Portugalia zgarnia turystyczne Oscary 2019

Po raz kolejny Portugalia została nagrodzona w konkursie World Travel Awards. Rok 2019 przyniósł Portugalii po raz trzeci jedno z najważniejszych wyróżnień w tym najbardziej prestiżowym konkursie związanym ze światową turystyką. Nagrody World Travel Awards to swoiste turystyczne Oscary turystyki. Zaszczytne wyróżnienie i pierwsze miejsce przypadły również Lizbonie.

Zobaczcie, w jakich kategoriach Portugalia i jej poszczególne kierunki, firmy, atrakcje turystyczne zostały nagrodzone w konkursie World Travel Awards 2019. Być może będzie to dla Was inspiracją na pierwszą / kolejną podróż lub wakacje w Portugalii!

Cieszy tym bardziej fakt, że od kilku lat Portugalia regularnie jest nagradzana w plebiscycie World Travel Awards i zdobywa jego najwyższe wyróżnienia. Kraj z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z całego świata, a jego serwis i oferta turystyczna jest coraz lepsza, jednak cały czas zachowuje swój autentyczny i unikalny charakter.

World Travel Awards 2019: Portugalia – najlepszy kierunek na świecie

Największym wyróżnieniem dla Portugalii jest zdobycie trzeci raz z rzędu pierwszego miejsca w kategorii “Najlepszy kraj / kierunek na świecie”. W tym roku Portugalia pokonała takie kraj jak m.in. USA, Wietnam, Grecję, Brazylię, Hiszpanię lub Sri Lanke. 

Lizbona – najlepszy kierunek na wyjazd typu City Break

Po raz kolejny Lizbona została również nagrodzona w kategorii “Najlepszy kierunek na wyjazd typu city break”, czyli najlepsze miasto na weekend lub krótki wyjazd. Wyróżnienie to zostało nadane Lizbonie po raz trzecie z rzędu. Wcześniej Lizbona zdobywała tą nagrodę w 2017 i 2018 roku.

Turystka w Lizbonie rozwija się z każdym rokiem i widać tego pozytywne efekty. Baza noclegowa w Lizbonie jest coraz lepsza i na coraz wyższym poziomie, wybór restauracji z doskonałą kuchnią portugalską i z różnych rejonów świata ogromny. Największe atrakcje i zabytki turystyczne Lizbony poprawiają swoje serwisy i powstają też nowe atrakcje. Mimo to cały czas Lizbona zachowała swój niepowtarzalny klimat, urok i wdzięk. Kto raz odwiedził Lizbonę, ten wie, jak bardzo wyjątkowe jest to miasto. Miasto, do którego chce się wracać.

World Travel Awards 2019 Wyniki Portugalia Lizbona Madera Nagrodzone Miasta i Kraje Wakacje Zwiedzanie Przewodnik Turystyczne Nagrody i Oscary

Warto przypomnieć, że w 2018 roku Lizbona zdobyła również tytuł “Najlepsze miejska destynacja na świecie”. W tym roku to zaczytane wyróżnienie zdobyła Moskwa.

Madera – najlepsze wyspa na świecie

Chyba już tradycją stało się, że portugalska wyspa Madera zdobywa wyróżnienie w kategorii “Najlepsza wyspiarska destynacja na świecie”. Madera zdobywa tą nagrodę nieprzerwanie od 2015 roku. W 2019 roku portugalska wyspa pokonała takie wyspy, jak Bali, Bora Bora, Kreta lub Sardynię.


Booking.com

World Travel Awards 2019 – nagrody dla Portugalii

Poniżej prezentujemy wszystkie kategorie w których została wyróżniona Portugalia w konkursie World Travel Awards 2019:

 • Najlepszy kierunek turystyczny na świecie 2019: Portugalia
 • Najlepsze miasto na city-break 2019: Lizbona
 • Najlepsza wyspiarska destynacja na świecie 2019: Madera
 • Najlepsza atrakcja turystyczna na świecie związana z aktywnością 2019: Passadiços do Paiva
 • Najlepsza organizacja zajmują się zachowaniem dziedzictwa 2019: Parques de Sintra
 • Najlepsza oficjalna organizacja turystyczna na świecie 2019: Turismo de Portugal
 • Najlepsza linia lotnicza latająca do Afryki 2019: TAP Air Portugal
 • Najlepsza linia lotnicza latająca do Ameryki Płd. 2019: TAP Air Portugal
 • Najlepszy hotel klasyczny 2019: Olissippo Lapa Palace Hotel
 • Najlepsza organizacja zajmująca się ochroną zabytków na świecie 2019: Parques de Sintra – Monte da Lua
 • Najlepszy kierunek Golf & Villa Resort 2019: Dunas Douradas Beach Club
 • Najlepszy magazyn pokładowy 2019: Up Magazine (TAP Air Portugal)

World Travel Awards 2019 – co to są za nagrody?

Nagrody World Travel Awards są rozdawane od 1993 roku i są one uważane za najważniejsze turystyczne wyróżnienia na świecie. Nagrody te mogą mieć realny wpływ na popularność określonych kierunków i ich promocję. Corocznie zatem nagrodzenie danych państw, miast, kierunków, organizacji, obiektów jest sporym wydarzeniam. Jury oceniające nominowane miejsce składa się z międzynarodowego grona osób powiązanych z turystką i branżą turystyczną.

Pełną listę nominowanych do World Travel Awards 2019 znaleźć można na stronie www.worldtravelawards.com W poszczególnych kategoriach znajdują się zwycięzcy oraz historia nagród.

Rozdanie nagród za rok 2019 miało miejsce 28 listopada 2019 w Królewskim Teatrze Operowym w Maskacie – stolicy Omanu. Uroczystość ta zgromadziła setki osób związanych z światową turystką z całego świata.

World Travel Awards 2019 Wyniki Portugalia Lizbona Madera Nagrodzone Miasta i Kraje Wakacje Zwiedzanie Przewodnik Turystyczne Nagrody i Oscary

Wybierasz się do Lizbony? Chcesz poznać stolicę Portugalii w unikalny sposób? Po polsku, lokalnie, wyjątkowo, bez pośpiechu i ciekawie oraz smacznie? Zobacz, co możemy Ci zaproponować – napisz do nas i spraw, że Twój wyjazd do Lizbony będzie cudowny!


Powiązane artykuły:

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)