Lizbona: Tanie zwiedzanie – 5 sposób, jak zaoszczędzić podczas zwiedzania Lizbony

Tanie zwiedzanie Lizbony? Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Lizbona należy do jednych z najtańszych stolic europejskich, podobnie, jak Portugalia jest znacznie tańsza, niż Włochy, Hiszpania lub Francja. Wyjazd do Lizbony wcale nie musi się wiązać z ogromnymi wydatkami, a poniższy tekst przedstawia, jak dodatkowo można zaoszczędzić środki podczas zwiedzania Lizbony. Zaprezentowano tutaj pięc praktycznych rad, które sprawią, że Lizbona będzie znacznie przyjaźniejsza dla naszego portfela.

Warto poznać kilka sposób, które pozwolą nam zaoszczędzić trochę środków, a o których nie zawsze przeczytamy w tradycyjnych przewodnikach. Okażą się one pomocne już nie tylko na miejscu, ale również podczas planowaniu wyjazdu do stolicy Portugalii. A zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na przykład na wyjazd poza Lizboną lub dobry, portugalski obiad, w jednej z wielu lokalnych restauracji w Lizbonie.

1. Nie taxi, a transport publiczny w Lizbonie

Mogłoby się wydawać, że rzecz oczywista, jednak nie zawsze o niej pamiętamy. Dodatkowo korzystanie z transportu publicznego w Lizbonie, w szczególności ze słynnych tramwajów, to atrakcja turystyczna sama w sobie. Transport publiczny w Lizbonie jest bardzo dobrze rozwinięty, a składa się na niego metro, pociągi miejskie, autobusy, windy i tramwaje. Można dostać się dzięki nim praktycznie w każde miejsce Lizbony. Już na lotnisku skorzystajmy z tej rady, by zamiast taxi wziąć metro lub autobusy, które zawiozą nas do centrum (czytaj więcej o dojeździe z lotniska do centrum>>>). Przemieszczając się po cnetrum wybierzmy słynny tramwaj 28, który zawiezie nas do większości atrakcji, które znajdują się w historycznym centrum Lizbony. Poza tym przejażdżka tym tramwajem, to oddzielny sposób na zwiedzanie Lizbony. Czytaj więcej o zwiedzaniu Lizbony przy pomocy tramwaju 28>>>

2. Bilet łączony do atrakcji turystycznych i zabytków w Lizbonie

Wiele atrakcji i zabytków w Lizbonie oferuje zniżki, jeśli kupimy bilet łączony do nich. Bilet taki oferuje szereg zniżek. Dla przykładu jeśli planujemy zwiedzić Klasztor Hieronimitów i Wieżę Belem, to zamiast pojedyńczych biletów do tych atrakcji (koszt odpowiednio 10€ i 6€) zapłacimy tylko 12€. Zaoszczędzone 4€ można przeznaczyć na kawę i słynne Pastéis de Belém w najsłynniejszej pastelarii w Portugalii Casa Pasteis De Belem.

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Oceanarium Belem centrum zdjecia pics foto 000355

3. Nocleg w Lizbonie? Wybierz hostele lub apartamenty

Lizbona posiada wiele z najwyżej ocenianych hosteli w na świecie. Stosunek jakości do ceny w przypadku hosteli w Lizbonie jest wyśmienty. Często łóżko w pokoju współdzielonym można znaleźć w bardzo atrakcyjnych i tanich cenach. Podobnie jest z wyborem apartamentów – bez trudu znajdziemy w Lizbonie apartament, który spełni nasze oczekiwania, co do lokalizacji, jak i ceny. Sprawdź listę polecanych hosteli i apartamentów w Lizbonie. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych sposób, by zoaszczędzić pieniądze podczas pobytu w Lizbonie!

4. Stołuj się w… hostelach

Mimo, że w Lizbonie znajdziemy do woli restauracji, snack barów i pastelarii, to często jednak dalej najtańszym sposóbem, by zjeść dobry i smaczny obiad, jest jego ugotowanie samemu. Zawsze jest tak, że na jedzenie, wydaje się większy procent środków przeznaczonych na wyjazd. Dlatego, jeśli wybierzemy pobyt  w hostelu lub apartamencie, to korzystajmy z ogólnodostępnych kuchnii, które tego typu obiekty zawsze zapewniają. Bardzo często również hostel organizują tanie kolacje dla swoich gości – zapytajmy się o to, wyjdzie znaczenie korzystniej, niż wizyta w restauracji!

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Oceanarium Belem centrum zdjecia pics foto 000513

5. Darmowe zwiedzanie Lizbony

Jeśli zaplanujemy nasz wyjazd dobrze, to często można skorzystać z darmowych wstępów do najciekawszych atrakcji i zabytków Lizbony. Do 1 lipca 2017 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do większości obiektów, w godzinach 10.00 – 14.00 był darmowy. Niestety ta informacja, która często pojawia się w wielu polskich przewodnikach po Lizbonie i Portugalii, jest już nie aktualna. Od lipca 2017 darmowy wstęp do muzeów, zabytków i wybranych atrakcji turystycznych w Lizbonie obowiązuje tylko dla obywateli i rezydentów Portugalii.

Część obiektów jednak dalej oferuje darmowy wstęp – np. Muzeum Berardo w Belem oferuje darmowy wstęp dla wszystkich w każdą sobotę, a Muzeum Calouste Gulbenkiana oferuje bezpłatne zwiedzania w każdą niedzielę od godz. 14.00 do końca dnia. Warto za każdym razem sprawdzić na stronie www zabytku lub atrakcji, które nas interesuję, czy i kiedy obowiązuje darmowe wejście.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu wyjazdu do Lizbony, to zapraszam do kontaktu

4 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)