Wielkanoc i msze polskie w Portugalii

Msza polska w Portugalii Wielkanoc Portugalia

Msza polska w Portugalii? Mamy dobrą nowiną dla Polaków mieszkających w Portugalii – w szczególności w Lizbonie i na Algarve. Z okazji Wielkanocy odbędzie się polska msza oraz święcenie pokarmów. Będzie również okazji spowiedzi po polsku u polskiego księdza – z tej okazji będą mogli skorzystać rodacy (i nie tylko), którzy przybędą do Lizbony.

Msza polska w Portugalii

W niedzielę wielkanocną, tj. 5 kwietnia 2015, o godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym w Odiaxere (na południu Portugalii, na Algarve) odbędzie się msza w języku polskim. Dokładny adres kościoła w Odiaxere to:  Rua de São João i Largo da Liberdade 8600 250 Odiaxere. Miejscowość ta położona jest ok 8 km od Lagos i 80 km od Faro.

Święcenie pokarmów w Portugalii

W Wielką Sobotę o godzinie 10.00 w kościele w Odivelas obok Lizbony odbędzie się święcenie pokarmów. Przed godziną 10.00 będzie okazja skorzystania ze spowiedzi w języku polskim. Kościół w Odivelas mieście przy: Rua Alberto Monteiro, 2675-273 w Odivelas Z centrum Lizbony dojedziemy tam komunikacją miejską (na przykład żółta linia metra do stacji Sr Roubado, a następnie autobus 201 Rodoviária de Lisboa)

Zwyczaje wielkanocne w Portugalii

Osoby zainteresowane zwyczajami wielkanocnymi w Portugalii, tym, jak się obchodzi Wielkanoc w tym kraju, jakie są z nią związane tradycje i zwyczaje zapraszamy do tekst pt. Portugalia: Tradycje i zwyczaje wielkanocne>>>


    Dodaj nowy komentarz

    Imię jest wymagane.
    Adres email jest wymagany.
    Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)