Mniej lotów do Portugalii z Polski

Zlikwidowane loty polska portugalia zima 2019 2020 Lizbona Porto Faro Spis Zestawienie Jak dolecieć do Lizbony Przewodnik

Zlikwidowane loty z Polski do Portugalii na zimę 2019/20 – linie lotniczne Wizz Air, które obsługują loty z Polski do Portugalii – do Lizbony i Porto – ogłosiły cięcia w zimowej siatce połączeń 2019 / 2020. Znikają trasy, które do tej pory cieszyły się dużą popularnością wśród Polaków i nie tylko. Kiedy i jakie połączenia znikają w sezonie jesień / zima 2019/2019 do Portugalii, a które zostaną? Jakie loty do Portugalii zawiesza Ryanair?

Nie będzie to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planowali lot z Polski do Lizbony lub Porto w sezonie zimowym 2019 / 2020. Część połączeń z Polski do portugalskich miast zostaje zawieszona lub zlikwidowana. Niektórzy przewoźnicy jednak zostawiają w swojej siatce połączenia z Polski do Portugalii, które działać będą również zimą. Zapraszamy do podsumowania, które prezentuje, które loty w stosunku do lata zostają zawieszone lub zlikwidowane, a które zostaną jeśli chodzi o trasę Polska – Portugalia.

Przypomnijmy, że połączenia z różnych polskich miast (Warszawa – Chopin, Warszawa – Modlin, Katowice, Kraków i Wrocław) do portugalskich miast (Faro, Lizbona i Porto) obsługują irlandzkie linie Ryanair, węgierski Wizz Air oraz portugalskie linie TAP. Są to loty bezpośrednie.

Zlikwidowane loty Wizz Air do Portugalii w zimie 2019/2020

Węgierski przewoźnik Wizz Air w sezonie letnim oferuje loty na trasach: Warszawa Chopin – Lizbona, Katowice – Lizbona, Warszawa Chopin – Porto, Katowice – Porto oraz Wrocław – Porto. Połączenia te cieszą się względnie dużą popularnością w lecie 2019 i samoloty latają w większości zapełnione.

Zlikwidowane loty polska portugalia zima 2019 2020 Lizbona Porto Faro Spis Zestawienie Jak dolecieć do Lizbony Przewodnik

Jednak w połowie wakacji 2019 węgierski przewoźnik Wizz Air zakomunikował o likwidacji / zawieszeniu na sezon zimowy połączeń. Są to połączenia:

  • Od 15 września 2019 znika połączenie Katowice – Lizbona
  • Od 13 września 2019 znika połączenia Katowice – Porto
  • Od 24 października 2019 znikają loty Warszawa Chopin – Porto
  • Od 25 października 2019 znika lot Warszawa Chopis – Lizbona
  • Od 23 października 2019 znikają połączenia Wrocław – Porto

Na razie nie wiadomo na pewno, czy loty te zlikwidowane zostaną na stałe, czy jest to tylko sezonowe zawieszanie połączeń (jak na przykład było to w sezonie zimowym 2018/2019), a loty te wrócę w roku 2020 na sezon letni. 

Zlikwidowane loty polska portugalia zima 2019 2020 Lizbona Porto Faro Spis Zestawienie Jak dolecieć do Lizbony Przewodnik

Zawieszania lotów w niższym sezonie turystycznym są popularną praktyką wśród przewoźników niskokosztowych, a są one dostosowane do zainteresowania lotami na danym kierunkami oraz polityką firmy. Mamy nadzieję, że loty Wizz Air z Polski do Portugalii wrócą od sezonu wiosna / lato 2020, a także że zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Polski – m.in. Gdańska, Poznania lub Wrocławia.  

Ryanair zawiesza loty do Portugalii w zimowej siatce połączeń 2019/2020

Z systemu rezerwacyjnego zniknęły również loty linii Ryanair z Warszawy Modlin do Lizbony oraz Wrocławia do Lizbony na sezon zimowy 2019/2020. Loty z tych lotniska są dostępne tylko odpowiednio do 24 października 2019 i 27 października 2019.

Zlikwidowane loty polska portugalia zima 2019 2020 Lizbona Porto Faro Spis Zestawienie Jak dolecieć do Lizbony Przewodnik

Loty z Warszawy Modlina do Faro dostępną są tylko do 26 września 2019, a do Faro z Wrocławia tylko do 23 października 2019. Nie wiadomo też co z połączeniem z Modlina do Porto – jest ono dostępne w systemie tylko do 26 października 2019.

Również w tym przypadku nie wiemy, czy jest to likwidacja całkowita lotów na trasie polskie miasta – Portugalia, czy tylko sezonowe zawieszenie tras. 

Jak dolecieć z Polski do Lizbony zimą 2019/2020?

Na całe szczęście nie wszyscy przewoźnicy zdecydowali się zawiesić lub zlikwidować loty z polskich miast do Lizbony. Stałe połączenie lotnicze utrzymują portugalskie linie lotnicze TAP z lotniska Warszawa Chopin do Lizbony. Jest ono realizowane każdego dnia, a dostępność i ceny lotów TAP można sprawdzić na stronie www.flytap.com, gdzie można również zarezerwować bilety lotniczne. 

Czy loty TAP mogą się opłacać?

Loty do Lizbony z Polski liniami lotniczymi TAP wcale nie muszą być o wiele droższe w stosunku do cen przewoźników niskokosztowych, czyli tzw. low cost. Jeśli zsumujemy cenę biletu, bagażu, dodatkowych opłat to czasami cena za lot regularnymi liniami lotniczymi wychodzi bardzo podobni lub nawet taniej, niż lot tanimi liniami lotniczymi. Warto zatem porównać oferty różnych lini lotniczych.

Również irlandzki przewoźnik Ryanair zachowuje loty do Lizbony w sezonie zimowym 2019/2020. Do Lizbony liniami Ryanair w zimie dolecimy z Krakowa – te połączenia są dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanair na całą zimę. Dostępność połączeń linii Ryanair można sprawdzić na stronie www.ryanair.com, gdzie zawsze też najlepiej rezerwować bilety.


Przylatujesz na lotnisko w Lizbonie? Sprawdź informacje o lotnisku w Lizbonie – jak dojechać z lotniska do centrum Lizbony, gdzie znajdują się wypożyczalnie samochodów, jakie serwisy są zapewnione na lotnisku lub jaki jest rozkład terminali na lotnisku w Lizbonie: Lotnisko w Lizbonie – informacje praktyczne >>>

Szukasz transferu z lotniska w Lizbonie? Sprawdź dostępne transfery oraz ich ceny:


Inne zachowane połączenia na zimę 2019/2020 z Polski do Portugalii

Linie Ryanair zachowały w sezonie zimowym połączenie z Krakowa do Porto – jest ono obsługiwane 2 razy w tygodniu. 

Warto mieć również na uwadze szeroką siatkę połączeń linii Lufthansa do Lizbony z polskich miast z przesiadką we Frankfurcie nad Monachium. Przesiadka taka nie zajmuje zazwyczaj dużo czasu, a jest to wygodne i sprawnie działające połączenie.

Booking.com

Jeśli zatem nie uda nam się znaleźć lotu bezpośredniego z Polski do Portugalii, to warto sprawdzić połączenia innych przewoźników z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)