World Travel Awards 2013: Lizbona zdobywa turystycznego oscara w kategorii “City break”

World Travel Award 2013 City Break Lizbona Lisbon Lisboa

Ogłoszone zwycięzców World Travel Awards 2013. Lizbona po raz trzeci w ciągu ostatnich 5 lat zajęła pierwsze miejsce w kategorii “Najlepszy kierunek w Europie na city break”, czyli krótkich wyjazdów na weekend lub kilka dni. Lizbona pokonała takie miasta, jak m.in. Paryż, Rzym, Londyn lub Madryt. Również po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się Portugalia, zajmując pierwsze miejsca na przykład w “Najlepsza destynacja na plażowanie” lub “Najlepszy kierunek na golfa”. Gratulacje Lizbono!

Nagrody World Travel Awards są rozdawane już od 20 lat i w środowisku turystyki są uznawane za odpowiedniki filmowych oscarów lub nazywane “podróżniczymi oscarami”. Portugalia została łącznie wyróżniona pierwszym miejscem w dziewięciu kategoriach.

Lizbona w roku 2013 została nominowana do nagrody World Travel Awards w kategorii Europe’s Leading City Break Destination razem z siedmioma innymi miastami: Dublinem, Instambułem, Londynem, Madrytem, Paryżem, Rzymem i Wenecją. Lizbona zwyciężyła, a nagroda za pierwsze miejsce została wręczona przedstawicielom Lizbony na uroczystej gali World Travel Awards 2013, która odbyła się 31 sierpnia się w tureckiej Antalya.

Graham Cooke, prezydent organizacji World Travel & Tourism Council, przyznającej nagrody World Travel Awards, tak skomentował zwycięstwo Lizbony: Lizbona zdobyła złoty medal w tej kategorii, co pokazuje klientom i turystom ciągłe wysiłki podejmowane i kontynuowana przez miasto, by ulepszyć swój produkt turystyczny i obsługę gości. 

Lizbona zdobyła główne wyróżnienie w kategorii “krótkich wyjazdów na weekend lub kilka dni do innego miasta” już po raz trzeci, w przeciągu ostatnich pięciu lat. Poprzednio zdobyła je w latach 2009 i 2010. W roku 2009 znalazła się również na najwyższym podium w kategorii “Główne europejskie destynacje”.

Nie jest to jednak jedyny “turystyczny oscar” dla Portugalii. Portugalia zajęła również pierwsze miejsca w następujących kategoriach World Travel Award 2013:

  • “Europe’s Leading Golf Destination”
  • Algarve w “Europe’s Leading Beach Destination”
  • Resort Vila Joya w “Europe’s Leading Boutique Resort”
  • Vine Hostel w “Europe’s Leading Design Hotel”
  • Hotel Quinta do Lago w “Europe’s Leading Golf Resort”
  • Resort Conrad Algarve w “Europe’s Leading Luxury Resort”
  • Martinhal Beach Resort and Hotel w “Europe’s Leading Villa Resort”
  • Quinta da Casa Branca w “Mediterranean’s Leading Boutique Hotel”

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)