Festiwal Peixe em Lisboa 2015 – smacznego!

Peixe em Lisboa festiwal ryby i owoce morza Lizbona 2015

Lubicie ryby i owoce morza? Lizbona oferuje doskonałe możliwości, by ich skosztować! 9 kwietnia rusza specjalny festiwal dedykowany miłośnikom ryb oraz owoców morza – Peixe em Lisboa 2015. Jest to największe wydarzenie dedykowane smakom oraz kuchni związanej z rybami i owocami morza w tej części Portugalii. Jeśli jesteście do 19 kwietnia w Lizbonie, to koniecznie sprawdźcie program festiwalu Peixe em Lisboa, a jeśli będziecie mieli ochotę – skosztujcie doskonałych owoców morza oraz ryb przyrządzanych na różne sposoby!

Festiwal Peixe em Lisboa 2015

Jest to już 8. edycja festiwalu Peixe em Lisboa. Do współtworzenie tegorocznej edycji zaproszono najlepsze restauracje oraz kucharzy z całej Portugalii, a także gości z Hiszpanii, Francji oraz Brazylii. W programie festiwalu Peixe em Lisboa znajdziemy m.in. lekcje gotowanie, gotowanie na żywo, spotkania z zaproszonymi gośćmi, konkursy “Najlepsze Pastel de Nata”, czyli konkurs na najlepsze pastel de nata, czy “Młodą krew”, czyli rywalizację młodych talentów kulinarnych pracujących z najsłynniejszymi nazwiskami portugalskiej i międzynarodowej kuchni.

Dodatkowo każdego dnia w godzinach 12.00-24.00 jest możliwość skorzystania z oferty najlepszych restauracji z owocami morza oraz rybami, a także specjalnego targu z lokalnymi produktami. Swoje miejsce na festiwalu znajdą również miłośnicy wina za sprawą części festiwalu, która jest poświęcona łączeniu wina ze smakami prezentowanymi na tym wydarzeniu.

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – program

W programie festiwalu Peixe em Lisboa 2015 każdego dnia zaoferowano: spotkanie z wybranym gościem lub szefem kuchni, żywe lekcje gotowania prowadzone przez zaproszonych specjalistów oraz sympozja + możliwość skorzystania z ofert restauracji. Ciekawie prezentuje się na przykład dzień 15 kwietnia, kiedy to od godziny 12 zostają otwarte restauracje i stoiska na festiwalu, o 15.00 będzie możliwość skosztowania najlepszych pasteis de nata, a o 17.00 odbędzie się spotkanie z szefem kuchnii Kiko Martins. Od 19.00 znowu zobaczymy Rafaela Costa z Rio de Janeiro w Brazylii. Cały program festiwalu Peixe em Lisboa 2015 można znaleźć tutaj>>>

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – miejsce i bilety

Festiwal odbywa się na jednym z głównych placów Lizbony – Praca do Comercio w dzielnicy Baixa. Trafimy w to miejsce bez żadnego problemu. Festiwal ma miejsce w specjalnej wydzielonej przestrzeni, która znajduje się południow-zachodniej części Praca do Comercio.

Bilety na festiwal Pexie em Lisboa 2015 można zakupić przed wejściem na teren festiwalu. Bilet jednodniowy kosztuje 15€/os, a zawiera on:

 • 1 mini danie
 • 1 napój
 • 1 kieliszek wina

Są różne rodzaje biletów oraz promocje (na przykład z rozszerzoną ofertą tego, co zawiera bilet, jeśli wejdziemy na festiwal w godzinach 12.00-15.00), a także bilety grupowe (60€/5 osób). Szczegóły na temat biletów na festiwal Peixe em Lisboa 2015 znajdziecie tutaj>>>

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – wideo

3 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Konrad napisał/a:

  Witam! W jakim języku prowadzone są lekcje gotowania, sympozja i pozostała część festiwalu Peixe em Lisboa?

  Odpowiedz
  • Witam! Nie chciałbym Pana wprowadzić w błąd, ale z tego co mi wiadomo, to są one prowadzone w języku portugalskim. Proszę się skontaktować z organizatorami, by uzyskać szczegółowe informacje czy i jakie elementy festiwalu odbywają się w innych językach. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
   • Konrad napisał/a:

    Dziękuję za odpowiedź! Byłem dziś na festiwalu. Mimo zapewnień organizatorów, że eventy będą tłumaczone, niestety nie były. Jakoś sobie jednak poradziłem, z pomocą znajomych, którzy mówią po portugalsku.

    Polecam Peixe em Lisboa Wszyskim, którzy szukają nowych doświadczeń kulinarnych, inspiracji lub po prostu chcą spędzić popołudnie w otoczeniu najlepszych portugalskich szefów kuchni oraz najlepszych win.

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)