Festiwal Peixe em Lisboa 2015 – smacznego!

Peixe em Lisboa festiwal ryby i owoce morza Lizbona 2015

Lubicie ryby i owoce morza? Lizbona oferuje doskonałe możliwości, by ich skosztować! 9 kwietnia rusza specjalny festiwal dedykowany miłośnikom ryb oraz owoców morza – Peixe em Lisboa 2015. Jest to największe wydarzenie dedykowane smakom oraz kuchni związanej z rybami i owocami morza w tej części Portugalii. Jeśli jesteście do 19 kwietnia w Lizbonie, to koniecznie sprawdźcie program festiwalu Peixe em Lisboa, a jeśli będziecie mieli ochotę – skosztujcie doskonałych owoców morza oraz ryb przyrządzanych na różne sposoby!

left;">Festiwal Peixe em Lisboa 2015

Jest to już 8. edycja festiwalu Peixe em Lisboa. Do współtworzenie tegorocznej edycji zaproszono najlepsze restauracje oraz kucharzy z całej Portugalii, a także gości z Hiszpanii, Francji oraz Brazylii. W programie festiwalu Peixe em Lisboa znajdziemy m.in. lekcje gotowanie, gotowanie na żywo, spotkania z zaproszonymi gośćmi, konkursy “Najlepsze Pastel de Nata”, czyli konkurs na najlepsze pastel de nata, czy “Młodą krew”, czyli rywalizację młodych talentów kulinarnych pracujących z najsłynniejszymi nazwiskami portugalskiej i międzynarodowej kuchni.

Dodatkowo każdego dnia w godzinach 12.00-24.00 jest możliwość skorzystania z oferty najlepszych restauracji z owocami morza oraz rybami, a także specjalnego targu z lokalnymi produktami. Swoje miejsce na festiwalu znajdą również miłośnicy wina za sprawą części festiwalu, która jest poświęcona łączeniu wina ze smakami prezentowanymi na tym wydarzeniu.

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – program

W programie festiwalu Peixe em Lisboa 2015 każdego dnia zaoferowano: spotkanie z wybranym gościem lub szefem kuchni, żywe lekcje gotowania prowadzone przez zaproszonych specjalistów oraz sympozja + możliwość skorzystania z ofert restauracji. Ciekawie prezentuje się na przykład dzień 15 kwietnia, kiedy to od godziny 12 zostają otwarte restauracje i stoiska na festiwalu, o 15.00 będzie możliwość skosztowania najlepszych pasteis de nata, a o 17.00 odbędzie się spotkanie z szefem kuchnii Kiko Martins. Od 19.00 znowu zobaczymy Rafaela Costa z Rio de Janeiro w Brazylii. Cały program festiwalu Peixe em Lisboa 2015 można znaleźć tutaj>>>

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – miejsce i bilety

Festiwal odbywa się na jednym z głównych placów Lizbony – Praca do Comercio w dzielnicy Baixa. Trafimy w to miejsce bez żadnego problemu. Festiwal ma miejsce w specjalnej wydzielonej przestrzeni, która znajduje się południow-zachodniej części Praca do Comercio.

Bilety na festiwal Pexie em Lisboa 2015 można zakupić przed wejściem na teren festiwalu. Bilet jednodniowy kosztuje 15€/os, a zawiera on:

 • 1 mini danie
 • 1 napój
 • 1 kieliszek wina

Są różne rodzaje biletów oraz promocje (na przykład z rozszerzoną ofertą tego, co zawiera bilet, jeśli wejdziemy na festiwal w godzinach 12.00-15.00), a także bilety grupowe (60€/5 osób). Szczegóły na temat biletów na festiwal Peixe em Lisboa 2015 znajdziecie tutaj>>>

Festiwal Peixe em Lisboa 2015 w Lizbonie – wideo

Powiązane artykuły:

3 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Konrad napisał/a:

  Witam! W jakim języku prowadzone są lekcje gotowania, sympozja i pozostała część festiwalu Peixe em Lisboa?

  Odpowiedz
  • Witam! Nie chciałbym Pana wprowadzić w błąd, ale z tego co mi wiadomo, to są one prowadzone w języku portugalskim. Proszę się skontaktować z organizatorami, by uzyskać szczegółowe informacje czy i jakie elementy festiwalu odbywają się w innych językach. Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
   • Konrad napisał/a:

    Dziękuję za odpowiedź! Byłem dziś na festiwalu. Mimo zapewnień organizatorów, że eventy będą tłumaczone, niestety nie były. Jakoś sobie jednak poradziłem, z pomocą znajomych, którzy mówią po portugalsku.

    Polecam Peixe em Lisboa Wszyskim, którzy szukają nowych doświadczeń kulinarnych, inspiracji lub po prostu chcą spędzić popołudnie w otoczeniu najlepszych portugalskich szefów kuchni oraz najlepszych win.

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)