Restauracja Santa Rita w Lizbonie

Restauracja Santa Rita w Lizbonie Tanie restauracja Lizbona Lisbona Lokalny Przewodnik

Tania, dobra lokalna restauracja w Lizbonie, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów? Odpowiedzią może być restauracja Santa Rita na Alfamie, tuż obok zamku św. Jerzego i Katedry Se. Jest to proste miejsce, trochę ukryte w bocznej uliczce, które bardzo często jest wybierane na lunch przez mieszkańców i pracowników tej części miasta, a także przez grupy studentów lub turystów. Restauracja ma swoje plusy i minusy, jeśli jednak zależy komuś na dobrym i prostym jedzeniu w niskich cenach, to warto dać szansę restauracja Santa Rita w Lizbonie.

Prezentujemy kolejną restaurację w Lizbonie – tym razem restauracja z półki “proste, dobre i lokalne”, dla odmiany z zaprezentowanych jakiś czas temu 10 najpiękniejszych restauracji w Lizbonie>>> lub 5 najlepszych restauracji z owocami morza w stolicy Portugalii>>> Santa Rita raczej nie ma szans się znaleźć w żadnych z tych zestawień, jednak nie oznacza to, że jedzenie tam jest nie dobre – jest smaczne, jednak podawane na inne sposoby, a w menu goszczą inne potrawy.

Restauracja Santa Rita w Lizbonie

W menu restauracji Santa Rita znajdziemy zarówno grillowane ryby (łososia, dourade, okonia morskiego), dorsza przyrządzanego na różne sposoby, ośmiornicę, kałamarnice w sosie piri-piri (lekko pikantny sos), krewetki w sosie curry. Fani mięs również nie powinni być zawiedzeni – wybierać można zarówno wśród wieprzowiny, wołowiny, filetu z indyka, kurczaka przyrządzanego na różne sposoby, po cielęcina i różne potrawy z podrobami. Ceny za danie główne w restauracji Santa Rita oscylują między 4,50-7,50 €/porcja, a porcje są dość duże.

Restauracja ta jest chętnie wybierana przez grupy na kolacje, więc wieczorami może być tłoczno. Warto się również uzbroić w trochę cierpliwości, gdyż serwis nie jest najsilniejszą stroną tego miejsca. Restauracja ma terminal płatniczy, jednak obsługuje on tylko portugalskie karty płatnicze.

Santa Rita – adres i dane kontaktowe

  • Restaurante Santa Rita | Rua Sao Mamede 24C, tuż obok wyjścia z windy Elevador da Baixa
  • Otwarte codz. 12.00-17.00 i 19.00-22.00
  • Telefon: +351218874285

Lokalizacja restauracji Santa Rita na turystycznej mapie Lizbony

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)