Wina warte spróbowania: Trinca Bolotas 2013

Trinca Bolotas wino Portugalia Alentejo polecane wina portugalskie przewodnika enologia

Dobre portugalskie wina, których warto spróbować będąc w Lizbonie lub gdziekolwiek indzie w Portugalii? Dzisiaj polecamy wino Trinca Bolotas z regionu Alentejo, które jest produkowane w winnicy Herdade do Peso. Jest to wino z wyraźnym posmakiem owoców oraz wyrazistym czerwonym kolorem. Duży plus tego wina dla turysty? Nie ma problemów, aby je kupić w sprzedaży detalicznej na terenie dużych miast w całej Portugalii.

size-full wp-image-5273" src="https://infolizbona.pl/wp-content/uploads/2015/06/Trinca-Bolotas-wino-Portugalia-Alentejo-polecane-wina-portugalskie-przewodnika-enologia-2-of-5.jpg" alt="Trinca Bolotas wino Portugalia Alentejo polecane wina portugalskie przewodnika enologia" width="1000" height="662" srcset="https://infolizbona.pl/wp-content/uploads/2015/06/Trinca-Bolotas-wino-Portugalia-Alentejo-polecane-wina-portugalskie-przewodnika-enologia-2-of-5.jpg 1000w, https://infolizbona.pl/wp-content/uploads/2015/06/Trinca-Bolotas-wino-Portugalia-Alentejo-polecane-wina-portugalskie-przewodnika-enologia-2-of-5-300x199.jpg 300w" sizes="(max-width: 1000px) 100vw, 1000px" />

Wino Trinca Bolotas

Trzy główne szczepy winorośli tworzące bukiet smaku tego wina, to 44% Alicante Bouschet, 40% Touriga Nacional, 16% Aragonez. Ma ono bardzo wyrazisty smak owoców je tworzących, a jego zawartość alkoholu to ok 14%. Powinno być podawane w temperaturze 16ºC-18ºC, a doskonale komponuje się z twardymi białymi serami oraz wołowiną przyrządzaną na różne sposoby.

Trinca Bolotas wino Portugalia Alentejo polecane wina portugalskie przewodnika enologia

Wino Trinca Bolotas  – dla kogo?

Jest to dobre wino dla osób lubiących wina wyraźne w smaku, a jednocześnie nie zbyt kwaśne. Wina, których smak zostaje długo w ustach, ale nie jest to ciężki smak. Wino jest przyjemne w odbiorze – smakuje dobrze zarówno samodzielnie, jak i w akompaniamencie dań głównych i przystawek.

Trinca Bolotas wino Portugalia Alentejo polecane wina portugalskie przewodnika enologia

Cena wina Trinca Bolotas 2013, to 4-6€, w zależności od lokalu. Dostaniemy je w większości wine barów, dużych sklepach spożywczych oraz hipermarketach, a także czasami w sprzedaży detalicznej. Producentem wina jest winiarnia Herdade do Peso i wino to można również zakupić na jej stronie www.

Reklama wina Trinca Bolotas

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)