Lizbona: Tanie zwiedzanie – 5 sposób, jak zaoszczędzić podczas zwiedzania Lizbony

Tanie zwiedzanie Lizbony? Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Lizbona należy do jednych z najtańszych stolic europejskich, podobnie, jak Portugalia jest znacznie tańsza, niż Włochy, Hiszpania lub Francja. Wyjazd do Lizbony wcale nie musi się wiązać z ogromnymi wydatkami, a poniższy tekst przedstawia, jak dodatkowo można zaoszczędzić środki podczas zwiedzania Lizbony. Zaprezentowano tutaj pięc praktycznych rad, które sprawią, że Lizbona będzie znacznie przyjaźniejsza dla naszego portfela.

style="text-align: justify;">Warto poznać kilka sposób, które pozwolą nam zaoszczędzić trochę środków, a o których nie zawsze przeczytamy w tradycyjnych przewodnikach. Okażą się one pomocne już nie tylko na miejscu, ale również podczas planowaniu wyjazdu do stolicy Portugalii. A zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na przykład na wyjazd poza Lizboną lub dobry, portugalski obiad, w jednej z wielu lokalnych restauracji w Lizbonie.

1. Nie taxi, a transport publiczny w Lizbonie

Mogłoby się wydawać, że rzecz oczywista, jednak nie zawsze o niej pamiętamy. Dodatkowo korzystanie z transportu publicznego w Lizbonie, w szczególności ze słynnych tramwajów, to atrakcja turystyczna sama w sobie. Transport publiczny w Lizbonie jest bardzo dobrze rozwinięty, a składa się na niego metro, pociągi miejskie, autobusy, windy i tramwaje. Można dostać się dzięki nim praktycznie w każde miejsce Lizbony. Już na lotnisku skorzystajmy z tej rady, by zamiast taxi wziąć metro lub autobusy, które zawiozą nas do centrum (czytaj więcej o dojeździe z lotniska do centrum>>>). Przemieszczając się po cnetrum wybierzmy słynny tramwaj 28, który zawiezie nas do większości atrakcji, które znajdują się w historycznym centrum Lizbony. Poza tym przejażdżka tym tramwajem, to oddzielny sposób na zwiedzanie Lizbony. Czytaj więcej o zwiedzaniu Lizbony przy pomocy tramwaju 28>>>

2. Bilet łączony do atrakcji turystycznych i zabytków w Lizbonie

Wiele atrakcji i zabytków w Lizbonie oferuje zniżki, jeśli kupimy bilet łączony do nich. Bilet taki oferuje szereg zniżek. Dla przykładu jeśli planujemy zwiedzić Klasztor Hieronimitów i Wieżę Belem, to zamiast pojedyńczych biletów do tych atrakcji (koszt odpowiednio 10€ i 6€) zapłacimy tylko 12€. Zaoszczędzone 4€ można przeznaczyć na kawę i słynne Pastéis de Belém w najsłynniejszej pastelarii w Portugalii Casa Pasteis De Belem.

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Oceanarium Belem centrum zdjecia pics foto 000355

3. Nocleg w Lizbonie? Wybierz hostele lub apartamenty

Lizbona posiada wiele z najwyżej ocenianych hosteli w na świecie. Stosunek jakości do ceny w przypadku hosteli w Lizbonie jest wyśmienty. Często łóżko w pokoju współdzielonym można znaleźć w bardzo atrakcyjnych i tanich cenach. Podobnie jest z wyborem apartamentów – bez trudu znajdziemy w Lizbonie apartament, który spełni nasze oczekiwania, co do lokalizacji, jak i ceny. Sprawdź listę polecanych hosteli i apartamentów w Lizbonie. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych sposób, by zoaszczędzić pieniądze podczas pobytu w Lizbonie!

4. Stołuj się w… hostelach

Mimo, że w Lizbonie znajdziemy do woli restauracji, snack barów i pastelarii, to często jednak dalej najtańszym sposóbem, by zjeść dobry i smaczny obiad, jest jego ugotowanie samemu. Zawsze jest tak, że na jedzenie, wydaje się większy procent środków przeznaczonych na wyjazd. Dlatego, jeśli wybierzemy pobyt  w hostelu lub apartamencie, to korzystajmy z ogólnodostępnych kuchnii, które tego typu obiekty zawsze zapewniają. Bardzo często również hostel organizują tanie kolacje dla swoich gości – zapytajmy się o to, wyjdzie znaczenie korzystniej, niż wizyta w restauracji!

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Oceanarium Belem centrum zdjecia pics foto 000513

5. Darmowe zwiedzanie Lizbony

Jeśli zaplanujemy nasz wyjazd dobrze, to często można skorzystać z darmowych wstępów do najciekawszych atrakcji i zabytków Lizbony. Do 1 lipca 2017 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do większości obiektów, w godzinach 10.00 – 14.00 był darmowy. Niestety ta informacja, która często pojawia się w wielu polskich przewodnikach po Lizbonie i Portugalii, jest już nie aktualna. Od lipca 2017 darmowy wstęp do muzeów, zabytków i wybranych atrakcji turystycznych w Lizbonie obowiązuje tylko dla obywateli i rezydentów Portugalii.

Część obiektów jednak dalej oferuje darmowy wstęp – np. Muzeum Berardo w Belem oferuje darmowy wstęp dla wszystkich w każdą sobotę, a Muzeum Calouste Gulbenkiana oferuje bezpłatne zwiedzania w każdą niedzielę od godz. 14.00 do końca dnia. Warto za każdym razem sprawdzić na stronie www zabytku lub atrakcji, które nas interesuję, czy i kiedy obowiązuje darmowe wejście.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu wyjazdu do Lizbony, to zapraszam do kontaktu

Powiązane wpisy

4 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)