzysztof dla nas rewelacja. Moze inaczej, Lizbona z Penem Krzysztofem to rewelacja. Profesjonalista z duzym doswiadczeniem, bardzo dobrze przygotowany do naszej wyprawy i przede wszystkim sympatyczny czlowiek. Wszystkie detale dopracowane, ewentualnosci rowniez opracowane i znajomosc jezyka, ktora niezmiernie ulatwia wszystko. Po naszej eskapadzie dostalismy rowniez obszerne wskazowki: gdzie na plaze, co warto jeszcze zobaczyc w Portugalii, gdzie i co jesc. Emaile byly z najdrobniejszymi wskazowkami takimi jak np. lokacja jaka nalezy wpisac w GPS aby znalezc ciekawa plaze lub szczere odpowiedzi na pytanie czy warto dana rzecz zobaczyc i poswiecic cenny urlopowy czas. Super sprawa Panie Krzysztofie, polaczenie pasji z praca. Lepiej w zyciu byc nie moze. I do tego ta fantastyczna pogoda i klimat!
  Pozdrawiamy
  Agnieszka i Stanislaw

 • Tomek z Anitą

  Z Panem Krzysztofem mieliśmy okazję spędzić w sumie dwa dni: jeden w Lizbonie i drugi w okolicach (Sintra itp). Jesteśmy bardzo zachwyceni ze spotkania z panem, było nam niezmiernie milo Pana poznać. Siedmiogodzinna wycieczka objazdowa po okolicach Lizbony – to prawdziwa rewelacja 🙂 Bardzo dziekujemy za przekazane informacje o odwiedzanych miejscach, cenne wskazówki dotyczące pobytu w Lizbonie. Wszystkim wybierającym się do tego pięknego miasta polecamy i będziemy polecać prywatne oprowadzanie po Lizbonie przez Pana Krzysztofa. Być może jeszcze kiedyś się spotkamy. Serdecznie dziękujemy za te dwa dni i gorąco pozdrawiamy. Tomek i Anita

 • Tomek W.

  Ponizej chyba wszystko zostalo powiedziane/napisane/skomplementowane powtorze jednak ze dzien z panem Krzysztofem w Lizbonie to bardzo dobrze zainwestowany czas i pieniadze 🙂 Procz Lizbony otrzymalismy trafne i pomocne wskazowki co zobaczyc w okolicach stolicy jak i na poludniu w rejonie Algarve. Kompetentny, rzeczowy, kontaktowy czlowiek z pasja. Bardzo polecam i do zobaczenia!

 • lewandowski

  polecam pana Krzysztofa na zwiedzanie Lizbony i okolic .Dziękujemy za przekazaną wiedze i informacje a przede wszystkim za rozpisanie naszego pobytu /dobre restauracje / a resztę wiedzy czytamy z przewodnika RAINBOW Lizbona Pascal napisany przez KRZYSZTOF GIERAK

 • Monika

  Z pomoca pana Krzysztofa spędziliśmy fantastyczny czas w Lizbonie i jej okolicy. Zaproponował nam bardzo dobrze dobrany program zwiedzania. Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek na kolejne dni, które pomogły nam zaoszczędzić wiele czasu, pieniędzy i przede wszystkim skoncentrować się na zwiedzaniu. Dodatkowo chcę dodać, że Pan Krzysztof to osoba życzliwa, z poczuciem humoru, ciekawie przedstawiająca Lizbonę i jej okolice.
  Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdecydowali czy warto jest zwiedzać z Panem Krzysztofem, chciałabym powiedzieć że ja również miałam takie dylematy, jednak teraz wiem, że to była bardzo dobra decyzja.

 • Piotr

  Mażna zwiedzać Lizbonę bez przewodnika lub z nim. My wybraliśmy tę drugą wersję i muszę przyznać, że to był strzał w dychę. Przewodnik Krzysztof Gierak to profesjonalista w każdym calu, w ciągu kilku godzin pokazał nam najciekawsze miejsca w Lizbonie i dodatkowo zaplanował kolejne dni zwiedzania. Duża wiedza i doswiadczenie, polecam gościa bo jest warty polecenia. Pozdrawiamy z Torunia.

 • Irek

  Co jeszcze można napisać na temat pomocy i przewodnictwie Krzysztofa ? Chyba wszystko już zostało powiedziane. Mogę tylko powtórzyć po innych, zwiedzanie Lizbony z pomocą Krzysztofa to czysta przyjemność. Nasza grupa jest bardzo zadowolona i oczarowana profesjonalizmem, życzliwością, wiedzą i zaangażowaniem Krzysztofa Gieraka. Szczerze polecam i namawiam wszystkich chcących zwiedzić Lizbonę lub inne miejsca w Portugalii do skorzystania z pomocy Pana Krzysztofa, gdyż samemu nigdy nie zobaczycie tylu nieznanych i wspaniałych miejsc o których nie ma mowy w przewodnikach. Pozdrowienia z Łodzi.

 • Sebastian Jarecki

  Polecam wszystkim zdecydowanie się na oprowadzanie po Lizbonie przez Pana Krzysztofa. Bardzo ciekawie opowiada, prowadzi ciekawymi trasami, wskazuje miejsca gdzie nie jadają turyści- a co za tym idzie zjeść można tam nie za 15 euro obiad a np za 6. Pan Krzysztof zdradza niuanse transportu publicznego i tu również dzięki takim informacjom można sporo zaoszczędzić. Tak więc wszyscy którzy chcą skorzystać z jego usług niech się nie zastanawiają

 • Agata

  Zdecydowanie dobry wybór 🙂 Świetnie spędzony czas, cenne wskazówki, których nie znajdziemy w przewodniku, Zresztą wszystko już zostało powiedziane. Mogę się tylko podpisać obiema rękami podpisać pod wszystkimi pochwałami. Proszę się nie wahać i skorzystać z usług Krzysztofa, szczególnie w pierwszy dzień w Lizbonie. Potem dalsze zwiedzanie jest prostsze i przyjemniejsze.

 • Andrzej Weroński

  Pomoc przewodnika w każdym nowym miejscu skutkuje tym, że otrzymujemy więcej niż dajemy. Ilość ciekawych wiadomości, miejsca do których sami byśmy nie dotarli lub opowieści jakie poznamy i nasze wrażenia są zawsze więcej warte niż to, za co płacimy. Nie inaczej jest w Lizbonie – zwiedzanie na własną rękę – to przeciskanie się przez tłum ludzi zadeptujących miasto. Zwiedzanie z przewodnikiem – to dotarcie do ciekawych miejsc i poznanie miasta od zupełnie innej, znacznie lepszej strony. Polecam Krzysztofa – naprawdę zna się na rzeczy. Dodatkową zaletą jest indywidualne tempo wycieczki oraz punktualność.

 • AKP

  Wszystko dobre zostało powiedziane.Pozostaje potwierdzić opisane superlatywy.
  Tak,to prawda!!!Warto poczytać internetowy przewodnik-skarb!!!
  Pozdrawiamy Panie Krzysztofie.
  Alicja i Krzysztof.

 • Irena i Krzysiek

  Mieliśmy okazję odwiedzić Lizbonę we wrześniu 2016 r. i było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nawet niepozorna brama okazywała się miejscem bogatym w historię gdy był z nami Krzysiek. 5-godzinny spacer dał nam więcej niż 2 poprzednie dni swobodnego szwędania się po wąskich uliczkach. Polecamy!

 • Marcin

  Cóż dodać po tych wszystkich pozytywnych opiniach i komentarzach? Nie będę oryginalny pisząc, że jesteśmy bardzo zadowoleni z pokazania Lizbony z innej strony, bardzo ciekawej, ładnej i często mniej uczęszczanej. Dodatkowo Krzysztof pokazał nam świetne restauracje w bardzo przystępnych cenach, zarezerwował na wieczór klimatyczne i kameralne Fado, a na koniec sporządził proponowany plan zwiedzania na kolejne dni. Po prostu super, polecam wszystkim wybierającym się do Lizbony!

 • Janusz i Ewa

  Witam serdecznie chociaz minelo juz sporo dni od powrotu z Lizbony to nie mialbym sumienia nie napisac paru zdan z pobytu w tym cudownym miescie.Zaluje ze w 80-latach ucieklismy do Hamburga,gdzie pogoda jest jak w Sopocie z ktorego pochodzimy.My kochamy sloneczko,ktore nawet w pazdzierniku jest wspaniale i dodaje energii sily.Moze na stare lata przeniesiemy sie do.kraju gdzie czesto swieci slonce/mamy jeszcze 2lata do zasluzonej emerytury?Dzieki Krzysiowi Portugalia jest faworytem,to w jaki sposob on nam ja pokazal bylo duzym przezyciem.Skromnosc i profesionalizm,to napewno sa najwazniejsze atuty Krzysia.Zakochany w Lizbonie i Portugali,stara sie to takze przekazac osobom,ktore ma pod swoja opieka Perfekt.Na pierwszy dzien pobytu ustalil nam,co mamy sami zobaczyc,jak sie poruszac,na co uwazac,i dzieki tym wskazowkom zobaczylismy tyle co napewno gdybysmy byli zdani tylko na siebie bysmy nie zobaczyli.Wdrugim dniu,spotkalismy sie,to bylo prawdziwe przezycie z Lizbona.Krzysiu pokazal nam Lizbone,taka jaka chcielismy widziec,zobaczylismy miejsca gdzie prawie nie bylo turystow,klimat normalnego dnia tutejszej ludnosci.Pilismy wino tam gdzie je pija mieszkancy tego wspanialego miasta.Za to jeszcze raz serdeczne dzieki.Krzysiu taka mala uwaga.Niestety knajpa w ktorej jedlismy obiad chociaz jedzenie bylo bardzo smaczne nam sie nie podobala.Ale to jest rzecz gustuTak trzymaj,polecamy Cie przyszlym odwiedzajacym Pozdrawiamy serdecznie Janusz i Ewa Sopot-Hamburg

 • Monika i Marcin

  Było Nam niezwykle miło spotkać się z Panem Krzysztofem i z Nim zwiedzić Alfamę. Dziękujemy za poświęcony czas oraz za wprowadzenie nas w ten zupełnie inny świat. Lizbona zyskuje przy bliższym poznaniu i chce się do niej wracać. To była cudowna wyprawa pomimo złej pogody. Na pewno z Panem Krzysztofem jeszcze się spotkamy, bo do Lizbony wrócimy. Dziękujemy za ten blog oraz za wszelką pomoc i wskazówki. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Gosia i Michal

  Plan był taki Lizbona i Sintra w tydzień , druga połowa pazdziernika 2016.
  Lubimy zwiedzać tego typu miasta na zasadzie odkrywania ścieżek i zakątków niekoniecznie według przewodnika. Natrafiliśmy na stronę Infolizbona i bez wachania w drugim dniu pobytu skorzystaliśmy ze wspólnego spaceru z Krzysztofem. To był strzał w dziesiątkę. Spotkanie to ułatwiło i umiliło nam następne dni pobytu w Lizbonie. Jak pokazuje Lizbonę Krzysiek zobaczycie w wielu innych komentarzach …po prostu super !!!! Podaje wiele cennych uwag i podpowiedzi , aby dalsze dni pobytu wykorzystać na maksa ..oczywiście według własnych upodobań. Na każde dodatkowe zapytanie mailowe w następnych dniach naszego pobytu uzyskiwaliśmy od Krzysztofa natychmiastową i co ważne, bardzo szczegółową odpowiedz. A teraz krótko…Polecamy i już ! Pozdrawiamy Cię Krzysiek – Gosia i Michał z Poznania (aktualnie Jezioro Bodeńskie)

 • Kasia i Jarek

  Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru pana Krzysztofa na przewodnika po Lizbonie. Dwa dni spędzone na zwiedzaniu Alfamy, Sintry i wybrzeża to była wielka przygoda, której nie zapomnimy. Pan Krzysztof to bardzo sympatyczny człowiek, który służył nam poradą np. przy wyborze restauracji, czy zaplanowaniu kolejnych dni na zwiedzanie. Polecił, gdzie najlepiej posłuchać Fado, pomógł doładować kartę na komunikację miejską. Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 • Małgorzata

  W połowie października odwiedzilysmy Portugalię a dokładniej Fatime . Dzięki Panu Krzysztofowi parodniowy pobyt ,był bardzo udany! Zostalysmy odebrane z lotniska i w miłej atmosferze dojechalysmy na miejsce. Po drodze uyskaliśmy wiele cennych porad i szczerze polecam każdemu ,korzystanie z pomocy Pana Krzysztofa , napewno polece go kazdemu , kto bedzie wybieral sie do Portugalii ,bo jestem pewna , ze warto!Jest niesamowicie miła , sympatyczna i bardzo pomocną osoba a my dziękujemy za całą okazaną pomoc! Napewno jeszcze skorzystam z pomocy Pana Krzysztofa , bo zamierzam odwiedzic Portugalie niedługo !
  Pozdrawiamy serdecznie Panie Krzysztofie i życzymy powodzenia
  Małgorzata i Weronika

 • Kate More

  Chcielibyśmy niezmiernie podziękować panu Krzysztofowi za fantastyczny czas spędzony na spacerowaniu po Lizbonie i odkrywaniu jej uroków 🙂 Dla ludzi którzy nie przepadają za tradycyjnym zwiedzaniem zabytków, potrafił Pan w taki sposób pokazać miasto i jego historię że chcieliśmy jeszcze i jeszcze… 🙂 Dziękujemy za wiedzę, i nie sztampowy sposób zwiedzania. Decyzja o wyborze przewodnika – Pana Krzysztofa to strzał w dziesiątkę. Podpowiedział również gdzie najlepiej wybrać się na kolacje, coś słodkiego 😉 i pomógł zaplanować kolejne dwa dni …Dziękujemy

 • Monika

  Wraz z mężem serdecznie polecamy Pana Krzysztofa jako przemiłego, profesjonalnego i pełnego pasji przewodnika, który w ciekawy sposób zapoznał nas z historią i kulturą Portugalii a także przekazał cenne wskazówki, dzięki którym, podróż po uroczej Lizbonie i okolicach, przebiegła bez problemów.
  Pozdrawiamy z Londynu
  Monika i Grzegorz

 • Bartek

  Decyzja o zwiedzaniu Lizbony z Panem Krzysztofem to był strzał w 10. Spotkaliśmy się podczas naszego pierwszego dnia pobytu i to dzięki temu w trakcie tak krótkiego pobytu zobaczyliśmy aż tak dużo. To dlatego, że Pan Krzysztof rozpisał nam z zegarmistrzowską precyzją co powinniśmy zobaczyć jak tam dotrzeć, o której godzinie, gdzie kupić bilety gdzie zjeść itd. Jako mieszkaniec Lizbony Pan Krzysztof opowiada o wielu ciekawych rzeczach o których nie zawsze można wyczytać w przewodnikach. Poza tym jedliśmy pyszne portugalskie posiłki w miejscach gdzie turyści nie docierają i za cenę za jaką jadają miejscowi 🙂 . Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy na jednej z uliczek Alfamy.
  pozdrawiam ze Szczecina Bartek z przyjaciółmi.

 • Ola Ksionek

  Jesteśmy pięcioosobową rodziną i już podczas wcześniejszych podróży przekonaliśmy się, że zwiedzanie obcego miasta przewodnikiem jest niepowtarzalną okazją do poznania miasta. Pan Krzysztof w bardzo krótkim czasie pokazał nam zdecydowanie to, co jest naprawdę „perełkami” Lizbony, pomógł zaplanować kolejne dni, tak, żeby udało nam się zobaczyć jak najwięcej i żebyśmy nie mieli żadnych problemów, z dojazdami, z szukaniem na mapie wszystkich punktów. Przewodnik z niesamowitą wiedzą, a jako mieszkaniec Lizbony także obeznany w zwyczajach portugalczyków. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że zaraził mnie swoją pasją do odkrywania coraz to nowszych zakątków i miłością do Lizbony. Podczas mojego Erasmusa nadal korzystam ze wszystkich otrzymanych porad, co pozwala mi zachwycać się miastem coraz bardzij i bardziej… Dziękujemy za wspaniały dzień!
  Pozdrawiamy, Ksionki

 • Lidia i Andrzej

  W Portugalii byliśmy 8 dni i już na wstępnym etapie planowania podróży po tym pięknym kraju korzystaliśmy z pomocy i doświadczenia Pana Krzysztofa, tak by optymalnie wykorzystać każdą chwilę. Pan Krzysztof to nie tylko Lizbona ale nieoceniona pomoc przy planowaniu Porto włącznie z informacjami gdzie i co warto zjeść i co koniecznie zobaczyć. Informacje otrzymane od Pana Krzysztofa są tak precyzyjne, że zwiedzanie Portugalii, poruszanie się transportem jest naprawdę dziecinnie proste. Co warte podkreślenia i może należało od tego zacząć – Pan Krzysztof jest pasjonatem swojej pracy i całkowicie jest zakochany w Lizbonie ale i chyba całej Portugalii, także czas spędzony z nim to wielka przyjemność i możliwość zobaczenia tego o czym przewodniki nie piszą i nie pokazują – nawet ten napisany przez niego. Ale to co mnie zaskoczyło najbardziej to to, iż po zakończonym zwiedzaniu wcale nie kończy się kontakt z P. Krzysztofem. w każdej chwili można liczyć na jego pomoc i wskazówki. Odnieśliśmy wrażenie, iż do momentu opuszczenia Portugalii czu7je się odpowiedzialny za ludzi których „gości” i to jest bardzo miłe. Kończąc mogę powiedzieć, iż wszystko co przeczytałem o P. Krzysztofie na tej stronie sprawdziło się w 100% i nawet jeszcze byliśmy zaskoczeni in plus postawą naszego przewodnika. Panie Krzysztofie jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji niesamowitego wypadu do Portugalii i niesamowity tour po Lizbonie.
  pozdrawiamy

 • Lucyna ,Jarek z Hamburga

  Pare dni temu wrocilam z mezem z Lizbony ktora nas oczarowala. W pierwszym dniu rano spotkalismy sie z Panem Krzysztofem , ktory zaplanowal nam nasze trzy dni pobytu w Lizbonie. Musze przyznac ze byl to bardzo dobry pomysl bo bez niego nie mielismybysmy szansy zwiedzic tak duzo w tak krotkim czasie. Polecam innym Pana Krzysztofa- naprawde warto nie bedziecie zalowac, ja napewno jeszcze raz pojade do Lizbony i skorzystam z uslug Pana Krzysztofa. Jeszcze raz bardzo dziekuje Panie Krzysztofie !

 • Honorata

  Z Panem Krzysztofem zwiedzaliśmy w połowie listopada Lizbonę. Pełen profesjonalizm, bardzo duża wiedza merytoryczna oraz bardzo miło spędzony wspólnie czas. Lizbona z komentarzem Pan Krzysztofa bardzo nas urzekła i na pewno jeszcze tam wrócimy. Trasa była świetnie zaplanowana, po zakończeniu zwiedzania dostaliśmy pełne instrukcje dotyczące następnych dwóch dni. Bez tych informacji na pewno zwiedzilibyśmy 50% mniej. Polecamy z całego serca!

 • Renata i Radek

  Przepraszamy Panie Krzysztofie że dopiero teraz! Bardzo dziękujemy za oprowadzenie nas pod koniec sierpnia 2016 po Lizbonie. Wycieczka była świetnie wyważona, dużo zobaczyliśmy, ale też nie zamęczył nas Pan. Jeśli ktoś się waha czy warto to naszym zdaniem warto, bo samemu, tylko z papierowym przewodnikiem, nie znając miasta ani języka na pewno nie da się zobaczyć i dowiedzieć tak dużo, w tak krótkim czasie. Wycieczka była bardzo miła, urozmaicona i widać, że Pan Krzysztof ma dużo doświadczenia. Udało mu się zaszczepić w nas miłość do tego miasta i planujemy jeszcze wrócić do Lizbony. Tak jak już pisały inne osoby, my też dostaliśmy mnóstwo użytecznych wskazówek na dalsze dni zwiedzania.Dziękujemy, pozdrawiamy i polecamy!

 • Maria z Warszawy

  Panie Krzysztofie dziękujemy za wycieczkę po klimatycznej Lizbonie takiej której nie ma w przewodniku. Pogoda trochę nam nie dopisała choć to wcale nie przeszkodziło w odkrywaniu jej uroków. Jest Pan fanem Lizbony i Portugalii i ogromnym znawcą tematu. Niezwykle cenne w kolejnych dniach okazały się Pana wskazówki co i w jakiej kolejności zwiedzić, jak dotrzeć, i na co zwrócić szczególną uwagę, gdzie najlepiej zjeść i posłuchać Fado. Wiadomości o Sintrze okazały się bardzo przydatne. Jesteśmy pod wrażeniem spotkania z Panem i marzy nam się kolejne i mam nadzieję że to będzie możliwe jeszcze w tym roku. Polecamy i życzymy wszystkim podróżującym indywidualnie wolnego terminu w grafiku Pana Krzysztofa. Dziękujemy i pozdrawiamy!

 • Aga

  Niezmiernie miło jest nam wystawić pełen pozytywów komentarz. Dziękujemy Krzysztofowi za wprowadzenie nas w życie mieszkańców Lizbony, pokazanie nam jej uroków z całym inwentarzem (niedostępnym dla „zwykłych” turystów), za zarażenie nas miłością do tego pięknego miejsca, niezwykle życzliwych ludzi, pełnych kontrastów. W końcu dziękujemy za czas pełen serdeczności, cierpliwości, dostosowanie planu pod nasze preferencje, za schodzenie nóg, i zaplanowanie nam kolejnych dni tak by nic nie pominąć. Sama Lizbona cudowna, bogata kulturowo, etnicznie, plaże wokół – nie sposób opisać ich uroku. To był piękny czas! Wracamy niebawem:-) Dziękujemy, gorąco polecamy, taki przewodnik to skarb jakich mało!

 • Anna Sławińska

  Dziękujemy za poświęcony nam czas i pokazanie fascynującej Lizbony.
  Zapamiętałyśmy Pana profesjonalizm, cierpliwość, życzliwość i miły uśmiech.
  Chapeau bas Panie Krzysztofie.
  Anna i Dorota

 • Agnieszka

  Z tym ciekawym człowiekiem zwiedzaliśmy na początku stycznia Lizbonę. Pełen profesjonalizm, bardzo duża wiedza merytoryczna oraz swietnie spędzony wspólnie czas. Lizbona z komentarzem bardzo ciekawa ,na pewno jeszcze tam wrócimy i poprosimy o towarzystwo. Trasa była świetnie zaplanowana.
  Jesli Portugalia to tylko z Panem Krzysztofem…
  Agnieszka

 • Małgosia

  Lizbonę odwiedziliśmy w grudniu przed Świętami. Byliśmy 5 dni i jeden z nich poświęciliśmy na spotkanie z p.Krzysztofem. Nie był to stracony czas 🙂 dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o historii miasta, dostaliśmy namiary na cudne restauracje i inne ciekawe miejsca, które mogliśmy już samodzielnie zwiedzić. Polecam wszystkim

 • Andrzej Jagieło

  Bardzo miłe spotkanie – mnóstwo informacji niedostępnych w przewodnikach i duża cierpliwość wobec nas, zadających mnóstwo pytań… I jeszcze te wyczerpujące megadługie wskazówki udzielane w mailach – bardzo przydatne! I to odprowadzenie nas na stację metra i pomoc w zakupie biletów… Dziękujemy Pani Krzysztofie!!!

 • Sławomir Stromski

  Świętnie spędzony czas w Lizbonie. Krzysztof potrafił zaciekawić całą naszą grupę stolicą Portugalii, kuchnią, tradycjami, historią tego miejsca. Spacer po Lizbonie zaczarował nas i zmotywował do powrotu. Otrzymaliśmy również super wskazówki na kolejne dni naszego pobytu podczas których ruszyliśmy poza Lizbonę. Dziękujemy i mam nadzieję, że do zobaczenia!

 • GRAZYNA PRUDZILKO

  Witam wszystkich bardzo goraco. Chcialam polecic wszystkim turysta wybierajacych sie do Lizbony o skorzystanie z uslug Krzysia jest to osoba posiadajaca niesamowita wiedze i w bardzo doskonaly sposob potrafi ja przekazac.Po jednym dniu spedzonym z Krzysiem potrafilismy poruszac sie komunikacja miejska samodzielnie dojechac nad morze a w drodze powrotnej zwiedzic jeszcze miejsca ktore nam polecil.Bardzo dziekujemy za wspolnie spedzony czas i mysle ze do zobaczenia wkrotce Grazyna i Sylwek

 • Iwona Wesołowska

  Bardzo dziękujemy za wspólny spacer po Lizbonie. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Pana wiedzy o Portugalii, a w szczególności o Lizbonie i sposobu jej przekazania. A zaplanowane przez Pana kolejne prawie 4 dni naszego pobytu w Lizbonie i okolicach wykorzystaliśmy w 100% 🙂 Z pewnością polecimy Pana znajomym, którzy wybiorą się do Portugalii! Jest Pan profesjonalistą w każdym calu !!! Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie Iwona Wesołowska z przyjaciółmi.

 • Barbara Bra

  witam , jeszcze raz chciałbym podziękować za pomoc w podbramkowej sytuacji i wygospodarowanie chwili. Ten dwu godziny spacer i Pan plan na nasz dalszy pobyt był strzałem w dziesiątkę. Pełny profesjonalizm , Lizbona dzięki Panu była jeszcze milsza. Dziękujemy !

 • Małgorzata Szliter

  Zwiedzanie Lizbony z Krzyśkiem było przeżyciem mistycznym. Dzięki niemu poznaliśmy miejsca i historię, smakowaliśmy wyjątkową kuchnię i delektowaliśmy się wyborną kawą. W jego wydaniu „Lizbona, jakiej nie znacie” to absolutna przygoda i nowa miłość. Zostawiliśmy tam serce, przywieźliśmy wspomnienia. Każdemu, kto ma ochotę na poznanie smaku, kolorytu i ucieczkę od typowego dreptania turystom po piętach, polecamy Krzyśka! Spotkanie z nim było dla nas wielką przyjemnością!

 • Andrzela Bielida

  W tym tygodniu mialam przyjemność spotkać się z Panem Krzysztofem.
  Dzięki wielkie za spacer i wskazówki na kolwjne dni,dzięki nim nie miałam problemów w poruszaniu się po mieście.

 • Piotr

  Dziękujemy za miły spacer po pięknej i interesującej Lizbonie. Trasa naszego spaceru była świetnie zaplanowana. Kilkugodzinny spacer po Lizbonie był rewelacyjny. Bardzo dziękujemy za przekazane informacje o odwiedzanych miejscach oraz cenne wskazówki na nasz dalszy pobyt w Lizbonie. Serdecznie pozdrawiamy z Krakowa Edyta i Piotr.

 • Andrzela Bielida

  Dzięki za cenne rady dzięki temu nie mieliśmy problemow z poznaniem wspanialego miasta. Super spacer polecam wszystkim

 • Małgorzata Wójcik

  Lizbona – miasto które trzeba koniecznie zobaczyć.
  Dzięki Panu Krzysztofowi zobaczyliśmy wszystko to co chcieliśmy , a co najważniejsze odwiedziliśmy urocze miejsca, gdzie zwykły turysta nie dociera – bez tłoku i przepychania się.
  Pan Krzysztof posiada niesamowitą wiedzę o Lizbonie i o Portugalii, którą potrafi w ciekawy sposób przekazać. Bardzo dobrze zna miasto i pokazuje jak się po nim poruszać. To dzięki Panu Krzysztofowi wiedzieliśmy gdzie napić się aromatycznej kawy, gdzie dobrze nas nakarmią i gdzie spędzić romantyczny wieczór słuchając Fado.
  Pan Krzysztof to nie tylko wspólne spędzenie kilku godzin zwiedzając miasto, ale również dokładne rozpisany plan zwiedzania na następne dni – również poza Lizboną /Sintra, Cabo do Roca/.
  Pozdrawiamy bardzo serdecznie i życzymy powodzenia.
  Gosia i Andrzej z Łodzi

 • Taisa

  Witamy Panie Krzysztofie.
  Przed wyjazdem do Lizbony szukałam w Internecie informacji o tym mieście i natrafiłam, na nasze szczęście, na Pana stronę.
  Serdecznie dziękujemy za oprowadzenie nas po Lizbonie. Trasa została zaplanowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami i dostosowana do naszych możliwości.
  Kilkugodzinny spacer po Lizbonie był bardzo ciekawy. Obejrzeliśmy wiele wspaniałych „znanych” zabytków, jak również zobaczyliśmy miejsca gdzie rzadko można spotkać turystów.
  Dziękujemy także za praktyczne wskazówki dotyczące zwiedzania Lizbony w kolejnych dniach, za mapkę z instrukcją „co, gdzie i kiedy”.
  Zwiedziliśmy Fatimę, Belem, Pargue das Nacoes zgodnie z Pana sugestiami. To bardzo ułatwiło realizację naszych planów.
  Panie Krzysztofie, jeszcze raz dziękujemy za wspólny spacer po Lizbonie, za ogrom przekazanej nam informacji o tym pięknym mieście, o ich mieszkańcach oraz obyczajach.

  Pozdrawiamy Taisa i Stanisław z Warszawy.

  P.S. Trudno samemu w krótkim czasie zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca w Lizbonie mając tylko przewodnik w rękach. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty. Polecamy Pana Krzysztofa jako przewodnika i organizatora, prawdziwego miłośnika i znawcę Lizbony, posiadającego ogromną wiedzę o Portugalii.

 • Roma A.

  Bardzo
  dziękujemy Panu za pomoc i to nie tylko przy zwiedzaniu Lizbony. Spędziłyśmy w
  Pana towarzystwie bardzo miło czas, otrzymałyśmy dużo ciekawych informacji o
  Lizbonie i życiu w tym fascynującym mieście. Opowiadania
  były na tyle ciekawe, że wrócimy do tego miasta na pewno i wtedy z pewnością
  skorzystamy z Pana ponownej opieki licząc na dalsze ciekawe opowieści. Serdecznie pozdrawiamy , bardzo proszę uważać
  na przejściach przez ulicę !!! Pozdrowienia Roma i Basia z Koloni

 • aga_wu

  Warto zobaczyć Lizbonę w towarzystwie pana Krzysztofa!
  Pokazał nam najważniejsze i najciekawsze miejsca, opowiedział historie z nimi związane i poprowadził uliczkami, na które sami zapewne nigdy byśmy nie trafili. Ta wędrówka umożliwiła nam zobaczenie znacznej części miasta w ciągu kilku godzin. Było tak ciekawie, że nawet nie zauważyliśmy kiedy minął dzień.
  Pan Krzysztof jest profesjonalny i rzetelny, jeśli nie zna odpowiedzi na zadane pytanie, natychmiast zgłębia ten temat i brakujące info dosyła drogą mailową.
  Generalnie, to spotkanie było bardzo dobrym pomysłem na rozpoczęcie naszego pobytu w pięknej Lizbonie, ponieważ oprócz zorganizowania nam miłego spaceru, Pan Krzysztof udzielił także wielu porad co do rozplanowania kolejnych dni. Otrzymaliśmy nawet szczegółowo rozpisany plan zwiedzania. Dowiedzieliśmy się też wielu rzeczy, o których w przewodnikach byśmy nie przeczytali. I to było najcenniejsze 🙂
  Byliśmy w Lizbonie w styczniu 2016, więc ta recenzja jest mocno opóźniona, ale wciąż miło wspominamy pana Krzysia, pozdrawiamy go serdecznie i polecamy wszystkim jako doskonałego przewodnika :)))
  7-osobowa ekipa z Warszawy
  https://uploads.disquscdn.com/images/89033ae87c142de5eb53f5d4dba9c5ce8cd8aa7c52830596b805729c27281d69.jpg

 • Paweł Szczepański

  Odwiedziliśmy z żoną Lizbonę w marcu 2017 roku i tak naprawdę wypada się podpisać pod wszystkimi poprzednimi komentarzami. W mieście spędziliśmy zaledwie jeden słoneczny dzień i tak naprawdę tylko dzięki profesjonalnemu przeprowadzeniu udało nam się nieco „liznąć” życia lizbończyków. Kiedy było trzeba, przeskakiwaliśmy z jednego środka transportu na drugi, kiedy indziej w towarzystwie (pana) Krzysztofa zjedliśmy spokojny obiad w niepozornej restauracji dla miejscowych. Zwiedzanie z przewodnikiem oszczędza mnóstwo czasu na błądzenie palcem po planie, sprawdzanie tras komunikacji i łącznie kolejnych atrakcji w jedną linię. Jesteśmy też zwolnieni ze sprawdzania, czy do danego miejsca warto wchodzić, czy może niepotrzebnie spędzimy w środku bitą godzinę. Dzięki temu można skupić się na chłonięciu widoków i atmosfery, a jednego i drugiego jest pod dostatkiem. Jeżeli dodamy do tego sympatyczny kontakt w języku polskim i – przy niewielkich grupach – niemal prywatny, intymny charakter całej wycieczki, mamy już chyba pełen obraz. Pozdrowienia!

  https://uploads.disquscdn.com/images/b7badad8ae8451a54ae6a419e9024cd8d61c448dfdd4abad62018f3bfd2d0a10.jpg

 • a.czarka

  Byliśmy w Lizbonie 6 dni na przełomie lutego i marca. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z panem Krzysztofem. Muszę stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł. Pan Krzysztof pokazał nam Lizbonę z innej strony niż przewodniki, ma bardzo dużą wiedzę o Portugalii i potrafi ją „sprzedać”. Miło spędziliśmy dzień z miłym przewodnikiem. P. Krzysztof opracował nam również plan zwiedzania Lizbony i okolic na pozostałe dni, dzięki czemu nie traciliśmy czasu na błędne decyzje. Jednym słowem warto skorzystać z pomocy p. Krzysztofa zwiedzając piękne miasto, p. Krzysztof super gość, przyjazny, ciepły, profesjonalny i solidny. Serdeczne pozdrowienia P. Krzysztofie, dziękujemy za wszystko – ośmioosobowa ekipa z Zielonej Góry

 • Anna Wielgosz

  Byliśmy w marcu sześcioosobową grupą w Lizbonie przez kilka dni.Dzięki Panu Krzysztofowi zwiedziliśmy to co najistotniejsze i najpiękniejsze w mieście,pokazał nam jak poruszać się po Lizbonie,dostaliśmy mapkę z planem zwiedzania na kolejne dni.Pan Krzysztof pokazał nam także gdzie warto coś przekąsić.Dzięki wskazówkom Pana Krzysia przez kolejne dni mogliśmy cieszyć się niepowtarzalną atmosfera miasta.
  Gorąco pozdrawiamy Panie Krzysiu,dziękujemy za poświęcony nam czas.
  Będziemy Pana polecać wszystkim wybierającym się do Lizbony.
  grupa z Warszawy

 • Klaudia i Mirek

  Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem to był bardzo dobry pomysł. Pierwszego dnia pobytu mogliśmy poznać kilka miejsc, do których sami na pewno byśmy nie dotarli, a które później pozwoliły nam orientować się w mieście. Konkretna wiedza o historii i kulturze, praktyczne wskazówki nt. środków komunikacji, jedzenia, specyfiki dzielnic pozwoliły lepiej i bezstresowo wykorzystać czas w tym pięknym mieście. Dziękujemy, Panie Krzysztofie 🙂 pozdrowienia z Warszawy!

 • Monika

  Nie potrafię wyrazić zwyczajnymi słowami tego jak wspaniała jest Lizbona. Ogromną zasługę w tym zakochaniu ma Pan Krzysztof który pokazał ją nam swoimi oczami. Dodam tylko, że ogromnie żałuję że inne europejskie miasta, które mieliśmy przyjemność zobaczyć nie miały takiego Pana Krzysztofa. Wielka szkoda, bo spacer z nim nie ma nic wspólnego z tradycyjnym zwiedzaniem. Poza wiedzą o mieście dostaliśmy mapę z ważnymi punktami które powinniśmy jeszcze zobaczyć. Pan Krzysztof rozrysował i rozpisał na mapie najdrobniejsze szczegóły włącznie ze skutecznym poruszaniem się po mieście, podstawowymi zwrotami, miejscami gdzie zjeść dobrze i tanio wspólnie z mieszkańcami, posłuchać FADO itd ….. Panie Krzysztofie! DZIĘKUJEMY i do kolejnego zobaczenia bo my chcemy jeszcze 🙂 Monika, Marek i Julka

 • Justynka & Adam & chłopcy

  Jeżeli wybierasz się do Lizbony, to szczerze polecam spacer po niej z Panem Krzysztofem. Spacer po ciekawych nieznanych miejscach, przekazanie zasad poruszania się komunikacją, wskazanie smacznych miejsc na posiłek oraz (!) dostaliśmy szczegółową mapę z propozycjami dla całej rodziny na następne dni. Chętnie poznam takich Panów Krzysztofów w innych stolicach ;-))) P.S. Panie Krzyśku pozdrawiam gorąco. Abracos! AC

 • Jola i Krzysztof&przyjaciele

  Mieliśmy przyjemność poznania Lizbony przy udziale p. Krzysztofa. Serdecznie dziękujemy i gorąco polecamy; był to naprawdę dobry czas, pozdrawiamy J, G, K i J

 • Kraków team

  Osobom zwiedzającym Lizbonę i podróżującym po Portugalii bardzo polecam kontakt i spotkanie z Panem Krzysztofem. Dla naszej grupy, a muszę przyznać, że dla części z nas nie był to pierwszy pobyt w Lizbonie, czas spędzony z P. Krzysztofem był w 100% interesujący, zobaczyliśmy wiele ciekawych, wcześniej nie odkrytych miejsc. To była prawdziwa uczta dla oka, duszy i żołądka 😉 Dziękujemy jeszcze raz i pozdrawiamy z Krakowa:-)

 • Alicja

  No i co ja mam tu jeszcze dodać ;-)) ?
  Lizbona jest wspaniała, zakochaliśmy się i tyle…..A wszystko dzięki Panu Krzysztofowi,
  Pokazał nam Lizbonę tak jak sobie wymarzyliśmy, bez zbędnych dat i nazwisk, które i tak z czasem ulatują z pamięci. Przekazał nam przede wszystkim atmosferę miasta, jego ciekawostki, a na tym nam zależało. Miałam z wieloma przewodnikami do czynienia, ale dopiero Pan Krzysztof w 100% zrozumiał i pokazał nam miasto w taki sposób jak sobie wyobrażałam!!!! Wskazówki „gastronomiczne” również trafione w nasze gusta! Na pożegnanie dostaliśmy dokładne wskazówki, jak i co obejrzeć jeszcze w następnych dniach, jak dojechać do Fatimy, co tam zobaczyć. Ba, zakupił z nami bilety w metrze, automaty nie chciały z nami gadać w znanych nam językach ;-)). Panie Krzysztofie jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy, a wszystkim przyjeżdżającym do Lizbony polecamy spacer po tym urokliwym mieście z Krzysztofem!!!!
  OBRIGADA i serdeczne pozdrowienia z Gmünd – Alicja i Andrzej

 • Anna Orzechowska-Rowicka

  Chyba nie da się napisać nic więcej, niż zostało już napisane poniżej 🙂 złego słowa powiedzieć nie można, Krzysztof pokazał nam znane miejsca oraz zakamarki Lizbony, które bez Niego pozostałyby przez nas pominięte. Dzięki Krzyśkowi zjadłyśmy przepyszną kolacje w knajpce, do której tez zapewne byśmy nie weszły, bo z zewnątrz nie wyglądała zachęcająco, a jedzenie okazało się strzałem w 10! Krzysztof powiedział nam również co zobaczyć, czym, gdzie i jak się poruszać następnego dnia, bez tych wskazówek byłoby bardzo ciężko, a dzięki temu zaoszczędziłyśmy mnóstwo czasu 🙂 DZIĘKUJEMY BARDZO i zawsze i wszystkim będziemy polecać zwiedzanie z Krzysztofem :)))) Ania, Ania, Ania, Karolina i Wiktoria z Wrocławia 🙂
  Ps. Rewanżowe zwiedzanie naszego miasta nadal aktualne 😉

 • janusz michalewicz

  W kwietniu, z żoną, zdecydowaliśmy się na kilkudniowy wypad z Wrocławia do Lizbony. O pokazanie miasta poprosiliśmy Pana Krzysztofa Gieraka, wieloletniego mieszkańca i przewodnika po pięknej Lizbonie. Pan Krzysztof, w ciągu kilku spędzonych z nim godzin, w sposób wyjątkowo miły i profesjonalny przybliżył nam historię miasta. Pokazał jego uroki i ważne miejsca.Towarzysząc nam, z dużą kulturą osobistą, przekazywał wszystkie niezbędne i istotne dla turysty informacje. Ponadto przygotował dla nas specjalną mapę, na kolejne dni i godziny naszego pobytu. Pozwoliło to nam, bez straty czasu, dotrzeć samodzielnie do najbardziej interesujących miejsc i okolic. Dzięki Panu Krzysztofowi i pięknej pogodzie, mieliśmy bardzo udaną wycieczkę. Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem godne jest polecenia. Panie Krzysztofie, dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

 • zosia

  Polecam spacer po Lizbonie z przewodnikiem. W takiej roli świetnie spisał się Pan Krzysztof, pomógł nam poruszać się po tym urokliwym mieście a przede wszystkim przekazał nam wiele ciekawych inf, których nie znaleźlibyśmy w żadnym przewodniku. Bardzo ciekawie i intensywnie spędzony czas. Czuliśmy się zaopiekowani i wyposażeni we wskazówki na dalsze samodzielne zwiedzanie.

 • Ania i Artur

  Decyzja, aby skorzystać z usług Krzysztofa okazała się doskonała. Na pewno nie zobaczylibyśmy sporej części atrakcji Lizbony bez jego przewodnictwa. Liczyły się nie tylko ciekawe miejsca, ktore moglismy zobaczyc, ale takze opowiesci, informacje i ciekawostki. Krzysztof pomogl nam takze zaplanowac nasze pozostale dni w Lizbonie biorąc pod uwagę nasze preferencje, logistykę itd. Dostalismy mapę oraz dokladne opisy w punktach co i gdzie warto zwiedzać. Na pewno dzieki temu zaoszczedzilismy sporo czasu i wykorzystalismy swoj pobyt w Lizbonie do maksimum :). Uzyskaliśmy tez informacje na temat dobrych i niekoniecznie drogich knajpek. Generalnie – same plusy. Polecam każdemu 🙂

 • Karolina i Bartek

  Jak zwiedzac Lizbone to tylko w milym towarzystwie Pana Krzyska! W ciagu zaledwie kilku godzin Krzysiek pokazal Nam najwazniejsze zabytki, przewlekajac nasz spacer ciekawymi opowiesciami. Do Lizbony napewno jeszcze wrocimy i kazdemu kto sie tam wybiera, bedzimey polecac Pana Krzyska jako przewodnika.

 • Arkadiusz Omernik

  Zwiedzanie Lizbony w towarzystwie Pana Krzysztofa to strzał w dziesiątkę. Podczas kilkugodzinowego spaceru udało się zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście, również te, o których trudno przeczytać w przewodnikach. Znajomość historii miasta i codziennego życia ich mieszkańców imponująca. Doskonały przewodnik, pasjonat, osoba niezwykle serdeczna i komunikatywna. Trasa wycieczki w pełni dostosowana do naszych oczekiwań- można rzec „uszyta na miarę naszych potrzeb”. W obecności Pana Krzysztofa czuliśmy się naprawdę wyjątkowi. Nie dość tego na koniec wspólnego zwiedzania zaplanował nam atrakcje na kolejne dni pobytu. Dostaliśmy mapę z notatkami gdzie, co i jak. Dodatkowo wysłał nam maila ze szczegółowym opisem trasy dojazdu w tym współrzędne do nawigacji, tego co warto zobaczyć,gdzie zaparkować, na co zwrócić uwagę, aby nasz pobyt był bezpieczny. Jakby tego było mało w dniu następnym podczas zaproponowanych wycieczek zdarzyło się nam trochę pobłądzić w trasie . Wykonaliśmy „telefon do przyjaciela ” i pomocy nie odmówił. To naprawdę wyjątkowa osoba. Dzięki jego jego pasji i zaangażowaniu pobyt w Lizbonie był wyjątkowo
  udany. Polecamy wszystkim.

  Wielkie dzięki …. Iwona, Arek, Jędrzej i Stasiu z Kwidzyna.

 • Ryszard

  Przełom kwietnia i maja dobry czas na zwiedzanie Lizbony.Dzięki pomocy Pana Krzysztofa zobaczyliśmy najciekawsze zakątki stolicy Portugalii.Nic dodać nic ująć profesjonalizm i wiedza Pana Krzysia pozwoliła nam zwiedzić bez kłopotów najciekawsze miejsca.Człowiek godny polecenia.

 • Janusz Cybulski

  Przylecieliśmy w kwietniu do Lizbony z grupą przyjaciół, w 6 osób na trzy dni, Pan Krzysztof zaopiekował się nami i wypełnił cały ten czas; zwiedzaniem, oglądaniem, spacerami i wypoczynkiem. Pokazał nam urokliwe miejsca i ciekawe knajpki, zorganizował nam udział w fantastycznym koncercie fado. Wszędzie poruszaliśmy się bardzo sprawnie środkami komunikacji miejskiej. Pan Krzysztof dzięki swojej wysokiej kulturze osobistej i wielkiej wiedzy o historii Lizbony i Portugalii sprawił nam wielką frajdę z tego krótkiego pobytu.

 • Elżbieta Wrońska

  W Lizbonie spędziłyśmy 5 dni – z czego jeden w Towarzystwie Pana Krzysztofa Gieraka.
  To niezwykle sympatyczny człowiek, erudyta i prawdziwa skarbnica wiedzy o Lizbonie.
  To dzięki Niemu udało nam się zobaczyć o wiele więcej niż zamierzałyśmy, poznać miejsca – do których same pewno nie dotarłybyśmy, poczuć niezwykłą atmosferę miasta,posłuchać ciekawostek o jego mieszkańcach. Wspólne zwiedzanie było jak spacer z dobrym znajomym. Otrzymałyśmy również szczegółowo rozpisany „rozkład jazdy” na pozostałe dni, jak również instrukcję obsługi biletomatów, które wcześniej nie chciały jakoś z nami współpracować. 🙂
  Jeśli wybieracie się Państwo do Lizbony i chcecie poznać miasto widziane oczami jego mieszkańca – to zachęcamy do skorzystania z pomocy Pana Krzysztofa. Miłego pobytu.

 • Marta i Maciek

  Przyjechaliśmy z żoną na krótko – efektywnie 3 doby – i chcieliśmy bardzo aktywnie i efektywnie spędzić ten czas. Pierwsze pół dnia zwiedzaliśmy Lizbonę z Panem Krzysztofem i była to świetna decyzja. Nie tylko zobaczyliśmy miejsca, w które sami byśmy nie trafili, ale też dostaliśmy bardzo pomocną „rozpiskę” na resztę pobytu. Poza wiedzą, pomysłami na zwiedzanie i wysoką kulturą osobistą Pana Krzysztofa najbardziej ujęła nas jego bezinteresowna pomoc. Ale tego się pewnie wszyscy trafiający na tą – skądinąd przecież darmową stronę – domyślają.

 • Rafał Kożuch

  Panie Krzysztofie,
  dołączam do grona wszystkich poprzedników, którzy praktycznie wyczerpali listę pozytywów na Pana temat i czasu z Panem spędzonym w Lizbonie. Pozostaje mi tylko dodać, że mile, sympatycznie i aktywnie spędziliśmy z Panem czas w urokliwej i pięknej Lizbonie. Przekazał nam Pan ogromną pigułkę wiedzy nie tylko o samej Lizbonie, ale też o historii i ciekawostkach całej Portugalii. To była bardzo dobra lekcja nie tylko historii, ale też geografii Portugalii. Poza tym dorzucił Pan wiele ciekawostek z życia codziennego Portugalczyków.
  Bardzo dziękujemy za ciekawą lizbońską wycieczkę i super miejsce na obiad z portugalskimi specjałami w towarzystwie tubylców lizbońskich.
  Serdecznie polecam człowieka nie tylko z pasją, ale też ogromną wiedzą.

 • Małgorzata Klatka-Gigiel

  To była świetna decyzja, aby odkrywać Lizbonę wraz z Panem Krzysztofem. Serdecznie dziękujemy Panu za profesjonalizm w każdym calu i czas poświęcony zarówno przez wyjazdem jak i w trakcie. Spędziłyśmy wspaniały tydzień w Lizbonie, a dzięki Panu udało nam się wiele zobaczyć i doświadczyć. Zwiedzanie z Panem a potem z wykorzystaniem przygotowanego przez Pana planu i przekazanych wskazówek pozwoliło nam swobodnie poruszać się po Lizbonie i okolicy. Przyłączamy się do wszystkich superlatyw już napisanych na tej stronie.

  Z całego serca polecamy Pana Krzysztofa jako przewodnika z pasją, wielką wiedzą i kulturą osobistą.

  Serdecznie pozdrawiamy-Małgorzata,Basia, Ela i Krysia z Wrocławia

 • Violetta Wisniewska

  Panie Krzysztofie, decyzja o zwiedzaniu Lizbony z Panem jako przewodnikiem była bardzo dobrym posunięciem. Sami nigdy nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do tak ciekawych zakamarków tego urokliwego miasta. a Pana wskazówki co do klimatycznych restauracji, nazwy lokalnych dań, pomysłów na dalsze zwiedzanie okazały się bezcenne. Bardzo dziękujemy za pomoc. Pozdrawiamy Violetta i Marek z Bydgoszczy.

 • Eva z Wrocławia

  2 dni zwiedzaliśmy Lizbonę z Panem Krzysztofem – to był strzał w 10!! Zobaczyliśmy bardzo wiele ciekawych miejsc, do których samemu było by trudno trafić, dowiedzieliśmy się w bardzo przystępny i ciekawy sposób o historii miejsc, które oglądamy ale najbardziej cenię to, ze Pan Krzysztof podzielił się z nami także szeroką wiedzą na temat portugalskiej kultury, zwyczajów i codziennego życia!!! Mogliśmy liczyć na Pana Krzysztofa także przy planowaniu wycieczek w pozostałe regiony tzn. chętnie udzielił nam bardzo konkretnych i praktycznych wskazówek na temat zwiedzania innych miast 🙂 Bardzo solidny i rzetelny przewodnik a przy tym miły i sympatyczny człowiek 🙂 Zaraził nas wielką sympatią do Portugalii. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie:)

 • Anna z przyjaciółkami

  Cztery kobiety i on jeden ,i dał radę 🙂 ! Zwiedzałyśmy wczoraj Lizbonę w towarzystwie pana Krzysztofa, prawdziwego lisbonmena . Świetnie zorganizowany,punktualny,dbający o nasz komfort ,pokazał nam miasto w pigułce .Wieczorem na e-maila dostałam jeszcze propozycje zwiedzania innych ciekawych miejsc z dokładnymi namiarami GPS . Polecam !

 • Kasia i Marcin z Torunia

  Wybraliśmy się z przyjaciółmi do Lizbony pod koniec maja i dzięki Panu Krzysztofowi pobyt o

 • Kasia i Marcin z Torunia

  Pobyt okazał się strzałem w 10 tke poznaliśmy Lizbonę od strony mieszkańca a nie tylko turysty .Pan Krzysztof pomógł nam zaplanować cały pobyt nie tylko w Lizbonie a także w Porto .Polecamy i pozdrawiamy

 • Marlena & Krzysiek

  Polecamy wszystkim niezdecydowanym. Naprawdę warto zwiedzić to miasto z Panem Krzysztofem, który to miasto (oraz okolicę) doskonale zna i umie o tym ciekawie opowiadać (nawet już z portugalskim akcentem :D). Bezcenne okazały się praktyczne wskazówki dotyczące logistyki oraz pomoc przy zaplanowaniu kolejnych dni pobytu. Dziękujemy za pokazanie sierocińca, o którym żaden książkowy przewodnik nie wspomina.

 • Piotr i Iwona

  Jak ktoś ma mało czasu, my byliśmy tylko 4 dni, to bardzo polecamy zwiedzanie z Panem Krzysztofem, który bez zbędnego czekania w kolejkach pokaże najciekawsze miejsca w Lizbonie. Również zaplanował nam kolejne dni ze wskazówkami dotyczącymi logistyki. Dziękujemy bardzo i polecamy.

 • Pingback: Polecane restauracje w Lizbonie | Lokalne, dobre, tanie()

 • Ewa i Wojtek

  Polecamy wycieczkę po Lizbonie z Krzysztofem. Spędziliśmy wspólnie prawie pięć godzin odwiedzając wiele interesujących miejsc, których z trudem szukać w przewodnikach. Krzysztof opowiadał zarówno o aspektach historycznych jak i o lokalnych smaczkach, ciekawostkach i niuansach kulturowych poszczególnych miejsc.

  Nic nie zastąpi możliwości poznawania Lizbony z autentycznym pasjonatem i znawcą Lizbony i Portugalii, który mówi po Polsku. Krzysztof dał nam wiele porad odnośnie dalszego zwiedzania Lizbony i Algarve.

  Gorąco polecamy!

 • Krzysztof Jacunski

  Pan Krzysztof w sposób profesjonalny umożliwił nam poznanie Lizbony i jej historii w ciągu kilku naszych pierwszych godzin w tym mieście. Dzięki temu nasz dalszy pobyt był bardziej interesujący i przyjemny. Polecam skorzystanie z usług p. Krzysztofa.

 • Aleksandra Drong

  Panie Krzysztofie dziękujemy za Alfamę! Bez Pana Lizbona pozostałaby przez nas w 80 % nieodkryta. To jak popatrzeć na tort albo go spróbować. Pan pomógł nam Lizbony spróbować 🙂 I dosłownie, i w przenośni. W życiu nie spróbowałabym ginginjii , chamusy (syn wsuwał później chamusy na okrągło) czy innych smakowych atrakcji. Nie dotarlibyśmy do wielu ciekawych miejsc, a graffti Lizbony pozostałyby przez nas niezauważone. Polecamy wycieczkę i chętnie jeszcze raz porwalibyśmy Pana Krzysztofa w inne części Lizbony.

 • Maciek z Rodzinką

  Polecamy Wszystkim! Dość późno zaczęliśmy planować nasz krótki pobyt w Lizbonie i niestety Pan Krzysztof był już zajęty w tym terminie. Okazało się jednak, że nie wszystko stracone, Pan Krzysztof polecił nam swoją znajomą. Z Panią Justyną spędziliśmy niespełna 5h zwiedzając dzielnice Alfama, Graca, Mouraria. W ciągu tego czasu przespacerowaliśmy ok 12km, ale nie ma się czego obawiać, ponieważ Pani Justyna zadbała, aby większość trasy przebiegała w cieniu i była tak zorganizowana, że nawet nie spostrzegliśmy jak upłynęło kilka godzin. Nasi synowie (10 i 12lat) bez problemu dali radę:) Dużo wiedzy przekazane w przystępny sposób zainteresuje również dzieci. Oprócz dawki historii usłyszeliśmy i przede wszystkim zobaczyliśmy jak żyją mieszkańcy Lizbony, dowiedzieliśmy się gdzie można dobrze zjeść za niewielkie pieniądze, czy kupić pamiątkę zrobioną przez miejscowych rzemieślników. Okazuje się, że można zwiedzić Lizbonę w bardzo ciekawy sposób, nieco inaczej niż z przewodnikiem w ręku, do tego często z dala od turystycznego zgiełku i unikając, mocnego słońca. Dziękujemy Pani Justynie za spotkanie i mamy nadzieję na kolejne, ponieważ trochę nam jeszcze zostało do zobaczenia. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi za informacje na temat zwiedzania Fatimy i drugiego dnia w Lizbonie. Widać, że robicie coś na czym dobrze się znacie i przede wszystkim coś co lubicie:) Pozdrawiamy Ania i Maciek z dziećmi.

 • Renata z rodziną

  Chcieliśmy serdecznie podziękować poleconej przez Pana Krzysztofa, Pani Justynie, która w niezwykle interesujący sposób opowiadała o Lizbonie. Trasę rozpoczęliśmy u podnóża Zamku Św. Jerzego. Spacerując uliczkami doszliśmy do Panteonu Narodowego. Następnie uliczki Gracy i Alfamy – wiele pomocnych wskazówek co jeszcze warto zobaczyć w Lizbonie i jak uważać na złodziei czyhających na turystów (te informacje okazały się być bardzo przydatne).Od Pani Justyny dowiedzieliśmy się również na temat studiowania w Portugalii. Polecamy wszystkim zwiedzanie Lizbony z osobą która powie nam o mieście to o czym nie piszą przewodniki. Pozdrawiamy serdecznie Panią Justynę oraz Pana Krzysztofa – Renata i Sławek z córkami.

 • Monika Rz.

  Zwiedzanie Lizbony tylko z Panem Krzysztofem! Pomimo już kilku wizyt w Lizbonie dopiero dzięki kilku godzinom z Panem Krzysztofem byłam w stanie poznać prawdziwą Lizbonę, jej urok, atmosferę i to coś, co sprawia, że na pewno będę do tego miasta wracać. Pan Krzysztof w sposób bardzo profesjonalny opowiadał całą historię miasta, z wielką cierpliwością odpowiadał na wiele najróżniejszych pytań, mówił o ciekawostkach, legendach związanych z mijanymi miejscami. To co zrobiło na mnie wielkie wrażenie to fakt, że Pan Krzysztof nie tylko skupił się na trasie, którą miał mnie i moją grupkę oprowadzić, ale pomógł nam też zaplanować pozostałe dni pobytu w Lizbonie. To właśnie to zaangażowanie, profesjonalizm, niesamowita wiedza, cierpliwość, uśmiech i bardzo przyjazne nastawienie, do czasami trudnej do opanowania grupki, sprawiało że z pewnością wszystkim znajomym udającym się do stolicy Portugalii będę polecać kontakt z Panem Krzysztofem. W imieniu całej mojej grupki jeszcze raz Panu bardzo dziękuje!

 • WG

  Nasza rodzinka 2 dorosłych i 3 chłopców (12,11,11) zwiedzała centrum Lizbony wraz z Panem Krzysztofem w dniu 24.06. Bardzo dziękujemy za pokazanie starego centrum oraz za cierpliwość. Pan Krzysztof posiada dużą wiedzę i potrafi ją przekazać dorosłym i dzieciom. Również udziela porad nt innych zakątków Portugalii, poza standardową usługą przewodnika po Lizbonie, za co go cenie. Byliśmy jeszcze 2 razy w Lizbonie i podpytaliśmy mailowo co jeszcze warto zobaczyć. I otrzymaliśmy profesjonalną odpowiedź. Tak samo było jak pytaliśmy o rejon Porto i Algarve. Także otrzymaliśmy instrukcje. Było to bardzo miłe i pomocne. Rzadko się zdarza taki miły, pomocny człowiek w turystyce. Pozdrowienia z Gdyni

 • Elwira, Mirek i Michał

  Zwiedzanie Lizbony w towarzystwie Pana Krzysztofa to naprawdę duża przyjemność. Pokazał nam mnóstwo ciekawych miejsc, bardzo interesująco opowiedział o historii i tradycjach, odpowiedział na wszystkie pytania. A na deser pomógł zaplanować kolejne dni pobytu i była to pomoc nieoceniona, bo zostawił nam dokładne adresy i szczegółowe wskazówki.
  Szczerze polecamy Pana Krzysztofa, ma dużą wiedzę i potrafi ją podać w ciekawy sposób. Jest bardzo zaangażowany w to co robi, niezwykle profesjonalny i przesympatyczny. Spotkaliśmy się zaraz po naszym przyjeździe do Lizbony więc w kolejne dni mogliśmy się posiłkować jego nieocenionymi radami.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

 • Piotr z Poznania

  Witam serdecznie

  Panie Krzysztofie pragnę bardzo Panu podziękować, za każdą wskazówkę, maila, uwagi i propozycje związane z wakacyjnym wyjazdem do Portugalii. Dzięki Pana pomocy tegoroczne wakacje były jednymi z najlepszych. Szczególne podziękowania należą się pod adresem Pani Justyny, która była naszym przewodnikiem po Lizbonie. Dzięki jej wiedzy oraz niesamowitemu zaangażowaniu czas wspólnie spędzony minął bardzo szybko, a widoki, które zobaczyliśmy i informacje, które poznaliśmy zapewne zostaną z nami na długo. Serdecznie dziękujemy!!!

 • Joanna

  My także chciałyśmy podziękować Panu Krzysztofowi i polecić innym by wybrali tę opcję zwiedzania Lizbony. Z natury jestem samosia i zawsze lubię sama pogrzebać w Internecie i wyznaczyć ścieżki, ale tym razem jest super zadowolona, że skorzystałam z pomocy Pana Krzysztofa. Zwiedzanie tego pięknego miasta było prawdziwą przyjemnością, bez uprzedniego przygotowywania się, co z dzieckiem było super pomysłem. Także moja córka była bardzo zadowolona z tego spaceru, a ona „nie lubi miast :-)”. Pan Krzysztof dostosował zwiedzanie do naszych możliwości, pokazując nam wiele uroczych zakątków i ważnych miejsc, ciekawie o nich opowiadając. Spacer był naprawdę wspaniałym czasem. Pan Krzysztof zrobił nam przy tym kilka fajnych fotek, których bym sama nie umiała tak ładnie ustawić. Pomógł nam także zaplanować dalsze dni, łącznie z wieloma bardzo praktycznymi wskazówkami, które zaoszczędziły nam czas i nerwy. Był na tyle otwarty, że nie krepowałam się zadzwonić po kilku dniach, na prośbę dziecka, żeby nakierował nas na najlepsze lody w Lizbonie. (na ulicy Carmo, także polecamy).

  Jeszcze raz dziękuje i mam nadzieję do zobaczenia, bo zakochałyśmy się w Lizbonie.

  Joanna

 • Jakub

  W Lizbonie byliśmy grupą 6 osobową ponad 2 lata temu. Zwiedzaliśmy miasto z p. Krzysztofem. Fantastyczny był to czas. Mogliśmy przez te dni poczuć się jak Portugalczycy. Nie chodziliśmy od muzeum do muzeum, ale byliśmy, spacerowaliśmy, jedliśmy tam, gdzie mieszkańcy Lizbony. Polecam każdemu, kto będzie chciał poczuć prawdziwą Portugalię pomoc p. Krzysztofa. W przewodnikach wszystkiego nie ma.
  Panie Krzysztofie, dziękujemy!

 • Bonnie

  Chciałyśmy podziękować za profesjonalne podejście do zwiedzania Lizbony, za miejsca do których same nie dotarłybyśmy, za przygotowanie planu zwiedzania na kolejne dni, a także za fenomenalne wskazówki dotyczące restauracji. Bez wskazówek i informacji od pana Krzysztofa, nasza wyprawa do Lizbony nie byłaby tak wspaniała. Jeszcze raz dziękujemy, polecamy znajomym i mamy nadzieję zobaczyć się ponownie w Lizbonie. Bonnie

 • Halina z rodzina

  Panie Krzysztofie,

  Baaardzo jestesmy zadowoleni z pobytu w Lizbonie w czerwcu i cieszymy sie z naszego spotkania z Panem.
  Dziekujemy za ciekawe opowiesci, interesujace miejsca do ktorych sami z pewnoscia bysmy nie dotarli i za cenne informacje na nastepny dzien. Trzymalismy sie tych punktow i udalo nam sie duzo zobaczyc.
  Bylismy rowniez w polecanej restauracji i zjedlismy pyszne prawns w sosie smietanowym….mniam 🙂
  Cieszymy sie na juz ogladanie filmow o Lizbonie.
  Serdecznie dziekujemy i zyczymy nadal powodzenia w Lizbonie:-)

 • Ania i Mateusz

  Panie Krzysztofie,

  popołudnie spędzone z Panem było świetne! Zakochaliśmy się w Lizbonie i na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz i nie dwa. Miejsca, które nam Pan pokazał, a także wielość informacji i ciekawostek dotyczących tych miejsc sprawiły, że dowiedzieliśmy się wielu wartościowych rzeczy o tym mieście. Jest Pan bardzo miłą i pomocną osobą, a także bardzo profesjonalną! Już od początku kontaktu z Panem byliśmy miło zaskoczeni tym, że jest Pan gotowy pomóc nam w planowaniu wyjazdu i że udzielił nam Pan wielu praktycznych wskazówek, które nam bardzo pomogły w organizacji naszych wakacji. Bardzo pomogła nam również mapa miasta, na której zaznaczył nam Pan miejsca, w które chcieliśmy się udać i opisał nam Pan, jak się tam dostać. Po prostu wszystkie było SUPER! Dziękujemy jeszcze raz!

 • Dwie rodziny z nastolatkami

  Zwiedzaliśmy „nieoczywistą i nieturystyczną” Lizbonę z Panem Krzysztofem 2 tygodnie temu. Pan Krzysztof był punktualny, profesjonalny, zadbał o to, abyśmy znaleźli się w najciekawszych miejscach Lizbony, które pozwoliły nam poznać jej specyficzny klimat.
  Mimo naszego widocznego zmęczenia (bo całe przedpołudnie spędziliśmy w lizbońskim akwarium) motywował nas do obejrzenia kolejnych „punktów programu”, za co oczywiście ostatecznie byliśmy mu bardzo wdzięczni. Bez problemu przedłużył pobyt z nami o ok. 1 godzinę , abyśmy tylko zwiedzili wszystko to, co dla nas zaplanował. Przy kawie rozpisał nam 2-dniowy program zwiedzania Lizbony „turystycznej” , a w tym samym dniu późnym wieczorem przesłał nam mailem „rozpiskę” kilku wycieczek w okolicach Lizbony, dzięki czemu komfortowo zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca środkowej Portugalii.
  Polecamy każdemu skorzystanie z usług Pana Krzysztofa i życzymy Mu powodzenia !
  Jesteśmy Portugalią oczarowani!

 • Kacper

  Wszystkim bardzo serdecznie polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem! Gdyby nie jego pomoc nigdy nie udałoby nam się poznać tego miasta tak świadomie. Dzięki temu, że na samym początku naszego pobytu mieliśmy przyjemność skorzystać z usług Pana Krzysztofa, kolejne dni w Lizbonie mogliśmy spędzić na odwiedzaniu polecanych przez niego miejsc według przygotowanego plan, co sprawiło, że nie traciliśmy czasu na „kręcenie się w kółko”, a same wycieczki były mało męczące. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy Pana Krzysztofa o historii i kulturze Lizbony i Portugalii. Jeszcze raz polecam!

 • Małgorzata i Witold

  Mieliśmy szczęście – kilka dni przed wyjazdem do Lizbony znaleźliśmy stronę p. Krzysztofa i umówiliśmy się na wspólne zwiedzanie. Jeszcze przed wyjazdem, p, Krzysztof pomógł na zaplanować pierwszy dzień pobytu, przekazał informacje na temat komunikacji w Lizbonie, powiedział jakie bilety najlepiej w naszej sytuacji kupić (a to wcale nie jest takie proste, bo jest dużo opcji do wyboru). Z p. Krzysztofem wędrowaliśmy po Alfamie i Mourari – pokazał nam miejsca, których nie ma w przewodnikach i pozwolił poczuć klimat tych najstarszych dzielnic Lizbony. W przerwie na kawę profesjonalnie i błyskawicznie pomógł nam zaplanować kolejne 2 dni pobytu.
  Zobaczyliśmy w krótkim czasie wiele wspaniałych miejsc w Lizbonie, jedliśmy ciastka w Belem i piliśmy kawę w Cafe Brasileira, byliśmy w Sintrze i na Cabo de Roca, Dzięki p. Krzysztofowi ani razu nie zgubiliśmy się w mieście, a trasy zwiedzania były bardzo dobrze przygotowane włącznie z czytelnym opisem mapy. Poza tym cały czas pozostawał w kontakcie mailowym. Polecamy każdemu tak wspaniałego, sympatycznego i zaangażowanego przewodnika. !!!!!!!!!!!

 • Renata

  Gorąco polecam zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem. Byłam z mężem i 4 przyjaciół , i uważam że bez Pana Krzysztofa nie zobaczylibyśmy piękna Lizbony, tym bardziej że mieliśmy na zwiedzanie troszkę za mało czasu. 1 września 2017 spędzony w Lizbonie z Panem Krzysztofem na długo pozostanie w naszej pamięci. Do Lizbony wrócimy na pewno, Polecamy jeszcze raz zwiedzanie jej z Panem Krzysztofem. Renata z Mikołowa

 • Jarosław Niwiński

  Wraz z rodziną mieliśmy ogromne szczęście trafić na p. Krzysztofa, który wie o Lizbonie wszystko, a może nawet więcej :)…. Jest to człowiek pełen pasji, który swoją wiedzą potrafi zaciekawić każdego. Zna wszystkie szczegóły dotyczące historii oraz architektury miasta. Dzięki niemu mieliśmy możliwość zobaczyć miejsca, o których w żadnym przewodniku nie jest nic wspomniane. Jestem przekonany, że każdy z nas wyniósł z wycieczki wspaniałe obrazki, zapisane w naszej pamięci, które być może staną się powodem powrotu do Portugalii, a wtedy na pewno znów skorzystamy z wiedzy p. Krzysztofa. Dziękujemy bardzo!

 • Baśka

  Zwiedzanie Lizbony w pigółce było możliwe tylko z takim przewodnikiem jak pan Krzysztof. Nigdy nie wyczytalibyśmy tych wszystkich informacji sami, a tak mielismy podane na gotowo. Nawet dzieciaki się nie nudziły, a 5 godzin minęło bardzo szybko. I niestety wiem, że to zdecydowanie za mało jak na to piekne miasto.
  Poza tym juz przed wyjazdem na wakacje, pan Krzysztof był bardzo pomocny w planowaniu naszej podróży kamperem.
  Serdecznie polecam i sami z pewnością jeszcze skorzystamy z pomocy pana Krzysztofa.
  Do zobaczenia w pięknej Portugalii

 • Monika Frank

  Świetnie pokazana Lizbona! Zarówno w dniu zwiedzania, jak również w ramach przygotowań do wyjazdu Krzysiek był bardzo pomocny! Pomógł rozplanować pozostały czas i oswoić się z logistyką miasta! Bardzo polecam i bardzo dziękuję 🙂

 • Artur Górczyński Lublin

  Profesjonalista, opowiada o mieście w interesujący i zabawny sposób. Wie wszystko o Lizbonie, widać że kocha to miasto. Przy okazji podpowie gdzie dobrze zjeść, jak korzystać z komunikacji miejskiej, itp, zaplanuje pobyt jeśli chcesz. Tak przy okazji już tęsknię do Portugalii, a byłem tam zaledwie na początku września 2017.

 • Grażyna I Jurek

  Z P.Krzysztofem nawiązaliśmy kontakt przed wyjazdem do Portugalii, zresztą na stronę infolizbona trafiliśmy zupełnie przypadkowo.
  Otrzymaliśmy szereg cennych informacji dotyczących pobytu w Lizbonie. Pan Krzysztof nie tylko zaproponował nam punkty turystyczne zwiedzania Lizbony ale również wskazał polecane przez niego hotele i restauracje.
  Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem było bardzo interesujące i fascynujące
  Polecamy zwiedzanie miasta z P. Krzysztofem
  Grażyna Agnieszka Jurek i Jacek

 • Jola

  Z pełnym przekonaniem gorąco polecam Pana Krzysztofa- przemiły człowiek,kulturalny z ogromną wiedzą o Lizbonie przekazuje ją w sposób przystępny i bardzo ciekawy.W krótkim czasie zobaczyłam tak wiele cudnych miejsc.Jednocześnie podaje dużo praktyczych wskazówek,odpowiada na każde pytanie.To się czuje, że bardzo mu zależy ,by przekazać tą wiedzę jak najlepiej i spróbować rozkochać każdego w tym cudnym mieście. Chciałabym tam kiedyś wrócić i na pewno poproszę o dalsze przewodnictwo Pana Krzysztofa.

 • Mariusz

  Krzysztof, dziękujemy za wczorajsza piękna wędrówkę po Lisbon, chłopcy najbardziej wspominaja pyszne lody. Pozdrawiam Mariusz i Małgosia z chłopakami (Jan, Dominik, Piotr) oraz Barbara.

 • Małgorzata N.

  Gorąco polecam zwiedzanie Lizbony z P. Krzysztofem. Pełen profesjonalizm w organizacji zwiedzania oraz serdeczny i otwarty kontakt. Wiedza poparta praktyką. P. Krzysztof zaprowadził nas do miejsc , których nie znaleźliśmy wcześniej w przewodniku .
  Cieszę się , że mogliśmy Pana spotkać i wkrótce wracamy do Lizbony aby dokończyć zwiedzanie.
  Jeszcze raz dziękujemy za cudnie spędzony czas .
  Małgosia i Janusz oraz Jola i Andrzej.

 • Monika Pionka

  Poznawanie Lizbony z panem Krzysztofem to był jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów naszej poślubnej podróży. Nie zawiedliśmy się! Jeśli zamiast na odhaczaniu kolejnych przewodnikowych zabytków zależy Wam na chłonięciu tego miasta „od kuchni” – pan Krzysztof będzie dobrym wyborem! Polecamy w stu procentach, przede wszystkim za profesjonalizm, elastyczność i ogromną wiedzę! 🙂

 • Michał P

  Lizbona, to miasto które Nas urzekło. W rzucaniu uroku pomógł Pan Krzysztof, który jako przewodnik spisał się na medal.
  Pan Krzysztof swoją pomoc oferuje bardzo szeroko, nie tylko podczas zwiedzania, ale i w planowaniu całej podróży.
  Chciałbym właśnie na takich przewodników trafiać zawsze:)

 • Kinga T.

  Lizbonę kochać trzeba!!!! Szczególnie gdy się ją poznaje w towarzystwie pana Krzysztofa! Ciekawe historie, nietuzinkowe miejsca, których nie znaleźliśmy w żadnym przewodniku, pyszne i niedrogie miejsca gdzie warto jadać i rozpisany plan na kolejne dni naszej portugalskiej wyprawy:) to wszystko dostaliśmy od naszego przesympatycznego pana przewodnika:)
  Wszystkim niezdecydowanym ABSOLUTNIE POLECAM!!! skorzystajcie z usług Krzysztofa a na pewno Lizbona będzie miejscem, do którego będziecie chcieli wracać zaraz po powrocie „na ojczyzny łono”:)

 • MagdaMS

  Na stronę infolizbona trafiliśmy zupełnie przypadkowo. Swoją drogą
  bardzo szczegółowo i profesjonalnie przygotowany przewodnik po stolicy
  Portugalii 🙂 Naszą przygodę z Lizboną rozpoczęliśmy zwiedzaniem tego
  urokliwego miejsca z panem Krzysztofem. Przeprowadził nas po wielu
  ciekawych miejscach opowiadając o nich interesujące historie. Następnie
  zaplanował nam kolejne dni w Lizonie, dzięki czemu przez 4 dni udało nam
  się zobaczyć wszystko co najważniejsze. Gorąco polecam i zachęcam do
  skorzystania z usług pana Krzysztofa!!!

 • UlaS

  Kilka dni w Lizbonie było magiczną przerwą w złotej polskiej jesieni ! Wszystko co zobaczyłyśmy było cudowne, bo każdy dzień był skąpany słońcem i przyjazną atmosferą miasta. Nasze pierwsze kroki w Lizbonie postawiłyśmy z Panem Krzysztofem, który jest bardzo przemiłym, pomocnym i posiadającym mnóstwo informacji przewodnikiem. Podczas spotkania zaproponował Nam plan na kolejne 4 dni. Było intensywnie, ale i leniwie, bo jeden dzień spędziłyśmy na plaży. Bardzo polecamy skorzystanie z usług Pana Krzysztofa, bo dzięki jego wskazówkom rozpisanym na mapie miasta poruszałyśmy się bezbłędnie i to było bardzo pomocne, bo nie traciłyśmy czasu na szukanie miejsc które nas interesowały.